לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2006, 09:50
  shai2007 shai2007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.09.06
יעוץ מומחי/מקצועי לקניית מחשב

שלום
רציתי לקבל ממכם יעוץ וחוות דעת לגביי מחשב שאני רוצה לקנות ויש לי 2 שאלות מרכזיות.
קודם כל:
1)האם עדיף amd או אינטל בדגמים החדשים של dual core
או intel core 2 due e6400 או AMD Athlon 64 X2 Dual- Core 5200 2.60 GHz Socket AM2 2MB
עכשיו דבר נוסף הוא זה לגביי לוח אם למעבד and ,האם מישהו מכיר ויודע על הלוח הזה -
gigabyte GA-M59SLI-S5 כי לוחות אם של amd לא הכי מוצלחים ומשובחים ובאתר neeegg.com
היו המון בעיות איתם לדומא הלוח אם של asus
והאם זכרונות kingston kvr 667/800 יתאימו הכי טוב או שיש חברה ספציפית שהכי מתאימה ולמרות שיש באתר gigabyte אפשרות לראות אילו חלקים מתאימים וגם אתר amd אני עדיין לא מסתמך רק על זה
ודבר נוסף הוא, אם תסכלו בקישור שלי תראו שכרגע לamd יש מעבדים עד דגם 5200 ובעצם ה-5000 ו ה-5200 הם אותו דבר חוץ מ-L 2 cach אבל לא מפורט על הטכנולגיה שלהם כלומר 65nm או 90nm
והכי חשוב שהמחשב יהייה חזק ביותר ,מהיר ביותר,יציב ובעל ביצועים מעולים ושוב פעם יציב!!!!!!!
בתודה מראש
shai2007

http://www.amd.com/us-en/Processors...1^13076,00.html

נערך לאחרונה ע"י shai2007 בתאריך 04-10-2006 בשעה 09:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2006, 09:08
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shai2007 שמתחילה ב "יעוץ מומחי/מקצועי לקניית מחשב"

המחיר של ה 5200 הרבה יותר גבוה מזה של ה E6400, ה E6400 נותן ביצועים דומים לאלו של ה 4600+, אבל מחירו בהתאם סביב 1200 ש"ח, מחירו של ה 5200 יותר קרוב ל 2000 ש"ח, מה ששם אותו מול ה E6600, שנותן ביצועים עדיפים.

לא הבנתי בכלל את המשפט שלך על לוחות AMD, מה זאת אומרת שהם לא מוצלחים ולא משובחים? איכות הלוח תלויה ביצרן הלוח, לוחות האם של GIGABYTE הם בסדר גמור, הדגם הספציפי שציינת קיבל ביקורת טובה בסקירה שנערכה עליו ב ANANDTECH.

כדי לבחור זכרונות ללוח מומלץ מאוד ללכת לפי ה QVL של יצרן הלוח, ככה אתה יכול להיות בטוח שהזכרונות שקנית יעבדו כמו שצריך.

AMD עוד לא עברה לטכנולוגיית ייצור של 65 ננומטר, כל המעבדים שלה מיוצרים ב 90 ננומטר.
מצד שני לך כלקוח זה ממש לא משנה, מה שקובע איזה מעבד תקנה הוא ביצועי המעבד, לא טכנולוגיית הייצור שלו.

ישן 06-10-2006, 13:52

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rlsf שמתחילה ב "..."

אם תיכנס לאתר newegg.com ותבדוק על לוחות amd תראה ש 80% מהלוחות אם לא שווים אפילו היסתכלות
ואלו שקיבלו ציונים גבוהים עדיין גורמים לפיקשושים אבל יש פיקשושים שאפשר להסתדר איתם ויש כאלו שלא!
קח לדוגמא את לוחות asus הכי יוקרתיים ל- amd ותקרא את חוות הדעת וההערות לגבייהם ואז תדע ותבין למה התכוונתי וגם ב tomas hardware
ולגביי זיכרונות אייני מסתמך על המידע שמסופק מאתר היצרן אלא לוקח אותו בערבון מוגבל כי כשנתקלים בתקלות מסוימות ופונים לתמיכה מהיצרנים הם מנסים לעשות כל מיניי קונצים או שלא יודעים אפילו איך לפתוראני מסתמל על שיעורי הבית והבירורים שלי ועל חוות הדעת שדירגו את הלוח הזה ומי ששם לב ממש לדברים רואה שיש הרבה סתירות והתנגשויות בדברים
כך דוגמא:
AMD Athlon 64 X2 Dual- Core 5200 2.60 GHz Socket AM2 2MB
יש דבר שנקרא:
AMD Athlon™ 64 Processor Family - Recommended Motherboards
ושמה מראים מה הלוחות המומלצים לדגם המעבד כגון:Asus ,abit,gigabyte ,msi וכו.......
ובלוחות gigabyte הם מדברים רק על הדגמים שיש להם chipset של 6100 ואני לא רוצה 6100 אלא 590sli ובאתר gigabyte הם טוענים שהלוח הזה GA-M59SLI-S5
שהצפסט שלו הוא -nVidia nForce 590 SLI chipset
כן תומך ואתר Amd אומר שלא אלא דגמים אחרים
בנוסף gigabyte Home > Support > Motherboard > CPU Support List > GA-M59SLI-S5
בנוסף אומרים שהלוח תומך הכול
אבל מראים עד 5000 ואחרכך עובר לסידרת Amd fx ואני לא רוצה 5000 אלא 5200 והם דבר חוץ מ-L2 cach
ולכן האם אפשר לשים עליו 5200
כי הם טוענים דבר כזה:
AMD Athlon™64 FX/ Athlon™64 X2 socket AM2 platform
ואם הם אומרים שהוא תומך athlon 64 x2 וגם athlon 64 fx אז הוא אמור לתמוך את כל דגמיי athlon x2 ולא רק עד 5000 והם אומרים שהלוח הזה תומך מעבדים רק בטכנולוגית 90nm ושוב יש סתירה והתנגשות כי בחור הפורום שהכינוי שלו הוא תפוחים פרסם את זה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=230850
אז ממה שאני מבין הלוח לא יוכל לתמוך את דגמיי 65nm ולכן בעצם הוא לא תומך את כל דגמיי
AMD Athlon™64 FX/ Athlon™64 X2 socket AM2 platform ואם הם מראים רק עד 5000 אז שוב כמו שאמרתי הלו לא תומך את כל הדמים כמו מה שאומר אתר היצרן gigabyte
והלוח שבחרתי של gigabyte הוא הכי מוצלח לדעתי אבל באתר newegg.com כל אלו שקנו אותו והיתה להם היתנסות איתןו דירגו אותו גבוה אבל דיווחו על פיקשושים
http://www.newegg.com/Product/Custr...N82E16813128011
והאם מעבדים בטכנולוגית 65 nm יתאימו ללוח הזה
ואיזה זיכרונות לשיםי לא מעניייין אותי מה המלצות האתרים כי אני לוקח את זה בערבון מוגבל ץ
ישן 06-10-2006, 15:10
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

בלאגן שלם
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shai2007 שמתחילה ב "אם תיכנס לאתר newegg.com..."

א. ממש קשה מה אתה מנסה להגיד, תשתמש בסימני פיסוק. אני אשתדל לענות על מה שכן הצלחתי להבין ממה שכתבת

ב. איך הגעת למסקנה ש 80% מהלוחות ל AMD הם זבל? כל יצרני הלוחות הגדולים מייצרים לוחות עבור אינטל ועבור AMD. אתה צריך להיות יותר ברור במה שאתה מתכוון אליו.

ג. ממש לא ברור למה אתה מתכוון ב: AMD Athlon™ 64 Processor Family - Recommended Motherboards. תביא לינק, אחרת אי אפשר להתייחס למה שאתה אומר.

ד. לוחות שתומכים במעבדי AMD בשקע AM2 יתמכו גם ב 5200, כנראה שהוא לא מופיע עדיין בטבלת
המעבדים הנתמכים בגלל שהוא יצא לשוק לא מזמן ( או סתם מחוסר תשומת לב), אם אתה רוצה להיות בטוח אתה יכול לשלוח מייל לתמיכה של GIGABYTE.

ה. אתה שוב נכנס לעניין תהליך הייצור שאינו קשור ללוח האם.
כל המעבדים ברשימת המעבדים הנתמכים הם מעבדים בתהליך ייצור של 90 ננומטר, פשוט כי AMD לא מייצרת מעבדים בתהליך ייצור של 65 ננומטר.
גם ה 5200 שאתה רוצה לקנות מיוצר ב 90 ננומטר.
המעבר לתהליך ייצור של 65 ננומטר לא ישפיע על תאימות ללוחות האם כי מדובר בשינוי פנימי ולא חיצוני. אין סיבה שלוח שתומך במעבדי AMD הקיימים לא יתמוך במעבדים שלהם ב 65 ננומטר. אף לוח לא מצויין ככזה פשוט כי אין ל AMD כיום מעבדים כאלו.

ישן 07-10-2006, 18:29

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shai2007 שמתחילה ב "יעוץ מומחי/מקצועי לקניית מחשב"

rlsf אחלה סוף סוף קיבלתי תשובות ואם הבנתי נכון אז זה לא משנה אם זה 65nm או 90nm כי שנייהם יתאימו ל-socket Am2
חוץ מדבר אחד, האם הציפסט 590 sli יתאים למעבד? כי ב אתר gigabyte אומרים כן ובאתר AMD אומרים לא! כי כשנכנסים לאתר amd אל בדיקה שנקראת
AMD Athlon™ 64 Processor Family - Recommended Motherboards
http://www2.amd.com/us-en/Processor...60^9461,00.html
ןבוחרים במעבד amd 5200 או amd5000 אז הוא נותן לוחות של gigabyte אבל עם הציפסט של 6100
ולא 590sli

Krush אם אתה רוצה לדעת על מה אני מתכוון לגביי קונצים שרשמתי עליהם
כנס לאתר newegg.com
וכנס לאתר tomas hardware לתוך הפורומים
ולגביי זה שהגעתי למסקנה ש 80% מלוחות האם למעבדי amd הם לא מוצלחים אז זה פשוט מאוד
לדוגמא נניח ואני רוצה לוח אם מסויים M2N32-SLI Deluxe/Wireless Edition
אז אני עושה לו הרצה חיפוש ב-google
M2N32-SLI Rating
ואז אתה רואה אילו תופעות אנשים נתקלו עם הלוח הזה ומה ההיתנסות שלהם עם הלוח הזה ואילו הערות יש להם לגביי הלוח הזה וכו........ ואיזה דירוג נתנו לו
וככה עברתי על המון לוחות אם, וניכנסתי לפורומים וראיתי שיש הרבה תלונות של אנשים על דגמים שחוזרים על עצמם ועל ידיי זה ביצעתי תהליך סינון.
ויש לי שאלה נוספת לגביי זיכרון המטמון
מה התפקיד שלו ומה החשיבות שלו
כי ב Amd dual core זה 512kb x2 או 1mb x2
וב-intel core 2 due זה 4mb Cache

ישן 09-10-2006, 22:25
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shai2007 שמתחילה ב "rlsf אחלה סוף סוף קיבלתי..."

1. הצ'יפסט הזה מתאים לכל מעבדי AMD בשקע AM2, גם ה 5200 שלך נכנס להגדרה הזאת. קח בחשבון שיש הבדל בין recommended לבין compatible, יצרנית הצ'יפסט היא NVIDIA:
http://www.nvidia.com/page/nforce5_specs_amd.html

רצוי מאוד שתתחיל להאמין למה שכתוב באתרים של יצרני החומרה, הם בדר"כ לא מנסים לעבוד על הלקוחות שלהם:
http://www.giga-byte.co.il/Support/...me=GA-M59SLI-S4

כמו שאמרתי לך כבר קודם, אם אתה לא בטוח שלח אליהם מייל, הם עונים.

2. לגבי דירוג לוחות, התוצאות הראשונות בגוגל עבור הלוח M2N32-SLI אומרות הכל - הוא זכה בכמעט כל תואר אפשרי במבחר די גדול של אתרים ברשת. תמיד יהיו לחלק מהרוכשים בעיות עם הלוח - גירסאות BIOS יוצאות כל הזמן ומתקנות דברים, בנוסף בייצור סדרתי סביר שייפלו פגמים בחלק מהקו, קנייה בחנות אמינה עם אחריות תפתור לך בעיות כאלה.

3. לא רלוונטי, מודדים מעבדים מיצרנים שונים לפי מבחני ביצועים, לא לפי זכרון המטמון, מהירות הליבה, תהליך הייצור או האריזה היפה, כל הפרטים האלה פשוט לא רלוונטיים.

ישן 10-10-2006, 15:51
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
האמת, ב Newegg תמיד יש אנשים שדברים לא עובדים להם.
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי shai2007 שמתחילה ב "בהחלט אבל צריך לקרוא הרבה..."

בד"כ זה בגלל שהם משדרגים מערכת קיימת והחלקים שיש להם לא מתאימים.
אני הזמנתי לוח מחו"ל, Asus P5W DH Deluxe עם זיכרון שידעתי שיהיה תואם, Corsair TWIN2X2048-6400, ועבד על החיבור הראשון לשקע...
ה Crosshair קיבל ביקורות מעולות בכל הסקירות שעברו עליו:
http://www.tomshardware.com/2006/09...rd_summer_slam/

מהסיכום:
Eight motherboards and not a poor choice among them. What's great about this market is that you can't really lose; none of these boards are horrible at anything, but some of them have really appealing strengths. As far as which is best for you, that's a matter of personal taste. But I've got to admit, that Asus Crosshair sure set itself apart from the pack with a whole shed load of bling-bling.

עוד ידיעה עם קישורים לסקירות:
http://theinquirer.net/default.aspx?article=33722

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר