לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2006, 16:48
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
שמע..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KoalaPc שמתחילה ב "איזו שפה עדיפה לתיכנות אתר אינטנט?"

אני מצטער להגיד לך, אבל זה נשמע כאילו אתה לא ממש מבין באף אחת מהשפות. זה לפחות הרושם שקיבלתי מדבריך. תקן אותי אם אני טועה.

"נוח לתכנות" - אתה לא שם לב באיזה מהשפות שציינת יותר נוח לך לתכנת?..
"רצוי OOP" - למה הכוונה? שלושת הטכנולוגיות תומכות ב OOP. השאלה היא איך אתה מתכנת את האתר
"...ראיתי מעט אתרים רציניים עובדים עם השפה [php]" - יש די והותר אתרים גדולים ב PHP...ומספרם רק הולך וגדל.

עכשיו בקשר למה ששאלת...אין דבר כזה מה עדיף. מבחינת יעילות, אין ספק ש php לוקחת בגדול. אבל יש כאלה שסוברים שב ASP.NET קל יותר לפתח מב- php.

אני מעדיף את השילוב php - mysql...הכי טוב והכי פשוט. אבל בסופו של דבר זה תלוי במתכנת. מתכנת רע יעשה אתר ב php שיהיה יותר איטי מאתר דומה ב ASP/ASP.NET ולהפך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-10-2006, 00:47
  משתמש זכר Silver Strike Silver Strike אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Silver Strike שלח הודעה דרך MSN אל Silver Strike
מכיוון שענו לך לא מעט, אני אקצר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי KoalaPc שמתחילה ב "איזו שפה עדיפה לתיכנות אתר אינטנט?"

שפות צד שרת - ישנן מספר טכנולוגיות mainstream אבל זה לאו דווקא מצביע על האיכות, הגמישות, נוחות התכנות או היעילות שלהן. בעקרון כל השפות יעבדו ויעבדו היטב. כולן יספקו לך את מה שאת צריך וכולן יגרמו לך לרדת מהפסים בשלב זה או אחר של התכנות.

השאלה היא, מה הצרכים שלך? איזה שפות אתה מכיר (אם עבדת עם Perl יהיה לך מאוד קל להתרגל ל-PHP)? האם אתה מוגבל בפלטפורמה מסויימת? (PHP יעבוד היטב על מערכות מבוססות Unix. אך ASP ו-ASP.NET לא יעבדו בכלל על אותה מערכת.)

למיטב ידיעתי ישנן כתשעה טכנולוגיות אשר יכולות לעבוד בצד שרת.תבחר את זאת שמתאימה לצרכים שלך ולמה שאתה כבר מכיר. אם עדיין נותרות לך אפשרויות - תגריל אחת מהן ואיתה תעבוד. בכל שלב אתה יכול לבחור להחליף את הטכנולוגיה איתה אתה עובד.

מסד נתונים - אני מציע לך לעבוד עם Oracle. אם תפרט בדיוק מה הדרישות יהיה הרבה יותר קל לכוון אותך.

שפת צד לקוח - מכיוון שציינת שאתה מעוניין לבנות "פורטל" גדול (Whatever that means) אני יכול לרק לכוון אותך להתרחק מכל "פורטל" שהדומיין שלו מסתיים ב-co.il ולבדוק את espn.com לדוגמה.

דבר ראשון, אתה צריך לדעת את שפות הבסיס (HTML ו-CSS) על בוריין. לאחר מכן ללמוד Javascript ברמה בינונית עד גבוהה. אחרי שהגעת לרמה הזו, אתה יכול להתקדם לצד שרת ולסיים ב-XSL/XPath.

בנוגע למה שכתבת על PHP - אתה חייב להגדיר רציני. לא ממש ברורה לי כוונתך. אם תיקח לדוגמא את walla/nana/tapuz, כביכול מדובר באתרים רציניים (שכולם מסיבה לא ברורה, עדיין עובדים עם ASP). אם הם באמת היו יודעים לעבוד בצורה "רצינית" הם היו חוסכים לעצמם כמה מליונים טובים בשנה.

ישן 12-10-2006, 01:52
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Silver Strike שמתחילה ב "מכיוון שענו לך לא מעט, אני אקצר."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Silver Strike
...שכולם מסיבה לא ברורה, עדיין עובדים עם ASP)...

הסיבה ברורה מאד, מייקרוסופט תמיד היו חזקים בשיווק, אם מדובר היה בהרצאה ביעילות השיווק הייתי מציג לפחות מספר דוגמאות של חברות שהמוצר שלהן היה מספר 1 והחברה נסגרה (או לעתים נמכרה) בגלל שהחברה ידע רק לפתח אך לא ידע למכור. ולהיפך, חברות שידעו לשווק טוב למרות שהמוצר שלהן היה הגרוע ביותר או כמעט הגרוע ביותר באותו תחום הם הצליחו לשווק אותו טוב מכולם.

מוצרי מייקרוסופט ברוב המקרים לא היו טובים יותר מהמתחרים למרות שהם ניחנו בעושר תכונות (שמתם לב שכמעט רק בתוכנות של מייקרוסופט יש כל כך הרבה קריסות? ברוב התוכנות המתחרות המושג "קריסה" כמעט ולא קיים), מה שבעיקר עשה גיל בייטס זה שיווק נכון, ובדיוק לכן ynet כמו הרבה עסקים בתחום מבזבזים הון כסף על טכנולוגיה של מייקרוסופט כשהטכנולוגיה המתחרה לא רק טובה יותר, אלא תחסוך להם סכומים ניכרים מסך ההוצאות.

בקיצור: הסיבה היא שאת asp משווקים, את php לא.
(למרות שישנם טכנולוגיות נוספות בתחום אני לא רואה טעם להזכירם כרגע, כי אחרי הכל רובם ישנות, פחות רלוונטיות ובדיוק לכן באות חדשות על מנת להחליף אותן. או שהן יכלו להיות טובות ומובילות אבל הן לא הצליחו לחדור מספיק).
ישן 12-10-2006, 15:15
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בענין השפות הטובות יותר מהמובילות והנפוצות
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Silver Strike שמתחילה ב "אני לא רואה את היתרון של MS..."

הזכרתי את זה ממש במספר מילים בודדות בסיום הודעתי הקודמת.
ישנם כאלו, הם אולי טובים יותר בפן הטכנולוגי, אבל בגלל שהם לא הצליחו לחדור לאחוז ניכר מהשוק זה גורם לחסרון.
לדוגמה, ל-php & asp בתור השפות הכי פופולריות כיום בתחום, יש הרבה מאד מדריכי לימוד, אתרים, פורומים והרבה מפתחים ששמחים לעזור לעמיתם. גם מספר השרתים המריצים קוד בשפות אלו הוא גדול מאד כך שיש לנו מבחר ענק המאפשר לנו למצוא את הטוב או/ו הזול ביותר (כל פעם בהתאם לצורך).

למיטב זכורני אתה כותב ב-cold fusion, עם שפה זו לא יצא לי לצערי לעשות עדיין היכרות, אך אפילו אם ההיצע הטכנולוגי שלה עולה על מתחרותיה, אני מניח שקשה יותר למצוא תמיכה בה, למצוא שרתים שמריתצי קוד זה כך שאם אני רוצה דווקא שרת בארץ אז אפילו יש לי הרבה שרתים כלאו בחו"ל, זה לא מתאים. אני מניח שגם האחסון בשרת כזה יהיה לפחות מעט יקר יותר מאשר אחסון בשרתים המריצים שפות נפוצות יותר (זו רק הנחה, לא בדקתי).
ולזה התכוונתי, שזה החסרון. לא מה שהשפה מציעה, אלא זה שהיא לא נפוצה מהווה נקודה שלילית.
אגב, עבר זמן ניכר מאז שאדובי רכשו את מקרומדיה ואני לא רואה שהם שינו במשהו את המפה, אולי יום אחד...

לגבי היתרון השיווקי של מייקרוסופט, אני גם לא רואה את זה כמשהו רע, רק שאני מחפש מוצר טוב, ולא מוצר שווק טוב.
בקטע השיווקי אני באמת מצדיע לחברה ולאיש, אך בפן הטכנולוגי יש לי בטן מלאה עליהם...
אגב, זה שהשפה נקראת asp.net ולא asp גירסה xy (וכך הלאה בכל גירסה) זה חלק מהנסיון לשווק, להוציא את התדמית הקודמת אצל מי שהיא היתה שלילית, או להראות כאילו הם המציאו את העולם מחדש ולכן שווה לשדרג ולהכניס עוד קצת מזומנים לאחת הקופות העשירות בתבל (:
ישן 12-10-2006, 17:06
  משתמש זכר Silver Strike Silver Strike אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Silver Strike שלח הודעה דרך MSN אל Silver Strike
אני מסכים איתך לחלוטין...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "בענין השפות הטובות יותר מהמובילות והנפוצות"

האמת, לפי מה שראיתי לאחרונה, RoR די מתחיל לתפוס תאוצה בכיוון שרתים וקהילות - למרות שייקח הרבה זמן עד שהוא יגיע לרמה של PHP שנמצאת שנים רבות בתחום וקנתה לעצמה קהל לקוחות עצום (אם כל הכבוד לאנשי ASP - הקהילות העוסקות בנושא עדיין לא הגיעו לרמה הזו).

אני אישית לא ממש ממליץ להשתמש ב-CF בשלב זה. האכסון בד"כ יותר יקר ונדיר. עם זאת, אדם שמתקשה עם חשיבה תכנותית (סקריפטינג לסוגיו) יכול לחשוב בכיוון (וגם זה, אחרי שלמד Javascript) הרבה אתרים, עובדים כיום בעיקר עם השרת. מה שיוצר אפליקציות איטיות, "טחינת" השרת, רוחב הפס מבוזבז וכיוצ"ב.

הסיבה ש-ASP.NET לא נקרא ASP 1/2/3/4 וכו' זה בגלל שהם שינו את כל ה-Framework (אם זה טוב או לא טוב - זה כבר נושא אחר לדיון). בנוסף, הם החליטו לקחת קו מסויים בו כל הטכנולוגיות שלהם יוכלו להתמזג היטב אחת עם השניה - כלומר יש להם Framework משותף.

מלבד זאת, זה יוצא להם טוב מבחינה שיווקית

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:35

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר