לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2006, 09:23
  ג'ואי ג'ואי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
הסכם השילומים

האם לפי דעתכם, בראיה לאחור הסכם השילומים היה צעד נכון?
מצד המתנגדים אפשר לומר כי ההסכם הביא לדברים הבאים:
גרם לזילות דם הנרצחים
פגע בניצולים
ההסכם נתן הכשר לגרמניה בעיני העולם
הכניס אותה לאו"ם
ניקה להם את המצפון "גרמניה החדשה" "אנחנו דור אחר" "הנה שילמנו לכם אז אין לכם מה להתלונן"

ואילו הצד התומך יכול לומר:
אם ההסכם לא היה בא הגרמנים לא היו מביאים כלום
היה גדל שם דור חדש של שונאי ישראל שיגידו "בגלל היהודים העולם שונא אותנו" וכדומה.
צריך לפתוח דף חדש.

אני אישית חושב שזה היה טעות, כי במילא היום רואים שגם עם ההסכם גדל שם דור חדש של אנטישמים, הסכום שהם משלמים הוא צחוק מדם הניצולים והנרצחים ולא קרוב למה שנשדד מאיתנו,זה ניקה להם את המצפון וגרם בכך לחברה גרמנית למכור חומרים ביולוגים וכימים להשמדה המונית לעיראקים.
מה אתם אומרים היה צריך לעשות את ההסכם או לא?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2006, 10:02
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הזמן היה עושה את שלו ממילא....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "הסכם השילומים"

הגרמנים הם לא הישראלים אכולי רגשות האדם על כל דבר ודבר - הם היו מתגברים על "הבושה" עם או בלי פיצויים. כיום מקובל מאוד בגרמניה לנסות וליצור השוואה בין המעשים שביצעו הרוסים בשטחי הכיבוש שלהם בגרמניה וגרמניה לשעבר, ובין אלה שהם ביצעו, ותתפלא אבל זו השוואה שעושים לא מעטים גם במדינות מערביות אחרות. מי שחושב שניתן היה לתת לגרמניה עונש ארוך טווח על מלחמת העולם, לא מבין את הדינמיקה האירופית - גרמניה נחשבת למדינה מאוד חשובה ומרכזית באירופה, ולפחות בעיני לא מעט בריטים, נחשבת כאבן יסוד.

לעניין השילומים - אל תמעיט בערכם - מדובר היה בסכומי כסף וציוד בקנה מידה עצום, וכל זה בימים שבהם ביצים היית קונה בשוק השחור...

מכיוון שלא ניתן לדעת לאן היו מתפתחים העניינים לולא ישראל היתה מקבלת את כספי השילומים, לא ניתן להכריע בשאלה - זו אינה שאלה מוסרית נטו משום ששאלת סיכויי ההשרדות של ישראל הצעירה כמדינה שניתן לחיות בה היא שאלה מוסרית גם כן.

ושוב: תאמין לי שמהכירות מצויינת עם הגרמנים ועם הלאומיות הגרמנית של היום (שאני נחשף אליה הרבה מאוד עקב עיסוק בענייני שתי מלחמות העולם) אל תשלה את עצמך שהם היו צריכים את השילומים כאמצעי לניכוי מצפון יותר מדי.

ישן 28-09-2006, 23:04
  ג'ואי ג'ואי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בדיעבד השילומים היו קריטיים. הם הקפיצו את המדינה כמה דרגות כלכלית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
לדעתי הייתה טעות לעטוף את קבלת השילומים באידיאולוגיה צבועה על "גרמניה אחרת", אבל
ההתנגדות להם, הגם שנבעה ממניעים שקל מאוד להבינם (אני אישית עודני נמנע מקניית מוצרים
גרמניים וגף רגלי לעולם לא תדרוך על אדמת גרמניה),
עם זה אני מסכים לכל מילה
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
אני חושב שטובת המדינה חייבה קבלת
כסף - שמגיע לנו עפ"י כל הגדרה מוסרית.
איזה בדיוק הגדרה מוסרית? השלוש מיליארד מארק שקיבלה מדינת ישראל, האם בזה אתה מביא את השקט, השלווה ופיצוי ראוי לניצולים? (מה גם שהמדינה לקחה לעצמה כמעט את כל הכסף). האם בזה אתה מפסיק את הלילות הטרופים של רבים מהניצולים? אתה מפסיק להם נכות שנגרמה להם מהגרמנים? לא! זה צחוק לאיד הנרצחים והניצולים. עוד דוגמה לצביעות הגרמנית, רק השנה הם התירו את חשיפת הארכיונים של האס אס אםפ אני לא טועה (או של אירגון נאצי אחר) כי רק השנה חל על זה סוג של חוק התיישנות נגד תביעת פיצוים (ואני לתומי חשבתי שעל פשעים נגד האנושות לא חלה התיישנות...). בשתי מילים, "פאקינג קראוטס". (סליחה על ניבול הפה אבל הציטוט הזה היה מתאים).

ישן 29-09-2006, 14:56
  ג'ואי ג'ואי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=ג'ואי]לא כולם אבל..."

עשו ככל שביכולתן להתרחק מהאידיולוגיה הנאצית? במה זה בא לידי ביטוי? בחינוך כל הנוער שם לאהבת השונה? אז אם זה ככה אז מאיפה שנאת הזרים שיש שם?
או זה ששילבו את הקצינים הנאצים במנגננוני הביטחון (גם ע"י הרוסים והאמריקים)שלהם, אם הם באמת היו מתנערים אז הם גם היו מעמידים אותם לדין.
נכון שהכסף הגיע לנו אבל מה זה שלוש מיליארד מארק לעומת מה שהם גזלו מאיתנו?
ומה שאני מבסס עליו את מה שאני אומר זה כניסה בשלוש מדינות בגרמניה של המפלגה הניאו נאצית לפרלמנט. בקשר להכרה שלי עם הגרמנים, אם זה מענין אותך אני אכתוב לך על זה בפרטי.

ישן 30-09-2006, 01:01
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "עשו ככל שביכולתן להתרחק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג'ואי
עשו ככל שביכולתן להתרחק מהאידיולוגיה הנאצית? במה זה בא לידי ביטוי? בחינוך כל הנוער שם לאהבת השונה? אז אם זה ככה אז מאיפה שנאת הזרים שיש שם?
או זה ששילבו את הקצינים הנאצים במנגננוני הביטחון (גם ע"י הרוסים והאמריקים)שלהם, אם הם באמת היו מתנערים אז הם גם היו מעמידים אותם לדין.
נכון שהכסף הגיע לנו אבל מה זה שלוש מיליארד מארק לעומת מה שהם גזלו מאיתנו?
ומה שאני מבסס עליו את מה שאני אומר זה כניסה בשלוש מדינות בגרמניה של המפלגה הניאו נאצית לפרלמנט. בקשר להכרה שלי עם הגרמנים, אם זה מענין אותך אני אכתוב לך על זה בפרטי.

כן באמת יש שם חינול לאהבת השונה, נכון שיש מפלגות ניאו-נאציות, אבל יש מפלגות בסגנון כזה בכל העולם (גם בישראל) לדוגמא יש בערך אותו מספר של ניאו נאצים בגרמניה ובארה"ב, האם זה אומר שארה"ב היא מדינה אנטישמית? ד"א יש הגבלה על פעילות נאצית בגרמניה (איסור על הצגת סמלים נאצים, הצדעה במועל יד וכו') יותר מאשר בארה"ב, בקיצור כדי לגבות את הטענה שלך אתה צריך להראות במה התנועה הנאו נאצית שונה (בבחינת חוזק וכו') מאחיותה בשאר העולם, ולגבי הנציגים שהם הכניסו לבתי נבחרים של מדינות, שכחתה לציין שהם מיעוט זניח בבתי הנבחרים האלה ושהם מוחרים ע"י כל המפלגות.

לא כל קצין בוורמאכט הוא פושע מלחמה, רבים מהם נלחמו ביושר ובאומץ (גם אנשי קשר ה-20 ביולי וה-NKFD היו קציני וורמאכט), אם הייתה בודק הייתה מגלה שגרמניה אכן ערכה משפטים לפושעי המלחמה ולפושעים הפוליטיים, המעצמות הכובשות עצמם קבעו שזה לא פשע להשתייך למפלגה הנאצית, ה-SS או לוורמאכט כל עוד האדם עצמו לא ביצע שום פשע.

ישן 30-09-2006, 20:02
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "שבוע טוב. יש איסור על הצגת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג'ואי
שבוע טוב. יש איסור על הצגת סמלים נאצים, אז מה עושים במקום, הם לוקחים את הדגל הנאצי ובמקום צלב הקרס משאירים עיגול לבן, וכל מיני ריקים כדי שזה לא יהיה בדיוק אותו דבר אלא דומה וכולם יוכלו להבין.

אז מה? זה עדיין מראה על הגישה האנטי-נאצית של ממשלת גרמניה.[/QUOTE]

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג'ואי
אם יש נאצים במקום אחד, האם זה מתיר שיהיו נאצים במקום אחר?

לא אבל זה דוגמא לזה שבניגוד לטענותיך הימין הקיצוני בגרמניה הוא מיעוט קטן ולא חורג מסדר גודל של אירגונים מקבילים בארצות אחרות, הוא בטח לא מהווה את הרוב.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ג'ואי
הווארמכט היה שותף לפשעי מלחמה וכמוהו הSS ושאר האירגונים הקרביים.

כמובן אבל זה עדיין לא אומר שכל מי שהיה חבר באירגונים האלה לקח חלק בפשעי מלחמה.

ישן 29-09-2006, 01:59
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

זה דבר אחד לדבר מעמדה חסרת אחריות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ג'ואי שמתחילה ב "הסכם השילומים"

אבל בלי השילומים לא היה לנו את הממון הנדרש כדי לאכיל את בני עמנו ולקנות נשק להגנת אומתנו, אתה לא חושב שזה קצת יותר חשוב מאיזה עיקרון מעורפל?

אתה באמת נאיבי כל כך לחשוב שמישהו חיכה שניתן אישור לגרמניה? באותו זמן גרמניה הייתה אמורה להיות שחקנית מרכזית בעימות ארופי בין ברה"מ לארה"ב וכתוצאה מזה כל אחת השקיעה בגרמניה שהייתה כפופה לה, ברור שהיה לזה מימד דיפלומטי שעזר לגרמניה לצאת מהבידוד, אבל גם אני חושב מאז תחילת היחסים גרמניה הוכיחה את עצמה שבת ברית אמיתית (לדוגמא ע"י סיפוק צוללות שמאפשרות לנו יכולת של מכה שנייה גרעינית) במצב הנחיתות שהיינו אז (ואנחנו עדיין בו במידה מסויימות) אנחנו צריכים כל בעל ברית אפשרי, חוץ מזה לפי ההיגיון הפנימי בטיעון שלך זה לא יהיה מוסרי מישראל לקיים כל קשר דיפלומטי עם מדינות אירופה (אחרי הכל לכל מדינה אירופאית יש שלד של פוגרומים אנטישמים בארון שלה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:04

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר