לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2005, 23:13
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
כתבה גזענות בישראל

התפטר נהג אגד שקרא "כושי" למאבטח אתיופי

הנהג הודיע על התפטרותו אחר הצהריים בעקבות פרסום התקרית שבמהלכה צעק לעבר מאבטח, עולה מאתיופיה, שביקש לערוך בדיקה ביטחונית: "אני לא מכניס כושים לאוטובוס". המאבטח זעם: "באתי להגן על חייו והוא אמר לי להיכנס דרך החלון". באגד החליטו בעקבות בדיקה להשעות את הנהג מעבודה - והוא החליט להתפטר מרצונו

"כושי, מי עשה אותך מאבטח? אני לא פותח לך את דלת האוטובוס", את המילים הקשות האלה ספג אתמול אבי צגאי, בן 32, עולה מאתיופיה העובד כמאבטח באוניברסיטה העברית בירושלים. הדובר היה לא אחר מאשר נהג "אגד" בקו 30. הסיפור התפרסם הבוקר (יום ד') ב"ידיעות אחרונות".
אחר הצהריים חלה התפתחות בפרשה - נהג האוטובוס שהיה מעורב בתקרית, הגיע למשרדי "אגד" בירושלים והודיע על התפטרותו, לדבריו בשל הבושה שאחזה בו. האיש עובד 10 שנים כנהג בקווים העירוניים בירושלים. ב"אגד" הובע סיפוק רב ממהלכו זה של הנהג.

התקרית המכוערת התרחשה אתמול סמוך לשעה עשר וחצי בבוקר. אבי צגאי, אחד המאבטחים של האוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים, עצר את האוטובוס לפני כניסתו למתחם האוניברסיטה. מדובר בנוהל בדיקה שגרתי, שבמסגרתו סורק המאבטח את האוטובוס לפני כניסתו לאוניברסיטה. אבל שום דבר לא היה שגרתי בבדיקה הזו.

צגאי ביקש מהנהג לפתוח את דלת האוטובוס לצורך הבדיקה, אבל הופתע כאשר הנהג סירב להכניס אותו פנימה. "כושי, מי עשה אותך מאבטח?" צעק הנהג לעבר המאבטח ההמום. "אני לא פותח לכושים את הדלת. תיכנס מהחלון. אתה אפס, מי שם אותך כאן".

"הייתי בהלם", סיפר צגאי. "הוא נופף בידיים ואיים להרביץ לי. הזעקתי את אנשי האבטחה, אבל הוא לא רצה לפתוח את הדלת. בינתיים הנוסעים התעצבנו, אז הוא פתח עבורם את הדלת, והם הלכו ברגל לאוניברסיטה.

צגאי, אב לארבעה ילדים, היה המום ונזעם. "אני לא מאמין שהוא אמר לי את זה. שירתתי בצבא בגולני, אני חלק מהמדינה הזו. באתי לבדוק את האוטובוס כדי להגן ולשמור על הנהג הזה ועל הנוסעים. זה המקצוע שלי, והוא התנהג אלי בצורה גזענית. אני לא פחות טוב מהאחרים. אני שומר עליו ועל הנוסעים. אני לא מתכוון לשתוק על כך ואגיש נגדו תביעה".

ב"אגד" הודו אתמול כי הנהג אכן אמר את הדברים במהלך ויכוח עם המאבטח. דובר "אגד", רון רטנר, מסר כי המאבטח עצר את האוטובוס

במקום מרוחק מעמדת הבדיקה, ובעקבות זאת התפתח ויכוח ביניהם שבמהלכו אמר הנהג מילים בעלות אופי גזעני. עם זאת ב"אגד" אומרים שמאוחר יותר הנהג התנצל בפני המאבטח

"הנהג יוזמן לבירור, ואם נצטרך, נשפוט אותו בחומרה. אין מקום לחוסר איפוק על רקע אתני כפי שהפגין הנהג. יש לנו נהגים ונוסעים אתיופים רבים, ואנחנו מקבלים אותם בברכה", נמסר מ"אגד" בתגובה ראשונה.

אחר הצהריים הוחלט ב"אגד" להשעות את הנהג: "בתחקיר שערכה ועדת הפיקוח של אגד, התגלה כי הוא שגה בגישתו כלפי המאבטח. כינויי הגנאי על רקע אתני היו מעליבים, מיותרים ובלתי נסבלים. הם הסבו נזק כבד מאוד לאלפי נהגי "אגד" אשר עשרות מהם נמנים על בני העדה האתיופית ובוודאי שאינם משקפים את גישת הנהגים באגד. ועדת הפיקוח של אגד המליצה לאחר תחקיר ראשוני – להשעות את הנהג מעבודתו עד גמר ההליכים המשמעתיים שיינקטו כנגדו – הליכים אשר גם עלולים להסתיים בפיטוריו". כאמור - לבסוף הודיע הנהג על התפטרותו.

זו איננה הפעם הראשונה בתקופה האחרונה שבה מעורבים נהגי אגד בהתבטאויות על רקע גזעני. לפני מספר חודשים התפרסם ב-ynet סיפורה של עולה מחבר העמים , שטענה כי נהג אגד קילל אותה ואמר כי "כל הרוסיות זונות".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:45

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר