לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-10-2006, 09:39
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
נשאלת השאלה, האם במה שתקפת כבר, אין די בכדי להשיג הכרעה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "האם עדיין יש לנו את האפשרות, פיזית ומוסרית, פשוט להרוס? במידה וצריך?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Guy.P.A
השאלה שלי היא דיי פשוטה, שמעניינת אותי לבמידה ותהיה באמת בעתיד מלחמה אזורית במזרח התיכון.

האם לישראל יש עדיין את האפשרות הפיזית, פשוט להרוס, במידה ולא נשאר עוד מה לתקוף ואנחנו באמצע מלחמה, ועד לאיזה גבול אתם משארים שבממשלה שלנו יסכימו למשוך במידה ולא תהיה ברירה?

ואם כן, בלי לעבור על בט"ש, איזה סוגים של תחמושת \ נשק ידוע לכם שיכולה לשמש למטרה זו?

גיא.

אם יורידו את הכפפות ו"נשחק באמת מלוכלכך", אז השמדה טוטאלית של תחנות כח ומתקני דלק.. מתקני שלטון ופיקוד ושליטה, הרי שהשגת לך הכרעה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2006, 10:59
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
השאלה מה אתה רוצה להרוס...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "נשאלת השאלה, האם במה שתקפת כבר, אין די בכדי להשיג הכרעה."

גם בהתכתשות האחרונה נזהרנו מלפגוע באזרחים.
במלחמה שתבוא - וכנראה היא מגיעה אוטוטו יורדו הכפפות וערים יותקפו כפי שדרזדן הותקפה על ידי כוחות הברית. הביצוע יהיה על מנת לשבור את רוחו של העם הלוחם מולנו.
מכיוון שעמנו עומד בהתקפות טילים מזה שנים הרי שנותר רק לבחון את יכולתו של העם הלוחם מולנו וכיצד יגיב להתקפות שכאלה.
לדעתי , ואני די פסימי [...] - דווקא בסוג כזה של של לחימה לישראל היתרון ובסופו של דבר כלום לא השתנה במזה"ת. מלחמה קשה והרבה אבידות אבל אנו עם הגב לקיר והם לא וזה מה שמשנה בסופו של דבר, הרי כפי שאמר צ'רצ'יל - we shall never surrender.

ישן 08-10-2006, 11:32
צלמית המשתמש של רועי AZ

אז זהו שלא כך.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "השאלה מה אתה רוצה להרוס..."

אתה ממש לא צריך להפציץ את דמשק כפי שהפציצו את דרזדן... שם טבחו גם באזרחים. במקרה דנן אינך יכול לעשות כן, אלא אם - תמות נפשי עם פלישתים . כפי שציינתי, אתה כן יכול לגרום להרס טוטאלי של תשתיות. אנחנו חושבים שהם לא עם הגב לקיר.. האמן לי שההיפך הדבר. גם הם בני אדם וגם הם צריכים חשמל למחיה ודלק לתעשייה.. הכלכלה שלהם לא תשרוד מלחמה גם בהיקפי נזק מצומצמים יותר.. תפיסת ההפעלה שהייתה לקויה מול החיזבאללה, היא היא שתכריע מול סוריה.המלחמה מולם תיגמר מהר משניתן לחשוב... מה יותר קל מלהכות בטורי שריון חשופים ובחיילים חשופים, אשר אינם מתחבאים מאחורי ילדים ושמלות נשים?

ישן 08-10-2006, 13:03
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא צריך שהם יילכו ישר לכוונת של צה"ל. צה"ל יכול למצוא אותם...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]מה יותר קל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
וכמובן שהם ילכו ישר לכוונות של צה"ל... תתן יותר קרדיט לסורים, הם מודעים לחולשות שלהם ואני בספק עם הם יחזרו על מה שהם ניסו לעשות ב-73.

ישן 08-10-2006, 18:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

הסורים יפעילו את ארגוני הטרור שלהם בשטחים? לא הבנתי....
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אני לא חושב שזה כזה פשוט כו שאתה מתאר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ingsoc
סביר להניח שכוח צה"ל יוכל להיכנס לעומק השטח הסורי, אבל הסורים יפעילו את אירגוני הטרור שלהם (הפלסטינאים) כדי לבצע פיגועים בערי ישראל, מערך הטילים הסורי יופעל במלוא עוצמתו .

ולגבי מערך הטילים ראה הודעתי לעבדול...

ישן 08-10-2006, 12:16
  toni2ton toni2ton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.05
"יפי נפש"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "האם עדיין יש לנו את האפשרות, פיזית ומוסרית, פשוט להרוס? במידה וצריך?"

שלום,

קראתי חלק מההודעות שפורסמו למעלה, ופשוט אין מילים,
חברים, אני באמת מתחיל להאמין שאנו לוקים בתסמונת סכיצופרנית - חלק מאושר עד הגג, והחלק השני פסימי עד כדי אבדון - "האם לישראל יש עדיין את האפשרות הפיזית, פשוט להרוס, במידה ולא נשאר עוד מה לתקוף ואנחנו באמצע מלחמה, ועד לאיזה גבול אתם משארים שבממשלה שלנו יסכימו למשוך במידה ולא תהיה ברירה?" - מספרים שעמדנו בפני מצב של אבדון כללי במלחמת יום כיפור... ומה שמנע את הטלת הפצצה היה המפנה בקרבות.. לדעתי זה שטויות והתברברות של גורמים שיש להם אינטרס לעשות כן.

יכולת פיזית, אני מאמין שיש לנו - ואם לא, זה יהיה חבל - מאחר והטקטיקה הסורית (לדעתי) במלחמה הבאה, היא מטח כבד ופתאומי של טילי קרקע קרקע על מטרות איכות מבחינה צבאית (חיפה, שדות תעופה) או מטרות פוליטיות (תל אביב) - זה פשוט מצחיק, הקיבוע המחשבתי הערבי הזה בקשר לתל אביב... כל הזמן זה תל אביב - המרכז השליטה היהודי במזרח התיכון, לא חסר מסביב (ראשי ערים אחרות צריכים לזעוק חמס על הקיבוע הנ"ל).

לאחר המטח הם פשוט לא חייבים להזיז את צבאם, גם אחרי 48 שעות של מתקפה ישראלית, אני לא רואה את הממשלה נותנת לצבא אור ירוק (במיוחד בזמנים הללו וחוסר האמון בין שני המערכות) לצאת במבצע קרקעי נרחב.

ולבסוף, האם יש לנו את "הבטן" או כמו שהמונח באנגלית ה-stomach לעשות נזק נרחב - אני מקווה שלא שכחנו את הצהרות הקברניטים - "נחזיר את לבנון 30 שנה אחורה" או "על כל טיל שירו לעבר חיפה, נוריד להם בניין" ....
ישן 08-10-2006, 13:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

נשאלת השאלה עד כמה אפקטיבית תהיה התקפת פתע כזו
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי toni2ton שמתחילה ב ""יפי נפש""

בהתחשב בעובדה שיש לך מערכת מוכחת ליירוט טילים. (להזכירך, היחידה בעולם שיירטה טיל, בניסוי אמנם, אבל בתרחיש מלא של שיגור טיל ממרחק רב, איתור ואיכון המטרה ע"י ה"אורן ירוק") וכן החמישה עשר יירוטים אחרים של "אנקור שחור"...קראתי לא מזמן כתבה שבה נאמר שיותר קשה ליירט את ה"אנקור".

כמובן שאין הרמטיות ולא כל הטילים ייורטו (גם זה נכתב בכתבה), ואכן יהיה נזק ותיהרג אוכלוסיה אזרחית.. אך כאן נכנסת המשוואה של מאזן האימה. גם אנחנו יכולים לפגוע באוכלוסיה אזרחית אם אכן תיפגע זו שלנו.

ישן 08-10-2006, 20:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
"אל-חוסיין" זה סקאד.
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "[font=Verdana]דווקא כן -..."

לייתר דיוק "אל-חוסיין" הוא השבחה מאוד פרימיטיבית של סקאד.
הבעיה העיקרית הייתה טווח קצר מדי,
הפתרון הקל טכנולוגית היה להוסיף עוד דלק, מכיוון שיותר זמן בערה נותן יותר מהירות, שמתורגמת ליותר טווח...
אז חותכים את הטיל באמצע, מגדילים את מיכל הדלק, וסוגרים חזרה. התוספים באים ע"ח טיל נוסף שהונצל (עבר קאניבליזציה). הטווח יותר גדול, אבל עכשיו גם הקוטר, המשגר הישן לא מתאים...
אז בונים מתאם למשגר הישן.

אני פשוט כבר לא זובר אם אלו היו סקאד C "מושבחים" או B (נראה לי ש C, אני צריך לבדוק...)

ישן 08-10-2006, 21:04
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
תשובות לCre ועבדול...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב ""אל-חוסיין" זה סקאד."

מה ששוגר לרמת דוד היו רקטות Frog למיטב ידיעתי אכן היה שימוש בסקאדים נגד ישראל במלחמת יוה"כ אך בזירה אחרת(אני חושב כנגד כוחות צה"ל בסיני}בכל אופן אני לוקח את המשפט של "אף פעם לא נורו סקאדים על ישראל" בחזרה,נורו מספר סקאדים,אך הם לא גרמו לנזק.
מה ששיגרו עלינו במלחמת המפרץ היו טילים מדגם "אל-חוסיין" אילתור עיראקי לטילי הסקאדB שהטווח שלהם לא היה מספיק גבוה כדי שהם יוכלו להגיע לישראל,לאל חוסיין היה C.E.P גבוה מאוד מה שלא אפשר לו לפגוע במטרה שלו בדיוק,אבל זה לא משנה כל כך אם אתה משגר טיל כזה לגוש דן,ככה שגם טיל עם CEP של 3000מטר(לא חושב שיש כזה)אם תשגר אותו נניח על צפון תל-אביב אז הסבירות היא גבוהה מאוד שהוא יפגע באחד הבתים בצפון תל אביב-שכן קוטר צפון תל אביב הוא גדול הרבה יותר מ3000מטר.

בכל אופן שורה תחתונה, אל חוסיין הוא סקאד B שהאריכו אותו קצת כדי שיהיה אפשר להכניס עוד כמה ליטרים של דלק.

ישן 08-10-2006, 14:17
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

תרחיש מצדה...

ראיתי פעם סרט שממחיש בצורה יפה את תרחיש מצדה (נראה לי שזה אחד מהמותחנים של טום קלנסי).
באיזה דיון גנרלים בארה"ב מראים את מפת המזה"ת, ויש פיצוץ בלתי קונבנציונאלי באזור חיפה (לא זוכר מאיזה סוד, נראה לי אטומי), ישראל לא בטוחה מי תקף אותה (הפצצה מוגנבת לישראל ע"ג ספינה ומפוצצת בים מול נמל חיפה) אז קהיר, דמשק ובגדד מופצצות באטום (סרט קצת ישן, עירק עדיין באיום), ישראל מופצצת בעשרות פצצות כימיות וביולוגיות שמקיפות את כל שטחה, 150 טילי אטום שישראל משגרת פוגעים בכמעט כל נקוד על המפה, המדינה היחידה הריבונית שנשאר עם מי לדבר בה היא ירדן.....

בתרחיש מצדה אמיתי לא נצטרך כל כך הרבה פצצות.
  1. אני סופר אחת לכל עיר בירה חשובה (קהיר, דמשק וטהראן).
  2. אחת לקום (סתם קנאות דתית שלי).
  3. אחת מלוכלכת במיוחד בסכר אסואן תזהם את המים, תשמיד 70% מאספקת החשמל של מצרים ותוך 20 שנה תהרוג מעל ל 80% מאוכלוסיית מצרים בצמא/הרעלה.
  4. אחת מלוכלכת במיוחד באגם אסד (ליד הסכר - שוב שילוב של חשמל והרעלת מקורות מים).
  5. אחת מלוכלכת במיוחד בג'יסר א-שוגור (צפון מערב סוריה) להרעיל את יתרת מאגרי המים הגדולים בסוריה.
  6. אחת מלוכלכת במיוחד בימת אורמיה (ריזייה בכורדית) בשביל עיקר מאגרי המיים באיראן.
  7. אחת בשיראז (מאגרי מים ומרכז מסחרי לאומי).
  8. ואחת באהון (ריכוז עיקר שדות הנפט הפעילים באיראן, ויתרת מאגרי המים הגדולים).
עד עכשיו ספרתי 10 פצצות, כשאת רובן הייתי מעדיף לחמש ברש"קים מדור ישן (טווח פיצוץ אפקטיבי קטן יותר, הרבה יותר נשורת...).

מי באמת צריך יותר?

ישן 08-10-2006, 14:47
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "תרחיש מצדה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
ראיתי פעם סרט שממחיש בצורה יפה את תרחיש מצדה (נראה לי שזה אחד מהמותחנים של טום קלנסי).
באיזה דיון גנרלים בארה"ב מראים את מפת המזה"ת, ויש פיצוץ בלתי קונבנציונאלי באזור חיפה (לא זוכר מאיזה סוד, נראה לי אטומי), ישראל לא בטוחה מי תקף אותה (הפצצה מוגנבת לישראל ע"ג ספינה ומפוצצת בים מול נמל חיפה) אז קהיר, דמשק ובגדד מופצצות באטום (סרט קצת ישן, עירק עדיין באיום), ישראל מופצצת בעשרות פצצות כימיות וביולוגיות שמקיפות את כל שטחה, 150 טילי אטום שישראל משגרת פוגעים בכמעט כל נקוד על המפה, המדינה היחידה הריבונית שנשאר עם מי לדבר בה היא ירדן.....

3. אחת מלוכלכת במיוחד בסכר אסואן תזהם את המים, תשמיד 70% מאספקת החשמל של מצרים ותוך 20 שנה תהרוג מעל ל 80% מאוכלוסיית מצרים בצמא/הרעלה.
  4. אחת מלוכלכת במיוחד באגם אסד (ליד הסכר - שוב שילוב של חשמל והרעלת מקורות מים).
  5. אחת מלוכלכת במיוחד בג'יסר א-שוגור (צפון מערב סוריה) להרעיל את יתרת מאגרי המים הגדולים בסוריה.
  6. אחת מלוכלכת במיוחד בימת אורמיה (ריזייה בכורדית) בשביל עיקר מאגרי המיים באיראן.
עד עכשיו ספרתי 10 פצצות, כשאת רובן הייתי מעדיף לחמש ברש"קים מדור ישן (טווח פיצוץ אפקטיבי קטן יותר, הרבה יותר נשורת...).

מי באמת צריך יותר?

בנאדם אהבתי את הפירוט חחח .

בכל מקרה, אי אפשר לא לגלוש לנושא פוליטי בדיון הזה, עם המנהיגות הגדולה של שלושת הקודקודים אני בספק שישראל תשתמש בנשק גרעיני במידה וישראל תיפגע קשות.

אבל יכולת, מבצעית, יש, פצצות גם יש ואני מאמין שלישראל יש פצצה במשקל של מעל מגטון 1.
ישן 08-10-2006, 14:56
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06

הקטע הבאמת טיפשי שבכל סרט כזה לוקחים פצצה גרעינית כשווה לפצצת הירושימה נגסקי ומשתמשים בזה לצורך המחשה, אבל בעצם זה ממש לא נכון.
כולנו יודעים שפצצות ילד קטן ואיש שמן היו שתי פצצות שבמונחים של הגרעין הן פצצות קטנות, ופצצות גרעיניות של המאה ה21 ישמידו ערים ביחד ( ברבים ) ולא אזור של עיר אחת.

אני לא מאמין שהחץ יוכל לעצור את כל הטילים שישוגרו לישראל, אבל אני כן מאמין שאחרי מטח טילים אחד, צה"ל יוכל להשמיד כל משגר שנעשה בו שימוש, מה שיגרום להם להתחיל ולהשתמש בקטיושות שלא ייגרמו נזק אמתי בזמן מלחמה שכל המכשולים בה יוסרו.

לפי דעתי, צעד של סוריה לפגיעה באזרחי ישראל יבוא בשלב מאוחר מאוד, אם בכלל. הם יודעים טוב טוב מה צה"ל מסוגל לעשות לאזרחים שלהם, ושאף אחד לא יהסס פה לפגוע באזרחים סורים במידה והם כיוונו במתכוון למרכזי אוכלוסיה ישראלים. זה יהיה פשוט טיפשי בגלל הסיבה הפשוטה שאנחנו יכולים לעשות הרבה יותר נזק מהם.

עוד שאלה אחת -

הביאו כתבה בפורום אחד בסוף 2005 על כך שלאחר שארה"ב סירבה למכור לישראל את הטומהוק בפעם ה... מי יודע כמה, התחילו בישראל לפתח טיל שיוט מתוצרת עצמית שיהיה במקום מה שכיווינו שהטומהוק יהיה.
האם מישהו יכול לאשר את זה? או האם ידוע למישהו על טילי שיוט ישראלים לטווחים גדולים כמו הטומהוק? חוץ מה Popeye Turbo שמשוגר מהדולפין? האם יש לישראל טילי שיוט קרקע קרקע? מספינות הסער? כי הרי לסוריה יש מערכות נ"מ מתקדמות בהרבה מכל מה שהתמודדנו איתו בעבר, ולא סביר שחיל האוויר יסכן את המטוסים + טייסים יותר מדי, מה שיצריך אותנו להשתמש באמצעים מדוייקים אחרים, וכל מה שאני חושב עליו כרגע זה טילי שיוט.. אז האם למישהו יש מידע על זה?
ישן 08-10-2006, 18:24
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "הקטע הבאמת טיפשי שבכל סרט כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Guy.P.A
לפי דעתי, צעד של סוריה לפגיעה באזרחי ישראל יבוא בשלב מאוחר מאוד, אם בכלל. הם יודעים טוב טוב מה צה"ל מסוגל לעשות לאזרחים שלהם, ושאף אחד לא יהסס פה לפגוע באזרחים סורים במידה והם כיוונו במתכוון למרכזי אוכלוסיה ישראלים. זה יהיה פשוט טיפשי בגלל הסיבה הפשוטה שאנחנו יכולים לעשות הרבה יותר נזק מהם.

מבלי להכנס לפוליטיקה, העובדה הכואבת היא שישראל מבליגה מאז -19921993 באופן רציף על טבח אזרחים שלנו. אף אחת מהתגובות שלנו לא הייתה יעילה (במונחי זמן) או אפקטיבית נגד האיום. באופן לא רשמי זוהי המדיניות שלנו שצה"ל פועל בתוכה. התרוץ המקובל להסביר את זה, הוא דעת קהל עולמית (שמשפיעה על סנקציות כלכליות נגד ישראל) ולחץ אמריקאי (כאילו שבלי ארה"ב נתדף מייד מהאזור, כאילו אנחנו באמת מוצב קולוניאלי אמפריאליסטי של המערב הדקדנטי כפי שטוענים ערבים ופרופסורים אנטי-ציוניים רבים בישראל). לפעמים הלחץ האמריקאי הוא רק תירוץ לאימופטנציה וחוסר יכולת החלטה, הנהגה או ביצוע ניהולי.

אז אני לא מאמין שישראל תעשה משהו יסודי או דרסטי נגד הסורים בעכבות התקפת טילים. אסד בטוח לחלוטין בכסאו מצדנו. עוד תראה שבשיא המלחמה עוד יהיו מי שיתארו אותו בארץ כגיבור כל יכול ו"נסיך שלום" אוהב אדם. ... ויהיו העיתונאים שגם יאמינו בזה...

ציטוט:
הביאו כתבה בפורום אחד בסוף 2005 על כך שלאחר שארה"ב סירבה למכור לישראל את הטומהוק בפעם ה... מי יודע כמה, התחילו בישראל לפתח טיל שיוט מתוצרת עצמית שיהיה במקום מה שכיווינו שהטומהוק יהיה.
האם מישהו יכול לאשר את זה? או האם ידוע למישהו על טילי שיוט ישראלים לטווחים גדולים כמו הטומהוק? חוץ מה Popeye Turbo שמשוגר מהדולפין? האם יש לישראל טילי שיוט קרקע קרקע? מספינות הסער? כי הרי לסוריה יש מערכות נ"מ מתקדמות בהרבה מכל מה שהתמודדנו איתו בעבר, ולא סביר שחיל האוויר יסכן את המטוסים + טייסים יותר מדי, מה שיצריך אותנו להשתמש באמצעים מדוייקים אחרים, וכל מה שאני חושב עליו כרגע זה טילי שיוט.. אז האם למישהו יש מידע על זה?

אפשר להתווכח עד כמה ישראל צריכה טילי שיוט. הגדלנו מאוד את טווח הפעולה של ח"א.
לטווחים קצרים, יש מספר טילי שיוט, כמו הגבריאל (שעוד עשו בו שימוש במלחמה), ההרפון. יש גם את הדלילה (לפי israeli-weapons), יש מזל"טים חמושים, ומזל"טים מתאבדים...

טילי השיוט יקרים ואפשר להפיל אותם. עדיף לתקוף עם טילים בליסטים או מטוסים.

לחיל הים שלנו טווח פעולה מוגבל והוא אינו בנוי כדי להתרחק מהמטריה של ח"א. תחת המטריה של ח"א אין צורך בטילי טומהוק.

באופן אישי, אני חושב שהדוקטרינה הצבאית של ישראל לא מספקת. אנחנו כן צריכים חיל ים גדול, שמשמש כזרוע אסטרטגית נוספת היכולה לפעול עצמאית מסיוע אוירי של ח"א (דיהיינו נומ"טים מסוג כלשהו), ולכן צריך גם טילי שיוט כמו טומהוק, מפציצים כבדים, חיל נחתים וכיוצ"ב... אבל זה רק אני...

ישן 08-10-2006, 15:07
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
הראשונה צריכה לרדת על הקעבה במכה אם כל חטאת .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666

מי באמת צריך יותר?

ישן 08-10-2006, 15:53
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
נו באמת.. חבר'ה.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "הראשונה צריכה לרדת על הקעבה במכה אם כל חטאת ."

כל שיחת האטום הקטנה הזאת היא חסרת תועלת. אם הגענו לשלב ששיגרנו טיל גרעיני אחד- לא חשוב על מי ועל מה- הרי שהפסדנו באותו רגע וכל מלחמות העבר היו לשווא. מלבד העובדה שבזאת התרנו את דמנו בכל האמור בנשק לא קונבנציונאלי, לעבר כל מטרה ישראלית אזרחית וצבאית כאחד, הרי שגם אם ננצח את המזרח התיכון כולו, לאיזה עולם נגיח מתוך ההריסות בדיוק? לעולם בו ישראל תסומן באות קין ענק ותמידי. מי יסחר איתנו? מי ימכור לנו נפט? נשק? DVD? מי יסתכל עלינו באו"ם (בו כמובן כבר לא נהיה חברים).. המדינה תכלה את עצמה (או את מה שישאר ממנה לאחר המלחמה) תוך דורות ספורים.
ואל תגידו "יסלחו לנו אם הערבים יתחילו"- נהיה שוטים אם נחשוב שנזכה לאותו יחס סלחני שקיבלה ארה"ב ב 1945. אנחנו לא ארה"ב והעולם לא יסלח למדינה שחיסלה באחת 40% מאספקת הנפט שלו ע"י שימוש בנשק מוקצה. זה לא יעניין אותם מי התחיל כמו שלא מעניין אותם היום.

נשק גרעיני הוא כגליוטינה מעל ראש מדינות ערב הרוצות בהשמדת ישראל, אך למעשה זאת גיליוטינה שמונפת מעלינו בדיוק כמו עליהן. הם יושמדו מהפצצה ואנחנו מהשלכותיה.

כך לפחות אני מאמין.

ישן 08-10-2006, 17:08
צלמית המשתמש של קורנסון
  קורנסון קורנסון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.04
נקודה טובה
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "נו באמת.. חבר'ה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
נשק גרעיני הוא כגליוטינה מעל ראש מדינות ערב הרוצות בהשמדת ישראל, אך למעשה זאת גיליוטינה שמונפת מעלינו בדיוק כמו עליהן. הם יושמדו מהפצצה ואנחנו מהשלכותיה.

למה גיליוטינה? יש כבר משל הולם שהשתמשו בו רבות כמטפורה לסכנה שנשק גרעיני מהווה גם לאלו המחזיקים בו, ואפילו ספציפית בהקשר הישראלי - חרב דמוקלס.

אני לא זוכר איפה קראתי את זה, יתכן באחד הספרים של אבנר כהן, אבל היה כבר מי שציין שלמרות שברור לחלוטין לכל אדם חושב מדוע ישראל תרצה להחזיק בנשק גרעיני, יש בזה משהו פרדוקסלי מכיוון שיותר מסביר שישראל לעולם לא תעשה שימוש בנשק מסוג זה, תחת שום נסיבות.
ההגיון הוא כזה : נשק אטומי הוא ביסודו נשק הרתעתי, שנועד למנוע מלחמות שעלולות לסכן את קיומה של המדינה. אבל אם הוא כבר כשל ומלחמה כזו פרצה וישראל אכן עומדת בפני הפסד (ניתן להניח שלפני זה לא ישקל שימוש בנשק, אף לא שימוש טקטי), אין לה סיבה ממשית לעשות שימוש בנשק. אם האויב בשער, כבר הפסדנו במלחמה ושימוש בכלים אלו נגד כוחות האויב יזיק לנו לא פחות מאשר להם (ובעצם יותר כי האוכלוסיה שלנו פה, שלהם לא). ומדוע שנשתמש בו נגד בירות האויב? אם המדינה הלכה, עדיין ברצוננו לשמר את שארית הפליטה. ישראל היא מדינה, היא כלי, לא מהות הדבר עצמו - העם, האנשים. הם שיצטרכו לשרוד ולהמשיך להתקיים בעולם הזה, ושימוש בנשק כנגד אוכלוסיית האויב יעמיד את המשך הקיום שלהם בסכנה.

ישן 08-10-2006, 18:51
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי J-R שמתחילה ב "נו באמת.. חבר'ה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי J-R
מלבד העובדה שבזאת התרנו את דמנו בכל האמור בנשק לא קונבנציונאלי, לעבר כל מטרה ישראלית אזרחית וצבאית כאחד

1. אחרי השואה, איך מישהו יכול לטעון בצורה סבירה, שדמינו לא הותר זה מכבר? אחרי השואה, המלחמות שמטרתן המוצהרת היתה תמיד גנוסייד, לזרוק את היהודים לים, והטרור נגד אזרחים בזמן שהעולם כבר עכשיו מגנה את ישראל... אני לא חושב שתגובה ציונית הולמת תשנה משהו לגבי המצב. להיפך, נעורר פחד והרתעה מפנינו. זה לא מספיק שיש נשק ויודעים להשתמש בו, צריך להיות להפגין נחישות מוסרית להשתמש בו אחרת הוא סתם עול כלכלי.

2. טענה דומה לזו שלך, השמיעו כל הסיעות הערביות והקומוניסטיות (המגפון של הקרמלין) ערב כל פעולה צבאית כלשהי של ישראל. זו טענה אוניברסלית שעדיין עושים בה שימוש כנגד כל יוזמה כלשהי של ישראל.

3. המוסר היהודי - המוסר שאותו אתה מתאר איננו יהודי, אלה נוצרי. הנוצרים באירופה וארה"ב מעולם לא עשו בו שימוש כך שבעיני הוא צביעות אחת גדולה.
כיהודי שלמד דבר-ביהדות-למרות-שהוא-חילוני אין שחר לטענה הזו שלך. המוסר היהודי מבוסס על צדק: מידה כנגד מידה. ועל תועלת/ השרדות: הרתעה, הגנה עצמית, מעשי מנע. אין ביהדות עיקרון גבוה מפיקוח נפש ואין צורך שמובן יותר במוסר היהודי מאשר השרדות. בשם ההשרדות האישית והלאומית, זכותינו לעשות את כל הנחוץ. אם האיום הוא אמיתי אז חובתינו המוסרית להתמודד איתו ממש.

,
ציטוט:
הרי שגם אם ננצח את המזרח התיכון כולו, לאיזה עולם נגיח מתוך ההריסות בדיוק? לעולם בו ישראל תסומן באות קין ענק ותמידי. מי יסחר איתנו? מי ימכור לנו נפט? נשק? DVD? מי יסתכל עלינו באו"ם (בו כמובן כבר לא נהיה חברים)..

1. לזה צריך לדאוג מראש, באמצעות בריתות חזקות מספיק. תמיד יהיו מדינות שיתנגדו או ירוויחו מחרם על ישראל. זה טריק צרפתי ידוע (גם אם גם האמריקאים לא בוחלים בו בשום מצב) כדי להשיג בלעדיות בסחר עם מדינה מוקצה (במיוחד אחת עשירה כמו איראן). להטיל חרם אבל להפר אותו בעצמך, בהתחלה בסוד ואח"כ מתוך צדקנות מנופחת.

2. ישראל תמיד הייתה מאוד קרובה, ולפעמים תחת סנקציות אמיתיות לגמרי מצד המעצמות. כלומר מדובר באיום אמיתי על ישראל שישראל כבר גברה עליו בהזדמנויות שונות (1948, 1967, 1981). הדרך בה ישראל התגברה על אימברגו נשק לכל דבר, כמו גם סנקציות אינסופיות מצד כולם היה באמצעות נצחונות צבאיים מרשימים והתעלמות מופגנת מהלחצים שהופעלו עליינו. האמריקאים והאירופאים הבינו שלחצים כלכליים אינם הדרך כדי להכתיב מדיניות לישראל.

ציטוט:

המדינה תכלה את עצמה (או את מה שישאר ממנה לאחר המלחמה) תוך דורות ספורים.

לא מסכים. אנו חיים בעולם גלובלי. הרבה יותר קשה לממש חרם על מדינה כלשהי בתחום כלשהו מאשר פעם. הטלת מצור ימי על ישראל הוא צעד מלחמתי לכל דבר.

ציטוט:
אנחנו לא ארה"ב והעולם לא יסלח למדינה שחיסלה באחת 40% מאספקת הנפט שלו ע"י שימוש בנשק מוקצה. זה לא יעניין אותם מי התחיל כמו שלא מעניין אותם היום.
עולם החסר כל כך הרבה נפט, לא יהיה כל כך במצב לומר משהו. זה יכול לגרר לכאוס כלכלי חברתי שלם בכל העולם המערבי.

ציטוט:
כך לפחות אני מאמין.
תאמין במה שתרצה לבריאות, אני חושב בדיוק הפוך ממך.

ישן 08-10-2006, 16:10
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

נשק כימי הוא לא נשק שקול לנשק גרעיני, ולמעשה גם יעיל פחות מנשק קונבנציונלי. לפחות אצל המצרים, לפי מאמרים שקראתי בנושא, מחזיקים *כיום* (הם הרי השתמשו בנשק כזה בתימן בשנות השישים) בנשק כימי בעיקר למטרות מיקוח פוליטי - כדי שכל פעם שמבקשים מהם לפרק אותו הם יוכלו להניף את דגל "פירוז המזרח התיכון מנשק להשמדה המונית" ולכרוך בכך את הנשק הגרעיני של ישראל (לא שנשק כימי הוא נשק להשמדה המונית, אבל הוא נתפס ככזה משום מה).

פצצות אטום, אגב, זה די פאסה. הארסנל הנוכחי של ישראל (הכנס כאן את המאנטרה "לפי פרסומים זרים") מורכב מפצצות מימן על בסיס פלוטוניום שעובדות בשיטת הדחיסה (להבדיל משיטת ה"תותח" על בסיס אורניום מועשר, בה כנראה מתכוונים להשתמש האיראנים), ו"מחוזקות" באמצעות תוסף טריטיום, מה שמאפשר לפצצה קטנה יחסית להגיע לעוצמה נאה של כרבע מגה-טון (פלוס-מינוס, המדידות האלה תמיד משוערות), מה שמספיק כדי לשטח יפה-יפה כל מה שנמצא ברדיוס של כמה עשרות מיילים. אני לא חושף כאן שום סוד, הכל פורסם בעולם כבר עשרות פעמים, ואין לי שום "מידע פנימי" בנושא, כך שאבירי ביטחון המידע יכולים להרגע (ואני ממש לא מזלזל בחשיבות השמירה על ביטחון מידע).

בנוגע להצעות המטרות -

אסואן: זיהום המאגר יתגלגל בסוף לים התיכון, ועשוי לטנף יפה-יפה את הנמלים והחופים בישראל. אם כבר ממש מתעקשים על צעד קיצוני כמו פגיעה באסואן דווקא, פצצה קונבנציונלית שתפוצץ את הסכר תגרום למספיק נזק.

שאר מאגרי מים: הרעלת בארות היא Big No-No במלחמה בין מדינות. במיוחד לא כשיש לך מאגר מים מתוקים גדול ויפה, ותתעורר בבוקר עם המון פליטים עויינים שחוצים את הגבול כדי לשתות ממנו, בזמן שהדוד סם והדוד קלוד רומזים לך בעדינות שאם אתה לא תיקח אחריות על האסון שגרמת לו הם יכריחו אותך לקחת אחריות.

אם ישראל תעשה שימוש בנשק גרעיני (הכנס את המאנטרה "לפי פרסומים זרים") שנמצא ברשותה, זה עשוי להיות דווקא שימוש "נגד כוח" - פגיעה בגייסות אוייב, מפקדות וכו', ורק אח"כ אולי שימוש "נגד ערך" בתקיפה של ערי בירה, מרכזי תעשייה וכד'.
ישן 08-10-2006, 16:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

עבדול, J-R,

חבר'ה, אני דיברתי פה בפירוש על תרחיש מצדה, התרחיש אליו Guy.P.A התכוון (אם הבנתי אותו נכון), וגם ציינתי את זה בברור.
רק כדי ליישר את ההדורים - אני לא תומך בשימוש באטום (רק בפצצות קובלט - זמן מחצית חיים של 5.3 שנים עם קרינה של 50 קורי לגרם, 50% תמותה כתוצאה מחשיפה של 6-8 דקות לגרם בודד - וואו אלו פצצות אמיתיות... נו תפסיקו, גם לי מותר להתבדח קצת, הנתונים אמיתיים, ההצהרה שלי לא.), אף פעם לא תמכתי בשימוש בנשק סותר קונוונציה, זה נשק הרתעה, אתה אולי פחדן/רגיש/מודע לתוצאות מכדי להשתמש בו, אבל בשום פנים ואופן אסור לך לתת ליריב לדעת את זה....
בכל אופן רק הזיהום מאסואן יגיע אלינו לחופים, ושרידי הנשורת מדמשק (כתלות בתנועת הרוחות וכמויות המשקעים כמובן). השאר לא ממש יהוה בעיה ישירה שלנו.
וכמובן שבהנחה וישאר מישהו חי בכיר מספיק ללחוץ על הכפתור (אפשר לבזבז כמה טילים מעבר ל 10 שלי על מספר בסיסי טילים אסטרטגיים המוכרים לנו ולצמצם את יכולת המכה השניה) הארץ תוצף בחל"כ וחלב"ג, וגם אם לא, לא יהיו לנו מספיק כדורים לטפל בעשרות המיליונים שיצעדו ויאכלו אחד את השני עד שיגיעו למאגר המים הנקי היחיד במזה"ת שבמקרה נמצא אצלנו...

נ.ב. - לפני כמה שנים, בתרגיל חק"ב פשוט שנועד סתם לוודא שהילדים מקשיבים בקורס, הייתה שאלה שנכתבה ע"י אחת המתרגלות על סטיית תקן מעגלית של ארטילריה, וכדי להוסיף צבע לשאלה, הנקודה המותקפת היתה עיריית רעננה...כשאחד מהסגל שלנו ראה את השאלה הוא התפוצץ מצחוק. אם הסורים, או המצרים, או כל אחד אחר לצורך העניין, תוקפים בארטילריה קנית את עיריית רעננה,פיזור הפגזים במרחב זה הדבר האחרון שמעניין אותנו כבר...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:02

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר