לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-09-2006, 21:45
צלמית המשתמש של Ran669
  Ran669 Ran669 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "וחשבת אולי שהמפקדים החליטו שאתה לא מתאים???"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ga02
קודם כל תחשוב על עצמך איפה אתה לא היית בסדר
אח"כ תאשים אחרים
כי אני מכיר כמה ממש לא פרוטקציונרים שעברו את הגיבוש

יש משהו בדבריו, אני לא רוצה להיכנס לנקודות רגישות כי זה לא כל כך נעים.
אבל בקצרה אני רק אומר מה שאני חושב ומן הראוי שמי שחושב אחרת מוזמן גם לחלוק עליי.
פותח הדיון, אני מבין לליבך, אמנם לא עשיתי את הגיבוש אבל אני מכיר רבים שכן.
שני חברים שלי, אנשים באמת תותחים שמתאמנים המון ואני יחד איתם, יצאו לגיבוש מטכל בזמן שאני יצאתי לגיבוש שייטת באפריל, בכל מקרה שניהם היו מאוד תותחים ולאחר שלא התקבלו סיפרו לי שהיו חלק מהאנשים שהיו דתיים וטיפה שיחקו על זה (כמובן שלא כולם!). זה יישמע לכם דבילי, אבל היו דתיים שיצאו להמון תפילו בזמן שלקבוצה הייתה מסדרים או תיזוזים וכן הלאה, במקרה שלוש תפילות ביום הם הפכו את זה לחמש, וניצלו את היותם מאמינים חזקים לרעה ואכן בסופו של דבר זה השתלם לחלקם. כמו כן, זה ידוע שבגיבושים כאלה ישנה עדיפות מסויימת ליוצאי קורס טייס, ולאנשים מה"משפחה" של מטכ"ל, אם אתה הבן של מישהו ששירת ביחידה, סיכוייך להתקבל הם מאוד מאוד גבוהים שאגן זה דבר ידוע.

אם לא התקבלת, באמת שזה לא נורא, כל עוד סיימת אתה בדרך הנכונה לעוד הרבה הזדמנויות פז.
בהצלחה וחג שמח לכולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-09-2006, 21:52
  chaos15 chaos15 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.07.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Ran669 שמתחילה ב "[QUOTE=ga02]קודם כל תחשוב על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ran669
יש משהו בדבריו, אני לא רוצה להיכנס לנקודות רגישות כי זה לא כל כך נעים.
אבל בקצרה אני רק אומר מה שאני חושב ומן הראוי שמי שחושב אחרת מוזמן גם לחלוק עליי.
פותח הדיון, אני מבין לליבך, אמנם לא עשיתי את הגיבוש אבל אני מכיר רבים שכן.
שני חברים שלי, אנשים באמת תותחים שמתאמנים המון ואני יחד איתם, יצאו לגיבוש מטכל בזמן שאני יצאתי לגיבוש שייטת באפריל, בכל מקרה שניהם היו מאוד תותחים ולאחר שלא התקבלו סיפרו לי שהיו חלק מהאנשים שהיו דתיים וטיפה שיחקו על זה (כמובן שלא כולם!). זה יישמע לכם דבילי, אבל היו דתיים שיצאו להמון תפילו בזמן שלקבוצה הייתה מסדרים או תיזוזים וכן הלאה, במקרה שלוש תפילות ביום הם הפכו את זה לחמש, וניצלו את היותם מאמינים חזקים לרעה ואכן בסופו של דבר זה השתלם לחלקם. כמו כן, זה ידוע שבגיבושים כאלה ישנה עדיפות מסויימת ליוצאי קורס טייס, ולאנשים מה"משפחה" של מטכ"ל, אם אתה הבן של מישהו ששירת ביחידה, סיכוייך להתקבל הם מאוד מאוד גבוהים שאגן זה דבר ידוע.

אם לא התקבלת, באמת שזה לא נורא, כל עוד סיימת אתה בדרך הנכונה לעוד הרבה הזדמנויות פז.
בהצלחה וחג שמח לכולם.

אני לא חושב שאתה צודק...
קודם כל בנוגע ל"משפחה" של מטכל אולי אתה צודק - אני לא יודע, אני מקווה שזה לא נכון...
אבל בנוגע ליוצאי קורס טייס זה ממש לא נראה לי נכון, פשוט במטכל מחפשים הרבה דברים שמחפשים גם בקורס טייס אז סביר מאוד שמי שמצליח במיונים לקורס טייס יצליח גם במיונים למטכל...

מה שלא הורג מחשל
אם יש ספק אין ספק
הכל בראש!

ישן 23-09-2006, 00:27
  itsikadiv itsikadiv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.05
תחשבו על זה קצת...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Asafus שמתחילה ב "די די די עם השטויות האלה!..."

אני שונא את המונח הזה ח"ל, זה הפך למין מילת גנאי לכאלה שלדעתכם האישית ואני מדגיש דעתכם האישית לא מגיע לעבור אבל עבר רק אבל אך ורק בגלל שיש לו קרוב שמשרת/שירת ביחידה.
אבל אתם שוכחים הרבה דברים שמסביב, אותו ח"ל, במקרה של טיס, זה בן אדם שגדל בבסיסים של חיל האויר, בן אדם שהמסורת של החיל נטמעה בו מגיל אפס, בן אדם שגדל בסביבה של אנשי צ"א ובבית של איש צ"א, בכל השנים האלה הוא ספג כל-כך הרבה, יש לו אופי מסויים שספג מהחברה הזו וכנראה שכן זה מה שהופך אותו למתאים יותר ובעל סיכויים טובים יותר מראש ולא רק עצם העובדה שמישהו קרוב אליו הוא איש צ"א, כנ"ל לגבי מועמד שהוא בן למישהו ששירת בסיירת או בקומנדו, החשאיות שסוררת בבית סביב "מה אבא עושה?", זה הרבה דברים אחים.

תסתכלו על המכלול, מה זאת אומרת ח"ל, זה לא רק בן של...יש הרבה מסביב ואתם מתעלמים מזה.

יש יוצאי דופן אין ספק.
אני אישית מכיר המון אנשים שהם בנים של ולא עברו גיבושים או מיונים מוקדמים יותר, ואני מבטיח לכם הם לא זלזלו באף שלב של המיונים, רובם אפילו הרגישו שהם צריכים להוכיח את עצמם יותר בגלל זה.

ישן 24-09-2006, 07:14
צלמית המשתמש של Asafus
  Asafus Asafus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "[QUOTE=Asafus]די די די עם..."

כן, בסופו של דבר התגייסתי לנ"מ (כפי שניתן לראות בצלמית המשתמש) ושובצתי למערכת ה-HAWK (תריצו על זה חיפוש, יש למערכת רקורד מכובד ביותר בחה"א). השבוע סיימתי טירונות 03 בביסנ"מ, והייתה לנו השבעה בכותל. במסע השבעה שהיה יום לפני ההשבעה קיבלנו תג יחידה של מערך הנ"מ וסיכה של חה"א לכומתה. אין לי מושג מתי נקבל את הרקע האדום לסיכה, אבל את סיכת הלוחם אני חושב שנקבל בתום הקורס המקצועי (חודשיים מעכשיו, פלוס מינוס).
בת'כלס אני מאוד מרוצה מהנ"מ, יש שם המון אנשים טובים. יש שם כמה חבר'ה שאני כבר מרגיש כמו אח שלהם, כנראה ככה זה כשתקועים אחד בתחת של השני בלי סוף...
בכל מקרה, לא היה לי קשה במיוחד בטירונות בגלל הנסיון שצברתי בגיבוש טייס. השאיפה שלי זה לצאת לקורס מפקדים (מקביל לקורס מ"כים בחי"ר) ואח"כ לקק"צ, אבל זה ממש לא נתון להחלטתי.
ישן 23-09-2006, 17:01
  frydman frydman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי BohemiaIsrael שמתחילה ב "האאאאאא ועוד משהו"

אז אני אומר לך שאו הם או אתה מ***** ת'שכל ....

בכלל... בד"כ אנשים שמפיצים את שמועות הח"ל הם אנשים ממורמרים (כמוך !!!) על זה שהם לא עברו גיבוש או מיון כלשהו והם מנסים לתרץ את זה לעצמם ולסביבה (בפסיכולוגיה קוראים לזה : "דיסוננס קוגניטיבי")

תחשוב רק לשניה שאולי הם לא היו ח"ל הם פשוט התאימו יותר ממך ...
יכול שרצת והיית בכושר כמו מישהו שסיים מסלול בשייטת ... אבל פרמטרים אחרים אצלך היו דפוקים ...
אתה לא יודע מה הם מחפשים.... ותזכור גם שכושר תמיד אפשר לבנות בטירונות אבל מנטליות כבר הרבה יותר קשה לשנות ...
בקיצור, נאי מציע לך לעבור הלאה ולא להיכנס לדיכאון .. אם הגעת לסוף הגיבוש זה כבר אומר שאתה יכול להגיע רחוק מאוד בצבא...
אז שיהיה לך בהצלחה !

נערך לאחרונה ע"י frydman בתאריך 23-09-2006 בשעה 17:07.
ישן 23-09-2006, 19:31
  Gadi-x Gadi-x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.10.04
יש בזה משהו אבל זה לא מדוייק..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BohemiaIsrael שמתחילה ב "גיבוש מטכל- בזיון"

הקטע של הח"ל הוא קיים אבל הוא לא חד משמעי. הכוונה שלי היא שנגיד ילד שאבא שלו משרת ביחידה מסויימת הולך לגיבוש של אותה יחידה וחבר של אבא שלו ששירת איתו מעביר את הגיבוש והאבא מבקש ממנו שיעה טובה הוא יכול לעשות אותה אם הוא רוצה.
בטיס זה בכלל יכול לקרות כי מי שמעביר את הגיבוש, המ"כים אני מתכוון הם ילדים עדיין ואם המ"כ של צוות אחר מכיר אותך הוא יכול להגיד לחבר שלו שהוא המ"כ שלך שיעביר אותך...ובטיס זה לא כזה קריטי כמו בשייטת נגיד, כי יש המון אנשים שעוברים את הגיבוש..אז למדריך לא כזה משנה כי מקסימום הילד יפול במסלול יחד עם עוד כמה מאות אנשים...
אני מכיר הרבה ח"לים שלא סיימו מסלול באותו מקור שהם נחשבים ח"לים.
אבל מה שכן קיים ביחידות כאלו זה הרבה פרוטקציות. אני מתגייס לטיס ולי אישית הציעו כל מיני פרוטקציות כשאני יתגייס ואני אמרתי שלא. כי לדעתי מי שמתאים צריך לסיים ולא מי שמכיר חבר.
אני ממש לא אוהב את הקטע הזה של פרוטקציות בצבא כי צריך ובחור את מי שמתאים. אז ילד שהוא ח"ל שעובר גיבוש ומקבל הזדמנות..מילא...אבל זה שהוא יעבור על חשבון אנשים אחרים שלהם באמת מגיע זה כבר ממש לא בסדר.
אז אל תגידו שפרוטקציות זה לא קיים כי זה כן קיים ועוד איך! אבל זה לא מה שמבטיח לאותם אנשים את סיום המסלול כי אם הם לא מתאימים הם כן יפלו בשלב זה או אחר, אבל את הגיבוש הם יעברו אם הם מספיק מקושרים.
ישן 24-09-2006, 14:24
  ארנון81 ארנון81 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.06
גועל נפש!

ראשית כל אני חדש ב"פרש" אז כהתחלה אני מאחל לכולנו שנה טובה!

אני קורא וממש נדהם מכמות השטויות שנרשמות פה. אין שום דבר כזה ח"ל או שמ"ל. כל אחד הולך לגיבוש עפ"י נתוניו וההצלחה שלו נמדדת רק לפי היכולת האישית שלו!!! כנראה שיש פה כאלו שהם מאוכזבים וממורמרים מעצמם אז שתדעו שלהאשים אחרים זה לא הפיתרון. אני רואה את הגיבושים כהשוואה למבחנים- למדת הצלחת! בגיבוש זה קצת שונה- היית טוב עברת! לא היית טוב מספיק והיו כאלו שיותר בלטו אז באופן טבעי הם אלו שיעברו. מה לעשות כל אחד לפי היכולות שלו. אני אישית נפלתי בגיבוש לצנחנים וכן הייתי מאוכזב מאוד אבל באתי רק אלי בטענות. למרות ששירתתי בגדוד "חרוב" ובמבט לאחור אין שום הבדל בין חרוב לצנחנים חוץ מהכנפ"ץ. ( קיבלתי צ'ופר מהגדוד ככה שעכשיו אני רגוע...) בכל מקרה שכל אחד יסתכל על עצמו במראה ויסיק את המסקנות איפה להשתפר ואיפה לא להאשים אחרים בטח ובטח לא על רקע עדתי.

שנה טובה לכולם!
ישן 25-09-2006, 10:25
  palsar99 palsar99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
הכל בעיני המתבונן

אם אנשים מרגישים שמקומם "נתפס" ע"י מישהו בעל קשרים, אז כנראה המקום לא ראוי להם, כלומר אף אחד לא אומר שזה בא דווקא על חשבונך, אך דעתי היא שמקום שלא קיבל אותי הפסיד, יכול להיות שאני לא מספיק מתאים אליו, אך הוא הפסיד אותי ומקום אליו אגיע הוא יהיה ראוי ושם אתן הכל עם קשר או בלי קשר לאנשים ש"תפסו" מקום בעזרת פרוטקציה ושוב, כנראה שהמקום לא ראוי אם כך פני הדברים שם וכך אני מציעה לך לנהוג ולחשוב.
נ.ב- דבר ראשון שצריך לעשות כשחוזרים עם כישלון ביד ממבחן הוא לעצור רגע ולחשוב איפה נפלתי כדי שתצליח בגיבוש הבא ולא לנתב את התיסכול כלפי כל העולם שלצורך העניין במקרה זה כל העולם הוא פרוטציונרים.
שיהיה לך המון בהצלחה ותעשה טובה תרד מהעניין ואני מציע לך להתמקד במטרתך הבאה...
ויש חיוך , או מבט אחד
והעולם כולו מתבהר..."
(מרדכי טננבאום, בזמן מרד גטו ביאליסטוק)

ישן 25-09-2006, 16:23
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כמה זה כבר קורה? כמה אנשים יש שהם "בנים של" "אחים של"?
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי SOON2 שמתחילה ב "הערה ממקור ראשון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SOON2
עובדה ממ"פ לשעבר בצנחנים ויוצא סיירת צנחנים שערך גיבושים, לפני כל גיבוש מקבלים מעבירי הגיבושים פתקים עם שמות של כל מיני "אח של" "בן של" "משהו של" ומסמנים אותם כעוברים אם הם יהיו רק בסדר.
זה קיים, זה רע, זה מעצבן, אבל זאת המציאות (לא רק בצבא אלא בהרבה תחומים בחיים) ואנחנו צריכים להתמודד איתה, אתה בכל זאת תיתן את כל כולך בגיבוש מבלי להסתכל כמה אתה יותר או פחות טוב מאחרים ואם תהיה באמת מצטיין ומתאים יקבלו אותך

ישן 04-10-2006, 17:54
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
רועי AZ ו U367
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי +amit+ שמתחילה ב "כל הגיבושים האלה גועל נפש"

היי. כבר 4 פעמים נכנסתי לראות מה הולך בפורום סדירים (שנדמה יותר כמו פורום מלש"בים בלבד) וכל פעם ראיתי שנושאי הדיונים פה אינם רציניים ואינם ריאלים או בוגרים, וחזרתי לפורום צו"ב (הדי מת לאחרונה שמתם לב?) אבל האשכול הזה חורג (לרעה) מכל סטנדרט שהספקתי לחזות בו.. ושאלה לי אליכם:

מה אתם עושים פה?

מגיח לו איזה בחורצ'יק חביב אך ממורמר, העושה רושם בכייני למדי יש לציין- ומחליט שעקב אי הצלחתו היחסית בגיבוש, נגועה היחידה אליה התגבש בפרוטקציות, שזה גועל נפש ושזאת בושה לצה"ל. מיד מצטרפים אליו ידידים נוספים (ואני אזרוק הנחה פרועה- גם מזלם לא שפר עליהם בגיבושים שלהם) ומוסיפים את שמן השטויות שלהם למדורת ההבלים הזאת.. בחיי, בני אדם ישכנעו עצמם בהכל כדי לא להתעמת עם האמת.. ובמקרה הזה אני שואל את עצמי "למה?" מה קרה? אפשר לחשוב שנכשלת בגיבוש לגן עדן.. כולה באת להיבחן (שים לב- להיבחן. אתה מעמיד את עצמך למבחן, לא את היחידה ולא את החבר'ה האחרים) ולא הצלחת. ביג דיל אפשר לחשוב שחייך נגמרו.. מנגד אפשר לחשוב שלו היית עובר היה בזה להעיד על התאמתך ליחידה זו או אחרת, או לחילופין על סיכוייך לסיים מסלול, או לחילופין על סיכוייך להצלחה בחיים או השגת אושר.. חבר'ה קצת פרופורציות. תפסיקו להתבכיין.
ולפותח האשכול- אני לא מתיימר להכיר אותך או לשפוט אותך, אבל ידוע שברגעי הקושי (לא הפיזי) והאכזבה- בהם מתגלה האופי של בנאדם.. אולי תשקול להרהר קצת בנושא, ולבחון את תגובתך הבוגרת והמפרגנת כל כך.. אולי החלק הזה באופי שלך, הוא מה שמנע ממך לעבור? אולי סממנים כאלה צפו וביצבצו מידי פעם במהלך הגיבוש והם אלה שמנעו ממך לעבור, למרות שרצת הכי מהר?

תחשוב על זה, ובהצלחה (אמיתית) בהמשך.

ישן 04-10-2006, 18:56
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
יצאת חומוס
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אין מה להיפגע ידידי"

תכלס בתור לוחם ביחידה שרוב החבר'ה פה היו רוצים להגיע אליה יצאת דיי פארש.
קראתי הודעות שלך בפורום צו"ב והתרשמתי ממך לחיוב, נשמעת כבחור דיי רציני.
אני מסכים איתך שהאשכול הזה הוא אחד האשכולות היותר מפגרים שנכתבו כאן לאחרונה.
אז מה.
החברה פה מסתכלים עליך ואתה אמור להוות דוגמא בשבילם. אתה אמור להחזיר את חלקם לתלם. במקום זה אתה צוחק להם בפרצוף? ועוד אתה אומר לאנשים רציניים אחרים לא להכנס לפה?

תכלס איכזבת.
תקרא את האשכול הזה: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F0%E9%E9%F0%FA
ותכנס ללינק שנתתי בתוך אותו אשכול (ההודעה הראשונה שלי באשכול הזה). אז תבין איזה שינוי עשה הבן אדם. ממלש"ב פעור וחצוף, ללוחם מן השורה בעורב צנחנים. חלק מהשינוי שהוא עבר, בין היתר בתפיסה שלו- בזכות הפורום. בזכות אנשים כמו U367.

תעבור על ההיסטוריה של ההודעות שלי אם בא לך (נאה דורש נאה מקיים- בגלל זה אני דורש), המון פעמים עניתי פה לאשכולות (חלקם היו עם השאלות הכי מפגרות בעולם) אבל בתור חייל ועוד בתור לוחם אני חושב שזה המינימום שאני יכול לעשות.
נכון, לפעמים זלזלתי, אבל אין ברירה, לפעמים חייבים.

שורה תחתונה, לא מתאים לך להגיב פה- אל תגיב- לגיטימי, זכותך, זה הזמן והחיים שלך.
אבל אם כבר אתה בוחר להגיב פה לפחות תהייה חיובי.

(גם אני הייתי מלשב שכותב בפורום לפני שהתגייסתי, והפורום דיי עזר בזכות אנשים כמו U367, ביטיס, עידו ועוד ועוד.)
ישן 04-10-2006, 19:30
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
לא חושב שמישהו כאן יכול להתערב בחילופי דברים בין שלושה בוגרים. גם לא אתה אור.
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "[QUOTE=J-R]היי. כבר 4 פעמים..."

כי שורה תחתונה הוא צודק... אשכולות מעין אלה צצים חדשות לבקרים. בכולם, נכנס מי שנכנס (מהותיקים) ומנסה לדבר אל ליבם של אותם מלש"בים והוא זוכה לתגובות, שניתן היה לראות באשכול הזה אך הן נמחקו ובצדק... בין אם מזלזלות ובין אם מלוות ברגשי נחיתות. לצערי ההנהלה המכובדת גם לא ממהרת לאכוף את החוקים וגם את כיבודם של אותם גולשים שמדברים. הפורום רווי באשכולות עם תגובות בלתי מתקבלות על הדעת. הן ל - 367 הן לאמיל שהיה כותב כאן בזמנו ואחרים.

אז בבקשה, אתם מעוניינים לקבל חחוות דעת ועיצות מן הבוגרים, תנו את הכבוד הראוי. הם גם עושים זאת בהתנדבות.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:17

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר