לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-10-2006, 21:22
  שחריקוס שחריקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
כל כופר מגעיל אותו יותר כל שנה ושנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sdfg שמתחילה ב "גולשים ששמרו את יום הכיפורים מתבקשים שלא להגיב לאשכולות שנכתבו בזמן הצום"

איך אתם לא מתביישים?
איך?
מה עושה אותכם יהודים? אתם בהגדרה יהודים, אתם עוד צוחקים על זה..
ובטח דיברתם פה על הערסים או איך שנקרא להם.. אני לא בצד שלהם אבל אני מבין אותם, בן אדם שמתגרה בשני כמו שקרה לי הרבה השנה, אם זה בשתיה,גרפסים אוכל,עישון, נסיעה,ים.. ולא מכבד את הבן אדם אז לאנשים שאתם קוראים להם ערסים יש כבוד.. במצב ש..לא מכבדים אותם, אין שום סיבה שהם יכבדו אותו.. וכן אם הדרך היחידה זה פגיעה פיזית זה מוצדק.. כי אין הרבה פיתרונות.

שומריי מסורת לא התגרו בהם, לא פגעו בהם בשום דרך.. למה לבוא לבן אדם שבאמת באמת פוגע שמעשנים מולו וכ'ו.. למה להתגרות? לא אכפת להם שלא שומרים ( אכפת אבל אי אפשר לעשות הרבה) אבל שלא יתגרו.. זה קו אדום!

בושה בושה
תאמינו לי אני לא מבין אותכם איך אתם לא מתביישים
תלמדו מהמוסלמים דבר היחיד אצלהם שטוב, הם מוכנים בשיל הדת שלהם כי זה המסורת שלהם זה הדת שלהם.. מוכנים להתאבד בשבילה!

יהודים עלק
מדינה יהודית? בתחת שלי!

אני בצבא, לוחם סייירת.. תורם את כל כולי.. בא לי לבכות! לא שווה כלום כל ההגנה הזאת על המדינה.. זה כל פעם משכיח אותי אבל אני כל שנה מגלה יותר ויותר אנשים שלא יודעים את עצמם אין להם אידיאולוגיה אין להם תמסורת שלהם רק גויים עולים לכאן!

להקיא עליכם..

לא פלא העולם משתגע!
בקרוב תיהיה מלחמה שתמחק אותנו.. לא לדאוג..דאגתם לזה כופרים!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2006, 22:17
  sdfg sdfg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "כופר"

בואי נתחיל מזה שלא כיניתי פה אף אחד "לא יהודי". הדרך שלכם זה להקצין כל דבר שמישהו אומר בעד הדת למשהו נגדכם. אין פה נגדכם. הדת היהודית זה משהו מסובך ומאוד מקיף, בעיקר בגלל שמדובר בדת הכי ותיקה בעולם.

אז נכון, הדת היהודית התחילה ממשהו והתפתחה עם הזמן. כל דור שמר לעצמו משהו ממנה בשביל לשמור על זהותו. כך גם הדור הזה. מה שתשמרו איתכם ישמור על הזהות שלנו לעוד 2000 שנה.

הדת היהודית תמיד נתנה ותמיד תיתן פתח לתיקון טעויות. זה שלא צמת היום לא אומר שאת פסולה עבור הדת היהודית. בשביל זה אנשים חוזרים בתשובה. גם אחרי שהם חוזרים הם לא עושים הכל נכון. מה לעשות שאף אחד לא מושלם ולכן, בכל שנה, יש אפשרות לתקן את מה שנעשה שלא נכון, ביודעין ולא ביודעין, באמצעות יום הכיפורים.
ישן 02-10-2006, 22:40
  Jay Jay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
לא זורק שום דבר
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי sdfg שמתחילה ב "לא היית מגיע לפה, למדינת..."

ואל תפרש את הדברים שלי כרצונך.

מה שרשמת בדיוק מראה את זה שאמרתי. אתה תקוע בעבר. זה שלפני אלף שנה שמרו על המסורת- כל הכבוד להם. אני גם דיי בטוח, למרות שאני לא יכול להגיד בוודאות, שאם איזה צעיר אמר לעצמו שלא בא לו לצום היום הוא בטח היה חוטף איזה אגרוף.. אל תשכח שאז בלי שמירה על המצוות היהודים היו מתבוללים חופשי. היום יש לנו מדינה משלנו.

יש חוקים ויש מצוות, הם כתובים . אם אני ארצה לכבד אותם אני אכבד. ואם לא אז לא, ואם בא לי לשמור שבת ולאכול חזיר אני גם אעשה. הבעיה היא שפתאום צצים אנשים, שהם יודעים הכי טוב מה לעשות. למה ? כי זה כתוב בתנ"ך. בלי היגיון .
תהייה בטוח שזה לא מה שיפריע ליהדות להתקיים..
ישן 02-10-2006, 22:05

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי sdfg שמתחילה ב "גולשים ששמרו את יום הכיפורים מתבקשים שלא להגיב לאשכולות שנכתבו בזמן הצום"

תקופות אחרות? תכלית הא?!

אתם לא הבנתם את הנקודה שלי.
כואב לי כי אכפת לי מהמדינה.. יש לי דעות קיצוניות, נכון. אבל באמת שאני לא יחליט לבן אדם מה לעשות..
זה שאתה יושב בבית ביום כיפור ועושה מה שעושה זה לא מפריע.. מפריע שמתגרים בי.. שבאים אליי ומעשנים מולי ביום כיפור ונוסעים לי ברחוב שלי.. זה פוגע לי בכבוד בצורה כזו או אחרת..
יש כבוד מינימלי לתת לבן אדם אם זה בדת או בכל דבר אחר..

הגבתי לחלק שכועסים על ה"ערסים" למינהם..

אז תחיה איפה שאתה רוצה.. אני עדיין מקיא עלייך!
מדהים לראות איך במשך השנים כל אחד מתכחש לעובדה שהוא יהודי..לערכים שלו למורשת שלו..
כי נוח לו להיות בהדרה של יהודי..

ובכיף אני יגיד לך מה מפריע לי אדון עידו.
מפריע לי כי זה המדינה שלי.. מדינה יהודית! כשבאנו לאו"ם אחריי השואה עם הספר תנ"ך.. מה קרה מאז??
הנקודה היא שזאת לא האמת שלי או שלנו או של עמיה!!
זה האמת של המדינה בין אם אתה רוצה או לא רוצה.. זאת עובדה!!

מבחינתי.. אין הבדל בין בן אדם שרק ההגדרה שלו באה במילה שנקראת יהודי..
אתה מהול? גם ערבי מהול..ערבים לפחות מקיימים 7 מצוות בני נח
אתה גם את זה כנראה שלא.. אז תחשוב מה ההגדרה של יהודי פעמיים.. אל תזלזל במילה הזאת..

אני מניח שקודם להודעה היא הייתה יותר מדיי מעולה בעצבנות על התגובות שלכם מצטער..
אוהב אותכם באשר אתם עדיין אתם אחי גם אם כולנו טועים..
ישן 02-10-2006, 22:30

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מהתגובות שלך אני מסיק שני דברים"

אתה מכניס לי מילים לפה. אני לא רואה את עצמי מעל אף אחד, זה לא פחות טוב..
הגישה הזאת לא קונסטרוקטיבית, והיא מובילה יותר דיונים בדפי שיחות מאשר עריכות מועילות במרחב הערכים.
תסתכל מה שאני כותב..

אני נתתי לך נקודת מחשבה על רקע יהדות וזה התקשר ליום כיפור במקרה כי זה חג שאין מה לעשות מוגדר כקידוני משהו..
אנייי לא מנסה להציל אף אחד אני לא מתיימר להיות אחד כזה אפילו תאמין לי!!
ואיך זה מתשר להתנשאות?

ועוד פעם אחריי שתיי תאומות הגיע שאלת במבוק..אנייי לא מפרשש כלוםם
ישראל לא שלנו אין מצוות אין ערכים העם ילך מהאדמה שחונך שלא שייכת לו..

אל תנסה להציג לנו את חכמתך באצטלה של טרמינולוגיה(מינוחים)בומבסטית.

כי פשוט עלית רמה עם התגובה הזאת שלך.. לא מתאים אתה זורק עליי סתם האשמות

נערך לאחרונה ע"י שחריקוס בתאריך 02-10-2006 בשעה 22:33.
ישן 03-10-2006, 03:22
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
נצל"ש-איך עשית את זה נור?,
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "..."

ולנושאינו,איש באמונתו יחיה כל עוד הוא לא עוסק בהקנטה בכוונת תחילה ועושה כל שביכולתו להימנע מחיכוכים עקב תפיסות דתיות שונות ומשונות.
הוויכוח הזה רקוב מיסודו וכדאי שיינעל בקרוב,שהרי אין לו משמעות לא לדתיים שבינינו (כן גם אני צם והולך לבית הכנסת ולא מדליק אש בשבת או נוסע,אבל משחק במחשב),ולחילוניים שבינינו,שאת הדין ייתנו עם אלוקים למעלה אנחנו לא נותני הדין.
אסור לכפות על אדם את הדת וכמו כל דבר שכופים על בן אדם הוא יתרחק וישנא אותו,כל דבר צריך לעשות בדרכי נועם.אם תעשה את הדבר בדרכי נועם בלי התלהמות אני מבטיח לך שיתיחסו בכובד ראש לדעה שלך ואולי יצטרפו אליך,אבל אם תכפה אותה לא רק שהזולת תתבצר בדעה שלה אלא תתיחס לשלך בביטול וכאיסור.כל אדם הוא עולם ומלואו ולכל אדם יש את תפיסותיו בכל תחום בחיים,אנו חיים במדינה דמוקרטית וכל אחד רשאי ליצור זיקה כזאת או אחרת לדת היהודית ובין השאר לבחור ממכלול הערכים והחוקים כל עוד לא פגע באדם אחר.

כל טוב וגמר חתימה טובה!.

ישן 04-10-2006, 20:29
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
אשכול קשה

מצד אחד ע"פ האמונה אסור לאכול אוכל שהוכן בזמן הצום עצמו כי זה יהיה כמו שבירה של הצום <האם זה אותו משקל של להגיב על אשכולות?>

מהצד השני הקריאה לא להגיב נשמעת כאילו אומרים לנו בפקודה שאסור ע"י השימוש במילה "כופרים" שהיא לדעתי מאוד שנויה במחלוקת כי הרי מהו אדם מאמין? מהו אדם דתי המאמין? ומהו יהודי? והאם אנחנו פחות יהודים אם אנחנו לא צמים? או להפך יותר יהודים אם כן? האם המילה "כופר" באה להדגיש משהו רע? הרי יכול להיות אדם שכל השנה היה אדם טוב, ניסה לא לפגוע באנשים ועזר כמה שיותר אך ביום כיפור לא צם.. ואדם אחר שגנב או עשה דברים אחרים אבל כן צם ביום הזה, אז איך מגדירים "כופר"?

בלתי אפשרי לקיים את כל המצוות <זה בא כבר מנסיון בתור אחת שמתחזקת>, אך מבחינת פותח האשכול אנשים חייבים להבין שזוהי מצווה להפיץ ולהביא למודעות את הדברים האלה <אל נשכח את חופש הביטוי>.

לסיכום דבר, יש לנו את הזכות לבחור בכל דרך שנרצה "אדם באמונתו יחיה" ויש לנו את האפשרות להפיץ ולהגיד את שעל ליבנו ללא חשש, מי שאינו מתחבר לכך- זכותו המלאה, נסו לא לראות את זה כציווי אלא כאמונה של מישהו שנפתחה אלינו ועכשיו אנו מודעים לעוד אמונה של אדם <שזה המון>, כל מי שהגיב לזה בשלילה - תשובתו גם ברורה, כולנו בני אדם ולכולנו דעות, הבחירה רק בידנו אם אדם אינו מאמין שאם הוא יצום ביום כיפור אז הוא יכפר על מעשיו, הוא לא יצום, זה עיניין מסובך של אמונה שאצל כל אחד מאיתנו מתפרשת בצורה קצת שונה וברמות אחרות, יש אנשים שלוקחים את הדברים לכיוון שיראה קיצוני <לכאן ולכאן> לחלק זה יראה ככפירה להכנס למחשב ביום כיפור או כמו בנושא האשכול להגיב באשכולות שנפתחו ביום הזה כי זה יחולל את היום, לאנשים אחרים מספיק לצום ואינם רואים בזה כפירה, לכולנו יש את הזכות המלאה ללכת לפי הרגשתנו בנושאים כאלה, באמונה אין מדדים, זה עיניין של בחירה ודרך מחשבה מסויימת ששונה מאדם לאדם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:13

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר