לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2006, 12:19
צלמית המשתמש של -mino-
  משתמש זכר -mino- -mino- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
יומנו של לוחם

גדודיונר בצנחנים, שתצאו מהסרטים שאתם חיים בהם
זה יכול להיות דווקא נחמד

11-3(בעצם 12-3, אתם כבר תבינו)

יום ראשון - הגענו לתחנת האיסוף באריאל מאוחר יחסית (14:00) כי אתמול בדיוק חגגנו סוף מסלול. דיי קר בחוץ ויש
הרגשה שמתחיל אוטוטו לרדת גשם, כולם לחוצים שיבוא כבר הספארון שיאסוף את כולם למוצב, למרות שהם יודעים
שבעצם כשיגיעו מה שמחכה להם זה עמדות השמירה והמפל"ג, אחרי כשעתיים הספרון מגיע, כוס רבאק יכלתי להעביר
עוד שעתיים מהחיים בבית. כמה מורעלים הגיעו ישר למוצב עם האוטו, אנחנו רואים אותם בעיצומן של עבודות המפל"ג
המונפצות כדי להתמקם במוצב שאליו הגענו רק לפני שבוע. תדריך מוצב ע"י המממ"מ (ממלא מקום של מפקד
המחלקה שיבוא אלינו, שעוד לא ממש סיים את הקק"צ, שהיה מ"כ בפלוגה שלנו במסלול), מציגים לנו את הסמל החדש
שבדיוק חזר מקורס סמ"בים, נראה אחל'ה בנאדם. הסמל אומר שמחר חותמים על פלאטופים 12 אנשים מהמחלקה, נזרום.
אני אמור לשמור ב21, ב20 בא אלי אחד המ"כים ואומר לי שאני יוצא איתו לתצפית עוד מעט, (יוסיייי תחליף אותי ברשימה),
התצפית מתוכננת להיות מ21:00 עד 4:00, הא לא לא עידכנו אותו ואמרו לו שמ21:00 עד 23:00, בסופו של דבר מגיעים
לנקודת התצפית ב22:00, אני מאבטח שעה, סעדה מחליף אותי ואני עובר לרכב לתצפת, היה לי מזל איך שנכנסתי לאוטו
התחיל לרדת מבול לסעדה לא היה מזל כמו לי. חזרנו למוצב בערך ב0:30, מזאת אומרת נוב 03 יושנים אצלנו בחדר (מכולה)? כוס רבאק,
איפה אני אשן? בסוכה? הא החוד כבר יושנים שם, מזללל נוב 04 לא במוצב יאללה הולכים לישון בחדר (מכולה) שלהם, עזוב אין לי כוח להתקלח.

נהלי שמירה לאותו יום - שמירה 3 שעות, קרמי ונשק על השומר ווסט וקסדה לייד, אסור לשבת, אסור פלאפון, מותר לאכול לשתות ולעשן....
שעות שמירה באותו יום - 6
כמות תורנים מהמחלקה - 5

יום שני - השכמהההה ב8:30 הייתי אמור לעלות ב9:00, לא אתה לא עולה אתה נוסע לגדוד לחתום על פלאטופ, ייפי,
(אחרי חצי שעה) "אתה לא נוסע", למה? "אתה עולה עכשיו לשמירה אם תיסע אנשים סתם ייטחנו", טוב....
נוב 03 עפים מהחדר, אני חוזר לחדר, המפל"ג גונב לנו את הסככה מעל המחלקה, הקיטבגים שלנו נספגים בגשם
אבל סוף סוף יש לנו מועדון בפלוגה, ויש מעליו סככה חדשה (אממ מעניין מאיפה הם השיגו אותה).

נהלי שמירה מאותו יום - שמירה 3 שעות, קרמי ונשק על השומר ווסט וקסדה לייד, מותר לשבת כל 10 דקות לפני עגולה, אסור פלאפון, מותר לאכול לשתות ולעשן....

יום שלישי - סתם עוד יום של שמירות (6 שעות יומיות), מסדר מג"ד מחר? איזה באסה שאמרו לנו את זה בחצות, מעירים
אנשים מהמיטות, אנשים מטאטאים את המוצב, מסדרים מכולות, עושים הנפצות, כמו שאומרים - "הצעירה עובדת", מזל
שאני בדיוק בשמירה ואני מסתכל על כולם עובדים מהעמדה. יורד מהעמדה, שורת פריקה בדיוק הסתיימה, אני חסר בשורה,
בוחן את כל העניין מהצד.... מזל שתו אותם לתורנות, אני הולך לישון לפני שיישתו אותי.
ויהי בוקר ויהי ערב:

יום רביעי - נוב 03 מתחפשש"ים, זורקים עלינו את כל הזבל שהם לא צריכים כי אנחנו המחלקה הכי צעירה, הא זורקים
עלינו עוד משהו - משימה למחלקה - סיור בהאמר (נהג, מפקד ו2 חיילים), ככה זה שהסד"כ במחלקה הוא בערך כמו
כל הלוחמים של החיזבאללה. איזה מזל לא לקחו אותי לסיור של 22:00 - 6:00, הייתי בשמירה מ3 בלילה, וכשירדתי
שמו אותי רץ חמ"ל (עוד 3 שעות בלי לישון) הרבה לא יצא לי לישון בלילה הזה. מה? אתה רוצה שאני יעלה איתך לסיור
בשעה 6? להעיר את שחורי ולבוא על ב' מלא וכומתה לתדריך? אבל לא ישנתי כל הלילה, מה באת עליי, בחייאת 'שתחרר
ממני. אנחנו תופרים את הסיור הקודם בקצת ועולים לסיור של חפשנות בפיקודו של המממ"מ שלי, חפרתי לו קצת כי היו
הקצאות לפלאטופים שיחתים אותי, נסענו לגדוד חתמתי, פאק קיבלתי סחלאטופ, איזה הנפצה חדשה של הצבא, חצי פלאטופ
חצי M16A1, עם מפרו, העיקר הוואסח. הסמ"פ חופר למממ"מ שיעוף כבר חזרה לגזרה, חוזרים לכניסה למארדה מזהים שני
ילדים (14 ו9) נוסעים באוטו עם לוחית צהובה כשהגדול יותר נוהג מתבצע מרדף והם נכנעים עצרו בצד, השעה 16:30, צום הרמדאן,
כולם חוזרים מהעבודה, מי עשה פקק לכל הערבושים??? גב אל גב נסגר ב17:30, צרחות התקהלות טאקלים לפנים, הרכב לא גנוב,
פאק, יאללה סעו, ודיר בלאק יזרקו הלילה בקתב"ים. חזרנו ב18:00 מהסיור, עלינו ב6:00 לשמירה....

יום חמישי - מה תורן? מהההההיוסי אני אהרוג אותך!!! יום דיי סביר, 23:00 סגרנו את המטבח, הגיע זמן לישון, כן בטח, הגיע זמן ההנפצות.
הרס"פ - יש עוד עבודה עד 3:00, בסדרררר, שירותים, מקלחות, פחים, ו.... אמממ לטאטא בערך כל פינה במוצב. 2:00 הולכים לישון.
רגע, הסמל לא אמר שמהיום אנחנו תורנים רק עד 1:00? הא המנייאק הוציא אישור מהמ"פ, כמו שנאמר - "אמא שלו - נשמה,
אבא שלו - נשמה, רק הילד - בן זונה"

תורנים באותו יום - 5 (3?)

המשך יבוא...

נערך לאחרונה ע"י -mino- בתאריך 27-10-2006 בשעה 12:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2006, 18:04
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
יכול להיות שלא הבנת על מה אני מדבר
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי rafi-8 שמתחילה ב "אבל כמו שאמרו זה לא ככה רק..."

לא התכוונתי לטחינת צעירות כי זה לא נמשך 3 שנים כמו שאמרת. כל אחד נהיה פזמניק בסופו של דבר ומקבל את התנאים שלו מהבחינה הזאת. מה שאני התכוונתי זה לכל הסרטים המלשבי"ם אוכלים כשהם רואים סרטונים של הסתערויות, ירי מטורף וכו', כשבתכלס החיי יום יום של הלוחם הפשוט הם אפורים ומשביזים והרבה רעל אין בהם. מה גם שרק אחרי שאתה מתגייס ונכנס למערכת הזאת שנקראת צבא, רק אחרי שאתה כבר בפנים אתה מבין עד כמה היא אטומה ובירוקרטית ולא שמה זין על הבעיות של החיילים. ברור שאם גם תוסיף לזה שהחייל הוא צעיר וטוחן כמו מניאק, אז הוא יקלל את היום שבו הוא התגייס ליחידה קרבית. ואני בטוח שאני לא הראשון שאומר את זה וגם לא האחרון, והרבה מלשב"ים שמעו וגם ישמעו את זה ועדיין יתגייסו לקרבי מהסיבה הפשוטה שאי אפשר להבין את כל זה מבחוץ. אתה חייב להיות שם כדי להבין את זה, אבל אז כמו שכבר אמרתי זה כבר מאוחר מדי. כל הזין.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

ישן 28-10-2006, 18:31
  J-R J-R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
חבר'ה חבר'ה
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "יכול להיות שלא הבנת על מה אני מדבר"

אני מציע לא להגיד דברים כאלה כאילו הם אמת מוחלטת. מדובר בדיעה אישית (לגיטימית) של "מבצעית" ולא כל אחד מרגיש ככה. אתה לא מעביר שלוש שנים בלאסוףבדלים מהריצפה ולא בלטאטא מוצבים. אמנם לא שירתתי בגולני כמו "מבצעית" או בצנחנים כמו "TOLKO" ו"MINO" אבל אני מכיר את הדברים המדוברים, ובעצם כל מי שיש לו חברים חי"רניקים מכיר אותם. אני לא מקל ראש בדברים האלה וזה לא נשמע לי חוויה נעימה או קלה, אבל מפה ועד לקבוע שהמערכת היא "מחנה עבודה" יש מרחק גדול. אתם שוכחים שמדובר בפורום שהרבה מלש"בים קוראים וזה לא המקום לפרוק בו תיסכולים ושביזות של סופ"ש..
טוב להזכיר לכולם שהצבא רחוק מאוד מלהיות מה שהוא מצטייר בסרטוני התדמית שאתם מעלים לפה מידי פעם, בדיוק כמו שגמר ריצת מרתון מצתלמת נהדר ומרגשת מאוד, אבל לרוץ בעצמך 40 ק"מ זה חרא. אין מילה אחרת. חשוב לזכור את כל זה- ועדיין לזכור שהמטרה בגיוס קרבי היא לא (רק) ההנאה והסיפוק האישי כל הזמן, אלא בהחלט יש פה איזה אלמנט של הקרבה ושל תרומה למדינה - ואלה מילים שבשנת 2006 קשה לומר בלי להישמע פלצן (כשהיום כל דבר שהוא מעט מעבר לבינוני מיד נקרא "פלצני") אבל הדברים הם נכונים וצריך לזכור אותם.
אני לא מתיימר להטיף לחי"רניקים פה איך לקחת את השירות שלהם - השמירה האחרונה שלי היתה עמדת מאזין בטירונות - אבל אני רוצה להזכיר להם (ולמלש"בים פה גם) שגבולות המדינה לא נשמרים בטוחים ע"י שלדג ולא ע"י השייטת, וגם לא ע"י סיירת מטכ"ל. הם נשמרים ע"י אותו חייל שבוז עם קרמי וקסדה בפילבוקס במעבר קרני או בעמדה בשוהאדה בחברון או בבידוק בחווארה. ככה זה ואין מה לעשות ואני יודע שזה עבודה משביזה ולא קרובה לאקשן של סרטי התדמית - אבל אתם (החי"רניקים) צריכים לזכור שאת העבודה האימיתית והיומיומית אתם עושים וכולם חייבים לכם על זה. ואתם (המלש"בים) צריכים לזכור את זה יותר ממלזכור בעל פה את מפת הגיבושים ואת התמונות מאתר הסיירות.

היה לי חשוב להגיד את זה.

ישן 28-10-2006, 19:11
צלמית המשתמש של --שימי--
  --שימי-- --שימי-- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.05
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי unqiue שמתחילה ב "[QUOTE=-mino-]תחשוב שעכשיו..."

אי אפשר לשאול בכלליות אם זה שווה את זה. יכול להיות שלבנאדם אחד שיכול לספוג הרבה חרא זה יהיה שווה לו ולמישהו אחר זה לא. ואני אומר לך בתור אחד בשריון שכבר הספיק להוריד מחבלים ולהשתתף בכמה מבצעים שבדיעבד אתה חושב על זה במבט לאחור אז אתה אומר כן היה סבבה היו לי אחלה חבר'ה בצוות וכאלה, אבל ביום יום זאת עבודה אינסופית על הטנק ויש גם באמצע את הטחינת צעירות ובוא לא נשכח שגם צריך לצאת למבצע בסופו של דבר... הקיצר זה גם תלוי איזה בנאדם אתה ומאיזה סיבות את מתגייס לקרבי. ואני מניאק אם לא הרוב המוחלט של המלשבי"ם שמתגייסים לקרבי מתגייסים בגלל כל מיני סרטי רעל שהם ראו/סיפורים ומורקי"ם למיניהם/נשקים שהם ראו על חיילים ברכבת אנא עראף כל אחד והסרט שלו, ואז כשהם מתגייסים ורואים שקרבי זה לא מה שהם חשבו הם נהיים שבוזים ומתחרטים על זה. רק מיעוט ממש מתגייס לקרבי מתוך רגשות כנים ואמיתיים של הקרבה עצמית למען המדינה, ככה שזה ממש תלוי את מי שאלת אם זה שווה את זה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=31%2F07%2F2005&end_date=31%2F07%2F2008&-=.jpg]

ישן 28-10-2006, 23:16
  unqiue unqiue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי --שימי-- שמתחילה ב "אי אפשר לשאול בכלליות אם זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי --שימי--
אי אפשר לשאול בכלליות אם זה שווה את זה. יכול להיות שלבנאדם אחד שיכול לספוג הרבה חרא זה יהיה שווה לו ולמישהו אחר זה לא. ואני אומר לך בתור אחד בשריון שכבר הספיק להוריד מחבלים ולהשתתף בכמה מבצעים שבדיעבד אתה חושב על זה במבט לאחור אז אתה אומר כן היה סבבה היו לי אחלה חבר'ה בצוות וכאלה, אבל ביום יום זאת עבודה אינסופית על הטנק ויש גם באמצע את הטחינת צעירות ובוא לא נשכח שגם צריך לצאת למבצע בסופו של דבר... הקיצר זה גם תלוי איזה בנאדם אתה ומאיזה סיבות את מתגייס לקרבי. ואני מניאק אם לא הרוב המוחלט של המלשבי"ם שמתגייסים לקרבי מתגייסים בגלל כל מיני סרטי רעל שהם ראו/סיפורים ומורקי"ם למיניהם/נשקים שהם ראו על חיילים ברכבת אנא עראף כל אחד והסרט שלו, ואז כשהם מתגייסים ורואים שקרבי זה לא מה שהם חשבו הם נהיים שבוזים ומתחרטים על זה. רק מיעוט ממש מתגייס לקרבי מתוך רגשות כנים ואמיתיים של הקרבה עצמית למען המדינה, ככה שזה ממש תלוי את מי שאלת אם זה שווה את זה.

בדיוק על זה אני מדבר... בתכלס רוב החיילים בקרבי שבוזים כי טוחנים אותם בגדודים+ הם לא רואים את הבית יותר מדי.

ישן 28-10-2006, 22:21
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי unqiue שמתחילה ב "[QUOTE=-mino-]תחשוב שעכשיו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי unqiue
בגדול, אתה אומר שלהיות קרבי זה שווה את כל החרא שאוכלים בדרך? (אני אולי לא הולך לצנחנים אבל לשריון כן)
פשוט דברתי עם כמה שהיו בקרבי וכולם אמרו לי שזה ממש לא שווה את זה. הם אמרו שאתה אוכל יותר מדי חרא שם. פשוט טוחנים אותך.

תקשיב חבוב.

אם אתה רוצה לדבר על טחינה. אז אין לך טיפה של מושג. כי לא חווית את זה על בשרך.

טחינה יש בכל מקום. בכל פז"ם.

ברור הטחינה בין וותיק לצעיר היא גדולה יותר היא גם בולטת לעין (השקמה, ת"ש. תעסוקה. עבודות ומטלות) אבל גם בין הפז"מניקים יש "טחינה" אך היא לא בולטת לעין, כי פשוט לא מרגישים אותו כמו פעם.
בין פז"מנקים זה מתבטא שונה. לדוגמא אם פזמניק אחד יבקש מפזמניק שני להכין לו טוסט. לפזמניק זה לא יראה כמו טחינה אלה כאל טובה לחבר ששירת איתו כבר שנה וחצי באותה פלוגה.
אבל אם פזמניק יבקש מצעיר לעשות לו טוסט זה יראה כמו טחינה, כי יש הבדלי מחזורים.

אני לא מצדיק טחינת צעירות קשה (כמו לחממם אסלות לעשות חביתה ב2 בלילה או מטלות ב4 לפנות בוקר.)
אבל יש צורך בטחינה. מכיוון שיש להראות כי לצעיר יש לאן להתקדם בפלוגה !! הרי אם הפזמניק יבצע מטלות עם הצעיר את אותם דברים, אז מורדים מהכבוד של הוותיק. וגם כאשר הוותיק יצא להפסקה, אז הצעיר יצא גם להפסקה. כי הוא רואה שאם הוא עשה את אותה עבודה כמוני אז גם לי מגיע הפסקה.

אם צעירים היו מקבלים את אותם תנאים כמו הוותיקים אז לא היה לאן לשאוף. הכול היה מובן
מאליו !!
בצורה הזאת חיילים צעירים יתחילו להעריך דברים שהם מקבלים. גם אם זה בצורה של קד"ר.

לא משנה איפה אתה משרת. אם אתה בגבעתי או בשלדג או בשלישות.
תמיד יש פערי מחזורים. תמיד יש את הצעיר והוותיק. תמיד יש הבדלי מעמדות בחברה הנורמלית !!
גם באזרחות יש את אותם דברים, אבל אני לא רואה מישהו קם ואמור שכאשר הוא הגיע לחברת היי טק הוא לא קיבל ישר מכונית משכורת של 5 ספרות ו תנאים מיוחדים !!.

הרבה אנשים לא יודעים מה זה להיות קרביים. בשביל להבין מה זה. צריך לחוות את זה 3 שנים (או במקרים שונים יותר) יש הרבה דברים שלומדים ב3 שנים האלה מלבד "טחינת צעירות". יש אחווה. עזרה אחד לשני ועוד !!

וחלאס עם הדברים האלה. כי הודעות כאלה, פוגעות בחיילים שמשרתים מעל שנה וחצי. שאוכלים את החרא שלהם יום יום, אם זה מחסום, מארב, תצפית או סיור. שיש אנשים שמקטרים על כך שאומרים להם לסדר את המוצב. אנשים לא יודעים להעריך את מה שיש להם בידיים.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 28-10-2006, 23:12
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=unqiue]בגדול, אתה אומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
תקשיב חבוב.

ברור הטחינה בין וותיק לצעיר היא גדולה יותר היא גם בולטת לעין (השקמה, ת"ש. תעסוקה. עבודות ומטלות) אבל גם בין הפז"מניקים יש "טחינה" אך היא לא בולטת לעין, כי פשוט לא מרגישים אותו כמו פעם.
בין פז"מנקים זה מתבטא שונה. לדוגמא אם פזמניק אחד יבקש מפזמניק שני להכין לו טוסט. לפזמניק זה לא יראה כמו טחינה אלה כאל טובה לחבר ששירת איתו כבר שנה וחצי באותה פלוגה.

אני לא מצדיק טחינת צעירות קשה (כמו לחממם אסלות לעשות חביתה ב2 בלילה או מטלות ב4 לפנות בוקר.)
אבל יש צורך בטחינה. מכיוון שיש להראות כי לצעיר יש לאן להתקדם בפלוגה !! הרי אם הפזמניק יבצע מטלות עם הצעיר את אותם דברים, אז מורדים מהכבוד של הוותיק. וגם כאשר הוותיק יצא להפסקה, אז הצעיר יצא גם להפסקה. כי הוא רואה שאם הוא עשה את אותה עבודה כמוני אז גם לי מגיע הפסקה.

אם צעירים היו מקבלים את אותם תנאים כמו הוותיקים אז לא היה לאן לשאוף. הכול היה מובן
מאליו !!
בצורה הזאת חיילים צעירים יתחילו להעריך דברים שהם מקבלים. גם אם זה בצורה של קד"ר.

תמיד יש פערי מחזורים. תמיד יש את הצעיר והוותיק. תמיד יש הבדלי מעמדות בחברה הנורמלית !!
גם באזרחות יש את אותם דברים, אבל אני לא רואה מישהו קם ואמור שכאשר הוא הגיע לחברת היי טק הוא לא קיבל ישר מכונית משכורת של 5 ספרות ו תנאים מיוחדים !!.

הרבה אנשים לא יודעים מה זה להיות קרביים. בשביל להבין מה זה. צריך לחוות את זה 3 שנים (או במקרים שונים יותר) יש הרבה דברים שלומדים ב3 שנים האלה מלבד "טחינת צעירות". יש אחווה. עזרה אחד לשני ועוד !!

וחלאס עם הדברים האלה. כי הודעות כאלה, פוגעות בחיילים שמשרתים מעל שנה וחצי. שאוכלים את החרא שלהם יום יום, אם זה מחסום, מארב, תצפית או סיור. שיש אנשים שמקטרים על כך שאומרים להם לסדר את המוצב. אנשים לא יודעים להעריך את מה שיש להם בידיים.

נסחפת והגזמת לגמרי... בד"כ אני נוטה להסכים עם דבריך אבל הפעם קצת הוצאת אותם מהקשרם.
חבל שזה המצב הנתון בפלוגה שלך. ממש כואב לי לשמוע. חבל גם שאתה בתור מפקד מאמין בזה.
אני מת להרחיב אבל אני עייף מדיי. אני עוד יגיב באשכול הזה (מקווה שזאת לא תהיה הקפצה רצינית מדיי).

לילה טוב ושבוע רגוע ושקט לכולם...
ישן 28-10-2006, 23:28
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "[QUOTE=Black Mammmba]תקשיב..."

ראשית אני לא מכליל, ואין בכוונתי להכליל.

שנית. מצב הפלוגה שלי הוא סביר ואין הבדלים בין הוותיקים לצעירים. ישנם הבדלים אחרים.

אנני בא לתקוף או להטיף שטחינת צעירות זה תקין !!

אני מנסה להראות שיש הבדלי מעמדות בכל מקום גם בצבא וגם באזרחות. רק אני לא רואה אנשים בוכים על זה באזרחות כמו שהם בוכים על זה במסגרת הצבאית. יש מבין?
רק צריך לפתוח עיניים כדי להבין שאנחנו חבר'ה (יענו הבני האדם) שמדרגת את עצמה.

כאשר בוטל ה"פז"ם" בצבא, אפשר היה לראות שיש הבדלים של ערכיות ועוד תכנים בין וותקים לצעירים.

כאשר הצעירים רצו ישר תנאים של וותקים כאשר הם לא ראו שיש הבדל בין ה 2.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.tevasport.com/DATA/img/p2505(1).jpg]
.

לילה טוב.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 29-10-2006, 00:39
צלמית המשתמש של scripter
  scripter scripter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.02
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "ראשית אני לא מכליל, ואין..."

מסכים אתך במאה אחוז.
אהבתי שההדגשת שהבדלים כאלו קיימים גם באזחרות.

ציינת לדוגמא עבודה בחברת הייטק, רק תרשה לי להרחיב קצת דווקא פה.
לפי ההודעה שלך זה נראה כאילו ההבדל היחידי הינו במשכורת, אז זהו שלא.

כמו שחיילים קרביים נכנסים לצבא בשאיפה לעשות מעצרים ומבצעים כל יום,
בדומה, נכנס למשל, מתכנת לחברת הייטק בשאיפה להשתלב ישר בצוות פיתוח ולהתחיל לעסוק בפרוייקטים מאתגרים במיוחד.

במציאות? זה לא קורה.
לפני שאותו חייל יתחיל להשתתף במבצעים ממש, הוא ייטחן, והרבה.
לפני שאותו מתכנת יתחיל לעשות משהו משמעותי בחברה ויישתתף בפרוייקטים מאתגרים,
הוא ימלא הרבה שורות קוד, הוא יעשה את העבודה השחורה שוותיקים יותר לא עושים.

מה הבדל אם כך? קשה להגיד את זה טוב יותר מאיך שאמרת.
באזרחות, אתה לא תראה את אותו אחד בוכה על זה.
ובצבא... הם יכולים לבכות לחצי מהעולם, לכתוב ספר על השביזות שלהם.

האם אני מצדיק את זה?
אם אתה בקבוצה של שאלו שטוחנים אותך, אתה כמובן מתנגד לזה.
ואם אתה בקבוצה השניה, אז כמובן שכן, עבדת קשה כדי להגיע לאן שהגעת.
ודעתי, צריך לטחון, כן, במינון, אבל שיהיה הבדל כלשהו בין הוותיקים לצעירים.

ולאותם אנשים שכרגע טוחנים, תחזיקו מעמד ותתגברו על זה.
תראו את התמונה הכללית, לאחר כל זה, אולי יהיה לכם את המבצע שכ"כ חיכיתם לו.
(או אם אתה מתכנת, והגעת בפוקס לפורום הזה, תשתתף בפרוייקט האתגרי שתמיד רצית )
אבל זה הפרס הקטן - תדעו שבאזרחות השוק שתחטפו (ותחטפו) בגלל מה שעברתם, יהיה קטן יותר.

אני רק רוצה להדגיש עוד 2 דברים, אם אפשר.
1. לאלו שטוחנים שמירות כל היום, עבודתכם חשובה מאוד.
לא רק מעצרים ומבצעים זה חשוב, כמו שאמרו גבולות המדינה לא נשמרים בטוחים ע"י סיירת מטכל או שייטת 13.
2. לאותם חיילים שנכנסו/נכנסים לקרבי בגלל הפוזות או הסרטוני רעל שהם ראו,
תעשו סטופ לסרט שאתם חיים בו ותחזירו מהר ככל האפשר את הקלטת לבלוקבאסטר.

ישן 28-10-2006, 23:24
  unqiue unqiue אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=unqiue]בגדול, אתה אומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
תקשיב חבוב.

מאליו !!

בקיצור להיות חייל קרבי זה הרבה הרבה פחות זוהר ממה שמלש"בים חושבים. הבעיה היא שאני יודע את זה עוד לפני שהתגייסתי ואני כבר מגיע לקרבי בראש של - אני יודע שאני הולך לאכול חרא ואני די בטוח שזה יבאס אותי בעתיד.

ישן 28-10-2006, 18:59
  55 אימפריה 55 אימפריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.04
בואו אני אתן לכם את הדעה שלי..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי -mino- שמתחילה ב "יומנו של לוחם"

אני משרת בתותחנים מחזור מרץ 04[אוטוטו מ.א]
אין מה לעשות כל חייל צעיר שמגיע לפלוגה ותיקה צריך לטחון[עמדות,עבודות רס"פ,מטבחים,לעשות את המטלות במסדרי בוקר,לדנד"ש את המוצב],אבל תבינו בשביל לקבל תנאי ותיקות צריך לעבוד קשה מאוד,אין מה לעשות ברור שהותיקים יעשו יותר "בית זונות"[סוני,לישון,DVD,כל היום במועדון]אבל תחשבו שכל ותיק שהגיע לזה טחן בהיותו צעיר,ותאמינו לי שתגיעו לרגע שתהיו ותיקים אתם תהיו גאים בזה שאתם ותיקים,ושבאמת "טחנתם" שנתיים.ובאמת מעדיפים לתת לותיקים את כל המעצרים ואת ה"מיפויים",ואת הסיורים[כי קודם כל ותיקים יותר מיומנים,ודבר שני הם עבדו קשה מאוד כדי שיהיה להם יותר טוב בעתיד.
אז באמת תאמינו לי שלהיות לוחם זה חוויה[אני הספקתי להיות עד כה ב5 קווי חי"ר בשירות ותאמינו לי לעשות דברים מאוד מכובדים[מעצרים,"מיפויים",להשתתף באין-ספור הפגנות[בילעין].ההיתי ב:חברון,חרמש-מבוא דותן,קלקיליה,בקעות,רמאללה,ותפסתי גם קו של חצי שנה בהר-דוב[קו כחול עם התומתים].
אז אל תפחדו להתגייס להיות קרביים בגלל הטחינה,כי זה גם שלב שעוברים בו כמו שעוברים את הטירונות ואת האימון המתקדם,תהיו גאים בכל מה שאתם עושים.!!!
ישן 28-10-2006, 23:26
  unqiue unqiue אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי 55 אימפריה שמתחילה ב "בואו אני אתן לכם את הדעה שלי.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 55 אימפריה
אני משרת בתותחנים מחזור מרץ 04[אוטוטו מ.א]
אין מה לעשות כל חייל צעיר שמגיע לפלוגה ותיקה צריך לטחון[עמדות,עבודות רס"פ,מטבחים,לעשות את המטלות במסדרי בוקר,לדנד"ש את המוצב],אבל תבינו בשביל לקבל תנאי ותיקות צריך לעבוד קשה מאוד,אין מה לעשות ברור שהותיקים יעשו יותר "בית זונות"[סוני,לישון,DVD,כל היום במועדון]אבל תחשבו שכל ותיק שהגיע לזה טחן בהיותו צעיר,ותאמינו לי שתגיעו לרגע שתהיו ותיקים אתם תהיו גאים בזה שאתם ותיקים,ושבאמת "טחנתם" שנתיים.ובאמת מעדיפים לתת לותיקים את כל המעצרים ואת ה"מיפויים",ואת הסיורים[כי קודם כל ותיקים יותר מיומנים,ודבר שני הם עבדו קשה מאוד כדי שיהיה להם יותר טוב בעתיד.
אז באמת תאמינו לי שלהיות לוחם זה חוויה[אני הספקתי להיות עד כה ב5 קווי חי"ר בשירות ותאמינו לי לעשות דברים מאוד מכובדים[מעצרים,"מיפויים",להשתתף באין-ספור הפגנות[בילעין].ההיתי ב:חברון,חרמש-מבוא דותן,קלקיליה,בקעות,רמאללה,ותפסתי גם קו של חצי שנה בהר-דוב[קו כחול עם התומתים].
אז אל תפחדו להתגייס להיות קרביים בגלל הטחינה,כי זה גם שלב שעוברים בו כמו שעוברים את הטירונות ואת האימון המתקדם,תהיו גאים בכל מה שאתם עושים.!!!

אהבתי את ההודעה שלך אחי... הצלחת להראות לי ניצוץ של תקווה שיהיה טוב, אולי...

ישן 01-12-2006, 19:25
צלמית המשתמש של MCA
  MCA MCA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל MCA
תגובה לJ-R

אני כבר זמן מה עוקב אחרי ההודעות שלך ואפילו שלחתי לך כמה הודעות פרטיות אך לא קיבלתי תשובות!
אז אני פשוט יענה בפומבי! ויגיד כמה דברים אישים שלי!
המקום שממנו אתה הגעת אין עוד הרבה מקומות כאלה בצהל! וזה יפה להגיד שחיר מגניבים ומגינים על גבולות המדינה ובלה בלה בלה!
חיר טוחן מסיבה פשוטה חוסר סד"כ!!! והנפצות וטחינת צעירות!!
אני חושב שאם אנשים יבינו שחיר זה לא כזה גרוע והסיירות זה לא כזה נוצץ הדברים ישתנו!
וגם אני נפלתי בדבר הזה ואחרי שנה בצבא דעותיי ישתנו לחלוטין !
החברה של הסיירות חיים טוב ! יש להם את הבסיס הקבוע שלהם המסלול הארוך המלא הכשרות שלהם אז מה עם הוא קשה ?! ומשמעת גבוהה גם זה עובר ! אחרי המסלול החיים יפים! אתה מקבל תהילה אתה מקבל משימות מענינות אתה מרגיש טוב עם עצמך ובאמת הכי חשוב אתה מרגיש שאתה עושה משהו עם עצמך! ואנשים מסיירות שבאים ונותנים תמונות וחוות דעת על הסיירת שלהם ואומרים שם החיים הטובים ובגדוד אתה טוחן|! הם הסיבה לשם "הרעה" שיצא לגדודים ! בגלל זה יש חוסר סד"כ!
בגלל זה יש את המשפט או סיירת או ניירת! ואין לשנות את זה יקח הרבה זמן ! אבל יום יבוא וזה יקרה!
אתה שפגשתי כמה בנות שאני אישית חושב שהן אטומות לא יודע איך לקרוא לזה אבל
אפילו מדריכה באחד הקורסים שעשיתי וגם עוד כמה בנות אמרו אני לא יוצאת עם חברה מהגדודים אני מעדיפה סיירות באותו הרגע רציתי לקחת את הראש שלה והשים אותו מטרה ב500 ( מטר)
ולבצע אליה תרגיל היסעתרות ! אתה מבין לאיזה רמה זה הגיע!
תחשוב שאם יש עודף סדכ אני מכיר כמה מחלקות בגדודים ושם החיים יפים היציאות יותר טובות פחות מתח יותר הוואי רק בגלל זה בגלל החוסר בסדכ התחיל גם כול השטות הזאת של טחינת צעירות פעם זה לא היה היום גם בגלל השטחים ועודף המשימות והרצון הנמוך של הנוער להתגייס
משפיע על חוסר סדכ ואז בא "ותיק" שטחן את הנשמה של בגדוד" ו אני לא מצדיק אותו אבל משום מה ככה זה היום הוא לקראת שיחרורו מפסיק לעשות תורניות ( דבר שרק יותר פוגע בשאר החיילים)
וכול זה נוצר מאותן סיבות שהסברתי קודם וכולנו יודעים למה זה יוביל !
חושבים שכול מה שאמרתי זה שטיות תחשבו עוד פעם זאת דעתי מי שמסכים איתי אני ישמח
לשמוע את זה !
דיי לסיירות! כן לגדודים
המשך להודעה שלי תבוא אני פשוט חייב לעוף ( בהמשך אני יסביר יותר למה התכוונתי ואיך אני חושב ניתן למנוע את כול הדבר הזה!
ישן 01-12-2006, 23:42
  שחריקוס שחריקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי MCA שמתחילה ב "תגובה לJ-R"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MCA
אני כבר זמן מה עוקב אחרי ההודעות שלך ואפילו שלחתי לך כמה הודעות פרטיות אך לא קיבלתי תשובות!
אז אני פשוט יענה בפומבי! ויגיד כמה דברים אישים שלי!
המקום שממנו אתה הגעת אין עוד הרבה מקומות כאלה בצהל! וזה יפה להגיד שחיר מגניבים ומגינים על גבולות המדינה ובלה בלה בלה!
חיר טוחן מסיבה פשוטה חוסר סד"כ!!! והנפצות וטחינת צעירות!!
אני חושב שאם אנשים יבינו שחיר זה לא כזה גרוע והסיירות זה לא כזה נוצץ הדברים ישתנו!
וגם אני נפלתי בדבר הזה ואחרי שנה בצבא דעותיי ישתנו לחלוטין !
החברה של הסיירות חיים טוב ! יש להם את הבסיס הקבוע שלהם המסלול הארוך המלא הכשרות שלהם אז מה עם הוא קשה ?! ומשמעת גבוהה גם זה עובר ! אחרי המסלול החיים יפים! אתה מקבל תהילה אתה מקבל משימות מענינות אתה מרגיש טוב עם עצמך ובאמת הכי חשוב אתה מרגיש שאתה עושה משהו עם עצמך! ואנשים מסיירות שבאים ונותנים תמונות וחוות דעת על הסיירת שלהם ואומרים שם החיים הטובים ובגדוד אתה טוחן|! הם הסיבה לשם "הרעה" שיצא לגדודים ! בגלל זה יש חוסר סד"כ!
בגלל זה יש את המשפט או סיירת או ניירת! ואין לשנות את זה יקח הרבה זמן ! אבל יום יבוא וזה יקרה!
אתה שפגשתי כמה בנות שאני אישית חושב שהן אטומות לא יודע איך לקרוא לזה אבל
אפילו מדריכה באחד הקורסים שעשיתי וגם עוד כמה בנות אמרו אני לא יוצאת עם חברה מהגדודים אני מעדיפה סיירות באותו הרגע רציתי לקחת את הראש שלה והשים אותו מטרה ב500 ( מטר)
ולבצע אליה תרגיל היסעתרות ! אתה מבין לאיזה רמה זה הגיע!
תחשוב שאם יש עודף סדכ אני מכיר כמה מחלקות בגדודים ושם החיים יפים היציאות יותר טובות פחות מתח יותר הוואי רק בגלל זה בגלל החוסר בסדכ התחיל גם כול השטות הזאת של טחינת צעירות פעם זה לא היה היום גם בגלל השטחים ועודף המשימות והרצון הנמוך של הנוער להתגייס
משפיע על חוסר סדכ ואז בא "ותיק" שטחן את הנשמה של בגדוד" ו אני לא מצדיק אותו אבל משום מה ככה זה היום הוא לקראת שיחרורו מפסיק לעשות תורניות ( דבר שרק יותר פוגע בשאר החיילים)
וכול זה נוצר מאותן סיבות שהסברתי קודם וכולנו יודעים למה זה יוביל !
חושבים שכול מה שאמרתי זה שטיות תחשבו עוד פעם זאת דעתי מי שמסכים איתי אני ישמח
לשמוע את זה !
דיי לסיירות! כן לגדודים
המשך להודעה שלי תבוא אני פשוט חייב לעוף ( בהמשך אני יסביר יותר למה התכוונתי ואיך אני חושב ניתן למנוע את כול הדבר הזה!

אתה שם פה על כף המוזניים את הסייר והגדודון..
לא ככה זה צריך להיות.
יש את הג'ובניק שלא רוצה להיות לוחם בקושי רוצה להתגייס. הסטיסטיקות אצלהם יותר גבוהות ולא השוואה בין שניי הלוחמים.
לכל אחד הייעוד שלו בן אדם שיתאים לגדוד יילך לשם כי הוא לא מתאים לסיירת ולא משנה איזה..
הגדוד טוחן כי יש לו את המשימות שלו שהם משימות בהיקף יותר רחב ובוא נגיד "שחורות" יותר אבל.. הסיכוי שלו לפגוש אוייב יותר גדול מזה של סייר שמחכה להקפצת מבצע מול הסוני בהתאם לייעודו..
עכשיו לכל דבר גם בחיים וככל שאתה נותן ככה אתה מקבל כנ"ל..
מסלול יחטיות הוא לא כמו שכתבתה
הוא קשה מאוד. וזה מתחיל בגיבוש טירונות יחידה זה נמשך עם המסלול הארוך והקשה, ואתה כתבתה "אז מה אם הוא קשה" ..
מההההה אתתתתתתההה אומרר?!?!?
יש פואנטה לזה הוא קשה וזה לא אז מה אז אני יכול לבוא להגיד אז מה אם בגדוד הקטע צעיר טחינות שמירות קשה?!?!?

ומי אמר שבגדוד אתה אתה לא מרגיש שבאמת אתה עושה משהו עם עצמך?
יש ירידות ועליות.שוב פעם , כמו כל דבר בחיים.. אתה בסופו של דבר מרגיש
גם בתור לוחם בסיירת אתה לא תמיד מרגיש שאתה באמת באמת עושה משהו.. לפעמים אתה מרגיש את זה תקופה ארוכה..

הנקודה היא שאסור להאשים ולשים על ההשוואה שלך את הסייר והגדודון..
יש עוד אלף ואחד מטענים של סטיסטיקות ומה שכתבתה פה אין לו שום משמעות זה חלק קטן מהאשמים במצב..
ישן 02-12-2006, 01:14
  snipeair snipeair אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
חאלס עם ההשוואות האלה

כל אחד בסופו של דבר ימצא את מקומו בצבא.
אם מתגייסים לחטיבה רגילה אז יש אפשרות להתקדם בחייל ולמצות את עצמך כחייל בכך שאתה מתקבל לסיירת ומסיים שם מסלול.
חבר'ה תכלס ככה זה בחיים כמה שיותר תשקיע ככה תקבל תנאים יותר טובים- אי אפשר להשוות טירונות ואימון מתקדם בגדוד שאולי לי בתור חייל ממושמע היה קשה אבל ממש לא לאנשים שהתחמקו כל הזמן (או החליטו לסרב פקודה או החליטו שהם לא סוחבים אלונקה או שהחליטו להוציא גימלים וכו וכו וכו... אתם מבינים לאן אני חותר) בסיירת המשמעת היא רצינית ולכולם קשה כי אף אחד לא מתחמק ממטלות ומשימות. אז המסגרת הזאת מוערכת בכך שהם לא תופסים קו.

אבל חכו, אם מישהו כאן חושב שזה שהיית חייל טוב בגדוד לא מקדם אותך לשום דבר גם כאן טעיתם ובגדול- קודם כל אפשר להתפתח בתור מפקד שזה דבר אדיר שנורא תורם לאישיות שלך. וחייל שיהיה רציני יצא למעצר וחייל שלא יהיה פשוט לא יצא וכל הזין לו הוא פשוט ישאר לשמור או יצא לפחות מעצרים או לא יהיה חולית פריצה בחיים.

ודרך אגב
לעניות דעתי, לא צריכים להיות הבדלים כמעט ברמה של סיירת ושל גדוד:
ראשית כל, משמעת היא משהו אוניברסלי והיא צריכה להתקיים ברמה הגבוהה ביותר בכל מקום
חייל צריך להענש בחומרה הן פיסית והן ביציאה שלו (עדיף פיסית)
הסיבה שזה לא קורה היא שהצבא צריך סד"כ והוא פוחד שאם יהיו קדרים אז אנשים יהיו נפקדים
(אהה כן ושברי מאמץ... שוב הבנתם אותי)
שנית, מקצועיות זה עניין של המפקד האישי נטו - כמה שהוא יקפיד יותר ככה המקצועיות תעלה זה פונקציה ליניארית של רמת המפקד האישי. יש מפקדים מקצועיים ויש כאלה שלא.

הבעיה המרכזית של הצבא שלנו היא שהחשיבה וההתנהלות היומיומית של פלוגות ההכשרה לא נגזרת מלחימה אמיתית אלא מהבט"ש.
אבל בסופו של יום כולנו יכולים לברבר עד מחר בנושא חיילות ומוטיבציה - כל עוד שצמרת צה"ל הם חבורה של פוליטקאים מסואבים (לא נשכח לכם איך הרגתם לנו את החיילים בסלוקי, בינת ג'ביל, מארון א-ראס) אנחנו יכולים להיות חיילים ומפקדים הכי טובים האוגדונר והרמטכל יהרגו אותנו (ואם זה קרה לשכן שלכם זה יכול לקרות גם לכם).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:20

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר