לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2006, 12:51
צלמית המשתמש של NYcity
  NYcity NYcity אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל NYcity
תחשב לפי הדברים הבאים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "משקל הציוד בעת לחימה"

נשק = 3.5 ק"ג (קצר זה 2.5 אבל אל תשכחו את הכוונת המתאם והתוספות כמו ידית הסתערות וכו')
וסט ריק = 1.5 ק"ג
מחסניות = כל מחסנית 740 ג', כפול 8 זה יוצא 6 ק"ג
שני רימונים = 700 ג'
שקית שתייה קטנה = 2.5 ק"ג (יש שקיות גם של 5 ליטרים, בנוסף תוסיף 500 ג' של השקית עצמה)
שכפ"ץ קרמי = 8 ק"ג (ואני נחמד... יש כאלה שאומרים 12)

סה"כ: בסביבות ה 20 ק"ג.

אלו הם הדברים הבסיסיים בלבד.
כמובן שתלוי בפעילות, גם לפעילות הכי בסיסית אתה תיקח איתך עוד אמצעים.

בהנדסה קרבית אתה יכול להגיע למשקלים הרבה יותר גדולים, מוקש שוקל 14 ק"ג, ויש מנשאים של ארבע מוקשים, ויש עוד מלא ציוד חבלה אחר.
יש מלא סוגי מטענים אחרים וציוד שאתה חייב להשתמש בו, כמו פתילים רועמים, מערכות יזימת מטענים, תיילי חשמל ליזימת המטען מרחוק, חומרי נפץ פלסטיים כמו RDX, לבנות חבלה ועוד ועוד.

במעצרים ופעילות רגילה לוקחים בעיקר את הבסיס פלוס דברים רגילים שאתה צריך, כמו משקפות, אמצעי ראיית לילה, אמצעי ראייה טרמית, ועוד.

נערך לאחרונה ע"י NYcity בתאריך 28-09-2006 בשעה 12:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2006, 16:56
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
כיום המצב שונה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "הנפצה?"

בעבר אמנם היו מנשאים של 70 וגם 90 ק"ג, ובמבצע מפורסם אחד של היחידה נשאו כמה מהלוחמים 100 ק"ג של ציוד על גבם (והתמונות מככבות עד היום בחד"א). אבל הזמנים האלה עברו וכיום משקלים כאלה רלוונטים רק בתרגילים מסויימים במסלול ולא בפעילות מבצעית.
כיום יוצאים מנק' הנחה שלוחם (ולא משנה כמה הוא חזק וכשיר וגדול) שסוחב 100 ק"ג ציוד אינו יעיל, לא כפלטפורמת נשיאה (כמה מהר אפשר לנוע בשטח עם כזה משקל? זאת לא תנועה מבצעית) ובוודאי לא כלטפורמה לוחמת. למעשה, המשקל המקסימום המקובל למנשא לוחם הוא 60 ק"ג.
אם השהיה הארוכה בשטח והמשימה מחייבות ציוד נוסף (קרי משקל נוסף) מעדיפים להוסיף לצוות לוחם/ים נוספים ולחלק את המשקל.
עדיין, להגיד שלא עוברים את ה 60 ק"ג לתרמיל? עוברים.. כמו שאמרתי יש מנשא יעודי לציוד מסויים ששוקל לבדו 67 ק"ג. אבל הרעיון והתפיסה דוגלים בחלוקת המשקל לטובת קצב תנועה וכמובן יכולת כניסה מהירה ללחימה.

מנשא 52 הישן והטוב (<-אפשר להתווכח על זה )

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י J-R בתאריך 28-09-2006 בשעה 17:18.
ישן 28-09-2006, 18:26
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "חשבתי שקרמי שוקל 20ק"ג, כנראה שהערכות המשקל שלי שגויות"

חדל הנפצות על קרמי.

קרמי רגיל (AKA קרמון) שוקל: פלטה קדמית ואחורית במשקל זהה - 3.5 ק"ג כל אחת. זה מצוין בכתב על הפלטה עצמה. נוסיף עוד קילו (וזה ממש הגזמה) לאפוד שמכיל את הפלטות. והגענו ל8 ק"ג בלחץ רב.

חשמונאי - 2.5 ק"ג לפלטה. לחוץ מאד 6 ק"ג.

ולJR - מחזק כל מה שאמרת. אמנם בלבנון החריגות היו קצת יותר נפוצות, אבל לא בהרבה. בטח שלא 100 ק"ג.
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

ישן 28-09-2006, 21:25
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
ולפעמים אתה יכול דווקא למות בגלל עוד תחמושת.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי eladg שמתחילה ב "שאלה של תעדוף"

לא צריך ללכת עד ל-D-Day, שם, כפי שציין ס.ל.א. מרשל, לוחמים רבים טבעו בגלל כל הציוד שנועד להציל אותם,
אבל בגרוזני, ב-1995, הצ'צ'נים טענו ששימוש באפודי מגן העלה את אבדותיהם, בגלל שהמשקל הנוסף האט אותם, ומי שאיטי יותר מת מהר יותר.

אגב, לפיופיו, יש שקיות שתיה לתנאי אב"כ. רק מה - יקרות פחד.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 28-09-2006, 14:32
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
נו באמת...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ran saar שמתחילה ב "מפונקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ran saar
יחידת האס איי אס הבריטים הידועה היו נושאים איתם משקלים של כ 50 -65 ק"ג.
הישראלים מפונקים...סוחבים 25-30 ק"ג ומתלוננים.

ניתן לקרוא בספרים על היחידה על משקלים גדולים יותר שמגיעים גם ל 100 ק"ג. אבל:
1. בספרו של מקנאב - בראבו 2-0, נכתב במפורש כי הם לא יכלו לשאת את התיקים כיון שהם היו כבדים מדי ולכן חצי צוות גרר את התיקים וחצי צוות איבטח.
2. כמו כן נשאלת השאלה מה מטרת הכוח - אם הכוח נועד ליצור מגע ולהלחם אין צורך ביותר מציוד לחימה + ציוד מינימלי להערכות בשטח. לוגיסטיקה אמורה להגיע בסוף הקרב. אם הכוח נועד לצורך שהות סמויה בשטח הרי שעליו לסחוב הרבה יותר - ציוד הטמעות + ציוד קשר + ציוד תצפית + מזון/מים לשהות ארוכה
ישן 28-09-2006, 16:59
צלמית המשתמש של NYcity
  NYcity NYcity אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.04
שלח הודעה דרך ICQ אל NYcity
ל- ran saar
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ran saar שמתחילה ב "מפונקים..."

אני לא יודע ממה אתה כל כך מתלהב... דבר ראשון מה שפירטתי פה הוא הציוד הבסיסי ביותר שלוחם יכול לקחת עליו.

אם תשים לב בסוף ההודעה פירטתי עוד ציוד שלוחמים יכולים לקחת עליהם, וזה עוד במידה שזה לא כולל את פק"ל הרובאי שלהם (מאג, נגב, צלף, קלע, מים, אלונקה, קשר...)

לדוגמא: תרגילים שעשינו, שהם לא חריגים בכלל, כמו הנחת מקבץ לחסימת ציר תנועה, חוץ מציוד הלחימה (12 ק"ג, ללא קרמי, זה היה תרגיל) לקחתי עליי גם שלושה מוקשים (13.6 ק"ג כל אחד, 40ק"ג סה"כ) ועוד ציוד נלווה משהו כמו 5 ק"ג נוספים (ציוד זניח כמו בזנ"ט, מפתח חימוש וכו...)
בדרך התקילו אותנו מ300 מטר מימין, ואז מתברר שאפשר גם להסתער בכיף עם המשקל הזה על הגב, כל עוד הוא יושב טוב.

הSAS לוקחים עליהם את אותו הציוד, תראה סרטים עליהם אז תבין שלרוב הציוד שהם לוקחים בדיוק כמו הציוד שללוחם בצה"ל יש.

כמובן שהם יחידה יותר עשירה. כי הם גם בצבא במדינה עם תנאים שונים משלנו.
אני לא חושב שאני אחשוף לך סוד אם אני אגיד לך שגם לנו יש יחידות עם ייעודים מסויימים, שמקבלות את כל הציוד הדרוש לביצוע המשימות העומדות בפניהם.

יש הרבה דברים שאתה לא יודע עד שאתה לא שם!

ישן 28-09-2006, 18:19
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

עבדכם הנאמן לא נזקק למזלו לנשיאת משקלים כאלה, אז אני יכול רק להניד ראשי בצער.

אין לי ספק שאדם בוגר שהוכשר כלוחם מאבד עשרות אחוזים מיעילותו כלוחם (מאתר מטרות, מזהה איומים, מגיב אליהם) כשמועמס במשקל. מהסיבה הזו מפקד מסגרת שלא עוסק במנהלה ומבטיח את אספקת כוחותיו הוא טיפש, אכזר, או שניהם גם יחד.

אינני מוצא כל סיבה להתגאות ביכולת סחיבת משקלים, למעט מן הפן של יכולת הלוחם לעמוד באתגרים פיזיים ונפשיים. מעבר לסיבה זו ואילוצים מבצעיים אמיתיים, יש לחדד ולהדגיש כי המטרה היא הימנעות מהפיכת לוחמים ללאמות וחמורים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 28-09-2006, 19:47
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
הכל תלוי בסוג הפעילות
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי 51 כבוד שמתחילה ב "קודם כל זה תלוי בסוג הפעילות וכמו כן תלוי בזמן הפעילות...."

התגובות של חלק מהחברים פה לא כ"כ ברורים לי, ובמה דברים אמורים?

ישנם מבצעים שעל הכוח לנוע בשטח אוייב עם ציוד מסויים כבד משקל שלא ניתן להיעזר בכלי רכב או מסוק, לפיכך חלק לא מבוטל מהלוחמים הולכים כשהם נושאים משקל רב מאד!

כאשר חלק לא מבוטל מהכוח - חוד קידמי וזנב נעים עם ציוד קל בלבד- וזאת ע"מ לתת תגובה מיידית ראשונית בעת התקלות - כאשר סיכויי קטן להפתעה - והמבין יבין.

שאר הלוחמים שנעים "בכבדות" , בפעולה קטנה משילים את המנשאים ויכולים לנוע בקלות.

לא אידאלי- אך יש לתת מענה לכל צורך מבצעי שקם עלינו....

הכי קל ונוח אין ספק - לצאת עם ווסט ליגה ו"קלי" קל ולתת בראש

חשבו על זה
ישן 28-09-2006, 20:01
צלמית המשתמש של piupiu
  piupiu piupiu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "רגב- כל מילה בסלע."

ברור שלוחם עם 60-70 ק"ג עליו לא יכול להילחם כמו לוחם עם 30 ולא כמו לוחם עם 10 ק"ג עליו.
בכלל אבא שלי מספר שהוא יצא למבצעים בלבנון (1) ובשלום הגליל עם 3 מחסניות ומימיה אחת כדי להיות קל, ומצד שני למבצעים אחרים עם יחצ"ג וטיל של עורב (יש תמונה, משהו מדהים לקחת כזה דבר על מנשא חי"ר).
חוץ מיזה, על כל הפק"ל והאוכל והאמצעים, באב"כ לוקחים על הגב גם חבית של חומר טיהור (25 ק"ג)
(בדומה למוהנדסים) ונישתלים באדמה.

ושוב אני מעלה נקודה שהעלתי בדיונים בתום המילחמה: מה תעשו במיתאר אב"כ כשאי אפשר להישתמש בשקיות שתיה (כי תהרגו את עצמכם) והציוד הוא חד פעמי (יש רק פעם אחת ווסטים עד לאתר טיהור בו הם ניזרקים ותקבלו אפודים) ועוד אלף בעיות שאף אחד לא נותן עליהם את הדעת.
ישן 28-09-2006, 22:43
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
בעניין משקל:
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי piupiu שמתחילה ב "ברור שלוחם עם 60-70 ק"ג עליו..."

אני יכול להגיד לכם שלפחות ביחידת "סטינגר" של נ"מ,שפק"ל סטינגר מלא+נשק+כל הציוד לוחם מגיע ל50ק"ג+ וזה בדוק...

אז מה שהכשירו אותנו,זה שברגע שמזהים איום,או נקלעים למארב או כל דבר אחר שמאלץ לחימה,פשוט נשכבים על הרצפה ומורידים הכול{יש תופסנים מיוחדים במנשא שמאפשרים הורדה מהירה}ואז מתגלגלים לצד ומתפעלים את האירוע{עם הציוד לחימה הבסיסי שיש על כל לוחם בנוסף לפק"ל:ווסט,נשק,שקית שתייה,3צולבות וכ'ו...}

ככה זה הרבה יותר מבצעי,ומאפשר ניידת ותמרון גבוהים הרבה יותר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://pic.hevre.co.il/Files/83DE4C5821EC4D448E799BFA81983270/norm_3A2EEE5EEAA84748983FCC0A0EC79741.JPG]
(לוחם סטינגר)

ישן 29-09-2006, 11:34
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "ההנחייה הזו קיימת בכל מקום בו נושאים מנשאים יעודיים"

במבצעים ייעודיים הכח הייעודי לא מתעסק בלחימה. הוא סוחב כל כך הרבה שהוא לא יעיל, ויש הרבה מבצעים ייעודיים שהמנשאים כל כך חשובים וכל כך יקרים (ברמה אסטרטגית אפילו) שלא מורידים אותם, אלא אם סכנת חיים.

'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
LowePro Orion II

ישן 30-09-2006, 12:47
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי assaf tolko שמתחילה ב "אם אני לא טועה התקלות עונה להגדרה של סכנת חיים..."

לא ניכנס כאן לכל שיטת הלו"ז אבל בגדול יש לך חוד קדמי וחוד אחורי. אם הכח כבר התחיל את העבודה הייעודית עם ארגזי אבטחה מתאימים אז המצב הרבה יותר פשוט. ככלל השאיפה שהכח הייעודי לא יתעסק בלחימה בגלל שהוא מסורבל יותר ובגלל שהוא "חשוב" יותר לצורך ביצוע המשימה. זה למרות שבהרבה מקרים אם נתקלת הלכה המשימה.
לכח הייעודי יש נשק והוא מסוגל להגן על עצמו בכיף, אם במקרה של התקלות או במקרה של תקיפה מתוך הארגז. במקרה של התקלות בזמן תנועה יש מספיק כוחות מאבטחים ויותר אג"מיים שיודעים לתת את המענה וזהו תפקידם בכח.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
LowePro Orion II

ישן 29-09-2006, 16:25
  ran saar ran saar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
עזרה שוב הישראלים המפונקים....

לאורך כול ההיסטוריה נאלצו לוחמים לשאת משאות כבדים.

1.בזמן יון העתיק נשאו לוחמי הפלנקס שריון ,מגן ונשק במשקל של כ 25 ק"ג ומעלה.

2.רומי העתיקה נשאו הלגיונרים משא של כ20-25 ק"ג.

3. בימי נפוליאון נשאו החיילים משקלים עד 35 ק"ג.

4.מלחמת העולם השניה:המרינס נשאו משאות כבדים 30-50 ק"ג.

הרשימה ארוכה.......

מה לעשות ..הישראלים מטיבם מפונקים ,מחפשים פתרונות קלים..אוליי איזה עובד זר שישא את המשא.
חייל זה חייל! -חייל צריך לסחוב לשדה הקרב את כול הנדרש.
אוליי צריך לשלוח את כול הבכיינים לחדר כושר על מנת שיגבירו מסת שרירים.
נכון שהיה עדיף לשלוח חיילים עם נשק אישי ו 4מחסניות לאיש בלבד.
אבל שדה הקרב המודרני מחייב ציוד רב ומגוון.
ולכן שוב הייתי שולח את כול המפונקים לחדר כושר על מנת לחזק את שרירהם
ישן 29-09-2006, 20:11
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04

אני לא מבין מאיפה מגיעים למשקלים מפלצתיים של 100 ק"ג?!
מישהו הרים פעם משקל כזה?! לא רק שאי אפשר להסתער, אי אפשר ללכת יותר מ200 מטר עם משקל כזה. אולי כשמדובר על סחיבת פצוע, אז זה רבאק מטורף, ואחרי זה הגב נשבר.. אבל לסחוב פק"ל של 100 ק"ג...

נראה לי אנשים מתבלבלים בין פקלים של 70,90,100 ק"ג לבין 70, 90 ליטר...שזה הנפח של הפקל,שזה קצת אחר.
לגבי המוהנדסים הפק"ל הכי מטורף, שאני לא חושב שלמישהו יצא לסחוב אותו בפעילות מבצעית שוקל פחות מ45 קילו, והם מפחדים להסתכל עליו, בקשר לסטינגרים הפקל ממש לא שוקל מעל 50 קילו... אולי 35 בלחץ.

המשקלים ההגיוניים המקסימליים שבאמת מרימים זה ציוד אישי במשקל של 15-20 ק"ג (וסט-נשק-קרמי) ופק"ל של עד 30-40 ק"ג. וזה באמת בלחץ. המשקל הכי כבד שלי יצא להרים היה פק"ל לילה - שזה אמצעי תרמי -13 ,אמר"לים - 3-5, חצובה ויחצ"ג -13 ותוספות של אנרגיה -5 + 10 ליטר מים ועוד - וזה שקל בערך 40 ק"ג +הציוד האישי שזה עוד 15 בערך, ובאמת שזה היה מטורף והרגשתי כמו תאילנדי... ובפעילות ההיא בטוח שלא הייתי יכול להלחם עם משקל כזה,או לרוץ.
כל מי שחושב שזה אפשרי בכלל לחשוב על משקלים של 70 ק"ג ומעלה, צאו מהסרט. זה משקל באמת רגעי, ואף אחד (אלא אם כן אתה שוקל 120 ק"ג) יכול להסתובב איתו ובטח שלא להלחם.

(וגם אני מכיר את ההנפצות שמט"כל עושים ניווט עם 100% משקל גוף, ואני לא יודע עד כמה זה נכון, אבל עדיין זה לא מגיע ל100 קילו)

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 30-09-2006, 15:06
  J-R J-R אינו מחובר  

apasniy_arab
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "[font=Verdana]אני לא מבין..."

יש, יש משקלים של 100 קילו. אפשר ללכת יותר מ 200 מטר ולא צריך להגזים לשום כיוון (בסחיבת פצוע אתה סוחב בנאדם+ ציוד של שניכם, זה יותר מ 100 קילו. לא יצא לך לסחוב פצוע יותר מ 200 מטר? יצא לך.). בנאדם בריא ומאומן יכול לסחוב יותר ממשקל גופו. אבל אתה צודק מדובר במשקלים שהופכים אותך למכונת סחיבה. גם כשאתה רק 50 ק"ג אבל יש לך איתם ציר של 30 ק"מ אתה הופך למכונת סחיבה וכל מה שאתה מתרכז בו זה לקבור את המבט בקרקע, לעשות צעדים מדודים ולנשום נכון. שלא לדבר על העפלות ותרגילים אחרים שבכלל מפרקים לך את הגב. אבל אם עושים את זה הדרגתי ובאימונים מסודרים זה אפשרי. ניווטים לא עושים עם משקל של 100 ק"ג וגם לא עם משקל גוף. לרוב במסלול זה 40-60 אחוז ממשקל הגוף, תלוי באורך הציר.

ישן 30-09-2006, 18:11
  J-R J-R אינו מחובר  

אמת
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "בדרך כלל שאתה הולך בשטח עם..."

ציטוט:
בדרך כלל שאתה הולך בשטח עם משקל כזה, אתה לא הולך על מסלול ריצה מושלם, הליכה בשטח מספיק קשה גם ככה, עם משקל כזה כל טעות הכי קטנה מביאה לא רק לעיקום רגליים אלא נפילות, שבירות רגליים, פריצות דיסק, פגיעות ברכיים וכו',

ולפעמים גם כשאתה כבר מגיע ליעד בריא ושלם, מישהו יכול לירות בך, ואז יש לך חור בגוף.

וברצינות- משקלים כאלה (80-100 ק"ג) כבר אינם נהוגים כיום כפי שציינתי, אבל בהחלט נוגעים בהם במהלך ההכשרה. בפעילות מבצעית? לי לא יצא מעולם תודה לאל, וגם לא לאף אחד שאני מכיר חוץ מבמור"קים של המילואימניקים על הפעילויות של לפני של"ג,(אבל בהם אם אתה מחבר את משקל הציוד הכולל שנשא כל אחד (ע"פ המור"ק) יוצא לך כ 300-400 ק"ג לכל בחור.)

ישן 30-09-2006, 18:20
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "אמת"

ככה זה... כל המור"קים וסיפורים של אנשים..

זה הכל בקטנה... אם חצובה שוקלת 12..אז יגידו 15, ואם סחבו 27 ליטר, יגידו 30, ואם הקרמי שוקל 7 אז יגידו 15 סתם כי זה נשמע טוב... ביחד יוצא..טון.. בתור אחד שבאמת הרים משקלים נחמדים, וראיתי אנשים מרימים משקלים מפלצתיים.. זה לא כל כך פשוט.. וההרגשה של פק"ל על הגב אחרי 20 ק"מ, היא ממש לא כמו באותה השניה שאתה שם אותו... יש אנשים שחושבים שאם הם יכולים לעמוד עם פק"ל על הגב כמה שניות... זה אומר שיכולים לעשות איתו הכל... תשאל חי"רניקים שפעם ראשונה הביאו להם משקלים אמיתיים של 30 ק"ג לסחוב בלבנון איך התפרקו בהליכות..

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 01-10-2006, 10:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "כן היו סיירות שהגיעו במסוקים,..."

יקירי, למצער אתה טועה ובגדול. הקישור שאתה עושה בין אורך המסעות לבין יכולת הנשיאה הוא שגוי ולא נכון.

המחזור שלי גם הלך יותר ממה שהולכים היום במסעות וגם נשא משקלים כבדים יותר. מה לעשות שבתקופתי, היו מתאמנים הרבה יותר (מישהו אמר פק"ל מאג ושתי פצצות 81?) וגם הפעילות המבצעית הייתה עתירת משקלים ומרחקי תנועה. היום החי"רניק לא מתאמן במסגרת גדודית מספיק, ולא נדרש לשאת משקלים כבדים למרחקים ארוכים בלחימה בשטחים. לכן הוא אינו מאומן מספיק לכך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-10-2006, 14:07
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
לא כל מגבלה פיזית עבירה בכח רצון.
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "התכוונתי שעכשיו במקום ללכת..."

עם כל הכבוד להוא מסיירת X שסחב 250 קילו לאורך 78 קילומטר בתוך ארבע שעות,
יש גבול ממוצע מסויים שמעבר אליו אתה מעלה את אחוז הנכים-לעתיד בצורה משמעותית מאוד. גם אם הם מסוגלים לזרוק את המטען שלהם בזמן התקלות במהירות הבזק, ולא נפגעים יותר בקרב. יש מצבים שאין ברירה אלא לסחוב יותר מהגבול הרצוי (ואלעדG רמז לזה), אבל בדרך-כלל התוצאה של סחיבת עודפי משקל כדרך לאימון תהיה זהה לתוצאה של משמעת מים כדרך להתרגל לשתות פחות בזמן לחימה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 30-09-2006, 02:54
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
ממתי בודקים משהו ע"ב הגיון ?
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "עכשיו בואו נחשוב מה סוחבים לוחמים בתרג"ד למשל."

ראשית, לכל המלש"בים שמצטטים כמה סחבו בימי חניבעל, או לחילופין מוסיפים את המילה הנפ3ה אחרי כל משפט - בצבא ההגיון מת מזמן, ודברים שנראים באזרחות לא הגיוניים בצבא נראים הגיוניים מאד.

שנית, תפרידו בין משקל שסוחב עליו לוחם חי"ר, לבין הפק"ל היעודי, לבין פק"ל או משא למשימה מיוחדת. אילו פשוט שלושה דברים שונים לחלוטין :
1. לוחם חי"ר - נשק אישי + אפוד מלא כולל מחסניות ושתיה + קרמי = סה"כ תגיע בערך ל-17 ק"ג, אבל זה יושב טוב על הגוף.
2. פק"ל יעודי - יש נגב, ויש מטול, ויש מא"ג, ויש חובש .... משקלו של פק"ל יעודי יכול להגיע גם ל- 20 ק"ג נוספים על מה שרשום לעיל.
3. משימה מיוחדת - כאן כבר צריך להוסיף ציוד לשהייה ממושכת, ביגוד חם, שתיה ומזון, עוד תחמושת וכו' ... השמים הם הגבול.

אני יכול להעיד מנסיוני שאני באופן קבוע סחבתי בערך 30 ק"ג, וכשיצאנו לקו אדום ולמארבי 36-48 שעות אז המשקל עלה. בדר"כ החוד היה קל יותר ע"מ שיוכל להגיב, אבל תמיד אמרנו שבעת היתקלות נהיה בבעיה אל מול חיזבללה שחמוש בקאלאצ' וכמה מחסניות, למרות האפשרות לנתק את הפק"ל בשחרור מהיר. הפק"ל הכבד ביותר שסחבתי (נוסף על הציוד האישי) היה 50 ק"ג וזה היה ממש לא נוח. משקלים כאלה הם נדירים, ואל תחשבו שמשקל של 60-70 ק"ג הוא נפוץ - הוא ממש לא. לוחם חי"ר רגיל, לא יחידה מיוחדת, אמור לנוע עם בערך 30-40 ק"ג.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 30-09-2006 בשעה 02:56.
ישן 01-10-2006, 19:46
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי SOF שמתחילה ב "משהו לגבי משקלים"

בהחלט מעניין כמות הציוד שהוא נאלץ לשעת עימו.

על פי הציוד והכמות, אפשר להבין כי כי הבחור הולך למארב מסויים ולהרבה זמן (כ96 שעות).

עכשיו, אפשר להעמיס משקל גבוה מבן אדם, למשל כמו לסחוב מקרר. אבל יש לפני כן לתכנן נכון את חלוקת המשקל.
אם לשים את הציוד הכבד למעלה, על השמכות במקום למטה, זה מקל רבות על הלוחם.

ולא צריך להיות חכם גדול כדי להבין זאת.
מהתרשים של יוני, אפשר לראות חלוקת משקל נכונה. ושהלחום הולך להשאיר הרבה זמן בשטח.

ומרבית הציוד כאן הוא ספיירים.

ואם כבר מדברים על ה SAS. (אני די בטוח שזה גם תקף על עוד יחידות) לוחמי ה SAS. מגיעים למשימות עם משקלים כבדים מאוד. אך ההליכה איתם קצרה. הרעיון הוא שהכוח מגיע לנקודה X מתמקם שם. בונה לעצמו מין "מחנה" שבוא הם שמים את ברגמנים שלהם. ומבצעים בנקודה Y תצפית או מארב.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 01-10-2006, 20:28
צלמית המשתמש של נץ כחול

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "יאללה יאללה.."

יש לו את זה מבחור בשם "יוני" שטוען ששירת בשלדג,בכל אופן בלי להכיר ממש את הבחור מה שנראה רשום בדף זה מעניין,יכול להיות שיש לו חבר ששירת ביחידה והביא לו את זה,גם לחבר טוב של אח שלי ששירת ביחידה יש מלא שטויות כאלה בבית{דברים שהוא שכח בתיק מהצבא...}

אהה אגב עוד משהו בנוגע ליוני,או כפי שהוא כונה YONI20 בפורום מתגייסים ב"תפוז",איזה יום אחד הוא הביא תמונה של איזה 4לוחמים עם וואסח מטורף שכביכול עם ציוד חורף עליהם ונמצאים בשלג,הוא כתב שזה מסדרה מיוחדת בחרמון וכ'ו וכ'ו..
בתמונה שהוא צירף להודעה שרואים את הלוחמים הוא כמובן דאג לצנזר את פניהם{בטחון שדה,כביכול}
הקיצר כולם אכלו את הלוקש,עד שאיזה מלש"ב התחיל לחפש את התמונה בכל האתרים הצבאים באינטרנט,ומצא את אותה תמונה ב ד י ו ק באתר של המארינס או משהו,והחבר'ה שם היו אמריקאים נטו,לא ישראלים ולא בטיח,ובטח לא חבר'ה משלדג.

אז זה וואחד פאק מטורף באמינות של יוני20
הוא בעיניי בגדר תעלומה,אני לא יודע מה להגיד עליו,מצד אחד יצא לי לשוחח איתו המון,והוא מבין המון ביחידה{גם ממידע שהצלבתי מאנשים ששירתו בה}אבל מצד שני הוא לא היה מוכן להביא לי פרטי זיהוי,כדי שאני אברר אם הוא באמת שירת ביחידה.

יכול להיות שאח שלו או כל קרוב אחר משרת שם,וממנו הוא השיג את כל המידע והתמונות ושאר ההפתעות.

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 01-10-2006 בשעה 20:38.
ישן 01-10-2006, 20:48
צלמית המשתמש של נץ כחול

לך תשנה את המשמעת בצה"ל...
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "עם כל הכבוד והרצון..."

תהיה לך המון עבודה..
בכל אופן אותם מסמכים שיש כביכול לחבר של אח שלי ששירת באותה יחידה כבר לא תקפים היום כי הוא השתחרר לפני מספר שנים.

אחי הגדול גם כן שירת ביחידה "טובה" וגם לו נשאר המון מסמכים כאלו ואחרים,אבל שום דבר לא תקף כבר...

אבל שמע אני מסכים איתך שזו בעיה מה שקורה עם כל המסמכים האלה ש"נשכחים" בתיק...
ובעניין הביטחון שדה:
לך לרכבת ביום ראשון בבוקר או שישי בבוקר מקו ת"א-נהריה ותשמע כמה מידע זורם בין החיילים,למזלנו רובם לא משרתים ביחידות מובחרות...

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 01-10-2006 בשעה 20:53. סיבה: ניסוח מחדש עקב צנזורה של אח שלי :\כל הזין באחים גדולים....
ישן 01-10-2006, 21:02
צלמית המשתמש של נץ כחול

משמעת ידידי היקר,משמעת...
בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "למען הסר ספק"

המודעות לאבטחת מידע בקרב הלוחמים בצה"ל שואפת דיי קרוב לאפס...

אני מקווה שהמצב ביחידות עילית טוב יותר,למרות שאח שלי סיפר לי שהיה לו חבר בצוות שהיה מספר לא מעט דברים לחברה שלו{שהייתה אומנם קצינה בצה"ל,אבל עדיין לא חושב שהיא הייתה צריכה לשמוע על מבצעים ודברים מסווגים אחרים..}אין מה לעשות זה מכה בצה"ל,חיילים מדברים יותר מדיי,וקשה למנוע את זה.

העונשים מאוד קלים,ואין מודעות לדבר,אין לי מושג אם קיים בכלל בצה"ל קצין שאחראי באמת על כל הדברים האלה,וזה מחדל בפני עצמו.

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 01-10-2006 בשעה 21:04.
ישן 02-10-2006, 12:57
צלמית המשתמש של nimrodf
  nimrodf nimrodf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.02
משקלים של מעל 50 60 ק"ג זה לא הנפצה בלחימה בלבנון

לא כולל את זיווד הרגיל של הווסט והנשק שאת המשקלים שלהם אני לא יודע אז אני לא ינפיץ משקלים (כמו אחרים פה), יש לך 3-4 בקבוקי ליטר וחצי של מים בווסט (בלי קשר לכוננות של המימיות) לפעמים גם לאו ובנוסף את "הצ'ופר" המשתנה.

"הצ'ופר" כאמור יכול להיות כמה דברים:
תיק מלא באוכל\מים במשקל של 30-50 ק"ג (מקרה חד פעמי של תיק שקול במדויק 60 ק"ג)
תיק שלל (רובים, אקדחים, טילים, מרגמות, קשרים, מודיעין וכו')
אמל"ח כבד (טילי גיל , מקל"ר, מרגמה, אמרל"ים תרמים למיניהם)
וכל הרגילים : אלונקה, קשר, פק"ל מים...........

שלא תחשבו שבמקרה וחייל הוא פק"ליסט (נגב, מא"ג, קלע וכו') אז הוא לא סוחב עוד משהו על הגב
כמו כן קרו מקרים של סחיבת הרוג או פצוע על אלונקה למרות הפק"ל או התיק.

מלחמה זה לא "קל"
כמובן שבפעילות מבצעית רגילה זה שונה לגמרי

נערך לאחרונה ע"י nimrodf בתאריך 02-10-2006 בשעה 13:11.
ישן 02-10-2006, 23:00
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "נימרוד שאלה לי אלייך"

אמנם אני לא נמרוד, מרשה לעצמי לענות לך.
1) במלחמה או בכל פעילות מבצעית בין אם זה בלבנון או בשטחים אין דבר כזה "לא יכול לסחוב". יכול להיות שקשה לך ואפילו קשה מאוד, אבל אתה סוחב. למה? כי אתה מפחד, כי אם לא תסחוב אתה מסכן את עצמך ויותר מזה את חברים שלך. ומעל הכל כי אתה לוחם וזה מה שלוחמים עושים - מתמודדים עם קשיים.
2) יכול להיות שיהיו אנשים שיילכו לאט יותר, לגיטימי כסוחבים משקלים כבדים והאדמה היא לא בדיוק משטח אספלט ישר. מה שעושים פשוט הולכים לאט יותר. לא הולכים אחורה ודוחפים אנשים בפעילות מבצעית- זה לא מסע. אם מישהו ממש זוחל ולא מתפקד מקסימום ישלחו חובש לבדוק שהכל תקין איתו והוא לא חטף היפוטרמיה או התייבשות\מכת חום.
ישן 03-10-2006, 11:38
צלמית המשתמש של nimrodf
  nimrodf nimrodf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.02
דברים השתנו מאז
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "אמנם אני לא נמרוד, מרשה לעצמי..."

קודם כל אני רוצה להגיד שאני כבר לא צלף בארט כבר כמה זמן, הסיבות לא חשובות אבל אני כבר לא בפלוגה שבה הייתי, עכשיו אני חפ"ש, חפ"ש בין חפ"שים. לפעמים קרה שהתפללתי לחזור ולסחוב את הבארט, לצערי סחבתי דברים כבדים יותר.

אנשים לא היו צריכים לחזור אחורה לעזור אלה שחייל שנמצא מאחורי מישהו שקשה לו לטפס עלייה תלולה או בולדר ענק הביא לו איזה דחיפה קלה או נתן לו להישען עליו כשירדו ירידה בעייתית.
כשמישהו מגיע למצב חשיבה של "לא יכול לסחוב", הוא אולי מקלל קצת וטיפה מוציא עצבים, אבל אין מה לעשות כשאתה באמצע לבנון, אתה לא יכול לקרוא לאביר\האמר שיבוא לאסוף את הפק"ל.
מקסימום שאתה יכול לעשות זה לנסות להחליף פק"ל עם מישהו שסוחב משהו קל יותר.
ההליכה זה לא הליכה בקצב של מסע, זו הליכה איטית עם הרבה עצירות (לפעמים כורעים ברך כל כך הרבה זמן שכבר מחכים לקום וללכת). לי אישית היו הרבה מקרים של סחיבה מאוד קשה, אתה פשוט מנסה לנוח בעצירות, ומקווה שההליכה כבר תגמר.
ישן 03-10-2006, 14:14
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי גד31 שמתחילה ב "טבלאות משקלים"

גדי מה קורה עם העבודה שלך (אל תשכח שאנחנו בפורום גם שותפים, אחרי שעזרנו לך עם ההערות והתיקונים ) ?

היה מעניין גם לראות בסרט "עז 77" את החי"רניקים של גולני מטפסים את החרמון, אני לא חושב שמישהו היה מדמיין אפילו לעלות מצוקים כאלה עם הפק"לים שמדובר עליהם היום, וזו היתה מלחמה אמיתית ולא שבוע קרב. יצא לי לסחוב משקלים בלבנון, וכמו שכבר כתבתי - אני שמח שאף פעם לא נתקלתי בזמן שהפק"ל היה עלי כי התגובה שלי לא היתה יוצאת מי יודע כמה. עם משקלים של 30-40 ק"ג אפשר איכשהו לזוז, אבל משקלים של 60 ק"ג ומעלה פשוט לא מאפשרים עבודה נורמלית, אתה הופך לפרדה. אני זוכר ביצוע לקו אדום שהיה עלי פק"ל של 65 ק"ג (נוסף על הציוד האישי) ובכל "ירידה במקום" הייתי מתיישב על סלע ובתחילת תנועה מישהו היה חייב לעזור לי לקום.

למזלי בחלק נכבד מהשירות שלי הפק"ל היה שכפ"ץ דקירה, מוטורולה ואקדח

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 03-10-2006 בשעה 14:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:10

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר