לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2006, 18:57
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
בית קק"ל...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "החאן/משלט מול מושב משמר השבעה ?"

בדרך לירושליים בסמוך למשטרת בית דגון. משלט בית קק"ל היה מבנה בן מספר קומות אשר ישב על הדרך מיפו. שימש כמעין קלי-ברק למתקפות הערבים כאשר התנועה למעשה הועברה לדרך המושבות המאולתרת שעברה בעורפו בסמוך לאיזור תחנת הדלק שבכביש גהה היום. הבית זכה למספר מתקפות של חביות נפץ שהיו מגולגלות אליו וכך כורסם עוד ועוד.
הפרדס עליו נבנה נרכש ע"י קק"ל בשנות ה30 והוחלף עם אדמתו של ערבי באיזור נחלת יהודה. הערבי בנה במקום בית חרושת לסיגריות. בחלוף השנים נמכרו הפרדס והבית ליהודי אמריקאי אשר כעבור מספר שנים מכרו שנית לקק"ל.

בימי המלחמה רשמו אנשי הפלמ"ח לאנשי החי"ש שהחליפו אותם שיר על הקיר שפזמונו היה משהו כמו: הזהר איש חי"ש - חבית מטען כבר על הכביש... [בכדי לרומם את המורל שלהם כמובן]

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 02-11-2006 בשעה 19:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2006, 19:38
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
תוספות והשלמות:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בית קק"ל..."

דרך הבטחון העוקפת יצאה משכונת התקווה מאיזור הכניסה המזרחית. היא חלפה בינה לבין שכונת עזרא. חצתה את מסילת הברזל למקווה ולחולון ומשם דרך דרך הפרדסים למולדת. ממולדת התחברה הדרך לכביש בית דגן- נחלת יהודה

היהודי האמריקאי שקנה את הבית נקרא שוגלמן, הוא מכרו ב1939 לקק"ל שהחכירה אותו לקבוץ מעלה החמישה. מהחלטת החלוקה עד 1/48 ישבו במקום אנשי הפלמ"ח שהעבירוהו לאנשי גבעתי. כנגד חביות הנפץ נחפר מוצב מאחרי הבית.

שתי התקפות רציניות של הכנופיות על הבית נהדפו והאיזור שוחרר ב4/48 במבצע חמץ

... אבל את מילות השיר, אני לא מוצא!

[וחוץ מזה, איך פותרים את חידתו של תחילתו של סוף השבוע מבלי שנפתרה חידתו של אמצעיתו?]
ישן 03-11-2006, 12:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אתה צילמת את האנדרטא (ושרידי בית הבאר לידה)
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה בודק את הבנת הנקרא שלי?"

אני מדבר על המוצב שהיה מדרום מערב, ממש על גדר המכון של היום, ואשר עכשיו יש בה אתר בניה. לא שרד הרבה או בכלל משהו מהמוצב, אבל הוא היה שטח פראי - עכשיו בכלל לא נותר שם כלום.

אגב: דרך הביטחון המשיכה גם דרך שטחי מכון וולקני המערבי (הגבעה שעליה עמד בית אבו ג'בן) והתחברה לכביש צומת בית דגן-ראשון ליד תחנת פז ומדרום לה, היכן שפונים היום לבסטה הגדולה של הפירות והירקות. על רכס הכורכר ממערב לשם שרד בית בטון ועליו עמדה בולטת (שסטום של צינור שפט שעבר שם) ושממנה היה קשר באיתות לחוסמסה, לפי האגדה עפ"י תליית צבעי כביסה!

ישן 03-11-2006, 11:22
  לבני מנהל לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אז עוד תוספת קטנטנה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "תוספות והשלמות:"

בעניין "דרך הבטחון" - הדרך הנ"ל עברה היכן שממוקמת היום שכונת מגורים חדשה על חולות "חוסמסה" שבחולון ומשם לכוון חולות מולדת כדבריך, בקטע קטן שבו עדיין עובר הכביש המקורי (אני מקווה שכך היות ולאחרונה ביקרתי שם לפני כשלוש שנים) עדיין ניצבות שורות של חביות גדולות וחלודות שהונחו שם ב 48 במטרה למנוע את כיסוי הכביש בחולות נודדים...

עד לפני שנים אחדות החביות הללו עוד היו שם ואני מקווה שייצא לי אולי בקרוב להגיע לאיזור ולבדוק...
עוד באותו איזור - מאחורי "ימית 2000" ניצב מיגדל מים עם מבנה ישן הצמוד אליו - מגדל זה אשר לפי מיטב ידיעתי מופיע על סמלה של העיר חולון שימש כבסיס איתות של ה"הגנה"....

מה שמאוד יפה הוא שלאט לאט רבותי אנחנו "ממפים" פה את הדרך הישנה לירושליים ! אני חושב שזה יכל להיות יופי של פרוייקט !!!

ובאותו עניין - אולי למישהו יש צילום של "גשר ביילי" אשר היה ממוקם בשעתו ליד משמר איילון?....
ישן 03-11-2006, 13:34
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
אם תסבירו לי בבקשה כיצד שותלים תמונה בפורום ,אשתול תמונה של
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז עוד תוספת קטנטנה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
בעניין "דרך הבטחון" - הדרך הנ"ל עברה היכן שממוקמת היום שכונת מגורים חדשה על חולות "חוסמסה" שבחולון ומשם לכוון חולות מולדת כדבריך, בקטע קטן שבו עדיין עובר הכביש המקורי (אני מקווה שכך היות ולאחרונה ביקרתי שם לפני כשלוש שנים) עדיין ניצבות שורות של חביות גדולות וחלודות שהונחו שם ב 48 במטרה למנוע את כיסוי הכביש בחולות נודדים...

עד לפני שנים אחדות החביות הללו עוד היו שם ואני מקווה שייצא לי אולי בקרוב להגיע לאיזור ולבדוק...
עוד באותו איזור - מאחורי "ימית 2000" ניצב מיגדל מים עם מבנה ישן הצמוד אליו - מגדל זה אשר לפי מיטב ידיעתי מופיע על סמלה של העיר חולון שימש כבסיס איתות של ה"הגנה"....

מה שמאוד יפה הוא שלאט לאט רבותי אנחנו "ממפים" פה את הדרך הישנה לירושליים ! אני חושב שזה יכל להיות יופי של פרוייקט !!!

ובאותו עניין - אולי למישהו יש צילום של "גשר ביילי" אשר היה ממוקם בשעתו ליד משמר איילון?....

אימי ז"ל מצולמת על רקע מגדל המים במולדת ב 1936 עם קבוצת חברי ההגנה .

ישן 03-11-2006, 13:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אז ככה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "אם תסבירו לי בבקשה כיצד שותלים תמונה בפורום ,אשתול תמונה של"

בלי להסתבך יותר מדי:

1. דואגים לכווץ את התמונה (תיצור עותק שלה בתיקיה אחרת - אל תכווץ את המקורית) למשקל של פחות מ 250K (לדוגמא: פותחים אותה דרך microsoft office picture manager - בוחרים שם את edit picture, בוחרים בתפריט שנפתח: compress מסמנים את האפשרות document לוחצים אישור ואז שמירה)

2. בתחתית חלון כתיבת ההודעה יש לינק "לחץ להעלאת קובץ". נפתח חלון שדרכו מחפשים את התיקיה במחשב שלך שבה נשמרה התמונה מגיעים אליה ועושים על הקובץ לחיצה כפולה בעכבר ואחרי זה "העלה קבצים" אחרי כמה שניות כאשר מופיעים פרטי הקובץ בראש החלון, לוחצים על "הוסף תמונה" משמאל לפרטים ואז בגוץ ההודעה תופיע כתובת וכל מה שנותר הוא לשלוח את ההודעה כרגיל.

ישן 04-11-2006, 10:49
  שפירא-מאיר שפירא-מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי עמי60 שמתחילה ב "לא יעבור הרבה זמן ושודדי מתכות יעקרו את השלט ויגנבו את עמודי הברזל"

אבי היה מפקד עמדת בית החרושת לספירט במה שהיום צומת חולון והם היו בקשר עם בית קקל בצומת בית דגן במלחמת העצמאות.

מי שהיה איתם בקשר עין הם השומרים במצודה הטורקית (אחת מ-17) על הגבעה מול המכון המטאורולוגי שם היום מוסך לכלי רכב, במצודה גם באר מים.

עץ השקמה בכניסה לחולון שהועבר ממקומו, לא היה הסמל החולון, גם לא העץ ליד הקיוסק ברחוב שנקר שמהעיריה מצביעים עליו. ההצבעה עליו היא הונאה כדי לחפות על המעשה השלילי שלהם כאשר עקרו את העץ המקורי כדי להרחיב את הכביש בסוף שדרות ירושלים, זהו העץ שכונה על ידינו "שושנה" (על שם שושנה שנתפסה מתנשקת עם בחור ליד העץ בשנות השישים) והוא היה נראה בדיוק כמו בציור הסמל של חולון.

חוקר את כרתים מ-1990
מדריך I.A.T.M. באירופה
מנהל פורום טיולים לכרתים בעברית
www.agenda.co.il/686

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:38

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר