לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2006, 15:15
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
רע מאוד אם יהיה קיים דבר כזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "קביעה ברורה: עדיף מדינה יהודית לא דמוקרטית,ממדינה ערבית חס וחלילה"

דיקטטורה מקומה היא במשטרים אפלים,מדינות חשוכות,ואין לה מקום בטח ובטח שבישראל-אל דאגה אני מאמין שאם הזמן יגבילו את כוחן של המפלגות הערביות בכנסת כדי שחו"ח לא יצליחו לבצע איזהשהי נגיעה רעה במדינת ישראל.
אני מסכים שאנחנו נמצאים בדמוקרטיה חולה,שסועה,מדיניות לא החלטית לגבי האזרחים ולגבי חוץ,ממשלות שאינן יציבות בגלל המצב הכלכלי והבטחוני במדינה-תמיד יהיה מי שיבקר.בתקופה האחרונה הדבר הכי מחליא הוא גילוי השחיתויות שאילולא ידענו עליהן ראשנו היה שקט יותר,רוה"מ שעוסק בנדל"ן במחירים כאלו ואחרים,נשיא המבצע מעשים מגונים,שר משפטים שמנשק בחורה בכוח ועוד כהנה וכהנה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2006, 23:31
  Kinderstahl Kinderstahl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.07.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "אין התנגשות בין ערכי הציונות לדמוקרטיה"

אני לא דתייה, ואיני מחשיבה את היהדות לדת גרידא. ישנו הבדל בין היהדות כדת ויהודים כעם, ואני בעד הבטחת קיומו של העם היהודי - ואיפה עוד אם לא בישראל, ארץ היהודים?

אני סבורה שדווקא יש התנגשות קלה בין הדמוקרטיה לבין הציונות מפני שסיבת קיומה של הציונות היא בראש ובראשונה להבטיח בית ליהודים, ובית זה היא ארץ ישראל. למרבה הצער, אכן מובטח במגילת העצמאות שערביי ישראל ייהנו משוויון זכויות, אך הערבים מתרבים מהר יותר מהיהודים וישנה סכנה להיווצרותו של רוב ערבי במדינת ישראל. אפילו בלי רוב ערבי למיעוט הערבי ניתנת חשיבות גדולה מדי. יש להם מספר מפלגות כשכל אחת מהן דורשת כסף רב. הם לא משרתים בצבא, וטוב שכך - אבל ממש אין לי רצון שלשם עבורם. שלא לדבר על הביזיון שבח"כים הערבים - זהו גיס חמישי הדורש טיפול שורש.

לפיכך לדעתי יש לעשות חשבון נפש ולהחליט בין אם אנו היהודים רוצים להקריב את דמנו על מזבח הדמוקרטיה הליברלית לבין אם ברצוננו לשנות את הליברליות והמערביות של הדמוקרטיה שלנו לדמוקרטיה המספקת זכויות אך ורק לעם היהודי. זו לא תהיה דיקטטורה, זו תהיה דמוקרטיה שפויה.

במקרה ולא נעשה את זה או משהו דומה, הערבים יתרבו וירכשו לעצמם חשיבות גדולה יותר מאשר היום. יהיה להם כוח רב יותר ושום ממשלה לא תוכל להתקיים בארץ בלי נוכחותם והשתתפותם הפעילה של ח"כים ערבים ושום החלטה פוליטית\ביטחונית\חברתית לא תוכל להיעבר מבלי הסכמתם של אותם ערבים, מה שפוסל כל אפשרות לממשל פרו-יהודי. אני לא רוצה שנגיע לזה, אבל זה עלול לקרות. רק תסתכל לעבר אירופה ומה שמתחולל שם עם כל המוסלמים ששם.
ישן 25-10-2006, 13:57
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
אתה צודק - ואתה טועה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "אין התנגשות בין ערכי הציונות לדמוקרטיה"

אין התנגשות עקרונית בין ערכי הציונות ובין הדמוקרטיה - אבל כאשר בג"צ (שדה-פקטו שולט במדינה, ולא הכנסת או הממשלה) קובע שערכי הציונות והיהדות הם גזעניים (כלומר, במדינה היהודים, אסור "להפלות לטובה" יהודים - אסור להקצות מגורים בנעונות לפי קריטריון של שירות צבאי, אסור להקצות כסף שנתרם ע"י גורמים פרטיים ליהודים בלבד ועוד דוגמאות), הרי שישנה התנגשות חריפה בין ה"דמוקרטיה" ובין הציונות. ובמאבק הזה תמצא אותי לצידה של הציונות ונגד ה"דמוקרטיה" המדומה שמשליט בג"צ.
אם תהיה פה דמוקרטיה אמיתית, אין שום בעיה. אולי יום אחד זה יקרה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 24-10-2006, 07:37
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
יש בלבול במושג דמוקרטיה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מדינאי שמתחילה ב "קביעה ברורה: עדיף מדינה יהודית לא דמוקרטית,ממדינה ערבית חס וחלילה"

דמוקרטיה זה רק בין שותפים לדעה, לעסק, למטרה.

לדוגמה: במפלגת עבודה יש דמוקרטיה (פחות או יותר), וגם בליכוד יש דמוקרטיה (פחות או יותר). אבל למרות זה, לא יתנו לחבר ליכוד לבחור או להגיד דעות מה תעשה מפלגת עבודה. ובטח שמפלגת עבודה לא תקבל תכתיבים מאנשים כמו ברוך מרזל שבשיטות שלו הוא הפוך מהם. למרות שלכולם יש בסופו של דבר הרבה מטרות משותפות.

דוגמה יותר מוחשית: עוד מעט עומדים לעשות אירועים ליום השנה לזכרו של יצחק רבין ז"ל. נניח שי דיון איך יציינו את היום, והדיון הוא דמוקרטי לחלוטין, כל אחד יכול להביע את דעתו ועושים הצבעה. האם יתנו לאמיתי עמיר, אחיו של יגאל עמיר להצסיע בדיון הזה. למרות שהוא לא רצח, לא חשב לרצוח, וגם היה ילד מתי שזה קרה. הוא בסך הכול רק אח.

לעם ישראל נמאס להיות 2000 שנה בגלות ובחלקם הם עלו ארצה בכדי שיוכלו להגן על עצמם לבד, מבלי להזקק לטוב לבם של עמים אחרים. שותפים בזה כל מי שעבר את הגלות בת 2000 שנה, וגם אוהבי ישראל של עמים אחרים (כמו ח"כ קארה). אין שום טעם שבדמוקרטיה הזאת יהיו שותפים אלו שזוממים להשמידנו, גם אם במקרה הם מתגוררים במדינת ישראל. וגם לא האחים ובני הדודים של אלו הזוממים נגדנו, שבחלק יושבים בבתי סוהר על פעילות נגד ביטחון המדינה.

הנה תסתכל בקישור הבא: 166 ערבים הורשעו נגד ביטחון המדינה בשנת 2004, למרות שהם רק 19%. לעומת 105 יהודים. זה ברור שהם עוסקים בפעילות אנטי-בטחונית. זה לערך פי 6 יותר מאשר אצל יהודים. ואילו אלו שמזדהים בסתר לבם עם האויב....
http://www1.cbs.gov.il/shnaton57/st11_05.pdf

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 24-10-2006 בשעה 08:06.
ישן 24-10-2006, 22:04
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
הסיכוי לכך שואף ל - 0
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "תסלח לי אם אני טועה אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הקרדינל
תסלח לי אם אני טועה אבל דיקטטור לא חייב לעלות רק באמצעים דמוקרטים נכון?

דיקטטור יכול לעלות או באמצעים דמוקרטים או בהפיכה צבאית.
האם אתה רואה סיכוי להפיכה צבאית - אני לא רואה, לא רוצה וכנראה שגם לא יהיה.

באם ניקח שוב את טורקיה כדוגמא: הצבא מתוקף החוקה אמור לשמור על הדמוקרטיה ועל אופיה החילוני של המדינה . לכן, בשנות ה - 80 כשבטורקיה השלטון הדתי הרים ראש הצבא פשוט ביצע הפיכה ולקח את השילטון - העם תמך בצבא .
בארץ , הצבא אמור לשמור על ישראל מאויבים מבחוץ (אפילו לא מבפנים שזו מטלה של המשטרה) , הצבא הינה זרועה ביצועית של הממשלה ולכן אין סיכוי להפיכה ואין סיכוי לקבל תמיכת העם.

מכיר דרך נוספת לעלית דקטטור לראש הפרמידה ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:10

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר