לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2005, 10:02
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
אולמרט: לקצוץ ידי מתנחלים שיפגעו בחיילים

כשממלא מקום ראש הממשלה, השר אהוד אולמרט, מדבר על המתנחלים, ניתן לשמוע בקולו את הידהוד "ההיסטוריה" שצבר בעימות הפוליטי והתקשורתי מולם. אולמרט, מי שהיה חיל החלוץ של שרון בפרסומה של תוכנית ההתנתקות, "חטף" לא פעם ולא פעמיים מראשי יש"ע.

אבל אולמרט הוא לא מאלה שיספגו בשקט, במיוחד ברגע הניצחון הגדול, שבו הוא יושב כשר המקורב ביותר לאריאל שרון - ורואה את ההתנתקות יוצאת לדרך, בדיוק כמו שהבטיח. היום (ב') הוא מדבר עם ynet על המאבק התקשורתי מול המתנחלים והסרבנות, ומשתמש במונחים קשים כלפי מתנחלים הפועלים לפגוע בחיילי צה"ל. "לקצוץ להם את הידיים", הוא אומר בטון חריף, וקורא לפעילות משפטית ומשטרתית תקיפה יותר מול מתנחלים סרבנים ומורדים בממשלה.

השר אולמרט, איך אתה רואה את התנגדותם של המתנחלים עד כה לתוכנית ההתנתקות, את הקריאה לסירוב פקודה וגם את גילויי האלימות בשטח במפגש עם החיילים וכוחות הביטחון ביצהר ?

"כל ניסיון למנוע בכוח מחיילי צה"ל לפעול או ניסיון לעשות את זה דרך משפחות המפקדים, אלה תוצאות בלתי נסבלות שאי אפשר לגלות כלפיהן אפילו מינימום של סובלנות. אם מישהו רוצה לגלות התנגדות פסיבית על-פי הדפוסים של גנדי מהודו, זה בסדר. כל דבר אחר צריך לעקור ביד ברזל".

המערכת המשפטית לא בדיוק פועלת ביד ברזל כיום. מה חסר?

"בראש ובראשונה, מדיניות אכיפה. בימים האחרונים יש התבטאויות נגד הסרבנות, שיצרו איזה שהוא מומנטום שלדעתי החל לחלחל בציבור. אני מקווה שזה יחלחל גם אצל השופטים והשוטרים".

ראש הממשלה שרון דיבר על כך שהצעדים שננקטים היום הם קלושים. במפגש עם קצינים לפני כשבוע הם התלוננו בפניו על כך שמתנחלים מנקבים להם צמיגים.

"אז צריך לתפוס אותם ולקצוץ להם את הידיים, סליחה. צריך להעמיד אותם מייד לדין, ולהכניס לבית הסוהר עד סוף ההליכים. כל מי שמעורב באלימות באזורים שעתידים להיות מפונים ומפעיל אלימות כלפי חיילי צה"ל או כלפי רכוש צריך לעצור אותם עד תום ההליכים לחודשיים, שלושה, ארבעה. זה פשוט דבר נורא שמקומם אותי ומוציא אותי מדעתי. אלה החבר'ה שלא מקיימים את הכלל הראשון של ההלכה, של להיות אסירי תודה. מה זה? האנשים האלה שומרים על חייהם, והם גם עומדים על כך שישמרו על חייהם וגם מנסים לפגוע בהם באלימות".

איך צריך היה לפעול במקרה של ראש מועצת קדומים, דניאלה וייס, שסטרה לחייל (אירוע שאותו הזכיר שרון בשיחה עם החיילים - ד.ב.)? איך אתה מצפה מחייל להגיב לאירוע כזה?

"לעצור אותה, לכבול את ידיה ואת רגליה ולהכניס אותה למעצר עד תום ההליכים על אלימות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו וכיוצא בזה".

ולהבדיל - פנחס ולרשטיין, בגיבוי של מועצת יש"ע, קרא למתנחלים לסרב להתפנות, גם במחיר של ישיבה בכלא. אתה מקבל את זה?

"זאת עמדה לגיטימית. יש הבדל בין אלה שאומרים אני אתנגד לפינוי, ואם תרצו - תכניסו אותי לבית סוהר, שזאת עמדה לגיטימית, לבין כאלה שאומרים בוא נמנע בכוח את המפנים מלבצע את ההחלטה. התנגדות פאסיבית זה דפוס תגובה לגיטימי בעולם הדמוקרטי, ואי אפשר להשוות את זה לאדם שמכה את אשתו ואומר אני מוכן לשאת בעונש. אלא שגם התנגדות פאסיבית כמוהה כהפרת חוק, לכן בנסיבות מסוימות ניתן לעצור את מי שהשתמש באמצעי הזה".

מה לגבי קצינים שמסרבים לקחת חלק פעיל בפינוי? בפרט כאלה שטוענים שלא מסוגלים נפשית לבצע זאת. אתה תומך במתן פטור, או בהצבתם במשימה אחרת?

"אני בעד שיפטרו אותם מהצבא. מי שמתנה את הנסיבות שבהם ישמור על פקודות ושבהן לא ישמור - לא ראוי להיות חלק ממסגרת כזאת, חד וחלק. אני רואה את זה בחומרה משום שזה מערער את הבסיס הדמוקרטי של המדינה. כל פעם שפקודה לא תמצא חן בעיני מישהו הוא ידרוש פטור ממילוי החובה שלו? לדעתי מספר הקצינים האלה קטן הרבה יותר מהרושם שמנסים ליצור".

היום תושבע ממשלה חדשה. (אולמרט מעיר: "בעזרת השם"). אין לך חשש שמועד הבחירות הבא יהיה תלוי כעת ברצונה הטוב של מפלגת העבודה?

"אני רואה לממשלה הזאת תפקיד אחד מרכזי: להעביר את ההתנתקות עד אמצע השנה הבאה. אם תעשה את זה - כל היתר זה בונוס. אני לא חושב שזה (מועד בחירות) יהיה לפני ההתנתקות".

מה עם לוח הזמנים של התוכנית? ראש הממשלה רמז בישיבת הממשלה האחרונה שאישור הנסיגה ב-4 שלבים, על פי "הפשרה" שהושגה עם השרים - לא ממש ריאלי.

"חייבים להעביר את ההחלטה עכשיו כדי שאפשר יהיה לבצע את ההתנתקות באמצע השנה. אפשר להשתמש בזה (ארבעת השלבים) באופן שזה יהיה בביצוע תוך שבוע. הם (השלבים) יכולים להתקיים יום אחרי יום. אפשר שכל אחד מהשלבים יארך יום וזה יהיה 4 שלבים ברציפות. אין שום סיבה למתוח את זה בשבועות".

זה מעקר מתוכן את הפשרה המתוקשרת שתבעו השרים נתניהו, שלום ולבנת, כדי לבחון כל שלב של פינוי בהתאם למציאות בשטח.

"למה לך, את רוצה לדבר עליהם? אני מדבר על השרים שמתנגדים להתנתקות. צריך לעשות את זה כמה שיותר מהר, אחרת זאת הזמנה לאלימות מתמשכת, כי זה נותן אפשרות לנסות למנוע את זה, ובנוסף חושף את הביצוע לפעילות טרור, מה שחמור בפני עצמו. זה לא מעקר את ההצעה מתוכן אלא רק מצמצם אותה מבחינת המועדים".

הכתבה המלאה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3030426,00.html

נערך לאחרונה ע"י העכבר ששתק בתאריך 10-01-2005 בשעה 10:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2005, 17:19
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא אם חוזרים ממנה באותו המשפט
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "קריאה לקצוץ להם את הידיים והרגליים?"

המטפורה שהשתמש בה אולמרט היא מכוערת ולא ראויה, אבל הוא טרח לפרש אותה:

"אז צריך לתפוס אותם ולקצוץ להם את הידיים, סליחה. צריך להעמיד אותם מייד לדין, ולהכניס לבית הסוהר עד סוף ההליכים. כל מי שמעורב באלימות באזורים שעתידים להיות מפונים ומפעיל אלימות כלפי חיילי צה"ל או כלפי רכוש צריך לעצור אותם עד תום ההליכים לחודשיים, שלושה, ארבעה."

כלומר - פירוש המטפורה קיצוץ ידיים הוא העמדה לדין והכנסה לבית הסוהר עד סוף ההליכים. קיצוץ ידיים ורגליים הוא ביטוי שמשתמשים בו הרבה בהקשר של הוצאה מכלל פעולה, וזו המשמעות של דבריו - צריך להכניס אותם עד תום ההליכים, לבטל את האפשרות שינסו לבצע מעשים אלימים. לו לא היה מפרש את דבריו ניתן היה להבין אותם אחרת, אבל הוא טרח לפרש ולהבהיר, ולכן אין כאן הסתה.

במערכת הפוליטית נפוצים הרבה ביטויים מורבידיים והשימוש בהם לעיתים מעורר אי-נחת. למשל, רשימות החיסול המתפרסמות לפני פריימריס - האם מישהו עוצר את עורכיהן על הסתה ? יש לבן אדם סביר את היכולת להפריד בין משמעותו המילולית של ביטוי למשמעותו בפועל. הרי אף אחד לא חושב שלצפות ב"סרט חבל"ז" זה בזבוז זמן, ואם אומרים לך שיש ב-TLV מסיבה "פצצתית" אתה לא שולח לשם חבלן, נכון ?
ישן 10-01-2005, 17:32
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
lol
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "לא אם חוזרים ממנה באותו המשפט"

מטאפורה? למטאפורה נורמלית יש קשר למושא המטאפורה . כמו למשל הוא היה רעב מאוד כאריק שרון אחרי סעודה דשנה - זאת מטאפורה .

מה שהוא אמר זאת הסתה . היות והוא לא רצה להצטייר כמסית , הוא חזר בו כדי לא לפגוע בעצמו , אבל הדברים עשו את ההדים המקווים , אולמרט כידוע , הוא לא אחד ששולף מהמותן . הוא איש מאוד מחושב .

אין קשר כלשהוא בין שני חלקי המשפט , לתפוס ולקצץ זו לא מטאפורה ללהכניס מישהו לכלא לשלושה חדשים ! מה הקשר בכלל??.אין קשר - והניסיון להפוך את דבריו לפרשנות הוא מגוחך.

רשימת החיסול שעושים בפריימריס היא כדי לחסל מישהו פוליטית . אתה רוצה להגיד לי שלקצץ למישהו את הידיים זה כמו לכלוא אותו? תצטרך להתאמץ יותר בשביל להוכיח מופרכות כזו .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-01-2005, 17:44
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
מה שנתת זה לא מטפורה...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "lol"

זה דימוי... אם אתה לא מבין את הקשר בין קיצוץ ידיים לבין הצרת צעדים, אולי תבקש שלפחות יקשרו לך אותן מאחורי הגב - ואז תבין שמי שאין לו ידיים גם קשה לו להרביץ. מעניין שאתה מוצא קשר בין חיסולו של אדם (קרי - הוצאתו להורג ללא משפט), לבין פגיעה במיקומו ברשימה של מפלגה, אבל קשר בין קיצוץ ידיים לאזיקת ידיים אתה לא מוצא. עד כאן בעניין האיכות הספרותית של דבריו של אולמרט...

אולמרט לא חזר בו שעות או ימים לאחר שאמר את הדברים, הוא התנצל עוד באותו משפט. ההתנצלות הייתה חלק מהאמירה. הסליחה באה לרכך את האמירה, להפוך אותה לאמירה ציורית ולא מעשית. אם בזה לא היה די - הוא פירש היטב את דבריו, והסביר את משמעותם. אני לא בא להגן על האמירה שלו, אלא מגיב להודעה שבה כינית אותה "הסתה". אם הוא פירש את דבריו כדי שיובנו שלא כקריאה לאלימות, הרי אין זו הסתה, וזו הנקודה היחידה שלי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:52

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר