לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-01-2005, 14:09
צלמית המשתמש של המוח
  המוח המוח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שלוש מתנחלות הורשעו בסיכון ילדיהן, משום שלקחו אותן להפגנה

שלוש מתנחלות הורשעו היום בבית משפט השלום בהפקרת קטין, לאחר שהביאו את ילדיהן לפינוי מאחז. השלוש סירבו להכיר בסמכות בית המשפט לשפוט אותן, מדווח דובר אנשי כהנא, איתמר בן גביר.

http://news.nana.co.il/Common/Gener...rticleID=167287

עוד:

עד 5 חודשי מאסר למתנחלות שהשתמשו בילדיהן
יום ראשון, 9 בינואר 2005, 15:04 מאת: מערכת וואלה!

בית משפט השלום בירושלים גזר היום חודשיים עד חמישה חודשי מאסר על תנאי על שלוש נשים תושבות חברון, שהורשעו בכך שהשתמשו בילדיהן כדי להפריע לפינוי מאחז. בגלי צה"ל דווח, כי השופט מתח ביקורת על השימוש שעשו הנשים בילדיהן ואמר כי מדובר ב"תופעה חמורה". המתנחלות, אלישבע פדרמן, יפעת וינוגרד ומרים פליישמן אמרו כי אינן מקבלות את פסיקת בית המשפט.

http://news.walla.co.il/?w=//652522

נערך לאחרונה ע"י המוח בתאריך 09-01-2005 בשעה 14:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-01-2005, 14:52
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.12.04
לאו(גוסט?) 79.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "גם אם הן לא שונות - אנחנו שונים."

לא ראית מחבל שנשפט? חחח, זה טוב - מחבל שנכנס לקו האש של חייל צה"ל פשוט נהרג (ובצדק כמובן) ולא נשפט, אלה מביניהם שנתפסים לא נשפטים, פשוט נכלאים מנהלתית עד המשפט(שוב בצדק).

אבל זה לא הנושא, או79, באמת מי פה מיתמם? (מזכיר לי את הדו שיח בין מייקל קורליאונה וקיי בסנדק אחד) - האם לא ידעה שתיתכן אלימות כלשהי כלפיה אם תתנגד לפינוי המאחז הלא חוקי? נו באמת.

חוצמיזה לזכותם של המחבלים ייאמר שהם משתמשים באוכלוסיה שאינם מכירים בעיקרה (ברובה - יש גם כאלה שלא) ולא בבניהם ובנותיהם.

ובגלל שאתה הבהרת את עצמך אז גם אני: המתנחלות הן לא מחבלות - הן פשוט אמהות זוועתיות.

ישן 09-01-2005, 20:02
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אנחנו ידידים? מתי שודרגתי למעמד הנכבד הזה? P:
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "נו באמת..."

בכ"א, גם אם הפורום הוא לא מסמך משפטי מחייב אני אצטט את דברי של יוסף(בערך): "מי שלא יודע לכתוב - שלא יתעסק בכתיבה".
ובמקרה דנן - מי שלא מסוגל לכתוב את מה שהוא מתכוון לו, ונדרשת מצד הקורא אקרובטיקה מחשבתית כדי לרדת לסוף דעתו של הכותב, שיפרוש מכתיבה כאן. זה לא מונע ממנו להביא משחקוני פלאש והודעות "בוקר טוב" בפורום הבית שלו...

בכ"א, לא רק שהפורום אינו מסמך משפטי מחייב - אלא הפורום אפילו כולל בתוכו דיונים(אני מבין שזה חדש בשבילך אז אני אפשט). בדיונים לאו דווקא כל אדם שנכנס ל"חדר" באמצע הדיון, חייב להתייחס לנושא המקורי. כל היופי בד-י-ו-ן הוא שמדברים על כל מיני נושאים(ובמקרה של פורומי פוליטיקה: כל מיני נושאים פוליטיים, לרוב אלה שנמצאים על סדר היום הציבורי).
אלעד התייחס למה שהוא חשב שהיא עוד הכללה מגעילה כנגד המתנחלים(ולא חסרות כאלה). אם הוא היה מגיב להודעת השורש יכלת "לדרוש" ממנו תגובה לידיעה. הוא הגיב לדבריו של סאנדמן, ולא לידיעה - ולכן הדרישה שלך לא הוגנת בלשון המעטה(שלא נזכיר את מה שעשית ללוקלוק...)
ישן 09-01-2005, 22:33

כמה פאתטי. :(
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "אז פשוט לא הבנת את הכתוב"

הייתי חוסך מעצמך את הבושה הזו אילו רק היית מודה בטעו וחוזר בך מההשוואה המכוערת ההיא. אבל האגו הענק שלך לא מסוגל לכך, ואתה חייב להשאר צודק. פשוט "לא הבנו אותך".
יש הרבה משפטים שיכולים להשתמע כך או אחרת - המשפט שלך אינו כזה.

ההשוואה לא הייתה בנושא המגן האנושי בלבד - כי אז אין לה מטרה.
כל המטרה היא להשליך מהמעשה הזה שלהן לכלל אישיותן.
נסיונות השכתוב העצמי שלך משולים לציניות הרטרואקטיבית של cancer.(זו השוואה)
ההבדל ביניכם(כאן מגיעים ההבדלים, כי אתם לא לגמרי שווים) היא שהוא התחיל פה והבין שמוטב לו באוכלוסיה פחות אינטיליגנטית(קרי, 20 פלוס). אתה(וסס"ר) עשית את המסלול ההפוך ומ20 פלוס באת לפה. מוטב שתחזור לשם. בקרב אחרים שדומים לך לא תיראה עד כדי כך עלוב...
ישן 09-01-2005, 16:18
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
lol
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "לאו(גוסט?) 79."

ציטוט:
לא ראית מחבל שנשפט? חחח, זה טוב - מחבל שנכנס לקו האש של חייל צה"ל
פשוט נהרג (ובצדק כמובן) ולא נשפט, אלה מביניהם שנתפסים לא נשפטים, פשוט נכלאים
מנהלתית עד המשפט(שוב בצדק).

פחחח, זה היה בהחלט טוב - על מה אותו מחבל נשפט, על כך שהשתמש ב"חפים מפשע" ?...
אגב, ההשוואה האווילית בין מחבל המשתמש בילדים כבמגן אנושי בידיעה שהם ייהרגו ובין אימא
שלוקחת ילדה להפגנה היא פתטית באופן מיוחד.
מה גם - השוואה של מחבל, רוצח יהודים נפשע ופרא אדם לאימא יהודייה שסך הכל קיימה את
הרצונותיהן של ממשלות ישראל לדורותיהן - זאת צביעות, בורות, דמגוגיה או סתם טמטום אינטגרלי.

ציטוט:
חוצמיזה לזכותם של המחבלים ייאמר שהם משתמשים באוכלוסיה שאינם מכירים בעיקרה
(ברובה - יש גם כאלה שלא) ולא בבניהם ובנותיהם.

אהההה.......צודק !
בגלל הסיכון של אנשים שהם לא מכירים אישית או לא קרובים אליהם בקשר דם זה מעלה את דרגתם לזכות יתר מעל המתנחלים ?
איזו לוגיקה בריאה
בוא נספר לך משהו - ראשי החמא"ס (אלו שעכשיו עם 72 בתולות), שלחו את משפחותיהם
לחו"ל אבל שלחו ילדים תמימים וטיפשים לבצע את המזימות הנוראיות שלהם. העיקר
"האידיאולוגיה" תמומש, העיקר שנצעק "מיליון שוהאדא" אבל מה קרה שנתרום משהו
למאבק הזה אם יש לנו פראיירים ?...
לומר "אני רוצה להיות שאהיד" זה יפה - אבל במבחן המציאות זה לא תופס.

פשוט מאוד - זאת נקראת צביעות ופחדנות, לא יותר - אחרת הם כל הזמן צועקים להמשיך
במאבק הלאומי, אז למה אינם תורמים לו ?....
אתה קורא לזה "זכות" - אני יכול לגחך על חוסר ההבנה.

ציטוט:
ובגלל שאתה הבהרת את עצמך אז גם אני: המתנחלות הן לא מחבלות - הן פשוט אמהות זוועתיות.

נכון, אתה מכיר אימא אחת מתנחלת...
אחחח, איך שאני אוהב את אלה שמתיימרים להכיר את הצד שהם מדברים עליו...

ישן 09-01-2005, 16:54
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

LOFL
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "lol"

"אגב, ההשוואה האווילית בין מחבל המשתמש בילדים כבמגן אנושי בידיעה שהם ייהרגו ובין אימא
שלוקחת ילדה להפגנה היא פתטית באופן מיוחד."

א. אני לא משווה אמהות מתנחלות למחבלים, אם השתמע מדברי שכן אז זאת טעות.
ב. יש הבדל בין אמא הלוקחת את ילדה להפגנה לבין אמא שיודעת שעומדת להתנגד גם בכח לפינוי מיועד ולוקחת את בנה הפעוט להיטלטל בינה לבין החיילים המפנים.

"בגלל הסיכון של אנשים שהם לא מכירים אישית או לא קרובים אליהם בקשר דם זה מעלה את דרגתם לזכות יתר מעל המתנחלים ?"

אהמ... כן. אמא המעלה את בנה התינוק כקורבן לפגיעה פיזית ונפשית קשה מעצבנת מאוד ולא נתפסת לפחות כמו מחבל המשתמש במגן אנושי. שוב, אני לא משווה את המחבל למתנחלת, רק את האירועים הפרטניים האלה.

"זאת נקראת צביעות ופחדנות, לא יותר - אחרת הם כל הזמן צועקים להמשיך
במאבק הלאומי, אז למה אינם תורמים לו ?"

ברור, אבל מה הקשר?

"נכון, אתה מכיר אימא אחת מתנחלת"

אהמ... לצערי אני מכיר כבר 4 מתנחלות כאלה ועוד מספר אמהות שמתכוונות להשתמש בילדיהם בהפגנות ובפינויים וחוצמיזה אני מכיר עוד הרבה אימאות ששמות על בגדיהם של בניהם ובנותיהם טלאים כתומים - גם הן בעיניי לא אמהות טובות.

ישן 09-01-2005, 18:02

התמימות נשפכת לך מהאוזניים.... :P
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "LOFL"

אתה כל- כך "תמים"...
בכלל לא התכוונת לעשות השוואה, אלא רק כתבת "איפה הן שונות ממחבלים
המשתמשים בחפים מפשע כמגן ?"
(בכלל לא השוואת...).

אהמ... כן. אמא המעלה את בנה התינוק כקורבן לפגיעה פיזית ונפשית קשה מעצבנת
מאוד ולא נתפסת לפחות כמו מחבל המשתמש במגן אנושי. שוב, אני לא משווה את המחבל
למתנחלת, רק את האירועים הפרטניים האלה.

אהמ...לא. "קרבנות לפגיעה פיזית ונפשית קשה"
בישראל זאת הגדרה כל כך לא רצינית.
אז עכשיו תגיד את זה על כל אימא שנותנת לילדה לעלות לאוטובוס (אפשר מונית, לא ?).

אהה, כמובן שמחבל יודע שהמגינים שלו ימותו כדי להציל את עצמו, בעוד שהשימוש (שהוא אכן
שגוי) של אותן האימהות בילדים הוא למטרות תעמולתיות גרידא - לא מדובר פה בקרב, היית
יכול לעשות השוואה יותר רצינית או הגיונית אבל החלטת להשוות למחבל פלסטיני (כל-כך אופייני,
הרי אתה בטח נהנה לעשות את ההשוואות האלה כמו רבים מפה, כאילו שאין משהו אחר
להשוות אליו...פתטי).

ברור, אבל מה הקשר?
אם לא הבנת, צר לי על חוסר ההבנה. קרא שוב את השרשור ואם לא תבין, אני אסביר לאט לאט...

אהמ... לצערי אני מכיר כבר 4 מתנחלות כאלה ועוד מספר אמהות שמתכוונות להשתמש
בילדיהם בהפגנות ובפינויים וחוצמיזה אני מכיר עוד הרבה אימאות ששמות על בגדיהם של
בניהם ובנותיהם טלאים כתומים - גם הן בעיניי לא אמהות טובות.

אהה, אני שואל אותך - אם יפנו אותך מהבית שהקמת ובנית במשך עשרות שנים, אתה לא
תשתמש באמצעים שעומדים לרשותך כדי למנוע זאת ?...
אם בזה הרגע מחליטים לגרש אותך מהבית אתה תעשה יותר גרוע. כל עוד זה לא נוגע לך
אישית אתה יכול להעיר, להשוות למחבלים, לבקר, לשנוא, וכו' וכו' אבל במבחן המציאות,
היית פועל ב-ד-י-ו-ק אותו הדבר.

אהה, וטלאי כתום - לא ממש קשור לפגיעה בילדים שאתה מדבר עליה, זאת עוד סוג של תעמולה
(לגיטימית או לא, זה עניין אחר), ונחש איפה שמו טלאי צהוב ובסוף הכל נגמר בשקט...

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 09-01-2005 בשעה 18:36.
ישן 09-01-2005, 18:36
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

חחח, חשבתי שמנהל פורום יהיה יותר רציני בדבריו.
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "התמימות נשפכת לך מהאוזניים.... :P"

אותה אמא הגוררת את בנה למרכזו של פינוי בכח משולה בעינייך לאמא השולחת את בנה לביה"ס באוטובוס? שיהיה.

וכה, תסביר לאט לאט - אולי אתה תבין מה אתה אומר.

ומה שהכי עיצבן אותי זה ה"יכולת" שלך להכיר אותי כ"כ טוב ולדעת מראש מה אני הייתי עושה באותה סיטואציה - אני לא מתיימר לעשות זאת לך אז פשוט אל תעשה זאת לי.

אני אעשה יותר גרוע? סגור על זה? מה הייתי עושה אם אתה מכיר אותי כ"כ טוב? הורג חייל? הורג שוטר? מתנקש ברוה"מ? מה, מה בדיוק הייתי עושה?
יכולים היום לפנות/לגרש אפילו אותי מהבית שלי - את הבן שלי אני לא מסכן.

אה ובקשר לטלאי הכתום - ממש כן קשור לפגיעה שאני מדבר עליה - ואם אתה לא מבין את הקשר - תגיד ואסביר לך לאט לאט...

ישן 09-01-2005, 19:05

"רציני בדבריו" ?...
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "חחח, חשבתי שמנהל פורום יהיה יותר רציני בדבריו."

שכגולש משווה מחבל לאימא יהודייה, אני צריך לחסום אותו על דביליות (לצערי
עדיין אין חוק לחסימה על כך).
אז עם השוואות כאלה באות השוואות באותה רמה (זאת ידידי, נקראת ציניות -
תכירו: ציניות סאנדמן, סאנדמן ציניות).

רצית הסבר, בבקשה (פעם הבאה חסוך לי)...
כתבת:
"חוצמיזה לזכותם של המחבלים ייאמר שהם משתמשים באוכלוסיה שאינם
מכירים בעיקרה (ברובה - יש גם כאלה שלא) ולא בבניהם ובנותיהם."

אז הסברתי לך למה הם לא משתמשים בבניהם ובנותיהם, זאת לחזק את השפלות של מחבלים
(ואתה השתמשת בעובדה שבטח לא ממש ברורה לך אם עשית את ההשוואה הזאת - קאפיש ?)

אתה לא מתיימר לכלום חוץ מלהכיר את המתנחלים, לדעת שהם הורים גרועים ומי
יודע מה עוד רץ במוחך שאינך כותב...
אז כל עוד אתה מתיימר לחרטט, אני אתיימר לפרש אותך כמה שארצה.

בקשר לטלאי כתום, בוא ותסביר לי איך זה פגע בילדים...
(זה הולך להיות מעניין... )

ישן 09-01-2005, 19:43
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

אטאור - אל תאיים אם אתה לא יכול...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב ""רציני בדבריו" ?..."

את הציניות אני מכיר עוד לפני שנולדת - אין צורך שתכיר לי אותה.

"הסברת" לי? תנסה "ניסית להסביר" לי כי ממש לא הצלחת - אין שפל יותר מלהעמיד את הילד שלך בעין הסערה בלי לחשוב לרגע כי הוא יכול להפגע (וכשזה יקרה, את מי תאשים? את החיילים?) - כן, לדעתי יותר מלהעמיד אזרחים חפים מפשע - כנראה בזה אנחנו שונים. אני לא מכיר אותך אבל תן לי לנחש: אין לך ילדים עדיין.

"מי יודע מה עוד רץ במוחך"... חחח, אתה מתדרדר אטאור, מלנחש מה אני אעשה כשאעמוד בסיטואציה אתה גם מנחש מה רץ במוחי הקודח - שוב אטאור, אל.

בקשר לטלאי הכתום - באמת חבל שאי אפשר לחסום עקב דביליות יתרה - היית מקצר לי את התגובה אבל בכ"ז:
ילדים, במקום לדעת שהשואה היא האסון הגדול ביותר של העם היהודי וששום דבר לא ישווה לה לעולם יחשבו בליבם כי "כל" מה שעברו אותם מיליונים שנרצחו בשואה או עונו וגססו במקרה הטוב היה מה שהם ומשפחתם עוברת עכשיו - פינוי לאחר החלטה דמוקרטית ממקום אחד בארץ למקום אחר אחר כבוד ועם פיצוי הולם. - ההשוואה של שרון להיטלר מתגבשת אצל אותם הילדים, שעדיין לא יודעים להבדיל (כמוך?) בין אחד לשני ואז מי יודע? אולי הרצח הפוליטי הבא?
זילות השואה היא דבר שכבר הונחל לאותו דור של ילדים ולא משנה שום דבר שילמדו בביה"ס שישנה את דעתם בנושא.
כמו כן ילד רואה את אימו מתעמתת עם חיילים הפועלים תחת החלטות דמוקרטיות - לימים יהפוך לתושב שומר חוק לדעתך?

ועוד דבר, ילדים שכבר מכירים את נושא השואה - זאת לא נראית לך איזושהי הקבלה שנפשו של ילד קטן תתקשה לעכל? הילדים לא חוששים לגורלם ולגורל משפחתם אתה חושב?

ושוב והפעם באיטיות : ל א ה ש ו ו א ת י בין האמא למחבל ככלל אלא רק לנושא המגן האנושי.

ישן 09-01-2005, 20:20

גם בהבנת הקרא אתה חלש, לא נורא....
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "אטאור - אל תאיים אם אתה לא יכול..."

עכשיו אני מאיים (?)...
את המושג "ציניות" אתה מכיר כמו שאתה מכיר את המתנחלים, אחרת לא היית מזכיר
את זה - "סייג לחכמה, שתיקה" (אגב, אם אתה רוצה שיעור, אני מוכן לעשות לך אחד).

הסברתי לך בדיוק את הסיבה להשוואה האווילית בין מחבל לכל אדם אחר ויכולת להתאמץ
ולמצוא השוואה אחרת (פרובוקציה זולה ?).

(אגב, למען הסר ספק, אני נגד שימוש בילדים לכל מטרה - אני נגד השוואות מצוצות מן האצבע...)

בקשר לטלאי הכתום ש"הסברת" (כמה שטויות בפסקה אחת בודדת) לי...
קודם כל, אני נגד השימוש בדימויים מן השואה וכבר נתתי דעתי לגבי הטלאי הכתום בעבר.
שאלתי אותך קודם לכן איפה השתמשו בטלאי צהוב בישראל, לא ענית לי (לגלות ?), זאת כדי
להמשיך את "ההסבר" שלך לגבי השואה.
"...כמו כן ילד רואה את אימו מתעמתת עם חיילים..." - אז איפה יהיה אותו ילד כשיבואו
לפנות אותו ואת משפחתו מביתם ? אתה כנראה לא קולט, מר ארטיק, שהולכים לפנות את
אותם אנשים מביתם וזכותם הלגיטימית לההתנגד פאסיבית לפינוי (שאל את רוה"מ בעצמו)
בקשר ל-"החלטה דמוקרטית" - רוצה לפתוח עוד דיון ?...

ועוד פעם באיטיות - כ-ן ה-ש-ו-ו-א-ת וגם כתבת שזה היה מ-ל-ה-ט האמירה.
(איך אומרים, בעידנא דריתחא מתגלית האמת, צבוע...)

ישן 09-01-2005, 21:01
  dkdkd dkdkd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.02
מלון פאר בכניסה לחברון בדרך הישנה במזלג הכבישים
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סתם טיפ - מלון פארק בחברון לא היה הפעם הראשונה שישבו בעיר יהודים..."

חברון ב"ש. זכור לרע בשנת 1971 1972 עד שבנו את קרית ארבע

היה מיושב בחבורת פורעים כמו לוינגר ואשתו ועוד מטורפים . אבטחנו את האזור . אני מנסה לזכור אני חושב שרצו להעביר אותם מהמלון. לקרית ארבע. והם התנגדו . עד כמה שאני זוכר הוא התגורר כאזרח בתוך ממשל חברון ממש ע"י בית הסוהר שהיה במקום למחבלים (אבל לא זוכר בדיוק)

בכל מקרה אני לא אשכח איך המטורפים האלה קראו לנו נאצים לחיליים מחט 35 ששבועים קודם לכן הושבענו בכותל ושנה שנה וחצי אח"כ לחמנו במלחמת יוה"כ. ולצערנו חלקם נפלו וחלקם ונפצעו. כבר אז זילות השואה היה נפוץ בפי הימין.
ישן 09-01-2005, 18:50
  משתמש זכר הברמן של הפורום הברמן של הפורום אינו מחובר  
מנהל: כלכלה עסקים ושוק ההון, משפטים וצרכנות

חבר מתאריך: 10.07.02
חידוש הישוב היהודי במלון פארק היה ב-1968
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "מלון פארק בחברון, זוכר? :)"

סבתי גרה בחברון עוד מלפני 1948 כך שלהזכיר אירוע אחד שהיה דיי לאחרונה במונחים הסטוריים זה לא רלוונטי.

כשאומרים "התנחלות מלון פארק" - המבוגרים שביננו רואים בדמיונם רק את הרב לוינגר וחבריו כי כך הציגו את זה בשיכתוב ההסטוריה.
מי זוכר כיום שיגאל אלון יזם את ההתישבות הזו?
שראש הממשלה לוי אשכול תמך?
שבן גוריון תמך?

אגב, את מאורעות תרפ"ט - אתה זוכר?
מבחינה הסטורית, זה היה "לא מזמן".
"שיא" האירועים היה הטבח בישוב היהודי בחברון ב-23.8.1929 בו נטבחו 66 יהודים.
חלפו להן למעלה מ-75 שנים והיחס של הפלסטינאים אלינו לא השתנה בהרבה...

ישן 09-01-2005, 19:53
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
ברמן , אתה טועה בהגדרת הבעייה . ו big joe מתמם
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי הברמן של הפורום שמתחילה ב "חידוש הישוב היהודי במלון פארק היה ב-1968"

הבעייה היא לא מדוע נקרא היישוב חברון התנחלות . ולא מדוע נקראים כל ייושבי יש"ע התנחלות . הבעייה היא מדוע יש שם קולקטיבי לישובים שמעבר לקו הירוק ? (אלה אם כן הישוב הוא גילה ואז הוא מקבל הנחה בתקשורת) אין לי בעייה שיכנו את כל היישובים בארץ התנחלויות זה לא אות קלון . באותה מידה אין לי בעייה עם הכינוי יישובים בתנאי שיחול על כל הארץ . יישוב או התנחלות הינם שני ביטוים גאוגרפיים שלא אמורים להשתנות על פי הקו הירוק . לכן ההפרדה המלאכותית בין יישובים (או התנחלויות) משני צידיו של הקו היא מעשה תקשורתי שנועד לסמן את "המתנחלים" . יותר קל לעשות דמוניזציה במי שאינו מתגורר כמוך ב"יישוב" , יותר קל להכליל נגד מי שיש להם שם כוללני כמו "התנחלות"

וביג ג'ו , גם ביטוי תקשורתי -פוליטי שהשתרש אפשר לשרש . (עוד דומא מעולה לשורש עברי המשמש לתיאור מושג והיפוכו )

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-01-2005, 00:51

אתה זה שהכניס את עניין "מאחל"<--->"מביע תקווה" לדיון... :)
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "כי אתה יודע..."

עם כל הכבוד, אני מבין את דעתך - וחולק עליה.
סאנדמן מדבר מתוך בורות נטו.
החשש שהעלו כאן, שילדי הטלאי הכתום(במידה ולא היו מפסיקים את העניין) היו גדלים וחושבים
שכל מה שקרה בשואה זה טרנספר כבר קרה: סאנדמן חושב שכל מה שמחבלים עושים זה לצאת
להפגנות מול צה"ל כשהם מלווין בילדים שלהם ומשתמשים בהם כ"מגן אנושי" כנגד אמצעי פיזור
ההפגנות(שפה הם רקילים, ולא נשק כימי ופצצות נפאלם כמו שאתה היית רוצה...)

עודני מביע תקווה כי סאנדמן יבין מחבלים מהם - ויחזור בו מהאמירה המזעזעת ההיא.
אם יש לך הצעה טובה יותר איך זה יקרה, אתה מוזמן להעלות אותה. בינתיים נשמע לי כאילו הדרך
היחידה היא שהוא יהיה עד לפיגוע, מקרוב. מקרוב מספיק כדי לספוג נתזי דם ולהריח את ריח
הבשר החרוך. אולי(וכמו שאמרתי כבר: רק אולי), אז הוא יבין מה ההבדל בין מחבל למתנחלת
שיוצאת להפגנה עם הילד...
[לפני שתשכתבו ותדבררו אותי פה: אין באמור לעיל משום תקווה להתרחשות פיגוע. אם הברירה
היא בין ללמד את סאנדמן מהו מחבל לבין כך שלא יהיו יותר פיגועים - אני בוחר באופציה השני בלי
היסוס. חיי אדם חשובים לי יותר מחינוך נאות של השונא הפתולוגי הבור. האמור לעיל הוא על תקן
"אם כבר - אז כבר". סוף הבהרה]
ישן 10-01-2005, 13:47
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
D-:
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי סאנדמן שמתחילה ב "א. אתה התחלת."

א. אתה חדש פה, Argumentum AD Hominem זה ביטוי ש"רץ" פה חזק, לכן יש לו אייקון, אתה מוזמן לשאול את העכבר שביקש אותו.
ב. כשאתה מצטט אמרות לטיניות וקורא לאנשים בשמות כמו Asinus ו-sus, ומתיימר להראות ידע בשפה זרה, תראה לפחות ידע בדברים אחרים, או שלפחות תשאל, זו לא בושה.
ג. גם אם הדובר הינו בן 10 ויש לו דיעה עניינית, חובתך להתייחס אליה או להתעלם ממנה לחלוטין, לא להעיר דברים בסגנון של "אוי, מדובר בפעוט, אני לא עושה בייביסיטינג", זהו בדיוק אותו אד הומינם מדובר, גילו של אלכס לא אמור להשפיע כהוא זה על מהלך השיחה, אלא אם מדובר בנושאים שאינם נהירים או מוכרים לו כדוגמת הדוגמה הבאה:
לו דובר בן 15 היה מדבר על השחיתות בתוך הצבא, על התנהלות הפלוגות והמפקדים וכו', מן הראוי היה לקחת את דבריו בערבון מוגבל ולטפול אותם בגילו הצעיר, מאידך, כשמדובר בפוליטיקה, גם לילדים בני 16 יש דיעה, בייחוד לזה המדובר. בדיוק כפי שאתה רוצה התייחסות עניינית לדבריך - הוא מצפה לכזאת, היו לך שתי אפשרויות, להגיב ישירות על דבריו, או להתעלם, אתה בחרת בדרך השלישית שהיא פסולה והיא להתייחס לגילו בטענה שזה אינו מאפשר לו לנהל דיון ענייני, וזו ידידי - שטות.
ד. בשביל ההומור:
Mutare quod non possis, ut natum est, feras.
What you cannot change, you should bear as it comes.
(ואת הזלזול תשמור לחברים).

ותרשה לי להוסיף סעיף נוסף:
ה. כאחד שמתיימר להיות מוסרי ונאור, (והתייחסו מספיק לדבריך, פירשו אותם ואף טרחת לסייג ולהבהיר בדיעבד).
מה היה פסול בהודאה על טעות?

לסיכום, תתייחס לאחרים בדיוק כפי שאתה רוצה שיתייחסו אליך, יש פה כותבים שגילם גבוה בהרבה משלי, אף אחד עדיין לא העיר לי שעל סמך גילי - דבריי אינם ראויים להתייחסות.
אתה תמיד יכול להתעלם, ברגע שאתה מתחיל בדיון עם מישהו, רצוי שתתייחס לדבריו.
ניהלת פה דיון עם אלכס, התייחסת לחלק מדבריו, סירבת להודות בטעותך ולבסוף פטרת את עצמך מתגובה עניינית עקב גילו, לא כך תרצה שיתייחסו אליך.
משהו נוסף, אין לי עניין להתנצח פה עם אף אחד, (כפי שיכולים להעיד חלק מדרי הפורום), אתה נכלל בקטגוריה של "אף אחד", לכן לא הערתי דבר אחרי הודעתי הראשונה, עד אותו סמיילי "אד הומינם".
שיהיה לך המשך יום טוב.
ישן 10-01-2005, 13:53
צלמית המשתמש של סאנדמן
  סאנדמן סאנדמן אינו מחובר  

הלכתי וחיפשתי בספריה (לא בגוגל, שם לעיתים יש שגיאות)
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "D-:"

ותראה מה מצאתי:

https://2005-uploaded.fresh.co.il/2...10/75576749.jpg

ובקשר לזלזול - חשבתי שאתה חבר שלי
אם בכ"ז לא הבנת וחשבת שהצטרפתי לילד בהטחת מילות גנאי עלייך או על מישהו אחר אז אתה פשוט לא מבין מאומה בציטוטי השפה הלאטינית.

אבל לא על זה אנחנו מדברים, כתבת תשובה ארוכה ומושקעת ולכן אענה לך: לא הפסקתי להגיב לאלכס בגלל גילו הצעיר (שאותו אני מניח שצעיר) אלא בשל ההשלכות של גילו על אופן הדיון הקלוקל שלו, לא על השקפותיו חלילה. הרי שנינו יודעים ש nil non acerbum prius quam maturum fuit וזה זועק מכתיבתו של הר"מ. סלח לי שאיני מוכן להתווכח עם אחד שמאחל לי להפגע בפיגוע - את זה לצערי יגיד רק תינוק מגודל וחמום מח. סלח לי שאיני מוכן לדון עם אלה המקללים אותי רק בגלל שאינם מחונכים כהלכה.

איתך אורום (קיבלתי את התיקון), אין לי בעייה להתדיין, בלי לדעת את גילך - כי אתה פשוט לא מדבר כמו ילד קטן.

חוצמיזה, אם יש לך זמן, קרא שוב את הפוסטים שלי לגביי "התנצלויותיי" - שוב ושוב אומר למרות שכנראה זה כבר לא ישנה: אני לא חוזר בי משום דבר שאמרתי, היו כאלה שלא הבינו או שניסו להבין דבר שלא היה שם ולו רק לשם ההתנצחות איתי - להם כתבתי הבהרה.

נערך לאחרונה ע"י סאנדמן בתאריך 10-01-2005 בשעה 14:10.
ישן 09-01-2005, 17:47
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
החלטה נכונה ונבונה לדעתי
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי levy99 שמתחילה ב "הפקרת קטין"

בעצם הרשעתן של אותן אמהות, סימן השופט קו אדום שאותו אין לעבור, והוא החוצץ בין הזכות הדמוקרטית להפגין ולמחות לבין החובה ההורית שלא לסכן את ילדיהם שלא לצורך ולא לעשות בהם שימוש ציני כבמגינים חיים.
עונש של מאסר בפועל היה עלול לגרום לאותם ילדים נזק גדול יותר (או להגדיל את הנזק שכבר נגרם להם בעצם שיתופם באותו עימות), והפקעת הילדים מאותן אמהות בוודאי ובוודאי שהיתה צעד מוגזם, בלתי פרופורציונלי, שנזקו גדול מתועלתו.
אני מקווה שפסק הדין וגזר הדין ישמשו אות אזהרה, ומעתה ואילך הורים יחשבו פעמיים לפני שישתמשו בילדיהם, גם למטרות הנראות בעיניהם מוצדקות לחלוטין.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:47

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר