לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-10-2006, 13:01
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
צה"ל הרג ברצועה 7 פלסטינים

הרצועה בוערת: צה"ל הרג 7 פלשתינים

הפלשתינים מדווחים כי הצבא הרג בבית חנון בכיר בוועדות ההתנגדות העממית יחד עם שלושה מבני משפחתו ושלושה נוספים. צה"ל: "פגענו ב-10 מחבלים שפתחו לעברנו באש"

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/channel_news/gifs/artline.gif]

אמיר בוחבוט וסוכנויות הידיעות
23/10/2006

11:03

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/channel_news/gifs/artline.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
האש ברצועה נמשכת: לפחות שבעה פלשתינים נהרגו, ארבעה מהם בני משפחה אחת, ו-20 נוספים נפצעו מאש צה"ל הבוקר בבית-חנון שבצפון רצועת עזה. לפי דיווחי הפלשתינים, אחד ההרוגים הוא בכיר בארגון ועדות ההתנגדות העממית. בצה"ל אומרים כי ההרוגים נורו לאחר שפתחו באש לעבר החיילים.

גורמים פלשתינים דיווחו כי ארבעה משבעת ההרוגים בבית-חנון הם בני משפחה אחת, ובהם עאטף א-שנבארי, בכיר בפלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית. במקביל, בודקים מנגנוני הביטחון הפלשתיניים את האפשרות שההרוגים מצאו את מותם במהלך סכסוך בין שתי חמולות יריבות. בצה"ל אומרים כי ההרוגים נורו לאחר שפתחו באש לעבר החיילים.

הלילה פגעו כוחות צה"ל בשני מחבלים פלשתינים ברצועה. בצה"ל אמרו כי החיילים ירו לעבר הפלשתינים לאחר שאש נפתחה לעברם.
בסוף השבוע שעבר נהרגו לפחות 11 פלשתינים בתקיפות צה"ל ברצועת עזה. באמצע השבוע שעבר תקף חיל האוויר את ביתו של אשרף פאונה, פעיל חמאס בכיר האחראי לייצור ואספקת אמצעי לחימה והוצאת פיגועים, ביניהם הפיגוע בקרני בו נהרגו שישה ישראלים. שני פלשתינים, בהם ילדה בת 8 ואדם נוסף, נהרגו בתקיפה ולפחות 10 בני אדם אחרים נפצעו.

בצה"ל סברו תחילה כי הצליחו לפגוע בפראונה, ואולם עדי ראייה פלשתינים דיווחו כי זה הצליח להימלט וכי ההרוג הוא אחיו.
דף ה-D9 של MathKnight

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-10-2006, 18:29
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "צה"ל צבא כובש בעזה? האר את עיני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תוכי.נ
אם כך, אני מניח שאנשים כמוך גם היו אומרים על מלחה"ע ה2 "רק שייפסק ההרג, לא אכפת לי אם ההרוג הוא סיני, חייל גרמני או יהודי", הנאיביות של "שייפסק ההרג המיותר" ו"אם רק נפסיק את מעגל הדמים יהיה שלום" הייתה אמורה להיעלם מתישהו ב96, ואם לא אז אז ב2000, צה"ל לא הורג אנשים כי זה כיף, אלא כדי שלא תצטרך להגיד הגומל כל פעם שאתה יורד מהאוטובוס.

חוץ מזה, לא ענית לי, האם עדיין צה"ל צבא פושע\רוצח\טובח גם אחרי שראית את הסעיף הנ"ל מאמנת ג'נבה?

בדיוק, הייתי אומר את זה על מלחמת העולם השניה. סליחה אם אני מתנגד להרג, באמת לא רציתי להיות נאיבי.

אולי יש פה ביצה ותרנגולת? מהיכן לך שבזכות צה"ל אני חי ולא למרות? אולי בגלל צה"ל אני צריך לברך הגומל כל פעם שאני יורד מהאוטובוס? בגלל שיש כאן מישהו ששולח את החיילים להרוג ובכך גורם לי למות מאוחר יותר?

תענה לעצמך. צה"ל הוא צבא. צבא לא נועד כדי להתנדב במד"א או לקרוא ספרים. צבא נועד להרוג. חוץ מזה צה"ל הוא צבא המחזיק בשטחים לא-לו תוך כיבוש אוכלוסיה אזרחית. אני לא אוהב להשתמש במילים חזקות אלה, אך אם לכתוב בעדינות אני לא חושב שאנחנו מועמדים לפרס "הכובש המצטיין של 2006" וזאת בלשון המעטה.

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 23-10-2006 בשעה 18:31.
ישן 23-10-2006, 18:43
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
אם כן, אני מצטער להגיד לך אבל משהו אצלך דפוק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[QUOTE=תוכי.נ]אם כך, אני מניח..."

מי שלא מוכן להילחם על חירותו לא מגיע לו להיות יותר מעבד. במקרה של דירוגינו ההירארכי הגזעי\דתי אצל בני דודינו\הנאצים, סופינו אם נלך בדרך הגאונות שלך, יהיה להישחט עד האחרון.

אללה הוא תכליתה, הנביא הוא דמות המופת שלה, הקוראן הוא החוקה שלה, הג'יהאד הוא דרכה והמוות למען אללה הוא הנעלה במשאלותיה.

"לא תגיע השעה עד אשר יילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו אותם המוסלמים, ועד אשר יסתתר היהודי מאחורי האבנים והעצים, ואז יאמרו האבנים והעצים: "יא מוסלמי, יא עבד אללה, יש יהודי מתחבא , בוא והרגהו"

אתה הבנת את זה ברוך? אתה הבנת את זה???

ישן 23-10-2006, 18:58

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי תוכי.נ שמתחילה ב "אם כן, אני מצטער להגיד לך אבל משהו אצלך דפוק"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תוכי.נ
מי שלא מוכן להילחם על חירותו לא מגיע לו להיות יותר מעבד. במקרה של דירוגינו ההירארכי הגזעי\דתי אצל בני דודינו\הנאצים, סופינו אם נלך בדרך הגאונות שלך, יהיה להישחט עד האחרון.

אללה הוא תכליתה, הנביא הוא דמות המופת שלה, הקוראן הוא החוקה שלה, הג'יהאד הוא דרכה והמוות למען אללה הוא הנעלה במשאלותיה.

"לא תגיע השעה עד אשר יילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו אותם המוסלמים, ועד אשר יסתתר היהודי מאחורי האבנים והעצים, ואז יאמרו האבנים והעצים: "יא מוסלמי, יא עבד אללה, יש יהודי מתחבא , בוא והרגהו"

אתה הבנת את זה ברוך? אתה הבנת את זה???

כבר דנו בפסוק הזה ואני חושב שכבר הסברתי לך שהתייחסות אל כלל האוכלוסיה המוסלמית כאל קנאי דת בעלי זקנים ארוכים עם עיניים נוטפות שנאה היא במקרה הטוב מפגרת או במקרה הרע גזענית ומשולה למעשה להתייחסות אל היהודי כאל קמצן בעל זקן ארוך המתכנן להשתלט על העולם בגלל הפסוק התנכ"י "שפוך חמתך על הגויים", שאשמח להסבר אגב במה הוא כל כך שונה מהפסוק שאתה הבאת במסר העיקרי שלו.

אני מעדיף להתייחס אל האוכלוסיה הערבית כאל אנשים כמוני וכמוך השואפים סך הכל לחיות בשקט עם אישה יפה ושני ילדים ולעבוד במקום עבודה טוב ופר עם פנסיה טובה. אנשים שרוצים לסיים את החיים שלהם בכבוד ונמאס להם ממניהיגים וקיצונים (שגם הם מנהיגים) אשר שוטפים להם ולצד השני את המוח טוב טוב למה כדאי להמשיך בסכסוך.

אבקש להבא לא להביא כדוגמא פסוקים מדרשות של מופרעים או מהקורען שכן אוכל גם אני לתת לך כקונטרא לא מעט פסוקים וחוקים תנ"כיים מפוקפקים ביותר. לא קנאי הדת הם אלה שיעשו את השלום אלא האנשים הרגילים אשר נמאס להם מקנאות וקיצוניות. אם מישהו יעשה אותו בכלל כמובן.
ישן 23-10-2006, 21:02
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
במידה מסויימת אתה משחק לידיו של אורי ומאשש את תאוריית ה"שלומיסטים"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[font=Verdana]שלא נתחיל לספור..."

בכך שההצהרות שלך מנותקות מהמציאות ומכילות אלמנטים של אמונה דתית.
לצערנו אין לנו המותרות להתנגד באופן גורף להרג, "של זוכה פרס נובל או מחבל פלסטיני".
אם אתה מתנגד להרג של מבקש נפשך, אתה תומך בהרג שלך על ידו (או למעשה, גרוע מכך, הרג של אזרחים חפים מפשע שאינם בהכרח אתה).
הצהרות אוטופיות כמו "אני מתנגד להרג באופן גורף" לא תורמות דבר ולא יביאו לצמצום שפיכות הדמים (הן אולי ממלאות צורך נוירוטי חולני שלך להחשב מוסרי בעיני עצמך ו\או בעיני אחרים).
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 23-10-2006, 21:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מצטער לאכזבך, אבל תיאוריית השלומיסטים אוּששה הרבה לפני שסייקופט הגיע לפרש...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "במידה מסויימת אתה משחק לידיו של אורי ומאשש את תאוריית ה"שלומיסטים""

היא עובדה שמתקרבת ליום הולדתה ה90...
גם כאלה שהם כביכול "ותרנים שקולים", הם בחלקם "שלומיסטים רפורמיים" (בעוד שסייקופט
ודומיו הם "שלומיסטים אורתודוכסים"...). כל מי שמוכן להמשך נסיגות (תחת שם אדלריסטי זה או אחר
- התנתקות/התכנסות/התרפקות/השתפכות/השתגלות וכן הלאה) גם אחרי שפע ההוכחות שסיפק לנו
האוייב באשר למה שיקרה לנו אחרי כ-ל נסיגה - הוא בעל אמונה דתית ברמה כלשהי (גם אם בעיניו
זוהי תוצאה של הגיון צרוף), שנובע בסה"כ מנטייה לדקלם דברים של אנשים שנתפסים בעיניו
כ"מבינים"...
ישן 23-10-2006, 23:11

אני דיברתי על קיומם של "ותרנים לא רציונלים" או "שלומיסטים" כהגדרתך
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מצטער לאכזבך, אבל תיאוריית השלומיסטים אוּששה הרבה לפני שסייקופט הגיע לפרש..."

שלעצמה היא לא חדשה מרעישה, אבל בטח ובטח לא דיברתי על המסקנה שגזרת:
"ברוגז ברוגז לעולם שולם שולם אף פעם".
מדיניות צריך לקבוע מבלי להיות מקובעים ומחוייבים מראש לקונספציה כלשהי (כמו: "שלום או פשרה לא אפשריים *תמיד*" או "אין אפשרות אחרת מלבד שלום או פשרה *תמיד*).
השיקולים שצריכים להנחות מדיניות הם שיקולים רציונליים, בהתאם לסולם ערכים מסויים (שערכיו וקדימותם לא קבועים אמנם, אך יש עקרונות אסטטיים שמובנים בביולוגיה של האדם ועקרונות מתמטיים מתחום תורת המשחקים שיכולים להצביע בצורה מסויימת על ערכים כדאיים יותר או פחות. אבל זה נושא אחר לחלוטין).
אי אפשר לשלול מראש את האפשרות של פשרה בעתיד. יתכן מאוד שבשלב מסויים בעתיד תהיה אפשרות לפשרה עם הפלסטינים שתחסוך חיי אדם (אני לא מדבר בהכרח על שלום אמת. גם "שלום קר" עם הפלסטינים שעומד על בסיס סיוע כלכלי, בסגנון מצרים, יכול לחסוך לנו נזקים מיותרים).

לגבי נסיגות: אני אישית לא ציפיתי שהנסיגה מעזה תביא משהו מעבר לנסיגה מעזה. כל עוד גוש קטיף היה קיים מעמדנו הבינלאומי (אני יודע שאתה שם קצוץ על דעת הקהל הארופאית. גם אני. אתה יכול לצמצם את ההגדרה למעמדנו החוקי בעיני ארה"ב) בעזה היה כשל כובשים. המצב בעזה כרגע טוב יותר, משום שיש לנו כרגע הצדקה לפעול בעזה צבאית בתגובה לירי הקסאם.
“I lived in countries that had no democracy... so I don't find myself in the same luxury as you do. You grew up in freedom, and you can spit on freedom because you don't know what it is not to have freedom.”
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-10-2006, 12:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

סחתין, הוכחת היותך שלומיסט "רפורפי" וחסכת לי הצורך לעשות כן...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אני דיברתי על קיומם של "ותרנים לא רציונלים" או "שלומיסטים" כהגדרתך"

אני לא מתעסק בברוגזים ושולמים, שכן סיסמאות ודקלומים הן חלק מהאמונה הדתית שלכם. אותי מעניין
הצד השני - וכל מדינאי לא-דתי אמור גם הוא לעסוק בצד השני. השולם הקדוש שלכם לא יגיע לפני שהצד
השני ישתנה ועוד לא נולד המדינאי פה, שישפיע על הלך הרוחות שם (אפילו מעשי השוחד הענקיים בדמות
אוסלו וגירוש המתיישבים מהרצועה ללא תמורה).
אני שמח לראות שגם אתה וגם יאיר לפיד ידעתם שהגירוש לא יוביל לדבר מעבר לגירוש (אם אשכרה חשבתם
ככה - אז אתם יותר מוגבלים מאשר אלו שחשבו שזה יביא לשלום ושגשוג, שכן אצלם לפחות הייתה תקווה
לשיפור...). הטענה ההזוייה שהמצב כרגע יותר טוב, היא דבר מעוררת רחמים, שכן היא נשענת על
הסיסמא שכשלה ל"לגיטימציה בינ"ל", שכמובן לא קבלנו (ועל כן שדרות ממשיכה לבעור והברחות הנשק
לרצועה הן בהיקף דמיוני בהשוואה למה שהיה קודם). המצב שם גרוע מאי פעם, ואם הגענו למצב שאחד
מראשי השלומיזם ה"רפורמי", איתן כבל, כבר מדבר על הצורך בעצם בחזרה לשם - אז כנראה שישנה
רפורמציה בדת הביזארית שלכם (שלא יהיו לך טעויות, ההבדל היחיד בינך לבין סייקופט, זה שאצלו לפחות
יש תקווה, מוזרה ככל שתהיה, לשלום - אצלך הנסיגות הן סתם לצורך התוחלת של הגשמת החלום הקדוש
של "סיום הכיבוש", מבלי להתייחס למה יבוא אח"כ, מה הנזק שזה גורם ומהן ההשלכות...).

בכל מקרה, סיסמאות אינן תחליף למדיניות - גם הן סיסמאות שעילויים כמו לפיד הציעו.
ישן 24-10-2006, 13:25

כבר התכוננתי לאטום אוזני מפני הרעש
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "סחתין, הוכחת היותך שלומיסט "רפורפי" וחסכת לי הצורך לעשות כן..."

אבל למרבה הפלא, אולי בפעם הראשונה, לא ייחסת לי פחות או יותר מה שבא לך.
אני אכן חושב שזהו אינטרס ישראלי מובהק לסיים את הכיבוש.

כשהחל הבליץ על לבנון שיראק פרץ בבכי תמרורים לנוכח הפעולה ה"בלתי פרופורציונלית".
אלא שהפעולה הבלתי פרופורציונלית באה בתגובה להתגרות מצד החיזבאללה בשטחים שאין לגביהם מחלוקת בינ"ל.

חיזבאללה היה תוקף אותנו בכל מקרה - מחלוקת או לא מחלוקת - אבל עצם העובדה שאין מחלוקת אפשרה לישראל להגיב. בוש נתן אור ירוק לפעול תוך גיבוי מלא של ישראל מבחינה בינ"ל.

אמנם גם התמיכה של בוש בנו לא נובעת מכך שאין מחלוקת על הגבולות, אלא מאינטרסים, אבל גם לצביעות חייבת להיות כסות חוקית.

אותו רעיון תופס לגבי עזה - כשאין מתיישבים בפנים האגרסיביות הפלסטינית היא אגרסיביות פלסטינית, לא התנגדות לכיבוש, לכן הרבה יותר קל לפעול.

אני בכלל לא נכנס לשיקולים מוסריים של כיבוש משחית, משום שאלה דברים פעוטים בעיניך.
Ayaan Hirsi Ali

נערך לאחרונה ע"י asafn88 בתאריך 24-10-2006 בשעה 13:31.
ישן 24-10-2006, 13:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אטימת אזניים ועצימת עיניים הן אכן מאפיינים שלומיסטיים.חבל שסתימת הפה אינה מאפיין שכזה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "כבר התכוננתי לאטום אוזני מפני הרעש"

אתה לא "חושב" שסיום הכיבוש הוא אינטרס ישראלי מובהק, שכן לו חשבת - היית רואה שה"כיבוש"
ברצועת עזה, הסתיים ב1994...
כשהחל ה"בליץ" על לבנון, נפלו עזים ורודות מן השמיים...
לא היה בליץ על לבנון, ותוצאות המלחמה החפירות, הן עדות לכך. שיראק מעולם לא יכול היה ללחוץ
עלינו, לא לפני הגירוש ולא אחריו. תמיכת ארה"ב במלחמה בלבנון נבעה מאינטרס אמריקני הקשור
בהחלשת השיעים בעראק (לך וקרא מעט על מקתדא אל-צאדר, במקום לשנן את כתבי ה"ה יאיר
לפיד...), ולא מתוך הוקרת תודה לישראלים הנאורים שגירשו רבבה מבני עמם בשביל כלום...

התגובה לפעולות הפלסטינים בעזה כיום אינה שונה מזו שהייתה לפני הגירוש - גם אם הטייטל
שאתה נותן לפעולות אלה (שלומיסט למופת - חושב שסמנטיקה משנה למישהו מלבדכם...), הוא
"אגרסיביות" ולא "התנגדות לכיבוש". אני מניח שעבור תושבי שדרות יש משמעות רבה שהרקטה
שנפלה על ביתם היא רקטה "אגרסיבית" ולא רקטה ש"לוחמת בכיבוש הנפשע". התגובה לרקטה זו,
מכל מקום, היא אותה תגובה בדיוק (בהבדל אחר, כמובן - היום ה-ר-ב-ה יותר מסוכן לפעול שם
בהיקף נרחב, חרף זה ששיראק אולי יבכה פחות או יותר - שכן יש שם טונות של אמל"ח שלא היו
שם קודם...).
ישן 24-10-2006, 13:53

אתה מוזמן לתקן את המעוות ולסתום לנו את הפה...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אטימת אזניים ועצימת עיניים הן אכן מאפיינים שלומיסטיים.חבל שסתימת הפה אינה מאפיין שכזה"

אני רק תמה אם זה לא סוג של אטימת אוזניים ועצימת עיניים.

אמרת הרבה ולא אמרת כלום. אני ממש גאה בך, ששמת לב שגם לפני הנסיגה וגם לאחריה היה צורך בפעולות צבאיות בעזה.
השאלה היא מה ניתן לעשות בפועל, מבלי לשבור את חוקי המשחק ולהביא עלינו סנקציות.
כל ישראלי טוקבקיסט מצוי תמיד יודע מה צריך לעשות, חבל שהם לא מבינים גם מה אפשר לעשות ומה לא.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-10-2006, 14:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ברכות על היותך "טוקבקיסט לא מצוי", אם זה מה שעושה לך את זה...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה מוזמן לתקן את המעוות ולסתום לנו את הפה..."

האמת היא נורא פשוטה לאדם החושב - ובלתי אפשרית לתפישה לאדם השלומיסט, ועל כן אני
ממליץ שתנסה להתייעץ עם מישהו חושב, אם ישנם כאלה בסביבתך, כדי שיסייע לך להבין את
המשפט הבא: לא לכל בעייה יש פתרון.
מה לעשות שבמשחק סכום אפס, והסכסוך בינינו לבין הערבים הוא בדיוק כזה, הויתורים שלנו עלו
לנו בנזקים קשים מכל בחינה. מצבנו ברצועה גרוע מכל בחינה אפשרית מכפי שהיה לפני שנה
(העניין הוא שאתה רואה כיתרון את הסבל הנורא שנגרם לרבבת אנשים, ואינך מבין שהנזק הוא גם
בתחום הזה של שבירת כלים מול ציבור שלם, שחשיבותו להשרדות המדינה גדולה בהרבה ממחנה
הגל"צניקים ולוחמי "במחנה" שמהווים את האידיאולוגים ופוסקי ההלכה של דתך...).
מכיוון שאני חושד שאין לך מושג מה אפשר לעשות ומה אי אפשר, אם לא שמעת איזה "פרשן" אומר
זאת קודם, אני אניח לך בתחום זה - ואצפה בשקיקה לעוד דקלום מרגש על הכיבוש, ועל המלצות
נוספות לספרים שראית את גב כריכתם...
ישן 25-10-2006, 22:35

הוכחת שאתה לא יותר מגרסה חילונית מאובנת של כהנה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני שמח שהצלחתי לגרום לך לקרוא כריכה אחורית נוספת..."

אם אתה מניח שהסכסוך הוא משחק סכום אפס, מראש אתה מניח גם שאין פשרה בשום מצב - צד אחד מנצח וצד שני מפסיד הכל.
אם לוקחים את זה צעד אחד קדימה - טרנספר הוא הפתרון האידאלי בעיניך, אבל אתה לא תאמר זאת בפה מלא כי זה לא פוליטיקלי קורקט.

אני מניח שגב העטיפה של הספר שקראת לא עוסק גם בסוגיות מורכבות יותר כמו דילמת האסיר, לכן תאלץ לקרוא בספר עצמו...

מהודעה להודעה הולך וניכר המבנה השבלוני של התוכן וסגנון הכתיבה שלך, הפשטות הכפרית של תפיסת עולמך והיהירות הדתית המתנשאת שמאפשרת לך לסנן כל שביב מידע שלא מתישב עם תפסית עולמך עוד לפני שהוא מגיע לסף התודעה.

כיאה לאדם דתי שאינו מאמין באל חיצוני אלא בעצמו, יש לך מערכת אמיתות וחוקים שמאפשרים לך לנתח כל סיטואציה ולהגיע לאמת מוחלטת. מיותר לציין שהקוד הזה קשיח וחתום לפחות כמו התנ"ך.
סגנון הכתיבה שלך שבלוני ומאובן גם הוא - חיתוך שורות קבוע, דחיסה אקראית ולא תקנית של מילים לראשי תיבות שלא מופיעים בשום מקום אחר, השתלחות אישית רדודה ובלתי מתנצלת שאין בה טיפת שנינות או סגנון, יהירות מופרזת ולקיחת מונופול על האמת וכו'
אתה מקפיד לחזור על הדברים שוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב [ושוב ושוב ושוב עד שהצד השני מותש] ע"מ לנסות להפוך אותם לנכונים מכח החשיפה החוזרת. גם על זכות המילה האחרונה אתה מקפיד באדיקות - אחת התכונות המעיקות ביותר שלך, שה-mini me שלך אימץ כבר מזמן.

השילוב של חזרה בלתי נלאית על הדברים עם עמדות קשיחות ובלתי משתנות ולקיחת מונופול על האמת הם מאפיינים של דמגוג קטן שלא טורח לנמק את דעותיו לוגית אלא מסתמך על טכניקות אפקטיביות של שטיפת מוח.

למעשה, אם מישהו יטרח לעבור על 25,000+ ההודעות שלך ולזקק מהן את מערכת האמיתות הבלתי משתנית, יחד עם קווי הכתיבה השבלוניים, ניתן לכתוב אלגוריתם "אורי", ואולי גם בוט ממוחשב, שיחסוך ממך את הצורך לשבת ולכתוב את ההודעות ידנית...

לנסות לשכנע אותך אפילו לשקול רעיון זר או פספרקטיבה שונה זה פחות או יותר כמו לנסות לשכנע ברלה לצאת מהשבלול שלו עם מקל.

לפכיך אני עוצר כאן, ולא צפוי להתייחס יותר להודעות שלך בעתיד הנראה לעין.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 25-10-2006, 23:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אז כל מה מה שנשאר לך, זו ההכפשה השלומיסטית כלפי ימני שהפריך קלישאותיהם: אתה כהניסט...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "הוכחת שאתה לא יותר מגרסה חילונית מאובנת של כהנה"

בכל מקרה, אל תרגיש רע, ייתכן שבעתיד אשכרה תקרא את כל הספרים שאתה ממליץ עליהם,
וייתכן שייפתחו לך העיניים להבין שהעולם מכיל יותר מאשר קלישאות נבובות שקראת אצל יאיר
לפיד, שאותן אתה מקפיד להסוות מאחורי שימוש אינטנסיבי במילון (לעתים בהקשר הנכון, ולעתים,
אבוי, בהקשר מעט פחות נכון...).
אני קרוב לכהנא קצת פחות מכפי שאתה קרוב לעזמי בשארה, אבל ההבדל בינינו הוא שלי יש
מושג על מה כהנא ובשארה מדברים, בעוד שאתה נמצא לא רחוק מבשארה בפועל, למרות
שאתה משוכנע שאתה רחוק ממנו מאוד מבחינה אידיאולוגית...
טרנספר אינו פתרון אידיאלי שכן לא קיים פתרון אידיאלי למצב, ואת זה כמובן אתה לא תצליח להבין
(אחרי הכל, יאיר לפיד דווקא חושב שייתכן שלום...). האבסורד הוא שאתה "מנסה לחשוף את פרצופי
תומך הטרנספר", בעוד שאתה הסברת לנו כאן לכל אורך האשכול מדוע טרנספר ליהודים הוא אחלה
צד, בהיותו "מסיים את הכיבוש" (למרות שמכיוון שמעולם כנראה לא ביקרת ביישוב בגוש קטיף או
בתוחמת הצפונית, אתה תתקשה להסביר איזה כיבוש שרר בדיוק ברצועה אחרי 1994...).

ההתייחסות למבנה השורות שלי כמאפיין באופי, הוא עדות עצובה לחוסר יכולת לזהות את המובן
מאליו: כדי להמנע משבירת שורות, ומשורות ארוכות מדי, אני פשוט מקליק על הenter בסוף כל
שורה בתיבת הטקסט. יודע למה זה עצוב? כי כמעט כל הגולשים, כולל אלה שלא משוכנעים כמוך
בהיותם ברכת האלה לאנושות בתחום החוכמה, יכלו לקלוט זאת תוך שנייה. אצלך כל דבר מסתבך
אם לא נמצא איזה טקסט קליל שיסביר לך מה עליך להגיד/לכתוב (אחרי שכתוב הטקסט לאחד
שיכלול מלים ארוכות, שבשינונן השקעת את רוב שעות היום הקודם...).

הניסיון החמוד שלך לנתח אותי ראוי לצל"ש, בהתחשב שהודעותיך כולן הן הודעה אחת. אם נוציא
את שלל המלים שאתה מקפיד להשתמש בהן (יום אחרי שזיהית אותן לראשונה בלקסיקון/מילון
כלשהו...) מתוך הודעותיך, ניוותר עם לא יותר מאשר דקלום מונוטוני שאין בו כלום חוץ מקלישאות
בנושא שאין לך מושג בו. מכיוון שאיש לא ניסה למנוע אותך מלהגיב, הרי שאינך יכול לצפות ממני
להתייחס ברצינות ל"אישום ההתשה" הנלעג שלך.
איומך/הבטחתך לא להגיב לי (הנובע/ת מאותו אישום נסער) אמנם מאוד מרשים/ה, אבל צר לי
לבשר לך שאני אשרוד אותו בכ"ז. קשה לכעוס עליך על שאחרי ששלל קלישאותיך הופרכו (לא
בקושי רב, כי רובן עבשות ועתיקות, ולו טרחת לקרוא מעט מעבר, כפי שאתה ממליץ, היית רואה
שכבר ניסו את הפטנטים), אתה מכריז על ברוגז.
אני אשרוד את הברוגז שלך, ואני מאחל לך בריאות טובה, והעשרת ידע, שכן אין ספק שזה יועיל
לך...
ישן 23-10-2006, 18:30
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
כל דם של ילד הוא קדוש... אבל אתה רוצה לשמוע משהו?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "כמובן שחמושים, צה"ל פוגע רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sycofat
כמובן שחמושים, צה"ל פוגע רק בחמושים! כל הרוגי האינטיפאדה היו חמושים למעשה, כולל ילדים קטנים שהרי הם חמשים לעתיד וזקנים שהם חמושים בעבר.

אם אני צריך לבחור - דם של ילד ישראלי חשוב לי יותר משל פלסטיני!!! מה לעשות
?!

שלא תהיה אי הבנה,אני לא מתיר את דמם כמובן ועצוב לי מאוד... אבל אם בדמם הצלתי ילד ישראלי, אני באמת מצטער...(ראה ערך חיסולו של שחאדה).

צה"ל הרג ילדים פלסטינים כמו שהפלסטינים הרגו ילדים ישראליים, רק שההבדל ביננו לבינם זה, שלוחמי צה"ל לא ירו להם בראש תוך שהם מסתכלים להם בעיניים! זה ההבדל.

ישן 23-10-2006, 18:49
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
שוב, אני לא עושה זאת מתוך איזושהיא הנאה אלא נטו בשביל הגנה עצמית
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "אבל למה אתה צריך לבחור? אולי..."

ציטוט:
אבל למה אתה צריך לבחור? אולי זה מה שחינכו אותך לחשוב, וזה הפתרון הקל-או אני או הוא, כמו בטבע.

דם של ישראלים שווה לדם של פלסטינים. אם אתה הורג פלסטיני אתה לא מציל ישראלי. אתה רק גורם לפלסטיני חדש להפוך למחבל שיהרוג ישראלי שהוא אחיו של הלוחם שיהרוג פלסטיני שבנו הקטן יהרוג ישראלי.

לא הגיע הזמן שמישהו יפסיק את המעגל כדי שאני ואתה ואחמד נוכל לחיות בשקט?

כן, כמו שלימדו אותי וכדרך הטבע. כי דרך הטבע מלמד שאם אתה חלש ומגלה סימני חולשה, אז לא תשרוד יותר..!!!

אנחנו מנסים להפסיק את המעגל כבר 13 שנה... זה אותו אחמד (ויאסר) שלא רוצים להפסיק את המעגל. הם רוצים לזרוק אותך לים. ככה לפחות הם אומרים....

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 23-10-2006 בשעה 19:01.
ישן 23-10-2006, 22:28

אתה יוצא מנקודת הנחה שגויה
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "[QUOTE=asafn88]האם דמם של..."

ציטוט:
הנ' היא לא מי יותר קרוב ומי פחות. אלא שיש מקום לכולנו ואני לא בא על חשבונך או במקומך, וכך זה אמור להיות.

קודם כל תחליף את המילים "אמור להיות" ב- "רצוי שיהיה" (אני לא מכיר שום סמכות עליונה שמכתיבה מה אמור להיות).

אני מסכים שבאופן אידאלי, יש "מקום לכולם". הבעיה היא שעל מנת להגיע למצב במציאות בו כולם חיים יחד באוטופיה, כולם גם צריכים להסכים על כך ש"יש מקום לכולם".
לצערנו אנחנו לא יכולים להכתיב את דעתו של הצד השני.

אתה יכול לטעון שהפלסטינאים הם בני אדם (על זה אין ויכוח), לכן חושבים בהגיון (על זה יש ויכוח) ומכאן הם בטוח תומכים בתאוריית "יש מקום לכולם".
זה יכול להיות נכון לגבי הרבה פלסטינאים באופן אינדבידואלי - אם היית מזמין אותם הבייתה לכוס קפה ועוגיות, ובהנחה שהכל הולך כשורה מלבן איתם דברים בצורה רציונלית.
במציאות קיימים כוחות ותופעות סוציולוגיות, שנאה, פחד ודעות קדומות שנכון לעכשיו בלתי ניתנים לגישור.

הרבה אנשים מגיעים למסקנה הזו באופן אוטומטי, מתוך פחד ודעות קדומות. זה אמנם פסול, אבל זה לא פוסל את העובדה שזו המציאות (לפעמים אתה יכול להגיע לתוצאה נכונה גם אם החישוב לא נכון).

אתה מסכים איתי שנכון לעכשיו, במציאות, שהיא לא בהכרח אידאלית, אין אפשרות לעצור כבמטה קסמים את האלימות באופן חד צדדי? (ע"י פירוק צה"ל, לדוגמה).
אם כן, אפשר להתקדם הלאה ל"אז מה כן אפשר לעשות, בכל זאת?".
Ayaan Hirsi Ali

ישן 23-10-2006, 23:15

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה יוצא מנקודת הנחה שגויה"

בהחלט מסכים איתך. פציפיזם כרגע טוב על הנייר. עם זאת אמרו לי בויכוח מסויים שאי אפשר להשליך את הפציפיזם לטובת האלימות כאשר נראה לנו שנפיק תועלת מיידית ממנה כי אז הפציפיזם לא שווה כלום.

אנחנו גם לא עומדים מול פציפיסטים דגולים אלא מול עם אויב אשר סבל מאלימות והשתמש באלימות, והפער בינינו גדול, ואין ספק שיהיו מהמורות בדרך. לכן אני לא קורא לפרק את צה"ל (בינתיים בכל מקרה).

עם זאת המצב הנוכחי פשוט לא יכול להמשך וזאת נק' המוצא שלי. אנחנו חייבים להתחיל במשא ומתן מיידי וללא תנאים עם ההנהגה ובעיקר העם. כן, האלימות תימשך וכן תיהיה אי הסכמה של מטורפים פה ושם, אבל זה יכול להשתלם בעתיד לילדינו ונכדינו.

אני לא כזה קיצוני כמו שאתם חושבים. פשוט נמאס לי ממלחמות ואני יודע וברור לי שמלחמה לא תוביל לשלום ורגיעה בשום מצב, לכן כן נצטרך לבחור את המסלול השני ומוטב שזה יהיה עכשיו מאשר לעולם לא.
ישן 23-10-2006, 23:48

מלחמה היא בד"כ פתרון גרוע
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "בהחלט מסכים איתך. פציפיזם..."

כיבוש מתמשך הוא אפילו יותר גרוע.
תקציבי מלחמה ובטחון באים על חשבון חינוך, תוצרת ואיכות חיים במישרין. כיבוש מתמשך גורם לזילות חיי אדם, להשחתה מוסרית של החברה והקזת דם מתמשכת לשני הצדדים.
אלה דברים שצריך לקחת בחשבון.

מצד אחד אתה אומר שהמצב לא יכול להמשך. מצד שני אתה לא מציע פתרון.
ממשלת חמאס לא מכירה בישראל. מעבר לכך, למרות כל הלחץ שהופעל - צבאי, פוליטי וכלכלי - על ממשלת חמאס לא מוכנה אפילו לשנות את ההצהרה שהיא שואפת להשמדה המוחלטת והטוטאלית של מדינת ישראל. אם להיות ראליים, הסכם עם ממשלת חמאס לא אפשרי.

מדיניות לא יכולה להיות מושפעת משיקולים אמוציונליים (כמו "המצב לא יכול להמשך", "אני לא יכול להתמודד" וכו'). צריך לתרגם שיקולים הומאניים ושיקולים מוסריים לשיקולים רציונליים של עלות-תועלת.
כל האפשרויות פתוחות תמיד. גם מלחמה. לפעמים מלחמה יכולה להועיל יותר מדיפלומטיה. לפעמים להיפך. בכל מקרה, זה מאוד לא חכם לשלול אופציות מראש.

ערכים מוסריים הם כלים ולא מטרות. זה לא אומר שאפשר לחרוג מהם בכל פעם שזה נוח, מה שמרוקן אותם ממשמעות, אבל ישנם מצבים בהם המחיר של שמירה על ערכים מוסריים כבד מהתעולת. שום ערך הוא לא מקודש.

לגבי הדילמה לכאורה שהעלת עם האמא והסבתא הזרה - אני לא מנסה להשתלח או להעליב, אבל התשובה שנתת, אם היא משקפת את דרך החשיבה שלך במציאות ולא שיגיון זמני או פליטת אינטרנט, יכולה ללא ספק להחשב כנוירוזה (בעיה פסיכולוגית פתולוגית).
אתה צריך לשאול את עצמך ברצינות למה שיקולי תועלת של אנשים זרים לך לחלוטין קודמים (או "שווים" בקדימות, אם יש דבר כזה) לדברים היקרים לך ביותר. אלטרואיזם (אהבת הזולת) הוא ערך שיכול להיות הגיוני במידות מסוימות, אבל ביטול עצמי באופן גורף לטובת האחר - לא.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-10-2006, 07:26

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "מלחמה היא בד"כ פתרון גרוע"

התשובה שלי כזאת מכיוון שהשאלה היא כזאת ואינה עומדת במבחן המציאות כלל. זהו נשק אשר משתמשים בו נגד כל מי שטוען טיעונים כשלי, "אם יתפוס אותך רוצח מה תעשה"-"אני אברח"-"ואם אי אפשר לברוח לברוח ובול יש לך סכין מה תעשה"-"אני אאיים עליו"-"ואם הוא חירש אבל תוקף אותך בכל זאת", וכך זה נמשך. שאלות פתטיות אשר מנסות לגרום לי להגיד שאני כן אשתמש באלימות ובכך כביכול להפריך את הטענות שלי (אגב אני לא שולל שימוש באלימות לגמרי אבל זה דיון אחר), ככה שתודה על האבחון אבל אני דווקא רציתי לתת תשובה כזאת לשאלת הקיטבק ששאלו אותי.

אני כן מציע פתרון. הנה אעתיק לך משהו שכתבתי באשכול אחר:
". מתנצל בפני הערבים הישראלים והפלסטינים על שנות הכיבוש והאפליה.
2. מקבל את התנצלותם על הטרור והמלחמות.

הטיפול יתחלק ל3: הטיפול בסורים, הטיפול בפלסטינאים והטיפול בערבים הישראלים.

סורים: מחזיר את הגולן בתמורה להסכם שלום מלא והפסקת התמיכה בחיזבללה. כמו גם שלום עם לבנון כמובן.

פלסטינאים: מכריז הפסקת אש כוללת בדרך להסכם שלום ומסיג את כל החיילים מהשטחים. מחזיר את ירושליים המזרחית. הכותל שלנו והר הבית שלהם. מפנה את כל ההתנחלויות (כולל אריאל). בין עזה ליו"ש בונה מעבר תת קרקעי בשיתוף עם מדינות אירופה וארה"ב. מגיע להסכם כולל וסיבובי עם מדינות ערב צפון אפריקה אשר עיקרו הסכם שילומים לפליטים הפלסטינאים במחנות הפליטים תמורת וויתור על זכות השיבה, ופיצוי של ארצות ערב על רכוש היהודים אשר הושאר שם במהלך העליות לארץ. חותם על הסכם שלום עם המדינה הפלסטינית ודואג שהאום והאירופאיות בשיתופי יעניקו להם עזרה בתחילת דרכם כמדינה.

ערבים ישראלים: מעניק אפליה מתקנת בכניסה לאוניברסיטאות ופשוט מצעיד אותם בהמוניהם לפקולטות ולקורסים מעניקי הכשרה מקצועית. פעולה זאת תביא למודרניזציה (אני מתכוון בעיקר לבדואים תושבי הנגב) וביחס ישיר לצמצום הילודה. מבטל כל הפלייה (כולל במוסדות ממשלתיים כמו הקרן הקיימת), וממתין עד שהאיבה תתמתן מה שייקח מס' לא מועט של דורות. כמובן להגיע להכרה שהם אינם מזדהים עם המדינה הציונית, וזה טבעי ואבוי לנו שנכפה אידיאולוגיה על כל בני המיעוטים.

בשלב הבא כאשר אני כביכול חותם על הסכמי הכרה בישראל ושלום עם מדינות ערב המתונות, ובעצם עם כל הסובבות אותי, מבטל את צבא החובה והופך אותו לצבא התנדבותי."

נערך לאחרונה ע"י Sycofat בתאריך 24-10-2006 בשעה 07:30.
ישן 24-10-2006, 10:17
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
SYCOFAT תזהר, זו מלכודת מתוכננת היטב
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי ArmouredDov_D9 שמתחילה ב "זה יותר גרוע מאמונה דתית"

בפורום משתרשת הדעה ששוחרי השלום הם אנשים דתיים והזויים.
כל מה שתגיד מייד ישויך למלמול מנטרות - תוך התעלמות מהמנטרות שהם עצמם ממלמלים

האמונה הבסיסית שלך שאדם רוצה לחיות, מנותצת על די אלו שפוסלים כל דרך הדברותית
תוך התנשאות ועצימת עיניים לסבלו של האחר

אני יכול להסכים שלא 100% משכנינו הפלסטינים והערבים אכן מעונין רק לחיות בשלום.
כמו שאתה יכול להסכים שלא 100% מהיהודים או ישראלים תושבי ישראל אכן לא מעונין להתקיף
אלא רק מתגונן

תמיד יש אינטרסנטים וחדורי שנאה חמומי מח וכאלה שמעונינים בליבוי השנאה במקום דעיכתה.
כאלה שיעדיפו עוד פיסת אדמה על פני שקט ושלווה - בשני הצדדים.

ושתי הקבוצות הקיצוניות עושות ככה שיוכלו על מנת לשמר את המצב אף להחמירו.
ולדאוג שכל צד ישנא בכל מאודו את הצד השני, או לפחות שלמראית עין זה יהיה ככה.

תראה איך חברה צעירים, בעלי משפחות, לחלקם ילדים קטנים - מאמינים שהמקביל להם, בחור או בחורה צעירים מעזה, חאן יונס, שכם או טל כרם, באמת מוכן למות ולהקריב את כל משפחתו בשביל הרעיון של השמדת הציונות.
ממש, אין לו תרופה לקנות לבנו החולה, ואין לו שיעורים לעשות עם בתו המתבגרת, כל מה שיש לו בראש זה איך למלא את התיק שלהם ב TNT ולשלוח אותם להתפוצץ על חיילים במחסום.

והם קוראים לשמאל סהרורי
ישן 24-10-2006, 11:31

אתה אכן סהרורי ומתנשא
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "SYCOFAT תזהר, זו מלכודת מתוכננת היטב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
תראה איך חברה צעירים, בעלי משפחות, לחלקם ילדים קטנים - מאמינים שהמקביל להם, בחור או בחורה צעירים מעזה, חאן יונס, שכם או טל כרם, באמת מוכן למות ולהקריב את כל משפחתו בשביל הרעיון של השמדת הציונות.
ממש, אין לו תרופה לקנות לבנו החולה, ואין לו שיעורים לעשות עם בתו המתבגרת, כל מה שיש לו בראש זה איך למלא את התיק שלהם ב TNT ולשלוח אותם להתפוצץ על חיילים במחסום.

והם קוראים לשמאל סהרורי

חברה היא יותר מקבוצה של יחידים. בקבוצה קיימים כוחות והשפעות סוציאליות, בראש ובראשונה דת ולאומיות, שלהן ולהיגיון לא תמיד יש הרבה במשותף. זה ממש לא משנה שלך ולאחמד באופן אישי יכולות להיות אותן השאיפות ואולי גם הייתם יכולים להיות חברים טובים אם המציאות הסביבתית הייתה שונה. יש רבדים אמוציונליים בנפש האדם שחזקים הרבה יותר מהחשיבה הרציונלית. במיוחד בתרבויות המזרחיות.

אתה משליך מהמציאות התרבותית שלך על המציאות התרבותית בצד השני. בצד השני מושרשות עדיין מסורות שבטיות של מציאות פטריאכלית קדומה. יש גורמים כמו כבוד המשפחה שיכולים להוביל אב או אח לרצוח בקור רוח ובלי שמץ חרטה את האחות\בת שמישהו אנס בניגוד לרצונה.

אפשר רק לקוות שככל שהתרבות המערבית מחלחלת פנימה עם העלייה ברמת החיים החומרית, יתרחב מעמד בינוני בורגני עם שאיפות פרקטיות שאיתו ניתן יהיה להגיע להסדר על בסיס תועלתני.

נכון להיום האפשרות להגיע לפשרה אמיתית אפילו בתנאים בלתי אפשריים של גבולות 67' מוטלת בספק.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-10-2006, 11:45
  מצפון מצפון אינו מחובר  

קודם כל אתה משמיץ
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה אכן סהרורי ומתנשא"

אבל אחרי זה אומר בעצמך את אותם דברים בדיוק.

יש מגמה בעולם הערבי, יש פתיחות חדשה, וצריך לטפח אותה.
כמובן שיש גם הקצנה בקרב הקיצוניים מחרחרי המלחמות

במקום לזהות את האפשרויות החדשות, אתה בוחר להצביע על הקיצוניים,
לקרוא להם רחוב, ולהגיד שאי אפשר לעשות איתם שלום.

והתעלמת לחלוטין מכל מה שאמרתי (אחרי זה הסכמת עם זה אז למה הפתלתלות?)
לגבי הרצון הפנימי של אדם לגדל את בניו ולראותם גדלים, ולא להנציח את זכרם
בתמונה חולנית על קיר ביתו.

אבל בתוכך אתה גם מסכים וגם שואף לזה, שהשכבה ה"נורמלית" במונחי נורמה ובמונחים רפואיים,
תגדל, תתרחב, תתפוס פופולריות, ואכן השאיפה תהיה החיים ולא המוות של האחר.

אני מוכן להשאר סהרורי, כל עוד אתה למעשה מסכים עם דברי רק במילים שלך.
ישן 24-10-2006, 12:18

אני לא מסכים איתך, וכאן נכנס האלמנט הדתי של wishful thinking
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "קודם כל אתה משמיץ"

**במציאות** (הטרגית) ה"קיצוניים" הם הרוב, לא המיעוט כפי שאתה מצייר אותם.
אפילו בישראל, עם Human Development Index של מעל ל-0.9, רוב הציבור היהודי שרוי עדיין בפחד ולא מוכן באמת לשלום.
אפילו ערביי ישראל, עם כל התקציבים והאפליה המתקנת, מאמינים לכל היותר בפשרה על בסיס 67'.

"התמערבות" היא תהליך מעניין - בכל חברה מסורתית שנחשפת לתרבות מערבית חילונית, אחוז קטן מאוד יאמץ את המערביות במלואה, אחוז גדול במעט יאמץ אותה חלקית וכן הלאה. לרוב הגדול ייקחו עשרות אם לא מאות שנים להשלים את התהליך.
אתה יכול לקחת כמשל את האוכלוסייה של יהודים מזרחיים בישראל: השילוב טוב, אבל הפער בין מזרחיים לאשכנזים עדיין גדול מאוד ולא יסגר בעתיד הנראה לעין.

להערכתי ייקחו כמה עשרות שנים עד שהקרקע תהיה מוכנה לפשרה. עד אז אין על מה לדבר.
Ayaan Hirsi Ali

ישן 24-10-2006, 12:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא ייאמן, אבל זה המכנה עצמו "מצפון", קלע בדיוק לנקודה. אתם כותבים בדיוק אותו הדבר.
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "אתה אכן סהרורי ומתנשא"

ההבדל הוא כמובן בסמנטיקה, שבמסגרתה הוא רוצה גירוש יהודים, מכיוון שלדעתו זה יוביל לחומוס בדמשק,
בעוד שאתה רוצה גירוש יהודים, כי לדעתך זה "יהיה טוב ליהודים ורע לערבים" (וכדי להוכיח אהדתך ליהודים, אתה מתבל דבריך בהתבטאויות גזעניות, נוסח הגדרת הערבי הממוצע כ"אחמד" - דבר שלו עשה
אותו גולש ימני, היה משחרר חרצובות מקלדתך בפרץ קדוש של ליברליזם מפוברק...). בפועל התוצאה זהה.
שניכם בעד גירוש יהודים בשם עקרונות שאין בינם לבין המציאות במזה"ת, ולו כלום...

ההבדל הוא שאצלו לפחות יש תקווה (הזוייה ככל שתהיה) שיהיה שלום. אצלך אפילו את זה אין. העיקר לגרש
את המתנחלים (עקרון דתי חשוב בשלומיזם שאכן קבלתם - אבל כמו הרפורמים ביהדות, דחיתם חלק אחר מהלכות
הדת...).
ישן 24-10-2006, 14:50
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ניסיון נואל לשדרג את עצמך ל"כזה שמוכן לשקול פשרה"...
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "פתטי"

אתה לא "מוכן לשקול פשרה", אלא "דורש לכפות פשרה על על כל האחרים". מי ש"מוכן לשקול",
לא מחפש פתרון שאותו הוא-עצמו מציג כחד צדדי (גם טם עומדת מאחוריו סיסמא ריקה, שאתה
למדת לקדש, בדמות "סיום הכיבוש" - מושג מלהיב המעיד שאתה מקדש את הקרקע באופן מוזר עוד
יותר מהמתיישבים, שכן אצלם יש בסיס היסטורי לקדושת הקרקע, בעוד שאצלך כל הבסיס ההיסטורי
הוא הסדרי רודוס מ1949...).
החבורה הזאת ודומיה אינם מחצית מהעם, ולא הרבה פחות מזה...
השלומיסטים לא היו מעולם רסיס אחוז. הפנאטיים שבהם הם רסיס אחוז, אבל האחרים מונים כמה
וכמה אחוזים, והם דת שמס' מאמיניה בארץ, גדול יותר ממאמיני הדת הדרוזית...
ישן 24-10-2006, 16:14
  מצפון מצפון אינו מחובר  

יופי נחמה
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אז אתה טוען שאתה לא מבין. מצטער שנתתי לך קרדיט. לך יקרה שוב...;)"

הנסיונות הנואלים שלך לזלזל בכל מה שלא נכתב על ידי ORI
וללעוג ולהציק - מעוררים הערכה
אתה לא מרפה וממשיך להעתיק ולהדביק וכל פעם בסדר שונה.

פעם זה המפקדים, פעם זה הכהנים ופעם זה האדמורי"ם
פעם אני נער כנסיה, פעם אני שוליה, ופעם אני זה שמתכנה מצפון
פעם זו דת פעם זו כת ופעם זו תופעה חברתית בת 90 שנה
פעם אתה צוחק פעם אתה בוכה אבל אתה אף פעם לא מודה !!!

אורי יקר, הנסיונות האלה לכתוש כל הודעה שנרשמת על ידי
תוך מלמול חוזר ונשנה של המשפטים השגורים שלך
מזל שאתה לא רודף אחרי לפורומים אחרים אחרי כל הודעה
קצת יוצאים מפרופורציה ומחלישים את תוכן הדברים שלך
אני לא מ-פ-ג-ר שצריכים לכתוב לו בכתב גדול ומודגש
אבל אתה מתעקש להציג אותי ככזה.
ככל שתמשיך כן ארבה וכן אפרוץ, ואז א-ת-ה תהיה זה שצריך
שיסבירו לו עוד פעם ועוד פעם ועוד פעם עד שתבין
ישן 24-10-2006, 15:28
צלמית המשתמש של תוכי.נ
  תוכי.נ תוכי.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.06
כן, למדנו את העובדות העצובות שאתה מציין בשנים 2000-2005
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "SYCOFAT תזהר, זו מלכודת מתוכננת היטב"

בהן הייתה מלחמת טרור כנגד האוכלוסיה היהודית בא"י המערבית, אשר משום-מה זכתה לשם הרומנטי "אינתיפדה", כאילו הייתה כאן איזה התקוממות עממית של עשוקים נגד עושקים, מאבק נאצל של חסרי הזכויות, המדוכאים עלי האדמות, בני העולם השלישי, כנגד הקולוניאליסטים הלבנים המנצלים, ולא מבצע צבאי לכל דבר המכוון מלמעלה, שמטרתו שבירת רוחה של האוכלוסיה היהודית, ואשר מפקדיו לא בוחלים באף שימוש ציני בחיי חפים מפשע מעמם שלהם, בין אם בתור מגן אנושי ובין אם בתור חומר תעמולתי, ולא מהססים לנצל עיתונאים זרים תמימים או כאלה שמשתפים פעולה מרצון, ואשר עושים שימוש ציני גם כן בצעירים מוסתים כפצצות מהלכות על שתיים שמטרתם לזרוע הרס והרג רב ככל הניתן באזרחים. כן, למדנו על בשרינו, שהערבים הם חיות צמאות לדם, אנחנו, נוסעי קו 18 שהתפוצץ יותר פעמים ממספר האצבעות שלי, אוכלי השווארמה במחנה יהודה, אני לא יודע אם אי פעם הרגשת מה זה ללכת לבית הספר ולהרגיש כאילו אתה במלחמה יום יום, כשחברים שלך מתפוצצים כשהם נוסעים באוטובוס או יוצאים לעיר (שני חברי הכיתה שלי נהרגו במלחמה הזאת). אני לא יודע, אולי קול הפיגועים נשמע יותר עמום ממגדל השן, אחרי הכל אלה שהולכים לעזאזל שם הם הפושטים, ה, expendablesאו כמו שסייקופאט הגדיר את הטבח ההמוני הזה, בצורה טכנית להחריד, "כן, האלימות תימשך וכן תיהיה אי הסכמה של מטורפים פה ושם, אבל זה יכול להשתלם בעתיד לילדינו ונכדינו." כי, מובן מאליו ש1000 הרוגים זה עניין של מה בכך בשביל "השלום" הנכסף. אז בוא אני אגיד לך משהו, אדון מצפון, אני טעמתי את השלום שלך, ואם זה שלום אצלכם... אללה יוסטור אם אי פעם ניכנס למלחמה.

ישן 24-10-2006, 21:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הזכות לביקורת אינה נקנית, חו"ח ע"י ביקורים בבתי עלמין.
בתגובה להודעה מספר 112 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הנושא הזה עולה כל הזמן ולא משנה מה נושא הויכוח"

הזכות לביקורת נקנית בכך שאתה מסוגל להסתכל בעיניים למי שהולך לבתי עלמין, אחרי שיקיריו
נרצחו ע"י "הפרטנר" שיובא מטוניס - להגיד להם שאתה עדיין חושב שהרעיון של אוסלו והמשכתו,
היו צעד נכון, ולהסביר להם שאין הבדל בין יקיריהם, לבין מתכנן רציחתם, שחוסל בתקיפה אווירית.
אם אתה מסוגל לכזה דבר, אזי אתה שלומיסט אדוק, ולא אדם חושב במיוחד - אבל לפחות אתה אדם
הגון. למרבה הצער, אתה לא אדם הגון, וגם לא אייקון, אלא ברנש אדוק באמונתו שחושב שבגלל
שבחר לעצמו ניק יומרני, הרי שהוא פטור להיות בעלים של התכונה שמייצג הניק שלו.
לגבי היותך אייקון: כבר הוסבר לך שאתה חיקוי זול של שלומיסטים מעניינים וותיקים יותר. אני אשמח
לתת לך כתף ולסייע לאגו הפצוע שלך, אבל אל תנסה לייחס לזה חשיבות כ"כ גדולה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:50

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר