לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2006, 19:31
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.05
מנדריבה נגד אובונטו..

אז השתכנעתי שצריך לבדוק מה זה לינוקס, שוב. (פעם אחרונה ניסיתי עם איזה דיסק לייב לפני כמה שנים מאז העולם השתנה)

חיפשתי הפצות, קראתי, למדתי והגעתי למסקנה שמנדריבה הכי מתאימה לי, אבל בכל זאת המשכתי לקרוא ולחפור ואז גיליתי שיש הרבה יותר מדי דעות שליליות על מנדריבה מכל מיני סיבות שבידע האפסי שלי בלינוקס לא ממש הצלחתי להבין.

מצד שני מכל החפירות לא יכולתי שלא למצוא את אובונטו, שעליה היו בכל מקום כמעט רק דעות טובות.

מסיבה לא ברורה (כנראה חיצונית) - מנדריבה נראית לי יותר מקצועית למרות שעוד לא ניסיתי אף אחד מהן לעומק.

--
מה באמת ההבדלים ומה לדעתכם עדיף?

בד"כ אומרים שמנדריבה יותר טובה למתחילים אבל בשבילי זה לא סיבה כי את השלב של ללמוד את המערכת עוברים, מה שחשוב זה מה שיש אחרי זה.

תודה..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2006, 19:58
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לעולם אל תשאל אדם אחר מה עדיף..."

בכל מקרה אני מתכוון לנסות רק לייב בינתיים, אבל יש יותר מדי הפצות ומעט מדי זמן (צבא..) אז שמתי עין על השתיים האלה.

המטרה? בעיקר לנסות את המערכת, לבדוק מקרוב.. ללמוד..
הדברים שאני מחפש מהפצה:
- שיישארו לי שיניים גם אחרי שאני מוצא ומתקין את כל הדרייברים (יש לי חומרה די סטנדרטית).
- כנ"ל לגבי עברית.
- שתהיה גמישה. אני מוכן להשקיע חודש בללמוד מערכת ולהתאים אותה לעצמי מאשר מערכת שאני אלמד ביומיים אבל תהיה מרובעת.

מכל מה שקראתי הבנתי (תקנו אותי אם אני טועה) ששתי ההפצות האלה יתנו לי בערך מה שאני מחפש.
שאני שואל מה עדיף אני מתכוון לשאול על דעה ועל ניסיון של אחרים, ברור לי שאין תשובה ל"מה יותר טוב".
ישן 27-10-2006, 09:43
  oborochan oborochan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
אין שום ספק
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "שאלה קשה, יותר קל לשאול מה..."

אובונטו
למנדריבה אין תמיכה ופורומים מעולים כמו באובונטו
זה מה שהופך את אובונטו לכ"כ פופולרית
התמיכה העצומה של המשתמשים
יש להם פורום רשמי שיש בו אנשים כל הזמן וכבר יצא לי לפרסם שם הודעות שענו עליהם אחרי 10 דקות בלבד!
יש גם ערוץ irc נהדר
ככה שאתה מכוסה מכל כיוון
אובונטו גם מבוססת על דביאן שהיא מע' ההפעלה שעליה מריצים הרבה שרתים בעולם והיא נחשבת ליציבה ביותר
בקיצור ההמלצה שלי, אובונטו
ד"א, בקשר להתקנה של דרייבר nvidia באובונטו (או כל תוכנה אחרת)
זה ממש פשוט
מסמנים במאגרים בעזרת התוכנה הגרפית וזה יורד
ד"א, לזה שכתב כמה אשכולות מעליי, אין כזה דבר "זובונטו"
אתה אולי מתבלבל בגלל הסידרה "זינה" שהייתה כתובה xena
אבל זה סתם המצאה
אין שום מילה אחרת באנגלית שמתחילה בx ומבטאים אותה כמו z
ע"ע קסנופוביה קטסטרופה וכו' וכו'
על כן, זה אקסבונטו

נערך לאחרונה ע"י oborochan בתאריך 27-10-2006 בשעה 09:47.
ישן 27-10-2006, 12:43
  oborochan oborochan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
ולדביאן אין מטורפים שצועקים "דביאן דביאן" כל הזמן?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ויש להם גם קהל של מטורפים..."

וחושבים שאובונטו מסוכנת לאנושות?
נו באמת...
זה שטויות
אני מסתובב הרבה בפורומים הרשמיים של אובונטו ואף אחד שם לא צועק שום דבר
להיפך, יש שם גם המלצות וסיקורים של הפצות אחרות, ומי שלא מרוצה באובונטו, מנסים לעזור לו למצוא הפצה אחרת.
בינתיים נראה לי שאתה היחיד שצועק סתם
אני משתמש באובונטו כבר מגירסה 5.04 וחושב שזאת הפצה טובה מאוד, לא מושלמת. שום דבר לא מושלם
ויש לי ראש מאוד פתוח, אני כל הזמן קורא על הפצות אחרות ואם אחת מהן תיראה לי, אנסה גם אותה באובייקטיביות.
כל אחד ומה שטוב לו.
אבל סתם להשמיץ בלי סיבה? לא חבל? זה עלול להרתיע סתם
תן לאנשים לנסות ולראות בעצמם מה טוב להם

וד"א אם כבר מנדריבה, אם חשוב לך ממשק מלא בעברית
יש הפצה ישראלית שנקראית "אחד"
זה מנדריבה בעברית
שווה לנסות

נערך לאחרונה ע"י oborochan בתאריך 27-10-2006 בשעה 12:45.
ישן 28-10-2006, 17:12
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
יש הבדל בין להחזיק בדעה על איכויותיה של ההפצה שלך - לבין לדחוף אותה לכל חור
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי oborochan שמתחילה ב "ולדביאן אין מטורפים שצועקים "דביאן דביאן" כל הזמן?"

אם דיברת עלי באופן אישי - אז דווקא אענה לך באופן אישי - אני חושב שההפצה שאני משתמש בה, ג'נטו, היא הטובה ביותר (אחרת הייתי משתמש באחרת, לא?) - זה לא אומר שאני חושב שהיא מתאימה לכולם. ברור לי לחלוטין שלא. אני כן מאמין שמי שמסוגל להתמודד עם אתגריה (שהם לא רבים אם יש לך ראש מעל הכתפיים ויכולת פשוטה לקרוא ולהבין הוראות באנגלית פשוטה) - היא הטובה ביותר בשבילו. אני מודע ומבין שלא כל אחד מסוגל לעמוד בדרישות האלה (צא וראה כמה אשכולות נפתחים כאן ומבקשים "לינוקס עם ממשק בעברית" - כאילו שזה שהממשק בעברית יציל את הבנאדם מלהגיע בסופו של דבר אל ה CLI באנגלית - וזה אגב - נכון גם לחלונות - לא רק ללינוקס - אני לא חושב שבנאדם שמצפה להשתמש כראוי במחשב, יכול לעשות את זה בלי לדעת אנגלית - כי מה לעשות - מחשבים מדברים אנגלית).

אני יכול למנות כאן את יתרונותיה וחסרונותיה של ג'נטו, רדהט על גרסאותיה השונות (כולל CentOS, שאמנם לא מבית רדהט, אבל זה אותו דבר) ושל BSD - ואני לא מאמין בכזה דבר שנקרא "אין חסרונות". אני עדיין מחפש את מי שיסביר לי במה אובונטו טובה (חוץ מ"תתקינו אובונטו כי זה טוב"). במה היא לא טובה אני כבר שמעתי ממספיק אנשים - שלא הצלחתי לעזור להם (והיית חושב שעשר שנות נסיון עם לינוקס יאפשרו לעזור, לא?) - אבל במה היא טובה? כל הזמן אני שומע "מבוססת על דביאן". נהדר - דביאן כבודה במקומה מונח - יופי - מבוסס על דביאן? תשתמש בדביאן! ואם מה שמפריע לך זה גילן של החבילות, תמיד אפשר לעבוד עם unstable שהוא עדיין יהיה יותר יציב ממחשב ממוצע שמריץ חלונות, לדעתי. אני לא מבין בשביל מה צריך את האינדיאנים האלה? (או דרא"פים? לא זוכר כבר...)

אובונטו, לדעתי, היא hype גדול, בדיוק כמו vista. בהצלחה למי שבוחר להתקין בכל זאת, ונותר לי רק לקוות שלא יקבל רושם שלילי על לינוקס בגללם...

ישן 28-10-2006, 23:26
  Yotamz Yotamz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "יש הבדל בין להחזיק בדעה על איכויותיה של ההפצה שלך - לבין לדחוף אותה לכל חור"

בקשר לממשק בעברית אני חושב שאתה מנפח את זה קצת יותר ממה שזה.

כדי ללמוד מערכת או תוכנה בצורה הטובה ביותר לא מן הנמנע לקרוא מדריכים באנגלית, בין אם זה ה-help של אותה תוכנה או כל מיני מדריכים אחרים שרובם המוחלט באנגלית.

ההעדפה לממשק בעברית באה לא רק לאנשים שלא מבינים אנגלית טוב או שמתעצלים לקרוא באנגלית אלא גם למשתמשים שעברית היא פשוט שפת האם שלהם ויותר נוח שהממשק בעברית ומימין לשמאל.

אין לי בעיה עם אנגלית, אבל כשאני פותח את המחשב ויש לי את המסך כניסה בעברית עם ההודעות שגיאה המתורגמות (בצורה עקומה משהו) של ווינדוס - אני מרגיש בבית, וכמוני יש עוד לא מעט.

--
ד"א ההודעה הזאת עזרה לי עוד קצת בבחירת הפצה..

--
עריכה:
אם כבר בחירת הפצה, לדעתך משתמש מתחיל בלינוקס יוכל להסתדר עם ג'נטו?

נערך לאחרונה ע"י Yotamz בתאריך 28-10-2006 בשעה 23:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:32

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר