לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-10-2006, 22:32
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
אז מה זה powershell?

בתקופה הקרובה אני אנסה לכתוב הסברים על הכלי הנ"ל מבית היוצר מיקרוסופט.
אתם מוזמנים להגיב בשאלות/הבהרות והסברים משלכם, כמה שתתעניינו יותר - ככה אני ארצה להשקיע באשכול הזה יותר, ככה שכדאי לכם
אין צורך בידע מוקדם מלבד הכרת פקודות בסיסיות של דוס (או CMD) וראש פתוח.
אז שנתחיל?

POWERSHELL, או בשמו הקודם MSH (קיצור לmicrosoft shell) או בשם הקוד הקודם שלו monad, הוא שם לכלי שצפוי בעתיד להחליף את הprompt הישן והמוגבל של חלונות (הידוע יותר כ - cmd או command)
הכלי נועד לביצוע פעולות והרצת סקריפטים אשר יקלו את העבודה על מנהלי הרשתות/מפעילי המחשב למיניהם.
במובן מסויים הוא מאוד דומה לshell-ים השונים מעולם הלינוקס הן במבנה הפקודות והן בצורת העבודה, אך קיים הבדל מהותי עליו נרחיב בהמשך (ואני מקווה שאנשי הלינוקס לא ישתלו אותי כאן בגלל זה).

עכשיו שהבנו (בערך) בשביל מה נוצר הpowershell, בואו נתקין ונראה על מה מדובר.
כדי להפעיל את הpowershell צריך קודם כל להתקין על המחשב את ה .Net Framework 2 , שהוא בגדול סביבת ההרצה הווירטואליות למערכות .net (המקבילה של מיקרוסופט לjava)
אחרי התקנה של הframework אפשר סופסוף להתפנות ולהתקין את הpowershell .

בואו נפעיל את הpowershell:
start --> run --> powershell
אתם אמורים לקבל מסך שחור, מאוד דומה לcmd הישן ושם שאלה - האם אתם רוצים לאפשר הרצת powershell, מכיוון שזו המטרה שלנו, נענה לו "a", בשביל "always", כדי שלא יישאל אותנו בכול פעם מחדש.
לאחר שנענה לו, ולאחר המתנה ארוכה משהו, נקבל סופסוף את המסך הראשי:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בגלל שזהו פוסט ראשון בעניין, אני לא רוצה לצלול עמוק לתוך הפרטים העסיסיים, אז נתחיל עם קצת משחקים.
למי שבוער בעצמותיו ללמוד פקודות חדשות (למרות שאת הפוסט הבא אני כבר מפרסם) מוזמן לכתוב את הפקודה help (או את הפקודה man) ולראות אילו פונקציות בסיסיות(נקראות cmdlets) הpowershell נותן.

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 07-10-2006 בשעה 09:48. סיבה: תיקון הלינק להורדה של powershell
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-10-2006, 23:39
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי system2008 שמתחילה ב "מה ההבדל בין CMD ?"

ההבדל בין cmd לבין powershell הוא מאוד גדול, אבל את רובו אתה לא רואה (לא עד שלא תצלול פנימה באמת בכול-אופן)
הדוגמה שתמחיש לך הכי מהר את ההבדלים בין ה-2 תהייה להפעיל את הפקודה help ב-2 התוכנות, פשוט תסתכל ותראה כמה אפשרויות נוספו לpowershell יחסית לcmd.

בנוסף לזה, בדיוק כפי שiceman אמר מלמעלה, צורת העבודה בpowershell שונה, במקום ליצור פונקציות סגורות ולא ניתנות לשינוי, כל הגישה עכשיו מבוססת על אובייקטים, תסתכל על הפוסט השני ותראה את המניפולציות שעשיתי על פקודת הdir.
בcmd לא היית יכול לעשות את זה, היו לך מניפולציות מאוד בסיסות שיכלת לעשות על הפקודה הזו, אבל כולן היו מוגדרות מראש והיית מוגבל רק אליהן (תכתוב בCMD את הפקודה dir /? כדי לראות אותן)
בהמשך אתה תראה מה עוד אפשר לעשות "סתם כי אתה יכול"

ישן 05-10-2006, 23:15
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
צינורות ואובייקטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אז מה זה powershell?"

לא... מטרת ההודעה הזו היא לא ללמד אתכם אינסטלצייה, אלא להסביר 2 מהרעיונות היותר בסיסיים בpowershell.
אני מזהיר מראש, ההסברים לא הכי מובנים, לא להיבהל - אתם מוזמנים לשאול כמה שאלות שאתם רוצים.

צינורות (Pipelines) (מקור - help about_pipelines תחת powershell)
מטרת הצינור הינה לאחד פקודות בpowershell (ייקרא בקיצור PS החל מעכשיו).

הPS מאפשר לאחד 2 או יותר פקודות לתוך פקודה אחת שלמה. כאשר 2 פקודות משורשרות אחת לשנייה באמצעות צינור, הפקודה הראשונה מעבירה לבאה אחריה אובייקט (יוסבר בהמשך) אחד או יותר, הפקודה השנייה, לאחר ביצוע פעולתה על האובייקט תעביר את האובייקט החדש לפקודה השלישית, וכך-הלאה, עד שכול הפקודות מסיימות את פעולתן.

כדי לאחד 2 פקודות (או יותר) יש לכתוב אותן לפי סדר הריצה הרצוי, ולכתוב ביניהן את התו "|" (קו אנכי)

אובייקטים (objects) (מקור - help about_objects תחת powershell)
כל פעולה שמבצעים בPS מתבצעת כחלק מאובייקט.
כאשר מידע עובר מפקודה אחת לשנייה, הוא עובר כאובייקט אחד או יותר.
אובייקט הוא אוסף של נתונים שמציינים פריט.
כלומר, נניח ואנחנו מסתכלים על רשימת הקבצים במחשב (מפעילים את הפקודה dir)
אנחנו מקבלים את הרשימה הבאה:
כל אחד מהשורות שאתם רואים (1.txt או chapter 01 - the aat.avi) הוא למעשה פריט, אנחנו רואים רשימה של פריטים שכול אחד מהם הוא אובייקט מסוג "קובץ" (fileinfo, ליתר דיוק).
לכול פריט כזה יש את סט הנתונים שיש לאובייקט מסוג "קובץ" כמו "שם קובץ", "תאריך יצירה", "סוג" (ועוד רבים שנכיר בהמשך)
בנוסף למאפיינים קיימים גם פונקציות (פעולות) שניתן לעשות על כל אובייקט, אך אנחנו לא נדבר עליהם בינתיים.

לפני שנמשיך, אני רוצה לעשות סקירה קצרה על 4 פקודות שכדאי מאוד להכיר, מכיוון שבהמשך תגלו שהן מאוד שימושיות.
פקודה מספר 1 - dir (קיצור של Get-ChildItem).
הפקודה הזו צריכה להיות מוכרת לכם עוד מהCMD הישן, הפקודה הזו מציגה את רשימת הקבצים והתיקיות תחת התיקייה הנוכחית.

פקודה מספר 2 - gm (קיצור של Get-Member)
הפקודה הזו, בצירוף אובייקט משורשר בצינור תחזיר לכם את רשימת כל המאפיינים והפונקציות המשוייכות לאובייקט.
לדוגמה - אם אנחנו רוצים לקבל את המאפיינים של קבצים (fileinfo) ובמקרה ידוע לנו שהפקודה dir מחזירה פריטים מסוג האובייקט הזה בדיוק, נוכל להשתמש בפקודה הבאה:
קוד:
dir | gm

תוספת קטנה, מכיוון שסיכמנו שפונקציות לא מעניינות אותנו ואנחנו נצמדים אך ורק למאפיינים בינתיים, אפשר יהיה להשתמש בפקודה הבאה:
קוד:
dir | gm -type property

כך נקבל רק את המאפיינים של אובייקטים מסוג קובץ.

פקודה מספר 3 - fl (קיצור של Format-List).
הפקודה הזו, בצירוף אובייקטים משורשרים בצינור תחזיר לנו את האובייקטים מופרדים בשורת רווח.
לכול אובייקט יוצגו המאפיינים המבוקשים כאשר כל מאפיין מקבל שורה משלו.
דוגמאות:
שימו לב שבפקודה השנייה ציינתי לו בדיוק אילו מאפיינים אני רוצה לראות, ולכן הרשימה קצרה יותר.

פקודה מספר 4 - ft (קיצור של Format-Table).
הפקודה הזו פועלת כמעט בדיוק כמו fl, אבל היא מוציאה את הנתונים בצורת טבלה.
דוגמאות:

מקווה שההסבר על אובייקטים וpipes היה מספיק מובן, בפעם הבאה (כנראה בסופ"ש) נמשיך ונלמד איך לצבוע את הפלט שלנו בצבעים יפים, ונתחיל להכיר regular expressions.
בינתיים יש לכם בסיס, אתם מוזמנים להשתמש בhelp וללמוד פקודות חדשות.

ישן 07-10-2006, 10:43
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
משתנים, ופקודת foreach-object

אני יודע שהבטחתי משהו שונה, אבל אתם תסלחו לי, אני בטוח
אז אפשר להתחיל?

משתנים.
בpowershell קיימת אופצייה לשימוש במשתנים לשם שמירת מידע זמני.
אנחנו נזהה משתנים ע"י כך שנדע כי הם תמיד יתחילו עם הסימן "$" בהתחלה.
אני אנסה להבהיר באמצעות כמה דוגמאות:
קוד:
PS C:\> $name = "Koby" PS C:\> $name Koby PS C:\> $num1 = 7 PS C:\> $num2 = 5 PS C:\> $num1+$num2 12 PS C:\> $num1,$num2 7 5 PS C:\> $list = dir *.rar PS C:\> $list Directory: Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::C:\ Mode LastWriteTime Length Name ---- ------------- ------ ---- -a--- 08/09/2006 23:46 215734 30779174.rar -a--- 08/09/2006 23:46 174640 71017424.rar PS C:\>

אלו היו 3 דוגמאות למה משתנים יכולים להכיל, מחרוזות (כמו השם שלי לדוגמה), מספרים (ואפשרות לבצע פעולות אריתמטיות/חשבוניות עליהם) ואפילו פקודות.

למה זה שימושי? אנחנו נראה את זה בהסבר על הפקודה הבאה:

ForEach-Object.
הפקודה הזו מקבלת באמצעות צינור אובייקט אחד או יותר (בד"כ יותר) ומבצעת פעולה מסויימת על כולם.
לפקודה זו יש 2 אפשרויות נוספות:
-begin
כל פקודה שנמצאת אחרי "-begin" תתבצע פעם אחת, לפני שהפעולה המבוקשת תתבצע על כל האובייקטים.
-end
כל פקודה שנמצאת אחרי ה"-end" תתבצע פעם אחת כאשר הForEach יסיים את הריצה שלו.
דוגמה:
אנחנו רוצים לדעת כמה קבצים יש לנו בתיקיה הנוכחית:
קוד:
PS C:\bla> dir | ForEach-Object -begin {$num=0} {$num=$num+1} -end {"We got $num files in that folder"} We got 22 files in that folder

אנחנו רוצים לדעת מה הגודל של כל הקבצים בכונן E:
קוד:
PS C:\bla> dir e:\ -Recurse | ForEach-Object -begin {$size=0} {$size=$size+$_.Le ngth} -end {"we got $size bytes used on drive E"} we got 37649902929 bytes used on drive E

לפני שאני ממשיך, הסבר קטן על החלק הזה: {$size=$size+$_.Length}
די ברור מה זה $size, זה המשתנה שאנחנו משתמשים בו כדי לספור כמה תופסים הקבצים בכונן.
המשתנה $_ הוא האובייקט שקיבלנו מהצינור, אובייקט מסוג fileinfo שאחד המאפיינים שלו הוא Length, שזה כמה שהקובץ תופס על הכונן.
ועכשיו נמשיך

אבל אנחנו לא יודעים מה המספר הזה, הוא גדול מידי...
אנחנו יודעים שבכול K יש 1024 בתים, ובכול MB יש 1024 K.
אז אם נחלק את התוצאה פעמיים ב1024... כלומר, אנחנו רוצים שבסוף הריצה לפני שהוא כותב כמה מקום תפוס בכונן הוא ייחלק את התוצאה פעמיים ב-1024.
כדי לכתוב כמה פקודות בבלוק פקודות (כל מה שכתוב בתוך סוגריים מסולסלים) אנחנו נפריד בין הפקודות עם התו ";" (נקודה-פסיק), ונקבל את התוצאה הבאה:
קוד:
PS C:\bla> dir e:\ -Recurse | ForEach-Object -begin {$size=0} {$size=$size+$_.Le ngth} -end {$size=$size/1024; $size=$size/1024; "we got $size Mega-bytes used on driv e E"} we got 35905.7454385757 Mega-bytes used on drive E

נכון שעכשיו זה נראה יותר טוב, אבל בואו נתקן קצת את התצוגה, אף-אחד לא באמת מתעניין ביותר מ-2 ספרות אחרי הנקודה, נכון?
אז איך עושים את זה?
למזלנו, כל דבר בpowershell הוא אובייקט, זוכרים?
לכול אובייקט יש מאפיינים (properties) ופונקציות.
בואו נראה אילו נתונים יש באובייקט של מספר עם נקודה עשרונית:
קוד:
PS C:\bla> $num = 35905.7454385757 PS C:\bla> $num | gm TypeName: System.Double Name MemberType Definition ---- ---------- ---------- CompareTo Method System.Int32 CompareTo(Object value), System.Int32 Co... Equals Method System.Boolean Equals(Object obj), System.Boolean Equ... GetHashCode Method System.Int32 GetHashCode() GetType Method System.Type GetType() GetTypeCode Method System.TypeCode GetTypeCode() ToString Method System.String ToString(String format, IFormatProvider...

הפונקצייה שאנחנו מתעניינים בה היא - ToString.
לא ניכנס להסבר עליה (אם אתם מתעניינים - $num.ToString ייתן לכם פירוט ארוך ומאוד לא ברור)
כדי לראות רק 2 מספרים אחרי הנקודה העשרונית, אנחנו נכתוב את ההפקודה הבאה:
קוד:
PS C:\bla> $num.ToString(".00") 35905.75

"שיעורי בית"
כדי לראות אם הבנתם את מה שכתבתי למעלה אתם מוזמנים לנסות לכתוב פקודה שתספור את כמות הקבצים שמתחילים באות "a" בכונן לבחירתכם, וכן תציין את הגודל הכולל של כל הקבצים האלו ב-מידות של K (עם עימוד נורמלי, שזה אומר - לא 80 ספרות אחרי הנקודה).
בונוס למי שיגלה איך עושים את הפקודה לכמה כוננים ביחד (C, D ו - E לדוגמה)

נ.ב.
תודה לiceman על התיקון, הלינק ל-powershell עודכן.

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 07-10-2006 בשעה 11:05. סיבה: תיקונים אחרונים, הוספת הסבר על $_, ושיעורי בית
ישן 12-10-2006, 21:22
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "זה רשום כבר למעלה..."

מה השיעורי בית ?
תביא אתגר יהיה על מה לשבת

נ.ב חברה לכל אלה שרוצים להכנס לתחום של PowerShell
אז הנה כמה הקלות לדרך ...

>> באתר - http://secretgeek.net/powertools.asp
ניתן למצוא מספר כלים עבור PS

אני ממליץ קודם כל על ה-2 הראשונים שהם עוד בחינם לבנתיים
שהם מספקים סביבת עבודה מול PS והם :

השנים מספקים כמעט את אותה תכונות, אני מנצל את שניהם

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.karlprosser.com/blogpics/psachart1.PNG]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.scriptinternals.de/new/powershell/us/Internal/bodyHO1.JPG]

תהנו,
ישן 07-10-2006, 14:13
  kyury kyury אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
לידיעתכם

כרגע לא ידוע האם מיקרוסופט הולכת לשלב את ה PowerShell כבר בגרסאות החדשות של VISTA,
אבל כן יש תיכנון שכזה.
מה שכן, וזה אחד הדברים היותר מעניינים ששמעתי מבית מיקרוסופט בכמה השנים האחרונות,
זה שכל ה Server החדשים יהיו בנויים על גבי ה PowerShell.
ולמה אני מתכוון.
בדצמבר הקרוב, מיקרוסופט הולכת לשחרר גרסאות RC של שרתי ה Exch 2007 ו MOM 2007
כל הקוד של השרתים האלה, בנוי על בסיס ה PowerShell.
ולא רק זה, אם ברצונכם לנהל את השרתים האלו, אתם תצטרכו לעשות זאת דרך ה PowerShell.
מכיוון שמיקרוסופט יודעת שחלק לא קטן מהלקוחות שלה עצלנים וכו (מבלי להעליב אף אחד),
היא כתבה לחלק מהקוד ממשק גרפי.
למה אני מתכוון חלק מהקוד?
אז לדוגמה בשרתי ה Exch, את רוב הניהול שלו תצטרכו לעשות דרך ה PowerShell,
אבל פעולות יותר פשוטות כמו יצירת תיבה וכו, תוכלו לעשות גם בממשק הגרפי.

בגדול, מה שאני מנסה להגיד לכם זה שכדאי מאוד להתחיל ללמוד את הPowerShell,
כי הוא הולך להיות חלק בלתי נפרד בגרסאות החדשות של המוצרים של Microsoft.

וכמובן, תודה רבה לקובי שמקדיש זמן ללמד את כולנו! שוב פעם מצדיע לך קובי!

בהצלחה לכולם...
ישן 10-10-2006, 20:46
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
regular expressions ופקודת where

בואו נרחיב את היכולות של הpowershell שלנו ונלמד קצת על חיפושים על הדרך.

regular expressions ידוע (או יותר נכון, היה ידוע) יותר בשם תבנית, דרך להציג אוסף של מחרוזות שונות בתבנית אחת.
הדוגמה אולי הכי שכיחה לregular expression היא "*", שמסמלת מספר לא מוגבל של אותיות מסוג "כל אות"
איפה נתקלנו בזה? כאשר רצינו לראות את כל הקבצים:
קוד:
dir *

כאשר רצינו לראות את כל הקבצים שמתחילים באות A:
קוד:
dir a*

וכו'.
בצדפות של יוניקס, ועכשיו גם בpowershell, הרחיבו מאוד את הנושא הזה ותומכים בהמון תבניות נוספות (זה לא אומר שregular expressions בחלונות זהה לזה של יוניקס, אבל קיים דימיון):
אנחנו נבצע את ההשוואות באמצעות המילה השמורה "-match" (ה"-" מגיע לפני המילה), הסבר על צורות השוואה נוספות - בהמשך.
מחרוזת רגילה בתוך מרכאות - השוואה למחרוזת עצמה (או חלק ממנה), 2 הדוגמאות הבאות יחזירו ערך אמת:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("koby" -match "ob") True

התו "." מחליף תו אחד:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("koby" -match "k..y") True

אם נשים תווים בתוך סוגריים מרובעות - ההשוואה תצליח אם לפחות אחד מהתווים קיים.
הדוגמה הראשונה נכונה, השנייה לא:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("koby" -match "k[aeiou]by") True PS C:\> Write-Host ("koby" -match "kob[aeio]") False

ניתן לשלב את הבדיקה מלמעלה עם טווח מספרים/אותיות:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("koby3" -match "ob[w-z][1-4]") True

אם נשים "^" בתוך הסוגריים המרובעות, הבדיקה היא אם לא מופיעים האותיות בפנים:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("koby3" -match "ob[w-z][^1-2]") True

חיפוש תחילת מילה או סוף מילה יצויינו בתו "^" בתחילת המילה, או בתו "$" בסוף המילה בהתאמה:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("koby3" -match "^ko") True PS C:\> Write-Host ("koby3" -match "^ob") False PS C:\> Write-Host ("koby3" -match "ob$") False PS C:\> Write-Host ("koby3" -match "by3$") True

חיפוש תווים מיוחדים (כמו סוגריים מרובעות, "^", וכו') יתבצע ע"י השמת התו "\" לפני התו הבעייתי:
קוד:
PS C:\> Write-Host ("c:\koby\kobykoby" -match ":\\koby\\kobykoby$") True PS C:\> Write-Host ("koby^be" -match "by\^b") True

דוגמאות נוספות להשוואה ניתן למצוא בעזרה של powershell, כל שיש לרשום הוא:
קוד:
help about_regular

פקודה אחרונה להיום - פקודת where
בדומה לפקודת foreach-object אותה הכרנו ב"שיעור" הקודם, פקודת where גם היא מקבלת קבוצה של אובייקט אחד או יותר, אבל בניגוד לforeach, במקום לבצע פעולה עליהם, היא מסננת אותם לפי תנאים קבועים מראש (מתחילים לשים לב לקשר לregular expressions? )
הדרך הכי טובה להתחיל לדעתי תהייה בדוגמאות:
אם לדוגמה אנחנו נרצה לקבל את כל הקבצים שיש בשם שלהם את הספרות "01" עד "09", נכתוב את הפקודה הבאה:
קוד:
PS C:\bla> dir | where {$_.Name -match "0[1-9]"} Directory: Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::C:\bla Mode LastWriteTime Length Name ---- ------------- ------ ---- -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 01 - the aat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 02 - the bat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 03 - the cat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 04 - the dat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 05 - the eat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 06 - the fat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 07 - the gat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 08 - the hat.avi -a--- 03/10/2006 19:20 22 Chapter 09 - the iat.avi

כמובן שאפשר לעשות את הפעולה הזו גם ע"י הפקודה:
קוד:
dir *0[1-9]*

אבל, where נותן לנו לבדוק לא רק את השדה Name שנמצא בכול קובץ, אלא כל שדה אחר.
לדוגמה - אני רוצה לראות את כל הקבצים שנמצאים תחת תקייה ששמה הוא system:
קוד:
dir -r | where {$_.Directory -match "system$"} Directory: Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::C:\WINDOWS\R egisteredPacka ges\{3FDF25EE-E592-4495-8391-6E9C504DAC2B}$BACKUP$\System Mode LastWriteTime Length Name ---- ------------- ------ ---- -a--- 22/04/2006 19:51 578 $BackupData$ -a--- 04/08/2004 09:56 774144 setup_wm.exe Directory: Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::C:\WINDOWS\R egisteredPacka ges\{60204BB3-7078-4F70-8F69-68297621941C}$BACKUP$\System Mode LastWriteTime Length Name ---- ------------- ------ ---- -a--- 22/04/2006 19:51 578 $BackupData$ -a--- 04/08/2004 09:56 20480 wmpcore.dll -a--- 04/08/2004 09:56 20480 wmpui.dll Directory: Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::C:\WINDOWS\R egisteredPacka ges\{981FB688-E76B-4246-987B-92083185B90A}$BACKUP$\System Mode LastWriteTime Length Name ---- ------------- ------ ---- -a--- 22/04/2006 19:51 578 $BackupData$ -a--- 22/09/2004 18:46 3954 wpd10.inf Directory: Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::C:\WINDOWS\R egisteredPacka ges\{A47B3654-48EE-48A5-B629-97D70175E58F}$BACKUP$\System Mode LastWriteTime Length Name ---- ------------- ------ ---- -a--- 22/04/2006 19:51 578 $BackupData$ -a--- 04/08/2004 09:56 408064 wmadmod.dll

אפשרויות נוספות:
לא נעבור על כולן, אלא נסקור רק את החשובות (רשימת אפשרויות מלאה ניתן למצוא בעזרה)
שיוויון הוא טוב ויפה, אבל מה אם אנחנו רוצים לסנן נתונים שגדולים או שווים למספר מסויים, כמו לדוגמה למצוא את כל הקבצים שגדולים מ10K:
קוד:
dir -r | where {$_.Length -gt 10000}

"-gt" מסמל קיצור לצמד המילים greater then.

אם אני רוצה את הקבצים שנוצרו לפני 150 יום או יותר:
קוד:
dir -R | where {$([datetime]::today - $_.creationtime).Days -ge 150}

לפני שנמשיך, אני מודה - רימיתי קצת, זוכרים שאמרתי בכתבה הראשונה שpowershell משתמש ב .net? זה אומר שמרבית האפשרויות של ה.net קיימות אצלו, כמו המחלקה של תאריך/שעה.
אני אנסה לפרק את הבדיקה הזו לכמה חלקים, כדי שתהייה מובנת יותר:
[datetime]::today - מחזיר את התאריך של היום
[datetime]::today - $_.creationtime - מחסר בין התאריך של היום לתאריך היצירה של הקובץ (בגלל שמדובר על 2 אובייקטים הפעולה הזו אפשרית)
$([datetime]::today - $_.creationtime).Days - תו ה$ והקפת הפעולה בסוגריים מראה שאני מתייחס לתוצאה של פעולת החיסור כאובייקט, איך ידעתי לעשות זאת?
לפני שכתבתי את הפקודה הזו, כתבתי את הפקודה הבאה:
קוד:
PS C:\> dir | foreach-object -begin {$n=[datetime]::today} {$_.creationtime - $n } Days : -31 Hours : 0 Minutes : -13 Seconds : -15 Milliseconds : -906 Ticks : -26791959062500 TotalDays : -31.0092118778935 TotalHours : -744.221085069444 TotalMinutes : -44653.2651041667 TotalSeconds : -2679195.90625 TotalMilliseconds : -2679195906.25

וכך ידעתי איזה מאפיין להוציא.

היום כתבתי הרבה... מקווה שלא הרדמתי אף אחד.
תרגישו חופשיים לתרגל את העניין, אני אתן אח"כ כמה שאלות כדי שתוכלו לבדוק עד-כמה הנושא היה מובן.

ישן 10-10-2006, 23:47
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
פקודות נוספות?

עד עכשיו כל הנושא היה די משעמם בגלל 2 דברים:
1. למדנו רק את הבסיס
2. עבדנו רק עם פקודת dir
הפוסט הזה נועד לתת לכם עוד כמה פקודות כדי שיהיה ממש עם מה לשחק.
שנתחיל?

ניהול שירותים:
הפקודה הכי בסיסית להצגת השירותים: get-services
קוד:
PS C:\> Get-Service Status Name DisplayName ------ ---- ----------- Running Alerter Alerter Running ALG Application Layer Gateway Service Stopped AppMgmt Application Management Stopped aspnet_state ASP.NET State Service Running Ati HotKey Poller Ati HotKey Poller Stopped ATI Smart ATI Smart Running AudioSrv Windows Audio Stopped BITS Background Intelligent Transfer Ser...

נתחיל לשלב את זה עם דברים שלמדנו מלמעלה:
קבלת כל השירותים במצב מופעל (started)
קוד:
PS C:\> Get-Service | where {$_.Status -eq "Running"} Status Name DisplayName ------ ---- ----------- Running Alerter Alerter Running ALG Application Layer Gateway Service Running Ati HotKey Poller Ati HotKey Poller Running AudioSrv Windows Audio Running Browser Computer Browser Running CryptSvc Cryptographic Services Running DcomLaunch DCOM Server Process Launcher Running Dhcp DHCP Client Running dmserver Logical Disk Manager

קבלת כל השירותים שמותר לעצור:
קוד:
PS C:\> Get-Service | where {$_.CanStop -eq "True"} Status Name DisplayName ------ ---- ----------- Running Alerter Alerter Running ALG Application Layer Gateway Service Running AudioSrv Windows Audio Running Browser Computer Browser Running CryptSvc Cryptographic Services Running Dhcp DHCP Client Running dmserver Logical Disk Manager

(אולי אפשר ככה לעצור גם תהליכים ש"אסור", לא ניסיתי עדיין - מודה)

קבלת כל השירותים שרצים עכשיו ואי אפשר להשהות אותם:
קוד:
PS C:\> Get-Service | where {$_.Status -eq "Running" -and $_.CanPauseAndContinue -eq "False"} Status Name DisplayName ------ ---- ----------- Running lanmanserver Server Running lanmanworkstation Workstation Running Schedule Task Scheduler

והפקודה המסובכת להיום:
הצגת כל השירותים שיש להם תלויות (דרישה ששירותים אחרים ירוצו לפני שהם יעלו) והצגה שלהם:
קוד:
PS C:\> Get-Service * | foreach-object {$n=$_.Name;$_.DependentServices} | forea ch-object {$_.Name + ", needs $n to run"} dmadmin, needs dmserver to run wscsvc, needs Eventlog to run SharedAccess, needs Eventlog to run winmgmt, needs Eventlog to run usnsvc, needs Eventlog to run SENS, needs EventSystem to run Browser, needs lanmanserver to run RpcLocator, needs lanmanworkstation to run Netlogon, needs lanmanworkstation to run Messenger, needs lanmanworkstation to run

וסתם בשביל הכיף, נוסיף עוד דרישה - הצגה של כל השירותים הנ"ל, אבל שלא פעילים נכון לעכשיו:
קוד:
PS C:\> Get-Service * | where {$_.Status -ne "Running"} | foreach-object {$n=$_. Name;$_.DependentServices} | foreach-object {$_.Name + ", needs $n to run"} ClipSrv, needs NetDDE to run ClipSrv, needs NetDDEdsdm to run NetDDE, needs NetDDEdsdm to run TlntSvr, needs NtLmSsp to run RasAuto, needs RasMan to run RasAuto, needs TapiSrv to run RasMan, needs TapiSrv to run

ניתן לכם לגלות מה עוד אפשר לעשות לבד

כמו שאפשר לראות שירותים, בטח הצלחתם לנחש לבד את הפקודה לראות תהליכים שרצים עכשיו על המחשב:
קוד:
PS C:\> Get-Process Handles NPM(K) PM(K) WS(K) VM(M) CPU(s) Id ProcessName ------- ------ ----- ----- ----- ------ -- ----------- 104 6 1248 3492 33 0 2504 alg 59 2 712 2180 20 0 848 ati2evxx 72 2 884 2920 25 0 1428 ati2evxx 66 4 14420 17664 52 1 1720 ClamTray 400 50 22260 4700 215 3 1712 CLI 279 44 16644 4928 201 1 3128 CLI 281 42 16368 5308 194 1 3136 CLI 557 6 1960 4680 27 32 564 csrss

ניתן כמה דוגמאות קצרות ונלך לישון...

הצגה של כל התהליכים שרצים מקבצים שנמצאים תחת תיקיית חלונות:
קוד:
PS C:\> Get-Process | where {$_.Path -match "C:\\WINDOWS"} | ft Name, Path Name Path ---- ---- alg C:\WINDOWS\System32\alg.exe ati2evxx C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe ati2evxx C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe csrss \??\C:\WINDOWS\system32\csrss.exe ctfmon C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe explorer C:\WINDOWS\Explorer.EXE lsass C:\WINDOWS\system32\lsass.exe services C:\WINDOWS\system32\services.exe

הצגת כמות התהליכים שתופסים יותר מ10MB בזכרון, גודל הזכרון הכולל התפוס ושמות התהליכים (פקודה מסובכת):
קוד:
PS C:\> Get-Process | where {$_.WorkingSet -gt 10000000} | ForEach-Object -begin {$c=0;$mem=0} {$c+=1;$mem+=$_.WorkingSet} -end {$mem/=1024;$mem/=1024;$mem=$mem .ToString(".00");"A total of $c processes holds over 10MB of data and hold $mem MB of total RAM"} A total of 6 processes holds over 10MB of data and hold 208.93 MB of total RAM

כמובן שאפשר באמת להשתולל עם העניין הזה... אבל אני אתן לכם לגלות...

אל תשכחו להשתמש ב - gm כדי לראות אילו מאפיינים ופונקציות יש לשירותים ותהליכים...
פונקצייה שצריכה לעניין חלקכם היא פונקציית kill על תהליכים...
מישהו יכול לנחש מה הפקודה הבאה תעשה?
קוד:
$(Get-Process | where {$_.Name -match "PowerShell"}).Kill()

ישן 12-10-2006, 23:44
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
ספקים - providers

לפני שנתחיל, הסעיף הזה (וכנראה סעיפים קודמים) כוללים פקודות שעלולות לצאת מאוד ארוכות.
בpowershell, כמו בכול prompt טקסטואלי שמכבד את עצמו, יש אפשרות להשלמת פקודות, שמות קבצים ושמות תיקיות באמצעות לחיצה על המקש <TAB>
כלומר, במקום לרשום ForEach-Object, ניתן לכתוב ForEach- ולהשלים את המילה ע"י הקשה על המקש TAB.
כנ"ל לגבי פקודות כמו cd c:\windows, ניתן לכתוב cd c:\wi ולהשלים את המילה ע"י לחיצה על <TAB>, אם קיימות כמה אפשרויות, הקשה על TAB תעבור קדימה בין האפשרויות, הקשה על <SHIFT>+<TAB> תדפדף בין האפשרויות אחורה.
ועכשיו נמשיך.

עד עכשיו השתמשנו בpowershell כדי לגשת לקבצים ותיקיות מקומיים במחשב, העקרון נראה מאוד פשוט.
יש לנו מחשב, במחשב יש כוננים, תחתיהם יש תיקיות ו/או קבצים.
העקרון (המאוד פשוט הזה) נכון, כי כברירת מחדל בכניסה לpowershell אנחנו מגיעים לתיקיית המשתמש שלנו, שנמצאת על הכונן המקומי במחשב.
מה שאנחנו לא יודעים, זה שכדי לגשת לכונן המקומי שלנו, הpowershell משתמש בשירות מיוחד לגישה לכוננים מקומיים, השרות הזה נקרא ספק (או - provider).
אני מניח שהרבה יושבים עכשיו (הרבה = מי שממש קורא את זה) ותוהים "למה לעזאזל הוא מספר לנו דברים לא מעניינים שכאלה?"
התשובה היא מאוד פשוטה, כי באמצעות הproviders האלו, אנחנו יכולים לגשת, דרך הcommand line למקומות שלא חשבנו שניתן לגשת אליהם.

לדוגמה, קיים לנו provider לגישה לשיתופי רשת.
זאת אומרת, שאם אנחנו יודעים שיש לנו מחשב ברשת בשם naomi ואנחנו יודעים שתחתיו יש לנו שיתוף בשם MP3, אנחנו יכולים לכתוב את הפקודה הבאה:
קוד:
PS C:\> cd \\naomi\mp3 PS Microsoft.PowerShell.Core\FileSystem::\\naomi\mp3>

כמובן שמכאן ניתן לעשות את כל הפעולות שניתן לעשות על קבצים מקומיים כמו dir, copy, rename וכו'

אבל... לא באתי להרדים אתכם בסיפורים על ספקים למיניהם, אלא להראות תכל'ס לאן זה יכול להגיע.
אז בואו נכיר פקודה חדשה - Get-PSProvider
קוד:
PS C:\> Get-PSProvider Name Capabilities Drives ---- ------------ ------ Alias ShouldProcess {Alias} Environment ShouldProcess {Env} FileSystem Filter, ShouldProcess {C, D, E, S...} Function ShouldProcess {Function} Registry ShouldProcess {HKLM, HKCU} Variable ShouldProcess {Variable} Certificate ShouldProcess {cert}

כמו שיכלתם לנחש מהפקודה עצמה, הפקודה מציגה את כל הproviders המותקנים על המחשב, ואת ה"כוננים" המשוייכים אליה.
על כל אחד מהproviders ניתן לתת "שיעור" שלם, אבל לא כולם באמת מעניינים, בסופו של דבר אנחנו נדבר (אם יהיה טעם להמשיך בכ"א) על כולם חוץ מcert, אבל ניתן עכשיו תיאור זריז על כל אחד מהם:
Environment - הכונן שמחזיק את משתני הסביבה.
Variable - הכונן שמחזיק את כל המשתנים שייצרתם (כאשר עשינו $size = 0 למעשה "יצרנו" מאפיין/קובץ בשם size תחת תיקיית variable)
Alias - הכונן שמחזיק קיצורים לפקודות, אם תעברו לכונן ותעשו dir תוכלו לגלות קיצורים די שימושיים, לדוגמה תגלו שבמקום לכתוב ForEach-Object מספיק לכתוב "%", ושdir הוא עצמו קיצור לפקודה Get-ChildItem וכ'
Function - הכונן שמחזיק פונקציות המוגדרות למשתמשים בpowershell, כאם תגלו שפקודת more היא פונקצייה, ואפילו path הוא פונקצייה (חלק מאוד חשוב שאני כנראה אסביר עליו בהמשך)
Registry - על זה רציתי לדבר היום למעשה, אחרי הרבה מאוד זמן, יש לנו אפשרות לגשת לregistry בממשק סטנדרטי ונוח דרך הcommand line.

נניח ואנחנו נכנסנו לmsconfig, וראינו תחת startup כמה פעולות שעולות ביחד עם המחשב שאנחנו לא רוצים, במקרה שלנו זה יהיה הפריט המסומן:
אם היינו גוררים את החלו ימינה (אתם מוזמנים לעשות זאת בעצמכם) נראה שה"תיקייה" שבה מוגדר הפריט הזה היא: " HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n"
אז אנחנו ניכנס לpowershell שלנו ונכתוב את הפקודות הבאות (השלמה אוטומטית עובדת גם כאן, כך שאין צורך להתענות ולכתוב את כל המילה, 2 אותיות ראשונות מספיקות בהחלט):
קוד:
PS C:\> cd hklm: PS HKLM:\> cd HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n>

ועכשיו מתחיל הנושא הבעייתי...
אם היינו במערכת קבצים, פקודת DIR הייתה מחזירה את כל הפריטים שמוגדרים תחת המפתח הזה... אבל לא כאן.
לא ניכנס להסבר של מה ולמה, פשוט תסמכו עלי בקטע הזה (או שתנסו לבד, אבל DIR יראה לכם רק מפתחות אחרים שנמצאים תחת תיקייה זו)
אז איך אנחנו רואים מאפיינים שמוגדרים במפתח מסויים בregistry?
נשתמש בפקודה Get-ItemProperty, או בקיצור gp ונבקש פרטים על התיקייה הנוכחית (מסומנת בנקודה - "."):
קוד:
PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> gp . PSPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOF TWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run PSParentPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOF TWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion PSChildName : Run PSDrive : HKLM PSProvider : Microsoft.PowerShell.Core\Registry ATICCC : "d:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe" runtim e -Delay ClamWin : "d:\Program Files\ClamWin\bin\ClamTray.exe" --logon SunJavaUpdateSched : d:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\jusched.exe SoundMAXPnP : d:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\SMax4PNP.exe SoundMAX : "D:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smax4.exe" /tray dla : C:\WINDOWS\system32\dla\tfswctrl.exe UpdateManager : "C:\Program Files\Common Files\Sonic\Update Manager\sgtray .exe" /r QuickTime Task : "D:\Program Files\QuickTime\qttask.exe" -atboottime IMONTRAY : C:\Program Files\Intel\Intel(R) Active Monitor\imontray.ex e FastTVSync : "C:\Program Files\Common Files\InterVideo\FastTVSync\FastT VSync.exe" SonicFocus : "D:\Program Files\Sonic Focus\SFIGUI\SFIGUI.EXE" BOOT NeroFilterCheck : C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe Windows Defender : "d:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe" -hide iTunesHelper : "d:\Program Files\iTunes\iTunesHelper.exe" deleteme : delete me alraedy, I'm not a realt software!

מבט מהיר יגלה שאנחנו רוצים למחוק את המאפיים האחרון, זה שנושא בגאווה את השם "deleteme".
כדי למחוק את המאפיין הזה נשתמש בפקודה Remove-ItemProperty (או בקיצור - rp) בצורה הבאה:
קוד:
rp . -Name deleteme

עכשיו בואו נשחק קצת, כדי להכיר את ההרגשה של הגישה לregistry דרך הpowershell (מומלץ לעשות על מפתח נפרד, לא על אחד קריטי כמו זה שאני משחק איתו)
אני רוצה ליצור מאפיין חדש (Set-ItemProperty, או, sp)
קוד:
PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> sp . -name a -value b PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> gp . -name a PSPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run PSParentPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion PSChildName : Run PSDrive : HKLM PSProvider : Microsoft.PowerShell.Core\Registry a : b

אני עכשיו רוצה לשנות את הערך של a, שיהיה משהו ארוך יותר:
קוד:
PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> sp . -name a -value "No one knows what it's like, To be the bad man, To be the sad man, Behind blue eyes " PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> gp . -name a PSPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run PSParentPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE\ Microsoft\Windows\CurrentVersion PSChildName : Run PSDrive : HKLM PSProvider : Microsoft.PowerShell.Core\Registry a : No one knows what it's like, To be the bad man, To be the sad ma n, Behind blue eyes

הםם... המקום הזה לא מתאים לי, אני רוצה ליצור תחת software מפתח בשם songs ולהעביר לשם את המאפיין... אז הנה מה שאני אעשה:
יצירת המפתח (זהה לתחלוטין לצורה שבה יוצרים תיקייה במערכת קבצים:

קוד:
PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> mkdir HKLM:\SOFTWARE\Son gs Hive: Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE SKC VC Name Property --- -- ---- -------- 0 0 Songs {}

העברת המאפיין (באמצעות Move-ItemProperty, או בקיצור - mp):
קוד:
PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> mp . -Name a -Destinatio n HKLM:\SOFTWARE\Songs PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> gp . -name a Get-ItemProperty : Property a does not exist at path HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWAR E\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run. At line:1 char:3 + gp <<<< . -name a PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> gp HKLM:\SOFTWARE\Songs -name a PSPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE\ Songs PSParentPath : Microsoft.PowerShell.Core\Registry::HKEY_LOCAL_MAC HINE\SOFTWARE PSChildName : Songs PSDrive : HKLM PSProvider : Microsoft.PowerShell.Core\Registry a : No one knows what it's like, To be the bad man, To be the sad ma n, Behind blue eyes

היו כאן כמה פקודות למעשה - העברת המאפיין, ניסיון להציג אותו במפתח המקורי (שהעלה שגיאה בגלל זה) והצגה שלו במפתח החדש.
ולסיום, מחיקת המפתח Songs:
קוד:
PS HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Ru n> cd \ PS HKLM:\> cd SOFTWARE PS HKLM:\SOFTWARE> rmdir Songs

חשוב לשים לב - למרות שהיו מאפיינים בתיקייה הזו (כי הרי לפני שנייה ראינו שקיים שם "a" שיצרנו), עדיין לא הייתה לו בעייה למחוק את כל המפתח בלי לשאול אפילו, והוא לא יחזור יותר, כך שצריך להיזהר עם הפעולות האלו מאוד!

עד-כאן עריכת registry מpowershell, מקווה שנהניתם...
בגלל מיעוט התגובות אני מסיק מסקנות ומבין שזה לא הכי מעניין אתכם, אז אל חשש, העונש הזה ייגמר כנראה מוקדם מהצפוי

ישן 17-10-2006, 21:41
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
אתגרים, מישהו?

כמה אתגרים מהחומר שלמדנו עד עכשיו (בשביל התרגילים הקשים תצטרכו לחפש קצת מאפיינים/פונקציות עם פקודת GM).
קל:
* ספרו את כמות התהליכים שרצים עכשיו ברקע.

* עצרו את כל התהליכים עם השם iexplore

* מצאו כמה זכרון תופסים כל התהליכים שלא מורצים מתיקיית c:\windows\system32 או תיקיות מתחתיו

בינוני:
התרגילים האלו נחשבים בינוני כי צריך ללמוד בשבילם פקודה חדשה:
Sort-Object
מאפשר למיין את האובייקטים המתקבלים דרך PIPE.
דוגמה למיון כל התהליכים לפי מי תופס הכי הרבה זכרון בסדר יורד:
קוד:
Get-Process | Sort-Object -property WS -desc

* מצא את התהליך שתופס הכי הרבה זכרון (קצת מתחכם, תחשבו על זה)

קשה: (אני לא בטוח שזה נחשב קשה, אבל שיהיה, צריך גם שאלות בקטגוריה הזו )

* בהמשך לאשכול הזה , איך משנים תאריך שינוי אחרון של קובץ מסויים.

* מצאו את כל המפתחות בregistry תחתיהם יש מפתח בשם RUN (ורק RUN, לא מפתחות כמו RunEX לדוגמה)

זהו לבינתיים, תשתוללו.

ישן 17-10-2006, 23:59
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אתגרים, מישהו?"

מספר התהליכים שרצים:

קוד:
Get-Process | ForEach-Object -begin {$Counter = 0} {$Counter += 1 ; Write-Host "$Counter. " $_.Name } -end {Write-Host "There are $Counter, runing right now" }

לעצור ישומים בעל שם מסויים:

קוד:
$(Get-Process | Where-Object { $_.Name -eq "iexplore"}).Kill() #$(Get-Process | where {$_.Name -match "iexplore"}).Kill()

כמה זיכרון תופס כל מה שלא רץ תחת SYSTEM 32

קוד:
Get-Process | Where-Object { $_.Path -notlike "*c:\windows\system32*" } | ForEach-Object -Begin {$Mem=0} {$Mem += $_.WorkingSet} -end {Write-Host "All App that not runing form SYSTEM32 folder Taking " ($Mem/1048576).ToString(".00 MB")}

הכי הרבה זיכרון :

קוד:
#Write-Host $(Get-Process | Sort-Object -property WS -desc)[0].Name $p = Get-Process | Sort-Object -property WS -desc Write-Host "Most Mem app prize gos to " $p[0].Name "with " ($p[0].ws/1048576).tostring(".00 MB")

שינוי תאריך הכתיבה לקובץ
קוד:
$(dir "f:\temp\ps\ko.ps1").LastWriteTime = [System.DateTime]::Now

ה-REG נותן לי שגיאות כרגע על עניין של הרשאה,
אז אני אשאיר אותו למחר
ישן 30-05-2007, 20:13
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
תגובות לשניכם
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "..."

כללי: הפסקתי להשקיע באשכול הזה מחוסר עניין לציבור לפני הרבה זמן... ההקפצה לא היתה הכי במקום.
אם אני אראה התעניינות, אולי נתחיל אחד חדש עם חזרה על החומר הזה + נושאים מתקדמים יותר... כשיהיה לי יותר זמן (יש משהו אחר שאני חייב כאן לפני )

אדיוס:
לpowersehll יש שפת סקריפט משלה, זה דומה ל bat, אבל הם נקראים ps1.
אז לשאלתך - כן, ניתן ליצור סקריפטים בpowershell, וזה אפילו די נוח.

מאור:
קצת זמן פנוי, הרבה ניסוי ותהייה, וימים בעבודה שהתחילו ב "מעניין אם אפשר לעשות את *** עם PS", קצת חיפושים לא הזיקו לאף אחד, נכון?

בכול אופן, האשכול ננעל ע"מ למנוע הקפצות נוספות, שאלות ספציפיות אתם מוזמנים לשאול בכללי, לגבי אשכול המשך - תאלצו לחכות (אלא אם מישהו מוכן להתחיל אחד, אני אשמח להצטרף)

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:27

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר