לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2006, 11:38
  זיגלמאכער. זיגלמאכער. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
כמעט לינץ', לעיניהם הרואות של החיילים בעמדה?!

מה הולך כאן?

__________________________________________________ ________
מתוך חדשות ערוץ 7:
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/155762
__________________________________________________ ________

'כמעט לינץ' מתחת לאף החיילים'

"ה' הציל אותנו, אין הסבר אחר מדוע לא הצליחו לרצוח אותנו בסופו של דבר", כך אומר תושב בית אל יהודה קרפלס, בבוקר שלאחר אירוע שבו הותקפו הוא ואשתו, על ידי ערבים בסמוך למסוף קלנדיה.

יהודה קרפלס שחזר את שאירע:
בערך בשלש בצהרים נסענו, אני ואשתי סוזי, לעבר מסוף קלנדיה בדרכנו לכביש 443 . לפני המחסום יש כיכר שעליה צופים חיילים מעמדת פיליבוקס. בכיכר נעצרנו, כאשר כ- 8 מכוניות ערביות עומדות ממתינות לפנינו ונוספות הצטרפו מאחורינו.

לפתע הגיעו שלושה ערבים כבני 17. הם ראו שאני יהודי בשל הכיפה שעל ראשי. אחד מהם פתח פתאום את הדלת שלי, תפס בחוזקה את ידי וצעק בערבית: 'אינזיל'. הוא ניסה למשוך אותי בכוח החוצה, אבל התנגדתי ואז הרים אבן גדולה והתחיל להכות אותי איתה. תוך שאני מתנגד התחלתי לצפור. לברוח, לא יכולנו, היינו חסומים במכוניות ערביות מלפנינו ומאחורינו. אחד מהם חטף את הטלפון הסלולרי שלי ואף שבר את מתקן הדיבורית. עוד ערבי אחד הכניס את ידו לעבר המקום שבו ישבה אשתי סוזי, וחטף מידיה את התיק שלה שהכיל ארנק ומסמכים. הם נטלו גם מהבגז' תיק שחור שלי וילקוט של בתי.

במקום נוצרה מהומה ומי שבא לעזרתנו היה דוקא ערבי כבן 40+ שהתערב לטובתי, צעק על התוקף לחדול ואף תפס אותו. אך התוקף השתחרר ממנו, רץ, הרים אבן גדולה, וזרק אותה בעוצמה על החלון שלי. ה' הציל אותי בפעם השניה, כי החלון שהיה ממוגן לא התנפץ. הם ניסו לשבור את חלונות הרכב גם בצד שבו ישבה אשתי.

לפתע התוקף שהיה מרוחק קמעא מהרכב, החל לרוץ כמו משוגע וניסה לשבור את החלון עם רגליו כמו נינג'ה. נראה היה לי שהם רוצים לחטוף אותי או לעשות לנו לינץ'. הרגשנו שרק ה' שומר עלינו.

התוקף לדבריו ניסה שוב והפעם דחף את ידו לתוך כיס דלת הנהג ושלף מסמכים. בשלב זה הם החלו להמלט כשבידיהם התיקים שלנו עם ארנקים, מסמכים, ילקוט והטלפון הנייד.

התקדמנו לעבר המסוף והגענו לבודקה הממוגנת. אז התברר לי שהחיילים 'לא שמעו דבר מהמהומה, מהצפירות מהצעקות'. בשלב זה כששמעו את הסיפור, הם הזעיקו כוחות נוספים בקשר, והגיעו עד מהרה קציני מג"ב, וקציני צה"ל.

אחד מהמג"בניקים ש'יש לציין את התנהגותו הטובה כלפינו', יצר קשר עם עמדת התצפית בפיליבוקס. התצפיתן אישר שראה כמה ערבים מתרחקים מהמקום ובידיהם התיקים שלנו. המג"בניק שאל את התצפיתן אם הוא ראה מה שקרה מדוע לא עשה דבר? התצפיתן השיב כי הוא דיווח בקשר על המתרחש ולא היתה תגובה. הוא הוסיף ושאל את התצפיתן, מדוע הוא לא השליך רימון הלם או משהו שיסייע, אך בידי התצפיתן לא היתה תשובה.

'לדעתי הוא לא רצה להסתבך עם תחקירים ובעיות', אומר קרפלס. למעשה, מוסיף קרפלס, מהתצפית ראו את כל המהלך ולא נקפו אצבע.

הזוג קרפלס התבקש להגיש תלונה במשטרת נוה יעקב האחראית על מסוף קלנדיה. ממשטרת נוה יעקב אישרו לערוץ 7 שאכן הוגשה תלונה.

קרפלס מציין את יחסם האדיב של שוטרי משטרת נוה יעקב שתחקרו אותם ורשמו את התלונה. קרפלס מוסיף כי תוך כדי חקירה הצטרף מפקד התחנה יעקב כהן, שאמר להם כי מדובר אכן באירוע חמור שייבדק.

"המטרה שלי בפרסום האירוע", מדגיש קרפלס, "היא למנוע מצב שחייל שרואה יהודי במצוקה לא יירה בגלל שהוא ייפחד אחר כך מהתחקירים וצעדים שיינקטו נגדו. כמו כן רצוני לפרסם את דבר הצלתי בידי ה'".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2006, 12:13
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
פרשנות יצירתית
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיגלמאכער. שמתחילה ב "כמעט לינץ', לעיניהם הרואות של החיילים בעמדה?!"

לפי מה שמסופר פה, יש כמה אלמנטים:
1. עמדת תצפית שלא מסוגלת לראות מה קורה בשטח שבשליטתה, או עם תצפיתן לא עירני.
2. תצפיתן לא עירני שלא שם לב למה שקורה (או שהוא לא מבין שמה שקורה פה הוא לא סתם תגרה בין כמה פלסטינים).
3. 3 צעירים פלסטינים שמבצעים שוד תוך ניצול חוסר היעילות של העמדה. אם קוראים את התיאור, הם הלכו ישר לתיקים, טלפון סלולרי וכד'. הנוסעים ברכב לא עניינו אותם. אם הם היו רוצים לבצע לינץ', הם היו יכולים לבצע את זה בלי שום בעיה.
4. פרשנות של המספר, שבגלל שמדובר בפלסטינים מדובר בלינץ'.
זוהי פאשלה חמורה של מי שתכנן את המחסום, ומי שאייש את עמדת התצפית ולא ראה מה קורה. (מעבר לעובדה שגם אם מדובר בקטטה בין פלסטינים לא צריך להתעלם). אבל מפה להגיע להבנות על חייל שמפחד להגיב מתוך כסת"ח, מקצועיות של שריונרים (מאיפה אתה יודע ששריונר אייש את התצפית?) וכל זה - קצת מוגזם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר