לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2006, 15:27
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
העורף החזק של מדינת ישראל - השקר הגדול

כולם מתהדרים בעורף החזק של מדינת ישראל.
האם העורף היה באמת חזק ?
ממש לא !!!!!!!!
היו מספר אנשים בודדים שיכולים להצדיק משפט זה - השאר היה חלש להחריד.
אז מה היה לנו ?
ישובים שלמים שננטשו, שיירות יורדות דרומה, בתים עזובים, משקים חקלאיים נטושים, מפעלי תעשיה ששבתו מעבודה.
ולזה קוראים עורף חזק ?
שכחנו את שנות ה - 60 שהסורים ירו ללא הרף על דן ועל תל קציר. האם מישהו מחברי הקיבוצים ברח מהקיבוץ ? לא . הם המשיכו לעבד את אדמות הקיבוץ עם טרקטורים ממוגנים .
האם שכחנו את התקופות שירו על סירות דייגים בכינרת ? הדייגים הטבריינים נטשו ? לא !! הם המשיכו בדיג בחסות משמר החופים שהיה אז בכינרת.
זהו עורף חזק !!!

במלחמה הבאה (ותאמינו לי שהיא תהייה בקרוב מאוד) ינחתו טילים בתל אביב , נתניה , חדרה , בכל הארץ. טילים אלו יהיו גדולים יותר ובעלי עוצמת הרס גדולה בהרבה מהקטיושות. ומה אז ? לאן נברח ? חלק ליאכטות שבמרינה ולחלק אחר לא יהיה לאן לברוח.
כדי שנפנים זאת וכדי שהממשלה תתחיל להתארגן לתרחיש מסוג זה. לתרחיש שבו מתפוצצים טילים בערים הגדולות ובכל זאת המשק ימשיך לתפקד !!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-10-2006, 15:51
  rany rany אינו מחובר  

במקום להתעצבן נסה גם לחשוב (קשה אבל אפשרי)
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי האיש שראה הכל שמתחילה ב "מה זה כל השטויות האלו? כל מי..."

גם לתושבי דן ותל קציר היו ילדים - הם לא ברחו - הם שהו במקלטים.
הם לא נמושות ואף אחד לא הגדיר אותם כנמושות, אבל בטוח שהם לא עורף חזק.
אמר כבר רפול - כולם פוחדים. גיבור הוא זה שמנסה להתמודד בפחד.
אבל בו ונצעד קדימה: במלחמה הבאה יפלו סקאדים (דגם C מונחי GPS ) במרכזי הערים הגדולות (תל אביב, נתניה, יפו, חולון ... לאן נברח אז ? ליאכטות שבמרינה ? לקפריסין ? לאן בדיוק ?

לאחר שבמלחמת ששת הימים הבינו צבאות ערב כי לא יצליחו לנצח אותנו באוויר ולכן רכשו טילי קרקע אוויר שעשו בחיל האוויר שמות (כמו שעזר וויצמן אמר: הטיל שכופף את כנף המטוס) ולחיל האוויר לקח הרבה זמן לאתר פתרון. כך גם על הקרקע, כאשר הצבא הסורי הביט ביהודים הבורחים למרכז הארץ בגלל קטיושות בעלי 6 ק,ג חומר נפץ הבינו שם שאין צורך בצבא לוחם, פשוט צריך יותר טילים , לטווחים יותר גדולים, יותר מדוייקים ועם משקל של 1 טון חומר נפץ .

לכן האיש שראה הכל אולי באמת ראה הכל אבל לא עשה כלום עם מה שהוא ראה , פשוט ראה ולא ניתח את מה שראה.
ישן 08-10-2006, 21:22
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
יש לך שתי מערכות הגנה כנגד טק"ק
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "יעילות החץ"

החץ שהוכח בניסויים שנערכו בישראל ובארה"ב שהוא יעיל כנגד הסקאד D,ויש את הפטריוט PAC-3 שהוכח גם כן כיעיל,זה לא אותו הפטריוט ממלחמת המפרץ אלא דגם שונה מתקדם וטוב יותר שהותאם ליירוט טק"ק.
שנית מעולם לא ירו על מדינת קטיושה אחת(המקורית ממלחה"ע השנייה היא בקוטר 132 מ"מ) ,הרקטות שנורו לעבר ישראל הן מתוצרת סורית איראנית וסובייטית-ח'ייבר,גראד,פאג'ר 3,פאג'ר 5.
ועוד משהו מעולם לא נורה על ישראל סקאד,הטק"ק שנורה במלחמת המפרץ הוא טיל שהוקטן בו רש"ק הנפץ כדי להאריך את הטווח ונקרא אל חוסיין בדגם המשגר הנייד,ואל עבאס בדגם המשגר הנייח.

ישן 08-10-2006, 09:27
  Berk0 Berk0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.06
בנתיים כול עוד יש לנו תכנסת הרקובה ואולמרט המושחת בממשלה לאף אחד אין בטחון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "העורף החזק של מדינת ישראל - השקר הגדול"

אולמרט והממשלת בובות הזותי של ארה''ב כול היום עסוקה בלהראות כאילו הם עושים משהו ובאמת דואגים לאזרחים אבל בראסמי חוץ מלשחק בהבימה הם לא עשו כלום.

תשאלו תמילומניקאים שהביאו אותם ללבנון ודחפו אותם בבתים להשאר שם עד שיבואו הפקודות להתקדם פנימה ולכסח תחיזבללאה אבל הפקודות מעולם לא הגיעו והם ישבו 30 יום בבנין עד שהחזיבולנים קלטו אותם והשחילו להם rpg לחלון ומוטטו עליהם תבנין.

קיצר ארץ אוכלת יושביה. אני מקווה שאולמרט יעוף מהכסא עד לעימות הבא וקרב עם סוריה ואז יעמוד מישהו עם ביצים מול אסד ויראה לו מי הגבר.
ישן 09-10-2006, 12:42
  משתמש זכר vlad_k vlad_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "באמת נפולת של נמושות, אנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
באמת נפולת של נמושות, אנשים שלא רוצים למות למען המולדת אבוי לבושה. ואתה מר בחור, על מנת שלא יחזור ביזיון שכזה, עליך לקחת את השליטה ולייצג את העורף בכבוד רב תוך שבירת שיאי עולם של ריצה בין מטחי הקטיושות, שהרי אז אם אחת תפגע חס וחלילה, יעשו עליך כתבה יפה בעיתון, ותהפוך לשהי...אהמ סליחה-לגיבור לאומי, כן זה המונח אצלנו.

לא יודע מה איתך, ולא יודע מה עם שאר העורף, אבל כאשר הקטיושות תיפולנה על עירי אעדיף לעבור כל עוד נפשי בי, אם רק תיהיה לי האפשרות לעשות זאת. אולי תכנה אותי "נמושה", אבל לפחות אני אחיה כדי לשמוע את זה.

מי אמר למות?...תהיה במקלט וזהו
אבל לברוח?.....החקלאים של הגולן ברחו? לא הם נשארו והוכיחו לסורים שיש לישראל עורף חזק..אבל כיום?....אוסף של נמושות
ישן 10-10-2006, 10:32
  rany rany אינו מחובר  

אתה ממש לא ירדת לסוף דעתי
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Shay3434 שמתחילה ב "אולי אתה תסביר מה אתה בדיוק רוצה מתושבי הצפון?"

הויכוח הוא בכלל לא על תושבי הצפון כפרט.
הסוגיה מאוד פשוטה:

האפשרות הראשונה: במידה ונכונה הטענה ואנו מאמינים שהעורף הוא חזק אזי אין לנו צורך לשפר כלום . פשוט פיקוד העורף צריך לצאת בהנחיה שבכל מקום שיורים עליך ויש סכנה שתיפגע - ברח.

האפשרות השניה: להבין שהעורף היה חלש ולכן ברח ולעדות כך שבעתיד לא יהיה צריך לברוח. איך עושים זאת? או בדרך המתקפה המונעת - התקפה על מקורות שיגור פוטנציאלים טרם שיגור.
או בדרך המגננה - פיתוח ורכש מערכות ליירוט טילים, שיפור מקלטים, חינוך האוכלוסיה שנטישת ישוב צריך להיות רק הדבר האחרון ורק אחרי שמוצו כל האפשרויות האחרות.

האפשרות השלישית: שילוב אפשרות ראשונה ושניה גם יחד. הערכות למתקפה מונעת מחד וחיזוק העורף מאידך.

אבל מצב שבו נאמר שהכל בסדר והעורף חזק עלול לגרום לכך שגם לא יטופל (הרי בדברים טובים אין צורך לטפל). ואז אנו פשוט חוטאים.

תגובתו של האיש שראה הכל - "עדיף להיות פחדן שחי מאשר גיבור שמת" כל כך לא נכונה, כל כך תבוסתנית, כל כך טיפשית שבטווח הקצר תגרום לכך שכולנו נהייה פחדנים מתים.

עם אחד כזה לא הייתי רוצה לצאת לקרב, עם אחד כזה לא הייתי יוצא לטיול.
מאחד כזה אני הייתי בורח.

מקווה שכעת מובן יותר
ישן 10-10-2006, 12:12
  rany rany אינו מחובר  

טוב - הבנתי אותך
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Shay3434 שמתחילה ב "כשאתה אומר "לשפר את העורף" "לחזק את העורף".."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Shay3434
למה אתה מתכוון? להחליף את האנשים? למנוע מהם בכח להגיע למקום מבטחים?

אני לא מבין איך באפשרות השנייה שהבאת, אתה מגיע לכך שהעורף חלש? ה"בריחה" הייתה בפירוש המפלט האחרון של התושבים. להזכירך, במלחמת המפרץ שהגיעו טילים למרכז- נפגע אדם אחד בלבד בעוד במלחמה הנוכחית עשרות ומאות.

העורף אכן היה חזק! מי שהיה חלש במלחמה הזו הם מקבלי ההחלטות היושבים בראש.

לא הצעתי להחליף את האנשים ולא הצעתי למנוע מהם להגיע לחוף מבטחים.

היות והינך סבור שהעורף אכן היה חזק - אז פשוט כיף לכך ואין לך בעיות . תחייה בשלווה ותנוח על זרי הדפנה.

לפחות קיבלתי דעתך, לא שאני מסכים איתה אבל מכבד את דעתך
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:18

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר