לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2006, 16:51
צלמית המשתמש של PL@yB0y
  משתמש זכר PL@yB0y PL@yB0y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PL@yB0y
כמה טיפים....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PL@yB0y שמתחילה ב "אני טס לפולין היום (בעצם מחר)"

קודם כל קרדיט ל"תותית" שהביאה לי את רוב הטיפים האלה לפני שיצאתי בעצמי למסע....

עכשיו, מתחיל בלבוש-
חובה להביא לפחות שתי זוגות נעליים, שיהיה לך להחלפה- אם הן נרטבות, נקרעות או כל דבר אחר. עדיף שיהיו כמה שפחות מבד כדי שיהיו נגד מים (ד"ר מרטין, טימברלנד וכו')- יש בבילו חנות בשם מגה ספורט עם נעליים טובות.
אני הלכתי בתחילת אוקטובר והיה קר מאור כלומר גם מי שיילך בזמן הקרוב יהיה לו קר ואפילו קר מאוד אז להביא בגדים חורפיים- סוודרים, מעיל או שתיים, טריינינגים (או ג'ניסים למרות שג'ינסים לא ממש חיממו אותי שם), כפפות, צעיף, 2 מגבות גוף וכו'.... הלבוש שאתם צריכים למזג האוויר חורפי. יש חנות ממש טובה בשם "למטייל"- חפשו אותה באינרנט ולכו לסניף הקרוב ביותר לביתכם. קניתי שם הרבה דברים.. יחסית יקר שם אבל ממש טוב.
תביאו כף חשמלית לחמם מים כי לא תמיד יש מים רותחים והאוכל במלונות ממש ממש מגעיל. רוב הזמן זה עוף ותפוחי אדמה מסריחים, אז תביאו סטוקים של מנות חמות. תביאו קצת סיכות ביטחון ושקיות קטנות- משתמשים בזה!
כסף-
אני לקחתי 300 דולר וזה היה המון אז אני ממליץ להביא 200 דולר בערך ובשטרות קטנים (של 20 ו-10) הכל שם זול מאוד אז אין על מה לבזבז, אלא אם כן אתם חולי דיוטי פרי כמוני המטבע המקומי הוא זלוטי
זלוטי 1 = 1.2 שקל
דולר 1 = 3.1 זלוטי
אל תפרטו את כל הכסף במכה אחת. פרטו כל הזמן חמישים דולר, כי ישארו לכם אח"כ מלא זלוטי ולא שווה להמיר זלוטי לשקל חזרה כי חבל על הכסף.
דבר חשוב מאוד- חל על משלחות איסור להסתובב ברחובות ובמלונות שבפולין עם בגדים/תיקים/אביזרים בעלי כתובויות בעברית- משמע לא להביא תיקים או חולצות שרשום עליהם בעברית. מותר לכם ללכת רק עם החולצת משלחת במחנות עצמם.
חשוב מאוד להביא מנעול ולנעול את המזוודה כל הזמן שהיא לא בהשגחתכם (בטיסה הלוך, במלון שאתם לא שם ובטיסה חזור), לא כדאי לכם לחזור ולגלות שנעלמו לכם דברים או שהתווספו לכם דברים שאתם לא רוצים שיהיהו שם.
בקשר לאוכל מהיר- יש לכם שם זמןן פנוי מידיי פעם שבו אתם יכולים לסייר בשווקים ולקנות כל מיני דברים, ובנוסף להכנס למסעדות אוכל מהיר ולקנות אוכל (מקדונלדס, KFC, פיצה האט וכו'). בקשר למקדונלדס- ההמבורגר שם הוא "עוגייה".. הוא ממש קטן ולא משביע בכלל, הוא מאוד זזול (ארוחה מלאה ומוגדלת עולה 13 זלוטי בערך), ולכן לפעמים היינו מזמינים ארוחה ועוד המבורגר בצד. חשוב מאוד להגיד לקופאית שלא תשים לכם גבינה אם אתם לא אוהבים או שומרים כשרות, כי הארוחות שם באות עם גבינה וטומטית וחבל שתזמינו ותזרקו. אז לאמר "נו ג'יז" חחחחחח...
אהה ולא לצעוק בתוך המסעדות (וברחובות מן הסתם) בעברית- אסור!! אני יודע זה כמו צבא אבל מנסים לשמור בתור ישראלים כמה שפחות פרופיל ואם הקב"ט שלכם תופס אתכם חבל לכם על הזמן.
יש נסיעות מאוד ארוכות (למשל להגיע מוורשה לקרקוב זו נסיעה של 4 שעות בערך) אז תביאו לכם אמפי 3, iPod, תשחצים, חידות או כל דבר אחר שמעסיק אתכם. עוד דברים שימושיים- פלסטרים תחבושות/טמפונים לבנות שבינינו, נייר טואלט, טישו, שעון ושעון מעורר (כרגע בגלל החורף אין הפרשי שעות בינינו לבין פולין). לכו לבית מרקחת ותקנו אופטלגין, אדוויל, שפתון, פלסטרים, כדורים נגד צינון וכל מיני דברים כאלה למקרה שתתקררו או תצטננו- משתמשים בזה הרבה תאמינו לי. אמממ קונדומים לבנים שבינינו (לא תאמינו )...
לא לשכוח נירות זיכרון ומצית כדי להדליק אותם... ממש חשוב ולא תמיד יש למורים להביא. תבררו אם אתם מקבלים דגלים כי לנו חילקו דגלים (היו רק ארבע מוטות וכולם נלחמו עליהם כל הזמן מי יסתובב איתם במחנות ההשמדה- זו גאווה ממש גדולה)
בקשר להיגיינה-
לכו וקנו שמפו בבקבוק קטןודברים בכליי יותר קטנים כי אתם לא צריכים דברים גדלים וחבל על המקום. לא לשכוח לעטוף את הדברים בנוזלים (שמפו, ג'ל, בושם וכו') כל אחד בשקית נפרדת כדי שאם חס וחלילה הם יתנפצו לא יהיה יותר מידיי ג'יפה במזוודה.
אתם מביאים איתכם תיק גב, כל בוקר תדאגו שיהיה שם בקבוק מים גדול (לנו היה תמיד באוטובוס סטוקים של בקבוקי מים ליטר וחצי), כמה מנות חמות, ממתקים לדרך, נייר טואלט למקרה שתעשו עצירות ולא יהיה נייר טואלט (ד"א כמעט כל העצירות שבהן ניתן לעשות שירותים עולים חצי זלוט עד זלוט, אז שתדעו מראש), טישו, האמפי 3/ספר תשחצים או חידות כי יש נסיעות ארוכות ולא תמיד יש בהן צחוקים, "תיק התרופות" שלכם, מצלמה + סוללות (שכחתי לכתוב עד עכשיו אבל חובה להביא סטוקים), מי שמצלם עם פילם שיביא לפחות 8-9 חבילות של פילם (כל פילם 36 תמונות) למה מצלמים מלא!!! לא לשכוח להביא גם מחברת וכלי כתיבה כדיל לתעד ולרשום מה עשיתם ואיפה הייתם. לנו חילקו יומנים שבהם רשמנו הכל (מקומות, שירים, ציטטות מצחיקות שהיו לנו במשלחת וכו')- זה יוצא אחלה יומן מסע. במידה ויבקשו , ובימים מסויימים יבקשו- להביא גם חולצות משלחת ונירות נשמה
עצירות לפיפי אין הרבה אז מתי שהמדריך אומר ללכת להשתין אני ממליץ לכם להקשיב ולנסות להוציא אם יש כל מה שאפשר כי לפעמים נוסעים כמה שעות רצוף וחבל סתם לסבול כל הנסיעה הזו כי לפני חמש דקות לא היה לכם.
הארוחות במטוס ממש מגעילות.. בטח תטוסו עם חברת LOT, שזו חברת טיסה פולנית, האוכל ממש מגעיל במטוס אבל לא נורא... בשביל זה מביאים חטיפים . אל תתפלאו שבבקרים במלונות האוכל גם לא יהיה משהו. הביצים אף פעם לא מוכנות, ומה שאני הייתי אוכל זה לחמניה עם חמאה. המיץ תפוזים והתפוחים שם זוועתי.. הוא מר ומגעיל ולא ראוי לבני אדם נורמאלי- אז ראו הוזהרתם!
עכשיו בקשר לתקשורת עם הארץ-
בטח ידברו איתכם בביצפר אבל הנה מה שאני עשיתי: התקשרתי ל- 1800-014-014 והם הביאו לי כרטיס מיוחד שאיתו אתה מתקשר מפולין לארץ (קצת יקר: 4.70 לדקה, ולשתי מספרים חמישים אחוז הנחה). זה היה לי ממש נוח. אתה עושה את זה באמצעות הכרטיס אשראי של ההורים, ובסוף החודש החשבון יירד להם מהאשראי. "תותית" המליצה לי לקנות כרטיס חיוג מהארץ אבל לא מצאתי בשום דואר, אבל לכו חפשו אולי זה יותר משתלם. יסבירו לכם איך להשתמש בכרטיס חיוג של 014 ברגע שתעשו אותו אבל לפעמים זה יתפקשש לכם אז לכו לקבלה של המלון והיא תסדר לכם את זה. אם תגידו לי איזה מלונות אתם אני אולי אוכל להזהיר או להביא קצת רקע שתדעו ללקראת מה אתם הולכים) .
מאוד חשוב שהדרכון יהיה עליכם כל הזמן ולוודאות מידיי פעם שהוא עדיין אצלכם. מידיי פעם יש מסדר דרכונים ואתם לא רוצים לחשוב אפילו איזה סרט זה לאבד דרכון בחו"ל.
בטח יגידו לכם את זה אבל אסור להעביר חזרה דברים נוזליים בתרמיל הגב. כלומר אם אתם מתכננים לקנות בשמים/איפור או כל דבר נוזלי אחר בדיוטי פרי תעשו את זה בארץ ותבקשו שישמרו לכם את זה עד שאתם חוזרים. לחלק מהמשלחת שלי זרקו קולה שרצינו להביא לארץ כי אין כזו בארץ ועוד כל מיני שטויות (לי זרקו אפילו דיאורדורנט), ולילדה ממשלחת אחרת (נראה לי יבנה) זרקו איפור בשווי 200$.... כן כן זה לא צחוק, לא נעים לראות מישהי פותחת וזורקת לפח איפור שהיא קנתה בשווי שמגיע כמעט ל-200 דולר. פשוט לא נותנים לעלות למטוס כל דבר נוזלי שהוא (אפילו לא מים)- פשוט בבדיקות הבטחוניות פותחים לך את התיק גב ומוציאים כמעט הכל כדי לראות שאין שם דברים נוזליים. לי פתחו גם טובלרון שקניתי מהדיוטי פרי הפולני כדי לראות שאין שם שום דבר חשוד.
דבר ממש חשוב זה סדר- תסדרו את המזוודה שלכם ככה שהבגדים יהיו מסביב וכל שאר ההדברים השבירים והעדינים (אפילו שמפו) שאתם לא רוצים שישברו/יתפוצצו באמצע... ככה לא יהיה סיכוי שיקרה להם משהו- אני בטוח שלא בא לכם לפתוח את המזוודה במלון ולגלות שהכל מרוח בשמפו או ג'ל.

זהו בעיקרון.... אם אני אזכר בעוד משהו אני אוסיף פשוט זה נראה לי כל הדברים שחשוב שתדעו.
אז בהצלחה... אני מקווה שהמסע הזה יעשה לכם מה שהוא עשה לי... אל תפחדו ממה שהולכים לראות שם. המראות קשים באמצת אבל אתה עם חברים ומתגברים על זה ביחד. חוץ מזה שבטיסות, בנסיעות הארוכות ובלילות הכי מצחיק בארץ.
וכמו שהמשלחת שלי צעקה בכל מקום שהיה אפשר
"פולין 2006... משהו אששששששש"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:17

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר