לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-09-2006, 18:47
  Silence_Ev Silence_Ev אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.05.05
חיבור רכיב חשמלי לפורט מדפסת -Printer port

שלום אנשים יש לי שאלה
אני רוצה לחבר מנוע של 12 וולט ליציאה של המדפסת השאלה שלי האם אני צריך ממיר מתח? או לא?
בנוסף האם אני יכול לחבר לו בנוסף מקור מתח נוסף חוץ מהפורט של המדפסת
המטרה היא להדליק ולכבות את המנוע בעזרת תוכנית במחשב.
אני פשוט לא רוצה לשרוף את החיבור או את המנוע או שלא נדע את הלוח אם

כששאלתי את השאלה בפורום מחשבים => חומרה קיבלתי את התשובה הבאה:

"אתה יכול לישרוף את הלוח לא לוקחים מהיציאות של המחשב מתח זה לא מומלץ בימיוחד לא מנוע שהוא זולל...
מה שצריך לעשות זה לקחת חשמל ממקור כוח חיצוני לא מהמחשב וביציאה של המחשב לחבר ממסר"

השאלה שלי מה זה ממסר איך אני יכול להשיג אותו באיזה גודל וכו'...

בנוסף נאמר לי הפורט של המדפסת לא מוציא כלל זרם לכן אני אצטרך לחבר לו מקור מתח חיצוני
אז מה אני צריך לעשות כדי לא לשרוף את הלוח או את החיבור נגד?

תודה מראש
Silence_Ev
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2006, 08:45
  d master d master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Silence_Ev שמתחילה ב "אז ככה הסתבכתי קצת עם השרטוט שנתת לי..."

אני מאמין שהתכוונת אליי... פשוט תראה איך אתה מרשרש.
תראה.. מה שקורה זה שיש נגד שמחובר ליציאה של המדספת והוא של 180 אוהם. הוא מחובר לבסיס של הטרנזיסטור. לטרנזיסטור יש עוד 2 רגליים הקולקטור והאמיטר. האמיטר הולך לאדמה.

הממסר בנוי כך יש לו 5 ומעלה רגליים. 2 שמחוברות לסליל ומגיבות לזרם וכל השאר זה חיבורים.
יש חיבור של NC ו NO אחד פתוח במצב רגיל ואחד סגור במצב רגיל. (מצב רגיל זה בלי זרם)

מכאן יוצא שאת הטרנזיסטור (הקולקטור שלו) אתה מחבר לרגל של הממסר איפה שיש סליל ורגל שנייה למקור המתח.

שאר הרגליים יעבדו כמתגים שאתה כבר מחליט מה לעשות איתם... תחשוב שבעצם יש לך מתג אז אתה מחבר בצד אחת את המקור מתח ובצד שני את הלד והנגד ואז אדמה.

בין הרגליים של הממסר שמחוברות לסליל רצוי לשים דיודה בשביל לקבל מעיין פריקה של הסליל בכדי שלא יתפרק על הטרנזיסטור.

מקווה שהסברתי טוב
ישן 06-10-2006, 10:44
  d master d master אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Silence_Ev שמתחילה ב "אז ככה עשיתי מה שאמרת לי ונתקלתי בכמה בעיות..."

הכל בציור שלך בסדר אני רואה שהבנת את העיקרון. אבל חסר נגד בבסיס של הטרנזיסטור. ואני לא בטוח שחיברת הכל נכון בממסר... תנסה לבדוק אם מקור מתח כלשהו לא חזר רגליים בממסר. כשתמע צליל של משהו זז אלו הרגליים של הסליל.

תשובות

1. את המנוע אתה מחבר רגל אחת לכניסות המתגים של הממסר. לNO ורגל שנייה של המנוע לאדמה. הרגל של הממסר שאליה מתחברים המתגים אותה אתה מחבר למקור מתח.
2. החוט השני מהפורט. קצת קשה לדעת איזה חוט זה אבל לדעתי הוא בטח הולך לאדמה. אל תתפוס אותי על זה תבדוק! תראה מה המספר ותבדוק בדפי נתונים.
3. איפה שיש לשון קטנה בטרנזיסטור זה האמיטר. המרכזית זה הבסיס והנותרת זאת הקולקטור.

מקווה שעזרתי
בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י d master בתאריך 06-10-2006 בשעה 10:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר