לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2006, 01:53
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
ביטחון מידע קצת,טיפה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ZiZi שמתחילה ב "סטינגרים בנ"מ- עדיין פעיל או שנסגר?"

"כל הודעה העוסקת בסטטוס של יחידות ומערכים בצה"ל, פתיחה/סגירה או שינוי בהם - תימחק וכותב ההודעה יחסם מכתיבה בפורום.
בכל מקרה של ספק, נא לפנות למנהלי הפורום - תשובה מובטחת."

ציטוט מחוקי הפורום.

להזכירכם גם מחמוד מבעיינה שיודע עברית שולח באי מייל את המידע לחסן שהוא פעיל חיזבאללה בצור וכך זה מתגלגל הלאה.אל תעזרו לאוייב!,אם הייתם יודעים כמה מידע אסף חיזבאללה מן הרשת ותרגם אותו לערבית,אני בטוח שרובכם נוכחתם לדעת את רמות איסוף המידע מאתרים כמו שלנו ושליחת החומר כשהוא מתורגם לחיזבאללה.

קצת יותר אחריות,זאת בקשה קטנה שתעשה הבדל ושירות טוב לנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2006, 09:44
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
תשובה מאוד מוסמכת !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ZiZi שמתחילה ב "סטינגרים בנ"מ- עדיין פעיל או שנסגר?"

זה לא משנה איזה שינויים היו ורצו לעשות ומה עדיין קורה במערך הנ"מ, מה שחשוב בקשר לשאלה שלך הוא שבשורה התחתונה יפתח בנוב 06 מחזור גיוס נוסף של סטינגר וכך גם במחזור מרץ 07.
כל מה שיקרה אחרי זה הוא בגדר ספקולציות בלבד וכל שאר הדברים שאתם כותבים פה הם חלקם עבירה על בטחון שדה (האוייב מאזין !) וחלקם דברים לא מוסמכים שגם לאלופי משנה אין כרגע תשובה עלהם.

אז שורה תחתונה כרגע במחזורי גיוס נוב 06 ומרץ 07 יש גיוס לסטינגר וכל מה שיהיה אחרי זה אז בואו נדבר עליו אחרי זה.

וכל הטירונים תבקשו להגיע רק לאורב, כל השאר זה בלאי...
אורב אימפריה !!!

ישן 27-10-2006, 15:32
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
הבדלים-בגדול...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי טל 123 שמתחילה ב "תודה!..."

אצלנו לפחות במחזור גיוס מרץ05 החבר'ה עם הכושר והגבוהים הלכו לסטינגר בעוד השאר למחבט ורמית,אני מאמין שבמחזור גיוס הבא זה גם יהיה כך,אני מאמין שייקחו לסטינגר רגלי את החבר'ה שהכי מתאימים לכך(פרופיל מעל82,גבוהים,כושר טוב}.
סטינגר מנוגמ"ש אלו לוחמי סטינגר שנעים בשטח עם נגמ"ש שהוסב לסטינגר(יש מיכלים שניתן לאכסן בהם סטינגר)בעוד שהלוחמים הרגלים של סטינגר,הסטינגריסטים נעים בשטח ע"י האמרים מיוחדים שתוכננו במיוחד לצורך זה(הם גבוהים במיוחד ובעלי יכולת איכסון טילי סטינגר}.

הנה תמונות:

רק שתדע שיהיה לך קשה יותר בסטינגר הרגלי,זה לא נעים לעשות מסע של עשרות ק"מ עם 40ק"ג על הגב ועוד ציוד קרב ונשק,שאפשר להגיע עם הכול ביחד ל55ק"ג+,המלצה אישית שלי,אם אתה לא בכושר טוב אל תלך לשם,יהיה לך קשה.

אבל אל תשכח את המשפט "הכאב הוא רגעי,אבל התהילה היא לנצח",בכל אופן אני מאחל לך בהצלחה.

ישן 28-10-2006, 02:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
מספיק עם הגוזמאות!!!
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "הבדלים-בגדול..."

ציטוט:
סטינגר מנוגמ"ש אלו לוחמי סטינגר שנעים בשטח עם נגמ"ש שהוסב לסטינגר(יש מיכלים שניתן לאכסן בהם סטינגר)בעוד שהלוחמים הרגלים של סטינגר,הסטינגריסטים נעים בשטח ע"י האמרים מיוחדים שתוכננו במיוחד לצורך זה(הם גבוהים במיוחד ובעלי יכולת איכסון טילי סטינגר}.

לא נכון. הרכבים היעודיים לא קיימים במערך. מה שקיבלתם זה שאריות מניסוי לא מוצלח בחי"ר. יכול להיות שזה מתאים, אבל זה לא "האמר מתוכנן במיוחד"

ציטוט:

רק שתדע שיהיה לך קשה יותר בסטינגר הרגלי,זה לא נעים לעשות מסע של עשרות ק"מ עם 40ק"ג על הגב ועוד ציוד קרב ונשק,שאפשר להגיע עם הכול ביחד ל55ק"ג+,המלצה אישית שלי,אם אתה לא בכושר טוב אל תלך לשם,יהיה לך קשה.

עוד יותר מעניין. הרמת פעם 55 ק"ג שלא לדבר על ללכת עם זה "עשרות קילומטרים"?
הרי כל המשקל של הטיל יחד עם המשגר זה 16 ק"ג. איזה 55 ק"ג, ביחידה שסרגל המאמצים שלה בכלל לא מגיע לכך? שאין לה אימוני כושר יעודיים? לפי דבריך חצי מכם בכלל צריכים להיות ב"ב'" על שברי מאמץ, מספיק. אפשר גם להתגאות ביחידה בלי כל מיני השרצות.

חלאס להנפיץ ולנפח.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-10-2006, 16:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי QUANTUM שמתחילה ב "ביטיס"

יפה, כבר הורדנו 20 קילו מהגב, וכ % 25 משקל גוף. 35 ק"ג זה משקל פק"ל מאג, מקל"ר, מק"כ, מרגמה, גיל ועוד אמצעים. 35 ק"ג סופי, זה משקל ריאלי. 55 ק"ג זה חרטבונה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 03-11-2006, 18:16
צלמית המשתמש של נץ כחול

ואני מבין שסיימת מסלול סטינגר?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מספיק עם הגוזמאות!!!"

או שאי פעם ראית פק"ל סטינגר...

הלוואי אמן שהפק"ל סטינגר היה רק הטיל והמנשא,אבל אתה שוכח שבנוסף לטיל ולמנשא מצרפים גם 3סוללות ייעודית לטיל+3ליטר מים+מנות קרב(בדר"כ בין 2ל3)+רשת הסוואה(אשר כולל גם סיכות העלמה)+לוח מפה טקטית ועוד המון דברים,שאני מעדיף לא לפרט עליהם.

לי יצא לעשות מסע של כן עשרות ק"מ עם יותר מ50ק"ג על הגב ועוד 12ק"ג על הגוף(אפוד+מטולון+מחסניות+שקית שתיה+תחמושת ייעודית למטולון)אם מכלילים הכול אז מגיע לאיזה ה60ק"ג+- אז אני לא יודע איך הגעת למסקנה שלך שאנחנו סובחים רק את הטיל והמנשא,אם אתה לא מכיר את יחידת הסטינגר,את האמל"ח,ואת הרק"מ שיש ביחידה אז אל תדבר,ובטח שאל תמתח ביקורת.

ולטולקו:
היציאה למארב מתחילה הרבה לפני 5וחצי בבוקר,אל תשכח שצריך לזווד את האמר(להכניס טילים וכ'ו)צריך להכין מסדר למפקד,וצריך לעשות עוד אלף ואחד דברים,ויוצאים למארב כל בוקר במשך קו שלם,בזמנו כשההיתי בקו שטחים(דרום הר חברון)אז ההינו יוצאים למארבים משקיעת החמה ועד צאת הנשמה,מקווה שהבנת.

לכל מי שעוד יש שאלות על סטינגר מוזמן לשאול בשמחה,לכל מי שיש ביקורת על היחידה וכ'ו,מוזמן לשמור את הביקורות אצלו בלב.

ישן 04-11-2006, 12:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "ואני מבין שסיימת מסלול סטינגר?"

לא רק ראיתי, גם סחבתי על הגב. ביחד עם חבר'ה אחרים.
אתה מחרטט ברמות שלא נודעו כאן כבר מזמן.

ישן 04-11-2006, 13:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אוקיי אז תפרט במה אני מחרטט,כלשונך:"

המשקל הכולל לא מגיע ל-60. אולי, אולי ל-40.

ישן 04-11-2006, 13:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אף פעם לא אמרתי שהוא מגיע ל60ק"ג..."

אמרתי המשקל הכולל סה"כ מגיע ל-40. אם היית סוחב בחייך 60 ק"ג היית יודע שאין סיכוי שתעשה זאת באופן סדיר, שלא לדבר על "עשרות קילומטרים".

ישן 04-11-2006, 22:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "אוקיי אז יצא לי לשאת סה"כ על הגוף משקל שהוא קרוב ל60ק"ג..."

אמרתי פעם, אמרתי פעמיים. אז אני אגיד שוב: אתה מז*ן ת'שכל, ועוד אתה מנסה לשכנע אותי שזה ככה. בולשיט, חרטא או איך שתגיד את זה.
אתה לא סחבת ת-60 קילו האלה במסע מתוכנן ומתוזמן במהלך ההכשרה. חרטא בריבוע. אין מצב שמדור כ"ג היה מאשר את זה, אין מצב שענף בטיחות באימונים היה מאשר את זה, וכל מי שהשתתף פעם בהכשרות יודע את זה.
לידיעתך, לפק"ל מסויים בחי"ר שמשקלו הכולל (כולל ציוד לחימה אישי) מגיע ל50 קילו, יש טווח מקסימום לנשיאה. זהו הפק"ל היחיד שרשום בהוראות הבטיחות! היחיד!
אף אחד בחיים לא היה מעיז לעבור זאת בתקופת ההכשרה, ומעטים הצליחו לשאת את זה בתרג"דים למרחקים ארוכים, ששם הפיקוח הרבה פחות הדוק.

דבר שני - התשובה שלך לטום, היתה בהחלט צפויה. מה אתה מנסה? לפסול את הבנאדם ולא את הטענה? חרטא.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 04-11-2006 בשעה 22:55.
ישן 05-11-2006, 10:35
  tomllica tomllica אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.05
אני רק אחדד...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אמרתי פעם, אמרתי פעמיים. אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אתה לא סחבת ת-60 קילו האלה במסע מתוכנן ומתוזמן במהלך ההכשרה. חרטא בריבוע. אין מצב שמדור כ"ג היה מאשר את זה, אין מצב שענף בטיחות באימונים היה מאשר את זה, וכל מי שהשתתף פעם בהכשרות יודע את זה.
....
אף אחד בחיים לא היה מעיז לעבור זאת בתקופת ההכשרה, ומעטים הצליחו לשאת את זה בתרג"דים למרחקים ארוכים, ששם הפיקוח הרבה פחות הדוק.

1. ביטיס, את המסע המדובר לא מבצעים במהלך ההכשרה. למען ההגינות אכתוב גם שהוא לא טען זאת מעולם (או שכן ופיספסתי ?). בכל אופן, יש מס' הזדמנויות שבהם מבצעים מסע מסוג זה ולעולם לא בהכשרה.

2. הפק"ל לא שוקל 60 ק"ג. הטעות נעוצה בהנפצות מפקדים במערך ובמהלך ההכשרה בספרוני ההדרכי ובפקל"צים. מישהו במערך חושב שמי שסוחב יותר - הוא לוחם יותר וככה זה נראה, למרות שכידוע, מי שסוחב יותר - נפרץ לו דיסק יותר מהר. ראשית, אני מוכן לחתום על זה שאף אחד שזורק כאן משקלים בפורום לא הלך ובדק את זה באמצעים מדעיים בחמש השנים האחרונות. שנית, יש מספר מנסעים/מנשאים ("קרימו" נו) במחלקה ולא קורה שמישהו סוחב את הכל לבד (גם אם יש לו פק"ל מטול...). שלישית, כל "המסעות" האלו מאושרים ע"פ חוק בתיקי תרגיל מתאימים ואין סיבה לחשוש שמישהו חורג מכך ומעמיס משקל על חייליו. ואם כן אז הוא פושע, כי ממש אין לזה צורך (לא בלחימה של היום שהנ"מ לוקח בה חלק, וגם לא בלחימה הייעודית).

3. אני אישית לא זוכר כמה שוקל הפק"ל כולו. אבל זה לא 60 ק"ג.

מקווה שזה עוזר לכל מי שלא ידע או חשש. לטובת זרימת המידע, אשמח אם אם אתבדה ומישהו כאן אכן שקל את הפק"ל ויכול להגיד לנו כמו הוא שוקל (מתייחס לפק"ל כולו, ולא כמה סוחב כל חייל) וכנראה שיש הבדל בין מה שיהיה רשום באתרי מידע באינטרנט לפק"ל הישראלי.
ישן 28-10-2006, 00:38
צלמית המשתמש של QUANTUM
  QUANTUM QUANTUM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.04
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי gOOcH שמתחילה ב "אין כזה דבר "מורעל נ"מ". נ"מ..."

מה כולנו ראינו במלחמה? מה, שמזל"טים לא הופלו ע"י הטילים בגלל ששמי לבנון היו מלאים במטוסי חיל אוויר ממילא ומח"א לא רצה לקחת סיכון ולבזבז משאבים? המזל"טים שחדרו לארץ זוהו ע"י גילוי ותצפית של סוללות סטינגר, זה שלא ניתן להם אישור להוריד אותם זה משהו אחר.
מעבר לכך, מי שהיה אחראי לכל ההתרעות והאזעקות שהזהירו את תושבי הצפון מפני התקפת טילים היתה סוללה מסוימת בגדוד סטינגר שקרעה את התחת במלחמה.
מצד שני, כולנו ראינו את הצורה הנפלאה בה הפטריוט סייע במלחמה... בכלום. פעם הבאה אל תפזר שטויות שנובעות מהמרמור האישי שלך.
ולשאלה שלך - כן. מן הסתם אם לא הגיע מחזור חדש אין לאן להתקדם... בכל אופן במחזור הגיוס הקרוב הכול אמור להסתדר.

ישן 03-11-2006, 13:10

.....
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי QUANTUM שמתחילה ב "טק"א זה טק"א... אם אתה בהוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי QUANTUM
טק"א זה טק"א... אם אתה בהוק אז בכלל אין לך מה לפתוח עיניים.
ו"המכ"מ של הוק ופטריוט" לא זיהה שום דבר, תשאל ביחידה שלך קצת מי אלה "עין הסערה" ותבין בדיוק מי עשה מה.

הוא כתב פטריוט וחץ.
והוא גם צדק.
גם עין הסערה היו בעניינים,
וכל יחידה תרמה על פי יכולותיה מול הקמ"ק.

אהבתי את התגובה שלך לבחור שדיבר שם שהוא סוחב 200 ק"ג ושיש הבדל בין סוללות הברקן (שטויות במיץ אגב, אבל אין לי כוח לזה), ואני מבין שאתה אוהב את היחידה שלך ושהמפקדים מרעילים וכו'
אבל
החוכמה היא להבדיל בין המציאות לדמיון, בין האמת לשטויות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי QUANTUM
מעבר לכך, מי שהיה אחראי לכל ההתרעות והאזעקות שהזהירו את תושבי הצפון מפני התקפת טילים היתה סוללה מסוימת בגדוד סטינגר שקרעה את התחת במלחמה.

ותשתדל לא לגזול מיחידות מסויימות את העבודה החשובה שהן עושות, כי מה שכתבת שם מאוד לא נכון.
הרבה אנשים קרעו את התחת במלחמה, לא רק אותה סוללה.

והלוואי שאנשים מסויימים בפורומים האלה יפסיקו כבר לבלבל את המוח.

נערך לאחרונה ע"י tomllica בתאריך 03-11-2006 בשעה 13:14.
ישן 03-11-2006, 18:23
צלמית המשתמש של נץ כחול

תקשיב מר.בחור אין לי מושג איזה קצין אתה במערך...
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי tomllica שמתחילה ב "....."

הנ"מ אבל ללא ספק מתוכן התגובה שלך לא עברת מסלול של לוחם,ובטח לא של סטינגריסט,אז בטח או שאתה קצין באגד או במטה מכהנ"מ נכון?
כי אם ההית קצין טקטי ההית יודע טוב מאוד שיש שוני בין הסוללות,ולא סתם סוללות ג' וד' מ2 הגדודים הן רגליות ונעות עם האמרים,ולא סתם יש להן ייעוד "מסוים" בזמן המלחמה(רמז' תפיסת עמדה מסוימת בארץ).

ולסיכום,אני לא מזלזל באף סוללה במערך,ובטח שלא במערך הטקטי,פשוט חשוב שהצעירים שעומדים להתגייס ידעו מה ההבדל בין הסוללות,כדי שהם לא יתבאסו כשהם יגיעו לא/ב באחד מהגדודים.

ישן 04-11-2006, 21:29

...
בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "תקשיב מר.בחור אין לי מושג איזה קצין אתה במערך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
הנ"מ אבל ללא ספק מתוכן התגובה שלך לא עברת מסלול של לוחם,ובטח לא של סטינגריסט,אז בטח או שאתה קצין באגד או במטה מכהנ"מ נכון?
כי אם ההית קצין טקטי ההית יודע טוב מאוד שיש שוני בין הסוללות,ולא סתם סוללות ג' וד' מ2 הגדודים הן רגליות ונעות עם האמרים,ולא סתם יש להן ייעוד "מסוים" בזמן המלחמה(רמז' תפיסת עמדה מסוימת בארץ).

ולסיכום,אני לא מזלזל באף סוללה במערך,ובטח שלא במערך הטקטי,פשוט חשוב שהצעירים שעומדים להתגייס ידעו מה ההבדל בין הסוללות,כדי שהם לא יתבאסו כשהם יגיעו לא/ב באחד מהגדודים.

כבר מספר שנים אני כותב בפורומים ועוד לא נתקלתי במצב שמזלזלים בעבר שלי כלוחם נ"מ....
בכל אופן, ולא כדי להתפאר.... אני במקור קצין טקטי, שירתתי בשניים מתוך שלושת (כיום לא שלוש) הגדודים המתנייעים בתפקידים שונים.

ואכן, אין שום הבדל בין אף אחת מסוללות הברקן מלבד אופן הניוד והתחרות הבריאה והמהנה בין כולן.

ואין לזה שום קשר לסוללות שבמקור היו ברקן ולסוללות שעברו הסבה, או לסוללות האמר ולסוללות מנוגמ"ש מאחר וההכשרה היא פרט קטן, לא חשוב ולרוב לא קשור לחיים בסוללה (ואת זה, צעיר ככל שתהיה, אתה בטוח יודע).

ועל ה"ייעוד" המסויים הזה שאתה מדבר עליו, ושוב, אני לא נוהג להתפאר כי אני לא חושב שיש במה, כנראה שכבר יצא לי לקחת חלק בכמה פריסות כאלה לפני שהתגייסת (יכולתי לכתוב את זה מגעיל אבל ויתרתי).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:28

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר