לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2006, 18:08
צלמית המשתמש של ``DarkLight``
  ``DarkLight`` ``DarkLight`` אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.12.04
שלח הודעה דרך ICQ אל ``DarkLight`` שלח הודעה דרך MSN אל ``DarkLight``
פרשת בראשית

הפרשה טומנת בחובה אוצרות רבים, אפשר לדון על כל פסוק שעות רבות, הנה כמה פסוקים שיכולים להיות מעניינים:
ציטוט:
ב וְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי תְהוֹם; וְרוּחַ אֱלֹהִים, מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם

הכוונה ללא צורה, מטאפיזית

ציטוט:
כא וַיִּבְרָא אֱלֹהִים, אֶת-הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים

שמעתי אפילו פירוש שנוגע ללוך נס, אבל הכי מתקבל על הדעת זה דינוזארים

ציטוט:
ו וְאֵד, יַעֲלֶה מִן-הָאָרֶץ, וְהִשְׁקָה, אֶת-כָּל-פְּנֵי הָאֲדָמָה

?
ציטוט:
יא שֵׁם הָאֶחָד, פִּישׁוֹן--הוּא הַסֹּבֵב, אֵת כָּל-אֶרֶץ הַחֲוִילָה, אֲשֶׁר-שָׁם, הַזָּהָב.

עירק

ציטוט:
כד וַיְגָרֶשׁ, אֶת-הָאָדָם; וַיַּשְׁכֵּן מִקֶּדֶם לְגַן-עֵדֶן אֶת-הַכְּרֻבִים, וְאֵת לַהַט הַחֶרֶב הַמִּתְהַפֶּכֶת, לִשְׁמֹר, אֶת-דֶּרֶךְ עֵץ הַחַיִּים.

?

ציטוט:
כו וּלְשֵׁת גַּם-הוּא יֻלַּד-בֵּן, וַיִּקְרָא אֶת-שְׁמוֹ אֱנוֹשׁ; אָז הוּחַל, לִקְרֹא בְּשֵׁם יְהוָה.

"לקרוא בשם ד'" הכוונה להתפלל.

ציטוט:
כד וַיִּתְהַלֵּךְ חֲנוֹךְ, אֶת-הָאֱלֹהִים; וְאֵינֶנּוּ, כִּי-לָקַח אֹתוֹ אֱלֹהִים.

?

ציטוט:
וַיִּהְיוּ, כָּל-יְמֵי מְתוּשֶׁלַח, תֵּשַׁע וְשִׁשִּׁים שָׁנָה, וּתְשַׁע מֵאוֹת שָׁנָה; וַיָּמֹת.

"כי אלף שנים בעינך כיום אתמול כי יעבור"

ציטוט:
וַיִּרְאוּ בְנֵי-הָאֱלֹהִים אֶת-בְּנוֹת הָאָדָם, כִּי טֹבֹת הֵנָּה; וַיִּקְחוּ לָהֶם נָשִׁים, מִכֹּל אֲשֶׁר בָּחָרוּ.

"בני האלוקים"- או אריסטוקרטים או ממש מלאכים, בכדי ליצור השבחת גזע, להבדיל את האדם מן הקופים, אך למעשה כך נוצרו הענקים (כמו הענק ארבע או הענק גלית המוזכרים בתנ"ך)

כמובן שיש עוד מלא נושאים לדבר עליהם...אני העלתי נושאים שנראים לי מאוד מעניינים, מעניין לשמוע חידושים לפסוקים אלו, אני הכנסתי את מה שאני יודע.

חזרה לפורום
ישן 19-10-2006, 22:46
  Shay3434 Shay3434 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
אני אתייחס לשניים בינתיים,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ``DarkLight`` שמתחילה ב "פרשת בראשית"

בנוגע לתנינים הגדולים- אפשר לסבור שמדובר פה בשלילת המיתוסים בנוגע לאלילים אשר רווחו באותה תקופה. לפי הרבה מהאמונה הפוליתאיסטיות- התנין היה כמעין אל שעזר לאל הים.
בבראשית א' ניתן גם לראות עוד הרבה ניסיונו לשלול את אותם המיתוסים ולהוכיח שהעולם נברא ע"י הקב"ה- אל אחד ויחיד. ("ויקוו המים", "וייעש אלוהים את שני המאורות הגדולים" וכו'..)

"ו וְאֵד, יַעֲלֶה מִן-הָאָרֶץ, וְהִשְׁקָה, אֶת-כָּל-פְּנֵי הָאֲדָמָה"

בפסוק זה אני חושב שמדובר על אד- שהוא זרם מים חזק שפורץ מתחת לאדמה האד היה אמור לשמש את החקלאים לעבודתם באדמה ולהשקות את השדות מבלי להיות תלויים בגשם.

"כד וַיְגָרֶשׁ, אֶת-הָאָדָם; וַיַּשְׁכֵּן מִקֶּדֶם לְגַן-עֵדֶן אֶת-הַכְּרֻבִים, וְאֵת לַהַט הַחֶרֶב הַמִּתְהַפֶּכֶת, לִשְׁמֹר, אֶת-דֶּרֶךְ עֵץ הַחַיִּים."

ה' מגרש את אדם מגן העדן ובמקומו משכן את הכרבים ואת להט החרב המתהפכת בכי להגן על הגן (מה שהיה תפקיד האדם עד הגירוש). הכרובים הם מעין מלאכי ה'. להט החרב המתהפכת היא
חרב לוהטת באש שהייתה מתהפכת ומסתובבת לשמור את פתח הגן.

הירוק בכל זאת עולה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר