לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2006, 18:59
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
למיצרים אין צורך בצבא חזק...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הצבא המצרי לא נבנה..."

סליחה לכולם על הסטיה מהנושא המקורי, אבל פשוט לא יכולתי לעבור לסדר היום על הבעת הדעה שמצרים צריכה צבא חזק.

הם בשלום איתנו כבר שנות דור ויותר (מ 79'),
סודן, שהייתה פעם פרובינציה של מצריית הבריטית, לא מהווה מדינה ריבונית בכל הקשור למדיניות חוץ כמעט מאז הכרזת העצמאות שלהם, מכיוון שהם לא מצליחים להפסיק את שרשרת ההפיכות הצבאיות, המרקסיסטיות והקומוניסטיות (זה ממש מגוחך כשקומוניסטים מארגנים הפיכה צבאית נגד שלטון מרקסיסטי רק כדי ליפול בהפיכה של פאשיסטים מילטריסטים לאחר כמה שנים), מלחמות האזרחים (2 רשמיות ועוד כמה שמוטלות בספק) וסכסוכים אתניים מאז הכרזת העצמאות שלהם ב 56'.ה"עימות" היחיד שלהם סבב סביב משולש חלייב, ובינואר 2000 סודן נסגה ממנו לחלוטין ומאז האזור למעשה שייך למצריים (למרות שסודן אף פעם לא רישמית וויתרה עליו, ומצרים מעולם לא סיפחה אותו. למיטב ידיעתי 2 המדינות מעולם לא ירו כדור אחד בסכסוך הזה...
לוב היא תיאוקרטיה סוציאליסטית לכאורה שנשלטת ע"פ "הספר הירוק" (אין חוקי מדינה בצורה רישמית, רק את "חוקי האיסלס" ואת הספר הירוק עצמו), מבודדת ונצורה פוליטית, כלכלית ובעיקר צבאית. העימות היחיד של 2 המדינות הללו היה ביולי 77, והתחיל במצעד של בעיקר אזרחים לוביים לגבול ונגמר בהפגזה ארטילרית מצרית על המפגינים (בתגובה לתקיפה ארטילרית לדברי המצרים, למרות שהם מעולם לא הציגו הוכחה לכך שהיו כוחות ארטילריה לוביים באזור) ומספר תקיפות עומק של ח"א מצרי על מטרות צבאיות וממשלתיו לוביות.

למצרים צבא מהגדולים והמודרניים בעולם, השיריון שלהם מתבסס על הדגם M1A1 של האברמס (את רוב המיגון הם בונים בעצמם, הם נכנסים לחוזה עם ארה"ב לייצר עוד חלקים...) ו- M60 פאטון האמריקאים , הארטילריה שלהם מתבססת על M109 הוביצר ומטל"ר Saker 80, הנ"מ על סוללות Hawk ו- Chaparral, טילי נ"ט TOW, סטי"לים מסוג Ambassador III ו-Ramadan , פריגטות מסוג Descubierta עם טילי Harpoon ו- Sea Sparrow (נ"מ) מטוסי Mirage 2000M, F-16 ו- J-7 (את ה J-7 שמהווה פיתוח סיני למיג 21 הם בונים בעצמם, לפחות את רובו), ומסוקי AH-1 Cobra,
AH-64 Apache, AH-64D Apache Longbow ו- SH-2 Seasprite (מסוק ימי).

עכשיו אני רוצה לראות מי ינסה לעשות השוואה בין איום היחוס שלהם לבניין הכוח שלהם....
אתה לא בונה כזה צבא, במדינה כל כך עניה, אלא אם כן אתה מתכונן למלחמה.

נ.ב. - בשביל לדכא את האחים המוסלמים אתה לא צריך אברמס, לונבואו אפאצ'י ואף 16, אתה צריך פשוט הרבה חיילים עם קאלאצ' שהמשפחות שלהם תלויות במשכורת שלהם מספיק כדי שירו בהרבה אזרחים...

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 30-09-2006 בשעה 19:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2006, 06:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
האיום האיראני על מצרים, גם לו היה ממשי, לא מצריך כוח שריון גדול...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הצבא המצרי לא נבנה..."

בין איראן למצריפ מפרידות לפחות ארבע מדינות, שצריכות להיחצות במלואן ע"י כוח איראני, רק
כדי להגיע למצרים...
שמירה על יוקרה היא דבר נכבד, אבל מכיוון שהיא מצריכה הוצאה ענקית מהתל"ג על צבא, סביר
שמצרים כמדינה ענייה - הייתה נמנעת ממנה.
כדי לדכא חתרנות פנימית, ההשקעה הנדרשת היא במודיעין ובבטחון פנים - דהיינו מחאבאראת
ושורטה חזקים (שב"כ ומשטרה) - ואלה לא מצריכיפ טנקים ומטוזסי קרב. אסד דיכא חתרנות
פנימית אסלאמית קשה לאין ערוך ממה שיש במצרים, ללא אף 16 וטנקי אברמס. כדי להרוס עיר
חתרנית, שלאנשיה אין שום הגנה אמיתית - מספק מטוס משנות הששים של המאה הקודמת והרבה
פצצות ברזל...

בקיצור, מצרים מחזיקה צבא לצרכים שונים לגמרי - כפי שהוכיח תרגיל "בדר 96'", שנערך לפני
10 שנים, וכלל מעבר מהיר של מכשול מים, ופריסת הצבא מאות קילומטרים מאחוריו. לציניקנים זה
הזכיר מאוד כניסה לסיני דרך תעלת סואץ (שהם חפרו, אגב, כמה מנהרות כבישים מתחתיה -
שמשום-מה נשארו סגורות לאזרחים, ובבעלות הצבא...
ישן 30-09-2006, 06:59
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "אתה לא גזען"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
מכיוון ששנאת ערבים אינה יכולה להיחשב כגזענות.
גזענות היא שנאת האחר רק מפני שהוא אחר, שונה ממך.
האם מישהו יכול להגיד בכנות שזו הסיבה היחידה ששונאים ערבים? שאין שום קשר למעשי הזוועה שהם מבצעים כלפי כל מי ששונה מהם (וגם כלפי אחיהם)?
שנאת ערבים אינה גזענות, אלא תגובה הגיונית לאלימות הרצחנית של הערבים.

בדיוק להפך זה גזענות כי אתה לא מכוון את השנאה שלך נגד אותם מבצעי הפשעים (כמו למשל החמאס) אלא כנגד כל הערבים כיחידה אחת באופן עיוור בלי שום הבחנה, לא משנה לך עם אותו אדם ערבי גר בשוודיה או בשטחים אם הוא קומוניסט או איסלאמיסט וכו'

ישן 02-10-2006, 15:15
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

מה זה "סיבות ריאליות"?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "נכון - אבל..."

בוא נצא מנקודת הנחה שאחרי שהייתה לעם שלך אימפריה ענקית, נכבשתם ע"י אימפריה אחרת (אותה דת, לאום אחר). כשהאימפריה הזאת נופלת (עותמנית) האדמה מתחלקת בין מספר אמפריות אחרות (סייקס-פיקו) שמתייחסות לעם שלך כנחות וחסר חשיבות עד כדי כך שאת האוכלוסיה הכי בעייתית, הכי עבריינית והכי מחרחרת מלחמה שלהם, הם שולחים אליך (הם שלחו לפה את היהודים שכידוע הצליחו לסכסך בין האירופאים עד כדי כך שגרמו לשתי מלחמות עולם, ועוד יצאו מזה "מסכנים" ועם מנוף פוליטי ענק שמתבסס על ההמצאה של שקר השואה...). אז ברגע שאתה מבין מה קורה, והאירופאים נתנו לך קצת מרווח מחיה, אתה קם כדי להגן על אדמתך ולסלק את הסרטן (היהודי) הזה, אבל אז קמים הסובייטים ומונעים ממך... אז אתה עובד חכם, מסביר לסטאלין מי ומה אלו היהודים האלו באמת, ומקבל את תמיכתו - אבל ברגע שאתה משכנע את הסובייטים שמשתלם יותר לתמוך בך, והם מפסיקים לתת חסות לישות הציונית, פתאום האירופאים תוקפים אותך (56' - היהודים האלו הצליחו להפנות נגדנו גם את הפטרונים הישנים שלנו!) ואז האירופאים והאמריקאים תומכים בישות הציונים לאורך עשורים, למרות שהם תקפו אותנו ב 67, מחזיקים בשטחים כבושים עד היום, ולמרות כל מעשי הטבח שלהם בפלשתין ובלבנון (בסברה ושתילה היאהוד האלו שוב שיכנעו את הנוצרים לעשות להם את המשימות המלוכלכות!!!).

עכשיו אחרי שראית את תמונת העולם של פלאח מצרי (סתם כי בא לי להיות מצרי ולא סורי או עיראקי, התמונה די דומה מכל כיוון), אפילו אתה לדעתי תסכים שיש למדינות ערב את כל הסיבות הריאליות בעולם להשמיד אותנו......

בשביל הגרמנים (לפחות חלקם) זה היה מאוד ריאלי שהיהודים אשמים בחרפת וורסאי ושהם מנסים להרוס את המדינה הנהדרת שהיתה יכולה להיות להם אילו לא היו יהודים בעולם...

ריאליות זה עניין של השקפת עולם. כשהייתי ילד ושיחקתי שח, אבא שלי היה ממש מעצבן אותי בזה שהוא היה מסובב את הלוח באמצע ומחליף צד. פתאום כשאתה רואה את העולם מנקודת השקפה אחרת, אתה מבין כמה ההתקפה שלך חסרת סיכוי, ההגנה שלך רעועה והטיעונים שלך חסרי תוכן.
מליץ לך לנסות.

ישן 07-10-2006, 17:05
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
נקודת השקפה אחרת - לא רלוונטית
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה זה "סיבות ריאליות"?"

שאלתי היתה ברורה - האם ליהודים בגרמניה היתה כוונה להרוס את גרמניה ולהשתלט עליה, או שהשנאה להם נבעה מאלפיים שנה של הטפה אנטישמית.
תשובתך הכאילו מתחכמת מראה שאתה דווקא מסכים איתי - השנאה ליהודים נובעת מהטיעון השני (2000 שנות הטפה אנטישמית) ולא מסיבות ריאליות.

ואם כבר נכנסת לעניין - נקודת ההשקפה של הצד האחר לא מעניינת אותי. במיוחד אם הצד האחר מעוניין להשמיד אותי ואת העם שלי. כל מה שמעניין אותי הוא איך להגן עלי ועל המדינה שלי.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 07-10-2006, 20:57
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

סיבות ריאליות הן לא בהכרח אובייקטיביות...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "נקודת השקפה אחרת - לא רלוונטית"

ציטוט:
שאלתי היתה ברורה - האם ליהודים בגרמניה היתה כוונה להרוס את גרמניה ולהשתלט עליה, או שהשנאה להם נבעה מאלפיים שנה של הטפה אנטישמית.
תשובתך הכאילו מתחכמת מראה שאתה דווקא מסכים איתי - השנאה ליהודים נובעת מהטיעון השני (2000 שנות הטפה אנטישמית) ולא מסיבות ריאליות.

על פי מיטב ידיעתי (והיא יחסית טובה בתחום) היהודים הגרמנים, ברובם לפחות, ראו את עצמם קודם כל כגרמנים ורק אח"כ כיהודים. היו יהודים שהיו חברים בתנועה הקומוניסטית, היו כאלו שהיו בתנועות פאשיסטיות, וכן הלאה, אבל לא באחוזים שחורגים בצורה מובהקת מריכוזם באוכלוסיה הכללית. לכן התשובה שלי היא חד משמעית: לא. לא היו סיבות אובייקטיביות לאנטישמיות הגרמנית.

ציטוט:
ואם כבר נכנסת לעניין - נקודת ההשקפה של הצד האחר לא מעניינת אותי. במיוחד אם הצד האחר מעוניין להשמיד אותי ואת העם שלי. כל מה שמעניין אותי הוא איך להגן עלי ועל המדינה שלי.

אין אף בן-אדם שמסוגל להישאר אובייקטיבי לאורך זמן. כל עוד תראה את הדברים רק דרך המשקפיים שלך, תמיד תופתע כשאנשים סביבך יעשו דברים "לא רציונאליים". כשהאנשים הללו שולטים בצבאות שמספר החיילים בהם גדול יותר מספר סה"כ האנשים במדינתך, אין לך את הלוקסוס של להיות מופתע. לכן תמיד נסה להבין איך היריב חושב, מה הוא רואה, דרך המשקפיים שלו.

בשורה התחתונה אתה צודק כשאתה מזדרז לחפור שוחות ולקצוב את התחמושת, אבל אם תבין איך היריב רואה את תמונת העולם, תבין את התהליכים ואולי תוכל לשלוט בהם ולנתב אותם לפני שנגיע למצדה הבאה.

נ.ב. - יש שיר של איזה בחור שהוא חבר של חבר שלי, יש לו ולחבר'ה שלו אפילו אתר בשם "זימרת הארץ" (תקשיב למילים, לא לביצוע בסגנון הבלדות הרוסיות).
בכל אופן באחד השירים שלו יש לו בית שמתחיל בערך כך:

"המיעוט האופטימי למד אנגלית וארז מזוודות,
המיעוט הפסימי למד ערבית ותפס עמדות..."

ישן 04-10-2006, 16:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

טעות על טעות.
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "חוק הטבע אומר החלש מת החזק..."

זה לא חוק טבע, זה אחד הכללים שדארווין הגדיר לתהליך האבולוציה,
והכלל הזה טען שהמתאים שורד, לא החזק.
הניאנדרטאלים היו חזקים יותר מהסייפיאנס, אבל הם לא התאימו לשינויי האקלים, ולכן אנחנו שרדנו.

למה לך להשקיע במערכת יחסים?
אתה יכול לתכנן חטיפה של ילדה ולהפוך אותה לשפחת מין שלך ולשטוף לה את המוח עד שהיא לא תרצה לעזוב.
עשו את זה, מספר פעמים, ברחבי העולם.
אתה יכול.
איפשהו בחלקים היותר פרימיטיביים של המוח שלך זה גם נראה הגיוני לאיזה קמצוץ שניה לפני שאתה חוזר לעשתונותיך, אבל אתה לא תעשה את זה, וגם אף אחד אחר פה (סביר להניח).

זה לא שהנאצים (להבדיל מגרמנים) "עשו" בגלל שהם יכלו. הם "עשו" כי הם שיכנעו את עצמם שזה טוב, שזה נכון, שזה צודק...
אתה גם חושב שזה טוב להשמיד עם שלם? לרצוח ילד? לרצוח בכלל?
כי אני לא....

ישן 02-10-2006, 14:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

במלחמה אין חפים מפשע?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "העבודה שעם הערבי שחי יהודה..."

End_Game
אם הטענה שלך היא שבמלחמה אין חפים מפשע אתה מצדיק את פיגועי הטרור של החמאס בת"א, ירושלים ושאר חלקי הארץ, הם הרי היו חלק מהמלחמה שלהם כנגד הישות הציונית.
באותה מידה אתה גם מכשיר את פיגועי 9/11 - הרי זה היה חלק ממלחמת הקודש של המאמינים נגד שליחי השטן האמריקאים...
שלא לדבר על הטבח בחברון (אני מדבר על המקורי, לא על גולדשטיין), על הטבח של הטורקים בארמנים ועל רצח העם של האינדיאנים בידי תושבי ארה"ב.

אתה בטוח שאתה טוען שכל מעשי הרצח האלו כשרים?...
תחשוב על זה קצת.

ישן 04-10-2006, 16:15
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "ולכן המחיר של המשפחות של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי end__game
ולכן המחיר של המשפחות של המחבלים צרכות לשם את המחיר.
וזה אומר הוצאה להורג של כול המשפחה מהילד הכי קטן ועד לזקן הכי מבוגר.
חלקם יכלו לשם כחומר גלם להשתלות.
אני פאשיסט ארד קור וגזען שונא ערבים ללא בושה.
הם יעשו לנו אותו הדבר כאשר הם יכלו.

אחרי הצהרה כזאת אני מסוגל להעניק לך רק את רחמי ואת תקוותי שיום אחד תגלה שכוחה של האהבה יותר חזק מכוחה של שנאה, אם כי האהבה דורשת השקעה ונתינה, בשינאה את יכול להמשיך רק לקחת...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי end__game
נ.ב גם אתה נראה כסוכן ערבי.

נכון, אתה צודק.
קוראים לי מובארק איבן אלעזר ואני פעיל אל קעידה עירקי עם אזרחות בריטית.

(מתנצל חברים, אין לי תגובה יותר חכמה מזו...)

ישן 02-10-2006, 01:12
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
לא, זו לא גזענות
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=הפטריוט]מכיוון ששנאת..."

ולו רק מהסיבה שלא משנה היכן הוא חי, ערבי הוא ערבי - כלומר, יונק מאותה תרבות השוללת את קיומו של האחר.
אני לא שונא את הערבים בגלל מעשה של יחיד או של קבוצה קטנה. אני שונא את הערבים בגלל מעשים של אלפים, של עשרות אלפים, בגלל מעשים של ארגונים ושל מדינות - ובגלל שכמעט ואין קולות היוצאים נגד אותם מעשים (למעט בודדים, פה ושם), מה שמוכיח שוב שהערבים הם מקשה אחת.
זו אינה גזענות. זו ריאליות.
ב"ידיעות אחרונות" של ערב יום כיפור ישנה כתבה מרתקת על הכיבוש הזוחל של אירופה בידי המוסלמים. תקרא ותתחיל להבין. אני ממליץ לך גם על ספריה של אוריאנה פלאצ'י המנוחה, "הזעם והגאווה" ו"כוחה של תבונה".

נ.ב.
אם אתה מתעקש לקרוא לי "גזען" בהקשר הזה - תרגיש חופשי. אין לי שום בעיה עם זה. ההיפך הגמור.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 30-09-2006, 17:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
כלל לא מדוייק
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Maiden שמתחילה ב "האנטישמיות בגרמניה התעצמה..."

האנטישמיות לא התעצמה "בעיקר" אחרי מלחמת העולם, אלא שבעיקבות אותה מלחמה היא קיבלה דריסת רגל בפוליטיקה. מלחמת העולם חיסלה את הסדר הישן של מלוכנות ומדינה שבה אנשי הכוח הם גנרלים פרוסים, והקימה, כמעט בן לילה, מעמד פוליטי סוציאליסטי שבו ליהודים היתה נוכחות די בולטת. הדעה הרווחת היתה שהסוציאליסטים והמהפכנים חיבלו במאמץ המלחמתי והכשילו את הצבא הגרמני שהצליח מכל בחינה אחרת. מכיוון שהיהודים ניתפסו כיסוד מהפכני (וכאן אין מקום לשאלה בדרך מידת האמת שמאחורי הקביעה, מה שחשוב הוא שגרמנים רבים מאוד חשו שהיהודים הם גורם מכריע בתסיסה המהפכנית) הרי שהאשמה הופנתה בקלות אליהם. המשך התפתחות האנטישמיות לכוון תורת הגזע והמלחמה ביהדות, הוא תהליך של מיזוג בין הלאומנות והתיסכול של דור מלחמת העולם ובין האנטישמיות ה"קלאסית" בצורתה הגרמנית כפי שהיתה נפוצה כבר במאה ה-19, ראה קארל לוגר.

אני לא רואה שום לקח שרלוונטי לישראלים בני ימינו אשר בעצם פונים לכוון מחשבתי אחר והפוך... כל הפארנויה של "צעקות "מוות לערבים"=אפשרות תחילת אידאולוגיה של ג'נוסייד" היא תגובה לא מדודה ולא הגיונית.

בארה"ב של שנות ה-20, אזרחים שחורים שלווים נפלו קורבן למעשי לינץ פראיים כעניין של מה בכך וההמון שביצע זאת לא התבייש להצתלם ליד הקורבנות על נשיו וטפו. אני מקווה שאתה לא מרמז שאנחנו בכוון של לתלות על עמודי חשמל ערבים עובדי אורח... בינתיים מי שסיכוייו להיות מותקף באופן אקראי ורק על רגע גזעי הם לא ערבים אזרחי ישראל או ערבים בכלל.

ישן 30-09-2006, 07:04
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ה"נאציזם הטהור" היה אנטי נוצרי. האידיאולוגים שם ניסו לייצר "כנסיית רייך לאומית"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אבל בפועל, הם לא נמנעו מקיום יחסים טובים עם כמרים קתולים ופרוטסטנטיים, ואף חתמו על קונקורדט עם
הותיקן.
בתוך הכנסייה היו כמרים אנטי נאציים (ניימלאר מפורסם בהקשר זה), אבל ככלל הכנסייה ברובה
הגדול, הלכה בתלם הנאצי, והנאצים ידעו לנצל זאת לתועלתם (גם אם חלק ניכר מהנהגתם בז
לנצרות).

זה לא פשוט כל כך כמו שאתה מציג את זה, אכן במובן האידיאולוגי הטהור הייתה התנגדות לכנסייה (בעיקר בגלל שראו את הנצרות די בצדק כדת יהודית) כמובן שכמו תמיד היה צריך להתפשר עם המציאות (מכיוון שהנאצים לא יכלו לסכן בניכור של מיליוני מאמינים נוצרים גרמנים), הכנסייה התנגדה לנאציזם אבל כמו רוב ההתנגדות ברייך השלישי זה לא הייתה התנגדות כוללנית, היא התמקדה בעיקר במחאה על המתות החסד והניסיון לרסן את כוחה של הדת לעומת זאת הכנסייה ראתה בעין יפה את "התחייה הלאומית" והמלחמה כנגד הבולשביזם "חסרי האל".

ישן 30-09-2006, 17:30
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
ההתנגדות היתה על רקע אינטרסים צרים מאוד
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הכנסיה בדר"כ לא..."

ובין אם מתוך אופורטוניזם וחוסר עקביות (שתי תכונות מאוד בולטות אצל הנאצים במדיניות פנים) או מתוך חשש אמיתי לאבד את הקונצנזוס על רקע מאבק אל מול המימבד הדתי, הרי שהנאצים לא הפריעו יותר מדי לכנסיה הקאתולית באופן יחסי למה ש"ידעו" לעשות. בעניין האותנזיה ידעו כמה מראשי הכנסיה לחולל מהומה מסויימת ונסיגת הנאצים מהחלק הרישמי של התוכנית מעידה אולי על עד כמה היו תלויות התוכניות שלהם בהעדר התנגדות מצד גופים במדינה, אבל בתחומים אחרים חיכוך של הכנסיה עם הנאצים היה לא מעט מסיבות המוכרות מהתגוששות בעולם הפוליטי של היום: "תן לי את תיק ה**** ואני מבטיח שלא לחשוב שהתקציב אינו הוגן לחלשים...". ככלל מבחינה מוסרית הכנסיה בגרמניה (משני הזרמים) נכשלה לחלוטין והיתה משרתו של המשטר פאסיבית ולפעמים גם אקטיבית.

מצב דומה היה בפולין של אחרי המלחמה כאשר הבישוף של גדנסק נתן הכשר דתי לטיהור האתני של השטחים הגרמנים והמעורבים לשעבר, ובמיוחד ההכשר ל"פולניזציה" של גרמנים קאתולים, לעומת הגירוש של הגרמנים הפרוטסטנטים.

ישן 06-10-2006, 08:37
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
כמה מלים על טרמינולוגיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי M16 שמתחילה ב "גזענות"

העברית קצת דלה מדי בשביל הנושא הזה של שנאת "האחר". לכן אנחנו משתמשים בקלות יתירה, ולעתים בלי הצדקה במושג "גזענות". מצב זה אפילו מצא את ביטוי בחקיקה ובהגדרות הגזענות. אבל צריך להזהר מערבוב גזענות עם שנאה אתנית, שגם אם אינה ראויה לשבח, יש לה לפחות מניעים רציונליים.

באנגלית יש שני ביטויים שמכסים טוב יותר את טווח השנאה לזר:
Bigotry ו- Racism. רוב גילויי ה"גזענות" שאנחנו נתקלים בהם בחיי יום יום שייכים יותר לראשון.

ההגדרה של הראשון:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וההגדרה של השני:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מעניין מאוד לראות כי מקורו של הביטוי "גזענות" הוא מאוחר הרבה יותר - כמאתיים שנה אחרי bigotry. הוא צמח על הל רקע היומרה - ממנו צמחה גם האידיאולוגיה הנאצית - לסווג בני אדם על סמך נתונים גנטיים. (למרות שבמאה ה-19 לא השתמשו בביטוי "גנטי" וניסו להשתמש בתכונות מולדות חיצוניות שנראות לעין).

שנאת ערבים ע"י ישראלים אינה גזענות. לא רק בגלל הם שייכים לאותו "גזע" גנטית. אלא משום שהיא אינה מבוססת על תכונות מולדות, או אפילו על דחיה תרבותית, אלא על אויבות של ממש, אינטרסים מנוגדים ומלחמה על אותו חבל ארץ. באותה מידה גם שנאת הישראלים ע"י הפלשתינים אינה גזענות. השנאה בין הסינים והיפנים אינה גזענות. השנאה בין ההינדים והמוסלמים אינה גזענות - אבל היא עונה להגדרה bigotry.

גזענות "קלאסית", מלבד הדוגמה הקיצונית של הנאציזם, היא היחס לשחורים בעיקר דרום ארה"ב. רדיפתם של הצוענים בכל אירופה, וכמובן האפרטהייד המפורסם של דרום אפריקה. לעומת זאת ארצ'י בנקר אינו גזען. הוא "רק" bigot. אין לו טענה ממשית נגד השחורים וההיספנים. הוא "סתם" לא סובל אותם בגלל היותם אחרים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:54

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר