לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2005, 20:12
  עינבל והחיות עינבל והחיות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
בקשה שלי לגולשים+עוד על שוגרים

היי חבר'ה
פונים אליי הרבה למייל האישי שלי בכל מיני שאלות - וזה בסדר גמור מבחינתי כי בשביל זה אני מפרסמת אותו, דבר אחד שחבל לי הוא שמה שמופנה אליי למייל האישי לא נגיש לכלל הגולשים. את המייל אני מפרסמת בעיקר לפניות אישיות על בעיות ספציפיות אבל אם יש לכם שאלה שעוד גולשים יכולים ללמוד ממנה- למה לא לשלוח אליי לפורום- תוסיפו בכותרת "לעינבל" (ועם י' בבקשה אחריי ה-ע' למי שעוד לא הפנים) ואני מבטיחה לענות על הכל... באמת שבכיף ובשימחה אקבל מכם מיילים אישיים גם, אבל שאלות שיכולות להיות רלוונטיות לעוד אנשים לא חבל שישארו רק בינינו? אחריי הכול- בשביל זה יש פורום, שנלמד זה מזה ונעזור זה לזה, חוץ מזה אם יש משהו שאני לא אדע לענות עליו אולי אחד הגולשים האחרים יידע... מקווה שתקחו לתשומת לבכם וכמובן שאמשיך לענות על שאלותיכם (כן גם במייל).
צירפתי עוד שאלות שהופנו אליי לגבי שוגרים- שימו לב במיוחד לנושא המרתף.

קראתי את הספר שלך באינטרנט ומאוד נהנתי!!!
אני נדלקתי על השוגרים ישר שראיתי אותם! קראתי עכשיו בפרש את המאיילים שענית לאיזו ילדה אחת וראיתי שיש לך סבלנות, אז עכשיו אני מנסה למתוח אותה קצת
אני יפרט לך קצת על מה שאני רוצה ועל התנאים שאני רוצה שהשוגרים יחיו בה..
אז ככה, אני גר בבית פרטי שיש בו כמה קומות ואני רוצה לשים את הכלוב שלהם למטה במרתף [לא מקלט...] אני נמצא במרתף בכל זמן שאני בבית, כי המחשב נמצא שם. במרתף יש שטיח מקיר לקיר ככה שחשבתי לשים איזה ניילון מסביב לכלוב שלא ילכלכו את השטיח, כולם ישנים 3 ו4 קומות מעל.
זהו פחות או יותר הפירוט על הסיבת מחייה והכל...
עכשיו לשאלות: [מצטער אם יש הרבה]
1) לפי הסביבת מחייה שתיארתי לך את חושבת שזה מספיק להם?
2) מה את חושבת לגבי הלכלוך שהם יעשו על השטיח?
3) את חושבת שהם עושים מספיק רעש בשביל שישמעו אותם 2 קומות מעל?
4) את מכירה מגדלים באיזור השרון שיש להם רמת החתמה טובה ושהם זולים?

הערה: את הכלוב אני מתכוון לבנות בעצמי, יש לך אולי טיפים בשבילי? ואיזה כלים דרושים?

תודה ענקית מראש,
עמית.

ד"א אל תדאגי אני עוד ישגע אותך P:

היי עמית,
1. תאר לך מצב דימיוני בו מאמצת אותך משפחה חדשה- הם טובים אלייך מאוד, מאכילים אותך באוכל טעים ובריא, משחקים איתך המון... התנאים מעולים ואתה מוצף בחום ואהבה! א-ב-ל: מה יקרה אם התנאי לזה הוא שלעולם לא תראה אור שמש ולא תנשום יותר אויר צח ונקי...? האם תוכל באמת להיות מאושר?
התשובה היא שלא... כל יצור חי זקוק לשני אלו- אור שמש ואויר נקי. לך אולי נוח לבלות זמן רב במרתף כי יש לך שם מחשב, אבל אני מניחה שגם לך נמאס לפעמים. להחזיק שוגרים באופן קבוע במקום כזה זה אי צדק מוחלט ואם זו האפשרות היחידה שלך אולי כדאי שתוותר בנתיים. הם חייבים להיות בחדר עם חלון, תחלופה של אויר ומחזוריות של יממה ושל עונות- הם יצורים חיים אז בבקשה בבקשה בבקשה אל תסגור אותם שם...
מה שכן אתה בהחלט יכול לקחת אותם איתך כשאתה יורד לשם- להניח אותם בכיס או בפאוץ' נשיאה מיוחד לשוגרים וללטף אותם בזמן שאתה במחשב, הם יאהבו את זה מאוד וזה יחזק את הקשר ביניכם. כשתסיים עם המחשב תעלה אותם בחזרה- זה לא יותר טוב?

2. לגבי הלכלוך- אם רק במרתף יש לך שטיח אז זה לא רלוונטי כי לא תשים אותם שם, ובכלל- אני לא הייתי שמה על שטיח כי לדעתי זה יהיה בלתי אפשרי לנקות אותו ותוך 24 שעות בערך אתה תתייאש מלנסות. אני באופן אישי הדבקתי ניילון יפה על הקירות מסביב לכלוב וככה הניקוי מאוד קל. על הריצפה אני מניחה נייר או ניילון בלילה לפני ההאכלה ובבוקר אוספת אותו- כמו עם תוכי, זה מאוד פשוט... כמובן שתמיד יש כמה חתיכות שעפות מחוץ לניילון ואלו יהיו בעייה עם שטיח... גם נסורת שתעוף- ובקיצור, אני לא ממליצה אבל זה תלוי בך.

3.הרעש משתנה משוגר לשוגר- בדר"כ אם תסגור את הדלת של החדר בו הם נמצאים זה בידוד מספיק, אבל זה הממוצע- יש מעל ויש מתחת, יש כאלה שרעישו מאוד (שהם מיעוט) ויש כאלה שדווקא לא ישמעו אותם בכלל... אני לא יכולה להביע דעה כי אי אפשר לדעת מראש. זה משתנה לפי התנאים והאופי שלהם... ובכל מקרה כמו שכבר אמרתי בעבר- לכל רעש יש פיתרון.

4.לצערי בקשר לזה אני לא יכולה לעזור... אני מכירה רק פה בראשון וכמובן שלי בעצמי יהיו כנראה גורים לקראת האביב. אני עוד לא בטוחה כמה יהיו ואם בכלל אני אחליט להיפרד מהם אבל זו התשובה הכי טובה שיש לי כרגע...
אולי אחד הגולשים שיקראו את זה יוכלו לעזור לך.

בהצלחה בכל מקרה... דרך אגב- לא משגעים אותי כל כך בקלות אבל אתה (וכמובן כל הגולשים) מוזמן לנסות

תוכים- אילוף ופתרון בעיות התנהגות
סיוע לאוכלוסיות מיוחדות בעזרת בע"ח
אילוף כלבים וחינוך גורים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2005, 21:51
  Zimer2 Zimer2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.04
תודה רבה!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עינבל והחיות שמתחילה ב "בקשה שלי לגולשים+עוד על שוגרים"

תודה רבה לך עינבל [] על התשובה המהירה...
הפנמתי את הקטע של המרתף, עכשיו נשאר לי רק עוד מקום אחד שאני יוכל לשים אותם שזה קומה מעלי חדר שכמעט אין בו קירות, הכל וויטרינות וחלונות! עכשיו עוד כמה שאלות, אני לא חייב לשים את הכלוב ליד החלון נכון?
כי יש לי שתי אפשרויות, יש שידה שאני יכול לשים עלי, או לבנות כלוב מהרצפה עד למעלה...
הבעיה שאם יהיה ריח שם אז זה לא טוב כל כך! בעקרון על כל החלונות יש ווילונות אבל אני יכול להשאיר את הווילונות פתוחים הבעיה היא שהרבה חתולים עוברים שם, אם השוגר יראה חתול דרך החלון הוא ייכנס לסטרס? וחוץ מזה שאני חושב על זה עכשיו בחדר ההוא יש דלת שאפשר לסגור!
זהו, אלה כל השאלות שיש לי בנתיים...
תודה

עריכה:
בקשר לגורים, אני אשמח לקנות ממך אם תמכרי...
ישן 14-01-2005, 20:39
  עינבל והחיות עינבל והחיות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.04
חדר וכלוב
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Zimer2 שמתחילה ב "תודה רבה!!!"

היי עמית
מה שחשוב זה אור ואוויר - אבל אם הרבה חתולים מסתובבים שם זה בהחלט יכול להלחיץ אותם, אף חיה שמשמשת טרף בטבע לא תהנה שטורפים מסתובבים סביבה בחופשיות... מה שכן אם הוילון והחלון סגור הם לא יכולים לראות או להריח אותם אז זה בסדר. אל תשכח גם שרוב היום הם ישנים אז זה לא נורא כל כך... אני ממליצה לך פשוט להרחיק את החתולים (יש פה עצה שלי לגבי איך עושים את זה באחד האשכולות על דררות או תוכונים) השאלה היא אם יש לחתולים גם אפשרות להיכנס? כי זה מאוד מסוכן.
החדר כשלעצמו נשמע לי בסדר (על פניו- ובלי לרדת לפרטים כמו: כמה פעילות יש בו, באיזה שעות של היום, מה עושים שם וכו' - שכל זה יכול לשנות את הערכתי כמובן- למשל אם זו "פינת עישון") אבל בהסתייגויות- אני לא הייתי ממקמת את הכלוב ליד החלון משתי סיבות- אחת היא מה שדיברנו עליו בנושא הטורפים שהם תמיד יראו (גם ציפורים טורפות זה אויב- אתה יודע שהם לא יכנסו מבעד לחלון אבל להם אין איך לדעת את זה) והשניה היא שהקירות החיצוניים הרבה יותר קרים מקירות פנימיים וזה מאוד בעייתי בחורף.
טמפ' אידיאלית עבורם היא באיזור 24 מעלות (הטווח המומלץ הוא מינימום 18 עד בערך 27) אז קח בחשבון שחדר חשוף לחלוטין יהיה קצת בעייתי לויסות טמפ'.
לא שזה ממש היסטרי אם יש 19 או 20 מעלות אבל אם בחורף הטמפ' צונחת דרסטית זו כן בעיה.
בנוגע לכלוב- כמה שיותר גדול זה יותר טוב. אם תבנה אותו לבד תוכל להתאים אותו במיוחד ויש לזה יתרון גדול.
לגבי בניית הכלוב- השתמש במתכת מגולבנת, אבל שים לב- מתכות מכילות אבץ, ניתן לשטוף בחומץ וזה יעיל בעיקר נגד האבקה שנמצאת עליהם כשהמתכת חדשה, אבל הנקודות הבעיתיות הן נקודות ההלחמה והאבץ שנמצא בתוך המתכת עצמה... המתכת המומלצת היא פלדת אל חלד- הבעיה היא המחיר.
היזהר גם לא להשאיר קצוות חדים חשופים שעלולים להזיק להם.
הסורגים אני ממליצה שיהיו מאוזנים- נוח להם לטיפוס ונוח לך לתלות כלי מזון.
אם יש עוד שאלות- אשמח לענות, אבל מראש אני אומרת: אני לא יודעת איפה מוכרים רשתות בזול (הכלובים זה הדבר היחיד שאני לא בונה בעצמי) ואני לא מבינה כלום במחירים שלהם.

תוכים- אילוף ופתרון בעיות התנהגות
סיוע לאוכלוסיות מיוחדות בעזרת בע"ח
אילוף כלבים וחינוך גורים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר