לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-01-2005, 20:04
  DanaShamama DanaShamama אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.05
לאשת דשא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אשת דשא שמתחילה ב "המלצה חמה מכל הלב:)"

היי, אני דנה, (זה לעניין האת/ה, אז אני בחורה)

אוקי, זה אותו ויכוח ישן נושן על הסאטירה וגבולותיה. קודם כל אתחיל בכך שראיתי את הסרט מאד מזמן כשהייתי בת 15 או משהו כזה, יכול להיות שפיספסתי את הכוונה שלו, אבל זה לא משנה כל כך.
הנקודה שלי היא שכאשר עושים סרט שהוא אלים גם אם יש כוונה מאחורי זה, זה לא מנטרל את האלימות.
ואני סולדת מאלימות.
תחשבי, אני הייתי בת 15!!! כן, את יכולה להגיד שיכולתי פשוט לכבות את הטלויזיה (דבר שעשיתי בסוף כי באמת לא יכולתי לשאת את הזוועה יותר) אבל זה היה מאוחר מדי! הסרט השאיר עלי יותם! אני הרגשתי שגם בי פגעו קצת. הנקודה שלי היא, למה יש היום כמות כזו גדולה של סקס ואלימות בסרטים ובאתרי אינטרנט? וילדים נחשפים לזה כל הזמן, וזה הורס אותם. זה הורס אותנו. בתור חברה אנחנו רגילים לעכל ביום אחד תמונות רבות מדי, שפעם לא היית "זוכה" לספוג כמות אפילו דומה לזה במשך חיים שלם. האם כולם השתגעו? אני לא בסדר כי מפריע לי שסרט כזה, בלי אזהרה מראש, ובלי שהייתה בי אז התבונה לדעת להתרחק מסוג כזה של מידע מסקרן אמנם אך עם זאת פוצע, שסרט כזה היה כל כך זמין ונגיש? מה רוצים, שהורים ישבו לילדים כל היום על המוח ויבדקו מה הם רואים? לא פשוט יותר, נכון יותר, ובריא יותר לצמצם ולהחרים דברים מהסוג הזה? בל לא נשכח שיש גיל מסויים שבו ילד עדיין לא יודע להבחין בצורה מובהקת בין טוב ורע, הוא מזדהה לרגע עם כל מה שהוא רואה, גם אם הדמות היא שלילית, ואחר כך התכנים עוברים תהליך של עיבוד סינון והפנמה. אבל למה אני מבזבזת סתם מילים... תסתכלו מסביב... תשמעו איך הילדים מדברים, את מי הם אוהבים ורוצים לחקות. ואני לא בסדר שלא אהבתי את הסרט? (לא מופנה אל אשת דשא, אלא לבחור שטען שאמרתי שהסרט דפוק). טוב, תגן על הסרט ותתקוף את מי שלא אהב אותו. אני עדיין חושבת שהסרט אלים מדי, ושאלימות היא דבר שכדאי להתרחק ממנו. וזה כולל גם אלימות וירטואלית של כותבים בפורום שטוענים שמי שלא אהב את הסרט השנוי במחלוקת הזה "זה מעיד עליו משהו".

אולי כדאי שתעשה בדק בית, תשאל את עצמך מהם הדברים שבשבילם אתה נלחם.
ועד כמה הפואנטה של הסרט, הסאטירה על שיטות הטיפול בחולי נפש- היא היא זו שדיברה אליך, ולא כמות האלימות הרבה של הסרט היא זו שריגשה אותך.

נקודה למחשבה.

ושיהיה שבוע טוב לכולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2005, 18:53
  Mr Fool Mr Fool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי DanaShamama שמתחילה ב "לאשת דשא"

את מתנהגת כאילו הסרט נועד לילדים... קובריק (הגאון) יצר יצירת אומנות כמו שJTM אמר. כמו שאף אחד לא מכריח אותך או את הילדים שיהיו לך להיכנס למוזיאון ולראות תערוכה שהנושא שלה היא אלימות או משהו אחר שמפריע לך, כך אף אחד לא מכריח אותך לצפות בסרטים שנועדו למבוגרים, ויש המון הזהרות. חוסר ידע / הגיון בריא הוא פשוט לא תירוץ. את בטח מסכימה עם כל ההורים האמריקאים שכל הזמן מתלוננים שהילדים שלהם משחקים במשחקים אלימים - כשהם בכלל אלו שקנו את המשחק ואם רק היו מקדישים שניה היו רואים את הדירוג ולאיזה גיל המשחק מתאים ולא היו קונים GTA או MANHUNT לאיזה בן 10.
אם היית מתעניינת קצת, וזה די ברור שלא, היית מבינה שהעלילה מתרחשת בעתיד (אם שמים לב אפשר לראות דברים כמו שימוש בשפה מוזרה (NADSAT, מעין סלנג עתידני שכותב הספר "תפוז מכני" ביסס על רוסית)). האירוניה היא שנושאים שונים שאת העלת כטענות נגד הסרט הם בעצם חלק מהמסרים! חברה עתידית חסרת ערכים ומוסר - איך מטפלים במצב הזה? האם גזילת הבחירה החופשית (בעזרת שטיפת מוח מעוותת -הסאטירה על שיטות הטיפול) בין טוב ורע גורמת לנו לאבד את אנושיותינו? וכו'.
ממש חבל שפיספסת את כל זה.

בקיצור, אני ממליץ לך בחום להישאר בתחום מלך האריות (עכשיו זה סרט שיכול לשרוט ילדים... ספוילר: אבא של סימבה מת! WTF? הסרט היה צריך להיות R) ופוקהונטס.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר