לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2006, 05:26
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
שיריון מקבלים מקוצרים ומנוסרים!(לא אין כוונות אופטיות!)
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי XeLe7oR שמתחילה ב "."

על השאר תריץ חיפוש ותמצא זה שאלות מיותרות באמת.

הנה עשיתי חיפוש בשבילך כי הייתי נחמד:

נכתב ע"י אסף (מייג'ין אאל"ט):

הקדמה קצרה:
כיום, בשריון, ישנם שלוש חטיבות שריון סדירות - 7, 188, ו401, כשלכל חטיבה הטנק שלה - מרכבה 2ב, מרכבה 3 בז, ומרכבה 4, בהתאם.

לפני הטירונות:
ברוכים הבאים לצה"ל. התגייסתם ביום ראשון של השבוע השני של הגיוס הקרבי - בחודשים יולי (או ממש תחילת אוגוסט), נובמבר, או מרץ. הגעתם לבקו"ם, עברתם את שרשרת החיול, התאפסתם קצת על עצמכם בתור חיילים, ובערב התבקשתם למלא, לפני ההופעה המדוברת של להקת הבקו"ם, טופס - מה סדר העדיפויות שלכם בבחירת חטיבה, והאם אתם רוצים להגיע לפלס"ר. אני לא יכול לתת אחוזים מדויקים על כמה מקבלים מה שביקשו, אבל עד כמה שידוע לי, הרוב מקבלים מה שהם ביקשו (ואם לא - אל תדאגו, ידאגו להרעיל אתכם).
בבוקר תקומו מוקדם, ותיסעו לביסל"ש (בהנחה שאתם לא יוצאים לגיבוש פלס"ר), - בית הספר לשריון, שנקרא "מגן סיירים", ונמצא על ציר מצפה רמון-אילת, כ40 דקות צפונית מאילת. ביום הראשון תעברו סיור בבסיס בכל מיני תחנות - החל בקצת מידע על טנקים וכלה בסק"ג (סקירה גיאוגרפית) על הנגב. באותו ערב מתקיים באולם הספורט של ביסל"ש "שוק העבדים", בו תיכנסו כולכם לאולם, יקריאו שמות, ותצאו אחד אחד לפי הפלוגות אליהן חולקתם - 2 פלוגות לכל חטיבה. תקבלו את הכותפות שלכם, תתחתמו על ציוד ב', ותתחילו להתאמן.

טירונות:
כ10 שבועות, החל מהרגע שהתגייסתם. תלמדו את כל תכני החי"ר - איפוס, קליעה, עוד קצת קליעה, שדאות, ועוד.השבוע האחרון (לא כולל הסד"ח - שנמצא בדר"כ אחריו, אבל לא קשור ישירות להכשרה) הוא שבוע "מסכם טירונות" הידוע יותר בתור "שבוע מלחמה" - אני לא אגיד לכם מה קורה שם, בעיקר בגלל שלכל פלוגה זה שונה, אבל גם בשביל לא להרוס לכם תחוויה. אני רק אגיד שזה נחשב לשבוע הקשה בטירונות.
כמובן, שביטרונות תעברו מסעות - בדרגת קושי עולה - כשמדי פעם, בסיום מסע, תיהיו זכאים לקבל דבר מסוים - תג, סמל של החיל לכומתה, רקע אדום לסמל, וכד'.
בסופה של הטירונות - השבעה. הטקס הראשון שלכם בתור חיילים - בלטרון, עם ההורים, כשהטקס ביום חמישי, ויוצאים עם ההורים הביתה לחמשו"ש.
יציאות - לא משהו, אבל זה משתנה לטובה כל הזמן (אני סגרתי חצאים בטירונות של נובמבר 2005, היום זה לא קורה).
כמו כן, יצא לכם לעשות לפחות שבוע מטלות אחד - בו תתפסו את כל השמירות על הבסיס, מטבחים וכד'

מקצועות:
בערך בשלב הזה, המחזור שמעליכם יעזוב את ביסל"ש, ותישארו המחזור הבוגר שם. יש כחודש בין המחזורים - מהרגע שמחזור עוזב עד שמגיע מחוזר חדש.
מתישהוא בסוף הטירונות יחלקו אתכם למקצועות - תותחן, טען ונהג. ישאלו אומנם לדעתכם, אך מתחשבים בה, אבל יש סיכוי טוב שלא תקבלו את מה שרציתם.
בששת שבועות המקצועות (בערך), תלמדו את כל מה שאתם צריכים לדעת על המקצוע שלכם, תתרגלו על הטנקים של הפלוגה שלכם (ותתחילו גם לשמור עליהם), ותשרצו הרבה יותר במשטח.
במקצועות הלחץ יורד, המפקדים פחות קשוחים, אבל מצד שני, גם מקבלים עונש יותר גדול על כל שטות.
יש סיכוי שיצא לפלוגה, או רק לחלק ממנה, לעשות עוד קצת מטלות.
בסיום המקצועות - מסע הכומתה, וקבלת הכומתה השחורה בטקס בלטרון, לאחר המסע הידוע - בדר"כ כ-18+ 5 אלונקות.

אימון מתקדם (צמ"פ - צוות, מחלקה, פלוגה):
שמו של הצמ"פ שונה - כיוון שלא עושים כבר תרגילי פלוגה, וגם תרגיל מחלקה כמעט ולא עושים.
בצמ"פ יש ירידת נהלים דרסטית - אבל זה כל פלוגה והנהלים שלה.
האימון המתקדם הוא 100% עבודה על טנקים - טוחנים שטח, אבל זה שטח שונה מאשר בטירונות - לא עוד אוהלי סיירים אלא אוהלי 11, עם מיטות צרפתיות והרבה פינוקים, יחסית. כל אחד מקבל את הצוות הקבוע שלו, ואיתו הוא מתאמן.
הצמ"פ אורכו גם כ10 שבועות, בהם שבוע תרגולות, טכני, מתקדם, מסכם וכד'. המטרה היא לעבור מלוחמה של איש צוות בודד בטנק (כמו במקצועות) ללוחמת הצוות כצוות מגובש.

שבועות סיום וסיכום:
בסוף הצמ"פ יש עוד כמה שבועות שלא ממש קשורים להכשרה בתור לוחם - שבוע לוגיסטי (שבוע בו מטפלים בטנקים ומדנדשים אותם לקראת הזדכות - בסופו של השבוע מזדכים עליהם), שבוע M16 (רענון על תכני חי"ר), ושבוע סיום - שבוע עם הרבה תס"חים (תרגילי סדר חמושים) עם הרס"ג, הזדכויות על הציוד, ושבירת הדיסטנס המיוחלת.
בסוף השלב - טקס קבלת סיכת הלוחם - הצפרגול.

איפה, למה וכמה ההכשרה?
איפה:
חטיבה 7 - כל ההכשרה היא בסיירים.
חטיבה 188 - כל ההכשרה בשיזפון.
חטיבה 401 - עד הצמ"פ בסיירים ואח"כ בשיזפון.
כמה:
10 שבועות+6 שבועות + 10 שבועות + שבועיים = בערך 7 חודשים, לאחריהם תעלו לגדוד במבצעית.
למה:
הטירונות מכשירה אותך להיות רק רובאי 03, ושאף אחד לא יגיד לכם משהו אחר.
המקצועות מכשרים אתכם כלוחם במקצוע שלכם - תותחן\טען\נהג - ברמת 05.
האימון המתקדם - מכשיר אתכם כלוחמים במקצוע שלכם ברמת 06.
אשמח להערות תוספות ושאלות.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 29-09-2006 בשעה 07:51. סיבה: עמוס תירגע, הציניות שלך תביא אותך מקסימום לפורום בעלי חיים
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2006, 13:37
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
רק כדי לסדר את הדברים לגבי ההכשרה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסי השריון כנסו לקבלת מידע"

לוחמי השריון עוברים הכשרה במשך כ 7 חודשים - טירונות- אימון בסיסי- אימון מתקדם אלו השלבים החדשים במסלול הכשרת הלוחם כפי שאנחנו נוהגים לכנותו.
בניגוד לשנים עברו בהם ההכשרה המתקדמת הייתה מתבצעת בגדודים המבצעיים היא מתבצעת כיום בבסיס ההכשרה בדרום כאשר מידי פעם מגיעים החיילים לחטיבה אליה מיועדים והמפקדים מגיעים לבקר.
בסיום 7 החודשים יקבל הלוחם את אות הטנקיסט ואז חלק יגיעו לקמ"ט וחלק ילכו לפלוגות הלוחמות

בהצלחה לכולם.

אגב בימים אלו נשלח לכל מתגייסי השריון פלייר עם הסבר מפורט ואנו נגיע לכל אחד המיועד לחיל השריון ורוצה בכך אליו הביתה כדי להסביר בצורה ישירה לכם ולמשפחתם על החיל ועל ההכשרה

אייל
ישן 02-10-2006, 08:45
  משתמש זכר פבל7 פבל7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שריונר שמבין שמתחילה ב "מתגייסי השריון כנסו לקבלת מידע"

1. בשיריון ממחזור למחזור נותנים יותר דגש על כושר גופני ולפי השוואות שעשיתי עם חבר בתותחנים אז אתה מגיע לכושר הרבה יותר טוב מהתותחנים אבל לא ברמה של החירניקים כי אתה פשוט לא צריך את זה... חוץ מזה האימונים עצמם על הטנקים לא דורשים יותר מידי מאמץ פיזי אלא אם כן אתה טען ואז זה תענוג...
הפיזיות של השיריונרים מתבטאת מחוץ לאימונים יותר בטיפולים על הטנקים וכל מה שמסביב ותאמין לי שזה הרבה פיזיות אשכרה קריעת תחת לפעמים.

2.העניין הזה מאוד מורכב בשיריון כי בתאכלס אתה יכול להגיד שיש לך פטור אבל מצד שני יש לך צוות והם החברים הכי טובים שלך, אתה תהיה מסוגל לעמוד בצד ולראות אותם קורעים ת'תחת בזמן שאתה יושב בצד בגלל פטור? לא נראה לי... זה שיריון חביבי אין פטורים ושטויות כולם טוחנים בשביל כולם...
ואם אתה שואל עד כמה מרימים דברים כבדים, אז מרימים כל יום כל היום זה כלול כמעט בכל דבר שאתה עושה בטנק אבל זה לא כזה נורא...

ישן 02-10-2006, 11:21
  gili_i gili_i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gili_i
למה שריון ולא תותחנים?

בתור אחד שיצא לו קצת להיות במלחמה ושמע הרבה סיפורי גבורה מחבריו לגדוד או לחטיבה או לחיל בכלל
שריון זה החיל המוביל ביבשה, באמת!
תותחנים זה חיל מאוד נחוץ אבל הם עומדים בעורף, הם לא נכנסים לשטח האויב ואל תבינו לא נכון זה לא ממעיט בערך שלהם.
בלבנון היו הרבה פעילויות של שריון, תאמינו לי שבמלחמה הזאת היה עדיף להיות שריונר ולא חירניק
לחירניקים אין אפשרות לקחת איתם הרבה ציוד לשרוד ואילו לשריון כן כי וואלה הם בתוך טנק מלא תאי זיווד שבכל אחד אפשר לדחוף במבה וביסלי
חוץ מזה אחוות צוות של טנק זה דבר שאי אפשר להבין, וואלה טוחנים כמו מניאקים, חוזרים בלילה מפעולות וצריכים לטפל בטנק במקום לישון אבל זה משתלם תאמינו לי מרגישים הרבה יותר בטוחים!!

חוץ מזה לאלה שרוצים לשלב חי"ר
אני נמצא בקו חיר כרגע וכל יום יש מעצר/ ירי על ערבים זריקת רימוני גז הלם ועוד הרבה דברים מעניינים אז אל תדאגו לא כל היום טוחנים טנקים.

עכשיו אני אספר לכם קצת על פלוגה מבצעית:
זה מתחלק ככה:
מחזור 1-2 טוחנים שמירות ומטבחים כמו ניגרים ועוד מלא מטלות של עבודה בפלוגה
מחזור3 אותו דבר רק בלי מטבחים
מחזור4 מחזור חנשמר הם קובעים את השמירות ובנוסף הם לא עושים כלום קיצר מכאן והלאה מחזור זונה
מחזור 5 לא עושים כלום אפילו לא רשימת שמירה
מחזור 6-7 נקראים סמלי תנאים יעני ל.א ומ.א (לפני אחרון ומחזור אחרון) מי שמתעסק איתם שזה אומר להגיד מילות פזם לנצנץ להתחצף לא למלות הוראות שלהם אפילו שהם לא מפקדים חוטף מהם עונשים אבל לא עונשים של להשאר שבת כי זה אין להם זכות
בעיקר שעות בשמירה או במטבח וכל מיני הנפצות לא נעימות
מצד שני הם דואגים לך ואם קיבלת עונש ממפקד הם יכולים לדבר איתו ולבטל את העונש, הם מייצגים את החפש"ים ( חיילים פשוטים יעני לא מפקדים) בפלוגה והם גם דואגים להם בקטע הלוגיסטי והמורלי

מפקדים בפלוגה מבצעית: הם חברים שלך אולי החברים הכי טובים אפשר להתווכח איתם לרדת עליהם לצחוק איתם, הכל אבל אם לא תמלא את ההוראות הם ישתנו בשנייה ויתנו לך עונש אז פשוט כולם יודעים איך להתנהג איתם
קצינים: שונאים אותם תמיד
אל תהיו קצינים!!! הם צהובים בדחניקים (בד"ח זה ספרון של הוראות לעבודות בטנק מי שעובד על טנק עם בד"ח הוא אפס לא נורמלי) ומעצבנים
קיצר אל תהו קצינים במויחד לא במצעית כי ישנאו אתכם!!!
וזהו סה"כ מבצעית זה דיגום
אצלינו כל יום יש על האש שרים שירים ישנים מספיק תאמינו לי, לא יושבים לכם על הוריד הרבה והאוירה מעולה.
בנוסף שכחתם לציין אולי לא שמתי לב בסוף כל מסלול יש הוצאה של כמות לא פסולה של חיילים לקורס מפקדי טנקים שהוא קורס יוקרתי מאוד!! תחשבו מזה לפקד על טנק!

משם המפקדים מתחלקים להיותלפי הדירוג הבכיר)
גנן: מפקד בקורס מפקדים גננים הם האמאמא של הבדחניקים
קורס קצינים: בהד 1 ואחר כך קק"ש (קורס קציני שריון - יעני השלמה חיילית)
מפקדים במבצעית שזה הכי טוב לדעתי
מפקדים של מסלול שזה הכי גרוע לדעתי כי וואלה זה להתעסק בפיפי וקקי כל היום ולהפוך ילדים בני 18 לילדים בני 5 שלא יכולים לעשות כלום אפילו לא להשתין בלי לבקש.

קיצר חברה שריון זה אחלה, ואם אתם שואלים מתי הכי טוב להתגייס
רק באוגוסט!!! אף אחד לא רוצה לראות את החברים שלו משתחררים לפניו תאמינו לי זה שביזות מטורפת, ראיתי אנשים מנוב03 שראו את חבריהם משתחררים וזה שביזות על!!!!!

בכל מקרה נוב 05 כבוד!!!!
ישן 02-10-2006, 11:28
  שריונר שמבין שריונר שמבין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.06
תשובות לחלק מהשאלות

הגיוס לשריון הינו בראש ובראשונה גיוס לאחד משני החיילות המסתערים בצבא היבשה- החי"ר והשריון וכל השאר מהווים חילות סיוע שכמובן בלעדיהם הלחימה אינה שלמה אולם חשוב לי להדגיש לכל מי ששואל את עצמו לגבי מקומו של השריון במלחמה אז אני חושב וזה ברור שאין תחליף לכח משורין משולב עם כח חי"ר בכל מתאר לחימה.

לגבי השאלות על ההכשרה- ההכשרה מורכבת מחלק ללחימת חי"ר ולכן נותנים דגכש גדול על מיומנויות לחימה כמו כל חייל חי"ר כאשר וכאן המורכבות הנדרשת מחיל בשריון ולא מחיל בחי"ר - אנחנו דורשים מהחיילים להיות חיל החי"ר הכי טוב וכמובן באותה נשימה איש צוות הכי מקצועי ומיומן בהפעלת הטנק.

אנו נוהגים לאמר שבין מטוס לחיל חי"ר נמצא הטנק בהיבט ההכשרה הנדרשת וכך אנחנו משתדלים לבצע בהכשרה שהיא הבסיס לכל דבר.

אין ספק כי כמו כל חיל בצבא מבצעים משימות בטחון שוטף אם על טנקים ואם כחי"ר והיציאות הביתה הם נגזרת של כמות המשימות שנדרש לבצע וברור כי במשך 3 שנים שאנחנו בצבא המטרה היא קודם כל ביטחון המדינה ואח"כ הנוחות האישית של כל אחד מכם.

לגבי השאלה על הצלפים- בגדודים יש קלעים ובפלס"ר יש צלפים.

גיוס מהנה ותמשיכו לשאול על כל דבר מה מפחיד אתכם אם בכלל אחרי המלחמה וכו וכו'

אייל
ישן 03-10-2006, 20:47
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
אני יכול לענות לך על זה אפילו בתור ג'ובניק

ציטוט:
כמה שאלות:
מה הציוד שמקבלים שמתגייסים בחורף? אני מתגייס בנובמבר וידוע לי שיש קור מפחיד בביסל"ש
מתי חותמים על נשק ?
ואם יש עצות או עוד פרטים על המסלול אני ישמח לקבל

1. אותו ציוד שמקבלים בקיץ. אתה חותם על כל הציוד האפשרי בין אם תרצה ובין אם לא. תוכל פשוט להיות עם מעיל ב' (דובון) ועם גטקעס אם ממש קר לך, ותאמין לי שרק בצבא למדתי להעריך את הגטקעס
2. בשבוע-שבועיים הראשונים בד"כ חותים על נשק, ומתחילים לחזור עם נשק הביתה אחרי חודש מינימום, שזו פקודה חדשה יחסית של הצבא (עד לפני 3 שנים למשל חזרו אפילו ג'ובניקים שהיו שבוע בצבא עם נשק).

שיהיה בהצלחה בכל מקרה וגיוס קל

ישן 07-10-2006, 03:09
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי KarnafZ שמתחילה ב "כמה שאלות שממש מטרידות אותי..."

שמח שיש עדין מורעלי שריון. כי זה מה שחסר הכי הרבה לחייל הזה.
אתה לא חייב להיכנס לכושר לפני הטירונות, אם תעשה את זה זה יעזור לך כי תהיה שפיץ בריצות מסעות וכו' ותוכל לעזור לחברים שלך. גם תהיה אחלה גבר וגם תוכל להצתייר כמוביל בעיני המפקדים.
בכל אופן אם תהיה בכושר תסיר את הדאגה הזאת של הקושי הפיזי מהלב. גם בטטות גמורות יכולים לעבור את הטירונות בשריון העיקר לא להיות עצלן. כושר תמיד אפשר לשפר.

מסע כומתה זה איזה בערך שווה ערך ל 30 קילומטר. 20 רגיל ואיזה 3 או 4 אלונקה זה מה שאנחנו עשינו. זה לא מסע רציני כי גם עושים אותו בקצב איטי יחסית כי כל הגדוד הולך וגם זה בנוף מדהים של יערות ירושלים אז זה מזכיר יותר טיול שנתי. יהיו לך מסעות יותר קשים במסלול כמו המכין כומתה למשל או המסע אחרי שבוע המלחמה שהיו די קשים.

ישן 07-10-2006, 17:24
  Hapoelphile Hapoelphile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ProphecY שמתחילה ב "שמח שיש עדין מורעלי שריון. כי..."

מוסיף לדברי קודמי - לא חובה לבוא עם כושר לשיריון, אבל לא יזיק. אני (אוג 06) התגייסתי כאשר הפעילות הגופנית האחרונה שעשיתי היו שיעורי הספורט שעשיתי בערך 3 חודשים לפני הגיוס, ועדיין אני לא רואה בכושר הקרבי בטירונות כמשהו קשה במיוחד. הצבא דואג לבנות לך את הכושר, גם אם היית בטטת אינטרנט עד לגיוס.

מסע כומתה הוא נכון להיום 17 + 5 אלונקות, כאשר סיום המסע בלטרון.

אל תשכח לבקש 188 (וחס וחלילה לא להקשיב לשטויות של הפלס"רניקים, אם שיריון אז רק טנקים), אתה לא רוצה להיות תקוע בביסל"ש במשך כל המסלול שלך. בשיזפון יחכו לך פנקייקים ומלוואחים במתכונת יומית.

בברכה, אביר הגולן (בפוטנציה, שבועיים לסוף טירונות!).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:34

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר