לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2006, 12:57
  adam2020 adam2020 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.06
שאלה בקשר להתערבות ההורים והשפעתה על הצבא

בהמשך לשאלה של מלש"ב מפורום מתגייסים וסדירים הועלתה טענה שהתערבות ההורים היא אחת הסיבות להידרדרות המשמעת וכל מיני דברים אחרים בצבא .

שאלתי היא במה בדיוק ההורים מתערבים?
ישבתי לדבר עם חבר שהוא קצין קבע במודיעין והוא אמר לי שבכל פעם שהעניש מישהו או שיצא שהיה צריך להשאיר מישהו שבת, ישר קיבל טלפון נזעם מההורה .

ישבתי וחשבתי, למה בעצם לא עוצרים את התופעה? נכון צריך לערב את ההורים איכשהו ולא להשאיר אותם באפילה.. בכל זאת מדובר בילדיהם, אבל לא הגזימו קצת?

אגב זו תופעה שהיא גם מעבר לצבא
ברגע שהורים מתערבים בכל מקום בין אם זה בית ספר, אגודות ספורט שונות (למה הבן שלי לא מקבל דק' משחק???) הרמה יורדת

אילו דרכים יש לעצור את התופעה ומה עמדתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2006, 13:41
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי כרטיס מועדון שמתחילה ב "שההורים יתערבו עד מחר, אז מה ?"

אווו, זה נושא כאוב...

חלק מהסיבות למצב, לדעתי:

1. ההורים מתערבים משום שהם שירתו בצבא והם יודעים ב-ד-י-ו-ק מה עובר על בנם או בתם. הם יודעים שיש מפקדים טפשים או אטומים, שיש החלטות שרירותיות ושהמערכת רחוקה משלמות, בלשון המעטה, במיוחד כשמדובר בטיפול בפרט. בקיצור, להורים אין אמון במערכת הצבאית.

2. ישנה בשנים האחרונות מגמה הולכת וגוברת של "מתיחת" גיל ההתבגרות. פעם נער בגיל צבא נחשב ל"גבר", גם ע"י משפחתו, והדבר התבטא בציפיות ממנו - להתמודד בצבא, לעזוב את הבית לאחר השחרור, להתחתן ולהביא ילדים וכו'. כיום לא נדיר למצוא "ילדים בני שלושים", שעדיין תלויים בהוריהם למגורים והשלמת פרנסה. מכאן שהחייל הממוצע כיום בוגר פחות מזה של לפני שלושים שנה.

3. גורם נוסף, טכני, הוא הטלפון הסלולרי. כשהייתי בטירונות, בכל הבט"ר היו שני מכשירי טלפון ציבוריים, שאחד מהם (לפחות) היה מקולקל בכל זמן נתון. כך שגם אם הייתי בבסיס (מה שלא קרה הרבה) והיה לי זמן (מה שקרה עוד פחות) רוב הסיכויים היו שלא יכולתי לדבר עם ההורים. הנתק הזה היווה זרז להתבגרות ולהתמודדות עצמאית עם בעיות (ולא שאז לא היתה מעורבות של הורים, אלא שהיא היתה פחותה במידה ניכרת). היום, חייל יכול לשוחח עם אמו או אביו באופן רצוף כמעט, ולפחות פעם ביום. כך נוצרה דרך קלה, מבחינת החייל, לפתרון בעיות (גם אם כל מה שרצה זה "לשחרר קיטור" באוזני ההורים).

4. הצבא מעודד את המעורבות הזו (והדעה המקובלת היא שאי אפשר לעשות כנגדה דבר). מפקד שיאמר להורה "שיקפוץ לו" (כפי שעשיתי לא פעם, אם כי בצורה מנומסת יותר) ימצא את עצמו מדבר עם קפ"ץ או נציג נקח"ל, שירד לחייו ויבזבז את זמנו. לשם המחשה: פעם נאלצתי להסביר, במשך כחצי שעה, לנציגת ק. העיר מדוע אני מסרב לשחרר טירון לאירוע משפחתי (שלא מדרגת קרבה ראשונה - כלומר הסירוב היה לחלוטין בתחום סמכותי) - כשהטירון נחוץ לשמירה באותו הלילה! כשהגעתי לשלב שבו נתבקשתי ע"י אותה חצופה להקריא את רשימות השמירה נשברתי וניתקתי...

מה גם, שהורה שאינו מרוצה עשוי להפעיל את נשק יום הדין: "כרמלה". לקצין זוטר הדבר אינו מהווה איום, אבל קצינם בכירים בקבע רועדים כעלה נידף לשמע קולה... וכן, ראיתי איך חיילים מקבלים הטבות לפנים משורת הדין לאחר שהתקשורת מתערבת בעניינם.

http://www.baking.co.il

ישן 31-10-2006, 14:19
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
במה ההורים מתערבים? הנה שתי דוגמאות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adam2020 שמתחילה ב "שאלה בקשר להתערבות ההורים והשפעתה על הצבא"

חייל בפלוגה שבר שמירה - עלה למשפט אצל המ"פ וקיבל 21 יום ריתוק. קיבלנו לפחות 5 טלפונים מאמא, אבא, ושאר ירקות שהחייל חייב, אבל פשוט חייב לצאת הביתה - כי יש אירוע משפחתי בסופ"ש. האירוע המשפחתי, כהגדרתם, הוא לחגוג את עלייתו של האח הגדול בדרגה - והפיכתו למפקד פלוגה במילואים... מה שהדהים אותי שהאח עצמו התקשר, וניסה להשפיע על תוצאות משפט המ"פ - כאשר הוא בעצמו מודע למשמעויות של המשפט!!!
מקרה שני - קורס צניחה - יוצא לאפטר בקניון ברחובות. לתדהמתי אני מזהה 2 מחיילי בתור לסרט...אני מחזיר אותם לבסיס - והם בצפי לעלות למשפט בעוד יומיים. אחד החיילים הוא בן של משפחה ידועה בירושלים - ולמחרת מגיע האב לבסיס, מלווה במפקד מרא"ה לשעבר (סא"ל) - והם מנסים לשכנע אותי לבטל את המשפט!!!! תוך איומים מרומזים שזה יזיק לי עם לו אעשה כן!!! אתם קולטים את הסיטואציה!?

צבא עלאק...
ישן 01-11-2006, 08:47
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
אני מאוד מסופק לגבי שינוי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי adam2020 שמתחילה ב "שאלה בקשר להתערבות ההורים והשפעתה על הצבא"

התהליך הנ"ל הוא בסה"כ תסמין לשינויים מהותיים שהחברה הישראלית עברה ועודנה עוברת. קשה לי לראות איך רק נושא מעורבות ההורים בנעשה בצבא משתנה, כשכל תנאי היסוד נותרים על כנם.
לדעתי, הדבר היחיד שנתון לשינוי הוא האמון שבין ההורים למערכת, אך יש צורך בהקפדה על התנהלות נכונה, חכמה ורצינית בכל הדרגים והגופים הרלוונטיים בצבא (שזה בערך כמו לקוות שכל הפוליטיקאים יפסיקו לשקר).

אפשרות אחרת היא מעבר לצבא מקצועי לחלוטין, אבל קשה לי לראות איך זה קורה במגבלות הכלכליות של המדינה.

http://www.baking.co.il

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:54

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר