לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2006, 21:11
  עיט13 עיט13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
צריך ללמוד לאהוב את התפקיד
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "מגל"

אתה הולך לעבור טירונות של בת כ10 שבועות, הרבה שטח ומטווחים, ניווטים ומסעות. בסופו של דבר תוכשר לרובאי 03 באימון מתקדם, קצת יותר ארוך של 12 שבועות תלמד על תפקיד המ"כ.. מיומנויות בסיסיות בהדרכה, חניכה במטווח וכו'. אנחנו לא לוחמים, למרות שאני מחשיב את מסלול הקורס לדיי מאתגר. לא מנסה לעשות מעצמינו משהו שאנחנו לא, אבל בשביל מתגייסים שרובם בנים יחידים בלי חתימה זה דיי מנחם.
כל הקו"מ הוא בבה"ד 12 בצריפין, בסיס דיי פלצני לדעתי אבל לפעמים עם סגל ממש איכותי.
חוץ מזה, שעל בטוח אתה הולך להנות, כי האנשים שאתה פוגש שם זה חברים לכל השירות וכנראה גם חיים.

המערך בעצמו הוא רקוב מיסוד, ונמצא בקשיים מאד גדולים, יש מספר רב של אנשים, שממש לא רוצים להיות מכים ולרוב יוצאים מהדרכה, זהו תפקיד שדורש הרבה הקרבה עצמית, וצריך לאהוב אותו...
ברגע שאתה מתחיל לעבוד מהלב, ולהשקיע את כולך, אתה רואה את פירות העבודה שלך על החיילים, וכן על סגל המפקדים שאיתך. לדעתי זה אחד התפקידים הקשים בצהל, שדורש אנשים רציניים שיודעים לעבוד, לישון 3-5 שעות בלילה, לעמוד כל היום על הרגליים, לעמוד מול חיילים, וגם להתמודד עם הקצין שלך,
אבל כל זה משתלם... כי לאהבה אין תנאים.

במידה ותרצה עוד מידע,
anton12@gmail.com

אני עצמי מחזור י"ט ונמצא 8 חודשים בתפקיד מ"כ, בבטר זיקים.
מגליסט.

נערך לאחרונה ע"י עיט13 בתאריך 12-10-2006 בשעה 21:26.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2006, 22:35
  assafy1000 assafy1000 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
תפקיד נוראי, משיחות שלי עם לא מעט מ"כים ומ"פ אחת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עיט13 שמתחילה ב "צריך ללמוד לאהוב את התפקיד"

טירונות 02-עשיתי טירונות כזאת, ולרוב זה הבררה של המדינה, בלי להעליב. אני במקרה נפלתי על פלוגה בלי הרבה ערסים והיה סבבה של חבר'ה וצחוקים, אבל הרבה פעמים זה אנשםי מגעילים וערסים שחשובים שצבא זה בי"ס, עד שבאה אליהם ילדה בת 18 וחצי וצורחת להם בפנים והם לא מסוגלים לעשות כלום, או שהם זורקים לה משהו ונשארים שבת, ואני כל כך נהנה לראות אנשים כאלו נדפקים, כי ככה הם למודים מה שהם לא הצליחו ללמדו באזרחות.
אתה תתעסק עם טירונים מעצבנים שיעשו לך את המוות כל היום, כל הזמן, צורח על אנשים כי החולצה שלהם קצת בחוץ/אין גומיות, מסתובב ב-2 בלילה כדי לבדוק אם מישהו יוצא לשירותים אחרי השעת ת"ש, קם לפני כולם כדי להעיר אותם ולצעוק עליהם ב-4 בבוקר שהם לא מספיקים להגיע ל-ח' שלך, כאילו וואו, אז מה, ואתה יודע שכל זה משחק מעאפן, ושהם צוחקים עלייך מאחורי הגב, ובכלל, בגלל שאין שבירת דיסטנס יותר בטירונות 02 אז אין זמן כביכול "להתנצל" ולצחוק עם החבר'ה הבאמת טובים ואפילו עם הערסים קצת להסתלבט עליהם, ואתה יודע שכל השירות שלהם הם יצחקו עלייך ויגידו "איזה מפקד דפוק היה לי".

שמע, דבריםכ אלו למשל, של להתחיל לצרוח על מישהו כי הוא לא סגר את הוי שלו, זה לא בשבילי, ואני מניח ששאר המ"כים, וגם דיברתי עם כמה מ"כים על זה (לא בזמן טירונות שלי כמובן, אלא סתם מ"כים שפגשתי בסדיר) והם בהחלט שונאים את זה ואמרו שהם שמחים שהם יצאו מזה...

חבר שלי היה בגיוס של קורס מ"כים השנה בפברואר. הוא סירב פינוי בהתחלה, אחרי 3 שעות התייאש, בסוף הטירונות הוא הצליח לעזוב והגיע למודיעין עם קצת פרוטקציות, כי הוא אמר שהוא פשוט מגעל מזה והתפקיד הגעיל אותו והוא ממש היה מוכן לעשות הכל כדי לברוח משם...

אבל שמע אחי, שיהיה לך בהצלחה בכל זאת וגיוס קל

ישן 13-10-2006, 11:32
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
הרבה שטח הרבה ניווטים?? נו באמת
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עיט13 שמתחילה ב "צריך ללמוד לאהוב את התפקיד"

שמע אתה משקר פה רק את עצמך
4 ימי שטח שבתכלס זה יוצא פחות מ72 שעות זה ממש לא הרבה
יומיים ניווטים ואולי עוד תוספת של איזה 3-4 במתקדם זה בטוח לא הרבה (יש יחידות בצבא שעושות גם 19 שבועות ניווט)
בקיצור כל המערך הזה שנקרא מגל הוא הנפצה אחת גדולה
רוב החניכים לא רוצים להיות בו בכלל והם שם מחוסר ברירה שרובם בנים יחידים ודוחפים אותם לשם בלי רצון
כל הזמן מבלבלים את המוח כמה שקורס מכים של מגל זה איכותי והכל למרות שמהצד זה ניראה כמו טירונות 02 משופרת
המפקדים ובלי יוצא מהכלל חיים בסרט שהם מינימום איזה לוחמי קומנדו מטורפים
הקימו בבה"ד 12 אפילו לש"ביה-כן בטח צריך את זה יותר מידי הרי כולם לוחמי טייסת מטכ"ל
בקיצור כל יום מוכרים איזה הנפצה אחרת ובגלל זה הכל ניראה ככה
ישן 13-10-2006, 12:51

קורס מ"כים של קרביים זה שונה לגמרי אחי...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Snipeh שמתחילה ב "לא יודע מה מלמדים אתכם בקורס..."

אצל קרביים לצאת לקורס מ"כים זה התותחים באמת וזה נחשב לאחלה, והם לא עושים פוזות ומסתלבטים על הטירונים כמו בטירונות של לא קרביים.
גם יש שבירת דיסטנס שזה הכי צחוקים בעולם!
אצל ג'ובניקים המ"כים סתם באים בשביל לעשות פוזות (ואני הייתי בטירונות 02 ודיברתי עם מ"כים על זה) ומנסים להשפיל את הטירונים ולצרוח עליהם, כאילו מי אתם? סתם מעאפנים שעושים פוזות על צעירים שבהלם בקו"ם
הצ'ופר כביכול זה טירונות 03, ששם מנווטים בקטנה וזורקים רימון, וואי, איזה צ'ופר זה, ביג דיל, אבל אחרי זה מה? אתה נתקע בתפקיד שאתה סובל בו כל החיים, ומולך בטירונות אתה רואה איזה ילד כאפות מהבי"ס שאם רק היית תופס אותו באזרחות היית רואה שכולו מסכן ופחדן...

לא שאני ערס, אני ממש לא, אבל באמת שתדעו לכם שכמעט כל המ"כים נמצאים בתפקיד מחוסר ברירה, לא סתם חבר שלי סירב פינוי לשם, ואחרי שלא הצליח, הוא בפוקס יצא משם, ממש בפוקס!

אחי נסה כמה שיותר מהר לברוח מהתפקיד הזה!

ישן 13-10-2006, 14:53
  עיט13 עיט13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "קורס מ"כים של קרביים זה שונה לגמרי אחי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי assafy1000
אצל קרביים לצאת לקורס מ"כים זה התותחים באמת וזה נחשב לאחלה, והם לא עושים פוזות ומסתלבטים על הטירונים כמו בטירונות של לא קרביים.
גם יש שבירת דיסטנס שזה הכי צחוקים בעולם!
אצל ג'ובניקים המ"כים סתם באים בשביל לעשות פוזות (ואני הייתי בטירונות 02 ודיברתי עם מ"כים על זה) ומנסים להשפיל את הטירונים ולצרוח עליהם, כאילו מי אתם? סתם מעאפנים שעושים פוזות על צעירים שבהלם בקו"ם
הצ'ופר כביכול זה טירונות 03, ששם מנווטים בקטנה וזורקים רימון, וואי, איזה צ'ופר זה, ביג דיל, אבל אחרי זה מה? אתה נתקע בתפקיד שאתה סובל בו כל החיים, ומולך בטירונות אתה רואה איזה ילד כאפות מהבי"ס שאם רק היית תופס אותו באזרחות היית רואה שכולו מסכן ופחדן...

לא שאני ערס, אני ממש לא, אבל באמת שתדעו לכם שכמעט כל המ"כים נמצאים בתפקיד מחוסר ברירה, לא סתם חבר שלי סירב פינוי לשם, ואחרי שלא הצליח, הוא בפוקס יצא משם, ממש בפוקס!

אחי נסה כמה שיותר מהר לברוח מהתפקיד הזה!

לא רוצה להשמע גס אבל זה דיבור של בן אדם לא חכם במיוחד.
מגל זה יחידה שהתדמית שלה שלילית ביותר - כי מי שבונה את התדמית שלה זה חיילים סמרטוטים שרצים ומספרים עד כמה כולם גרועים שם, חוץ מהם.
כי ככה זה תמיד - הם אשמים, אני בסדר גמור, אני הכי טוב.

וכן, יש בעיה...צריך אנשים שיהיו מורעלים על התפקיד,
ומי שרוצה, מי שחושב שזה מתאים לו...שיהיה בהצלחה.
בכל מקום יש אנשים גרועים וטובים, זה לא שבגולני, גבעתי, נחל, צנחנים יש אנשים שהם דור זהב...אל תצחיקו - גם מי שמגיע לשם צריך להיות מוכן מנטלית לכל מני דברים, שהם לפעמים יותר גרועים (והמבין יבין) ולא חייל מאיזשהו שכונה בעייתית בירושלים שעושה פוזות - מ"כ שפיץ יכול לתפעל כל חייל.

מטווחים ממש לא בקטנה, ולתוי למה אתה משווה, כי הכל יחסי.
ממש לא קשה להגיד... שלפני נצרה - זרקנו רימון, ירינו כמה כדורים (כשיש בהכשרה כמה שבועות של מטווחים) יצאנו לטייל ת"כ ניווט..עשינו פרט\חוליה... וזהו, בקטנה.
אל תמעיט בערך של דברים ידידי זה אחד,
דבר שני - תהיה חכם ואל תשווה מגל לסיירת כי זה לא זה... מה שקובע אצלינו זה לא גודל הרובאי,
זה דברים קצת אחרים, בהיקף ובמובן קצת שונה.
שיהיה בהצלחה בכל מקרה.

נערך לאחרונה ע"י עיט13 בתאריך 13-10-2006 בשעה 14:58.
ישן 19-10-2006, 19:54
  קצין במגל קצין במגל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.06
תפקיד מ"כ במגל
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי oritsi שמתחילה ב "כל הביקורות והדעות פה בן סבבה אבל.."

שלום לכולם,
תפקיד המ"כ במגל הוא אחד התפקידים הקשים והמאתגרים.
נכון שאין לו את הכומתה של גולני, הנשק של גבעתי והסיכה של הצנחנים. אבל העבודה שהוא עושה לא פחות קשה אם לא יותר. אף אחד בצהל לא מעריך את המכית שהולכת לישון באחת וקמה בארבע לפנות בוקר. אף אחד לא מעריך את המ"כ שצריך להתמודד מול חבורת ערסים מהמאיון התחתון (או מהעולם התחתון) של החברה הישראלית.
חברה', התפקיד הוא מאתגר, הוא מעניין, מה לעשות הרבה אנשים נופלים בדרך, הרבה אנשים נשחקים. המסלול הוא לא פשוט בכלל לכל אחד ואני חושב שרק אנשים איכותיים מצליחים לשרוד בו.
נכון אנחנו לא לוחמים, אבל אופי הפעילות שלנו לא יותר פשוט. נכון אנשים רוצים לצאת הביתה שהחזה שלהם נפוח מגאווה ובמגל זה לא קורה וכנראה גם לא יקרה בקרוב. אבל שלא יקשקשו לי אנשים במוח וילכלכו כל המכים במגל כי הם עושים עבודת קודש לא פחות טובה מאף יחידה מובחרת אחרת.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/1/17/39411739.jpg]

ישן 19-10-2006, 22:34
  ga02 ga02 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
עושים עבודת קודש לא פחות טובה מאף יחידה מוברחת???
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי קצין במגל שמתחילה ב "תפקיד מ"כ במגל"

אתה בטוח???
יחי ההבדל הקטן
הלוחם הוא זה שמסכן את החיים שלו כל פעם מחדש בשביל לשמור על הבית
הוא זה שמתנדב לצאת למשימות
הוא זה שיכול לחזור באחד הימים הביתה בארון קבורה
אז חדל קשקשת כי אף מ"כ ואף גאון מחשבים במודיעין שפורץ לכל המאגרי מידע של האויב ואף טבח שמאכיל את החיילים לא מסכן ככה את החיים שלו
זה ההדבל בין לוחם לבין ג'וב
אין משהו באמצע
לוחם זה אחד שמסכן את החיים שלו
ג'וב זה אחד שעוזר ללוחם מסביב
וחדל עם הדיבורים שאם לא היה ג'ובניק שיתקן ללוחם את הנשק ויביא לו ציוד וידאג לתקן את הקשר אז אי אפשר היה להילחם
כי אם לא היה לוחמים לא היינו פה אל תשכחו את זה
בקיצור חאלס כבר להגיד שכל איזה תומך לחימה עושה עבודת קודש וכל הבלה בלה בלה
מי שבאמת עושה את העבודת קודש הם הלוחמים גם אם זה לוחם בתותחנים וגם אם זה איזה לוחם קומנדו מטורף מסיירת מטכל
ישן 19-10-2006, 23:03
  liran1688 liran1688 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
אתה מדבר שטויות בטונות...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ga02 שמתחילה ב "עושים עבודת קודש לא פחות טובה מאף יחידה מוברחת???"

כל חייל בצה"ל חשוב למערכת בין אם הוא ג'ובניק או קרבי...
העיקר לתרום...מה עדיף לא לעשות צבא בכלל זה יותר טוב ?!

ואלו שהולכים למ"כים הם בנים יחידים....מה נראה לך יותר טוב שהם ישחקו אותה ראש קטן ויהיו כל יום בבית? הם בחרו את זה כי הם רוצים לתרום כמה שהם יכולים..הכי הרבה שהם יכולים...ותפסיק לזלזל כבר.... ואני מתגייס לקרבי {מג"ב} אז שלא תחשוב שמדבר מולך עוד "ג'ובניק" אוקיי? כי אם לא הייתי במג"ב אני חושב שהייתי בחור קורס מ"כים....כן תתפלא...

ועוד סתם שאלה ככה.... אם לא היה טבח בבסיס שלך? איפה ומה היית אוכל? שוקולד פרה בשק"ם/שק"ל? תעשה לנו טובה בחייך....

ישן 13-11-2006, 17:08
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
פשוט? ממש פשוט
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בנים יחידים יכולים פשוט גם..."

לדעתי יש כאן משהו שלא הובהר מספיק, אני למשל מלש''ב 97 פרופיל שמורעל על צנחנים, אבל מה לעשות, שההורים שלי לא הולכים לחתום לי. יש לי עוד 2 חברים שבאותו מצב, כולנו עלינו בגיל צעיר מאוד מחבר העמים, וכולנו רוצים קרבי, אבל ההורים שגדלו על דוגמת "רק לא צבא, צבא זה חרא"(למעשה כי השירות הצבאי בצבא הרוסי הוא באמת חרא) וגם התקשורת המעוררת בהלה בארץ שמראה כאילו שהצבא שלנו כולו רק מחדלים לא עוזרת, בקיצור כולנו נאלצנו למלאות מנילה של ג'ובניקים. לא מדובר בפדלאות שלא עושים כלום אלא בחבר'ה מורעלים.
אין מה לעשות, אני וגם חבריי סימנו מ''כים של מגל כי כבנים יחיד ללא חתימה ובעלי רעל ורצון לחתום קבע זה התפקיד הכי מתאים בשבילנו לפחות לפי קצין במגל שגר בשכונה , ושהיה בעצמו במצב הזה לפני כמה שנים.
האמת זה בכלל לא בטוח שנגיע לזה, אצלנו כולנו מ''צ זאת עדיפות שנייה וסביר להניח שבן יחיד עם פרופיל גבוה יגוייס למ''צ כי שם הרוב 64 ולא יזיקו להם כמה 97, אבל במידה ואני אישית אגיע להיות מ''כ או לחילופין כל תפקיד אחר במנילה(שלדעתי הייתה די אחלה,למרות שזו מנילה לא קרבית), אני יודע שבמקום להיות שבוז ומסכן וכל הזמן להתלונן "אוף איזה רע לי בתפקיד", אני אעשה את הבסט שלי ואנסה להשתלב במערכת שבפניי 2 מטרות, להצטיין ולתאום את חלקי, ולהגיע לקבע. נכון הקהל שעליו מפקדים לרוב הם ערסים או אנשים שחושבים שהם עדיין בבצפר,אני אישית לא הולך לבוא בפוזה על אף אחד, אני אעשה את תפקידי בצורה הכי טובה והכי איכותית שאפשר. ולסיום, לכל אלה שמזלזלים, אני אישית ועוד הרבה אנשים מגיעים למ''כ בגלל שאנחנו לא יכולים להגיע לקרבי , מתוקף היותנו בנים יחידים ולא מחוסר רצון, אבל לבוא שבוז לתפקיד יהיה טימטום,עדיף בכלל בכל תפקיד בצבא להשקיע את המקסימום.וכנ''ל באזרחי(ובעזרת השם יתנו קבע ^^).
אבל עד יולי 07 יש זמן.
ישן 13-11-2006, 17:24
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי חטאב מת שמתחילה ב "פשוט? ממש פשוט"

הכל טוב ויפה, אם היית מדבר אל בנאדם במשפחה מרובת ילדים.

אני גם בן יחיד, תאמין לי שלהשיג חתימה היה ונשאר אחד הדברים הכי קשים שעשית בחיים שלי. אבל השגתי. לא כי אני בעל יכולת שכנוע על טבעית ולא כי חו"ח להורים שלי לא כ"כ איכפת ממני. מסיבה אחת פשוטה-רציתי. רציתי באמת. לא שיחקת אותה כאילו אני רוצה בשביל לצאת ידי חובה ולא בשביל הוואסח, היו לי סיבות עמוקות ואמיתיות.
בטח שלא השגתי חתימה כי חשבתי ש"אין מה לעשות, ההורים שלי לא יחתמו לי".
הם הצהירו הרבה פעמים בעבר שהם לא יחתמו לי, כמה שהתחננתי. עוד כשישבנו בתור לקצין העיר ניסו לשכנע אותי לסגת. ניסו אפילו "לשחד" אותי בכל מיני הצעות, אבל לי היית מטרה והשגתי אותה. ואם אני השגתי אותה, כל אחד אחר יכול.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-11-2006, 18:59
  משתמש זכר חטאב מת חטאב מת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
יופי לך.אבל אתה לא מדד
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הכל טוב ויפה, אם היית מדבר אל..."

אני שמח שהשגת חתימה, אבל זה שהשגת לא אומר שכל אחד יכול, כבר ניסיתי כל דבר אפשרי, ויש מקרים,כן יש מקרים שלא משיגים חתימה. אל תטען שמי ש"רוצה משיג", יש מספיק אנשים שרוצים מאוד ולא משיגים, ולפעמים זה מה יש, כבר רבתי וקילקלתי את היחסים עם ההורים שלי לקצה גבול היכולת, קרבי זה חשוב לי מאוד,אבל אני גם לא אחד שנתקע עם הראש בקיר, להיכנס לשביתת רעב לא יעזור לי.
וואלה כן, קרבי זה חשוב, אבל אם אני לא מצליח להשיג את זה אחרי 8 חודשים של נידנודים,ריבים וכבר לא יודע, אני מספיק בוגר להבין שכנראה זה לא יתאפשר באווירה הנוכחית.עובדה, שלא רק אני אלא עוד פול אנשים שאני מכיר לא השיגו מההורים, ואלה עוד אנשים שהגיעו למצבים של בריחה מהבית , וזה לא עזר. אני אישית לא הולך לברוח מהבית שלי, סליחה אבל יש גבול. לא עשית אותה בשביל הפוזה, לא נראה לי שמישהו היה רב עם ההורים שלו בשביל פוזה, אבל באופן כללי התגובה שלך לא שונה מעוד כמה אנשים שהשיגו חתימה, ועכשיו הם מנסים להעביר לנו לאלה שההורים שלהם אולי יותר עקשנים ש"אנחנו לא משתדלים מספיק", ולהגיד את האמת לא אכפת לי.
ישן 13-11-2006, 19:17
  Akula Akula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.06
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי חטאב מת שמתחילה ב "יופי לך.אבל אתה לא מדד"

גם אני ביקשתי מ''כים, אפשרות שנייה אומנם(חיל האוויר בנשמה) אחי, אני איתך!
וואלה גם אני לא משיג חתימה, אבל דוגרי לא נורא, בן דוד אחד שלי חתם קבע בצוותים טכניים בחיל האוויר עכשיו קצין שמה, ככה שגם ג'ובניקים יכולים לחתום קבע אז אל תדאג(כאחד שגם רוצה קריירה צבאית).
בנוגע לקרבי, גם אני הייתי פעם מורעל חבל''ז על החטיבות, ודוגרי אני לא מלכלך מספיק יש לי קרובים שהם גולנצ'יקים(אוג' 03) וצנחנים לתת כבוד , אבל לא סוף העולם אם לא השגת חתימה, דוגרי אתה לא חייב הסבר לאף אחד. אני עשיתי תמוות להורים שלי, אבל גם אני חושב שיש גבול, כאילו מה לדפוק תיחסים שלי במשפחה בגלל גולני , יש לי מספיק יכולת לקומבינה בחיל האוויר בטכני שמה, וגם אם לא, כמו שאמרת גבר, תצטיין גם כג'ובניק ויתנו לך קבע .
עכשיו יש מצב שאנשים מסויימים ישביזו אותך, אצלי למשל החבר'ה אחלה הם מבינים תמצב ותומכים,אבל תמיד יש גם את ההפך. למשל מקרה שהבן דוד סיפר לי, בקיצור הוא מגיע לאיזה טקס עם חבר שלו(שניהם קצינים בח''א), היו שם ממלא חילות, לא זוכר מה זה בכלל, עכשיו החבר שאיתו פתאום קולט שני ערסוני צעצוע מהבצפר שלו שהלכו לגבעתי וחושבים עכשיו זהו הם רוצחים משהו פחד, בקיצר הם זרקו איזה הערה של סתלבט, עכשיו החבר החליט לתפוס עליהם תחת(לדעתי נכון עשה) נתן להם צעקה בסגנון של אל מי אתם מדברים בכלל, תצדיעו מולכם עומדים קצינים , ואתה קולט עבר הקצין שלהם, שאל על מה מדובר , ההוא אמר לו, דפק להם צעקות וזה.
אז שמע לא צריך כזה לבכות מזה, קורה שלא מגיעים לקרבי,גם בג'וב מצטיינים וחותמים.

ישן 13-11-2006, 19:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי חטאב מת שמתחילה ב "יופי לך.אבל אתה לא מדד"

אני לא חושב שלריב עם ההורים ולברוח מהבית זה פתרון. להיפך שם מתחתי את הגבול שלי ותודה לאל, לא הייתי צריך להגיע למצב כזה.

אבל מה שכן אמרתי וכנראה לא ראית זה שיש אנשים שבאמת רוצים את החתימה ויש אנשים שמתנהגים כאילו הם רוצים חתימה.
וחוצמזה הרבה מאוד אנשים רואים בזה כדרך מילוט, אני מכיר הרבה אנשים שלא התכוננו לכך שבאמת יחתמו להם ופתאום מצאו את עצמם פעם נוספת אצל קצין העיר בתור לביטול חתימה.

לא התכוונתי שכל מי שרוצה חתימה באמת ובתמים משיג אותה, אבל בהחלט יש הבדל. נכון, יש כאלה שנופלים בין הכסאות וזה לא עניין חדש וכן זה די מצער שבנאדם עם מוטיבציה אמיתית לא זוכה לנצל אותה, אבל בסופו של דבר, שום עבודה של שום "תומך לחימה" לא משתווה לזאת של לוחם.

ורק בשביל הרקורד, אני עבדתי הרבה יותר זמן מ8 חודש בשביל לקבל חתימה.

עריכה:
עכשיו, כשיש תגובה חדשה מעליי, אני מציע לך לקרוא אותה ולהבין פחות או יותר למה אני מתכוון...

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 13-11-2006 בשעה 19:35.
ישן 13-11-2006, 20:19
  Akula Akula אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני לא חושב שלריב עם ההורים..."

איזה אגו, אני יכול לתאר לעצמי שאתה כבר קצין בסיירת מטכ''ל לא פחות ולא יותר. תשמע, סבבה לך שהגעת לגולני, ככה גם הרבה מאוד קרובי משפחה, אני מצטער לאכזב אותך , אבל צבא לא יכול להתקיים בלי מערך תמיכה, כלומר המטוס לא טס אם אין מי שמתקן אותו ובודק את המערכות, כמו שלמשל לוחם לא מתפקד בלי תחמושת שפועלת כמו שצריך.
אז נכון, אולי העורפיים אינם ממש בקו החזית, אבל אין צורך לזלזל. כל מי שנותן 100 ונותן את המקסימום מצטיין ותורם לביטחון המדינה, כל תפקיד חיוני וחשוב. מה שאתה בעצם עושה זה, "כן כן כולם תורמים,אבל מה כל אם אתה לא קרבי זה סתם כאילו אתה לא עושה כלום" זה מה שאפשר להבין. בנוגע אליי, אני לא יפה נפש עד כדי כך שאני ממש אעלב , מאחר ואם אני אשכרה אחתום בסוף, הקביעה הגאונית שלך לא תתפוס, תאהב את זה או לא, כולם חיילים בצבא לא רק הגולני אלא גם המגל ואפילו חיל חימוש ולוגיסטיקה ואפילו רפואה....

ישן 13-11-2006, 20:45
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Akula שמתחילה ב "איזה אגו, אני יכול לתאר לעצמי..."

אז בוא אני אתקן אותך, אם יורשה לי.

הקביעה שכל מי שבצבא תורם היא מגוחכת, בעקרון סביר להניח שהיא הומצאה ע"י מש"ק שלישות בקריה או לחלופין ע"י איזה קצין בכיר שרצה לגרום לאות מש"ק שלישות להרגיש טוב עם עצמו.

לא באתי להתרברב ולא להתנשאות, אבל עובדתית בצבא יש שלוש רמות, בגדול. אלו שתורמים, אלו שתורמים אבל פחות ואלו שמקרה הטוב הם למל"מים (לא מועילים-לא מזיקים) ובמקרה הרע הם רק "הורסים".

נכון שמערך הלחימה לא יוכל להתקיים בלי גיבוי ונכון שאם לא יהיה בנאדם שיארגן לי ציוד לי לא יהיה במה להילחם, אבל באותו תפקיד של אדם שאמור להביא לי ציוד יש כ"כ הרבה כפילויות, כ"כ הרבה אפליה סמויה שכל אחד יכול לעבוד במינימום תפוקה ועדיין לא יהיה לו יותר מדי לעשות. לעומת זאת בקרב הלוחמים יש מחסור רב. מעבר לכך יש תפקידים מונפצים שהומצאו סתם כדי למלוא תקנים, ככה שיש לא מעט אנשים בכלל שבעצם לא עושים כלום בשירות שלהם ואפילו אם נדמה להם שהם תורמים ולו במעט-הם טועים. שלא לדבר על כאלה שיש להם תפקיד, אולי, בעל משמעות מסוימת אבל הם בכלל לא מבצעים אותו.

אל תבין אותי לא נכון, שוב, יש תומכי לחימה שכן תורמים במידה מסוימת ואולי אפילו רבה, אבל חלק גדול, אולי אפילו הרוב-לא.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 13-11-2006, 22:28
  Akula Akula אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז בוא אני אתקן אותך, אם..."

אני מסכים איתך בכל הנוגע לשלישות, רוב הפקידות השמנה שמתקיימת בצה''ל היא מקור גדול לאי יעילות, אבל נגיד ואני מגיע לצוותים טכניים בחיל אוויר או נגיד חובש, אלה דווקא דברים די שווים. שדווקא די חיוניים ויש תמיד את הסיכוי שבסוף אני אצליח להוריד את ההורים שלי מהקטע ושיחתמו לי, אז השאיפה היא למ''כ חי''ר, שזה סוסונים.
לא דיברתי על השלישות או על הקרייה, ידוע שאת כל הפקידים פקידות שכל השירות מדפיסים לך ניירת אפשר לקצץ בלי בעיה( מדובר על צוותים גדולים, שעושים ג'ובים קטנוניים ) , אבל במערכים כמו יחידות מסויימות בחימוש, חיל הרפואה וצווותים טכניים למיניהם שמתפעלים החזקת ציוד,אלה לדעתי דווקא עורפיים די חיוניים.

ישן 13-11-2006, 23:32
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Akula שמתחילה ב "אני מסכים איתך בכל הנוגע..."

יפה, אז כבר סיכמנו שלא כל תומכי הלחימה הם חיוניים ולא כולם תורמים.

עכשיו, הצעד הבא הוא להבין שאמנם יש כאלה שע"פ הגדרת התפקיד שלהם הם חיוניים, אך למעשה הם לא, הן מבחינת העובדה שציינתי מקודם-תפקיד שבנאדם אחד יכול לבצע בקלות יבוצע ע"י מספר רב של אנשים והן מבחינה חשובה לא פחות-תפקוד החייל.
אין ספק שע"פ הגדרה חובש מרפאה הוא תפקיד די חשוב, אבל רוב החובשים שאני מכיר מזלזלים בתפקיד שלהם ובחיילים המתלוננים ופוטרים את רוב התלונות בשתה-מיימיה-שב בצל/אקמול/קלגרון/פונגימון. כן, אני קיבלתי פונגימון נגד שברי מאמץ(!)

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 20-10-2006, 03:31
  Nameless Nameless אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
אין כבעל נסיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oritsi שמתחילה ב "קורס מ"כים מחזור נוב' 06 להתפקד!!!"

אז ככה,
במקרה נכנסתי וראיתי את האשכול
אני הייתי בקורס מ"כים, קו"מ ג - מרץ 01, אז כל הצעירים שעשו בעצמם טירונות 02 ועוד אומרים
שהמ"כים לא עושים כלום בואו תקשיבו,
כן גם אני הגעתי לקו"מ של מגל כי אני בן יחיד, וגם אני לא הסכמתי להתפנות והלכתי למעצר עם כל גיוס של הנדסה בערך, אחרי שיכנועים רבים והבטחות של חמשוש הסכמתי להתפנות אחרי יומיים, הגעתי לזיקים (הקורס היה שם אז) ישר לטרום טירונות, קיבלתי את השוק של החיים, רציתי לצאת בכל דרך
ולא הצלחתי, אסכם לכם את זה ככה, בסוף הייתי מ"כ, סמל ורס"פ ולא יכולתי לבקש שירות טוב יותר (חוץ
מללכת לקרבי אולי) התפקיד עצמו קשה, לא אשקר, ברור שזה לא לשכב במארב יומיים ולחרבן לתוך שקית, אבל כן, הייתי ישן כל לילה ולילה (בתור מ"כ) 3.5 שעות, היינו קוראים לזה 3 וחצי מטכ"לי, החוויות שאתה מקבל הן לכל החיים, הסגל של הפלוגה והחברים מקורס מ"כים נשארים איתך לכל החיים (אני גר עם עוד 2 מ"כים שהיו איתי), פגשתי את החברה שלי (לשעבר כבר) שם.
ולא לא עשיתי מארבים בלבנון, אבל יצא לנו אפילו בקורס מ"כים להיות בי-ם (בזמן המהומות בגרין האוס)
אבט"ש תקראו לזה ועבדנו עם מג"ב שם בשגרה שלהם,
הבעיה הגדולה של מגל שהתפקיד באמת לא מתאים לכל אחד, ותאמינו לי ש 99% מאלה שלא רוצים
להיות מ"כים זה לא כי הם מעדיפים להיות בקרבי (למרות שיש גם כאלה, היו כמה שעברו לצנחנים,
גבעתי ומג"ב) אלא כי הם בעלי מנטליות של טירון 02 טיפוסי - משמע לעשות כמה שפחות, ראש קטן
לחץ בית וכו'.
אחד הדברים החשובים שהקורס מקנה (לפחות בזמני) הוא חיילות, וזה משהו ששום הסמכה רובאית
לא תחליף, סתם דוגמא, כבר שהייתי רס"פ הייתי עם הפלוגה בנופש באשקלון, היו שם כמה סטי"לניקים, בלי לזלזל חס ושלום, אבל ראינו את אותם הסט"ילניקים והזדעזנו, נשקים תלה סבבה
אפודים לא משופצים בקיצור שכונה.

בקיצור מקווה שעזרתי, אני אישית ממליץ בחום
ישן 20-10-2006, 18:06

והרי לכם, ציטוטו מתגובה צעירה ביותר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oritsi שמתחילה ב "קורס מ"כים מחזור נוב' 06 להתפקד!!!"

ציטוט:
אתה בטוח???
יחי ההבדל הקטן
הלוחם הוא זה שמסכן את החיים שלו כל פעם מחדש בשביל לשמור על הבית
הוא זה שמתנדב לצאת למשימות
הוא זה שיכול לחזור באחד הימים הביתה בארון קבורה
אז חדל קשקשת כי אף מ"כ ואף גאון מחשבים במודיעין שפורץ לכל המאגרי מידע של האויב ואף טבח שמאכיל את החיילים לא מסכן ככה את החיים שלו
זה ההדבל בין לוחם לבין ג'וב
אין משהו באמצע
לוחם זה אחד שמסכן את החיים שלו
ג'וב זה אחד שעוזר ללוחם מסביב
וחדל עם הדיבורים שאם לא היה ג'ובניק שיתקן ללוחם את הנשק ויביא לו ציוד וידאג לתקן את הקשר אז אי אפשר היה להילחם
כי אם לא היה לוחמים לא היינו פה אל תשכחו את זה
בקיצור חאלס כבר להגיד שכל איזה תומך לחימה עושה עבודת קודש וכל הבלה בלה בלה
מי שבאמת עושה את העבודת קודש הם הלוחמים גם אם זה לוחם בתותחנים וגם אם זה איזה לוחם קומנדו מטורף מסיירת מטכל

פשוט אל תתייחסו אליו וחכו שיתגייס ויבין מה זה צבא, נראה אותו מדבר ככה אח"כ

לגבי שאר האשכול-אני אמנם מעריך את המ"כים של ה-02 אבל הם עושים מלא טעויות, פוזות (בעיקר פוזות, והרבה), משחקים אותה מלכי העולם...
הייתי מוריד הרבה מהטירונות הזאת, אם לא מבטל אותה בכלל. טירונות של חודש שאפשר לעשות בשבוע, גם יחסוך כסף וזמן, וגם יעיל יותר
תראו את בה"ד 15, הטירונות של מודיעין-כולם עושים 01, טירונות של שבועיים בלחץ, והם אחלה חיילים באחלה חיל. למה למשוך את זה סתם במחנה 80/זיקים/ניצנים?

ישן 13-11-2006, 11:43
  payback payback אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
אממ..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי assafy1000 שמתחילה ב "והרי לכם, ציטוטו מתגובה צעירה ביותר"

מגל זה חראא...
קצינות ומפקדות מפגרות שחושבות שהן משהו..עשו קצת שטח..03 עלאק...אני עובד איתן יום יום..
אני בעצמי עברתי קו"מ ועכשיו מ"כ..

מעניין אותי למה כולם שונאים את האנשים ממגל? אפילו בבה"ד 1...(אולי כי הם חושבים שהם יודעים לנהל מטווח הכי טוב [הדבר היחיד שהם יודעים] )
טוב אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה יש בזה הרבה יותר סיפוק מאשר להיות פקיד עלוב..
קשר עם אנשים במהלך השירות..אבל בתאכלס לא מועיל כמו לוחם..אפילו לא מדגדג..

חח לש"ביה זה נשמע כבר ממש רעעע..בה"ד 12 דיי כבר...זאת בדיחה טובה

ובקשר למודיעין, הטירונות שם היא כבר 02 ולמה היא הייתה 01, אספי, אתה יודע?
כי מגיעים לשם אנשים מאותרים - שהצבא עשה סלקציה בשבילם.

נערך לאחרונה ע"י payback בתאריך 13-11-2006 בשעה 11:56.
ישן 13-11-2006, 15:23
צלמית המשתמש של Ran669
  Ran669 Ran669 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
פשוט גועל נפש.

גועל נפש לראות זילזול כזה גדול מצד המלש"בים וחלק מהחיילים על מעבירי הטירונות של 02.
למקרה ששכחתם, בצבא הגנה לישראל לא כולם קרביים, למעשה רוב מערכת הצבא הם "הג'ובניקים" ולא הקרביים, כמובן שמיותר לציין שבזכות כל חייל וחייל בצבא, במידה אם הוא ג'ובניק או קרבי (ממש לא משנה) הוא תורם את חלקו וזה מה שחשוב.
עצם זה שחייל מתגייס למערכות הצבא, ולא משנה איפה הוא נמצא- מבחינתי מגיע לו את כל הכבוד הראוי.
תזכרו שלא כל בנאדם נולד להיות קרבי, ויש אנשים שמפיקים את המקסימום מעצמם בין אם זו עבודה על מחשב או חייל קרבי לוחם.
עוד יותר מבזה לראות שרוב התגובות בדיון הצדיקו את הבנאדם שזילזל נחרצות בתגובתו של "קצין מגל", דבר שמאוד הפליא אותי לרעה בפורום הזה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:30

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר