לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2006, 16:23
צלמית המשתמש של mp26
  משתמש זכר mp26 mp26 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.04
כתבה --== מדריך מושקע לצלם המתחיל + Happy Halloween - מוקדש לאורוששש ==--

אז ככה אני ואור דיברנו המון והוא עזר לי המון במעבר החדש לקנון ותוך כדי דיבור נולד לו מדריך טיפים לשיפור הצילום !
אולי לחלק זה מוכר ולא חשוב אבל אני מאמין שיש הרבה (וגם לי זה תרם רבות) שזה יעזור להם !
מוקדש מכל הלב על העזרה החמה ועל האדיבות לאורוש שעוזר לי המון, (בלעדיך המעבר לקנון היה יותר קשה חחח במיוחד עם הכיוון של העדשות שהכל הפוךךךךך חחח )

אז קדימה למדריך וגם שלא יהיה אשכול ספאם אז הוספתי תמונה משעשת מההכנות לקראת החג שלהם פה Halloween..... (דווקא נחמד חחחחחח )

טיפים והסברים לפינטו: (ככה רשום במדריך הישר מהמחשב של אורוש חחח)

1. מהירות תריס:
1. כאשר אנו רוצים להקפיא משהו, למשל טיפת מים נשתמש במהירות תריס גבוה.
2.כאשר נרצה לעשות חשיפה ארוכה, נשים מהירות תריס על 1/? מספר כלשהו, כדי לתת מריחה יפה לצילום.
או מנגד פשוט להכניס הרבה אור לצילום שאין תאורה מספיקה.

2. צמצם:
1. צמצם פתוח 2.8 7.0אלה צמצמים פתוחים, יעניקו לנו מעט בפוקוס.
2. צמצם סגור 8.0-32 בערך אלה צמצמים סגורים, יעניקו לנו המון בפוקוס.

3. עומק שדה:
ישנו עומק שדה רדוד ועומק שדה עמוק:
1. צמצם פתוח יתן לנו מעט בפוקוס, ועומק שדה רדוד. (הרבה מטושטש מאחורי האובייקט המפוקס)
2. צמצם סגור, יתן לנו המון בפוקוס, ועומק שדה עמוק. (הרבה בפוקוס ומעט מטושטש בכל התמונה)

4. ISO:
כמות האור הנכנסת לחיישן.
1. כאשר אנו מצלמים באור יום, נשתמש במהירות ISO של 100-200. (תמונה חלקה יותר, ופחות גרעון)
2. כאשר אנו מצלמים באיזור מוצל ו/או חשוך נעלה ISO ל400-800. (הרבה יותר אור, אבל תמונה מגורעת/רועשת יותר = פחות חלקה)
3. כאשר אנו במצב של "תת תנאים" והתאורה באמת על הפנים, נעלה ל1600 או 3200 למי שיש וממש נקבל המון אור (לקחת בחשבון
הפחתת רעשים רצינית בתוכנה NEAT IMAGE או בפוטושופ CS2 למי שיש, לאחר מכן.

5. רקעים:
הרבה פעמים קורה שאנחנו מצלמים אובייקט שמאחוריו נמצא רקע מאוד מבולגן, מאוד לא נקי. פה אנחנו עושים 2 פעולות:
1. זוית שונה, אפשר תמיד לזוז מטר לפה מטר לפה ולתת שוט ולנסות להשיג רקע נקי יותר, אסטטי שלא ימשוך את העין של הצופה.

6. צילום ב HDR:
1. ניתן לבצע על ידי צילום RAW ופיתוח בפוטושופ CS2 או בשאר התוכנות לפיתוח RAW.
2. צילום רציף של 3 פריימים מדוייקים חופפים אחד לשני בחשיפות שונות וחיבור אח''כ בפוטושופ.
במצלמה יש מצב שנקרא BKT בו אתה קובע למצלמה שברגע שיש צילום היא עושה 3 פריימים אחד אחרי השני (מומלץ בחום להשתמש בטיימר).
שם, אתה יכול להגדיר למצלמה אם לצלם בהפרש של סטופ אחד או שתי סטופים, ואתה עושה 3 פריימים:
1. חשוף טוב (תראה את הקו באמצע)
2. אנדר (תראה את הקו ב-2 או -1)
3. אובר (תראה את הקו ב+1 או +2)
+1 +2 -1 -2 אלה הסטופים שבהם אתה יורד וקופץ כדי לתת חשיפות שונות לצילום.
כמובן שאתה צריך לדאוג שהם יהיו מסודרים כמו שצריך לפני הצילום (טיימר) כדי שהמצלמה תדע לחשב את המהירות תריס בהתאם.

זהו עד היום, בשיעורנו הקטן. והכי חשוב, המון בהצלחה! וצאו לצלם!

תמונה מההכנות לחג, ת'אמת יצא לי כמו צילום אוכל של מגזין לא??? מה דעתכם???

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/10/29/99056038.jpg]

עריכה: שיניתי את התמונה לעריכה של אור + חתימה שהוא הכין לי (ממש התאמץ ישב 5 דקות עליה חחחח)

נערך לאחרונה ע"י mp26 בתאריך 29-10-2006 בשעה 16:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2006, 17:52
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mp26 שמתחילה ב "--== מדריך מושקע לצלם המתחיל + Happy Halloween - מוקדש לאורוששש ==--"

חבר'ה, עם כל החיבה שיש לי לשניכם, מדריכים, אל תכתבו
השפה אולי ברורה לשניכם אבל ממש לא מיקצועית ומטעה את הצלם המתחיל.
מה זאת אומרת: "נשים מהירות תריס על 1/? מספר כלשהו". מתחת לשניה הכל זה 1/משהו, כש 1/800 לא ממש נותן מריחה.
מה זאת אומרת: " צמצם פתוח יתן לנו מעט בפוקוס" וההיפך? בכל צמצם נקבל פוקוס חד ומדוייק, ההבדל הוא הטווח של הפיקוס וחשוב להסביר את זה אחרת צלם מתחיל יחשוב שצמצם סגור למשל נותן יותו פוקוס על האובייקט וזה ממש לא נכון.
מה זאת אומרת בסעיף 4: " כמות האור הנכנסת לחיישן." זה ממש לא נכון. ISO זה רגישות החיישן לאור. כמות האור קשורה בצמצם ומהירות דוקא, לא ב ISO.
כל הקביעה שלכם שביום מצלמים ב ISO נמוך ובלילה בגבוה שגוייה בידוסה. אני מצלם הרבה פעמים ב ISO 1600 ביום - כי הכל תלוי בשאר התנאים. הרבה פעמים מצלם גם ב ISO 50 בלילה, הכל תלוי בתנאים וזה לא אומר שאתם לא צודקים במיקרה רגיל אבל אתם שוב, מציגים את זה כקביעה וזה מאוד לא טוב.

חבר'ה. צילום זה הרבה יותר מ 6 סעיפים על רגל אחת והכי חשוב שצילום מורכב מכמה דברים יחד ולא כל אחד לכשעצמו. ISO לבד לא יקבע את החשיפה וכן גם לא מיפתח הצמצם לבדו.
חשיפה מורכבת ממהירות התריס, צמצם ורגישות לאור.

רוצים לתת לאנשים טיפים טובים, שלחו אותם למדריכים של רועי גליץ, הוא עשה עבודה טובה שם.

ישן 29-10-2006, 18:52
צלמית המשתמש של OrUsH69
  OrUsH69 OrUsH69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל OrUsH69 שלח הודעה דרך MSN אל OrUsH69
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]חבר'ה, עם כל החיבה שיש לי..."

משה, אם כל הכבוד עכשיו אליך אין לי בעיה עם ההערות שלך.
ותכלס שכתבתי את זה לא החלטתי לעשות מדריכים סטייל רועי גליץ ולא סטייל קובי.
והכוונה שלי הייתה לתת למאיר כמה טיפים והסברים לדברים שיהיו לו מעט יותר מובנים.

וכל הקטע בדבר הזה שמאיר יוכל להדפיס את זה, ושיוכל להעזר בזה מידי פעם.
לא משהו גרנדיוזי ולא וואוווו.

לא צריך לבוא בגישה של להיתפס על כל דבר קטן, אז יש כמה דברים קטנים שהם לא בסדר, צודק.
אבל לקטול בצורה כזו נוקשת את מה שעשיתי, זה לדעתי לא בסדר.

חוץ מזה, שרשמתי את הדברים שם על הבסיס שאני משתמש, ועל בסיס שאני יודע.
אם לדעתך זה לא נכון, וממה שראיתי כך אתה חושב. תן כמה עצות איך אפשר לשפר אותו.
תחדד את הדברים שלדעתך הם טעויות ותן לנו מהידע והניסיון שלך, שנוכל לעזור לאנשים אחרים.

אל תבוא ותקטול בצורה כו נוקשת, כי תכלס זה לא נעים, ומאוד מעליב.

ישן 29-10-2006, 19:01
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי OrUsH69 שמתחילה ב "משה, אם כל הכבוד עכשיו אליך..."

אור ידידי.
א. כבר אמרתי לך שיש לך עודף רגשי נחיתות ולזה התכונתי.
לא באתי לקטול ולא לפגוע ואתה יודע את זה.
ב. אני לא בא בגישה של "להיתפס" או קטנוניות אבל איך שלא תציגו את זה, גם אם זה כדי שפינטו "יזכר" בדברים, המידע שגוי בראשיתו ועד סופו וחבל שאתה מחזיק מהמידע הזה מדוייק או חצי נכון כי הוא שגוי. הדבר משפיע על הידע שלך בצילום וגם בסופו של דבר על הידע של מאיר ושל אחרים שיקראו את זה.
אין לי מה לבוא ולתקן כי זה שגוי והפוך ולתקן את זה פאושו לכתוב מהתחלה. לכן אמרתי שיש את המדריך של רועי שבכלל אינו גרנדיוזי אלא פשוט ונכון ומוסבר בשפה נוחה וקלה לכל אחד.

בד"כ כשאנשים מחלקים אניפורמציה שגויה אני לא מתחייס אבל כשזה בא תחת כותרת "מדריך מושקע לצלם מתחיל" זה כבר לא במקום ואין דרך נעימה לומר למישהו "אתה טועה מהיסוד". אמרתי את מה שאני חושב גם בתור צלם וגם בתור מנהל וגם בתור חבר שלכם. דיסאינפורמציה זה המקור לכל טעות שאנשים עושים.
תחשוב על זה לפני שאתה לוקח כל דבר באופן אישי. הייתי מגיב באותה צורה לכל אחד, בין אם זה אתה, מאיר, קובי, ארנון, מתן או כל אחד אחר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:16

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר