לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2007, 07:25
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
לא יתכן ימע"ר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סמל ראשון שמתחילה ב "לי בכלל נראה"

בתור מתנדב בימע"ר מעל 7 שנים - אין אימונים כאלה היום, פעם היו, היום אין כסף או שלא אכפת למי שצריך לקבל החלטה כזו.

התלוננתי על כך קרוב לשנתיים - בין היתר כאשר יש מטווח אנו יורים בקרבין, ולעיתים רחוקות באקדחים - כאשר הנשקים הארוכים שלנו זה מ-16 קצא או מג"ל (מיקרו גליל או משהו כזה).

בכל מקרה אני סומך על החברה שלי בימע"ר לעיתים יותר מהבלשים בכל הקשור לירי (כאשר רוב הימע"רניקים אצלנו יוצאי יחידות קרביות רציניות +מילואים כל שנה) ומבחינת סטטיסטיקת ירי מתוך 7 שנים שלי במערכת היו מקס' 5 אירועי ירי - אם היינו פועלים עפ"י הנוהלים בארה"ב, קנדה, וכדומה היו לנו 200 אירועי ירי - והרתעה כמו שצריך להיות.

יאללה תבואו לימע"ר מי מכם שיכול! רק טוב זה יעשה לכם, למערכת ולציבור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2007, 13:10
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
צ'רלי ז"ל היה לוחם ממדרגה ראשונה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "צ'רלי שלוש ז"ל..."

שני כדורים ממרחק של כ20 מטר , אחד בכל ברך (מאחור) .
הנבלה לא התמוטט אלא רק עצר וצ'רלי ניגש אליו מאחור בכדי לנטרל ולאזוק אותו ואז נדקר כשהחולירה הניף לאחור סכין.

אין לי מושג אם היו למקרה השלכות על נוהלי מעצר חשוד.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.- קישור

מקור הרשע - עברית / אנגלית מישהו ב"פרש" סבור שהשנאה הערבית אלינו נובעת מ"פחד השתלטות")

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

“I believe that forgiving Hisbollah is God's function. The Israeli's job is to arrange the meeting" (שטות רלוונטית שיוחסה בזמנו לשוורצקופף)

ישן 28-01-2007, 15:17
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "צ'רלי ז"ל היה לוחם ממדרגה ראשונה"

הארוע של צ'רלי שלוש ז"ל אכן העלה שאלות לגבי הוראות הפתיחה באש, אם כי עד היום לא ברור בדיוק מדוע הוא לא ירה על מנת להרוג.
השתלשלות האירוע היתה כך: מחבל החל לדקור אנשים בשעת בוקר מוקדמת בשכונת בקעה בירושלים. הוא דקר למוות אזרח וחיילת, בשלב זה היו ברחוב צעקות "מחבל". צ'רלי ז"ל, שהיה בבית יחד עם אשתו (שהיתה בחודש התשיעי להריונה), נעל נעליים ורץ החוצה כשהוא חמוש באקדח השרות האישי שלו - FN 9מ"מ. בנתיים המחבל דקר ופצע נער נוסף שהלך ברחוב. אנשים ברחוב הצביעו לצ'רלי על המחבל, נראה כי בשלב זה הוא לא זיהה את הסכין. הוא קרא למחבל לעצור, ירה כדור באוויר, ואז ירה לו ברגלים (כדור בכל רגל - הפגיעה היתה בירך, לא בברך). המחבל המשיך לרוץ, צ'רלי רדף אחריו, קפץ עליו מאחור וניסה להשתלט עליו. המחבל שלח את הסכין אחורה ודקר את צ'רלי דקירה אחת, שפגעה בלב.
השאלה מדוע הוא לא ירה לא זכתה לתשובה חד משמעית - יש מי שטען שבגלל שהוא עמד בדיוק לצאת לקורס קצינים (הוא היה בדיוק בהכנה) הוא חשש לירות, יש מי שטען שהוא לא היה בטוח שזה אכן המחבל.
בתו שירלי נולדה שבועיים לאחר נפילתו, ובשמה יש אזכור לשמו.

ישן 27-01-2007, 20:25
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
כבר לא
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "כמתנדב תקופה כזאת אתה יכול להחזיק נשק אישי לא ?"

משנה שעברה פחות אוו יותר הוקפע כל נושא הנשקים הפרטים למתנדבי משא"ז
מי שהצליח לקבל קיבל מי שלא ישאר בלי וכל מטומטם שהוא עצר במהלך המשמרת יכול לסגור איתו חשבון ללא חשש.
יתרה מזאת אם אתה בטעות עובד במה שנקרא "מפעל ראוי" לא תוכל לקבל רשיון פרטי ללא קשר לזכאותך,ועוד יותר מטומטם שאים כבר היה לך נשק בכניסתך לתפקיד הנ"ל אתה יכול לשמור אותו .
לי יש מכר שמתנדב בימע"ר מעל 10 שנים ובנוסף משרת ביחידה מובחרת שהיא זכאית בתבחין של
"יחדה מיוחדת" ובשל עבודתו לא יכול לקבל רשיון.

ישן 28-01-2007, 12:25
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
מפעל ראוי
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "מה זה מפעל ראוי?"

הוא עסק אוו התארגנות שנמצא ע"י המשטרה ומשרד הפנים כחייב באחזקה של נשק לצורך ביצוע התפקיד שלהם.
דוגמאות :חברות שמירה ,בנקים עם סניפים באזורי ספר ,ישובי ספר.........
גופים אלו מחזיקים נשקיות בבעלותן ומנפקים נשק לפי הצרכים לעובדים שאושרו ע"י משרד הפנים .
מה זה אומר ?
נגיד שאני עובד בסניף בנק בת"א והבנק שבו אני עובד הוא מפעל ראוי.
וידיד יוסי חממי עובד באותו בנק באריאל נגיד .
למנהל המפעל הראוי מותר לצייד את יוסי בנשק מנשקית הבנק (באישור משרד הפנים ואחרי אימון מתאים כמובן) אבל אסור לו לצייד אותי כי אני לא חייב בנשק לביצוע תפקידי.
עד כאן הגיון סביר ובריא !
אלה שפה מתחילה החלמאות ...................
נאמר שאני זכאי לקבל נשק תחת אחד מתבחיני משרד הפנים .
אני לא יכול לקבל רשיון רק בגלל שאני עובד במקום שהוא מפעל ראוי .

ישן 27-01-2007, 18:05
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
פעילות של בילוש או ימ"ר אכן לא דורשת "כישורי לחימה" מיוחדים....
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "אני אשמח לקבל הסבר על ההבדלים..."

לפחות לא במונחים של לוט"ר או לש"ב.
ולמען הסר ספק מי שמשרתים בימ"ר מכונים/מוגדרים גם הם כבלשים.

בין ימ"ר לבין "בילוש" יש מספר הבדלים מהותיים ולהלן חלק מהם:

ימ"ר במקור הנה יחידה ברמת המחוז המרכבת ממספר מחלקות/מחלקים כגון מחלק סמים, מחלק תשאול, בילוש משימתי, בילוש נושאי (ואני לא אכנס כרגע להבדלים ביניהם), מחלק מודיעין, צוות טכני, ועוד מספר גרמים ייעודיים שונים.
בימ"ר משרתים מאות בלשים הן בתפקידי השטח והן בתפקידי המטה וכן לימ"ר מספר גדול יחסית של רכבים מסוגים שונים (רכבים מסווים/אזרחיים כביכל).

ברמת העבודה - עקב "גדלה הפיזי" של יחידה כמו ימ"ר היא לרוב תקבל לידיה תיקים סבוכים יותר וקשים יותר המצריכים פעילות ארוכת טווח ולעיתים בכיסוי ארצי !

לעומת זאת יחידות הבילוש למיניהן הן יחידות ברמת התחנה , ביחידת בילוש סטנדרטית משרת מספר קטן יחסית של בלשים (לעיתים גם מתנדבים) כשהם בעצם אחראים על אותו האיזור / טריטוריה שבאחריות התחנה לה הם שייכים.
למותר לציין כי האמצעים/רכבים/יכולות הם מוגבלים בהרבה בהשוואה ליחידה בסדר גדל של ימ"ר.

וזה ממש ממש על קצה המזלג.
ישן 28-01-2007, 15:24
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
כמה הערות על הסרטון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לבני בשבילך ,ימ"ר ת"א , אימונים ."

אין לי מושג מי החבר'ה הללו ולאן הם משתייכים. עיקר הטענות שלי הם אל המדריכים, לא אל הלוחמים. ולמי שמעוניין (בסוגריים מופיע הזמן בשניות של הקטע המדובר)::
1. [ 00-05 שניות]: א.המדריך נמצא בעמדה שמפריעה לרצף התרגיל: הוא מונע פתיחה של דלת הרכב
באופן מיידי, מעכב את הלוחם בריצה והכי חשוב-חוצה את הקנה של הלוחם.
ב. הלוחמים נכנסים למצב ירי רק לאחר שהם בחזית הירי. עוברות 5 שניות ארוכות
מרגע זיהוי האיום (ההקפצה ע"י המדריך) ועד להוצאת כדור ראשון. זיהוי איום אמור
לגרום לירי מיידי. טיול לחזית הרכב תגרום להרג הלוחמים. לא נראה לי שיש כאן
הפנמה של תנאי קרב (כלומר, מכינים אותם לירי במטרות קרטון, לא במחבל חמוש).
2. [28-33 שניות]: א. שוב, הפרעה ללוחם במילוי תפקידו... שימו לב איך המדריך אשכרה מפריע ללוחם,
נוגע בו, מזיז אותו ופוגע ברצף התרגיל. זו דוגמה למדריך חסר בטחון עצמי המשדר
חוסר בטחון גם לחניכים.
ב. הלוחם מתפעל מעצור בנשק מול מחבל חמוש!! ממתי מתעסקים בנשק מול מחבל
חמוש? הוא אמור להעיף את עצמו פנימה לרכב ושם לתפעל! שימו לכריעת הברך
על-מנת לתפעל. במקור נועדה הכריעה לדמות ירידה מאחורי מחסה לשם תפעול
מעצור, לא לשבת בנחת מול מחבל חמוש ולהתעסר עם הנשק, בלי יכולת לרוץ או
לשנות מיקום לפי הצורך.
3. [44-48 שנית] א. שוב מדריך נמצא בתוך שטח התרגיל, חוצה קנים של אקדחים ומפריע לשטף
התרגיל.
ב. מול הפתח, הלוחם הימני לא פתח את כלל תא השטח והלוחמים חוצים אותו
בריצה. שאלה במתמטיקה: מחסנית קלצ'ניקוב נגמרת אחרי פחות מארבע שניות.
בהנחה שלוחם חוצה פתח תוך חצי שנייה, כמה כדורים יפגעו בו ממשקוף למשקוף?
3. [ 57-1:00]: לגבי הביצוע שלהם בפתח-ובכן, אני לא יודע איפה להתחיל...
ישן 28-01-2007, 19:51
  יובל. יובל. אינו מחובר  

תגובה ל U367
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לבני בשבילך ,ימ"ר ת"א , אימונים ."

דבר ראשון, מי קבע ש"אדם" הוא קריטריון לרמת לחימה נאותה? דבר שני, דווקא בגלל שזה לא "אדם" זה חמור שבעתיים. אתה מוציא מהקורס שורה של לוחמים עם טכניקות שבזמן קרב יגרמו להם להיהרג, לא פחות. יש משהו חמור מזה? הנה סיפור קטן: באמצע שנות השמונים הוגשה תביעה נגד מכון קראטה בלוס אנג'לס. התובעת היתה בת של גברת קשישה שנרשמה למכון לאחר שזה יצא בפרסום שהוא פותח תוכנית הגנה עצמית שפותחה במיוחד עבור קשישים. עשרות קשישים נרשמו לקורסוסיימו אותו מתוך מחשבה שהם מסוגלים כעת להתמודד עם כל פורץ או שודד. אף אחד לא סיפר להם שהגוף שלהם לא מסוגל לתמוך בטכניקות שהם למדו. בכ"א, אחת הקשישות נתקלה יום אחד בכייס. מתוך אמונה ב"יכולות" החדשות שלמדה היא החלה להיאבק בו. הוא, בתגובה, היכה אותה נמרצות וכעבור מספר שבועות היא נפטרה. ביתה תבעה את המכון בטענה כי לולא הכניסו הבעלים לראשה של אמה הקשישה כי היא בעלת יכולות לחימה היא לעולם לא היתה מעיזה להיאבק בכייס והיתה היום בחיים. אני חושב שהנמשל ברור...
ישן 29-01-2007, 15:14
  יובל. יובל. אינו מחובר  

תגובה ל-U367
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "ראשית , אני לא מבין למה אתה לא משרשר נכון ,שנית , ההכרזות שלך ,"תגובתי ל".. וכדו ."

אם התחלת להעביר ביקורת על האופן בו אני משרשר, על הכותרות של התגובות שלי, על גודל הגופן וכן הלאה, כנראה שבאמת נגמרו לך הטיעונים, ידידי. אבל בכ"ז:
1. האימון הנ"ל לא קשור לעבודת בילוש "קלאסית". הוא קשור לעובדה שבלשים, כמו כל כח חמוש, אמורים להוות כח תגובה מהירה לארועי פח"ע, בהיותם הכח הזמין מיידית.
2. "הם נמצאים בתוך גבולות ישראל"? אתה מודע לזה ש- 80% מהפיגועים הם בתוך מה שקראת "גבולות ישראל"? (אגב, אלא אם אתה שייך לאיחוד האירופי, גם יהודה ושומרון נחשבים 'גבולות ישראל', עד שהממשלה תחליט אחרת).
3. נכון, אף אחד לא חייב אותם לעבור אימון רי מרכב נוסע, אבל אם כבר הוחלט לבצע את האימון הזה, יש לבצע אותו כמו שצריך.
4. שוב,"מתקן אדם" אינו קריטריון ללוחמה. מה לעשות...
ישן 29-01-2007, 20:26
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
אי הבנה שלך ביחס ליעוד ומשימה.
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "תגובה ל-U367"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יובל.
אם התחלת להעביר ביקורת על האופן בו אני משרשר, על הכותרות של התגובות שלי, על גודל הגופן וכן הלאה, כנראה שבאמת נגמרו לך הטיעונים, ידידי. אבל בכ"ז:
1. האימון הנ"ל לא קשור לעבודת בילוש "קלאסית". הוא קשור לעובדה שבלשים, כמו כל כח חמוש, אמורים להוות כח תגובה מהירה לארועי פח"ע, בהיותם הכח הזמין מיידית.
2. "הם נמצאים בתוך גבולות ישראל"? אתה מודע לזה ש- 80% מהפיגועים הם בתוך מה שקראת "גבולות ישראל"? (אגב, אלא אם אתה שייך לאיחוד האירופי, גם יהודה ושומרון נחשבים 'גבולות ישראל', עד שהממשלה תחליט אחרת).
3. נכון, אף אחד לא חייב אותם לעבור אימון רי מרכב נוסע, אבל אם כבר הוחלט לבצע את האימון הזה, יש לבצע אותו כמו שצריך.
4. שוב,"מתקן אדם" אינו קריטריון ללוחמה. מה לעשות...

1 זה לא שנגמרו לי הטיעונים , ממה שאני מבין מדובר בבלשי מפלג הסמים של ימ"ר ת"א , כך שלא ברור לי על איזה פח"ע אתה מדבר.
2 לדבר איתי על אופי הפיגועים בישראל , מיקומם תוכנם וכדו ממש לא רלבנטי לגופו של נושא.
3 "כמו שצריך" עפ"י שיטתך לא אומר שככה צריך להיות עפ"י צרכי ותפקיד הבלשים , שהם כאמור אנשי מפלג הסמים.
4 מתקן אדם הוא קריטריון לאימון , ואימון ברמה טובה - וזה גם מה שרואים כאן , גם כן אימון .

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 29-01-2007 בשעה 20:47.
ישן 30-01-2007, 00:10
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
התרעמות ? טוב נגיד שכן
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "U[size=3] אני לא מבין על מה..."

הגדרת התפקיד מפי מפקד ימ"ר ת"א .

היחידה המרכזית (המוכרת בכינויה מהעבר " המדור " או " הצפונית " ) הנה יחידה מחוזית הגדולה והמצוידת מבין יחידות אלה במשטרת ישראל.
היחידה עוסקת:
באיסוף מידע מודיעיני, טיפול בפשעים חמורים , חקירת פשיעה סדרתית , מאבק ביבואני וסוחרי סמים, מיגור נגע הסמים בקרב בני נוער וטיפול בעבירות מוסר ( סחר בנשים לזנות, בתי בושת והימורים ).

מפלג סמים , שאנשיו נראים בסרטון :

יחידת שטח מבצעית המתמקדת בפעילות כנגד יבואני וסוחרי סמים, מגדלים ומפעילי מעבדות ליצור סמים .
שיגרת יומם של הבלשים מתאפיינת בביצוע תצפיות, מארבים, חיפושים ומעצרים.
במפלג הסמים קיים מחלק נוער חשיפה המתמקד במאבק כנגד נגע הסמים בקרב בניי נוער לצערנו פרט לבניי הנוער המשתמשים בסמים השונים ישנם כאלה הסוחרים בהם ומפיצים אותם בקרב חבריהם לספסל הלימודים ו/או במפגשים חברתיים אנו רואים במאבק זה כ" מלחמת חרמה " ומטרתנו לאתר בניי נוער אלה מוקדם ככל האפשר ולהוציאם ממעגל הסמים אשר אליו נלוות גם מגוון רחב של עברות ( מין, רכוש ואלימות ) .
מעת לעת אנשיי המחלק מרצים בפניי עובדים סוציאליים,אנשיי חינוך ותלמידים .

http://www.telaviv.police.gov.il/in...item=yamar&tm=3

אתה אומר "לא מבוצע טוב" , ע"ס מה או ביחס למה ?
השאיפה תמיד היא להגיע לרמה יותר גבוהה זה ברור, השאלה היא האם עפ"י מה שמצוין לעיל כמשימתם זה נדרש, אתה אומר שכן טעון שיפור, אין בעיה - אני אומר שלא .
הם צריכים לדעת לתפעל את הנשק ולהיות מאומנים בו על כך אין עוררין ,אבל להעביר משו"ב או לפתוח כאן איזה "תיק תרגיל" כמו שעשה יובל נראה לי מוגזם , אלו אנשי מודיעין ולא אנשים שאמורים לתפעל ולהגיב בפהודה ברצועה.

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 30-01-2007 בשעה 00:36.
ישן 31-01-2007, 10:38
  k-avi k-avi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.02.05
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "צריך להתכונן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרנף16
חבל שלא מתכוננים כמו שצריך, אני יודע שתקציב אין, אבל גם אימונים יבשים מדי שבוע/שבועיים על בסיס תחנתי היה מוסיף המון.

חבל שלא מכשירים בכל תחנה כמה שוטרים שיהיו מדריכי ירי בדומה לצהל שיעבירו אימונים סדירים על בסיס קבוע, כמו פריקה מרכב, שליפה, דריכה , מצבים, ועוד...

אצלנו ביחידה (ימע"ר) היינו מבצעים אימונים על בסיס קבוע - אימון עצמי יבש בעיקר ע"י מדריכי לוט"ר עד שעצרו לנו את זה וחבל, הדריכות והמוכנות שלו אפילו כמתנדבים בבילוש הייתה גבוהה מאד!

נכון לא מדובר בימ"מ, אבל פעם בחודש אפשר לעשות אימון יבש של שעה שעתיים לא?

אחת הבעיות בתחנות זה חוסר כ"א ולכן "למצוא" זמן לאימון כמעט ולא ניתן
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:48

הדף נוצר ב 0.30 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר