לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2006, 07:53
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
ידידי, אתה חי איתנו?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "גנדי - רבין"

אם רבין לא היה נרצח, היינו היום מצויים בשלום? אותו רבין שאמר שעל ירושלים לעולם לא יהיה הסכם (או שאתה חושב שאולי היה משנה את דעתו - נדמה לי שעל מעריצי זכרו חל איסור לייחס לו היום תכונות אנושיות כאלה, כמו שקרנות, חוסר אמניות, חוסר עמידה בלחצים וכו')? אותו רבין שאם לא היה נרצח, היה - ככל הנראה (לעולם לא נדע) - מובס על ידי נתניהו בבחירות שנועדו להתקיים פחות משנה לאחר מכן (והרי לשיטתכם נתניהו הרס את הסיכוי לשלום, אם כן גם אם רבין היה חי - מהאופוזיציה הוא לא היה מצליח לעזור הרבה)?

האם לתקופת שלטונו של רבין - על האוטובוסים והקניונים המתפוצצים - אתה קורא "שלום"? למה, בגלל שהיה איזה נייר חתום בינו לבין הרוצח (חתן פרס הנובל!) ערפאת?

אני יודע שבימי הזכרון לרבין ז"ל, רבים וטובים מאבדים את השכל הישר ושוקעים בהזיות עונתיות לרגל המאורע. אני קורא לכם, ידידי, להתאושש ולחזור אלינו, למציאות.

יום נעים,

אליהו
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2006, 09:04
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני חי נושם ואפילו חושב - מי זה אתנו-אתך כפי הנראה לא?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "ידידי, אתה חי איתנו?"

אם רבין לא היה נרצח, היינו היום מצויים בשלום? אותו רבין שאמר שעל ירושלים לעולם לא יהיה הסכם - אמר וגם אמר אז מה. גם אריאל שרון ואפילו ביבי אמרו הרבה דברים ועשו משהו לגמרי אחרת.

האם לתקופת שלטונו של רבין - על האוטובוסים והקניונים המתפוצצים - אתה קורא "שלום"? לא אני אינני קורא לכך שלום - לא נתנו לרבין להגיע אל השלום.
רבין היה חותך לכאן או לכאן או להפסקת התהליך (מה שנתניהו המשיך ללא כל תמורה - היכן יתנו יקבלו וכו' ?) או להמשכו ולהשגת השלום. הרצח קטע זאת.

אתה שכפי הניראה לא אבדת מאום, כי לא היה לך מאום למעט הזיות מטורפות הרוצות להחזיר אותנו אחורה ולקדוש האדמה במקום לקידוש החיים, לא תטיף מוסר לאחרים החיים את המציאות ורוצים לשנותה לחיים טובים יותר לעם ישראל במדינת ישראל
ישן 03-11-2006, 09:52

אנחנו מכירים מאיזה מקום?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני חי נושם ואפילו חושב - מי זה אתנו-אתך כפי הנראה לא?"

כי מתוך דבריך משתמע כאילו אתה מכיר אותי היטב - מי אני, מה אני רוצה, ואפילו על מה אני הוזה.

אני רק מבקש לברר אם אתה סבור שמה שרבין אמר על ירושלים היה לא רציני או לא אמין - כי אנשי פולחן רבין בד"כ לא נוטים לייחס לו תכונות ארציות כמו חוסר אמינות או, חלילה, שקרנות.

מעניין שלאה רבין ז"ל - בשנים שלאחר הרצח ולפיכך כבר עמוק בתוך הפולחן - אמרה וחזרה ש"יצחק לעולם לא היה מוותר על ירושלים". או שאולי גם היא פוליטיקאית, לצורך העניין.
בהתייחס לאוטובוסים המתפוצצים אתה אומר ש"רבין לא הגיע אל השלום כי לא נתנו לו" - אני מניח שאתה מתכוון לפלסטינים - בני בריתו האולטימטיביים - אלא אם כן עולה בדעתך להאשים את הימין הישראלי באוטובוסים המתפוצצים האלה, לפחות בשנות שלטון העבודה אז.

"רבין היה חותך לכאן או לכאן" - כלומר, שגם אתה מסכים שאולי אולי, באמת אולי - יש סיכוי שרבין לא היה נרצח ובכל זאת לא היה כאן שלום עלי אדמות בימינו (תקן אותי אם הבנתי לא נכון).

מה אתה יודע מי אני, מה איבדתי ומה לא איבדתי, מה אני רוצה ולאן אני שואף. הדבר היחיד שכנראה מאחד בינינו הוא באמת הרצון שיהיה טוב יותר לעם ישראל.

ולוא בשל כך - שתהיה לך שבת שלום.

אליהו
ישן 03-11-2006, 12:11
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא מכירים ואינני משתוקק להכיר אדם כמוך - אין לי שום דבר משותף עם דעותיך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אליהו ר שמתחילה ב "אנחנו מכירים מאיזה מקום?"

אני רק מבקש לברר אם אתה סבור שמה שרבין אמר על ירושלים היה לא רציני או לא אמין - כי אנשי פולחן רבין בד"כ לא נוטים לייחס לו תכונות ארציות כמו חוסר אמינות או, חלילה, שקרנות.
==== אינני קשר את רבין לאף פולחן הוא היה אדם ככל האדם בעל יתרונות ובעל מגרעות. כאשר יתרונותיו עלו על מגרעותיו והוא אינו האחד והיחיד שעובדה זו מתקיימת בו.
כל דבר בעתו וכל הצהרה שייכת למועד נתימנתה. באותו מועד בהתאם לתנאים שהיו היא היתה כנה ואמיתית. יתכן, ואם וכאשר התנאים היו משתנים והמו"מ עם הפלסטינאים היה במסלול מתקדם - גם ההצהרות עשויות להשתנות.
מנהיג המצהיר הצהרות ל"נצח נצחים" איננו מנהיג אמין ולצערי ישנם אחדים שהצהירו הצהרותיהם ברוח זו.
בהתייחס לאוטובוסים המתפוצצים אתה אומר ש"רבין לא הגיע אל השלום כי לא נתנו לו"
==== מי שרצח אותו, נתן לו גושפנקה ובמידה מסיימת הסיט נגד רבין הוא האשם הראשוני בקטיעת מהלכיו של רבין. אם בכוון השגת השלום או בכוון נתק והמשך הלחימה במחבלים המרצחים. אני מאמין שהתקדמות בשני ההליכים (כמובן ללא נתק) היה סולל את הדרך לשלום.
את הימין אני מאשים ביצירת הרקע וההסתה. נכון שהימין לא ציפה שירצח משהו ולבטח שלא רבין אבל פעילותם תרמה רבות למתן לגיטימציה לרוצח ולמסיתיו הישירים.
כמובן שבנושא האוטובוסים המתפוצצים אני מאשים את המחבלים המרצחים ואת ההנהגה הפלסטינאית שלא הצליחה למנעם ממעשי הרצח.

"רבין היה חותך לכאן או לכאן" - כלומר, שגם אתה מסכים שאולי אולי, באמת אולי - יש סיכוי שרבין לא היה נרצח ובכל זאת לא היה כאן שלום עלי אדמות בימינו (תקן אותי אם הבנתי לא נכון).
==== אכן כן אני מסכים. אבל, סכויי השלום היו הרבה הרבה יותר גבוהים וגם המלחמה במחבלים היתה הרבה הרבה יותר נחושה ומצליחה. מצבנו היום היה לאין שעור טוב יותר ממה שהוא היום.

מה אתה יודע מי אני, מה איבדתי ומה לא איבדתי,
==== על פי מכתבך אבדת את השכל הישר שקעת בהזיות קבועות.
אם קיומה של מדינת ישראל אכן יקר לך כמו בהצהרתך מהר להתאושש ולחזור למציאות.

שיהיה לנו שלום ולא רק לכבוד שבת אלא 365 ימים בשנה וכל השנים.

ישן 04-11-2006, 17:00

אני מבין שאתה משתוקק להכיר רק אנשים שדעותיהם כשלך. משום מה זה לא מפתיע אותי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "לא מכירים ואינני משתוקק להכיר אדם כמוך - אין לי שום דבר משותף עם דעותיך"

לפי מיטב מסורת הפתיחות והנאורות של מחנה השלום, מול אנשים חשוכים כמוני. בדיוק כמו מידת הסובלנות שלכם כלפי אופוזיציה ומחאה - אנשים שעמדו לאבד את ביתם ולא ישבו בשקט, הם מבחינתכם יוצרי אוירה ורקע לרצח. רק אם היו יושבים בשקט, זה היה (אולי) בסדר מבחינתכם. גם זה לא בטוח, כי אנשים אלה איבדו כבר מזמן כל צלם אנוש בעיניכם. חלקו של השב"כ, בהנהגתו הדבילית והשערורייתית של הפאשלונר כרמי גילון (ואני ממש לא תומך בתאוריות הקונספירציה. מבחינתי הרוצח כבר יושב בכלא) ביצירת האוירה והרקע (שמעת פעם על מחתרת קיקיונית בשם "אי"ל", שנהנתה ממימון מופלג ונגישות בלתי מוגבלת לכלי התקשורת? נחש מי הפעיל אותה) והתעלמות מחפירה מכל המידע שהוביל לרצח ולרוצח.

אם אתה אכן מאשים את ההנהגה הפלסטינית בפיגועים - וטוב שכך, כי רבים מחבריך גם את זה לא יודעים לעשות - וזאת בשיא ימי האופוריה הרבינית, קשה לי להבין איך זה מתיישב עם האופטימיות המזהירה שלך ביחס ל"מה היה קורה אילו", אבל נניח לזה, כי לא נראה לי שיש סיכוי שנסכים כאן.

וביחס לעצתך שבאה מהלב, ידידי (אלא אם כן אינך שואף להיות ידיד של אנשים שאין להם דבר עם דעותיך) - את שלב ההתאוששות שלי וחזרתי למציאות כבר עברתי, ודי לחכימא ברמיזא.

שבוע טוב,

אליהו
ישן 05-11-2006, 07:30
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
שוב קשקושים , בלי דמוקרטיה .. מחליפים..
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "מה הסיפור הזה של הדמוקרטיה?"

על מה אתה מדבר!!??? עד היום הימין בוכה על ימי מפ"אי ואיך לא נתנו להם להביע דעה. אז תאר לך כי גם היום לא היית יכול להביע את דעתך? להחליף את הדמוקרטיה יעלה לשלטון אדם שאתה לא רוצה ( למשל ליברמן או לחילופין שמולאני סוציאליסט - אל תשכח כי יש לא מעט קומוניסטים מהעולים ...)
שום שלטון בעולם , בכל ימי קיומו , לא היה טוב כמו הדמוקרטיה . האם אתה רוצה לחיות כמו בסין? שם אין אינטרנט ואתה לא יכול לעבור דירה או לעבוד במשהו שלא קיבלת אישור ממשלה.
בקיצור, אתה קשקשן בכיין כשרק מחליפים שלטון מימין לשמאל אתם בוכים אז מה יהיה אם ישלוט כאן יוסי ביילין בתור דיקטטור.....?
ישן 05-11-2006, 16:32
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
חחח...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "שוב קשקושים , בלי דמוקרטיה .. מחליפים.."

הדמוקרטיה עובדת כשהיא לצידך, אז אתה לא מרגיש שאין דמוקרטיה.
אני בטוח שבסין, מי שמסתדר עם השלטון בטוח שסין היא דמוקרטיה נפלאה. אותו כנ"ל בקובה.
רק שהעובדות הן אחרות, ובישראל אין דמוקרטיה.
אני, כאיש ימין, לא יכול להביע את דעתי בחופשיות. גם אנשי ימין אחרים לא יכולים להביע את דעתם. כל כלי התקשורת הגדולים משדרים בדיוק את אותו קו, וחוסמים כל דעה אחרת.
הפרקליטות ובתי המשפט מובילים קו אחיד, שאינו ימני, ומורכבים תמיד מאותם חבר'ה, מאותה הקליקה. אף אחד עם דעות קצת אחרות לא יכול להתקבל, לא משנה מהם כישוריו.
אז נכון, יש בחירות, וכל שנה-שנתיים נותנים לנו את האשליה שאנחנו יכולים לבחור בין א' ל-ב'. הבעיה היא שהכנסת והממשלה אינם מרכזי הכוח במדינה, אלא דווקא המוסדות שאינם נתונים לבחירה (התקשורת, הפרקליטות, מערכת המשפט), והם נשלטים ע"י השמאל. כל נסיון לשנות משהו תמיד ייתקל בזעקות שבר בנוסח "סופה של הדמוקרטיה" ו"היזהרו מהאיום הפאשיסטי".

אז בסך הכל, ההבדל בינינו לבין סין הוא שלנו יש אינטרנט חופשי. בגלל זה אני יכול להביע את דעתי בחופשיות (פחות או יותר) כאן, אבל רק כאן.
אבל ההבדל הקטן הזה עדיין לא הופך את ישראל לדמוקרטית יותר מאשר סין.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 05-11-2006, 17:44
  הומני הומני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
עד כמה שזחור לי ראו אתכם כל יום בהתנתקות, לא?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "חחח..."

לא היה צומת אחד , פינת רחוב או ערוץ טלווזיה שלא ראו את הכתומים!
מותר לך להביע דעה , להפגין , למחות ולהחזיק אמצעי תקשורת חלופיים ( ערוץ 7 הצופה מקור ראשון קטיףנט ועוד ועוד) אז זה לא דמוקרטיה??? אולי אתה עדיין צעיר ולא מבין כלום בעולם אז פשוט תקרא קצת יותר ספרים ותלמד הסטוריה. ( או לחילופין תדבר עם אנשים שחיו / טיילו במקומות כאלה ותבין כי היית נשלח מזמן לגולאג או נעלם בנפילה ממטוס באמצע הים....)
יש לנו דמוקרטיה חזקה , אני רוצה להגיד לך כי גם אני חש לפעמים כי אין כאן דמוקרטיה בגלל החרדים והדתיים כמו במקרה מצעד הגאווה , אבל זו הדמוקרטיה הכי טובה / גרועה וממנה אפשר רק להגיע למוות שלנו ושל מדינת ישראל.
ישן 05-11-2006, 18:27
צלמית המשתמש של crazygamer
  crazygamer crazygamer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.05
בטלווזיה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "עד כמה שזחור לי ראו אתכם כל יום בהתנתקות, לא?"

נכון.....ראו את הימנים בטלוויזיה וברחובות,אך דאגו לתת לזה להראות לא כמו אנשים שנלחמים על בתיהם,אלא כאנשים מופרעים אשר מפריעים לדרך השלום.......ד"א,אם יום רבין הוא לא יום שבו מוצגים בכל הטקסים דעה פוליטית,הו לא יום של השמאל,והקטע הוא לא מורשת רבין,למה לא יאוחדו יום רצח גנדי ז"ל (שאותו לא מזכירים אפילו בתקשורת) ויום רבין ז"ל?????למה הבכי והזעקות על רבין גדולות כל כך מהשמאל אבל אף אחד לא משמיע את זעקות הימין?

ישן 05-11-2006, 20:04
  אבי ירדן אבי ירדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
לאט לאט, רבותי, ולא להתייאש
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי crazygamer שמתחילה ב "בטלווזיה"

כבר היום המצב טוב יותר ממה שהיה פעם, ובעוד עשור יהיה טוב מכפי שהוא היום. הכנופיות - סליחה, הגילדות - השולטות כיום במוסדות המנווטים שאים נתונים לבחירה הולכות ונחלשות, גם אם לא רואים זאת, כיוון שבתי הגידול שלהן הולכים ומידלדלים ומתנוונים. האליטות החדשות כבר כאן, לא צריך לבנות אותן מחדש, והן מורכבות ממתיישבים, עולי ברה"מ לשעבר וצאצאיהם, ובני עיירות הפיתוח. לא ייקח עוד הרבה זמן והתהליך יגיע לנקודה הארכימדית שלו (שמישהו יסביר לי מה זה בדיוק) שלאחריה כלום לא יהיה כפי שהיה, ורק לטובה. ואז, יווכחו לדעת אחינו השמאלנים, שאנו יודעים להיות דמוקרטיים מהם והגונים מהם (כי לא התרגלנו לשום דבר אחר) ובכל זאת יזעקו ש"הלכה לי המדינה" ו"מי האחרון שיכבה את האור" וכו', ורבים מהם יצטרפו לבני אולמרט בנכר, ויניחו לנו לעשות כאן את מלאכתנו בשקט.
ישן 07-11-2006, 01:36
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
כן, "זחור" לי
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי הומני שמתחילה ב "עד כמה שזחור לי ראו אתכם כל יום בהתנתקות, לא?"

זכור לי שהראו את הכתומים כל יום, ודאגו לציין שהם איום על הדמוקרטיה, מתפרעים, ובקיצור עושים צרות. אף אחד לא טען שום דבר אחר, וזה לא שחסרים לנו כלי תקשורת ממלכתיים במדינה.

כן, יש אמצעי תקשורת אחרים, רק שהם לא זמינים כי דואגים לסגור אותם (ערוץ 7) או לדחוק אותם לקרן זווית, מחשש שיגיעו לקהל רחב ויגרמו לאנשים לחשוב שאולי יש מקום לדעה אחרת בתקשורת.
ערוץ 1, ערוץ 2, ערוץ 10, קול ישראל, גלי צה"ל - מכולם נשמעת אותה הדעה. הזו דמוקרטיה?

נסעתי למקומות אחרים ודיברתי עם אנשים שהיו במקומות אחרים. ואם לשפוט על פי המצב בעולם, הרי ישראל קרובה יותר לדיקטטורה מאשר לדמוקרטיה. במקומות אחרים יש חלופה, יש דעות אחרות, ואף אחד לא יסתום לך את הפה כי דבריך לא מקובלים עליו.
כשתהיה לנו רשת טלוויזיה ותחנת רדיו ארציות בעלות אוריינטציה ימנית (על "פוקס ניוז" שמעת?) אז נהיה קרובים יותר לדמוקרטיה. כשבית המשפט העליון יכניס לקרבו גם מי שאינם חברי הקליקה של אהרון ברק או מי שאינם חברי מרצ, נתקרב עוד צעד לדמוקרטיה.
בינתיים, אנחנו קרובים יותר לסין מאשר לארה"ב.
ופה בארץ לא צריך גולאג. יש מה שנקרא "מעצר מנהלי" או "צו הרחקה", או סתם מעצר עד תום ההליכים ללא כל סיבה נראית לעין (אני בטוח שלא שמעת על ילדות בנות 15 שהוחזקו במעצר בנווה תרצה, עם אסירות בוגרות. אם היה מדובר בערביות כל מהדורות החדשות היו מדווחות על כך...).
יש לנו עוד כברת דרך ארוכה עד שנגיע לדמוקרטיה. החונטה השלטת כרגע לא תמהר לוותר על כוחה. אבל הרגע בוא יבוא.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר