לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2006, 07:44
  VladV VladV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחק רועי שמתחילה ב "אמנות הלחימה לאן?"

לא צריך לשפר דבר באומנויות לחימה ליתר דיוק כבר לא רוב אומנויות הלחימה במכור נוצרו שימושיות

ולא רעות בכלל אבל בגלל כל אחד שרצה לשנות ולשפר יצה כמו המישחק הזה "טלפון שבור"
עד עכשו הספיקו לקלקל את רוב אומנויות הלחימה אם השיפורים האלו וליצור כל מיני שטויות
(זיופים למכור)
הדוגמה לכך שקונג-פו שאולין היא אחד מבין האומנויות הלחימה החזקות והקשה ביותר מבין כולם וזה בגלל
שאנשים שמרו על המסורת של אומנות הלחימה .
ניתן לשנות ולשפר אומנות כשה מיצרים אותה אבל לא כשה היא כבר נוצרה.
זה כמו לנסות לשנות חרב כשה הברזל היתקרר,החרב פשות תישבר.

נערך לאחרונה ע"י VladV בתאריך 11-10-2006 בשעה 07:55.
חזרה לפורום
ישן 11-10-2006, 09:42
  hhillel hhillel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
VLAD
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי VladV שמתחילה ב "לא צריך לשפר דבר באומנויות..."

ולאד,לנקודת ההשקפה שלך קוראים "ראייה צינורית". נסה לקבל את ההערה ברוח טובה,אני לא מנסה לרדת עלייך חלילה. הרבה אומנויות לחימה בהסטוריה התפתחו כתוצאה מהלך החיים באותו איזור. אחת הדוגמאות הפשוטות היא כלי נשק, לחימה עם רומח,חרב + מגן וכו. עד היום נלמדות שיטות אלו אך יש להן בעיית פרקטיות,כי אנחנו כבר לא מסתובבים ככה ברחוב. מה גם, שנשק חם ניכנס לזירה,אנשים שיש להם כלים אחרים (קרקע,עבודת רגליים\ידיים לא שגרתית). ולכן להשאר עם אותם כלים ולא להתפתח,זה כמו להגיע למלחמה היום על גבי סוס עם חץ וקשת, כשליריב שלך יש יכולת ראייה תרמיט ותבור. מקווה שהנקודה שלי ברורה.
אני אישית מאד בעד התפתחות,כאשר אנחנו בוחנים לפרטי פרטים כל "כלי" שאנחנו רוצים להכניס לשיטה. ויש הרבה לאן להתפתח.

חזרה לפורום
ישן 11-10-2006, 12:58
  VladV VladV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hhillel שמתחילה ב "אם הבנתי אותך נכון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hhillel
מפריע לך שאחרי השינויים בשיטה משתמשים באותו שם????
אם כן,אז אני קצת מבין אותך. הרי השם מייצג משהו מסויים ויכול להטעות אנשים אחרים שלא מכירים את השיטה. מצד שני, יש מורה שלוקח את השיטה לכיוון אחר. אני מכיר משהו שלימד TKD כהגנה עצמית. הפומסה נשאר,עבודת הרגליים נשארה אבל הוא עבד אתם המון על טכניקות הגנה עצמית (הרבה יותר עבודת ידיים מהמקובל). בקיצור, כל עוד הבסיס נשאר אין לי בעייה עם השינויים.

לא לא הבנתה אותי אותי נכון הכוונה שלי היתה שאנשים לא מלמדים כמו שלימדו פעם חלק מהמאמן מיתעצלים מורידים חלק מוסיפים חלק ויוצה מי יודע מה.
אני מכיר הרבה אנשים שהיתאמנו בקרטה ג'יוג'יטסו וכו יש להם חגורה שחור לאחד יש מדליות אבל מה יצה להם מזה את כל המדליות והחגורות הם יכלו ליקנות בחנות הכרובה לבית.
אני מיתכוון לזה שאם היוה מלמדים לפי המסורת אולי היה יוצה לאנשים מה שהו חוץ מליטלות על עצם קישוטים

חזרה לפורום
ישן 11-10-2006, 11:51
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
אומנויות הלחימה הן דבר חיי ובועט (לדעתי)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחק רועי שמתחילה ב "אמנות הלחימה לאן?"

מקורן של אומנויות הלחימה :

בכל מקום בו התפתחה אומנות לחימה (שאינה ספורט) הקשר בינה ובין לוחמה בפועל היה הדוק ביותר, בין אם השיטה נוצרה כחלק מאימוני הצבא (שיטות ג'וג'יטסו שונות, איאדו, שיטות גונג פו שונות, TKD, קרב מגע וכו') ובין אם כשיטה להגנה עצמית מפני תוקפים (שיטות גונג פו שונות, קובודו, קראטה למינהו, דניס הישרדות וכו').

בכל מקום השיטה נוצרה בכדי להתמודד עם האיומים שבפניהם עמדו אותם אנשים באותו מקום ובאותו זמן (יש לזכור שגם סיוף ולוחמת שריון וחרב בימי הביניים הינם אומנות לחימה), כאשר נוצר איום חדש או צץ נשק חדש, אומנויות הלחימה שינו את פניהם והוסיפו לתוכן מרכיבים שונים.

להיות חייל מהוקצע ביימינו זו אומנות לחימה בפני עצמה.

גם להיות אסטרטג טוב זו אומנות לחימה (the art of war של הסון דזה).

ולעניינינו - השינויים בעבר תמיד היו מבורכים וכולם קיבלו אותם כדבר מובן מאיליו, הרי אף אחד לא ציפה להילחם בנשק של העתיד עם הכלים של העבר.

כך שלכל אזור עימות בעולם פותחה שיטת לחימה המתאימה לו באופן ספציפי.
כאשר העולם נהיה "קטן יותר" והמזרח נפתח למערב, החלו עימותיים בין יבשתיים ונחשפה העובדה שלעבר קשה להתמודד עם הקדמה - במרד הבוקסרים בסין, בו "אגודות סודיות" ששלטו ברזי אומנויות הלחימה הסיניות, כגון הבוקסרים, הלוטוס הלבן, החרב הגדולה וכו' נחלו כשלונות חרוצים כנגד הצבא האנגלי המצוייד במיטב הנשק המודרני דאז (המאות ה 18-19).

גם חיילי הקיסרות אשר התאמנו בגונג פו בשיטת העגור הלבן ניגפו בפני הצבא האנגלי.

מיותר לציין שהווינג צ'ון ובעקבותיו הגונג פו שאנו מכירים והג'יט קון דו נוצרו בעקבות פשיטה של הצבא הסיני על מנזרי שאולין והחרבתם, כך שהמסטרים הגדולים ברחו והקימו בסתר את בתי הספר שלהם.

כל זה רק מוכיח שלא ניתן להישאר בעבר ויש להתקדם הלאה.

רוב מורי אומנויות הלחימה בימינו, מכניסים לשיטותיהם גם דברים חיצוניים, כגון הגנות מפני נשק חם וכדומה.

גם אלו אשר שומרים בקנאות על מסורת משפרים את שיטות העברת האימון, את החימום ואת אימוני הכושר, הסיבולת והתזונה.

גם בשיטות סגורות יחסית עדיין ממציאים תרגילים חדשים, כגון תרגיל על שם אורן סמדג'ה בג'ודו.

ולכן לדעתי ההתקדמות, הלמידה והשאיפה להכניס לאומנות הלחימה עוד ועוד (מה שעובד) הינם דבר מבורך.

מסורת :

מסורת באומנות לחימה זה דבר יפה, ומתאים למי שהמסורת המזרחית (או ממקורה אומנות הלחימה שלו) מעניינת אותו. בדיוק כמו שישנם ציירים מודרנים וציירים בסגנונות קלאסיים, ישנם אומני לחימה שמשתמשים בשיטות אימון מודרניות וכאלו שבקלאסיות.
אותי המסורת לא כל כך מעניינת (כן מעניינת לידע אך לא ליישום), אני הרי אדם מערבי וישראלי ואני אומר שלום בתקיעת כף ולא בקידה, הדת ולאום שלי הן היהדות ולא בודהיזים, ולכן השמירה על המסורת ההיא פחות מעניינת אותי (שוב היא חשובה לי בתור מקור ידעה והבנה אך אני לא ממש מיישם אותה).

שמות אומנויות הלחימה :

צריך תמיד לזכור ששמות אומנויות הלחימה נכתבו בידי בני אדם וחלקם מקורם בטעות.

ג'וג'יטסו במקור היה שם כולל לכלל הסוגים ושיטות הלחימה פנים אל פנים שנלמדו ביפן.

קראטה היה שם כולל לכלל אומנויות הלחימה שבאו מאוקינאווה ליפן.

שמות אסכולות הקראטה השונות היו השמות שמדריכים כינו את בית ספרם המקורי או שם שבמקרה השתמשו בו במקום כזה או אחר והוא "תפס" מאז.

נינג'יטסו היה שם כולל לשיטות הריגול וההסוואה שבהם השתמשו בצבאות יפן.

וו שו היה שם כולל לכלל אומנויות הלחימה הרכות בסין.

גונג פו היה כינוי מערבי שייסודו בטעות לכלל אומנויות הלחימה הסיניות, התרגום של המילה גונג פו לאנגלית יוצא משהו כמו : מיומנות או אדם שמיומן ב..., כשאומנויות הלחימה הסיניות פרצו למערב כנראה התלמידים המערביים הראשונים של אותם המורים (ממשיכיהם של ברוס לי וכו') כינו את דרכם ושיטתם כמיומנות באומנות לחימה זו או אחרת = גונג פו כזה או אחר, ומשם השם תפס ואף חזר לסין ומפורסם שם בתור אומנויות הלחימה.

כך ששמות הן דבר כל כך מזערי - ואם למישהו יש רצון לקרוא למועדון שלו : לוחמי הדרגון בול גונג פו או קראטה הפאוור רינג'רס או מנגד להשתמש בשם שכבר קיים ויש לו זיקה לאותה השיטה או הרשאה להשתמש באותו השם, מה זה משנה בעצם אם הוא מורה טוב ומלמד טוב.

מקווה שתרמתי במשהו - יום טוב

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 11-10-2006 בשעה 11:56.
חזרה לפורום
ישן 11-10-2006, 18:15
  שחק רועי שחק רועי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "אומנויות הלחימה הן דבר חיי ובועט (לדעתי)"

כינוי המילה קונג (גונג) פו קונג: שליטה פו: רוח =שליטה רוחנית
שליטה רוחנית =שליטה ביצר ואני יוכול להמשיך ולהמשיך..
כמו שסיי פו הינו מורה רוחני! וכו'
ועכשיו :מצטט אותך:
"גונג פו היה כינוי מערבי שייסודו בטעות לכלל אומנויות הלחימה הסיניות, התרגום של המילה גונג פו לאנגלית יוצא משהו כמו : מיומנות או אדם שמיומן ב..., כשאומנויות הלחימה הסיניות פרצו למערב כנראה התלמידים המערביים הראשונים של אותם המורים (ממשיכיהם של ברוס לי וכו') כינו את דרכם ושיטתם כמיומנות באומנות לחימה זו או אחרת = גונג פו כזה או אחר, ומשם השם תפס ואף חזר לסין ומפורסם שם בתור אומנויות הלחימה."

חולק על הכל ותקבל ממני תשובה איכותית ובהירה ומאירה! לצערי זמני קצר אך תשובתי תגיע בשעות הקרובות
בידידות רועי

חזרה לפורום
ישן 12-10-2006, 02:05
  שחק רועי שחק רועי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.09.06
ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "תמיד שמח ללמוד משהו חדש"

אמנות הלחימה קונג פו כפי שכתבתי בעבר..הפכה לשם נרדף לשאולין.
עוד בשאולין אנו מוצאים את הביטוי קונג פו בזמנים קדומים ביותר (התיחסות להופעת בודידהרמה 448-528
לפני הספירה).
שאני מדבר או כותב קונג פו ..קצת קשה לי להכניס את ברוס לי באותה נשימה אף על פי שיש לאדם נפלא זה
זכות ראשונים בהפצת המילה והמושג.(במערב בלבד)
אך קונג פו רחוק מאוד מאותם סרטי ברוס לי!
בעוד שאנו רואים וקוראים ברוס לי עסק במרבית זמנו בעיצוב תוכנית חדשה : ג'ט קוון דו ואף כתב את רב המכר המפורסם שלו:הטאו של ג'ט קוון דו.
רבים המבקרים ובניהם מורים מהמעלה הראשונה שכתבו בעצם שברוס לי לקח כמה דברים קטנים מהקונג
פו וקרא להם בשם..בעוד הקונג פו הינה תורה עצומה..
לדעת רבים וגדולים ממני הסיבה היתה:
ברוס לי פתח בית ספר בסן פרנסיסקו על מנת לממן את לימודיו וכלכלתו עם אישתו לימים לינדה.
בתחילה החל ללמד ברוס את הווינג צו'ן אך במהרה הבין שהמערב רוצה דרך קיצור ולכן פיתח(לקח)
מרכיבים פשוטים וטובים מתוך הווינג צו'ן..להם הוא קרא ג'ט קוון דו.
יש לציין שיש ברשותי עותק ובו יש מספר חלקים שלאחר זמן קצר לא הודפסו ..לאחר דין ודברים
קשה מאוד בינו ולבין מורים בסין...(מי אתה שתשנה את האמנות של אבותינו...)כך נאמר לו..

לגבי דת ולאום: גם אני יהודי ואפילו מאמין !וחייב אני להתייחס לדת/מסורת..הזן בודהיזם אינו דת!!!
זו הינה דרך חיים בלבד!! אין בה אלוהות ויש בה אך ורק כלים לראיה נכונה ודרך חיים נבונה ובריאה
דתות יש :הינדואיזם-מגוון אלילים ,דאואיזם,ה שינטו היפני וכו' שהן דתות לכל דבר ..

המשך יבוא בקרוב
בידידות רבה
רועי

נערך לאחרונה ע"י שחק רועי בתאריך 12-10-2006 בשעה 02:07.
חזרה לפורום
ישן 12-10-2006, 11:31
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
מספר הבהרות (אני חושש שלא הובנתי נכון)
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי GP19 שמתחילה ב "[font=Verdana]אני ממש לא רוצה..."

גונג פו :
המונח גונג פו הוא אכן מונח קדום ומקורו או כפי הסברך או התרגום למיומנות (כפי שכתבתי) ואולי אף שניהם.

למרות זאת, מחקרים מראים כי הקישור בין בודהידהרמה לבין אומנויות הלחימה נוצר רק אם התפתחות המיתוס סביב היווצרותן של האומנויות הסיניות דהיום (בתקופה זהה לגיבושן לאומנויות שאנחנו מכירים בהם היום) קרי, המאה ה-16 לערך.

כפי שכתבתי ברוס לי לא היה היחיד שהביא את האומנויות הסיניות למערב, אך היה הראשון שלימד אותן בפתיחות מלאה ובדיוק על כך המורים בסין כעסו עליו מאד, הן על השינוי במסורת שלא התאימה לאדם המערבי (כפי שאני טוען) והן על גילוי "סודות הלחימה והאומנות" לאדם המערבי.

יש גם לזכור שמעבר לכך שברוס לי היה שחקן קולנוע (צריך להתפרנס איכשהו) הוא היה מורה, פילוסוף, סופר, ולוחם גדול (וזאת אני אומר אף שאין לי שום קשר לשיטתו).

אמנם שיטתו נקראה ג'יט קון דו, אך רבין ממשיכי דרכו במערב קראו לשיטתם גונג פו כזה או אחר, ולכך הייתה כוונתי.

בודהיזים :
כשכתבתי את תגובתי מלכתחילה כתבתי בודהיזים ולא זן-בודהיזים, הדת הבודהיסיטת הינה דת לכל דבר ועניין ובודהה הינו גלגולו של האל עלי אדמות (הסבר תמציתי ביותר לגביו).

הזן או הצ'אן אכן מוגדר לפעמים כדרך חיים וכתרגול מדיטציות, אך עדיין הזן בודהיזים הינו בעל קשר עמוק ובלתי מנותק לדת הבודהיסטית. מקדשי שאולין מקורם הוא כמקדשים לבודהה ולא כמקדשים לאומנויות לחימה, הרי הנזירים מקדישים את עצמם לעבודותו של בודהה דרך הזן ודרך תרגול אומנויות הלחימה ולא להפך.

מלבד זאת כוונתי לרגע לא הייתה לומר שהזן בודהיזים / תרגול זן ללא בודהיזים הוא דבר רע, אלא לומר שמי שמתאים לו לשמור על מסורת סינית / מזרחית / אחרת בזמן תרגול אומנויות הלחימה, הרי הוא מבורך, לי הדבר אינו מתאים ואני מתאמן ומאמין בדרך אימונים מערבית ומודרנית יותר.

נערך לאחרונה ע"י רק אמת בתאריך 12-10-2006 בשעה 11:34.
חזרה לפורום
ישן 12-10-2006, 12:38
  hhillel hhillel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
לגבי ברוס לי וגונג פו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "מספר הבהרות (אני חושש שלא הובנתי נכון)"

ברוס לי ראה את כל האנשים כשווים ולכן לימד את כל מי שרצה ללמוד ממנו. בתחילה הוא עשה זאת בחינם, ורק אחרי שתלמידיו פנו אליו (בשל מצבו הכלכלי) הוא החל לגבות תשלום. המורים הסינים לא הסכימו שהוא ילמד ולכן הביאו מולו לוחם מסין. ברגע שברוס לי ניצח הוא היה רשאי ללמד. הסיבה שבגינה הוא לא לימד ווינג צאן היא המורה שלו. ברוס לי תמיד נשאר נאמן למורה שלו,יפ מן, ולכן פיתח סיגנון משלו. כדי שלא יהיו יותר מידיי ויכוחים בנושא,את הסיפור שמעתי מטאקי קימורה, אחד התלמידים הכי קרובים לברוס לי,שגם היה נוכח באותו קרב.
לגבי גונג פו. במקור,אין קשר ישיר או בלעדי לאומנויות הלחימה. גונג פו הינו מונח בסינית לעשייה ברמה מאד גבוהה. גם ציירים,לצורך העניין , עשו גונג פו.
מקווה שעזרתי. אתם יכולים להיכנס ללינק למטה ולקרוא קצת באתר.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר