לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2006, 13:33
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
אחד צנחן- אחד לכל עשרת אלפים פלוס מינוס :-)
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "שחר (אדום), אני לא יודע מה..."

זה היחס לרוב. אחרי הכל, אתה יכול לקחת רק אנשים חסיני כדורים שיודעים לעוף..
אכן דיעה די אוטופית..

אבל עכשיו ברצינות- הבעיה היא שלמרות כל מה שאתה אומר (והוא נכון) לגבי זה שלא צריך להיות איזה כוכב גדול כדי להות ביחידה כזאת או אחרת, עדיין נוצרים מצבים שמתוך 19 אנשים שהשקעת בהם זמן וכסף רב, אתה מפיק בסוף רק 7 לוחמים כשירים לפעילות. זה מצב בעייתי מאוד שמעיד כנראה על סינון לא טוב של האנשים, אבל בכל זאת מדובר באנשים שהתבלטו הכי לטובה בגיבושים.. יש פה פרדוקס מסויים.

נ.ב. צוות נוב 95 הוא כמובן דוגמה חריגה, לאחריו הגדילו את מכסת הגיוס (בשאיפה ל 25 אנשים בכל צוות).. אבל עדיין אתה צופה לאחוזי נפל בעייתיים- תראה, התקן אומר מינימום 2 חובשים בצוות, אבל באוגוסט אתה צריך לגייס 4-6 חבר'ה לקורס בשאיפה לסיים מסלול עם שניים (50 אחוז נפל צפוי מראש).. אם סיימו מסלול יותר משני חובשים- הצוות הרוויח, אבל אם לא?
מצב בעייתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-09-2006, 14:27
  J-R J-R אינו מחובר  

LIOR_CO
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Lior_Co שמתחילה ב "על מה אתה מדבר?"

אני לא אכנס איתך למספרים וסד"כ בכל גיוס אבל אתה טועה במספרים. אתה אולי מתכוון לגיבוש שלדג ה"מאסף" (זה שנערך מול היחידה) ולא לגיבוש הכללי. סה"כ המספרים לא הרבה יותר קטנים מבשייטת, ואני לא רואה כל סיבה להגדיל את מכסת הגיוס כי המצב כרגע הוא טוב לעומת שנים עברו (אחוזי הנפל כיום נעים בין 30-50 אחוז לעומת 50-60 אחוזים בעבר) וזאת מבלי להוריד את הדרישות במסלול.

ציטוט:
זה פשוט לא הגיוני שמתוך 450 חבר'ה רק 20 יהיו מתאימים

איזה 20 חבר'ה? הלוואי. 20 החבר'ה האלה שלך עברו את הגיבוש אבל גם בתוכם יש עוד כמה שיפלו במסלול כי הם לא מתאימים.. מדובר בחבר'ה שאנשים ותיקים עם עבר ביחידה העריכו אותם כהכי קרובים למודל ללוחם ביחידה ע"פ המיונים שנערכו בגיבוש. אם שיטת החיזוי הזאת לא מצליחה לסנן קבוצה של 20 שמתוכם 90 אחוז גם יסיימו מסלול, הפיתרון הוא לשנות את המיון (הגיבוש עצמו) ולא להגדיל את המסננת ולקחת אנשים שהיו פחות טובים.

ישן 30-09-2006, 16:30
  J-R J-R אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Lior_Co שמתחילה ב "תקשיב..."

ציטוט:

אתה בעצם אומר שמתוך 400-450 חבר'ה לא יהיו יותר מ20 שמתאימים? שטויות.
אני מכיר טוב מפק"צ בשייטת 13 שאמר לי בעצמו שאחת הבעיות הגדולות זה שאין מספיק אנשים.
הבעיה היא שמתוך צוות של 25 פורשים שלושה, מופרשים חמישה ונפצעים לך עשרה לוחמים ואז
אתה נשאר עם בקושי צוות.
אני לא אומר לגייס יותר אנשים לא מתאימים, אבל צריך לגייס יותר. אין דרך אחרת.
אז כן, אני מסכים איתך שצריך שיטת מיון יותר פרקטית, אבל קשה לי לחשוב עליה.
זה בעייתי לנתח אופי של בנאדם על סמך 4-6 ימים,ואני חושב שבעיתיות נובעת מהכמות הגדולה של המתנדבים בגיבושים.

אני לא אומר את זה אני אומר שיכולות ההערכה והחיזוי כיום, בכל מקרה יהיו יותר מידי נפלים. כמה אתה רוצה שנגייס? 100? בשביל שבסוף יהיו 20 לוחמים מוסמכים? אין סיבה לגייס עוד אנשים אלא לגייס עוד אנשים מתאימים. איך? אפשר. גיבוש לא צריך להיות 5 ימים ולא צריך להתרכז בלהריץ חבר'ה 40 מטר הלוך חזור.

ישן 30-09-2006, 17:33
  Lior_Co Lior_Co אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Lior_Co
וואלה..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "[QUOTE] אתה בעצם אומר שמתוך..."

"גיבוש לא צריך להיות 5 ימים ולא צריך להתרכז בלהריץ חבר'ה 40 מטר הלוך חזור."
עם זה אני איכשהו מסכים.
אבל אחת מהתכונות החזקות אצל לוחמים זה כוח רצון.
הדרך הכי פשוטה להביא לידי ביטוי כוח רצון בגיבוש היא לטחון את המתנדבים.
זה לא עושה את זה יותר נכון, ואני גם לא אומר שזו הדרך היחידה, אבל זה מה שצה"ל מציע לנו.

ברוב הכוחות המיוחדים בעולם תהליך ההתנדבות הוא שונה לגמרי.
לרוב הוא פרוס לאורך שבוע-שבועיים ובנוי מכל הבחינות: מנטלי, חשיבתי, פיזי, ושות', שבמהלכו מנפים מתנדבים. לא טוחנים אותם שלושה עד שישה ימים בשביל להגיד להם שהם לא מתאימים.

המבנה שלפיו מבוססת שיטת ההתנדבות בצה"ל קיים מאז שהקימו את היחידות הנ"ל.
לא שינו שום דבר. אולי שם הבעיה...

אני חושב שהדרך להגיע לגיבוש צריכה להיות יותר קשה מהדרך הקיימת.
צריך להיות סינון מקדים. אני לא חושב שיום סיירות הוא סינון מספיק יעיל.
אני חובש שצריך להיות פסיכולוג לכל מתנדב אחרי שהוא עבר את הסינון הראשוני.
וכמובן, גיבושים יותר קטנים. ברגע שיהיה סינון פרקטי אחרי יום סיירות, יגיעו אנשים יותר מתאימים לגיבוש. ויותר מזה, פחות אנשים. כשיהיו פחות אנשים ההערכה של המתנדב בעייני הבוחנים תהיה יותר יעילה ואמיתית.

אבל אני לא רואה את זה קורה בקרוב...
ישן 30-09-2006, 17:48
  J-R J-R אינו מחובר  

LIOR CO
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Lior_Co שמתחילה ב "וואלה.."

אני באמת באמת אשתדל להימנע מלפגוע בך, זאת לא הכוונה. אבל:
נוצרה אצלי ההרגשה שאני מתווכח עם מלש"ב, שעוד אומר לי שאני מדבר שטויות. ובכן, דעתך כמלש"ב מכובדת בתור דעה אבל אולי עקב נסיונך המועט יחסית בהעברת גיבושים, אימונים צבאיים, ובעיקר פעילות כלוחם- א ו ל י כדאי לשמור על איזשהי מידה של ראש פתוח, ענווה וצניעות. בכל זאת..

זה שהשתתפת ואולי גם עברת גיבוש כזה או אחר לא מעניק לך את הפרספקטיבה הנכונה לבקר את הדברים מטעם היחידות או הצבא. אתה יכול לבקר את הדברים מנק' הראות של מתגבש אבל לביקורת תהיה משמעות קטנה מאוד בגלל שהגיבושים אינם מתוכננים כדי לרצות את המתגבשים או לקלוע לטעמם. גם זה שדיברת עם מפק"צ בשייטת או עם מפקד מדור סיירות או עם כל אחד אחר לא מעניק לך את הזכות להכריז "שטויות" על דברי אנשים (לאו דווקא אני או אדם ספציפי אחר). אתה לא מייצג פה את דעתו של אותו מפק"צ מכיוון שאתה מצטט משפט אחד שלו מבלי להכיר כמוהו את הדברים לעומק.

אני מקווה שלא תיפגע מדברי ושתדע לקחת אותם ברוח הנכונה. הדברים לא נכתבו מזילזול או כעס חלילה.

עומר.

ישן 30-09-2006, 23:52
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Lior_Co שמתחילה ב "וואלה.."

ככל הנראה שאתה לא מכיר את השיטה הצה"לית נכון!
השיטה פשוטה.

להפיק כמה שיותר בכמה שפחות זמן/השקעה.

או בעברית למלש"בים. גיבוש מטכ"ל/שלדג, או כל גיבוש צה"ל. מועניין להוציא את כל ה107% של כל מתנדב שמעוניין להגיע ליחידה זו או אחרת.

בגיבושים האלה צה"ל מחפש מלש"בים אשר באים כבר עם משמשת גבוה,רצון ועוד שטויות שמאתרים "לוחמי על". למה? כדי שצה"ל לא יצתרך לתעסק איתך ביחידה על שטויות.

למשל אם אומרים לך למשל לעשות שמירה בעמדה X במשך 4 שעות ואסור לך, לשתות,לחרבן,דבר עם אנשים מלבד המפקד שלך,לעשן,לדבר בפלאפון,לקורא כל סוג של נייר. ואם תעבור על אחד הסעיפים אתה עף מהיחידה על שטויות. כאשר בגדוד חי"ר אומרים לך "אחי תעלה לשמירה 4 שעות. העיקר תיהיה ערני. איך תחשוב לבד.

בגיבושים הצבא מועניין למיין אנשים עם משמעת גבוה ורצון להצליח, אנשים מועניינים לעבוד קשה בשביל "סיכה של 5X3" וללכת בלי תג.
אין הגיבוש בוחן כושר או דברים אחרים.

לכן מפקדים בגיבושים הם אנשים מהיחידה עצמה, כדי לחפש אנשים שיש לפי דעתם יש להם את ה"ניצוץ" הזה שהיה אז למפקדים. בראשית דרכם.

לכן הרבה פעמים שומעים על כך שאם אבא של מישהו טייס, אז הבן מקבל גם מבחני טייס, כי מצפים שהילד עסוי מאותו "חומר" כמו האבא.

קפיש ?

ולהצמיד קב"ן לכל לוחם ?? מה זה פה פרוייקט Y ?

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 30-09-2006, 16:40
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "שאלה על יחידות עלית שלא ברורה לי"

אני לא מבין מה אתם רוצים מהצבא סה"כ אנלאדע בדיוק כמה גיבושים לשייטת לדוגמא יש כל שנה אבל באים לכל מחזור גיבוש 200 אנשים בערך כפול כמה פעמים שעושים את הגיבוש נכון? אז נניח מכל 200 כאלה מסיימים את הגיבוש 40 בערך ומתוכם לוקחים 20 פחות או יותר נניח 3 גיבושים לכל מחזור אז כאילו אמורים להיות לך בסופו של דבר 2 צוותים כאלו 60 אנשים התחילו את המסלול כבר באמצע המסלול יופרשו כמה עד שיגיעו לאזור ה40 ויוכלו לחלק את הצוותים בכנות אנלאדע איך זה נעשה אבל זה נשמע לי הגיוני שזה יהיה בצורה כזאתי למרות שקשה לחזות מי מתאים ומי לא ולא אני ולא אתם יכולים להגיד לצבא איזה אחוז של נפל יהיה כשלון מבחינותו יכול להיות שלצבא 80 אחוז נפל זה מתאים ולכם זה נראה הרבה ככה שאל תחשבו על זה יותר מידי מה שכן מבאס שליחידות כמו שלדג ומטכל לא נותנים לאנשים עם משקפיים להתקבל שאת זה הבינו לאחרונה בטייס שהם מפסידים אנשים טובים ואני לא מדבר על אנשים עם מספרים שנחשבם גבוהים או אנשים עם צילנדר...
ישן 30-09-2006, 18:57
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
הערה לגבי טייס ומשקפיים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי E1tan שמתחילה ב "אני לא מבין מה אתם רוצים..."

שנים רבות זה הנושא של משקפיים היה טאבו בטייס, כיון שקרבות אוויר הסתמכו על ראיה מרחוק וזיהוי של האויב מבעוד מועד (ראה סיפורי צ'אק ייגר בארה"ב וגיורא אפשטיין אצלנו).
עם השנים, ועליית משקל יכולת תפעול המערכות מול ירידת החשיבות של מבט עיניים בק"א החלו לקחת בח"א אנשים עם משקפיים: בתחילה, לאחר יוה"כ והחסרון המשמעותי בכ"א, לקחו לנווטים/תובלה/מסוקים (מה שהיה קרוי נת"מ); אח"כ הרשו לטייסי קרב שבעיות הראיה התגלו אצלם מאוחר להישאר עם משקפיים במערך (מישהו אמר חלוץ ושקדי וידלין); ולאחרונה התירו גם להתחיל מסלול קרב עם משקפיים.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 30-09-2006, 23:33
  E1tan E1tan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.05
בסדר אבל העניין הוא כזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "שאלה על יחידות עלית שלא ברורה לי"

כמו שאתה אומר האמצעים הטכנולוגיים השתפרו וכך יכולים להיות טייסים עם משקפיים אז למה במצב כמו היום שעם עדשות הראייה שלך כמעט ורוב הזמן לא נופלת מראייה של בנאדם עם 6:6 ויש זמנים שאתה
יותר טוב ויש זמנים שהוא יותר טוב
עקרונית הראייה שלך היא לא כל היום 6:6 והיא דינמית אבל עדיין יש את הבעיה עם עדשות בנוגע ללכלוך שיכול להיכנס מתחת לעין אני אישית לא יודע כמה זה משמעותי כי מי ישמע איזה לכלוך נכנס לי אבל עדיין זה הרבה יותר טוב ממשקפיים ובינמה זאת אני מאמין שבקרוב יקבלו למטכל ושלדג גם אנשים עם מספרים יותר גבוהים מ1 שייטת היא היחידה היחידה שאני יכול להבין כי גם אם אתה עם עדשות זה די קשה להיות עם עדשות כשיש מים במשקפת למרות שלי אישית ההרגשה בעיניים דומה אבל אני מאמין שיש הבדל...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר