לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2006, 00:15
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "בלעדי: הסיכה החדשה של גדס''ר גולני"

טוב. די. כל השעטנזים החובבניים האלו כבר הפכו למוגזמים.
ניכר שגם הפעם השרטטת של המפח"ט התבקשה לעצב סיכה לפי הנחיות הרס"ר.

אני בעד סיכת לוחם אחידה לכל חיילי החי"ר בצה"ל.
כמובן שכדי לשמור על המסורת היחידתית, היא צריכה לכלול עץ, מצנח, שועל, מגל, אריה, טיל, צריח, סכין, אגמ"ק ושיניים. כל זה צריך להיות מוקף בכנפיים, להיות בעל גודל של לפחות 15 ס"מ ולזהור בחושך בעזרת לדים מנצנצים בשלל צבעים. רצוי גם שכשטופחים עליה יישמע רעש של פיצוץ ושאגות דרקונים.
ראבאק, למה כל לוחמי השריון בצה"ל מכל החטיבות יודעים להסתדר עם סיכת צפרגול אחת פשוטה, צנועה, לא מתלהמת? מה, להם אין מסורת ומורשת חטיבתית? להם אין מקצועיות וייחוד?
לעזעזל, ההבדל בין מי שהיה לוחם בחטיבה שהפעילה מרכבות למי שהיה לוחם בחטיבה שהפעילה מג"חים היה הרבה יותר גדול מבחינה מקצועית מההבדל בין רובאי בחטיבת חי"ר א' לרובאי בחטיבת חי"ר ב'. ונחשו מה? שני לוחמי השריון הלכו עם אותו צפרגול.
לדעתי חשוב שללוחם יהיה איזה שהוא אות שיעיד על ההכשרות שעבר ויכבד את ההקרבה שלו. אבל הרבה יותר מכובד ובוגר ללכת עם אות צנוע וכללי. תאמינו לי שאפשר יהיה להבדיל בעזרת התג והכומתה בין גולנצ'יק לצנחן אפילו אם שניהם יילכו עם סיכה פשוטה בסגנון סיכת הרובאי האמריקאית, שכל מה שיש בה הוא (הפלא ופלא) רובה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2006, 14:36
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי log12 שמתחילה ב "את הסיכה עיצב קצין ביחידה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי log12
את הסיכה עיצב קצין ביחידה.
לא שרטטת ולא רס"ר , אין סיבה להשמיץ אף אחד
עם כל הכבוד הראוי לקצין, אין שום הבדל בינו לבין השרטטת כשמדובר בעיצוב. עיצוב זה מקצוע.
לא הייתי נותן למעצב גרפי להוביל פלוגה לקרב, בדיוק כמו שאני לא חושב שצריך לתת לקצין לעצב סמל. כל אחד והמקצוע שלו.
כשנותנים לאנשים מתוך המערכת המצומצמת לעצב סמלים, זה בדיוק מה שיוצא - מישמאש של מוטיבים שלא קשורים אחד לשני, עמוסים מדי מצד אחד ופשטניים מדי מצד שני, צעקניים ובוטים.
מה שמקבלים זה אסקלציה נוספת במלחמת הרעל והוואסח בין היחידות. זה ילדותי.

למה לא נותנים לאנשים מקצועיים עם ידע בעיצוב והבנה של התחום לעשות את העבודה?
למה לא עושים תחרות לעיצוב הסיכה?

כשמכינים חולצת סוף מסלול אני יכול להבין שיושב מישהו מהח'ברה ומשרבט את כל בעלי החיים האכזריים שהוא מכיר עם מקוצררונים ופטריות גרעיניות.
אבל כשמעצבים סיכה לדעתי צריך לעשות את זה בצורה קצת יותר בוגרת.
מה הבעיה להוציא מכרז לבכירי המעצבים במדינה? אני משוכנע שהתוצאה תצא הרבה יותר מעניינת ומכובדת. וכשאני אומר מכובדת אני מתכוון לממלכתית, שקולה, בוגרת וענווה. לא מכובדת מלשון "רובאית צוות סמ"רים כבודדדד!!!!1111".

יש בצה"ל גוף שנקרא ועדת הסמלים, לא? לא יודע מי בדיוק יושב בישיבות שלו, אבל הוא אמור לאשר סמלים על בסיס קריטריונים מסויימיים וסמלים שלא אושרו על ידו לא אמורים להיענד.
המצב הוא לא בדיוק כזה. כל יחידה מנפיצה לעצמה סיכה בעיצוב עצמי, ואנשים עונדים אותה לרוב בלי שאושרה ויש כאלו שעונדים אותה למרות שלא זכו בה ביושר.

המצב הזה לא מוסיף כבוד לאף אחד.
ישן 20-10-2006, 16:01
  רונן צינמן רונן צינמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.06
סלט? זו בדיוק המטרה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shikooz שמתחילה ב "בלעדי: הסיכה החדשה של גדס''ר גולני"

לגבי ההערות על כך שהסיכה לא דומה לכלום:
קל להבין שמטרת הסיכה היא ליצור איזשהו גורם מאחד בין הסיירת החה"ן והעורב.
וזה בדיוק מה שיצא.
ברור שלוחמי הפלוגות השונות לא יתלהבו יותר מדי מהסיכה החדשה וזו בדיוק הבעיה.
לכל אחת מהן יש גאוות יחידה ומורשת קרב נפרדת. כמו גם יכולות מבצעיות והכשרה.
אתה סבור שדרושה סיכה אחידה לכל חטיבות החי"ר? מדוע? מה הרווח פה?
גאוות יחידה היא נושא אותו הצבא דווקא מעודד והוא גורם לתחרות חיובית בין החטיבות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר