לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2005, 14:46
  bamax bamax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
שאלה ** מתקשה לבחור מצלמה דיגיטלית ** עזרה בבקשה

שלום לכולם,
אני מתכנן כבר כמעט חצי שנה לקנות מצלמה, אחרי שנדפקתי עם מצלמת סטילס ענתיקה לטיול לאוסטרליה. אני לא כ"כ מבין בתכונות של המצלמות וככה שעול בחירת המצלמה קצת בעייתי, לכן הייתי רוצה להתייעץ איתכם אחרי שעברתי על 56 העמודים האחרונים בפורום הזה,קראתי מאמרים וביקורות וגיבשתי קצת החלטיות(קצת):

- אני רוצה מצלמה עם זום אופטי של לפחות X3 .
- אני רוצה מצלמה שאני יוכל להתקדם איתה, כלומר שיהיה לי ממשק ידני ואני יוכל לשחק עם התוצאה או עם אפשרויות הצילום.
- מבחינת חברות, שמתי עין בעיקר על קאנון ומינולטה.
- השימוש כרגע הוא לטיולים ולצילומים משפחתיים, אבל זאת מצלמה שתישאר איתי לפחות(!) ל-5 שנים הקרובות ככה שהשימוש מגוון.
- התקציב שאני מוכן\יכול להשקיע על המצלמה עצמה הוא עד 2000-2500 ש"ח.

עכשיו המצלמות ששמתי עין בעיקר עליהם הן:
Minolta Dimage Z2
Minolta Dimage Z3
Canon PowerShot S1 IS

עוד מצלמה שקיבלתי עליה המלצות הייתה ה-A95 של קנון.
שיקול גדול שלי (מתוך תוצאות שראיתי מצילומים) היה ה-Canon EOS 300D אבל המחיר אמר את דברו
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://d-spot.co.il/forum/html/emoticons/sad.gif]

אשמח לשמוע קצת ייעוץ\המלצות למצלמות או למצלמות אחרות במחיר שציינתי שנותנות לי את הדרישות. הדרישה הכי גבוהה שלי מהמצלמה היא אפשרות השליטה הידנית ולהגיע לתוצאות באיכות גבוהה ומגוונת.

אגב, מה המשמעות של SLR LIKE? ראיתי את המושג הזה במצלמות של מינולטה ושל קאנון לו, מזה אומר?

המון תודה,

BTW - אני לא מעוניין לקנות מצלמה יד שנייה או מחודשת נכון לכרגע.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2005, 09:12
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bamax שמתחילה ב "** מתקשה לבחור מצלמה דיגיטלית ** עזרה בבקשה"

יש ייתרונות וחסרונות לכל מצלמה לאלו שציינת. חשוב לדעת מה יותר חשוב לך ומה פחות חשוב. האם חשוב יותר קומפקטיות או שמא חשוב יותר זום גדול במיוחד או שמא רזולוצייה גבוהה יותר.

SLR LIKE הוא ביטוי המתייחס לעיצוב של מצלמה ה"דומה" או "מזכירה" מצלמת SLR הן בצורתה והן מבחינת יכולות השליטה על מאפייני צילום.
הS1 וסדרת הZ של מינולטה מקבלים לעיתים את הביטוי הזה בעיקר כתכסיס שיווקי, כדי להקנות להם מעמד גבוה יותר.

מבין המצלמות שהזכרת, המצלמות שכדאי לחשוב עליהן ברצינות הן הZ2, הS1 IS וה A95.
לכל אחת מהן ייתרונות וחסרונות.
לדוגמה:
S1 IS - ייתרונות: מייצב תמונה מעולה, מצב סרט מעולה (עם יכולת להשתמש בזוםX10 בזמן הצילום), איכות תמונה מצויינת. חסרונות: מסך קטן יחסית, רזולוציה של 3.2MP בלבד.

הZ2 - טובה לדעתי מהמצלמה שהחליפה אותה הZ3. לZ2 איכות תמונה מספקת יותר למרות הזום ה"קטן יותר". המבנה שלה הוא טיפה פחות חזק משל הZ3, אך לדעתי הZ2 תוצר טוב יותר של מינולטה.

הA95 - מצלמה מצויינת ! נחשבת לטופ בסדרת הA של קאנון. ייתרונותיה רבים: מסך גדול יחסית (ומסתובב), 5MP, איכות תמונה מצויינת, איכות סרט מצויינת. החיסרון ברור: זום אופטי (אבל זה ה"מחיר" שצירך לשלם עבור מצלמה קומפקטית). אם חשוב לך לקחת מצלמה איתך לכל מקום, אולי זו המצלמה שכדאי לך לשקול.

בקרוב יהיה אשכול העוסק במצלמות על כל ייתרונותיהן וחסרונותיהן.

ישן 11-01-2005, 15:14
  bamax bamax אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "תגובה"

תודה על התגובה.
בעיקרון אם הייתי יכול להוריד במחיר של המצלמה ובכך להוציא את אפשרות ההסרטה מהמצלמה הייתי עושה את זה ברצון. הדבר האחרון שחשוב לי בדיגטלית שלי זה שיהיה לה אפשרות הסרטה.

אני לא כ"כ רוצה במצלמה עם זום אופטי, אני בהחלט מעדיף את הזום הדיגטלי,ברור מאליו למה הוא יותר שווה.

ממםם איך הפונקציות והאפשרויות צילום שקיימות ב-Z2 לעומת ה-S1 IS ?

קצת בדקתי בנושא ה-SLR ומצלמת הקאנון Canon EOS 300D מאוד עניינה אותי, אך המחיר שלה גבוהה לי מדיי (3כמעט 4,000 ש"ח). אתה מכיר אולי מצלמות SLR במחיר יותר זול,דיגטליות שהיית ממליץ עליהם?

אני עוד אבדוק בקשר ל-Z2 ול-Z3 ולהבדלים ביניהם, לא כ"כ הבנתי מה המשמעות של מייצב תמונה.

תודה רבה על הסבלנות, *לא יכול לחכות לת'רד על המצלמות*

תודה.
ישן 11-01-2005, 15:50
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי bamax שמתחילה ב "תודה על התגובה. בעיקרון אם..."

ראשית כל, אני חושב שהתכוונת לזום אופטי ולא דיגיטלי אותו אתה מעדיף. שכן, יש להתעלם לחלוטין (!) מזום דיגיטלי... הוא תוצר של הגדלת התמונה במתיחה ולא של אופטיקה. ניתן לבצע פעולה זו בכל מחשב (ולרוב טוב יותר).

אם תשאל לדעתי בהשוואה בין שתי אלו, אני ללא ספק הייתי אומר הS1 של קאנון.
אני אמנם "משוחד", כי צילמתי בה כמה חודשים... אבל "משוחד בצדק" משום שהיא מצלמה שקל מאוד להתאהב בה.

הS1, למרות חיסרון הרזולוציה בעלת עדשה מאוד איכותית ומעבד התמונה (הDIGIC), כיאה למצלמות קאנון מוכיח שוב ושוב את עיבוד הצבעים המצויין ורכות הגוונים. זה משהו שמאוד חסר במצלמות מינולטה מסדרת Z לדעתי. הS1 מפיקה צילומים מאוד איכותיים וכבר הדפסתי כמה מאות של צילומים בה.
מייצב תמונה אגב, חשוב מאוד במצלמות סופר זום ותפקידו הוא לבטל תופעות של מריחה או טשטוש בטווח זום גדול מאוד שיכולים להיגרם כתוצאה מכל תזוזה קלה של הצלם.
את אופציית הסרטון, קח כבונוס... "אם כבר דיגיטלי.... אז כבר" לפעמים משתמשים בזה...

לגבי מצלמות SLR, צר לי, אבל כך הדבר - ה 300D היא מצלמת הSLR הדיגיטלית הזולה ביותר. היצרנים מתחרים ביניהם באופן מתמיד על מכירה של מצלמות SLR דיגיטליות מתחת לרף ה1000 דולר. אבל - אל תשכח שבמצלמות SLR ההוצאה לא נגמרת במצלמה ובכרטיס הזיכרון - יש לרכוש גם עדשות, סוללות נטענות מיוחדות,פלאש... וכן הלאה וכן הלאה...
לכן, עם שיקול התקציב, הרבה מחליטים ללכת על מצלמות בקטגוריית ה SLR LIKE (דמוי SLR) - דוגמת הS1.

ישן 11-01-2005, 16:11
  gh99 gh99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי bamax שמתחילה ב "** מתקשה לבחור מצלמה דיגיטלית ** עזרה בבקשה"

עוד הערה לגבי ה D300, או כל SLR דיגיטלית - תגדיר מה אתה מוכן לסבול מבחינת הגודל הפיזי.

אתה משווה מצלמה קומפקטית כמו A95, מצלמה בינונית כמו S1 ו Z3/2 ומצלמה מגודלת כמו D300.
אני התלבטתי בין ה S1 ל D300, ולמרות שברור שבכל האספקטים הטכניים אין מקום להשוואה, קניתי את ה S1 - ולא משיקולי תקציב, אלא מהשיקול הפשוט שה S1 תלך איתי לכל מקום ואילו ה D300 תשב בבית כי לא יהיה לי חשק להסחב איתה.

להסחב איתה זה אומר תיק לא קטן, כי מעבר למצלמה ועדשת קיט אתה תרצה לקחת עוד עדשה או שתיים.

כאחד שמטייל ורוצה לצלם תוך כדי, ולא מטייל כדי לצלם, העדפתי את הנוחות הפיזית על היתרונוות הטכנולוגיים.

כנראה שיום אחד ה S1 תהייה קטנה עלי, אבל אני מעדיף מצלמה קטנה איתי מאשר מצלמה גדולה בבית.

ישן 11-01-2005, 17:52
  bamax bamax אינו מחובר  

תודה על התגובות. אני חושב שאני ארד מהקטע של הSLR לבנתיים,גם מבחינת גודל וגם מבחינת תקציב.

RGRG אני מאוד מודה לך על התגובה. עוד שאלה קטנה עם אפשר.
בקשר ל-S1, אראיתי ב-dpreview שהוא לא מוגדר כ-SLR-LIKE אלא כקומקפטית, רציתי לדעת איך השליטה הידנית בו והאם היא מגוונת ואפשר ליצור הרבה מצבי צילום?
סבנוסף לזה הקטע של המיצב נשמע לי מעניין, מצד שני עם אני רוצה ליצור הרגשת תנועה מכוונת, האם יש דרך לעשות זאת או שהמייצב מונע את זה,ואי אפשר "למנוע" אותו?

הבנתי שלסדרת ה-Z יש אחלה תכונות מאקרו ושהם מאוד נוחות לתפעול והרבה מרוצים מהן ... מה בנוגע ל-S1?

בנוסף לזה רציתי לדעת, בנושא הרזולוציה, אני לא מתכוון להדפיס תמונות בגודל של מעל ל-A4....הארם ה-3.2 MP מספיק לי?

המון תודה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר