לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2005, 16:36
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.04
מחפש מידע לגבי 'לוחם איסוף'

שלום לכולם!

קראתי את כל המידע שהצלחתי למצוא לגבי מוד"ש והתפקיד של לוחם איסוף, אבל אני עדיין מבולבל. קיוויתי שתוכלו לעזור לי לעשות סדר בבלגן.

אז ככה: לפי מה שהבנתי, לוחמי האיסוף מחולקים למגמות שונות, כאשר חלקן תפקידי שטח וחלקן לא.
האם מישהו יכול להסביר לי איזה מגמות שונות קיימות, ומה הסיכוי שלי להתקבל למגמה מסוימת (יש לי פרופיל 97 ואני מעוניין בתפקיד בעל אופי יותר קרבי, ולא לשבת במוצב כל היום ולבהות במסך)? בקיצור, אני רוצה לדעת - אם אני מסמן 'לוחם איסוף' כהעדפה ראשונה בשאלון, לאן אני בעצם מבקש ללכת?
האם מישהו יכול לספר לי על אופי המשימות שאני יכול לצפות לבצע כלוחם איסוף במוד"ש?
ההכשרה שהם עוברים היא רובאי 04, נכון?

אני מודה לכל מי שיכול לעזור לי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-01-2005, 19:45
צלמית המשתמש של Kirchhoff
  Kirchhoff Kirchhoff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "מחפש מידע לגבי 'לוחם איסוף'"

חיל מודיעין השדה - לוחם איסוף מידע אודות היחידה : החיל החמישי בזרוע היבשה, מקביל לחיילות החי"ר (חיל רגלים), השריון,התותחנים וההנדסה.
יחידות המודיעין והאיסוף הקרבי מצויות בכל יחידה של צה"ל, בדרג הנפרס לאורך גבולות המדינה (מהחרמון ועד אילת), ביהודה, שומרון ועזה ולאורך גבול הצפון.
קציני וחיילי מודיעין השדה אחראים לעמוד על המשמר למול כל פעילות של גורמי אויב וטרור הרוצים לפגוע באזרחי מדינת ישראל ובכוחות צה"ל. עליהם לאתר את האיום,להתריע עליו ולכוון את גורמי האש והיירוט לשם השמדתו וסיכול הפיגוע. תיאור התפקיד : תפקיד קרבי וייחודי אשר משלב יכולות לחימה וחי"ר עם יכולות איסוף מודיעין מתקדמות בשילוב טכנולוגיה מתקדמת. תפקיד מאתגר אשר דורש רמת חשיבה גבוהה, יכולות פיזיות, יצירתיות, יכולת חברתית (עבודה בצוותים קטנים ודינמיים). פרופיל דרוש : 72-97. טירונות : רובאי 03. משכה כחודשיים ובמסגרתה יוכשר הלוחם במגוון מקצועות הלחימה הבסיסיים. קורס מקצועי : קורס מקצועי וייעודי מהווה המשך לטירונות, משכו כחודשיים ובמהלכו יוכשר הלוחם בתחום מקצועי וייחודי,ידע להפעיל מערכות קשר ואמצעי מכ"ם וכמו כן, יכיר את יסודות הניווט וההתמצאות. קורס קצינים : קצין המודיעין במערך השדה אחראי לספק את המודיעין לפעולות המבצעיות בכלל יחידות השדה. התפקיד דורש אחראיות, יכולת ניתוח והסקת מסקנות, יכולת עבודה תחת לחץ ויכולת הנהגה ופיקוד. קצין המודיעין מהווה את הסמכות העליונה בנושא המודיעין ביחידתו ועל כן עליו להיות בעל יכולות ורמה גבוהה, סמכותיות, מוטיבציה ויכולת חשיבה.
למתאימים יוצע לצאת לקורס קציני יבשה בביה"ס לקצינים שמשכו 12 שבועות, לאחריו יבצעו השלמה חיילית בבסיס ההדרכה למודיעין השדה.
האיתור למסלול הקצונה הייעודית מתבצע לאחר הגיוס ומתוך תפקיד לוחם האיסוף. הערות : במהלך השירות ניתן להתפתח לתפקידי פיקוד,הדרכה וקצונה.
פעילותו של לוחם האיסוף מסווגת ביותר ודורשת אחראיות ואמינות רבה! שונות : קורס מפקדים - מכשיר את הלוחם לפיקוד ומסמיכו כמפקד צוות/עמדה.

ישן 09-01-2005, 01:08
  voxvaio voxvaio אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.04
אני אומר ש
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "טליק - חיפשתי על הנושא גם..."

יכול להיות שזה מה שתעשה

אגב מה אתה חושב שתעשה בחי"ר?
תרדוף כל דקה אחרי חוליות ביד אחת לאו ביד השני נגב סיירות?

אף אחד לא מבטיח לך שבצבא שלך תהנה מכל רגע
אבל אל תחשוב שזה לא ממצה

יש דברים שאני לא יכול לכתוב פה וחבל
אבל כן יש אנשים ששלוש שנים רק יושבים במוצבים עם משקפת או אמצעי אחר
ותאמין לי הם מדווחים על כל חדירה ועל כל חוליה שמתקרבת לשטחנו
ולפעמים זה הרבה יותר קשה מלהיות החייל האחרון שקיבל את הפקודה לירות בוא אני אמחיש לך

תצפיתן מזהה מטרה------->מעביר ל חמ"ל------>שמעביר לכוח שנמצא באזור---->שמעביר לצוות שזמין לפעילות------>צוות לוחמים פועל

לפעמים כיף להיות בסוף השרשרת אבל לאנשים שמחפשים קצת יותר אתגר אני ממליץ להיות בהתחלה שלה
ישן 09-01-2005, 14:41
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "מחפש מידע לגבי 'לוחם איסוף'"

voxvaio - אני חס וחלילה לא מזלזל בקושי התפקיד ובחשיבות שלו. פשוט אני מחפש משהו בעל אופי יותר של לחימה - ז"א יותר להיות בשטח ולעשות עבודה פיסית בנוסף לכל. אני לא רוצה להתרוצץ עם מקוצר ברחבי עזה, אבל גם לשבת כל השירות במוצב לא קורץ לי.

טליק - כמו שאמרתי, הרצתי חיפוש בפורום לגבי מוד"ש, והאשכולות שכן מצאתי לא סיפקו את התשובות לשאלות שלי. יתכן מאוד - ואני לא מכחיש את זה - שכן פיספסתי אשכול שבול עונה על השאלות שלי, ועל זה אני מתנצל.

בכל מקרה, ממה שהצלחתי לגלות עד עכשיו (הרבה בזכות עזרתכם הנדיבה), נוצר אצלי הרושם שבמוד"ש כן יש אפשרות לפעילות שטח מאתגרת ומעניינת, ככה שכנראה אני כן אסמן אותו בעדיפות גבוהה בשאלון ההעדפות.
ישן 09-01-2005, 15:07
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

טליק -

טוב, עברתי כרגע על האשכולות בפורום ואכן נתקלתי במספר אשכולות די מפורטים על הנושא. אני לא יודע למה לא מצאתי אותם קודם, אבל כנראה שהצדק איתך, ואני מתנצל שפתחתי אשכול מיותר בנושא.

שאלה שעלתה לי, אם אפשר:
הזכרת באשכול אחר שאם אני מסמן כאחת מ-3 העדיפויות הראשונות יחידה שהביקוש אליה נמוך, יש סיכוי שיחטפו אותי ליחידה הזאת במקום למוד"ש. האם אתה יכול לפרט איזה יחידות הן הפחות מבוקשות?
ספציפית, אני שוקל לסמן נ"מ ותותחנים כהעדפה שניה ושלישית, בהתאמה. אני חושש שדווקא אלה היחידות הפחות מבוקשות ולכן יכולים לשלוח אותי לשם במקום למוד"ש.
מצד שני, אני לא מאוד מעוניין בשירות בחטיבות החי"ר, לכן אני חושש לסמן יחידות חי"ר במקום העדיפויות האלה. יש לך אולי עצה בשבילי?

אגב, תודה על כל העזרה בינתיים, למרות שכנראה הייתי די מעצבן.
ישן 09-01-2005, 18:42
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
O.K
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי SlavaK שמתחילה ב "טליק - טוב, עברתי כרגע על..."

אני מקווה שמצאת ענין באשכולות האחרים.
אשתדל להיות מערכתי ולא להשמיץ אף אחד מחד ולא למסור מידע מסווג מאידך רק ארמוז כי באבחנתך אתה לא מדייק בכל הפרטים .
הדיון הזה מזכיר לי את לימודי הסטטיסטיקה וההסתברויות מה שאומר שהמלצתי אליך לא תהיה תעודת ביטוח לכלום!!!
הצעתי - לך עם מה שאתה מאמין בו ותוכל להתמודד עימו בכבוד במידה ותשובץ אליו.
בכל חייל יש לאן לשאוף ולהתקדם (תותחנים להזכירך זה לא רק הגדודים הרגילים ויש גם מורן וכו'...) ,בכל חייל יש מה לתרום ולקבל כך שזה תלוי בך, רק בך!!!
בקיצור -אני מציע שאת הדירוג וההחלטות הקשורות בו תקבע בעצמך לאחר שקראת והבנת במה מדובר .
אל תתפתה לעצות של מלעיזים למיניהם -היה קשוב לצו מצפונך!!!!
בהצלחה
ישן 09-01-2005, 19:13
  SlavaK SlavaK אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "O.K"

מה זאת אומרת שבאבחנתי אני לא מדייק בכל הפרטים? לאיזו מהאבחנות שלי אתה מתכוון?
בכל מקרה, אני לא בא חס וחלילה לזלזל באף יחידה או להגיד שביחידה מסוימת אין מה לעשות. ברור גם כמובן שהעצה שלך אינה כמוה כערובה, ולכן לא התכוונתי להתייחס אליה כך. אבל אני מניח שניתן להגיד באופן יחסית אובייקטיבי איזה יחידות הנן הפחות מבוקשות בצה"ל, ואולי גם אפשר לדעת מניסיון קודם אם יש סיכוי גדול שיחטפו כל אחד שסימן את היחידות האלה כאחת משלושת העדיפויות לשם.

פשוט חיפשתי כרגע בפורום מידע על נ"מ, ומס' האשכולות המצומצם שיש עליו ריק להחריד, שלא לדבר על בד"כ בנושאים שבכלל לא קשורים לאופי השירות שם. זאת בהשוואה למוד"ש, שכמו שאמרת אפשר למצוא עליו 2 אשכולות על כל עמוד של הפורום.
פשוט מעניין אותי לדעת אם בכך שאני מסמן נ"מ בשאלון אני בעצם מייעד את עצמי לשם מלכתחילה, כי ככל שאני קורא על מוד"ש ככה זה נשמע תפקיד יותר ויותר מעניין, וחבל לי לוותר עליו מראש.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר