לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2005, 12:22
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
יום סיירות מתכונת חורף... 9.1.05

נתחיל....
דבר ראשון אני רוצה לציין שיום סיירות הוא לא בדיחה או קייטנה כמו שחלק חושבים....
לא יודע מה עושים בימי סימולציה למיניהם אבל זה ממש לא משנה... היום כשלעצמו הוא קשה ולעיתים קשה מאוד.... אני אחד שהתאמן כמעט שנתיים בשביל היום הזה... אני טוב במתח וגם בריצות ארוכות....
אבל תאמינו לי שאין לזה כל חשיבות ביום עצמו.... חייבים לעבוד על ריצות קצרות לפני (ספרינטים)..
פשוט חייבים.. לא יעזור כלום... היום מבוסס על ספרינטים... שתי מקצים מתוך הארבעה הם ספרינטים... אז תפנימו את זה טוב ובכך תחסכו מעצמכם את הרגשת האכזבה...

יום שבת... יום לפני היום סיירות ההתרגשות בעיצומה.. הלב דופק... עשרות שיחות מוטיבציה על המשפחה והחברים... תמיכה אדירה והרגשה שאני יכול והולך לעשות את זה מחר... ולקבל את הזימון הכסף להמשך המיונים בסיירת מטכ"ל....
קמתי ב5... הגעתי לוינגייט ברבע ל7... ותאמינו לי שזאת הייתה הטעות הראשונה שלי... מפני שגם כאלו שהגיעו ב7:40 עשו את הבר אור יחד איתי... אז תדעו שאפשר להגיע גם ב7 וחצי וזה באמת לא משנה כלום... רק מוסיף שעת שינה...
בכל מקרה אחרי עבודות רס"ר.... נרשמתי במכולה (47!!) לאחר מכן מילוי תופס רפואי.. אחריו בדיקות רפואיות קלות.. לחץ דם וכו'... ואז חימום... שהוא פשוט וקל לקראת הבר אור... הבר אור עצמו לא קובע כלום אין צורך להשקיע בו וזה סתם שטויות... יש כאלה שהגיעו מקום 41 בריצה וקיבלו מטכ"ל... אז האמינו לי שזה ממש לא אומר כלום.. ועד שלא תעברו את זה אז לא תאמינו כמה שזה פרט שולי מיום הסיירות...
בכל מקרה נחים בערך שעתיים אחרי הבר אור עד לתחילת יום הסיירות...
היום מתחיל כשאר מתחלקים לקבוצות... ולאחר מכן המפקד בוחר דיונה מסוימת שעליה התבצע כל היום הזה... וכן.. כללל היום... אני אישית חשבתי בשלב מסוים משהו השתנה... נעבור למקום אחר או משהו... אבל לא... אז ברגע שתגיעו לדיונה שלכם.. תגידו יפה שלום ותדעו שהיא איתכם עד לסוף היום (אני מוכרח לציין שהדיונה שלי הייתה ממש מכוערת... ותלולה...) כמובן שצריך להתרגל למפקדים... שלושה מפקדים... שתי מהם בעלי משקפי שמש (איך לא..) ואחד בלי... והוא דווקא זה שהעביר את עיקר היום...
יש האומרים שהמפקדים הם מילואימניקים משייטת סיירת מטכ"ל וחובלים... אחד מכל יחידה... נשמע הגיוני... אבל לכו תדעו...
בכל מקרה מתחילים במקצה הראשון והקשה ביותר.... הספרינטים... אין ספק שזה היה סיוט... באמת... אני לא בן אדם בכיין ולא נשבר בקלות.. אבל המקצה הזה מצוין כדי לבדוק למי קשה ולמי לא... והוא באמת קשה... בכל מקרה המקצה חוזר על עצמו וכל פעם המטרה היא לשפר את המיקום האישי... ככה שאם יצאתם מקום אחרון לא קרה כלום... תנסו עוד פעם ותשפרו.. ואם תעשו זאת אז תראו שהמקפדים יעריכו... תאמינו לי.... בכל מקרה...אני הייתי האיטי בקבוצה.. בהתחלה הגעתי אחרון.. אבל אחרי כמה מקצים לחלק נמאס להשקיע הכל אז הצלחתי להתברג ב5 הראשונים ואפילו ב4...
ובאמת שנתתי הכל.. רק מראה לכם כמה שהאופי והכל רצון הם לא הכל... הם העיקר אבל לא הכל... כי מי שאין לו כושר טוב בספרינטים.. מהירות וכוח ברגליים יהיה לו קשה מאודדד לסיים ב4 הראשונים כל פעם.... כי תאמינו לי שלא להשבר ביום סיירות זה שטויות... אין בזה גדולה.... אבל לסיים בין ה4 הראשונים בכל פעם זה באמת הישג אדיר...
היה קשה אבל ממשיכים.... הגענו למקצה השני... אלונקה סוציומטרית... שם זה אותו עיקרון כמו הספרינטים רק שה4 הראשונים שבאים סוחבים את האלונקה... החמישי את הג'ריקן... והשאר מסתדרים לפי סדר הגעה....
אני הצלחתי להגיע פעם אחת ראשון ועוד פעמיים לאלונקה.. סך הכל שלושה פעמים... פעם אחת לג'ריקן... היה לא קל... אבל לדעתי המקצה של הספרינטים היה יותר קשה... אני מעדיף לסחוב מאשר לרוץ מהר.. אישית כמו שציינתי.. אני גרוע בספירינטים...
בכל מקרה... גם את זה מיצינו... אז הגיע הזמן לעבור לסחיבת שקים.. חשבתי שזה יהיה הכי קל.. והכי מתאים... אבל זה ממש לא היה ככה... כל שק שוקל בין ה15-20 ק"ג... וסוחבים אותו בצורה לא נוחה מעל הצוואר... בכל מקרה אני עשיתי 8 הקפות שהכי הרבה עשה 12... (סוס רציני.. קיבל שייטת)
הכי חשוב זה לא להשבר במקצה הזה.. להמשיך... יאללה עוד קצת..
מסיימים עם זה ועוברים למקצה הרביעי והאחרון... זחילות... המקצה היה קשה אבל עשינו אותו רק 3 פעמים... כשרק פעם אחת המפקד רשם אותי....
אין הרבה מה לפרט.. פשוט זוחלים במעלה הגבעה... וכל אחד מנסה לעקוף את השני...
לא קל... בעיקר לא כשזה בסוף היום וכבר אין הרבה כוח....
לאחר מכן היום מסתיים... ואחרי זה מפרקים את כל הציוד.. האלונקות השקים והאתי חפירה שקיבלנו... ומעלים הכל על האלונקה... ומחזירים את הציוד לאפסנאות... מפה זה כבר לא משהו שצריך להאריך בדיבורים עליו... אוכלים מחכים לתוצאות מי שעבר הולך לעבר האוהל של היחידה שאליה הוא התקבל.. מי שלא נשאר במקום... אני אישית קיבלתי חובלים... כמו הרוב לא רציתי את זה... וקיבלתי את זה בבאסה כמו שאומרים... אבל מה לעשות... זה מה יש... ולא הגיע לי יותר...
היו כמה רגעים קשים מאוד ביום.. כמו בספרינטים... בהתחלה היה לי כל כך קשה עד שלא האמנתי איך אני ישרוד את המשך הספרינטים... אחר כך בסחיבת השקים לקראת הסיבוב האחרון היה לי קשה ובאמת אמרתי לעצמי שאני מקווה שעוד מעט זה יגמר... בקיצור... בבראור סיימתי מקום 17 מתוך 80 בערך... אם הייתי משקיע הרבה אז הייתי מסיים מקום 13... אני בטוח שאני יכול לעשות מתח יותר מרוב מוחלט מהאנשים שהיו שם... אבל למרות הכל... זה לא עזר לי בכלום... כי חוץ מבסחיבת שקים ואלונקות הכוח הפיזי הוא שולי יחסית... הספרינטים הם מה שהקשה עלי ומנע ממני לקבל מטכ"ל או שייטת.. כי פשוט הייתי גרוע בזה.. הייתי לא משהו ביום סיירות.. באמת... אני לא בא לשחק אותה ולעשות מעצמי יותר ממה שהייתי... היום הזה לא פשוט בכלל.. וקיבלתי חובלים רק בגלל הנחישות... רק בגלל שאחרי שסיימתי אחרון (כן אחרון!) באלונקה סוציומטרית.. פעם אחרי זה סיימתי ראשון וראו שיש לי רעל בעיניים... פשוט באתי עם מוטיבציה ועצבים בגלל שסיימתי אחרון פעם לפני... אבל לאחר הפעם הזאת הרמתי את האלונקה והכוח ירד... היום עוד כמה פעם שנילחמתי.. באמת... אבל מה לעשות והרגליים לא היו מספיק חזקות כדי לסחוב ספרינטים בעליה... בקיצור חובלים זה הישג לא רע... בעיקר למי שהיה כל כך גרוע בספרינטים... זה מראה שבאמת הייתה לי נחישות.. כי אם לא אז לא הייתי מקבל כלום..
תבואו במוטיבציה.. תדעו שאפשר לעבור... והכי חשוב תתכוננו פיזית ליום הזה.. וכמו שאמרתי כבר כמה פעמים תשימו דגש חזק על ספרינטים.. תתאמנו שלושה חודשים לפני.. גם אם לא קיבלתם זימון... תתחילו עכשיו בספרינטים כדי שזה לא יפול עליכם באמצע היום ולא תדעו מה זה....
אז זהו... חלום ילדות מגיל 9.. להגיע לסיירת מטכ"ל התנפץ לי אתמול... ב8 לראשון זה נראה אפשרי...
ב10 לראשון זה כבר בגדר חלום שלא אוכל להגשים בחיים האלה... אבל באמת שצריך לקחת דברים בפרופורציות... וזה ממש לא סוף העולם.. יש עוד הרבה יחידות טובות בצה"ל.. ועכשיו אני מרים ראש לקראת המטרה הבאה שלי... שלד"ג... אני אעשה הכל להגיע לשם... ומקווה שבמאמר הבא שאני אכתוב אם וכאשר אז אני יספר שלמדתי מהטעויות בספרינטים... ושעברתי... את הגיבוש...
אבל כל דבר בזמנו... אז בהצלחה לכולכם בהמשך... תשקיעו ותתמידו כי רק כך תעברו....
ועוד משהו שרציתי להוסיף... אני יודע שיש הרבה מאמרים על יום סיירות.. אבל ביום שבת יום לפני היום שהיה לי.. חיפשתי... רציתי לדעת כמה שיותר.. כי פשוט הייתי בלחץ... אז לא יזיק עוד איזה מאמר לאוסף... בעיקר כשהוא רוצה להראות שהכשור חשוב מאוד... ובלי כושר טוב אי אפשר להגיע רחוק ושלא יספרו סיפורים....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2005, 12:59
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
תראה..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי xunne שמתחילה ב "איך אתה מסביר במקצה אחד הגעת..."

אני לא אשקר אם אני יגיד שיכולתי לתת עוד קצת.. תמיד אפשר לתת עוד... אבל זה לא היה משנה יותר מידי... אז הייתי מגיע עוד פעם ל4 הראשונים... לא זה מה שהיה מעביר אותי למטכ"ל....
היו גם הפסקות שתיה של שתיתי בהן בכלל... רק בגלל שמילאתי את השק.. או סידרתי את הציוד והעדפתי לעשות את זה על פני לשתות... אני מאמין שהם שמו לב לזה...
טדרך אגב אני יודע שחובלים היא יחידה ברמה גבוהה מאוד ונחשבת לאיכותית ביותר....
אבל אני אישית פשוט לא נמשך לזה.. אין לי את המשיכה לים ולמסורת הפיקוד הימית...
אני מעדיף להיות לוחם שדה... כל אחד ודעותיו...
ותגובה לפיוריוס ריבנג'.... תודה על הפירגון... ודרך אגב אפשר להגיע לשלדג במידה שסיימתי גיבוש חובלים... אני יכול לקבל גיבוש שלד"ג... אבל הדרך עוד ארוכה ואני מעדיף להשקיע במה שאני לא טוב כמו שראיתי ביום סיירות ולהמשיך האלה ולנסות לתקן לשפר ולהגיע לאן שאני רוצה..
ישן 10-01-2005, 12:49
צלמית המשתמש של FuRiOuS_Revenge
  FuRiOuS_Revenge FuRiOuS_Revenge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.04
או, הנה תגובה של בנאדם בוגר שכותב מאמר רציני.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי __moshe__ שמתחילה ב "יום סיירות מתכונת חורף... 9.1.05"

אחי- ממש אבל ממש כל הכבוד על ההשקעה!!!!
ע"פ סגנון הכתיבה שלך, ממש רואים שהשקעת ביום סיירות ונתת את הנשמה, זה פשוט מורגש!!!
פשוט כל הכבוד!
ואל תזלזל בחובלים.... העובדה שהגעת לשם הוא הישג בפני עצמו ואתה צריך להיות גאה בעצמך!
אפילו אם לא קיבלת מטכ"ל, לא נורא! החיים מלמדים אותנו שלא תמיד מקבלים את מה שרוצים, אפילו אם אנחנו מרגישים שזה מגיע לנו... אתה צריך ללמוד להתמודד.
ואל תדאג, אתה עוד תגיע רחוק יש בך את התשוקה שאין בהרבה אנשים.
אה, ועוד דבר, אני מצטער לאכזב אותך, אבל לשלד"ג אתה לא תוכל להגיע.... הגיבוש של שלד"ג הוא יחד עם מטכ"ל... אם זכרוני אינו מטעני .

ול Kurtie - לא תמיד חופרים בורות, הבוחנים יכולים לשנות את טבעו של היום: להוסיף או להוריד פעילויות מסויימות, להאריך או לקצר את היום וכו'....
למשל: לא כולם מבצעים זחילות וכו'....

ולסיכום, תרים ת'ראש אחי היית טוב!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:54

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר