לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2005, 22:03
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי באלי שמתחילה ב "לו"ז,לש"ב,לוט"ר-מה ההבדל?"

שיטות הלש"ב לפי רמת האגרסיביות שלהן, מהכי פחות אגרסיבי לאגרסיבי ביותר:
  1. לו"ז - לוחמה זעירה
  2. בט"פ - ביטחון פנים
  3. לוט"ר - לוחמה בטרור
  4. לש"ב - לוחמה בשטח בנוי (בעבר לב"ב) - יש להבחין בין לש"ב חי"רי ללש"ב שדו"ב (שמשון דובדבן).
הלו"ז מאד סלקטיבי, הירי הרבה יותר זהיר, לכל כדור כתובת מדוייקת. בלו"ז לא יהיה בכלל שימוש ברימונים, לא יהיה שימוש בצלפים. העבודה הרבה יותר בקטן: רק צוות אחד ייכנס לכל מבנה, מפתח אחד בלבד. כשנכנסים לחדר לא יורים אלא אם כן זיהינו מטרה.
בלוט"ר ובבט"פ יהיה שימוש ברימוני הלם, בצלפים ובכניסה מכמה פתחים.
בלש"ב העבודה אגרסיבית הרבה יותר: רימונים, ירי צרורות, כניסה רטובה (באש) לחדרים וכו'.

הלו"ז מתאים יותר לטיהור מבנה שבו בוודאות ישנם אזרחים או אפילו בני ערובה. העבודה תהיה בתוך המבנה.
בלוט"ר ובט"פ ישתדלו לחסל את 'האיש הרע' בלי להיכנס למבנה בכלל.
הלש"ב מיועד לטהר איזור שורץ ב'אנשים רעים' וכמעט ללא תמימים.

העבודה בלו"ז גם אם היא יותר זהירה היא הרבה יותר מהירה כדי לתת מענה מהיר לאירוע.

ראוי לציין שהלו"ז פותח במיוחד לאירועי פיגועי ההקרבה שמתרחשים היום: מחבל שנכנס לבית במטרה לבצע "מסע ההרג" עד שהוא ייהרג בעצמו. להבדיל מהלוט"ר שפותחה בעבר כדי להתמודד עם פיגועי חטיפה או בני ערובה כמו שהיו בעבר שמחבל/ים היה מתבצר במבנה עם בני ערובה ומקריא רשימת דרישות שאם היא לא תמולא הוא יוציא להורג את בני הערובה.
הלוט"ר משתדל להימנע מפריצה.
הלש"ב פותח כתו"ל לטיהור מבנים בלי קשר לבני ערובה, בשטח שמוגדר מראש כשטח אוייב.
לש"ב שדו"ב פותח כדי להביא מישהו ספציפי מתוך קבוצה של 'אנשים רעים' יותר או פחות. להביא הכוונה חי או מת, בהתאם לדרישה מבצעית. השדו"ב נמצא איפשהו בין הלש"ב ללוט"ר. גם בתו"ל שדו"ב יש פעולה בתוך קהל תמים לכאורה שאין לפגוע בו (לכן יהיה הרבה ירי בשתי עניים פקוחות, יד אחת בלבד על הנשק כשיד שניה מיועדת לפנות קהל וכו'). עוד דבר שדומה בשדו"ב ללוט"ר הוא השימוש בצלפי לוט"ר (נשק מדוייק מאד אבל לטווחים קצרים מטווחי צלפים סטנדרטיים כשההתארגנות בעמדה היא חפוזה).
העבודה בשדו"ב איטית הרבה יותר היות ואין בן ערובה שאותו צריך לחלץ אלא אדם מסויים (או קבוצה מסויימת) שצריך להוציא מתוך קבוצת אנשים אחרת.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 26-03-2007 בשעה 17:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2005, 14:26
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
ראשית .. קיים הבדל משמעותי בין קורס לוט"ר של היחטיו"ת והפלסרי"ם לבין יחידות הימ"ס ..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מר בחור שמתחילה ב "רגע אז..."

למניהם .. ולא משנה כרגע אם מדברים על צה"ל ומשטרה ..
ההבדל בא לידי ביטוי בתוכן ההכשרה ובאופייה וכמובן באורכה ..
מה שכן אני יכול לומר .. שלגוף השאלה ששאלת קורס לוט"ר "בריח" מכיל בתוכו את כול מה שרצית לדעת .. ברמת הלוט"ר אם מדברים על יחידות מיוחדות כגון מסתערבים
לו"ז לש"ב וכ"ו נכנסות ביחד ..פרט לאימון בט"פ שקשור למג"ב
כמובן שאימון לש"ב מתבצע גם בגדודים ובשאר היחידות .. אך ההבדל בינו לבין לש"ב- לוט"ר הוא גדול ..אופיו מתבצע ע"י תול"ים שונים אך בעקרון זוהי גם לוחמה בשטח בנוי אך במידה מסויימת טיפה יותר מתוכחמת ..
בנוגע ללוחמה זעירה .. עוד ההכשרה שנובעת ומתבצעת אף היא בלוט"ר עצמו ..ישנם יחידות בצה"ל שעוברות אותה לא במסגרת לוט"ר אלא במסגרת הכשרה יעודית ..
לוחמה זעירה אם תשאל אותי באופן אישי היום מה למדתי ממנה התשובה שלי תהיה פשוטה .. פשוט קרב פנים מול פנים ולא משנה בעזרת מה .. נשק חם\קר .. ידיים {ז"א קרב מגע } ..!

ישן 14-01-2005, 10:51
צלמית המשתמש של יוסיפון

הייתי רוצה לתת לזה תשובה מקיפה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי troublesome שמתחילה ב "יש יחידות שעוברות גם לו''ז וגם לוט''ר?"

אבל מחוסר זמן תצטרך לנסות לחפש את המידע בעצמך.
חפש מידע על הארוע בבית משפחת שבו באיתמר. בארוע נהרגו בני המשפחה ומפקד כיתת הכוננות של הישוב יוסי טוויטו.
יש לי אסופת כתבות בנושא ואני אשתדל להביא אותה בהמשך היום (שימו לב לעריכות)
הכנתי לך משהו, שלחתי לצנזורה ואני מחכה לאישור פירסום

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 14-01-2005 בשעה 11:13.
ישן 14-01-2005, 11:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

הארוע בבית משפחת שבו באיתמר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "הייתי רוצה לתת לזה תשובה מקיפה"

בארוע שהתרחש בישוב איתמר ב20 ביוני 2002 חדר לישוב מחבל שהגיע מאחד הכפרים השכנים דרך אחד הואדיות שמוליך לישוב. חדירה זו התרחשה לאחר ששלושה שבועות קודם לכן חדר מחבל ליישוב ורצח שלשה מבחורי הישיבה התיכונית "חיצים" בעת ששיחקו כדורסל.
בסביבות השעה 21:15 ירה המחבל לעבר שלשה תושבים שצעדו ברחוב, פצע שניים מהם באורח בינוני וקל ואז פרץ לבית משפחת שבו במעלה הרחוב.
יוסי טויטו, מפקד כיתת הכוננות של היישוב, המתגורר בסמוך, חש לבית המשפחה ונרצח אף הוא בכניסה לבית מאש המחבל. בנוסף לטוויטו נהרגו האם, רחל, ושלושה מילדיה: נריה, צביקה ואבישי. שני ילדים נוספים, בן עשר ובת 13 נפצעו באורח קשה.
את הבית כיתרו חברי כיתת הכוננות של הישוב וניהלו אש עם המחבל דרך אחד החלונות. בהמשך הצטרפו אליהם כוחות צבא ומג"ב. לאחר שלא הצליחו לפגוע במחבל בירי מרחוק הוחלט על פריצה לבית.
בשלב זה עדיין לא אותר דרור שבו, אבי המשפחה. למפקדים בשטח היה ברור שכל בני המשפחה נמצאים בבית ושכולם נהרגו. לכן הוחלט על פריצה לבית.
כוח של הימ"ס (יחידת המסתערבים של מג"ב) שהוזעק למקום התכונן לפריצה, כשהתקרבו אל הבית הם זיהו את אחת הבנות בחצרו וקראו לה להתקדם לעברם.
רק לאחר כשעה ניתן האות והלוחמים פרצו לבית. הפריצה הייתה 'פריצה חמה' בלש"ב (בט"פ) הלוחמים השליכו רימונים, טיהרו חדרים בצרורות וכו'.
במהלך חילופי האש עם המחבל נפצעו שני שוטרים, האחד באורח בינוני והשני קל.
המחבל עלה לקומה השנייה בבית.
הכוח הצליח לחלץ תחת אש את שני הילדים הפצועים, שנלכדו בבית.
המחבל שניהל קרב יריות קפץ לבסוף מחלון הקומה השנייה, נורה, המשיך לרוץ ושוב נורה ונהרג (היה מתודלק היטב).
אחד מהקליעים או הרימונים שירו לוחמי הימ"ס פגע בבלון גז והצית אותו. כתוצאה מחילופי האש פרצה בבית שריפה, והוא עלה באש.
רק לאחר שכובתה האש חולצה מתוך הבית גופתו של ילד נוסף שלא נתגלה בשעה שכח הימ"ס סרק את הבית.
הפצועים פונו במסוק ובאמבולנסים לבית החולים תל השומר.
מפקד חטיבת שומרון, אל"מ יוסי אדירי, אמר באותו לילה ל-ynet "המחבל לא הצליח לפגוע בשני ילדים, שהסתתרו מתחת למיטה".
מתחקיר האירוע הסתבר שהעבודה בלש"ב גרמה לנפגעים, הילדים שהסתתרו כנראה בבית ולא נפגעו מירי של המחבל נפגעו מרסיסי רימון ומהשריפה, גם בגופות של אלו שנרצחו ע"י המחבל נמצאו רסיסי רימונים (ככל הידוע המחבל לא השליך רימונים כלל).
כל בני המשפחה שהיו בתוך הבית נפצעו באירוע.

ישן 15-02-2007, 22:12
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי AirZone שמתחילה ב "תשובה הגיונית...חחחח"

כתוצאה מפעילות הימ"ס נהרג ודאית אחד הילדים, ובנוסף אחת הילדות שהסתתרה בתוך ארון שוכנעה ע"י הצוות לרוץ לעברם (למרות שהיה ברור שהיא צריכה לעבור מול פתח חדר האמבטיה שבו היה המחבל), למרות שהילדה סירבה ואמרה להם שהמחבל בחדר האמבטיה הם אמרו לה שתרוץ לעברם - בזמן שעברה מול הפתח היא חטפה צרור מהמחבל, ונפצעה קשה.

למרות כל המלחמה שהתנהלה בתוך הבית המחבל הצליח לקפוץ מאחד החלונות ולברוח, ונהרג לבסוף עקב התקלות מקרית שלו עם כוח אחר שהיה בהתארגנות לקראת הגעה למבנה.

גם לאחר שהמחבל נהרג המשיכו הימ"ס "לטהר" את הבית, ובסופו של דבר הבית עלה כולו באש.

מקרה עצוב ומזעזע, יש סרט וידאו שצולם בשטח בזמן האירוע, ומקבלים ממנו הרבה תובנות לגבי מה לא היה בסדר באירוע.

ישן 16-02-2007, 12:09
  _SlasH _SlasH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.04

לא קראתי את כל התגובות אבל אני אגיב לפי מיטב ידיעתי.

בתור אחד שעבר קורס לו"ז, אני יכול להגיד עליו המון אבל אקצר את זה..

הלו"ז הוא פחות או יותר תחום בתוך הלוט"ר. הלו"ז מתעסק רק בענייני הפריצה לבית, התנועה בתוך הבית תוך כדי טיהורו (על יבש או על רטוב תלוי באינדיקציה), איך נכנסים לחדרים, איך עולים קומות, כל מיני סוגי תנועות בתוך הבית, פתיחה של כל מיני שטחים סמויים ועוד ועוד ועוד..

אתה יכול להבין שזה בעצם משהו מאוד מאוד ספציפי..בתוך הבית עצמו, בדרך כלל יבוצע עם 4-5 חיילים בתוך הבית. אגב, זה כולל בתוכו את הירי לו"ז המהולל מהסטרנום שלאחרונה אמרו לי שיצא מהתו"ל כי הוא דבילי פשוט מהסיבה שאם אתה נכנס לבית בדרך כלל זה יהיה עם קרמי ולא יהיה לך סטרנום להישען עליו. אבל יש עמידת מוצא אחרת שמאוד דומה לרגילה רק עם מעט שינויים...אם מישהו יתעניו אפרט.

הלש"ב זה יותר התנועה ברחוב, איך נעים מבית לבית, איך מחפים לכל המרחב, תנועה מצל לצל לדוגמא, שימושים של תאורות רחוב, סוגי בניינים שונים וסגירתם וכו' וכו'

לוט"ר זה עניין יותר אגרסיבי, משולב אקדחים, פריצות חמות מכל מיני מקומות לא שגרתיים, ניטרול מקרוב..זה רק מידע כללי עדיין לא עברתי או משהו

ממה שאני יודע, לש"ב עובר כל חי"רניק - כמובן שברמות שונות תלוי באיזה יחידה אתה.
לו"ז עוברים כלל היחס"רים אך ה"עורב" והחה"ן עוברים הכשרה יותר ממושכת בלו"ז מכיוון שפלס"רים עוברים 3 שבועות לוט"ר באדם מה שלא עושים ה"עורב" והחה"ן.
כמו כן יש גם מחלקות יעודיות בחלק מהגדודים שעוברות התמחות לו"ז יחד עם ה"עורב"\חה"ן של החטיבה וכמו כן מכשירות מש"קי לו"ז משלהם.

ישן 16-02-2007, 12:26
צלמית המשתמש של יוסיפון

אהמממ... לא ממש מדוייק
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי _SlasH שמתחילה ב "לא קראתי את כל התגובות אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי _SlasH
לא קראתי את כל התגובות אבל אני אגיב לפי מיטב ידיעתי... זה רק מידע כללי עדיין לא עברתי או משהו... ממה שאני יודע...

אולי כדאי שכן תקרא את התגובות למעלה ולא תנפיץ.בלו"ז יש הרבה מאד התייחסות לעבודה בחוב ותנועה מבית לבית. לא רק בלש"ב. יחד עם זאת, אין הרבה הבדל בין עבודה ברחוב בשיטות השונות: לו"ז, לוט"ר ולש"ב.
בלו"ז מתקדם יש הרבה התייחסות לעבודה עם נשק משני (אקדח).
הירי מהסטרנום נוצר רק בגלל הקרמי שמונע כניסה לשקע כתף. בבט"פ ניסו להתמודד עם הביעה התנוחה שזכתה לכינוי 'ירי מג"ב' שבה הקת שעונה על האמה. בלו"ז ניסו את הירי מהסטרנום. נכון להיום אין ממש תו"ל. השאיפה היא להיכנס הכי קרוב לשקע כתף. כבר ראיתי אפודים קרמיים שבהם הוסף פאוץ' או בליטה עליהם משעינים את הקת.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 16-02-2007 בשעה 12:27. סיבה: שגיאת כתיב
ישן 16-02-2007, 19:45
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05

לא רוצה לשים כותרת של "תיקונים, שיפורים וכו'", רק אתרום ממה שאני יודע.

דבר ראשון - מגלן לא עוברים קורס לו"ז ולא קורס לוט"ר. הכשרות הלוחמה מתבצעות ביחידה, ע"פ תו"לים של היחידה, הניסיון שלה והידע שיש במחלקת הלוחמה.

ע"פ מה שאני מכיר לו"ז היא שיטת עבודה הרבה מאובטחת שדורשת מעטפת יותר רצינית של אבטחה, תצפית וחיפויים. כל תנועה מתבצעת אחרי שנפתח "מסדרון" מאובטח לתנועה ואחרי שהשטח נוקה על ידי תצפית. בלו"ז עובדים עם מה שנקרא ארגזי אבטחה. בקיצור - שיטה יותר מאובטחת ושקטה, על כן היא יותר איטית ודורשת כח גדול יותר.

לוט"ר - שיטת עבודה בהתמודדות עם כוחות מחבלים בתור מבנים. כל מה שקשור לפתיחת מבנה, ניקוי חדרים ותנועה מאובטחת ברחובות אורבניים תוך אבטחה בעיקר לקרוב.

לש"ב - דומה ללוט"ר אבל כמו שאמר יוסיפון יוצא החוצה מהחדר ומהמבנים ומתווה תו"ל ללוחמה בשטח בנוי כגון קאסבות ורחובות עירוניים. מעבר בין בתים, מעבר ברחובות וכו'.

לוט"ר ולש"ב עקרונית לא דורשים מעטפת ישירה (כגון תצפית או ארגזי אבטחה), זאת למרות שבד"כ תהיה תצפית מלווה במתווה של רחובות או ערים. לו"ז איננו מתייחס רק לשטחים בנויים, כל שטח שעשוי להיות מאוים או שטח שתתבצע בו עבודה ייעודית כלשהיא שדורשת ארגז מאובטח ידרוש טכניקות לו"ז.
'Choose life, choose a job, choose a career, choose a family, choose a fucking big television. Choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments, choose a starter home, choose your friends. Choose leisure-wear and matching luggage. Choose a three-piece suite and higher purchase and a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on a Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pishing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you've spawned to replace yourself. Choose your future, choose life. Choose Canon.
Canon 350D Gripped
Sigma 17-70 2.8-4.5
Sigma 70-300 APO DG Macro
LowePro Orion II

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:09

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר