לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2006, 20:19
  סער15 סער15 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סער15 שמתחילה ב "כמה שאלות"

אוקי ועכשיו שאלות לכאלו שמבינים ממש בקונג פו ויש להם זמן להסביר לי:

1)אני ממש רוצה להרשם לקונג פו, זה נראה לי האומנות לחימה הכי שווה בגלל כל הסגנונות אבל העינין של הסגנונות ממש מבלבל אותי, למשל חלק אמרו לי שאתה מתחיל באותו סגנון ואז עובר לסגנון אחר מה שאני לא מבין שעם זה כמו חגורות למשל מתחיל בלבנה ועולה או מה?

2)מה ההבדלים בין הסגנונות( הידועים הבסיסים שיש בארץ עגור, גמל שלמה) מישהו יכול לכתוב לי את הסגנונות שהוא יודע שיש בארץ ומה ההתמחות של כל אחד?

3)איזה סגנון הכי יתאים לי עם אני רוצה להשתמש הרבה בקפיצות ובעיטות בעיקר (הרוב אמרו לי עגור ואולי נמר ואם גם אתם אומרים ככה מה ההבדל ביניהם)?

4)עוד שאלה רוב הסירטונים שאני רואה באינטרנט על קונג פו זה יותר "ריקודים" עם תנועות מאשר מכות והשאלה האם מלמדים אותך את הסגנון כ"ריקוד" עם תנועות ואז אתה משתמש בזה בקרב או משהו אחר?

5)והאחרון בשאלות הכלליות זה כמה זמן בערך לוקח ללמוד סגנון?

6)ועכשיו שאלה על הנשקים: לכל סגנון יש נשק משלו או שיש נשקים ששיכים גם לסגנונות אחרים?
חזרה לפורום
ישן 01-11-2006, 22:10
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
אנסה לענות לפי מה שאני יודע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סער15 שמתחילה ב "כמה שאלות"

1. זה תלוי בעיקר בגישה של המורה. יש מקומות שיתמחו בסגנון אחד, ויאמינו הדרך שבה את צריך להתמקד בסגנון אחד בלבד. רואים את זה בהרבה מועדונים של קונג פו ווינג צ'ון, עגור לבן של צחי שוחט, גמל שלומי דרומי של טל ספיר, ויש עוד...
לעומת זאת יש מי שיאמינו בדרך שבה צריך לדעת מספר סגנונות, ולמעשה כל סגנון משלים אחד את השני, למשל אפשר לראות את זה אצל ירון בנימני, רועי שחק ויש עוד הרבה כאלה...
בקשר לעניין של החגורות גם זה תלוי בגישה של המורה, יש כאלו שידרגו את התלמידים שלהם על ידי חגורות, ויש כאלו שילמדו על אותה מתכונת רק בלי החגורה.

2.בארץ יש המון סגנונות קונג פו (עגור לבן, גמל שלומה דרומי\צפוני, וינג צ'ון,בה גואה, הואנג גאר, שאולין שעצמו מתחלק למס' סגנונות, דרקון, וזה רק מה שעולה לי עכשיו בראש,יש עוד המון סגנונות בארץ ). כדי לא לבלבל אותך הכי טוב כדי להכיר את הסגנונות השונים זה למצוא אתרים טובים שיש בהם מידע על סגנונות ספציפיים שאתה רוצה לבדוק ובדרך כלל שם תמצא הרבה מידע, ואם לא מספיק תמיד תוכל לשאול את המורה או מישהו אחר שמבין מספיק בשיטה.
ואם אתה שואל את זה כדי למצוא מקום ללמוד בו קונג פו הייתי ממליץ לך לבדוק קודם איזה אפשרויות יש באיזור שלך ולבדוק אותם, כדי לחסוך מאמץ לשווא.

3. אני חושב גם שעגור לבן יכול לענות על הדרישות האלה, אבל לפי מה שאני יודע נמר דווקא לא יתאים, כיוון שהוא סגנון יותר סטטי - יותר מחובר לאדמה עם הרבה שימוש בכוח פיזי וסגנון יותר "כבד". אבל פה אני ייתן כבר למי שמבין יותר ממני לדבר...

4.מה שאתה רואה בסרטונים באינטרנט שנראה כמו ריקוד אלו למעשה הפורמות, הקאטות של הקונג פו. הפורמה שהיא מילה בסינית מקבילה למילה קאטה שהיא ביפנית, שזה למעשה תבנית של רצף תנועות שיש להם מטרות שונות, ולאנשים דעות שונות בקשר למטרות הפורמות\קאטות.
כמו שהסגנונות קונג פו יכולים להיות שונים מאוד זה מזה, כך גם הפורמות שלהם, יש סגנונות שהפורמות שלהם יראו יותר כמו ריקוד, ויש כאלו שידגישו יותר את המכות ובפחות את היופי הריקוד, שדרך אגב אלו תנועות של הגנה והתקפה.

5. זו שאלה מאוד אינדבידואלית, זה תלוי בתלמיד,במורה, ובשיטה. ואני מניח שכמה שיש בשיטה יותר סגנונות כך זמן הלימוד לסגנון יהיה קצר יותר, באופן יחסי כמובן.

6. כשתלמד סגנון מסויים, תלמד גם את הכלי נשק שלו. ובהחלט יש סגנונות שמשתמשים באותם כלי נשק, אך גם יש סגנונות עם כלי נשק יחודיים רק להם.

השתדלתי לענות לך על השאלות מהידע המצומצם שיש לי בקונג פו, מקווה שעזרתי.
ניר

חזרה לפורום
ישן 02-11-2006, 13:53
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סער15 שמתחילה ב "גדרה זה ליד רחובות. ועל מה..."

איקידו זו אומנות לחימה רכה, כלומר אומנות שבה השאיפה היא להשתמש בכמה שפחות כוח, ולהשתמש בכוח היריב נגדו. באיקידו לא משתמשים במכות כל שהן, אלא בהטלות, בריחים וכו'.
תוכל לראות סרטוני איקידו פה: http://www.youtube.com/results?search_query=aikido
איקידוקות(לוחמי איקידו ביפנית) ברמה גבוה, אני חושב מחגורה שחורה משתמשים בהאקמה שאלו מכנסיים רחבים בצבע שחור, כשהאיקידוקה עומד או לא זז הרבה זה נראה כמו חצאית אך למעשה אלו מכנסיים רחבות מאוד שבין היתר נועדו להסתיר את תנועת הרגליים. אפשר לראות את זה בסרטון שנתת.

לשאלה השנייה - אם משתמשים בקונג פו ברצפים של בעיטות זה תלוי בסגנון, וכן יש סגנונות שבהם משתמשים בהרבה בעיטות ואם ברצפים זה תלוי בסיטואציה או אם זה בתרגיל מסויים שמתאמנים בו.

בקשר ללחימה בהרבה אויבים - קודם כל אל תלמד מסרטים, אחרי הכל זה סרט שסך הכל נועד למשוך צופים וכך לעשות כסף. זה לא סרט לימודי או משהו דומה... אם אתה לא יודע למעשה כל אמן לחימה באשר הוא יודע שלחימה מול כמה יריבים היא קשה ביותר ודורשת מיומנות גבוהה מאוד בלחימה, כמובן שזה תלוי בהרבה משתנים. בקשר למה שראית בסרט שג'ט לי הביס אין סוף יריבים בקלות אז פשוט תקבל את זה כעובדה שזה לא מציאותי, ולא משנה מה תלמד אף אחד לא יוכל להתמודד עם כמות כזו של יריבים(אלא אם יש לך טנק או משהו בסגנון ) , שוב... זה רק סרט.

אם אתה כל כך רוצה ללמוד בעיטות ברמה גבוה אולי תעזוב את הסרט של הקונג פו ותנסה טאקוונדו? שם תוכל ללמוד הרבה בעיטות, מכל הסוגים, וגם בעיטות כמו שאתה רואה בסרטי הקונג פו. אם אתה רוצה יותר מידע על טאקוונדו תגיד ואני יעזור לך...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר