לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2006, 16:57
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
סטטיסטיקות
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי +amit+ שמתחילה ב "יהודה,"

הסטטיסטיקות לא קבועות ומשתנות ממחזור למחזור!
בכל מחזור ניגש מספר שונה של חיילים לגיבוש ומתקבל מספר שונה.
לא כל מחזור פותחים צוות של עורב או חה"ן, או תצפית, צוות של פלס"ר כן.
אבל הדברים האלה תמיד משתנים, והם השתנו מספר פעמים בזמן האחרון כך שאין להתייחס אליהם.
בגיבוש שלי ספציפית עברנו בסביבות ה70 ועוד בודדים לאגוז.. מתוך מתאיים ומשהו אם אני זוכר נכון, כאשר מאה סיימו.
לגבי פעילות היחידות, ההיפך הוא הנכון, כמעט שלא מתעסקים בייעוד של היחידות.. פרט למלחמה האחרונה שכן עשינו שימוש נרחב בחבלה (כפי שנתתי לינק לכתבה בסקיי ניוז באחת התגובות לבונקר חיזבאללה שפוצצנו).
אבל לרוב הפעילות היא לא ייעודית אלא עימות מוגבל באיו"ש - כפי שפירטתי בתגובות קודמות.
נושא המעצרים והפעילות הוא תלוי באזור שהגדס"ר נמצא בו, בעקרון הגדס"ר הוא זה שאמור לעשות את המעצרים היותר רציניים, למרות שגם גדודי החי"ר המקומיים מקבלים מעצרים על בסיס כמעט קבוע.
הייחוד של הגדסר היא ביכולת שלו להוציא פעילויות (שלא אפרט עליהן) במסגרות קטנות של 5 אנשים, או כוחות שיכולים להיטמע בשטח לאורך זמן (לא מסתערבים), כמובן כל פעילות אחרת ברמה יותר גבוהה מגדודי החי"ר.

ההמלצה שלי היא שתחליט בעצמך, וסה"כ השוני לא כזה גדול..
ואני בכל מקרה משוחד, אז כמובן שחה"ן עדיף
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2006, 21:56
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
תשובות
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מפקד הצונגים שמתחילה ב "שאלות..."

אז ככה, לגביי, התקבלתי במקור לעורב, במקביל התמיינתי לקורס חובשים.
לאחר כחודשיים בטירונות יצאתי לקורס החובשים, והייתי אמור "לרדת מחזור" אל מרץ04.
במרץ 04 לא נפתח עורב, רק חה"ן וכך יצא שהתחלתי מסלול בחה"ן.
את הקורס פלס 07 עושים בבהל"צ, ההבדל שהרמת פלס היא טיפה יותר גבוהה משל מוהנדסים רגילים.. אבל בפועל ההבדל זניח וכולם יודעים פחות או יותר אותו דבר, וההתעסקות היא יותר בכיוון של לתת יכולות הנדסיות לכוח חי"ר איכותי שיבצע משימות שכוח הנדסה קונבציונלי לא מסוגל לבצע.
הכשרת ההנדסה היא בסך הכל חודש כרגע, (אני עשיתי בזמנו חודש ו3 שבועות), וכמעט ולא מתעסקים בה פרט למקרים מיוחדים. לאחר מכן היחידים שיתעסקו בשגרה עם חבלה אלה הפורצים החמים שיש ביחידה והם נושאים עליהם לכל פעילות אמצעי פריצה "חמים" על מנת לפרוץ במידת הצורך דלתות או כל מיני דברים..

לגבי קורס חובשים
אחלה קורס, צריך להשקיע, לומדים הרבה חומר, הכשרה מעולה.
אבל הקורס מגביל אותך בהמשך, חובש זה מצרך נדרש בצבא, וקשה לצאת אחר כך לקורס פיקודי במידה ותרצה, אני למשל לא יצאתי מהיחידה לשום קורס כי לא יכלו להוציא פעילות בלעדיי.
אבל אם יהיו מספיק חובשים איפה שתהיה, אז כן תוכל.
התפקיד עצמו נושא המון אחריות ומחוייבות, יש בנוסף לציוד הלחימה הרגיל עוד ציוד רפואי שצריך לבדוק אותו כל כמה זמן ולסדר אותו בצורה הכי טובה שאפשר.
יש אפשרות לצאת לקורס חובשים אחרי הטירונות והאימון מתקדם, ואפילו בסוף מסלול (בגדודים)
מה שיתן לך מושג כללי אם תרצה לצאת לפיקוד או לצאת לקורס חובשים.
בגדס"ר זה קצת בעייתי כי חובשים יוצאים היום באמצע מסלול.. ובונים עליהם שיהיו חובשים במסלול ואחר כך ביחידה.. אבל זה לא מונע לחלוטין יציאה לפיקוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר