לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-10-2006, 21:18
  snaidis snaidis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שאלה מעניינת ולא קלה במדעי המחשב

המטרה היא לכתוב תוכנית אשר קולטת מספרים עד שנקלט 1- ולהדפיס את המספרים שמעל לממוצע הסופי.
אסור להשתמש במערכים, רשימה,מחסנית\ערימה ולא תור ובכלל ללא הקצאות דינאמיות למיניהן כלומר רק משתנים. קולטים את המספרים אחד אחד.
האם הבעיה בכלל ניתנת לפתרון? אם כן אז תנסו למצוא אותו(אני אישית לא מצאתי) ואם לא אז אם אפשר תוכיחו מתמטית ולא ישר להגיד שאין לזה פתרון.
אני חושב שניתן ישר לשלול את הפתרון הרקורסיבי מכיוון שיש כאן שימוש במחסנית הקריאות.
והפתרון אמור להתבצע ב CONSTANT SPACE כלומר O(1)
אני אתן דוגמא:
אם נקלט 1-,1,2,3,4,5,6,7,8
אז יודפס 6,7,8 כי רק הם מעל הממוצע שהוא 5("מינוס אחד" לא נכלל בממוצע!).

תנסו
שאלתי את זה בכמה מקומות אבל לא מצאתי תשובה אולי אתם תוכלו למצוא.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2006, 17:56
  worm worm אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי danben שמתחילה ב "זה בדיוק המוקש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי danben
קודם כל הסטאק הוא לא בגודל קבוע. אולי תחת WINXP הסטאק הוא בגודל קבוע ומסויים (אין לי מושג) אבל אתה יכול תמיד להגדיל את הזיכרון וע"י כך להגדיל את הסטאק. לכן הטענה שלך לא נכונה.

.

STACK תמיד בגודל קבוע לאותו קובץ EXE (לאותו BUILD) לפחות ב PC במערכות מחשב אחרות אני מניח שגם אבל לא יכול להגיד בדיוק. ברור שניתן להגדיל STACK של תוכנית אבל לא דינאמי!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי danben

אם הייתי יודע איך להחזיק קלט בגודל כלשהו באמצעות כמות קבועה של זיכרון הייתי עושה מליונים ולא הייתי מספר את זה לך
.

לדעתי זה יהיה אפשרי כאשר מעבד יוכל לבצע יותר מפעולה בנקודת זמן. למשל במערכות רב מעבדים זה כן אפשרי אבל גודל הקלט צריך להיות לא גדול ממספר מעבדים
ישן 14-10-2006, 23:17
צלמית המשתמש של RP.
  משתמש זכר RP. RP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
לא מה שאני הבנתי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי worm שמתחילה ב "[QUOTE=RP.]אתה נוגע במקרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי worm
ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
אתה נוגע במקרים פרטיים בעוד השאלה היא בתכלס די תאורטית ולא דורשת הרבה ידע בתכנות/מחשבים.
כדי לדון בנושא תאורתי צריך להבין קצת דברים בנושאי מבנה המחשב ותוכנה לא?

לא ממש, צריך לדעת את הרעיון הכללי של תכנות (ולא משנה באיזה תכנה) אבל בעיקר מתמטיקה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RP.
וכמו שאמרת בנוגע למחשב רב-מעבדים, הוא מוגבל למספר המעבדים בעוד שהשאלה מתייחסת למספר X (משמע שהתשובה צריכה להיות לנכונה לכל המספרים שקיימים...).
זה נרא לי בדיוק מה שאמרתי .....

לא, זה לא מה שאמרת (או יותר נכון לפחות זה לא מה שהבנתי מדבריך) - לפי מה שאני מבין מה שאתה אמרת זה שניתן ע"י הוספה של מספר מסוים של מעבדים לפתור את הבעיה (וגם כתבת בהודעה האחרונה שלך אבל כנראה הורדת בעריכה ) שזה טעות - כי לא ניתן להוסיף אין סוף מעבדים, ולכן בעצם אין לך פיתרון לבעיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר