לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2006, 22:45
צלמית המשתמש של תותית
  משתמשת נקבה תותית תותית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.03
Facebook profile Follow me...
כללי משחק ספרים וחידות !

הרעיון נשלח לאחת המנהלות ואושר, כך שהמשחק מתחיל עכשיו =]

הסבר המשחק:
אני אעלה לפה משפט, מתוך ספר. (זה יתחיל במשפט קל בכדי שיותר ויותר יזהו), על הספר להיות מוכר בכדי שכמה שיותר יוכלו להשתתף. אני אעלה משפט וכולכם תנסו לזהות את שם הספר, מי שיהה יקבל צל"ש ליומיים -בכדי שהמשחק יוכל להמשיך עם פרסים. יעברו להם יומיים, ואותו בנאדם שקיבל את הצל"ש על תשובתו יעלה לאשכול הנ"ל את המשפט שהוא בחר מספר הראשון שיזהה יקבל את הצל"ש שלו. וכן הלאה.

מדוע למה ואיך:
הסיבה שזה שקיבל את הצל"ש יעלה את המשפט היא קודם כל ליצור עניין בספרים ובחשיבה, שנית בכדי שאותו אדם לא ייכנס לפורום בכל יום לפני כולם יענה על החידה ולא יפסיק לקבל צלש"ים, ובכדי לגרום ריבוי משתמשים.

איך משחקים: אני אכתוב משפט מספר, אתם ב-ש-י-ר-ש-ו-ר אליי תכתבו את התשובה לחידה, מי שיענה נכון יקבל צל"ש, יומיים לאחר מכן, הוא יפתח תגובה להודעה הראשית (זו), וכך ייצור שירשור חדש. זה בכדי שלא יהיה בלאגן ולא ייפתח כל יום אשכול חדש בעניין.

אני ממליצה שהאשכול יעוגן על מנת שיותר יראו אותו.

את המשפט הראשון אני אפרסם בהודעה חדשה בכדי שזה יצור שירשור רגיל.

בתחילה המשפטים יהיו קלים, למצו"לש שלא יהיה רעיון שיפנה לאחת המנהלות או אליי ויבקש עזרה בבחירת משפט.

תות

בהצלחה לכולם !!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 01-10-2006, 12:30
צלמית המשתמש של תותית

ניחוש יפה:) אבל לא פוזפוז, התשובה לא נכונה :)
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב ""אור ואלכסנדרה" אני חושב...?"

ובקשר למשפט שלך, חכה לניצחון , וחוץ מזה, כאשר אתה מעלה משפט משלך אתה צריך לפתוח תגובה להודעה הראשונה באשכול על מנת לעשות שירשור חדש.

אנשים, תוספת ! החלטתי להוסיף משהו בכדי למנוע חיפוש באינטרנט, קודם כל זה חבל בשביל המשחקים, אז אמרתי ככה - מה אנשים רמאים לא אוהבים? לקבל עבודה אז מעכשיו מי שעונה נכונה, ייצטרך לכתוב בקצרה על מה הספר, כמובן בלי לגלות את הסוף בכדי לא להרוס לאחרים שירצו אחר כך לקרוא, ולתת המלצה מדעתו אם כדאי לקרוא את הספר או לא. ורק אחר כך לפתוח הודעה חדשה באשכול ובו המשפט. אני יודיע למנהלות כאשר מישהו עונה נכונה בכדי שיקבל צל"ש.

מעבר לכך, פנתה אליי מריאל בפרטי לשאלה וצודקת לא הוספתי זאת - אנשים, ניחושים יבורכו! מומלץ בחום. אם אתם חושבים שאתם יודעים לפי המשפט איזו תקופה זו, או מי כתב את הספר לפי הסגנון, כל דבר שאתם מצליחים לדלות מהטקסט - תשתפו את כולם, תשרשרו לכאן את הרמזים שגיליתם ותעזרו אחד לשני לגלות את התשובה, ואם לא תדעו האדם שכתב את המשפט ייצטרך לעלות עוד רמז או משפט יותר מוכר מהספר.

שיהיה צום קל וגמר חתימה טובה אנשים, כניראה שנדבר מחר לאחר הצום

תות

נערך לאחרונה ע"י תותית בתאריך 01-10-2006 בשעה 12:35.
חזרה לפורום
ישן 03-10-2006, 00:49
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אסוציאציות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי תותית שמתחילה ב "חבל לרמות, בסופו של דבר זה משחק לשם הנאה ולא מעבר."

ברשותכם, הייתי רוצה סתם לזרוק לאוויראסוציאציות, ואולי זה יעלה למישהו רעיון; ובבקשה אל תהרגו אותי על מידע לא נכון. אםאני חושבת שהוא לא מדוייק, אני אשלב זאת בצורות מסויימות בתוך המשפט, ומי שיודע - שיתקן אותי. טוב, אז הנה:

אוטובוס - אני לא יודעת מתי התחילו להפעיל אוטובוסים בעולם, אני מנחשת שאולי שנות העשרים במאה שלנו. הניחוש שלי הוא שהם התחילו לפעול תחילהבאמריקה, התפשטו לאירופה בערך באותו זמן, ורק באיחור של לכל היותר עשר שנים התפשטולמזרח אירופה, רוסיה. זה באמת נותן רמז לזמן שבו העלילה מתרחשת. ככל שהיא מתרחשתיותר לכיוון מזרח אירופה - היא תתרחש הרבה יותר מאוחר במאה שלנו. דרך אגב, זה כוללאת ישראל שלנו. אין לי מושג לגבי ארצות אוריינטליות, ויש לי מעט מידי מידע על ארצותמזרחיות (תורכיה, ירדן, סעודיה וכו'), אז אני אעזוב אותן כרגע. אז העלילה לא יכולה להתרחש לפני שנות העשרים (להערכתי).

העלילה צריכה כמובן להתרחש בארץ שמתירה שנשים וגברים יסעו באותו אוטובוס. למי שלא יודע, אצלינו למשל בבני ברק – כל מי שעולה לאוטובוס שם (או אפילו מתחנות שאינן בבני ברק) חייב לציית לכלל הבא: אין עירוב בין גברים ונשים באוטובוס. נשים יושבות מאחור והגברים מקדימה. כך הם יוצרים הפרדה.

האוטובוס גם מביא אותנו לשאלה: מה המעמד החברתי של אלכסנדרה והאדם (שנקרא לו X) שהתאהב בה ממבט ראשון. אני מניחה שבתחילת הופעת האוטובוסים, מי שיכל לנסוע בהם היה מי שיכל להרשות לעצמו, והמחיר לא היה כל כך עממי. מצד שני אני מניחה שהעשירים ראו באוטובוס משהו המוני, כי להם יש מכוניות, נהג פרטי. אבל ככל שמתקדמים עם השנים המחיר הופך להיות הרבה יותר עממי ויותר נוח לכל כיס. אז כלל שהעלילה מתרחשת קרוב לתקופתינו, כך המחיר באוטובוס יהפוך להיות יותר ויותר עממי, וייתכן שלאלכסנדרה ול-X יש שכר ממוצע במשק או אולי שכר מינימום. אולי קצת יותר. זה בהנחה שהם עובדים. אבל אוטו אין להם.

מה גילו של X? מה גילה של אלכסנדרה? הייתי מנסה לנחש קודם את גילו של X ולפי זה את גילה של אלכסנדרה: X לא יכול להיות בכל גיל. הוא יכול להיות ילדון, החל מהזמן שהוא מתפתח מינית ושם לב לילדות ונשים, הוא יכול להיות מתבגר או מבוגר, אבל לא הייתי נותנת לו מעל 25 או משהו כזה. למה? בגלל המשפט "אהבה ממבט ראשון". נכון שזה יכול לקרות לכל אחד בכל גיל, אבל אני מנסה ללכת לפי סטטיסטיקה, ואנשים בני 30 ומעלה, שעברו דבר אחד או שניים בחיים, ובעיקר אלה שהתחתנו – לא יגידו משפט מעין זה כי בשבילהם אהבה ממבט ראשון זה עוד חלום שהתנפץ. הם כבר התפקחו מאשליות. מה שצעיר יקרא "אהבה ממבט ראשון" הם יקראו לו: "תשוקה/יצר", אבל אהבה היא משהו לגמרי אחר. בשבילהם אהבה ממבט ראשון זה משהו במחלקת מדע בידיוני. טוב, אז החלטתי שגילו של X נע בין גיל 11 לבין גיל 25, אז אני מניחה שגילה של אלכסנדרה נע בין גיל 13-12 עד גיל 35-40, ולמה? גיל 12-13 זה הגיל שבו ילדות מתפתחות מינית – שדיים, מחזור וכו', והשדיים (לא רק היופי) זה מה שימשוך ילד שמתפתח מינית. ולמה גיל 35-40? נשים מטפחות את עצמן להיות יפות, אבל היופי שהן מקרינות הוא לא רק היופי שהן משקיעות בו (צביעת שיער, ציפורניים ועוד ועוד), אלא עם הגיל מתווסף להן עוד משהו נוסף. הן מקרינות מיניות אחרת, בשלות אחרת, ולא משנה כמה הן פרועות או ילדותיות. האמת קצת קשה לי להסביר. אישה בגיל 40 מקרינה בשלות שונה מזו של שנים קודמות, משהו עמוק. משהו קצת יותר רציני. מחוייב.

מה גילו של הסופר? אני מנחשת שהסופר יכול להיות צעיר או מבוגר החל מגיל 20, כי צריך כסף או תמיכה כספית כדי להוציא לאור ספר, ובשביל כסף צריך לעבוד. וצריך הרבה כסף. אבל האמת – אין לי על מה להתבסס. אבל אם בכל זאת החלטתי שזה טווח הגילאים, והסופר שלנו הוא בן המאה שלנו (כי הוא כבר יודע על קיומם של אוטובוסים), אז לפי מה שכתבתי למעלה אני חושבת שהיצירה לא נכתבה לפני 1930. (היצירה, לא הזמן שבו התרחשה העלילה).

הלאה לגבי הזמן שבו נכתבה היצירה:

נפנה לאופן הכתיבה: הצורה הישירה שבה כותב הסופר את המשפט, כלומר הוא אומר בצורה ישירה דברים על אהבה, יצר ראשוני, תשוקה ראשונית מעידה עלהתקופה בה הסופר עצמו חי. כתיבה כזו תיחשב מאוד פרובוקטיבית במאה הקודמת, אך במאהשלנו זה די רגיל. אני אנסה להסביר את עצמי:

מדובר על תקופה וארץ שם מותר לאדם להביע אהבה/תשוקה/יצרבגוף ראשון. זה לא שאסור לכתוב על אהבה, אבל אם אנו נמצאים שתי מאות אחורה, באריסטוקרטיה, כאשר נישואין טובים נבחנים כמו שבוחרים סוס בריא בשוק, לא נמצא משפטמעין זה (אפילו אם נחליף את האוטובוס בכרכרה). נמצא את זה ברמז: הוא כמה אליה, ראהאת עיניה כפרחים וכו' וכו'.

הסופר שלנו חי במאה שלנו. תיזכרו שתקופה די ארוכה במאה שלנו נשיקה בסרט נחשבה משהו מהפכני, בגבול הפורנוגרפי, אז אני מניחה שבספרים היתה מגמה דומה. האם הסופר שלנו היה מי "מהפכן" כזה, ואז היצירה נכתבה יותר באמצע המאה שלנו או שהוא כתב זאת בלשון שנחשבת "רגילה" – זה לא מזיז לאף אחד אם הוא אומר משפט כזה. ואז היצירה נכתבה יותר קרוב לזמנינו – החל משנות ה-60, 70. אני לא יודעת אם הבנתם אותי, אבל מכירים את הספר "מאהבה של ליידי צ'טרליי"? הוא ספר שנחשב פרובוטקיבי, פורנוגרפי, עשו ממנו כל כך הרבה. בסוף קראתי אותו. אני בכלל לא הבנתי מה הביג דיל בספר הזה. אהבה, תיאורים יפים, מין, אבל לא ראיתי בו משהו כל כך מהפכני. זה מהפכני ופרובוטקיבי לתקופתו, אבל בתקופתי – תיאורים כאלה הם רגילים ודבר שבשגרה.

או.קיי. ארץ:

אלכסנדרה, חברונסקי – שמות רוסיים. איפה יש רוסים בעולם? נלך על תפוצה עיקרית. ברוסיה כמובן. אבל לצרפת ולרוסיה יש יחסים חמים והדוקים כבר שנים רבות, עוד מימי הצארים, אז ייתכן שהעלילה מתרחשת בצרפת. וייתכן באמריקה. ייתכן גם אצלינו בארץ. היו לנו עליות מרוסיה, במיוחד בתקופתינו אנו. השמות עשו גם כן עלייה. טוב, אז אפשרויות לארצות: רוסיה, מזרח אירופה, כמובן, צרפת, אמריקה, ישראל.

זהו. זה מה שהצלחתי לנחש משני המשפטים הללו.

מצלצל למישהו איזה רעיון?

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 03-10-2006, 02:34
צלמית המשתמש של תותית

חחח הדרך חשיבה שלך מאוד נחמדה, אבל את טועה יקירתי.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "אסוציאציות"

קודם כל, כן הסיפור לא כזה ישן, הוא נעשה בארץ, ובתשובות שלי פה תקבלו גם המון רמזים.הוא נעשה בארץ, בקיבוץ.
לגבי הסופר - יוצר יחסית מוכר, לא יודעת אם צעיר, לא זוכרת בדיוק. אבל הספר עצמו מאוד מוכר.

לגבי אלכסנדרה וX כמו שקראת לו - הם מעולם לא דיברו. והם לא ישבו אחד ליד השני, הוא ישב בכיסא לבד והיא כמה מלפניו, היא עשתה לו בפרצופים והוא חייך, אמא שלה אמרה לה 'אלכסנדרה תתיישבי!' ורק כך הוא יודע את שמה, הם לא החליפו מילה.

עוד עזרה ברמז X=חברונסקי, וחברונסקי זה רק כינוי בגלל זה הוא אומר "הם קוראים לי" כי זה לא שמו, הוא לא רוסי.

הגיל ממש לא נכון, הוא יותר מבוגר, אני לא אגלה למה הוא נשמע כמו ילד מה שנכון, ואת זה תאלצי לגלות דרך הרמז שנתתי במשפט עצמו שכניראה חשבת שזו שגיאת כתיב שלי, אז: "זו הייתה אהבה ממבט ראשוני"

תנסי להבין למה ראשוני ולא ראשון. ותנסי לחפור ברמזים שנתתי, כי נתתי המון. הספר הוא רומן מאוד מוכר, ומרתק, מוזר לי שלא מזהים אותו.

תות

נערך לאחרונה ע"י תותית בתאריך 03-10-2006 בשעה 02:36.
חזרה לפורום
ישן 05-10-2006, 14:40
צלמית המשתמש של תותית

טוב אני מגלה את התשובה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "תותית אני חייבת להסביר לך"

שמו של הספר הוא 'בוקר של שוטים', נכתב על ידי יצחק בן-נר, בספר מספר עוזאי חברוני, שהחבר'ה קוראים לו חברונסקי בקיבוץ, בחור בן 33 עם פיגור שיכלי על חייו ועל כל המאורעות האחרונות בחייו, במשך כל הספר אנחנו מנסים לגלות ולדלות מה הסיבה לכתיבת הספר כי צריך להיות נושא מרכזי, הספר נכתב כמו שילד קטן בא ומספר לגננת סיפור וקשה לו להגיע לפואנטה ובמשך כל הסיפור הוא מספר על החיים, על המשפחה, על 2 התאומים אחייו שמתו בגיל 18 וזה היה טראומה גדולה למשפחה ולאבא שלו בפרט, הוא מספר שהוא פגש באוטבוס בחורה בשם אלכסנדרה והתאהב בה, ומאז הוא נסע יותר מ90 פעם בכל אוטבוס באזור בכדי למצוא אותה, ודווקא כשמישהי התאהבה בו הוא לא רצה אותה. ספר מרתק, מאוד כיף לנסות להיכנס לתוך מוחו של בן 33 עם יצרים שלא יכול לספק, לתוך ראש צעיר בגוף בוגר, שמנסה להבין דברים טרגדיים ולהביע את הכאב שלו ולא מצליח להוציא אותו החוצה, אבל לאט, לאט מבינים דרך הכתיבה כמה הוא כן מצליח.

יצחק בן-נר עצמו לא בחור עם פיגור, והספר בדוי לחלוטין, אבל הוא הצליח להיכנס לתפקיד מכף רגל ועד ראש, מומלץ בחום.

יאאלה, חידה הבאה. שמישהו ישרשר להתחלת האשכול חידה חדשה

תות

חזרה לפורום
ישן 09-10-2006, 10:50
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה סביר שזה הנערים מרחוב פאל
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי puzpuz שמתחילה ב "טוב, זאת חידה מספר שבין האהובים עלי:"

אבל זה לא בגלל שקראתי. ניגשתי לאשכול של "איזה ספרים אהובים עליכם ולמה" כדי לראות איזה סגנון ספרים אתה אוהב (זה יכול לעזור לקבל כיוון איפה לחפש, כמובן), והופ! המילה "פאל" נמצאת שם.
עכשיו אני מבינה שלפי החוקים של תותית אני צריכה לקרוא את הספר ולספר עליו, אבל אני ממש לא מתכוונת לקרוא ספר עצוב וגם לא עם סוף עצוב.
אז מכאן אתה יכול לעשות אחד משני הדברים הבאים:
או שתיתן לי ספר אחר לקרוא, רק לא עצוב ולא עם סוף עצוב, (אני אחפש אם אני יכולה להשאיל אותו בספריה אצלי, ואם אין אותו, אז אבקש ממך ספר אחר, וחוץ מזה תיצטרכו לחכות איזה שבועיים שלושה עד שאקרא אותו כי אני מאוד עמוסה)
או שפשוט תציע שורה אחרת.

נו, ועכשיו תמיד יש מי שישאל: אם את יודעת מה הכללים, למה את מביאה את זה על עצמך?
לי אין מושג. אני רוצה שמשחק יזרום. אולי נוכל לשכלל את הכללים כך שיותר אנשים ירצו לשחק איתנו, אבל לשם כך צריך קצת לשחק כדי לבדוק כל מיני אפשרויות. לא תמיד אפשר לעלות על הכל מראש. מקסימום התוודעתי לעוד ספר.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר