לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2006, 19:20
  Sycofat Sycofat אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "ללא ספק תופעה מעניינת"

העמים אשר הרגישו יותר את השיעבוד הם העמים הבלטיים, האוקראינים וכל מערב ברה"מ. על רקע הכיבוש הרוסי, לאחר מכן הנאצי ואחרי זה שוב הרוסי, אף התפתחה שנאת רוסים לשמה שמגמדת כל אנטישמיות מודרנית. לי בזמנו בעת ביקור בלטביה ואחר כך באוקראינה ייעצו לא להחצין את היותי "רוסי" ודובר רוסית, אלא את היותי ישראלי (!), בטיילת בפרבר של לבוב שבאוקראינה נתקלתי בשלט באוקראינית שנכתב בו "לא מדברים כאן רוסית". תארו לעצמכם את תנאי המחיה של הרוסים שהם המיעוט הכי גדול במדינות האלה.

בשיחות שלי עם תושבי המקום סיפרו לי על הסבל של התושבים בזמן הכיבוש הסטליני ועל הכעס שלהם כלפי רוסיה אשר כאמור התפתחה לשנאה. כן רובם שונאים את רוסיה יותר מאשר גרמניה הנאצית. לכן הערכה גסה שלי שהתמונה צולמה באוקראינה/בילורוסיה או במדינות הבלטיות (המפותחות יותר כלכלית אמנם, אך עדיין זוכרות את העבר).

אני אגב לאוקראינה לא אחזור. במיוחד למערב שלה, השנאה שם יוקדת ולא (רק) כלפי היהודים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2006, 18:24
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "התמונה הזו מעוררת מחשבות רבות"

כדאי לזכור כי בעוד שכל המשתתפים בתמונה נראים לנו כאותו דבר ("רוסים"), אין לנו מידע על הרקע שלהם.

בארצות שהיו בעבר חלק מ"ברית המועצות" ישנן גם מדינות שלא ממש זוכרות לטובה את התקופה הזו, ומעלות על נס כל מעשה התנגדות לשלטון הסובייטי - בין היתר גם את תקופת שיתוף הפעולה עם הנאצים - שהתקבלו בברכה במדינות הבלטיות ובאוקראינה למשל (זכורה לי תמונה של איכרים אוקראינים מניפים שלט בנוסח "היטלר המשחרר") - אמנם הכיבוש הנאצי די טפח על פניהם, אבל כשמספרים מחדש את ההיסטוריה, לא תמיד זוכרים את זה. אותו צעיר יכול להיות בהחלט צאצא למשפחה שמוצאה במדינה כזו, שבמקרה כזה או אחר הוא גם אזרח רוסיה של ימינו ולא של "מולדתו".

מצד שני, יכול להיות שאני סתם בונה כאן תל של פרשנות חסרת תועלת, שכן בעיני רוב הטיפוסים שנוטים לקעקע צלבי קרס על גופם הדבר מסמל סתם שנאה לזרים ואנטישמיות בצד לאומנות אנטי-ממסדית ברמה כזו או אחרת, ואין להם עניין בהיסטוריה או האידאולוגיה של התנועה הנאצית.
ישן 29-10-2006, 21:37
  Mazar2824 Mazar2824 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.04
הביילורוסים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי CYANIDE_ASSASSIN שמתחילה ב "רק שתדעו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי CYANIDE_ASSASSIN
היו הרבה מאוד מתנדבים אוקראינים ובלורוסיים וכו' שהצטרפו להיטלר ...

באוקראינים - בטח ובטח ואילו הביילורוסים - לא הייתי כל כך חורץ את דינם באמירה הזאת. בהחלט היו כמה, אבל יחסית לשאר "העמים הסובייטיים" הם היו מיעוט שבמיעוט. בניגוד ליתר עמי הסביבה חוש הלאומיות של הביילורוסים הוא מוקהה למדי. לראיה: האירועים של השנה העברה, כלומר, ההתקוממות (אם אפשר לקרוא לה ככה) נגד הנשיא שלהם.

אחוז הלאומנים הביילורוסיים הוא קטן מאוד. אמנם הוא עולה, זוחל יותר נכון לומר באיטיות רבה. אפילו השלטונות מטפחים מיתוסים לאומיים ביילורוסיים המבוססים על הלאומנות הרוסית. כשהנאצים סוף-סוף הקימו את ממשלת הבובות של הביילורוסים ב-1944 ה-RADA (המועצה), הם נזקקו למהגרים מבחוץ, כי בין המקומיים לא היה מי שיטול בזה חלק.

אני לא אומר שלא היו. היו ועוד איך היו. אין אף עם אחד בסביבה ההיא שלא עזר לנאצים, אבל מהבחינה היחסית הם היו מיעוט.
ישן 30-10-2006, 08:34
  אל_בנדי אל_בנדי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
צריך להסתכל מהעיניים של ה"חולה"
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי benihartmann שמתחילה ב "מי שמקעקע צלב קרס על עורו"

כולנו פה בדיון בנינו תאוריות שאולי הוא אוקראיני ואולי הוא בילארוסי שבעצם במידה והיה חי לפני 65 שנה היה רואה את היטלר כמשחרר לעומת סטאלין.
יכול להיות שכל התאוריות האלה נכונות (אין לנו דרך לברר מה מוצאו ומה מחשבותיו של ה"חולה".
אך יכול להיות שהכל הרבה יותר פשוט
מודבר בבחור, בן למשפחה של אלכוהולסיטים וותיקים (ולא משנה אם זה ברוסיה או ברוסה הלבנה או באוקראינה).
יש סיכוי טוב שהוא לא באמת יודע מה היה במלחמת העולם השניה, אין לו מושג מה הגרמנים עשו לרוסים ולהפך. היטלר מבחינתו זה דמות של מנהיג חזק, זה גם יכול להיות דמות של מנהיג חזק שבכלל לא נלחם מעולם ברוסיה. וגם את זה שהוא מנהיג חזק הוא שמע מאיזה אלכוהוליסט אחר ששמע את זה מאלכוהוליסט שלישי.
הבחור סביר להניח מרגיש נדפק, אין לו עתיד (ולא קצת זה בגלל שמעולם לא היה לא עבר ראוי) סביר להניח שאבא שלו לא בידיוק העניק לו חינוך כלשהו.
וכמובן כשאתה דפוק, ותסלחו לי על הביטוי, מכל צד הכי קל להאשים את הזרים והסמל הזה, ואני מנסה להכנס לראש שלו פשוט אומר - המצב שלי חרא אבל במידה ולא היה פה את כל הזרים האלה הכל היה נפלא.

כמובן שאני לא מצדיק את הנאצי הקטן ולא את המשפחתו שיש סיכוי סביר שאשמים במצבם אבל בלי חינוך ועתיד קשה מאוד לגרום לשינוי
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:48

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר