לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2006, 23:20
צלמית המשתמש של matandc
  matandc matandc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
צעד צעד אנשים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "תותחנים נוב' 06 לפה!"

קודם כל ידוע לי שורבכם ככולכם רוצים ושואפים להגיע ליחידת מיתר, הלא היא היחידה ה"מובחרת" של תותחנים.
אז ככה, קודם כל בשביל להגיע אלייה אתם צריכים לעבור גיבוש, שיהיה לכם פרופיל לא נמוך מ82 ושגם תבקשו לגשת למיונים מתי שתגיע לסוללה/ הגדוד הרגיל, בתור התחלה.

עכשיו שאלה,
נגיד שהגעתם לתותחנים ולא רציתם את זה בכלל.
אוקיי, אבל למה מיתר? בגלל שאמרו לכם שזו היחידה המובחרת של החייל ואם כבר מגיעים לתותחנים אז מיתר? בולשיט.
יש לי שני חברים במיתר, אחד כבר שנתיים ושלוש ואחד שנה וחצי ושתיהם לא מבינים על מה הייתה כל המהומה בהתחלה אז, שדיברו איתם על היחידה הזו.

בתור אחד שהיה בגדוד רגיל בחייל אני יכול להבטיח לכם שאני טוחן הרבה פחות מהם ונהנה פי 10. לפחות נהנתי עד עכשיו.
אומנם אני כבר לא ממש משתייך לגדוד בו התחלתי והשארותי בחייל נתונה בספק, אבל אחרי יותר משנה שהייתי שם, אני יכול להבטיח לכם שקודם כל זה לא כזה נורא- בתור אחד שרצה ושאף להגיע לנח"ל ,להיות מפקד ואפילו קצין בעתיד, להגיע לגדוד בתותחנים זה ממש לא מה שעושים מזה, ובטח שלא סיוט שלא יוצאים ממנו.
נכון, זה לא קל, בכל זאת מדובר בפעילות קרבית לכל דבר יחד עם תותחנות והתמקצעויות אחרות, אבל אני לקחתי משם חברים נהדרים ואין ספור חוויות אחרי 8 חודשים של מסלול קשה אך בעיקר מהנה.

לקורס הפיקודי הייתי מיועד לצאת, התחלתי את ההכנה, אך לצערי(או לשמחתי כיום) נפלתי עקב בעיה רפואית מגבילה שהייתה לי עוד בזמן הטירונות.

כך או כך השירות שלכם יכול להיות מעניין,
מי מכם שילך ליחידת מורן- מיתר,
מי מכם שיגיע ל MLRS
ומי מכם שיגיע לגדודים- עדיף "רשף" 402, או "דרקון" 55.

3-4 חודש טירונות, עוד חודש וחצי אימון מתקדם,
מי מכם שיהיה מ"ט( שזה מה שאני הייתי) יהנה גם מקורס והטבות כאלה ואחרות במהלך הטירונות שכל החברים שלי ירוצו בחולות שבטה בחום, או במקרה שלכם בקור- וזה באמת קור. אתם עוד תכירו אותו מקרוב.
אחרי זה סוללה וותיקה מי מכם שילך, או דווקא הקורס הפיקודי שממנו באמת שאפשר רק להתפתח למקומות טובים, אם זה בתור מפקד טירונים, מפקד בסוללה וותיקה, או מדריך ומש"ק בשיבטה או באגד של הגדוד שאליו תיהיו שייכים.

שיהיה בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2006, 16:14
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "תודה.."

אני לא יכול לתת לך תשובה כי עוד שהייתי בתותחנים שינו כבר את כל מערך האיכון ואין לי מושג איך זה עובד היום (בטירונות שלי עשינו המ"ט טירונות עם איכון, היום זה כל כך שונה)

אני רק יכול להגיד לך, בתור אחד שהיה הרבה מאוד עם איכוניסתים, גם שם כמו במיתר יש תפקידים יותר טובים ופחות טובים, רק ששם זה יותר קיצוני, התפקידים הטובים הם באמת טובים, והתפקידים הפחות טובים הם לפעמים ברמה נמוכה ביותר (וגם זה תלוי באיזה יחידה אתה נמצא)

בשורה התחתונה - להרבה אנשים יש מין ג'וק כזה בראש שאומר להם שכל דבר שהוא שונה מהנורמה יהיה טוב יותר, הגענו לתותחנים אז לפחות שיהיה מיתר/מנתץ/איכון. אבל כל מי שהיה בתותחנים יכול להגיד לכם שההבדלים בין היחידות הם כאלה לא חשובים, אז נכון שלמנתץ יש כלי ממש מגניב, אבל תאמינו לי שהחיזוק ברגים והגירוז בו הם בידיוק אותו דבר ומול העובדה שמדובר בנשק יותר מגניב הנשק של התותחים הרגילים יורה הרבה הרבה יותר, והסיכוי שלכם לירות ירי מבצעי הוא הרבה יותר גבוהה.

ואני לא כותב את הדברים האלו כדי לשכנע פה מישהו להיות בגדוד רגיל, בכל מקום שתגיעו אליו בחייל תוכלו למצוא את היתרונות והחסרונות, אני רק רוצה שתהיו מוכנים לזה שרוב האנשים מגיעים לגדודים הרגילים, ואז יש נטייה לחשוב שהם "נדפקו" והם הגיעו למקום פחות טוב. רק אחרי שיש להם קצת זמן בצבא (ואני לא מדבר על החיילים שמגיעים למחזורית ובטוחים שהם יודעים הכל כי המפקד שלהם סיפר להם) הם קולטים כמה ההבדלים הם לא משמעותיים.
ישן 01-11-2006, 23:42
  et-17 et-17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Kochini שמתחילה ב "יש לי שאלה טיפה לא קשורה בקשר למורן-מיתר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kochini
אני חוזר כרגע מפציעה ואני מאמין שאני אחזור לאימונים שבועיים-שלושה לפני הגיוס, הכושר שלי ירד בהרבה ממה שהוא היה בתקופה של היום סיירות והגיבוש . הקטע הפיזי בגיבוש מורן הוא קשה? אמרו לי שלא ממש....אם אתם יכולים אז תנו דוג' לקושי דומה (יום סיירות/גיבושים למינהם) בשביל שיהיה לי למה להשוות...

אנשים שיודעים בבקשה לענות
תודה

הקטע הפיזי לא כל כך קשה, אמרו לנו לא לספר מה עושים שמה אבל הדברים הרגילים...
עשיתי את הגיבוש וסיימתי אותו אבל לא עברתי אותו
הקטע הקשה לפחות לדעתי זה הראיונות האישיים אתה תבין כבר...
ויש גם מבחנים לשכל כבר שכחתי אילו למרות שעשיתי אותם כולה לפני חודשיים וחצי...
ישן 01-11-2006, 17:47
צלמית המשתמש של matandc

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Ranle שמתחילה ב "אני רן, בן 18 וחצי מתל אביב,..."

תראה,
שתתגייס בהתחלה תגיע לשבטה, שזה בסיס ההדרכה וההכשרה של לוחמי התותחנים- הטירונים, המפקדים והקצינים שבינהם.
שתגיע ישבצו אותך לאחת מ5 סוללות טירונים שפועלות כרגע במחזוריות של הגדודים.
הגדודים הם "רשף"-402, "דרקון" -55, "קרן" ו"נמר" וסוללת ה MLRS.
כשתשובץ באחת מהן, על ההתחלה שתבין מה הולך ומי המפקדים שסביבך תבקש לצאת לגיבוש מורן שמתקיים באותו שבוע של הגיוס, אם לא שבוע אחד מאוחר יותר.
אין לך מה להפסיד אני אומר, הגעת לגדוד, אתה יכול להתקדם ממנו למורן או מקסימום לחזור אליו ולהמשיך את ההכשרה שלך רגיל.
אחרי שתסיים טירונות ואימון מתקדם תוכל לצאת לקורס מפקדים מחזור ראשון.
תצטרך להוכיח במהלך החודשים האלה שיש לך הרצון והיכולת באמת להיות מפקד, הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית- התנהגות הולמת, וכמובן לא פחות מכריע הם הנתונים היבשים של הקב"א והרעיון האישי.
אם לא תצא תגיע לסוללה וותיקה של הגדוד שאליו אתה שייך, שסוללה וותיקה היא סוללה מבצעית לכל דבר שעושה פעילות שטחים, מחסומים סיורים, שמירות ובין היתר גם קוי תותחים- הן בעזה והן בגבול הצפוני שלנו.
בכל מקרה תוכל גם שם, אם עוד תרצה להיות מפקד, להגיד למפקדים שיהיו לך שאתה רוצה לקורס מפקדים מחזור שני, ובכך תעביר מחזור אחד בוותיקה ותצא.
אם לא, אז פשוט תמשיך להיות חלק מסוללה וותיקה ותתקדם לאט לאט בסולם הפז"מ עד שבסוף אחרי 3 מחזורים יתחילו להיות לך תנאים ותטחן קצת פחות.

בקשר לקצונה, אפשרי גם כן, בתנאי שיש נתונים גבוהים ומתאימים ויש רצון שלך , התמדה ובעיקר יכולת וכישורים.
אם תיהיה שפיץ תוכל לצאת ישר אחרי סיום קורס המפקדים הראשון שלך ולהיות קצין בחיל אחרי שנה ושמונה חודשים בלבד.
כך או כך מקורס המפקדים אפשר לצאת מפקדי טירונים, מפקדים בסוללה וותיקה, מש"קים בשבטה, מדריכים, וגם להיות מפקד בשבטה על סוללת האיכון והקשר"גים.

שיהיה בהצלחה.

ישן 01-11-2006, 22:59
צלמית המשתמש של matandc

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "נגיד ואתה עובר קורס מכ"ים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפילדמרשל
נגיד ואתה עובר קורס מכ"ים, ומבקש להיות "עציץ" בשבטה, מה הסיכוי שייתנו לך?
כי זה בעצם אוצר שאתה הולך לעשול שירות בלי אופי קרבי אף על פי שאתה בעל פרופיל קרבי. האם זה נכון מה שהבנתי?

רוב הסיכויים שיתנו לך, אף על פי שלא שמעתי שמישהו ביקש דבר שכזה.
סהכול מחפשים שכולם יהיו מפקדים, זה מה שהגננים רוצים לשמוע ולראות, מה שיחליטו בסוף זה רק דרגות גבוהות יותר בענף קורס מפקדים, ואני מניח שאם לקראת הסוף תגיד שאתה רוצה את זה יש סיכוי טוב שיתנו לך.
נכון, זה בלי אופי קרבי כמעט בכלל, רוב התפקידים בשבטה שהם לא מפקדי גדודים , או מפקדי קורס מפקדים, הם תפקידים בסיסיים רגילים.- אלא אם כן תיהיה מפקד סוללת קש"רגים.

ישן 02-11-2006, 00:32
צלמית המשתמש של matandc

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי et-17 שמתחילה ב "[QUOTE=matandc] אם תיהיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי et-17
בקשר לזה אני חושב שזה כבר לא קיים ואתה חייב להיות לפחות מחזור אחד כמפקד, ורק אז אתה יכול לצאת לקורס קצינים
כלומר מינימום זמן כדי להיות קצין בתותחנים זה שנתיים
ככה אמרו לנו שזה חוק חדש בתותחנים לא להוציא ישר כאלה שסיימו קורס פיקודי לקצונה, כי אין להם מספיק ניסיון
ככה הסגל שלנו אומר

יכול להיות שדברים השתנו ממש עכשיו.
אני יודע מחבר שיצא לפני מחזור אחד מקורס הפיקוד ישר לקצונה.
סהכול שמעתי רק על 2 מהסלולה שלי, ככה שאולי באמת עדיין לוקחים רק את הטובים ביותר, אבל גם זה כנראה כבר לא בטוח.

ישן 04-11-2006, 22:12
  minsn123 minsn123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
לגבי כל השאלות על איכון

לגבי איך להגיע לאיכון:

תבקשו להגיע בכל הזדמנות שתהיה לכם- בשאלון שיתנו לכם בבקו"ם , בשיחות האישיות עם המפקדים ביום הראשון אפילו בראיון עם המשקית ת"ש. אם קשה להגיע לאיכון נסו להגיע קודם
ל MLRS כי איכון עושים טירונות עם MLRS בגלל זה יש יותר מעברים משם מאשר מהגדודים הרגילים.

בתור אחד שהגיע לאיכון אני לא יכול לומר לכם לפי מה בוחרים אנשים להגיע לשם כי בפלגה היו אנשים מאוד מאוד איכותיים מצד אחד אבל מצד שני גם סתם כאלה שאני לא מבין איך מישהו בכלל נתן להם נשק.

את הטובים והנורמלים נוטים לשלוח לסוללת הנורית ואת הבעיתיים יותר שולחים בדרך כלל למטאורלוגיה ושילם.
המיונים לאיכון מתבססים אני חושב, בעיקר על הרבה מזל.
ישן 05-11-2006, 22:37
צלמית המשתמש של matandc

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "המנוסרים מדוייקים מאוד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
זה החיילים המפונקים שמרוב רצון לוואסח שוכחים את עקרונות הקליעה.
כל הפלאטופונים-מפרולייט-טריג'יקון-פנס-גומי הפעלה לא שווים כלום אם אנשים לא יודעים לכוון
ואני מבטיח לך שהמקבצים שלי עם המנוסר היו מדוייקים יותר וטובים יותר מהרבה מאוד חי"רניקים ווסאחיסטים

ברור שזה מעל הכל,
ובתור אחד שעבר קורס קלעים- לא שזה ביג דיל- ברור לי שקודם כל צריך לדעת לכוון ולאחוז נכון.
אבל מה לעשות, זה נתון עובדתי, שהנשק המנוסר הוא מאוד לא מדוייק לטווחים ארוכים מעל 50 מטר.
כך שכמו שציינתי, בשביל תותחן שהוא אחרי הכל לא חירני"ק, הם בהחלט יספיקו, לפחות לתקופה שהוא עושה טירונות, אם אחרי יעלו אותו לקו אני מקווה שיחליפו להם למקוצרים.

ישן 06-11-2006, 14:53
  פיטר פיטר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.02
אני חושב
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "תודה אחי, אבל החומר שם לא ממש מספק אותי.."

של-mental problem ישנה ללא ספק בעיה מנטלית כלשהי המונעת ממנה להשיב לך, לכן אני אנסה לעזור.
האפשרויות בגדוד הרעם רבות ומגוונות, במיוחד עכשיו, לאחר חבירת מערך האיכון וסוללת הנוריות בפרט לגדוד מגוון התפקידים גדול.
מערך הMLRS שונה במהותו מייעודם של שאר הגדודים, תעיד על כך המערכה האחרונה בלבנון. התפקידים מתחלקים בעיקר למפעילי המשגרים ומפעילי מרכזי המבצעים שאחראים בעיקר לשליטה, בקרה וממסור נתונים (מקביל למ"ט אצל הדחפזים). אני לא לגמרי אובייקטיבי מה עדיף, כל אחד יגיד אחרת.
בגלל הדרישה למספר מפקדים גבוה בגדוד, איכות האנשים בהתאם ולכן קל מאוד למצוא נפילי קורסים מובחרים רבים בין החיילים.
המסלול קצר יחסית, 8 חודשים המתחלק לחודשיים טירונות חי"ר בסיסית בשבטה, חודשיים קורס מקצועות במקביל להמשך הטירונות(4 חודשים סה"כ). לאחר מכן אימון מתקדם עם הכלים בבסיס האם ברמה"ג ולאחריו הצבת הסוללה המחזורית בקו חי"ר, עד לסיום המסלול.
בסיום המסלול, המתאימים(או לחילופין, רבים) ישלחו להכנה לקורס מפקדים המתקיים בשבטה, והשאר יפוזרו בין שתי הסוללות הוותיקות. לאחר קורס המפקדים אפשר להמשיך לקק"צ ולהפוך לקצין בתום שנה ו-8 חודשים מתחילת המסלול. הקצינים מוכשרים על התפקידים בגדוד באשר הם(ק"ס - קצין סיור, מפל"ג - מפקד פלגה, מפקד צוות נורית) ומוצבים עפ"י רצונם ודרישות היחידה.
אם יש שאלות נוספות, אשיב בכיף.. מקווה שעזרתי, ושיהיה בהצלחה!
ישן 18-11-2006, 15:16
  mental problem mental problem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.06
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי Ranle שמתחילה ב "אני מקפיץ אץ הנושא כי זה בערך..."

כדי לענות לשאלה שלך, אתה צריך למצוא דחפ"ז שעבר ל-MLRS או ההפך, ואין כאלו הרבה..
אז אני אתן לך סקירה קצרה בקשר ל-MLRS ואם יש כאן מישהו מגדודי התותחים הוא מוזמן להוסיף על מה שכתבתי לגבי הדחפזים.

המסלול: הטירונות- 4 חודשים בשבטה שמתחלקים ל-2 מבחינת נושאי לימוד:
1. חודשיים ראשונים- מלמדים אותך מה זה אשכרה להיות חייל- משמעת, ערכים,
זריקת רימון, מע"רים, שדאות, קליעה ולימודי נשק ועוד.
2. חודשיים אחרונים- לימודים מקצועיים על המשגר/ממ"צ (מרכז המבצעים של
המשגרים)-לימודים עיוניים ומעשיים על המשגר, כולל תרגולות למיניהם
ומבחנים.
האימון המתקדם- 4 חודשים ברמת הגולן שגם מתחלקים ל-2 חלקים:
1. חודש וחצי בערך- אימון על המשגרים, טיפולים לכלים, למידת העבודה בפלגות
(מחלקות) ועוד..בעיקר הרבה שטח, אבל חוויה בכל זאת.
2. חודשיים וחצי בערך (כמה זמן שנשאר עד סוף המחזור)- תפיסת קו כפלוגה
מבצעית לכל דבר- מחסומים, סיורים, פטרולים, תצפיות, עמדות, מעצרים (מה
שתעשו תלוי בקו שתתפסו).
עד כאן, המסלול של MLRS והגדודים זהה (למעט האימון, ששלהם לדעתי ארוך יותר).
בסיום שמונת החודשים, הסוללה מתפרקת, וחייליה נשלחים לקורס מפקדים/חובשים/נהגים/סוללות ותיקות. חשוב לציין שהקצאות לחובשים ונהגים בסיום המסלול הן נדירות יחסית, וכדי לצאת לקורס מפקדים, אתה צריך להוכיח את עצמך ולהראות שמגיע לך לצאת במהלך המסלול.

החיילם שיצאו לקורס מפקדים, יגיעו למשך 4 חודשים חזרה לשבטה וכאשר יסיימו, יוכלו להיות מפקדים בסוללות הותיקות, בסוללה המחזורית, או מפקדי טירונים (הכל לפי צרכי הצבא ומידת ההתאמה והרצון שלך). לאחר שמונה חודשים שהם מפקדים, מי שימצא מתאים יצא לקורס קצינים שנמשך 8 חודשים.
החיילים שלא יצאו לקורס מפקדים, אלא יגיעו לוותיקות, יעבירו את השירות בקו ומדי פעם באימון, ואם יימצאו מתאימים, יצאו לקורס מפקדים בסוף המחזור הראשון או השני שלהם בוותיקה.

גם כאן אין כל כך הבדל בין MLRS לגדודים (למעט זמן ההוצאה לקורס קצינים, שהדרישה להיות מפקד שמונה חודשים לפני הקורס היא חדשה אצלנו).

מבחינת התנאים-זה משתנה ממקום למקום- תלוי בעונה, באיזה קו אתה נמצא ובאיזו סוללה וותיקה או מחזורית- עקרונית, אנחנו והגדודים של התותחים תופסים את אותם קווים, אז התנאים הם אותו הדבר. מבחינת מה שקורה בסוללות עצמם- תשמע, תמיד יש אנשים טובים ותמיד יש אנשים קקה,
אי אפשר לקחת גדוד ולהגיד- יש בו אנשים טובים/לא טובים. בכל מקום שתהיה בו, תמצא את האנשים שאתה מתחבר איתם יותר ופחות.אני חושבת שהאנשים שביליתי את השירות איתם עד עכשיו היו סבבה, וכמה מהם הם החברים הכי טובים שלי, ועדיין- יצא לי להתקל בגדוד באנשים זוועתיים וחיילים דוחים שאני לא מאחלת לאף אחד.

בקיצור, אמרתי הרבה, ובעצם לא אמרתי כלום :-). אם הבחירה בידיך, אני ממליצה לך על MLRS, פשוט כי המשמעת שם יותר גבוהה (לפחות לפי מה שראיתי במסלולים), ולדעתי ההתעסקות בכלי היא יותר שכלית ופחות פיזית כמו אצל הדחפזים, ולכן-יותר מעניינת.
אם יש לך עוד שאלות, אני עד מחר כאן.
ישן 18-11-2006, 20:02
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי mental problem שמתחילה ב "כדי לענות לשאלה שלך, אתה צריך..."

בגדול הדימיון הוא מאוד גדול, ההבדלים הם רק בפיסקה האחרונה

אז בזמן שהיא ממליצה על מנתץ אני דווקא ממליץ על הגדודים.
בקשר למשמעת- אני לא יודע למה משמעת גבוה היא דווקא יתרון, אני דווקא לוקח את זה כחיוב לגדודים הרגילים שלמרות שיש משמעת גבוה ביחס לחילות לוחמות אחרות, המשעמת עדיין לא נוקשה מידיי.
היתרון הכי גדול של גדודים על פני המנתץ ויתר היחידות האחרות הוא שבגדודים יש לך הרבה יותר סיכויי להשתמש בכלים באופן מבצעי וגם באימונים יורים הרבה יותר.

בשורה התחתונה אתה צריך לדעת שתי דברים:
א. אף אחד לא שואל אותך - אתה תגיע לאן שישלחו אותך ואין אפשרות להחליף גדודים.
ב. אתה יכול להנות בכל מקום שתגיע אליו, כולם פה יכולים להגיד לך שלהם יש את היחידה הכי טובה, הכל תלוי באיך אתה תתייחס ליחידה שלך וכמה תתחבר עם האנשים - אנשים טובים יש בכל גדוד וגם אנשים בכיינים שחושבים שהגדוד האחר יותר טוב.
ישן 18-11-2006, 23:03
  chaikr chaikr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.06
יש לך דרישות מאוד גבוהות...
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי Ranle שמתחילה ב "תודה רבה :) עכשיו שמישהו..."

בעיקרון זה בדיוק אותו דבר, אין שום הבדל חוץ מהמקצוע עצמו.
במקום ממ"צ יש מ"ט (יש הרבה פחות מ"ט בסוללת תותחים, 8-9 בד"כ)
במקום משגרואיד יש דחפ"ז
וכמובן ההכשרה בהתאם אבל תאכלס הכל זה אותו דבר כולל זמני ההכשרה (לימודים, זמן בשטח וכ"ו)
מה שכן משנה זה שבתור דחפ"ז/מ"ט במהלך השירות תהיה הרבה יותר בקו כחול ותתפוס כוננות (או בעזה לחילופין) לעומת MLRS שבשיגרה הם עם הכלים הרבה פחות מהתותחנים הרגילים

אני לא מסכים עם מה שנכתב על כך שהמשמעת בMLRS יותר קשה, בחצי יום שיצא לי להיות איתם לא ראיתי שהייתה יותר מדי משמעת אם בכלל... יכול להיות שבטירונות היחס יותר נוקשה

תאלס זה לא כזה משנה לאן אתה הולך, הכל בסופו של דבר אותו דבר. כולם עושים אותם קווים, מקבלים +- את אותו דבר ואין איזשהו גדוד מוערך יותר או פחות או בעל היסטוריה מפוארת (כמו למשל גדודים מסוימים בצנחנים)

מה שנותנים לך, תנסה להיות מרוצה מזה, מה שכן. אם אתה רוצה ללכת לגדודים הרגילים אני ממליץ לך ללכת לגדוד שלי (פנה בפרטי לפרטים), הקצאות טובות יחסית לשאר הגדודים, יחס הוגן בטירונות וגם יחס הוגן באופן כללי, דברים שלא ראיתי בגדודים אחרים.

בכל מקרה שיהיה הרבה בהצלחה, אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול ואני אענה לך שבוע הבא כשאני אחזור

נערך לאחרונה ע"י chatulim בתאריך 19-11-2006 בשעה 05:56.
ישן 23-11-2006, 18:07
  dad11223 dad11223 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי office שמתחילה ב "אוקיי תודה. הנה השאלות: 1...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי office
אוקיי תודה.

הנה השאלות:
1. השינה באוהלים או במגורים?
2. להביא סמיכה, להביא ציוד מלא על השבוע הראשון?
3. איך היציאות אצלכם?
4. מסע כומתה - אם לא עברת מה קורה?
5. המתגייסים ביום הראשון של הגיוס נוסעים ביום השני בבוקר לבסיס של התותחנים או שמחכים שהחברה מהיום השני גם יעברו חיול ונוסעים במרוכז?
6. אם הנסיעה לא במרוכז אז מה עושים הראשונים עד שהשניים יגיעו בבוקר שלמחרת?
7. למה הגעת\בחרת במנתץ?
8. שיבטה או שיבתה?

תשובות:

1. MLRS יושנים במגורים (רק גדוד דרקון ומיתר יושן באוהלים)

2. כדי, כי במגורים אין לך שם כלי מיטה עדיף שתביא איתך

3. תלוי בטירונות זה תמיד שונה בעיקרון זה שבת כן שבת לא (גם תסגרו פעם 21)

4. אז אתה עדיין מקבל כומתה כמו כולם אני יביא לך דוגמה מה היה לנו בטירונות: יש לנו אנשים שהיה להם פטור מריצות קפיצות ומסעות אז כשגמרנו את המסע הם היו איתנו בטקס וקיבלו כומתה והכל. (פשוט אם לא תעשה את המסע אתה לא תרגיש טוב עם עצמך כאילו שלא עשיתה כלום וקיבלתה כומתה והחברים שלך טחנו במסע כדי לקבל את הכומתה)

5. אני לא יודע איך זה יהיה במחזור הזה אבל במחזור שאני יתגייסתי בוא 6.8.06 ישנו יום אחד בבקום עד שמי שאמור להתגייס ב 7.8.06 יבואו ואז כולם נסענו במרוכז

6. קשור לשאלה 5

7. כשאתה מגיע לבסיס אתה עובר גם שם מין שרשרת חיול ושם יתנו לך דף שאתה ממלא שם את הפרטים שלך והרצון לשרת בתותחנים ולהיות קרבי וכדומה ואז תיהיה שם שאלה כזאת לאיזה גדוד אתה רוצה הכי הרבה לשרת ויהיה לך שם 5 סוגים (מנתץ, נמר, דרקון, קרן, רשף)
אתה בוחר לפי סדר עדיפויות, ואחרי זה יקחו אותך למין ראיון אישי כזה ושם ישאלו אותך לאן אתה רוצה ללכת, ואז בערב אתה תידע לאן לקחו אותך

8. ת'אמת לא יודע חחחח כל אחד אומר אחרת אני אוהב להגיד שיבתה

נ.ב
אם אתם רוצים לדעת עוד דברים על הטירונות עצמה אני פה וגם מה עברתי בטירונות במיוחד בשבועות הראשונים שהייתי בשוק בהם (חחח את המילה הזאת תשמעו הרבה בטירונות )

עריכה: שחכתי להגיד לך למה דווקא בחרתי במנתץ אז זה בגלל שלדעתי יש להם את הכלי טוב בתותחנים ובכלל הם משתמשים עם טכנולוגיה מאוד מתקדמת

אני עכשיו ברגילה של שבוע עד יום ראשון תנצלו את הזמן הזה שאני פה

נערך לאחרונה ע"י dad11223 בתאריך 23-11-2006 בשעה 18:22.
ישן 23-11-2006, 19:15
  dad11223 dad11223 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי office שמתחילה ב "[font=Verdana]פששש תודה רבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי office
פששש תודה רבה אחי.
כן כן בבקשה ספר על איך היה בהתחלה למה "שוק" איך האנשים?, לקח לכם זמן להתחבר?
אתה מרוצה משיבוץ בגדוד בחיל?

יש הבדל משמעותי בין העבודה הפיזית בין המנתץ לתומ"ת?

ועוד משהו אם אתה יכול לספר. הפעם לא קשור לטירונות אלא לכלי שלך. יש עכשיו ביקורת על שימוש בפצצות מצרר אצלכם בכלי. עכשיו, אני יודע שמנתץ גם מסוגל לשחרר רקטות מסוגים אחרים אז מה העניין פשוט החיל לא רכש סוג אחר?

טוב אז ככה בשבוע הראשון בטירונות זה יהיה מין שבוע סליחות כאילו בלי עונשים וזה רק צעקות (דרך אגב עונשים זה "מצב 2" שזה שכיבות שמיכה או שיגידו לך "רואה את העץ הזה? 10 שניות נגעתה חזרתה" חחחח אם לא תצליח לעמוד בזמנים יפילו אותך למצב 2 או ששוב יגידו לך לרוץ, אבל קח את זה בקלות זה רק צחוקים)
בשבוע הזה אתם תדעו רק מי זה המפקדים שלכם ויחלקו אותכם לפלגות משהוא כמו 3 פלגות בכל פלגה משהוא כמו 25 איש אבל זה לא הכל השוק הכי גדול שלנו היה בסוף שבוע לא זוכר איזה יום , לפחות כך אנחנו חשבנו עכשיו לפני שאני מספר לך מה עשו לנו אני יסביר לך איך בנוי הסגל שלכם: יש מפקדים שהם בדרגת סמל ויש את הסמלים שהם בדרגת סמל ראשון שהם יותר קשוחים ממפקדים ואז את המפלגים שהם בדרגת קצין שהם הכי נחמדים, ואז הסמסול והמסול שזה בטח לא אומר לך כלום אתה תבין בטירונות מה התפקיד שלהם .
אז ככה נחזור למה שהתחלתי לספר לך עם השוק שקיבלנו אז ככה לקחן כל פלגה לחדר כיתה כזה ישבנו ואז בא המפקד ואמר לנו שאנחנו הולכים לפגוש את הסמל של הפלגה שלנו ואז צייר על הלוח נקודה ואמר שאנחנו חייבים להסתכל עליה ואם נפזול ממנה יהיה לא טוב כי אסור להסתכל לסמל בעיניים ואז ישבנו כמו מפגרים והסתכלנו לנקודה הזאת ואז נכנס הסמל בטריקת דלת כזאת שהדלת נשברה (אצל פלגות אחרות סיפרו לי שהסמל שלהם שבר כיסא....) ואז הסמל התחיל לצעוק כמו משוגע והתחיל להגיד "אתם תיהיו אצלי חיילים טובים אחרת תסבלו " וכל מני דברים אמר .... אה כן ואני זוכר קטע כזה שהוא לקח כסא אמר לאחד לעלות עליו והתחיל להגיד "ככה נראה חייל? לא זה נראה צ'יקמוק" ואז מישהוא קצת פזל מהנקודה מהלוח ואז הסמל הוציא אותו מחוץ לכיתה והתחיל להריץ אותו ולהוריד אותו למצב 2 חחחחחחחח
עכשיו זה נשמע מצחיק אבל אחרי כל מה שעברנו שם היינו שבוזים תחת בא לי היה למות בזמן הזה, פשוט תיהיה מוכן לזה חחחח
ושאני לא יזכיר את המסדרים שהיו לנו שעמדנו שעות כמו מפגרים כדי לראות אם מישהוא זז במסדר או הזיז קצת את היד או רגל ישר היו מענישים אותו על זה, אבל אל תידאג במשך הזמן אתה מתרגל לזה ואתה רואה שהיחס שלהם ישתפר.
תמיד יום לפני שאתם תיצאו הבייתה יעשו לכם "שיחות פלגה" שם כל פלגה יושבת בכיתה שלה ומדברים על השבוע שעברה הפלגה ומה הבעיות שהתעוררו בשבוע הזה וגם מדברים על "צפי פגיעה" למי שהיו (צפי פגיעה זה קורה כשאתה נגיד תפקיר נשק בטעות או שתתחצף למפקד או שתעשה משהוא שאמרו שאסור לעשות את זה" אם יש לך צפי פגיעה אחד אתה מקבל שעה ביציאה יענו אתה תחכה יום שישי שעה כשכולם יצאו הבייתה אתה תחכה שעה ואז תצא הבייתה וככה זה אם יהיה לך 2 צפי פגיעה אז זה שעתיים ביציאה אם יש לך יותר מ 3 אתה יש סיכוי שתקבל שבת)

אחרי השבוע "סליחות" שזה שבוע 2 בטירונות כבר יהיו עונשים ותידעו כבר מי זה הסמלים שלכם והמפלגים
אה כן דרך אגב יחלקו אותכם גם לצוותים וזה יצא ככה יש 3 פלגות שבהם אתם מחולקים לכל פלגה יש 3 מפקדים סמל ומפלג

בשבוע הזה יביאו אותכם גם למקום הכי שנאו עלי "השטח" שזה משהוא כמו 7 קילומטר מהבסיס שם אתם תבנו "אסום" שזה מין אוהל ענקי כזה ששם תשבו בוא להגנה מהשמש בשטח אתם תעשו שם מטווחים ותישנו שם וזה חרא של דבר לדעתי כי שם אתם גם אוכלים מנות קרב שזה לא הכי טעים שיש ולא תמיד מספק ובחודשיים הראשונים היו לנו הרבה שטח
ובקשר למסעות יהיו לכם משהוא כמו 7 מסעות בכל הטירונות כל שבועיים מסע.

בעקרון זה כל הדברים הכי מעניינים שהיו לי בטירונות

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 23-11-2006 בשעה 19:50.
ישן 23-11-2006, 19:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי dad11223 שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]אתה יכול..."

השימוש במילה "נאצים" הוא חמור מאוד ואתה תמנע ממנו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 24-11-2006, 11:02
  et-17 et-17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.06
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי dad11223 שמתחילה ב "תראו לא התכוונתי לקרוא להם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dad11223
תראו לא התכוונתי לקרוא להם נאצים פשוט אמרתי מה הסוללה שלנו חשבה באותו רגע שזה קרה לנו
מאז שבירת הדיסטאנס ובכלל במשך הטירונות עצמה גליתי שהם אחלה גברים

וכל מה שאני מספר זה לא שטויות זה באמת קרה ודרך אגב המשמעת שלנו הייתה הכי נוקשה מכל הסוללות אחרות

נ.ב
מישהוא מכיר אולי אנשים מהסגל של מנתץ מאוגוסט 06?

מי זה? כמה אתה מזיין את השכל ומתבכיין כמו איזה זוטוב מעצבן
הייתי איתו בטירונות אוגוסט 06 של מנתץ וזה לא כזה נורא ויש אולי סמל אחד שהוא באמת בן אדם דפוק בשכל וזה ישראל חוץ מזה כל הסגל אחלה למרות ששלחו אותי ישר לסוללה ותיקה אתמול בלי אימון מתקדם :[ בעטו אותי מדורסי הרעם
ישן 24-11-2006, 17:36
  office office אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.06

אוקיי חברוס הגיע הזמן לעשת פה סיידר

אני מרשה לעצמי לומר גם בשמי וגם בשם שאר המתגייסים לחיל תודה לכל החברה שכבר עכשיו או היו בתותחנים ונותנים לנו מידע.

יש לי עדיין שאלה- מינסן 123 רשם שאין יותר מיונים ומנטל פרובלמס אמרה שנראה לה שעדיין יש.בהודעה אחרת כתוב שישר מחלקים אותנו לגדודים. למה זה משנה לי- כי אני רוצה כמובן לדעת מה קורה בשבוע הראשון וגם עניין הירי, אני חושב שאני צריך ללכת ולעשות בדיקת ראייה אבל מתכוון לעשות זאת רק אחרי שכבר אבקר בשיבטה כדי לקבל הנחה למשקפיים. עכשיו, אם כבר על השבוע הראשון אנחנו מתחילים מטווח במה שנקרא "טרום טירונות" אם עדיין יש או "שבוע סליחות" אזי אני צריך כבר עכשיו להעדכן את המספר שלי. אז בבקשה תענו אם אפשר על השבוע הראשון ובפרט על הירי.

תותחנים הנה אנחנו באים!
ישן 24-11-2006, 18:37
  mental problem mental problem אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.06
תשובה
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי office שמתחילה ב "אוקיי חברוס הגיע הזמן לעשת פה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי office
אוקיי חברוס הגיע הזמן לעשת פה סיידר

אני מרשה לעצמי לומר גם בשמי וגם בשם שאר המתגייסים לחיל תודה לכל החברה שכבר עכשיו או היו בתותחנים ונותנים לנו מידע.

יש לי עדיין שאלה- מינסן 123 רשם שאין יותר מיונים ומנטל פרובלמס אמרה שנראה לה שעדיין יש.בהודעה אחרת כתוב שישר מחלקים אותנו לגדודים. למה זה משנה לי- כי אני רוצה כמובן לדעת מה קורה בשבוע הראשון וגם עניין הירי, אני חושב שאני צריך ללכת ולעשות בדיקת ראייה אבל מתכוון לעשות זאת רק אחרי שכבר אבקר בשיבטה כדי לקבל הנחה למשקפיים. עכשיו, אם כבר על השבוע הראשון אנחנו מתחילים מטווח במה שנקרא "טרום טירונות" אם עדיין יש או "שבוע סליחות" אזי אני צריך כבר עכשיו להעדכן את המספר שלי. אז בבקשה תענו אם אפשר על השבוע הראשון ובפרט על הירי.

תותחנים הנה אנחנו באים!

אני אנסה לענות לך על כל השאלות..
1. אז ככה-בשבוע הראשון(שבוע 0) שלך בשבטה (השבוע שבו אתה מגיע מהבקו"ם), יחלקו את כל הטירונים לגדודים (רשף,דרקון,נמר,קרן ורעם(MLRS)), אבל השיבוץ הנ"ל הינו זמני. את השיבוץ הסופי שלך תדע ביום חמישי או שישי של אותו השבוע ואז יעבירו אותך לגדוד שאליו תהיה שייך במשך השירות ותקבל צוות. במהלך השבוע הזה, אתה תעבור מיונים למורן ולעוד יחידה בתותחנים, ואם תמצא מתאים, תעבור לשם עד סוף השבוע.
2. נשק-אתה תקבל את הנשק בשבוע שלאחר טרום טירונות (שבוע 1) ותטווח גם באותו שבוע.
המלצה שלי-לך תעשה בדיקת ראייה לפני שאתה מתגייס ואפילו תקנה משקפיים לפני הגיוס. פשוט כי לא יהיה לך זמן להוציא משקפיים לפני המטווחים, תגיע לשם, ולא תוכל לירות כמו בן אדם ואשכרה לפגוע, כי לא תראה כמו שצריך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:23

הדף נוצר ב 0.33 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר