לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2006, 20:15
צלמית המשתמש של אליאור15
  אליאור15 אליאור15 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל אליאור15 שלח הודעה דרך MSN אל אליאור15
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MuzaMan שמתחילה ב "שיר ראשון-"אהבה ראשונה", מי שיכול להגיב שיגיב :)"

כל מה שאני כותב בהמשך היא דעתי הבלעדית!

תקשיב אני אגיד לך מה אני חושב, זה בעיקרון שיר, זה בעיקרון שירה, אבל זה גם בעיקרון כלום... אני יודע שחלק מהמשתמשים יחלקו עלי ובגדול אבל אני אישית חושב ששירה צריכה להיות סודית יותר, פחות מפורשת, עם יותר אירוניה ומטאפורות. בשיר הזה אתה כתבת את הכל ברור, שחור על גבי לבן, ואני אישית לא אהבתי את זה, הרי שירה נכתבת בין היתר כדי שיפרשו אותה... את שירך אי אפשר לפרש, הוא כבר מפורש... מקווה שהבנת את טענתי ואם אתה מסכים איתי, שפר זאת!
ועד לפעם הבאה-עלה והצלח!
אליאור.

חזרה לפורום
ישן 03-10-2006, 01:20
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MuzaMan שמתחילה ב "שיר ראשון-"אהבה ראשונה", מי שיכול להגיב שיגיב :)"

אני אגיד לך מה הפריע לי:
זה כאילו לקחת אוסף משפטים, שבעצם הם כמו סיפור, ומכל חלק של משפט עשית שורה בפני עצמה. מכיוון שכל שורה בשיר מקבלת באופן טבעי תשומת לב מיוחדת רק מעצם היותה שורה, ולא חלק משורה, זה יצר לי צרימה. אם היית כותב את כל המשפטים אחד אחרי השני הייתי מרגישה זרימה, כי לכל חלק של משפט היה משקל שונה, יחסי למשפט שבו הוא נמצא, ויחסית למשפטים הקודמים. זה יוצר איזון. אבל בצורה שכתבת את זה, כל שורה=כל חלק של משפט, מקבל משקל ותשומת לב הרבה יותר ממה שהיה מקבל אילו היה בתוך סיפור, וזה משנה את כל האיזון של השיר. ההדגשות הן שונות. זה יוצר לי חוסר איזון. כי אני מרגישה שכל שורה חשובה, ומצד שני ההבדל הקיצוני באורכים, במקצב בין שורה לשורה, חוסר חריזה מפריע לי מאוד.

עכשיו בלי קשר, המשפטים שהבאת היו יפים מאוד. אהבתי אותם.
אני חושבת שכדי לשפר את השיר כל מה שצריך לעשות זה רק לחבר כמה שורות לשורה אחת ארוכה, שיהיו כמה שורות ארוכות בשיר הזה, רק לחבר את אלה שהמקצב הכי מפריע אם נשאיר את השורות כך. לא הייתי משנה בו כלום, רק את המבנה. לי היה הכי קל וזורם אילו הייתי קוראת את השיר שלך במבנה הבא:

זוהי דרכה של אהבה. היא פוגעת בלי שום סיבה, ואני חוזר ושואל את אותה השאלה. חוזר ושואל
מה בעצם את רוצה.

תמונתך מרצדת בתוך מוחי,
צמרמורות עוברות בכל גופי,
את נמצאת בתוך כולי,
תפסת חזק את נשמתי.

שוכב ומסתכל על התקרה, מנסה לאמוד את גודל המכה, אך המכה החודרת הכתה בחוזקה,
השאירה סימן ולנצח נחרטה.

שוב לא מבין מה את רוצה, מנסה להבין כיצד זה קרה, בקשה אחת ישנה וטובה,
רוצה אותך איתי חזרה.

תמונתך מרצדת בתוך מוחי,
צמרמורות עוברות בכל גופי,
את נמצאת בתוך כולי,
תפסת חזק את נשמתי.

השורות שסימנתי בכחול הן שורות פואנטה לפי דעתי. כל השורה הארוכה שלפניהן היא הצטברות של רגשות, עד שבסוף אתה אומר את הפואנטה בשורה הבאה, המסומנת בכחול. בצורה כזו לפי דעתי שורות הפזמון שלך (תמונתך מרצדת וכו'), דווקא בגלל היותן בלתי מאוזנות מבחינת מקצב ומשקל, הן אלה שיתנו לקורא את ההרגשה שאתה מרגיש, לפעמים הרגשה הגובלת בסערת רגשות, בילבול, בדיוק את אותה צמצמורת וכו'.

אתה כותב מאוד יפה לדעתי, מכל הלב. הדבר היחיד שמפריע לי זה רק המבנה, אז אל תתייחס אלי יותר מידי ברצינות. אני אשמח לקרוא עוד מיצירותיך.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:06

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר