לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2006, 23:27
  כרטיס מועדון כרטיס מועדון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מובארכ: המזה"ת על סף מלחמה

מובארק: המזה"ת על סף מלחמה

בראיון לרגל יום השנה ל"מלחמת אוקטובר" מזהיר מובארק, כי האזור על סף מלחמה אזורית על רקע הקיפאון בתהליך המדיני.

דלית הלוי

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/155177

"המזרח התיכון נמצא על סף של מלחמה אזורית", במילים אלה מזהיר נשיא מצרים מפני הסכנות במציאות המדינית באזור. בראיון לעיתון הצבא המצרי לרגל ציון יום השנה למלחמת 1973, אמר מובארק, כי הקיפאון בתהליך המדיני הוא יסוד הבעיות במזרח התיכון וסכנת המלחמה תישאר קיימת כל עוד "לא יוגשם השלום הצודק".

מובארק ציין, כי "התוקפנות הישראלית" נגד לבנון ופעולותיה המתמשכות בשטחי הרשות הפלשתינית חושפות את שבריריות המצב במזרח התיכון ומהוות פעמון אזהרה לפיצוץ אפשרי. את הסוגיה הפלשתינית הגדיר מובארק כשורש הבעיות באזור, אך לצד הביקורת על ישראל קרא לפלשתינים לדבר בקול אחד "על מנת להוכיח שיש שותף עימו ניתן לשאת ולתת כדי להביא לסוף הסבל של העם הפלשתיני ולהגשים את חלומו להקים מדינה עצמאית".
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://194.90.181.246/phpAdsNew/adlog.php?bannerid=348&clientid=402&zoneid=17&source=&block=0&capping=0&cb=b3e00b0c05ca4844b94c0cfcce310e2e]

הוא הביע ביטחון ביכולת של מצרים לקדם את תוכנית הפיתוח הגרעינית והבהיר, כי "איש לא יקח ממצרים את זכותה לעסוק בתחום זה כדי לממש את האינטרסים הלאומיים שלה ושל הדורות הבאים". מצרים לדבריו מתנגדת לכל הגמוניה זרה, לא תרשה לזרים להתערב בענייניה הפנימיים, לא תוותר על ריבונותה ולא תסכים לכל נוכחות זרה על אדמתה. "מלחמת אוקטובר", ציין מובארק, היא עדיין מקור להפקת לקחים ו"הלקח הראשון הוא חשיבות הערנות, המוכנות והמשך האימונים ברמה הגבוהה ביותר". עוד הוסיף והדגיש, כי הוא מעניק חשיבות רבה להמשך האימונים בצבא התחמשותה של מצרים בציוד המתקדם ביותר ואף הנחה את הצבא לשמור על דרגת מוכנות "גבוהה ביותר" לביצוע כל משימה שתוטל עליו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2006, 11:33
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
לא דיון חכם במיוחד...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "ב-ד-י-ו-ק גנבת לי את..."

לפחות לא התגובות בנוסח:"X+X+X+X+X נגד ישראל+X+X+X" תעשו טובה ותפסיקו לכתוב בבל"ת,אף אחד פה לא מומחה,ולמען האמת גם המומחים בפורום לא יכולים לחזות את העתיד.

שכחתם שרוב הצבא המצרי בנוי ממה שהאמריקאים מכרו להם תחת חוזים(שאסור להם להשתמש בנשק הזה כנגד ישראל}ובנוסף הם מקבלים מדיי שנה מיליארדי דולרים עבור "גבול שקט" עם ישראל,ביום שמצרים תירה כדור 5.56 אחד לעבר ישראל הם יפסיקו להנות מאותן הטבות שהם קיבלו עד היום.

ובבקשה ממכם אל תנסו ליצור השוואה בין עימות אפשרי בין ישראל לסוריה,לבין מה שהיה לנו עם החיזבאללה,עם כל הכבוד-לוחמי החיזבאללה נלחמו כמו פחדנים,והם הסתתרו מאחורי בתים של אזרחים בדרום לבנון,צה"ל בקושי יכול היה להפעיל את כוחו המלא כנגד לוחמה מסוג זה(אפילו לרוסיה מעצמת העל הבלתי מנוצחת לקח שנים עד שהיא הצליחה להביס את הצ'צנים,שלחמו נגדה מלחמת גרילה-אופינית מאוד לחיזבאללה}פן אל תשכחו כי החיזבאללה נהנה מאמל"ח מתקדם שמועבר לו דרך סוריה באדיבות איראן,במצב של מלחמה אזורית כל הכללים משתנים,ואני לא מאחל לאף צבא ערבי לנסות את מזלו נגדנו.

נערך לאחרונה ע"י נץ כחול בתאריך 08-10-2006 בשעה 11:37.
ישן 08-10-2006, 11:49
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "לא דיון חכם במיוחד..."

ציטוט:

במצב של מלחמה אזורית כל הכללים משתנים,ואני לא מאחל לאף צבא ערבי לנסות את מזלו נגדנו

גישה די שחצנית, לא הייתה אומר? אבל חוץ מזה זה גם מראה על המנטליות הצה"לית של להיות מוכן למלחמה שהייתה, קח לדוגמא את המלחמה בלבנון, 6 שנים ידעו על איום הטילים, אבל מה רק אחרי שהוא מומש נזכרים לפתח מערכות יירוט, לא הייתה שום תוכנית רצינית לחסל את מערך הטילים, ואני מניח שאותו דבר עם סוריה, פשוט מניחים שהם יחזרו על מה שהם עשו ב-73, אתה לא חושב שהם בנתיים יפיקו כמה מסקנות מטקטיקות הלחימה בלבנון ובעירק.

ישן 08-10-2006, 18:58
צלמית המשתמש של נץ כחול

התחילו לפתח מערכות יירוט כבר לפני שנים...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE] במצב של מלחמה..."

פשוט צה"ל העדיף ומעדיף עד עצם היום הזה להשקיע את המיליארדים באמל"ח אחרים,לצורך העניין פרויקט מערכת ה"חץ" שרד רק בזכות האמריקאים,והוא מתקיים עד עצם היום הזה בזכות האמריקאים ללא הסיוע שלהם לא היה לנו כיום שום מערכת הגנה אקטיבית מבצעית להגנה מפני ט.ק.ק ור.ק.ק,בעניין הPack3 אין Pack3 לישראל יש אותו לאמריקאים,אך בעת איום למלחמה(כמו שהיה לפני מספר שבועות)הם פורסים סוללות Pack3 משהלם בארץ(מתופעל אך ורק ע"י לוחמים אמריקאים}הPack3 הוא טיל פטריוט שונה לגמריי מקודמיו,בכל המובנים,והוא יכול בהחלט ליירט ר.ק.ק ואף ט.ק.ק עם המתפצל היו לו בעיות,אבל הBlock 3.5 שלנו יכול להתמודד איתו מעולה.

בעניין ה:"גישה די שחצנית, לא הייתה אומר?"-לא,זו לא גישה שחצנית,זוהי סבירות נטו
הסבירות שלנו לניצחון היא גבוהה יותר,הצבא שלנו מודרני,איכותי,מתקדם,וקטלני הרבה יותר משל צבאות ערב.
לחיזבאללה לא היו בסיסים/מפקדות/האנגרים/נמלים/שדות תעופה/תחנות כוח וכ'ו כמטרות-בניגוד מ ו ח ל ט למדינות ערב...

ישן 08-10-2006, 13:30
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
עלה שכב...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כרטיס מועדון שמתחילה ב "מובארכ: המזה"ת על סף מלחמה"

רבותי, לדעתי אנחנו ממהרים לחפור שוחות פה ולקצוב את התחמושת...
  1. מצרים עדיין לא מוכנה למלחמה, למרות שאני ייצגתי את הדעה הנגדית בשרשור שהעלתי על ההתעצמות הצבאית המצרית, עדיין מוסכם על כל הדעות שלמצרים יקח בין 5 ל- 10 שנים לחזור לעצמאות צבאית וכלכלית מספקת.
  2. צבא סוריה לא התקדם כבר שנים, מורכב מאמל"ח מיושן ברובו וסוריה חלשה מדי כלכלית (ואם מישהו רוצה אין לי בעיה להוציא גם עליו סקירת אמל"ח, כמו שהוצאתי על מצרים בזמנו, כדי להוכיח את טענתי).
  3. לאיראן אין אינטרס להכנס למלחמה עד שתשיג את נשק יום הדין וטווח הפצצה לארה"ב (לפחות צוללות שיצליחו לברוח מהמפרץ מחומשות...). בינתיים היא צריכה רעשי רקע והסחות דעת כדי למשוך זמן - וזה לדעתי מה שקורה פה... סוריה ומצרים רוצות לקבל פצצות אטום מוכנות, בלי "להתלכלך" מבחינה בינ"ל בתהליך ההעשרה, אז הם "משלמים" ויוצרים הסחה.
  4. אני לא רואה אף אחד חוץ משלושת אלו כבעל רצון ויכולת להכנס למלחמה...
אז בואו נשמור יד על הדופק, אבל נפרוק את המאג לפני שנפלוט צרור שיעורר עוד יום קרב...

ישן 08-10-2006, 16:39
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עלה שכב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
רבותי, לדעתי אנחנו ממהרים לחפור שוחות פה ולקצוב את התחמושת...
  1. מצרים עדיין לא מוכנה למלחמה, למרות שאני ייצגתי את הדעה הנגדית בשרשור שהעלתי על ההתעצמות הצבאית המצרית, עדיין מוסכם על כל הדעות שלמצרים יקח בין 5 ל- 10 שנים לחזור לעצמאות צבאית וכלכלית מספקת.
  2. צבא סוריה לא התקדם כבר שנים, מורכב מאמל"ח מיושן ברובו וסוריה חלשה מדי כלכלית (ואם מישהו רוצה אין לי בעיה להוציא גם עליו סקירת אמל"ח, כמו שהוצאתי על מצרים בזמנו, כדי להוכיח את טענתי).
  3. לאיראן אין אינטרס להכנס למלחמה עד שתשיג את נשק יום הדין וטווח הפצצה לארה"ב (לפחות צוללות שיצליחו לברוח מהמפרץ מחומשות...). בינתיים היא צריכה רעשי רקע והסחות דעת כדי למשוך זמן - וזה לדעתי מה שקורה פה... סוריה ומצרים רוצות לקבל פצצות אטום מוכנות, בלי "להתלכלך" מבחינה בינ"ל בתהליך ההעשרה, אז הם "משלמים" ויוצרים הסחה.
  4. אני לא רואה אף אחד חוץ משלושת אלו כבעל רצון ויכולת להכנס למלחמה...
אז בואו נשמור יד על הדופק, אבל נפרוק את המאג לפני שנפלוט צרור שיעורר עוד יום קרב...

אני חושב יש מילה למה שאמרת עכשיו...קוראים לזה "שאננות"...
ישן 08-10-2006, 17:03
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

אז תרגל אותי ב"איפכה מסתברא"...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]רבותי, לדעתי..."

בניגוד לאנשים שנכנסים לוויכוח כדי לשכנע אחרים או להוכיח שהם צודקים,
אני מעלה טענות כדי לבחון את עמדותי ולברור את הרעיונות הטובים שלי מהמוץ.
אם אתה חושב שאני שאנן, תאתגר אותי.
תן טיעונים נגדיים לטיעוני, תמוך אותן בעדויות/עובדות/דעות יציבות
(גם רעיון עצמאי שלך יכול להחזיק מים, פשוט תהיה מוכן לגבות אותו עם מידע אמין).

אבל עד שאני לא אשמע דעות סותרות, למה לי לוותר על עמדתי?

ישן 08-10-2006, 17:15
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
בדיוק , אבל בדיוק טיעונים כמו שלך השמיעו ראשי אמ"ן
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עלה שכב..."

ב 72 , ו 48 שעות לפני מלחמת יום הכיפורים , כאשר הם נדרשו להסביר את פשר הידיעות שהגיעו מהגבולות. ומסקנתם למרות מה שראו - אין ולא תהיה מלחמה.
המונח "קונסצפיה" מוכר לך ?
גם אז טענו שהצבא המצרי לא משוקם מספיק לאחר כמעט מכת המוות שקיבל במלחמת ששת הימים , ומטוסי סוחוי 24 , וסוללות סקאד לא הגיעו למצרים - אז מצרים לא תפתח במלחמה.
בשבת לפנות בוקר(6 באוקטובר 1973) כולם התעוררו למציאות המצמררת ..

שים לב למה שכתבת , והשווה אותו למהלך ההונאה המצרי לדוגמא או לפרשוני ראשי אמ"ן קודם המלחמה ותשים לב כמה זה דומה .. רק שלא נופתע שוב. פעם אחת היינו שאננים , לא צריך שוב.

בסוף התברר שביוה"כ לרוב הטנקים הסורים היו אמצעי ראיית לילה - מה שבצה"ל היה למיעוטם , למרות הטענה שהצבא הסורי חלש ומורכב מבורים עובדי אדמה..

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 08-10-2006 בשעה 17:19.
ישן 08-10-2006, 19:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

נכון, אבל עדיין לא שמעתי טיעון נגדי...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "בדיוק , אבל בדיוק טיעונים כמו שלך השמיעו ראשי אמ"ן"

1. מצרים מעורבת כעת במספר עסקאות רכש ארוכות טווח שדנו בהם בפתיל הזה http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=234326. וכוללות:
    • החלפה של מערך הצוללות שלה ממערך רומיאו עתיקות למורי (Moray) הולנדיות מהדור החדש.
    • מערך השריון הכבד (MBT) שלהם מבוסס על אברהמס שמערך האחזקה שלו עדיין בידי האמריקאים. החוזה צפוי להיגמר ב 09', שריון בלי מערך אחזקה עצמאי אומר תלות מוחלטת באמריקאים.
    • כנ"ל לגבי מערך הנ"מ שלהם, עם הרכש של Avenger שנמצא עדיין בתהליכים וחוזה האחזקה שלו צפוי להיות של 5 שנים עד עצמאות כוללת (סטנדרטי לארה"ב).
    • חוזה השבחת מטוסי ה F-16 הישנים שלהם לדגמי C/D עם ארה"ב שנמצא כרגע בתהליך.
    • חוזה השבחת צי האפאצ'י A ל D (לונגבואו) שנמצא בתהליכים כיום).
    • רכש של E-2C Hawkeye שאמור להכפיל את צי מטוסי הביון המצרי שנמצא בשלבי מו"מ עכשיו.
  2. מצ"ב סקירת אמל"ח על צבא סוריה:
    • שריון ע"ב T-72 (כ-150 הושבחו במערכות הבק"ש והשריון ע"י איטליה ב 03'), T-62 מיושנים ו T-55 מתפרקים.
    • נגמ"שים ע"ב BTR (מיעוטם 152, רובם מיושנים), BMP (רובם מדגם 1, מיעוטם מדגם 2) ו BRDM.
    • ארטילריה קנית מבוססת אמל"ח סובייטי משנות ה 70 עד אמצע ה 80, FROG-7 ומטל"ר BM-21.
    • טילי נ"ט מסוג AT-3,4,5,14 ו- MILAN (סוף סוף אמל"ח חדיש ויעיל... קורנט ומילאן שייכים כבר לדור הטכנולוגי הנוכחי).
    • מטוסי קרב מדגמים MIG-29, 25,23ML (דגם ML23 כבר לא טס ברוסיה וברוב העולם).
    • מטוסי הפצצה מדגמים SU-24MK, MiG-23 U/BN ו- SU-17M (שגם נקרא SU-22 משום מה...) (ושוב, מיג 23 כבר לא טס ברוסיה, וסו-17 אחרונים עוד קיימים בצבא סוריה בדגמי הסיור, לא ההפצצה, ככל שידוע לי).
    • מסוקי קרב Mi-24D (או בשמו המסחרי Mi-25) משנות ה 70', SA-342 (הגאזל -מסוק קרב מתקדם בשימוש צבאות אנגליה וצרפת) ו- MI-14 (גרסא ימית של מי-8 עם תוספת חימוש ייעודי).
    • הנ"מ מבוסס ברובו על SA-2/3 משנות החמישים ובמקצתו על SA-9 (סטרלה 1 משנות ה 60' המאוחרות), ו SA-13. ע"פ דיווחים שונים ישנם גם טילי כתף סטרלה 1 ו-2 (SA-7/14) ואיגלה (SA-16/18) בכמויות קטנות וכמובן ניסיונות גלויים לרכש SA-18.
    • ח"י ע"ב פריגטות רוסיות בודדות מדגם פטיה (Petya) וספינות חופים מסוג אוסה (Ossa).
כמו שאמרתי, למצרים יותר מדי חוזים ארוכי טווח, היא צריכה לפחות עוד 5 שנים כדי להשיג עצמאות צבאית, וכנראה ליותר ע"מ להשיג עצמאות כלכלית מארה"ב.
סוריה לעומת זאת מחזיקה צבא שרובו (פרט למיעוט קטן של הטנקים, טילי הנ"ט החדישים וחלק ממערך מסוקי הקרב) שייך ללפני שנות דור.
שניהם לא מוכנים למלחמה עכשיו...

אני אשמח לשמוע איפה טעיתי/שגיתי בניתוח המצב הקיים/המניעים.

ישן 08-10-2006, 19:19
צלמית המשתמש של נץ כחול

טעית בגדול בנוגע לסורים,לצעריי:
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נכון, אבל עדיין לא שמעתי טיעון נגדי..."

הם מבססים את הצבא שלהם על פיתוח ארסנל ט.ק.ק משום שהם יודעים שאין להם מה לשבח את מערך חיל האוויר שלהם(הסווחויים החדשים שהם היו קונים היו משמשים מטרות אוויר לחיה"א}והם יודעים שלצה"ל יש בעיה להתמודד עם ט.ק.ק,סוללות החץ בצה"ל מסוגלות ליירט X מטרות בו זמנית,במידה וישוגרו יותר מX מטרות תהיה בעיה,כיום יש לסורים מאות ט.ק.ק,נכון מרביתם מדגמים ישנים(B,C}אבל עדיין בשילוב התקפה עם האיראנים הטילים הללו יכולים לתרום בהצלחה לרוויה ב"אורן ירוק".

בכל אופן שורה תחתונה,נכון להיום סוריה מהווה איום גדול על ישראל,יש לה מערך ר.ק.ק קצר\בינוני\ארוך מרשים במיוחד(מספר עשרות אלפים}ומערך ט.ק.ק גם כן גדול יחסית(מספר מאות)למזלנו אין להם הרבה משגרים,מה שלא מאפשר להם שיגור ט.ק.ק גדול במיוחד בו זמנית,אך עם עניין הר.ק.ק זה שונה לגמריי.

מבחינת תיזמון בכל אופן יהיה הכי "טוב" לישראל להכנס למערכה כשיהיו לנו סוללות "קלע דוד" ו"מגן קסום" מבצעיות אשר פרוסות ברחביי הארץ,שנדע שיש לנו בועת הגנה אקטיבית שיכולה להגן עלינו לפחות ביעילות של 80%,כי נכון להיום זה הרבה פחות מ80%.

ישן 08-10-2006, 22:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "טעית בגדול בנוגע לסורים,לצעריי:"

1. נכון, יש להם טק"ק ויש להם תוכניות פיתוח והשבחה לטק"ק עם איראן וצ. קוריאה ע"פ חלק מהפרסומים. ויש להם 25-30 משגרים לסקאד B/C ועוד 20 ל SS-21 (שהוא למעשה פרוג משופר). סה"כ כ- 50 טילים במטח, לא יותר. גם אם זה כבר מגיע לריכוז רוויה (אני לא רוצה בכוונה להיכנס פה לחק"ב של היכולות של ישראל, אז אנא הימנעו מזה חבר'ה), כמה טילים לא ייורטו במטח? 10? 15? גג. זה מה שימוטט אותנו?
  2. ע"פ פרסומים זרים יש להם סה"כ 300-400 טק"ק משלושת הסוגים. מה יהיה זמן מחצית החיים של משגר שמנסה לטעון טיל למטח שני? אפסי. סיכוי השרידות היחידי שלהם זה לירות מטח ולברוח... שוב, אחרי שעברנו את ה"חייבאר" על חיפה, זה מה שימוטט אותנו? יכול להיות שכן, אני לא חושב כך.
  3. תחום הרק"ק הוא תחום אחר, עם הרכש של המטל"רים הסיניים יש להם כ 400 מטל"רים של 122 מ"מ ותוכניות הצטיידות באוראגאן (Uragan) וסמרג' (Smerch) (למרות שלא ראיתי כמעט טענות שהרכש כבר התבצע). הטווח של BM-21 הוא כ- 20 ק"מ ע"פ הפרסומים. הטווח של אוראגן הוא 35-40 ק"מ. קח בחשבון שאם הוא יעמוד בעשרת הקילומטרים הראשונים של החזית, הוא יושמד לפני שיספיק לירות. הטווח שלהם יעיל נגד צבא אויב, הוא קצר מדי נגד ריכוזי האוכלוסיה שלנו.
אז כל עוד החימוש הוא קונבנציונלי, אני ממש לא מבין את הדאגה שלך....

ישן 08-10-2006, 19:38
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
עברתי די ברפרוף על "הסקירה" שלך בנוגע לאמל"חים
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "נכון, אבל עדיין לא שמעתי טיעון נגדי..."

לא ידעתי עד עכשיו שאוסה זוהי ספינת חופים .. חשבתי לתומי שזוהי סטי"ל . (ציניות..)
בקיצור ולעניין חבר .. הסקירה שלך מאוד לוקה בחסר ולא רצינית. אל תשכח להכניס באמצעי הארטילריה את רקטות הרסס שנורו עלינו במלחמה האחרונה ע"י החיזבאללה. כן , הן מתוצרת סורית.
תנסה להוסיף לסקירתך כמויות, אולי זה יהיה יותר מאיים.

ובעניין אחזקת האברמס המצרי, היה רגוע , המצרים מתחזקים אותם ולא האמריקאים, גם עכשיו.
מה זה "עצמאות כוללת " למערך הנ"מ המצרי? מעבר לכלים מערביים ? אם כך , אז גם חיל השריון שלהם הוא ללא "עצמאות כוללת" ואפילו רובי הסער שלהם שהם עדיין קלאשניקובים מיושנים ומתפוררים(לשיטתך) ללא "עצמאות כוללת"...

כדאי מאוד גם לקחת בחשבון מה מתרחש במוחו של אסד. זה שצבאו לטענתך חלש ומיושן מאוד , זה לא אומר שהוא לא יצא למלחמה..
נסה גם למצוא מה האינטרס של מובראק לצאת בקריאה כזו , אולי הוא חוסיין של מלחמת יום הכיפורים .. מי יודע.

נערך לאחרונה ע"י Pshahar בתאריך 08-10-2006 בשעה 19:46.
ישן 08-10-2006, 21:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Pshahar שמתחילה ב "עברתי די ברפרוף על "הסקירה" שלך בנוגע לאמל"חים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pshahar
"לא ידעתי עד עכשיו שאוסה זוהי ספינת חופים .. חשבתי לתומי שזוהי סטי"ל . (ציניות..)"

אני אקח את המילה שלך על זה. מה אומר, ח"י זה לא התחום שלי.

ציטוט:
"בקיצור ולעניין חבר .. הסקירה שלך מאוד לוקה בחסר ולא רצינית. אלתשכח להכניס באמצעי הארטילריה את רקטות הרסס שנורו עלינו במלחמה האחרונה ע"יהחיזבאללה. כן , הן מתוצרת סורית.
תנסה להוסיף לסקירתך כמויות, אולי זה יהיהיותר מאיים."

רקטות הרסס הללו היו מסוג "חייבאר". ע"פ הפרסומים מדובר ב FROG-7 עם רש"ק מתוצרת מקומית. יש לך מקורות שטוענים אחרת? כי את ה FROG כבר הזכרתי...

ובאשר לפירוט מקיף של הארטילריה, מצ"ב מה שאני יודע, תתקן אותי אם תמצא מקור אמין שטוען אחרת:

מערך מתיינע:

2S3 152mm - כ- 40-50 קנים.

2S1 122mm – כ- 350-400 קנים.

D30 122mm - עשרות בודדות, אך מדובר באמל"ח מתוצרת סורית, לכן אין מעקב מסודר על הסד"כ.

מערך נגרר:

M-46130mm– כ- 750 קנים.

D-30 122mm- כ- 550 קנים.

M-1938 122mm- כ- 150 קנים.

M-1937 152mm – כ- 50 קנים

D-20 152mm - עשרות בודדות (עד 30 לפי אחד המקורות), ע"פ חלק מהמקורות נקנה לבדיקת היתכנות בלבד.

מרגמות כבדות:

M-240 240mm- פריטים בודדים, 10-20.

M-160 160mm– כ- 80 קנים.

משגרי טילים (רק בזרוע הארטילריה, אני לא מתייחס פה לזרוע הבליסטית):

FROG-7 – כ- 20 משגרים.

מטל"רים:

BM-21 122mm – כ- 200 משגרים.

Type 63 107mm – כ- 200 משגרים.

האם הפירוט מספיק או שאני אתאמץ לחפור ולהראות לך מתי כל אמצעי נכנס לשימוש?

כי כמו שאתה יכול לראות פה חלק מהאמל"ח מתחילת ה 70', האמל"ח הכי חדש פה הוא ה Type 63 הסיני שיוצר בסוף השמונים ונרכש ע"י סוריה באמצע ה 90'.

ולמה אתה חושב שאני מנסה לאיים על מישהו עם משהו?
זו סקירת מצב שבאה לתת גיבוי לדעות שלי.
אני עדיין לא שמעתי שום פריט מידע שהצגת שיתמוך בעמדתך pshahar...

ציטוט:
"ובעניין אחזקת האברמס המצרי, היה רגוע , המצרים מתחזקים אותםולא האמריקאים, גם עכשיו."

החוזה הראשון לפי מיטב ידיעתי לרכישת עשרות בודדות של טנקי אברהמס מארה"ב ע"י מצרים נחתם ב 92', אבל רק ב 2002 נחתם החוזה לרכש של 500 טנקים נוספים (הסה"כ מוערך היום בסביבות 600 פעילים ועוד כ- 150 שצפויים להגיע למצרים בקרוב/הגיעו השנה) וההסכם כלל חוזה אחזקה מוארך של 7 שנים (החבר'ה של General Dynamics Corporation מרוויחים מהעסק הזה טוב מאוד). חשבון קצר מראה לי שהם יתפעלו את המערך עצמאית רק בסביבות 09'.

ציטוט:
מה זה "עצמאות כוללת " למערך הנ"מ המצרי? מעבר לכליםמערביים ? אם כך , אז גם חיל השריון שלהם הוא ללא "עצמאות כוללת" ואפילו רובי הסערשלהם שהם עדיין קלאשניקובים מיושנים ומתפוררים(לשיטתך) ללא "עצמאות כוללת"...

שוב, אם הם קונים מערך של אמל"ח חדש (ה Avenger נמצא אחרי חלק א' של העסקה, שלב ב' אמור להתנהל במהלך שנה הבאה ולהקנות למצרים סה"כ 50 רכבים) הם צריכים ללמוד לתפעל אותו ויש את חוזה האחזקה האמריקאי ל-5 שנים. עד שהם לא ישתלטו על התפעול ועל האחזקה הם לא יחזיקו במערך עצמאי, אלא במערך נתמך...

האם באמת הייתי צריך להסביר את זה שוב???

וד"א – משק הנק"ל שלהם כולל AKM's סובייטיים, M-16 ו Miser 7.62 שהוא העתק מקומי של הקלאצ'. אז לא רק שיש להם עצמאות תפעולית ותחזוקתית, יש להם גם יכולת ייצור עצמאית (ד"א גם של מטל"רים כמו שכבר ציינתי בעבר).

אז אני אודה לך אם לא תתייחס לנק"ל שלהם כאל נשקים "מיושנים ומתפוררים"...

ציטוט:
כדאי מאוד גם לקחת בחשבון מה מתרחש במוחו של אסד. זה שצבאו לטענתך חלש ומיושן מאוד , זה לא אומר שהוא לא יצא למלחמה..

אסד לא שהיד ולא אידיוט.

הוא מנהיג בעת' חילוני שנדחף בכוח לברית עם הפנאטים השיעים שאביו כ"כ שנא, לא פנאט דתי. הוא בעל ראיית עולם והבנה פוליטית אירופאית, לא בן לדור המדבר. הוא אמנם לחוץ אל הקיר וחסר אופציות אבל הוא עדיין חכם, שקול ואסור לשכוח שה"אריה" זורם בדמו. קשה לי להאמין שיצא לעימות גלוי, אלא אם כן הוא יראה את עצמו יוצא ממנו מחוזק בקונפיגורציה כזו או אחרת. הוא לא סדאם עם שיגעון הגדלות ולא המואדיב מסודן שהדת סנוורה אותו.

ציטוט:
נסה גם למצוא מה האינטרס שלמובראק לצאת בקריאה כזו , אולי הוא חוסיין של מלחמת יום הכיפורים .. מייודע.

קשה לי להאמין. תקרא את הדיון שפתחתי על ההתעצמות הצבאית של מצרים (כבר נתתי קישור בשרשור הזה לדעתי). הוא בונה צבא שמיועד להפעלה נגדנו, אבל הוא צריך זמן, עוד כמה שנים לפחות, כדי שלא ייפול על ברכיים איך שהאמריקאים ינתקו את חבל הטבור.

ישן 09-10-2006, 12:36
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

אוסה.
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אוסה איננה ס"ט?"

בחלק מהמקורות אוסה רשומה ברשימות של Coastal Defence Crafts (במיוחד באתרים על הצבא בסובייטי), בחלקם ב Fast attack Craft ובחלקם כ MFPB (שאני לא יודע מה בעצם משמעותו).

השילוב של הסתירה במקורות וחוסר החשיבות היחסי שאני מייחס לנקודה הספציפית הזאת הוביל אותי לקבל את הצהרתו של pshahar בנושא.

בכל אופן אני כבר הסתקרנתי, אלו הנתונים היבשים שהצלחתי לגרד, יתדינו פה אנשי חייל הים ויתנו את חוות דעתם המקצועית. ד"א, אם אני לוקח דבורה ומחמש אותה בסטרלות ובספייקים - האם הפכתי אותה לסטי"ל? איפה באמת עובר הקו?

נתונים על ה Ossa:

displacement (נפח פנימי?): 210-245 טונות (מקורות סותרים, כנראה 210 לדגם I ו- 245 לדגם II).
מימדים: 38.6x 7.6 x 2.7 m (היא יחסית צרה או שזה אני?)
מהירות: 34-37 קשר ימי.
טווח: 800 מייל ימי (במהירות שיוט של 25 קשר ימי).
צוות: 30 איש.
חימוש עיקרי 4 משגרי SS-N-2A Styx SSM
חימוש משני 2 (או 4 ע"פ חלק מהמקורות) תותחי נ"מ 30 מ"מ ממקור לא ידוע.
חימוש קל 2 מקלעי 12.7 מ"מ (ע"פ חלק מהמקורות בלבד).

Missile boat? patrol ship? FAC? Coastal Defence Crafts?
מה דעתכם אנשי חה"י?

ישן 08-10-2006, 20:23
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
נקודות בקשר לצ"ס

טנקים - מספר כלשהו של טנקי טי-55 עבר שדרוג (אוקראיני, אאל"ט) לתצורת AMV המשגרת טילי AT-10 דרך הקנה, מה שמאפשר לטנק המיושן לשמש כפלטפורמת נ"ט בגבול.

טילי נ"ט - מילאן הוא טיל מהדור של הטאו והפאגוט, לא ברמה של הקורנט.

נגמשי"ם - BRDM איננו נגמ"ש כי אם שריונית, יש דגמי נ"ט שמשגרים סאגרים וגם טילים קצת יותר חדישים, ודגמי סיור עם סתם מקלע גדול. הBTR-152 הוא בתכל'ס משאית עם שם יותר יפה.

נ"מ - במשך העשור האחרון החבר'ה שעורכים את Military Balance טוענים בעקשנות שיושבים בסוריה כמאה עד מאה וחמישים יועצים רוסים שעניינם הגנה אווירית. מה בדיוק הם עושים שם אני לא יודע.

ארטילריה קנית - כאן לסורים יש יתרון על ישראל מבחינת מספר קנים לקמ"ר. כמו כן, ישנו מספר מצומצם יחסית של תומתי"ם 152 מ"מ ו122 מ"מ.
ישן 08-10-2006, 23:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "נקודות בקשר לצ"ס"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
טנקים - מספר כלשהו של טנקי טי-55 עבר שדרוג (אוקראיני, אאל"ט) לתצורת AMV המשגרת טילי AT-10 דרך הקנה, מה שמאפשר לטנק המיושן לשמש כפלטפורמת נ"ט בגבול.

נכון, אתה צודק, כמה מאות (מתוך כ 100 פעילים) עברו שדרוג באוקראינה למיטב ידיעתי,
אבל היתרונות הגדולים של תצורת AMV לדעתי הם דווקא המיגון הריאקטיבי, מערכת הבק"ש והמנוע המשופר. לדעתי גם ה AT-5 הוא פלטפורמה טובה יותר לנ"ט ליד הגבול, אבל זו רק דעתי. ההשבחה הפכה גרוטאת מתכת לאמל"ח מאיכות נמוכה, יש שיפור אדיר, אבל התוצאה הסופית ממש לא טובה. שוב, לעניות דעתי הבלתי קובעת בלבד.

ציטוט:
טילי נ"ט - מילאן הוא טיל מהדור של הטאו והפאגוט, לא ברמה של הקורנט.

מאפייני המילאן: טיל נ"ט SACLOS מונחה תייל, טווח עד 2 ק"מ, רש"ק טנדם חלול, כושר חדירה 600-1000 מ"מ (מקורות שונים וסותרים).
מאפייני קורנט: טיל נ"ט LOS מונחה לייזר, טוח עד 5.5 ק"מ, רש"ק טנדם חלול, כושר חדירה 1200 מ"מ RHA.
מאפייני הפאגוט: טיל נ"ט SACLOS מונחה תייל, טווח עד 2 ק"מ, רש"ק חלול, כושר חדירה 400 מ"מ RHA.
לטאו יש יותר מדי דגמים, אני ממש לא יודע מי מהם הדגם ה"שכיח".

דור ההנחיה של המילאן מיושן מזה של הקורנט, והטווח שלו קטן יותר, אך יכולת החדירה שלו יותר קרובה לקורנט מלפאגוט.
כן, אני מניח שאתה צודק, לא הייתי צריך לכלול אותם באותה נשימה.

ציטוט:
נגמשי"ם - BRDM איננו נגמ"ש כי אם שריונית, יש דגמי נ"ט שמשגרים סאגרים וגם טילים קצת יותר חדישים, ודגמי סיור עם סתם מקלע גדול. הBTR-152 הוא בתכל'ס משאית עם שם יותר יפה.

BRDM מוגדר למעשה כרכב סיור קרבי, ומצויין בד"כ ברשימת ה IFV. אני מקבל את השריונית כתרגום יותר נכון מאשר נגמ"ש (שהוא ליתר דיוק APC).
ה BTR נמצא בכל רשימה תחת ההגדרה APC. זה אמנם APC מיושן מאוד שלא מתאים לשדה המערכה כיום, אבל בוא לא נגזול ממנו את חסד נעוריו.

ציטוט:
נ"מ - במשך העשור האחרון החבר'ה שעורכים את Military Balance טוענים בעקשנות שיושבים בסוריה כמאה עד מאה וחמישים יועצים רוסים שעניינם הגנה אווירית. מה בדיוק הם עושים שם אני לא יודע.

:-) כן, גם אני... חוץ מחלק מטילי הכתף אין להם שום דבר עם טכנולוגיה מסובכת מדי, אלא אם כן מדובר בחבורת טכנאים מזדקנת ששומרת שמערך ה SA-2/3 לט יתפרק תוך כדי ירי... גם אפשרות.

ציטוט:
ארטילריה קנית - כאן לסורים יש יתרון על ישראל מבחינת מספר קנים לקמ"ר. כמו כן, ישנו מספר מצומצם יחסית של תומתי"ם 152 מ"מ ו122 מ"מ.

תסתכל על הסקירה המפורטת שהוספתי עכשיו לשרשור. רובם אמצעים ישנים נגררים משנות ה 70'. הדבר היחיד שהם השקיעו בו כסף בתחום הארטילריה זה הפרוג 7 והמטל"ר הסיני.

ישן 09-10-2006, 04:48
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי כרטיס מועדון שמתחילה ב "מובארכ: המזה"ת על סף מלחמה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי כרטיס מועדון
מובארק: המזה"ת על סף מלחמה

בראיון לרגל יום השנה ל"מלחמת אוקטובר" מזהיר מובארק, כי האזור על סף מלחמה אזורית על רקע הקיפאון בתהליך המדיני.

דלית הלוי

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/155177

"מלחמת אוקטובר", ציין מובארק, היא עדיין מקור להפקת לקחים ו"הלקח הראשון הוא חשיבות הערנות, המוכנות והמשך האימונים ברמה הגבוהה ביותר". עוד הוסיף והדגיש, כי הוא מעניק חשיבות רבה להמשך האימונים בצבא התחמשותה של מצרים בציוד המתקדם ביותר ואף הנחה את הצבא לשמור על דרגת מוכנות "גבוהה ביותר" לביצוע כל משימה שתוטל עליו.

אני קורא את המשפט הנ"ל מתוך הראיון של מובארק,
גאוני בפשטותו.
ואנחנו ?
ישן 09-10-2006, 12:10
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
ההחלטה על יציאה למלחמה היא החלטה מדינית, לא צבאית.

לכן טיעונים מסוג "לסורים יש X טילים כאלה וכאלה, Y קנים ו-Z חיילים" הם חסרי משמעות.
כשם שיש מקרים בהם לוחמים עם נשק נחות מסתערים על אויב עם נשק עדיף, ולפעמים גם מנצחים, כך גם באותיות הגדולות- במישור המדיני.
אסד לא צריך לכבוש את מדינת ישראל ולערוך מצעד צבאי בדיזינגוף כדי להשיג את יעדיו המדיניים.
אם המטרה שלו היא רמת הגולן, כל שהוא צריך לעשות זה להגיע לעימות כואב מבחינת מחיר הדמים שישראל תשלם, כדי שיווצר כאן לחץ ציבורי על רוה"מ הזחוח שיצא מהיהירות שלו וישב למו"מ.

בעיני, הדימיון ליום כיפור מצמרר.
1. יש לסוריה ברית אסטרטגית ממשית חיה ובועטת עם אירן.
2. הקנה המעשן (חיזבאללה) כבר ירה- מלחמת לבנון 2 היתה הפיילוט של המלחמה הבאה. כמו שההתשה היתה הפיילוט שלפני יום כיפור. הפיילוט הוכתר בהצלחה- העורף הישראלי חטף חזק, חיל היבשה הישראלי לא עמד במשימה פשוטה וטריביאלית, השיריון הישראלי שותק על ידי הנ"ט, והעדיפות האווירית הישראלית לא הביאה לתוצאות מבחינת הכרעת היריב.
3. לכאורה, האפשרות היחידה למנוע מלחמה (או לפחות לנסות למנוע) היא על ידי מו"מ ונסיגה משטח אדמה. ישראל לא מוכנה.
4. יהירות וזחיחות ההנהגה הצבאית והמדינית הישראלית אינן יודעות גבול.

אני פה הולך על קו דק בענין הניתוח הפוליטי... מה שכן רלוונטי לצו"ב זה שצריך לעשות סוויץ'- אין יותר מלחמות הכרעה וכיבוש שטח. מספרי הקנים פחות רלוונטיים- יותר רלוונטית יכולת הספיגה. המלחמה הופכת להיות מלחמה של "כמה הרוגים ונזק אתה מוכן לספוג". במלחמה מסוג זה למדינה מערבית ורגישה כמו ישראל יש חיסרון מובנה מול דיקטטורות שאין להן כמעט מגבלות מוסריות לא כלפי פנים ולא כלפי חוץ.
ישן 09-10-2006, 12:36

כבר לא ממש ברור לי מה הערך האסטרטגי של רמה"ג.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אי אפשר לוותר על רמת גולן..."

אם הטק"ק והרקטות הסוריות שפוגעות בעורף הישראלי מדלגות עליה בקלילות, החזקת רמה"ג היא רלוונטית בדיוק כמו החזקת רצועת "הבטחון" בדרום לבנון.
אין לנו תו"ל אפקטיבי להתמודדות במתאר של איום רקטי על העורף בשטח רווי נ"ט. זה מה שראינו במלחמה האחרונה.

אז כבר לא ממש ברורה לי החשיבות של החזקת רמה"ג. ואולי, החשיבות של חתירה להסכם עולה על החזקת רמה"ג, לא יודע.
אולי זה חשוב רק כדי למצות כל אפשרות של מניעת מלחמה.

לגבי התושבים וכו'- זה כבר פוליטי (לא מתחמק, אני חושב שלאור הדברים לעיל אתה יכול להבין מה עמדתי).
ישן 09-10-2006, 13:19
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "ההחלטה על יציאה למלחמה היא החלטה מדינית, לא צבאית."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
לכן טיעונים מסוג "לסורים יש X טילים כאלה וכאלה, Y קנים ו-Z חיילים" הם חסרי משמעות.

לא מסכים. אם אני רוצה לבנות עמוד תומך לבית ואין לי בטון ורוב הלבנים שלי מתפוררות, אני לא אבנה את הבית - כי קיר תומך כזה יפיל את הבית על ראש יושביו תוך שבוע במקרה הטוב.
על אותו משקל אם הצבא שלי לא בנוי למלחמה, אני לא אצא למלחמה, אני אמשוך זמן עד שהצבא יהיה יעיל יותר (ע"ע מצרים) או אנקוט בטקטיקות הטרדה (חיזבאללה).
כבר כתבתי פה בעבר ש:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
אסד לא שהיד ולא אידיוט.
הוא מנהיג בעת' חילוני, לא פנאט דתי, שנדחף בכוח לברית עם הפנאטים השיעים שאביו כ"כ שנא. הוא בעל ראיית עולם והבנה פוליטית אירופאית, לא בן לדור המדבר. הוא אמנם לחוץ אל הקיר וחסר אופציות אבל הוא עדיין חכם, שקול ואסור לשכוח שה"אריה" זורם בדמו, זה החינוך עליו הוא גדל. קשה לי להאמין שיצא לעימות גלוי, אלא אם כן הוא יראה את עצמו יוצא ממנו מחוזק בקונפיגורציה כזו או אחרת. הוא לא סדאם עם שיגעון הגדלות ולא המואדיב הסודני שהדת סנוורה אותו.

ציטוט:
אסד לא צריך לכבוש את מדינת ישראל ולערוך מצעד צבאי בדיזינגוף כדי להשיג את יעדיו המדיניים. אם המטרה שלו היא רמת הגולן, כל שהוא צריך לעשות זה להגיע לעימות כואב מבחינת מחיר הדמים שישראל תשלם, כדי שיווצר כאן לחץ ציבורי על רוה"מ הזחוח שיצא מהיהירות שלו וישב למו"מ.

אתה מדבר על תרחיש המחטף המוגבל הקלאסי, תפיסת נכס אסטרטגי, התבססות בו באמצעות חי"ר נ"ט בעיקר (ע"ם לצמצם את השפעת השליטה האווירית) וניהול קרבות בלימה והשהיה תוך לחץ פוליטי במקביל, כשהיעד שלך הוא להחזיק במובלעת כואבת, אך לא קטלנית, בסופו של יום.

התיאוריה הזו עובדת נהדר בצורת חשיבה ליניארית. אתה יודע מה אני הייתי עושה (בוא נשחק שניה "ריסק" מציאותי)? הייתי מאגף את הכוחות שלך שערוכים לקרב מגננה והשהיה על המובלעת (הרי לשם סביר שאלך, לא? אני הרי אמור לרצות לקבל חזרה את השטחים שלי...) ונע בצורה סדורה לכיוון דמשק, תוך ניתוק המובלעת מצירים לוגיסטיים.
הרי זה מה שעשינו בסופו של דבר עם הארמיה השלישית בגזרה הדרומית בסיני, וזו המשמעות של "להעביר את הקרב לאדמת האויב".

ציטוט:
בעיני, הדימיון ליום כיפור מצמרר.
1. יש לסוריה ברית אסטרטגית ממשית חיה ובועטת עם אירן.

אל תשכח שלאיראן אין גבול עם סוריה, כל הסיוע יתבסס על תובלה אווירית מה שיאריך את הלו"ז ויתן לנו אינדיקציה טובה על הסד"כ. בנוסף לזה, החזית קצרה בהרבה וגם עם כוח משלוח איראני, לנו יש רק חזית אחת לרכז בה מאמץ, בניגוד לכיפור (והזכרתי פה כבר הרבה פעמים למה לדעתי מצרים לא תכנס ללוחמה פעילה עכשיו).

ציטוט:
2. הקנה המעשן (חיזבאללה) כבר ירה- מלחמת לבנון 2 היתה הפיילוט של המלחמה הבאה. כמו שההתשה היתה הפיילוט שלפני יום כיפור. הפיילוט הוכתר בהצלחה- העורף הישראלי חטף חזק, חיל היבשה הישראלי לא עמד במשימה פשוטה וטריביאלית, השיריון הישראלי שותק על ידי הנ"ט, והעדיפות האווירית הישראלית לא הביאה לתוצאות מבחינת הכרעת היריב.

נכון, מסכים לחלוטין. הבעיה היא שהם הסתובבו עם כדור בקנה ולדעתי הם פשוט פלטו כדור. לא מסתדר לי שהם יוצאים למלחמה בלי מצרים ובלי גרעין... אם היה להם אחד מהם הייתי אומר שזה מתוכנן, אבל עכשיו...

ציטוט:
3. לכאורה, האפשרות היחידה למנוע מלחמה (או לפחות לנסות למנוע) היא על ידי מו"מ ונסיגה משטח אדמה. ישראל לא מוכנה.
4. יהירות וזחיחות ההנהגה הצבאית והמדינית הישראלית אינן יודעות גבול.

נכון, אנחנו יהירים, תמיד היינו. אבל וויתור על שטחים לא תמיד מונע מלחמה. ראה תקדים אלזס לוריין, חלוקת פולין במלחה"ע ה II, ה"אנשלוס" או כל הסכם שצ'מברליין הסכים לו בצורה זו או אחרת...

ציטוט:
אני פה הולך על קו דק בענין הניתוח הפוליטי... מה שכן רלוונטי לצו"ב זה שצריך לעשות סוויץ'- אין יותר מלחמות הכרעה וכיבוש שטח. מספרי הקנים פחות רלוונטיים- יותר רלוונטית יכולת הספיגה. המלחמה הופכת להיות מלחמה של "כמה הרוגים ונזק אתה מוכן לספוג". במלחמה מסוג זה למדינה מערבית ורגישה כמו ישראל יש חיסרון מובנה מול דיקטטורות שאין להן כמעט מגבלות מוסריות לא כלפי פנים ולא כלפי חוץ.

נכון, נכון ושוב נכון. זו מהות העימות הא-סימטרי.
אתה יכול לנצח כל קרב ולהפסיד במלחמה. זהו שדה המערכה של מאו וזוהי המלחמה של צ'ה.
אנחנו הוכחנו בלבנון (של"ג) שלא קיים צבא יעיל יותר מאיתנו בלוחמת גרילה, לא רק שאיזנו את יחס ההרוגים, הפכנו אותו לטובתנו. ועדיין הפסדנו במלחמה. איך מנצחים גרילה? תהרוג כל אחד ואחד מהם.
לאמריקאים בוויאטנם היה מוטו שמאוד אהבתי "תזכה בליבם, תזכה באמונם ואז תקבל את נאמנותם" (ציטוט מהזיכרון, הנוסח לא מדוייק). קראתי פעם באחד מספרי הזכרונות של וויאטנם סיפור של קצין צעיר שנכנס לכפר של וויאטקונג, ובמסגרת המסע לזכות באמונם משימתו הייתה לחסן את ילדי הכפר נגד פוליו. רוב ההורים סירבו לחסן את ילדיהם, מיעוטם הסכימו. למחרת הם חזרו לכפר כדי להציע ליתר הזדמנות שניה. על שביל הגישה הם מצאו ערמה של זרועות כרותות של ילדים. אחד ההורים סיפר שהוויאטקונג חזרו בלילה ו"הצילו" את הילדים מהרעל שהרוצחים האמריקאים הזריקו להם...
איך אתה מנצח את זה?
בואו בינתיים נגיד תודה שאש"ף, חמאס והחיזבאללה מתאמנים עם שרידי ה IRA, בריגדות אדומות, אחים מוסלמים וצבאות סוריה ולוב, ועדיין לא עם לוחמי לאוס קמבודיה וויאטנם...

ישן 09-10-2006, 14:38
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
תן לי לעזור לך
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "יכול להיות :-)"

http://corky.net/scripts/apocalypseNow.html :

ציטוט:
" I've seen horrors...horrors that you've seen. But you have no right to call me a murderer. You have a right to kill me. You have a right to do that...But you have no right to judge me. It's impossible for words to describe what is necessary to those who do not know what horror means.
Horror. Horror has a face...And you must make a friend of horror. Horror and moral terrorare your friends. If they are not then they are enemies to be feared. They are truly enemies. I remember when I was with Special Forces...Seems a thousand centuries ago...We went into a camp to innoculate the children. We left the camp after we had innoculated the children for Polio, and this old man came running after us and he was crying. He couldn't see. We went back there and they had come and hacked off every innoculated arm. There they were in a pile...A pile of little arms. And I remember...I...I...I cried... I wept like some grandmother. I wanted to tear my teeth out. I didn't know what I wanted to do. And I want to remember it. I never want to forget it. I never want to forget. And then I realized...like I was shot...Like I was shot with a diamond...a diamond bullet right through my forehead... And I thought:
My God...the genius of that. The genius. The will to do that. Perfect, genuine, complete, crystalline, pure. And then I realized they were stronger than we. Because they could stand that these were not monsters...These were men...trained cadres...these men who fought with their hearts, who had families, who had children, who were filled with love...but they had the strength...the strength...to do that. If I had ten divisions of those men our troubles here would be over very quickly. You have to have men who are moral...and at the same time who are able to utilize their primordal instincts to kill without feeling...without passion... without judgement...without judgement. Because it's judgement that defeats us. "

http://homepage.mac.com/dmhart/WarF...calypseNow.html :
ציטוט:
2. Historical fabrications: no use of spears or bows and arrows against Americans (although some booby traps used sharpened bamboo spikes); VC did not hack off arms of innoculated children (compare "Deer Hunter"'s references to Russian roulette on POWs); no Montagnards in Cambodia (Laos); cannot sail upriver to Cambodia from central VN (mountain chain in the way); can sail up Mekong but no jungle, rice paddies.

ישן 09-10-2006, 14:22

נדמה לי שוב שאנו מערבים טקטיקה באסטרטגיה.
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=freedom_fighter]לכן..."

קודם כל ברור לי שהאמירה שלי לגבי חוסר החשיבות של מספר הקנים היא מוגזמת, זה היה בכוונת מכוון
רציתי להדגיש את הקונספט שיציאה למלחמה בסופו של ענין אינה החלטה שמגיעה מחישוב מתמטי של השוואת כוחות ואיכותם, אלא החלטה שמגיעה ממניעים רציונליים ואמוציונליים השלובים זה בזה.
וגם אם רק רציונליים- אני לא בטוח בכלל שאסד יאבד את כסאו, גם אם הוא יהיה מעורב במלחמה "כואבת" מבחינתו נגד ישראל.
על מה אני מבסס את זה?
על הפיילוט הלבנוני. אפילו בלבנון, שיש בה אופוזיציה למלחמה ולנסראללה, נסראללה מסתובב בראש חוצות ומשווק את העימות הזה כניצחון. החטופים עדיין אצלו, לא פרקו אותו מנשקו, והחברה שלו מצטלמים על הגבול.

אז אני אנסה להיות הינוקא אסד לצורך הענין. שניה, אני אכבה את הפלייסטישן. עכשיו ככה- אחמדיניג'אד אומר לי- קדימה גבר, אני אחוריך. אני אעזור לך בשמיים, וכבר היום אני מחמש אותך חופשי. נסראללה אומר לי "וואללה אני יודע איך לנצח את היאהוד, חודש והם הצליחו לכבוש לי רק קילומטר וחצי" (זה נסראללה הגיבור, שהסיג את ישראל מלבנון, שנלחם בה במלחמה ובהתשה-ברצועת הבטחון ולא נפל).
ואולמרט אומר לי- "לא תקבל את רמת הגולן, כי אתה לא רציני".
אז מה נשאר לי לעשות? יש לי מעצמה איזורית חזקה שמחמשת אותי. יש לי ארגון מקצועי שהוכיח שהוא מסוגל לספוג מהיאהוד ולצאת כמנצח. ויש לי יאהוד שלא רוצים לדבר אתי. על הפפו שלי נפגעים מתוך העם הסורי, ממילא מי שיבקר אותי יושתק ויועלם.
ההמשך שקוף.

זהו- לא מתחשק לי לכתוב מגילות, אני רק אציין שהסורים לא יהיו טפשים מספיק כדי לבצע מחטף- אולי רק כאקט המכונן של המלחמה. מוקד המאמץ שלהם יהיה כתישת העורף הישראלי, שהוא החוליה החלשה- על מנת להשיג בסיום המלחמה את רמה"ג. שזו המטרה מלכתחילה, ואם השיגו אותה- נצחו לשיטתם. כמעט בכל מחיר.
ישן 09-10-2006, 14:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "נדמה לי שוב שאנו מערבים טקטיקה באסטרטגיה."

ציטוט:
קודם כל ברור לי שהאמירה שלי לגבי חוסר החשיבות של מספר הקנים היא מוגזמת, זה היה בכוונת מכוון
רציתי להדגיש את הקונספט שיציאה למלחמה בסופו של ענין אינה החלטה שמגיעה מחישוב מתמטי של השוואת כוחות ואיכותם, אלא החלטה שמגיעה ממניעים רציונליים ואמוציונליים השלובים זה בזה.

אני מסכים איתך לחלוטין. אין וויכוח.
ציטוט:
וגם אם רק רציונליים- אני לא בטוח בכלל שאסד יאבד את כסאו, גם אם הוא יהיה מעורב במלחמה "כואבת" מבחינתו נגד ישראל.
על מה אני מבסס את זה?
על הפיילוט הלבנוני. אפילו בלבנון, שיש בה אופוזיציה למלחמה ולנסראללה, נסראללה מסתובב בראש חוצות ומשווק את העימות הזה כניצחון. החטופים עדיין אצלו, לא פרקו אותו מנשקו, והחברה שלו מצטלמים על הגבול.

אני מצטער אבל אני לא מקבל את ההשוואה הזו. אין דין מי שרוצה לנהל מדינה, על כל המשתמע מכך, לזה העומד בראש ארגון גרילה. תפגע בכלכלה, ברכבות, בנפט, בנמלי התיירות והמסחר, בערי קיט, במפעלי המזון הגדולים. הסונים יורידו את ה"אריה" העלאווי מהשלטון, כי הם ידעו איפה למצוא אותו - בארמון "המגורשים". תעשה אותו דבר ללבנון והנוצרים והדרוזים עדיין לא ידעו איפה למצוא את ה"משפר" השיעי הזה, כי הוא ישאר במערות שלו ולא יהיה כבול לשום ארמון...

ציטוט:
אז אני אנסה להיות הינוקא אסד לצורך הענין. שניה, אני אכבה את הפלייסטישן. עכשיו ככה- אחמדיניג'אד אומר לי- קדימה גבר, אני אחוריך. אני אעזור לך בשמיים, וכבר היום אני מחמש אותך חופשי. נסראללה אומר לי "וואללה אני יודע איך לנצח את היאהוד, חודש והם הצליחו לכבוש לי רק קילומטר וחצי" (זה נסראללה הגיבור, שהסיג את ישראל מלבנון, שנלחם בה במלחמה ובהתשה-ברצועת הבטחון ולא נפל).
ואולמרט אומר לי- "לא תקבל את רמת הגולן, כי אתה לא רציני".
אז מה נשאר לי לעשות? יש לי מעצמה איזורית חזקה שמחמשת אותי. יש לי ארגון מקצועי שהוכיח שהוא מסוגל לספוג מהיאהוד ולצאת כמנצח. ויש לי יאהוד שלא רוצים לדבר אתי. על הפפו שלי נפגעים מתוך העם הסורי, ממילא מי שיבקר אותי יושתק ויועלם.
ההמשך שקוף.

כן, מי אומר לי (אסד) את זה? זה שהאינטרס שלו זה למשוך עוד קצת זמן בשביל עצמו (גרעין) וזה שאני יודע בדיוק עד כמה הוא נחשל עם כל הסיוע האיראני... שוב, אסד הוא לא ילד ואסור לנו לעשות את הטעות של להמעיט בערכו. אסד יכול להרוויח פה רק אם הוא יקבל מאיראן פצצות אטום בתמורה למאמץ שלו, ע"מ להשיג מאזן אימה (להביס את ישראל הוא יודע שהוא לא יכול, אולי עוד כמה שנים של עבודה מאסיבית כמו במצרים). כדי להגיע למעמד הזה הוא צריך לעשות הרבה רעש, אבל עדיין לשרוד. אז הוא לא יכנס לדעתי למלחמה כוללת וגם לא למחטף, הוא רק יעשה הרבה רעש, יזיז כוחות הלוך וחזור ויקווה לא לעצבן אותנו יותר מדי. אם זה יעבוד לו אולי הוא גם ישכנע את האיראנים שהוא שכב על הגדר בשבילם, ושהיהודים שכלקח מלבנון פחדו להסתבך שוב.

ציטוט:
זהו- לא מתחשק לי לכתוב מגילות, אני רק אציין שהסורים לא יהיו טפשים מספיק כדי לבצע מחטף- אולי רק כאקט המכונן של המלחמה. מוקד המאמץ שלהם יהיה כתישת העורף הישראלי, שהוא החוליה החלשה- על מנת להשיג בסיום המלחמה את רמה"ג. שזו המטרה מלכתחילה, ואם השיגו אותה- נצחו לשיטתם. כמעט בכל מחיר.

הטרדה על העורף זו אסטרטגיה יעילה בהתחשב במצב, בתנאי שלא ישתמש באמל"ח סטנדרטי (קל באופן יחסי לזהות ולהשמיד קנים ומטל"רים) אלא יפזר את הרקטות בחוליות קטנות ע"פ המודל של החיזבאללה. אני הייתי מגייס מילואים ומצהיר שאני עומד לשרוף את דמשק. הוא רוצה לחיות, הוא יתקפל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:29

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר