לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2006, 18:03
  דובדבנצ'יק דובדבנצ'יק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
שב"כ - בבקשה תעזרו לי...

אהלן....
תיראו, אני עוד לא התגייסתי....החלום שלי זה לעבוד בשב"כ.
אני יותע שכידי להגיע לשם צריך לשרת ביחידה קרבית ולהיות בעל רקע פיקודי או קצין.
אבל יש לי כמה שאלות לגבי זה:

1.האם זה משנה איזה קרבי הם מתכוונים?כי רשום באתר(תנאיי קבלה)מסלול הכשרה קרבית לא יותר.
2.זה משנה איזה רובאי יש לך? אפילו אם אני בחיל הים עם רובאי 02?
3.שמעתי שלא חייב לצאת לקצונה כידי להגיע לשב"כ אם אני בעל רובאי 07, זה נכון?
4.אני לא יודע לאיזה יחידה להיתגייס כידי שיעזור לי להגיע לשם בצורה טובה, אולי מודיעין שדה חשבתי,
כי זה גם קרבי וגם איסוף מודיעין, מה אתם חושבים?
בקיצור תעזרו לי עם הדבר הזה, אני פשוט לא יודע מה לעשות - אני נחשב בעצם לבן יחיד ואני בדילמה מה עליי לעשות(בישביל שב"כ אני יכול לעשות הכל)

מקווה שתעזור לי, תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2006, 18:14
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דובדבנצ'יק שמתחילה ב "שב"כ - בבקשה תעזרו לי..."

1. זה לא משנה איזה קרבי. אבל הכוונה היא כאן לרמת הרובאי ולא המיקום שלך בצבא. מכיוון ש07 של גבעתי הוא אותו 07 של הנח"ל.
2. כן זה משנה. אנשים עם רובאי גבוה עדיפים.(מה תעדיף לוחם עם רובאי 03 או קצין עם012 ) בקשר לחיל הים אני לא יודע.
3. לא חייבים להיות קצינים. אבל זה עדיפות כמו כן לתפקיד פיקודי (ראה ערך סמ"בים או סרג'נטים או אפילו מ"כ)

דבר נוסף, אם השב"כ יכיר אותך מהמלצות. אז הוא ירצה אותך גם אם אתה רואה בעין אחת. כי לא כל התפקידים בשב"כ הם "קרביים" יענו בשטח. יש הרבה תפקידים "מאחורי הקלעים" שהתפקיד הוא לרוב מודיעין וניתוח מודיעין.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 04-11-2006, 16:31
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
חיפוש קצר, ולא היית מוצא היגיון לפתוח את האשכול .
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דובדבנצ'יק שמתחילה ב "שב"כ - בבקשה תעזרו לי..."

הייתי מציע לך לעיין באתר של השב"כ , שם תקבל את כול התשובות שאתה צריך לדעת , מעבר לזה כאן לא יוכלו לפרט לך יותר .

https://www.shabak.gov.il/mod/

תנאי הקבלה

מי יכול להתגייס לשב"כ?
לאחר שרות צבאי או פטור משרות צבאי עפ"י חוק ובכפוף לעמידה במבחני התאמה לתפקיד ומעבר בדיקת התאמה ביטחונית.

האם חייבים להיות אזרח ישראל כדי להתקבל לעבודה בשב"כ?
כן. כך קבוע בחוק

האם ישנה מגבלת גיל לעבודה בשב"כ?
לא, המועמדים נבחנים עפ"י כישורים ,יכולות אישיות, והתאמה לתפקיד.

האם השכלה אקדמית הנה תנאי הכרחי לקבלה לשב"כ?
ככלל לא. ישנם תפקידים בהם השכלה אקדמית הינה תנאי הכרחי בשל דרישות התפקיד. לתפקידים אלו יכולים להגיש מועמדות בעלי תואר רלוונטי לתפקיד המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בלבד. ישנם מסלולי הכשרה בשב"כ הכוללים לימודים אקדמאיים.

אילו מקצועות כדאי ללמוד באוניברסיטה כדי להתקבל לשב"כ?
אין באפשרותנו להמליץ על מסלול לימודים ספציפי. בשירות מגוון תפקידים ועיסוקים וכל המועמדים נבחנים עפ"י כישורים יכולות אישיות והתאמה לתפקיד.

האם עישון סמים בעבר עלול למנוע הצטרפות לשב"כ?
התרבות הארגונית של עובדי שירות בטחון כללי אוסרת שימוש בסמים מסוג כלשהו. התנסויות קודמות בסמים אינן פוסלות על הסף מועמדים לעבודה וכל מקרה נבחן לגופו של עניין.

האם ניתן להתקבל לשירות אם יש לי רישום פלילי?
כל מקרה נבחן לגופו של עניין.

האם מועמד אשר התראיין בעבר וקיבל תשובה שלילית יכול להגיש מועמדותו בשנית?
ככלל כן. יחד עם זאת, מועמד שקיבל תשובה שלילית לתפקיד מסוים, תיבחן מועמדותו לתפקיד זה בשנית, בחלוף לפחות שנתיים.

תהליך הגיוס

האם כל מועמד מקבל תשובה?
לצערנו לא. בגלל ריבוי פונים רק הפונים המתאימים נענים.

האם ניתן להגיש מועמדות למס' תפקידים בשב"כ?
כן, הגשת מועמדות נעשית באמצעות מילוי טופס הגשת מועמדות באתר האינטרנט, סימון התפקיד הרלוונטי מתוך רשימת התפקידים ובחירת עדיפות התפקיד.

כמה זמן אורך תהליך הגיוס לשב"כ ?
תהליך המיון והגיוס אורך בממוצע כארבעה חודשים. התהליך יחודי וכולל סדרה של ראיונות, מבחני התאמה, בדיקת התאמה ביטחונית, בדיקות רקע, בדיקת פוליגרף ובדיקות רפואיות.

אילו בדיקות רפואיות צריך לעבור על מנת להתקבל לשב"כ?
על פי הקבוע לגבי עובדים במדינה על המועמד לעבודה לבצע בדיקות רפואיות בטרם יקלט לעבודה. בנוסף, לצורך קליטה לתפקידים ייחודיים בשב"כ ידרש המועמד לבצע בדיקות רפואיות ספציפיות לתפקיד, כפי שיפורט בתהליך הגיוס.

מבחני התאמה

- האם כדאי לי להתכונן לקראת מבחני המיון במכון המיון?
אינך צריך ללמוד חומר מסוים לקראת המבחנים. עליך להשתדל להיות במיטבך, להגיע בזמן ולאחר מנוחה מתאימה, כדי שלא תהיה עייף במהלך היום. המבחנים נמשכים בדרך כלל יום שלם, במהלכו מוגשת שתייה. במהלך היום ניתנות מספר הפסקות, במהלכן ניתן לאכול, לעשן ולטלפן. עליך להביא איתך תעודת זהות ותמונת פספורט עדכנית.

האם כל הנבחנים במכון עוברים מתכונת מבחנים זהה?
לא. מתכונת המבחנים נקבעת על-פי דרישות התפקיד אליו אתה מועמד, ועל כן יכול להיות שלתפקידים שונים יידרשו המועמדים לעבור מבחנים שונים ושמשך יום המבחנים יהיה שונה בהתאם.

האם כשאני בא למבחנים כדאי לדווח על מחלה או קושי מסוים?
בהחלט כן. אם יש גורם מסוים המפריע לך או עשוי להקשות עליך את ביצוע המבחנים, עליך לדווח על כך בתחילת היום לבוחנים. אם יש לך מגבלה מסוימת, יתכן וניתן יהיה להתחשב בכך. אם עברת אבחון לליקוי למידה לקראת בחינות הבגרות או לקראת בחינות הקבלה לאוניברסיטה, ובאבחון ניתנו המלצות להקלות או לתנאי בחינה מיוחדים, יתכן כי ניתן יהיה להתחשב באבחון זה גם במבחנים שתעבור במכון המיון. עליך להעביר את דו"ח האבחון לאיש הקשר שלך במחלקת גיוס בראיון הראשוני.

https://www.shabak.gov.il/MOD/shelotg/shelot.htm

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר