לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2006, 18:29
  mr. nice mr. nice אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
לפעמים אני חושב שהצבא רק יבזבז לי את הזמן:\

כל כך רציתי ללכת לעתודה אבל זה לא יקרה כי אין לי פסיכומטרי ולא יהיה לי זמן לעשות אותו כי יש לי כבר תאריך גיוס ורציתי להמשיך ללמוד כי כך אני אתקדם יותר מהר בחיים.
ואם לא עתודה אז משהו שיפתח לי דלתות בעתיד..למשל פרוייקט גאמא..מי שמתקבל לשם יכול להצליח מאוד בתחום המחשבים והיי טק אבל אני בחיים לא אתקבל לשם. וגם ירפ''א וכל מיני יחידות או מה שזה לא יהיה.
יש לי פרופיל 97 ואני לא רוצה קרבי.פשוט לא רוצה גם התאריך גיוס שלי 22/7 זה קרבי ואני רוצה לתחמק מזה..אני חייב לשרת בצבא אבל לא רוצה לבזבז 3 שנים בתפקיד שלא יתן לי כלום.
אין לי מושג מה אני רוצה לעשות בחיים..אבל אני רוצה ללמוד באוניברסיטה אחרי הצבא.
אני גם רוצה להשלים 4 יחידות מתמטיקה אם אפשר דרך הצבא אבל במקבלים לשרת בתפקיד טוב.
למה הצבא כלכ ך מסובך?
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.lionetwork.net/modules/Forums/html/emoticons/sad.gif]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2006, 07:48
צלמית המשתמש של scripter
  scripter scripter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.08.02
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Nissan-el שמתחילה ב "אתה טועה בגדול"

אני טועה? רק בגלל ששלחת לי בפרטי שאתה מכיר מישהו שהוא סמנכ"ל חברת היי-טק, ואין לו תואר בכלל זה לא הופך את זה לעובדה.

כמו שאמרתי לך, ביל גייטס לא סיים את התואר שלו גם... ואו וגם לא היה בממר"ם.
בכל מקרה, זה לא משתווה לתואר ולא שום דבר.

הנסיון שלהם, זה סה"כ נסיון - זה לא מעיד על הידע שלהם בכלל.
אין דגש על מתמטיקה בממר"ם בניגוד לתואר.

אתה לא יכול להעריך את היכולת של מתכנת כלשהו, ע"פ הכמות השפות תכנות שהוא יודע.
אולי בממר"ם לומדים עשרות שפות תכנות, זה לא ממש תורם לידע בגרוש...

בכל מקרה, אם אתה בהחלט מאמין שיש ליוצאי ממר"ם סיכוי בשוק העולמי מול בוגרי אוניברסיטה,
מצויין, תמשיך להאמין... זה לא הופך את זה לנכון

ובשוק הישראלי הכל הולך... גם יוצאי ממר"ם, גם טכניון, גם קשרים עובדים, לא צריך הרבה ניירות.
נראה אותך בוגר ממר"ם משתלב ב-top3 של ההיטק העולמי, כי הישראלים שאני מכיר משם, הם בעלי B.Sc מינימום.

ישן 03-11-2006, 20:19
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי mr. nice שמתחילה ב "כשאני עושה עתודה לצבא אני..."

1) עתודה זה אומר שאתה חותם את כל שנות העשרים שלך לצבא, נקודה.
4 שנים תואר, 6 שנים שירות חובה. חתונה קטולית עם הצבא. טוב או לא? כ"א אינדיוידואלית, אני אישית וויתרתי למרות שהיה לי פסיכ' והייתי מועמד, כי החלטתי שעדיף חופש הבחירה. נעביר 3 שנים ואז נהיה חופשיים.
2) נמאס לי לשמוע את כל השטויות על זה שתפקידים מסוימים יסדרו אותך כל החיים. זה שטויות. שאני יבין- חלום חייך הוא להיות כל החיים תקוע מול המחשב ולתכנת? זה כזה כיף?
מה שיקבע את עתידך הוא הכישרון שלך, הקשרים שלך, איך תקמבן, תצעק, תלחם, תגיע לעמדות בכירות ועוד. ואת כל זה תעשה אחרי התואר ולא אחרי צבא. כי היום, חייבים תואר. מה גם שצבא זה משהו פנים ארצי, לשוק העולמי אפילו הטכניון זה שם קטן...
הצבא תוקע- נכון, אז מה? רק עכשיו שמתם לב? אין מה לעשות! אבל אולי הוא יחשל אותנו לחיים האמיתיים, מעבר למסלול הילדותי הזה של ממר"ם ואז עבודה בהייטק.

ואם כבר, אז נראה לי שזה מסלול עדיף: ללמוד ערבית בתיכון, ללכת למשהו שווה של ערבית בחמ"ן, אח"כ ללמוד מזרחנות ואז לחזור לקהילת המודיעין. זה עדיף על ממר"ם ואז הייטק כי כך יש פתח לפוליטיקה...
ישן 03-11-2006, 22:18
צלמית המשתמש של scripter

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי def11 שמתחילה ב "מה אתה ועוד רבים פה מזיינים תשכל על ממרמ?! ****לכולם****"

אחד, אל תקבע עובדות.
זה קל לבוא לפורום פה ולהתחיל לקבוע עובדות למלשבים.

הכי מצחיק זה שאין לך נסיון כלשהו, לא בשוק הישראלי ולא בשוק בחו"ל.
עד כמה זכור לי - עוד שאלת שאלות תמימות בפורום תכנות על ג'אווה.
בתוך כמה חודשים, נהיית ה-מומחה של IT אני מבין...

//לממרמ יש שם עולמי.
שמעתי שאורקל מחפשים עובדים, תגיע לשם ותכריז שאתה בוגר ממר"ם.
נראה אם ינפנפו אותך בשלב הראשון, או שבכלל לא יתנו לך לגשת אליו.
אתה רוצה לדעת מה זה שם עולמי? MIT, Berkeley - זה שם עולמי.
אין ליוצאי ממר"ם שום סיכוי להתמודד על משרה מולם.

טפשי בכלל להשוות קורס _מזורז_ שעושים בצבא, ללא דגש על מתמטיקה בכלל, למסלול B.Sc.
אם אתה מאמין בשטויות שאתה כותב, בכיף, תמשיך להאמין,
רק אל תקבע עובדות לאחרים.

//רק לאחרונה נמכרה חברת היי טק שכולה מורכבת מבוגרי יח' בחמ"ן ולאף לא אחד מהם היה תואר
// כזה או אחר פרט לתואר "בוגר חמן".
אתה מתכוון ל-Mercury?
אם כן, אז עד כמה שידוע לי אמנון לנדן בכלל שירת ביחידת קומנדו בצבא
קיצר בחור, מכור את הסיפורים שלך לאנשים אחרים.

ישן 04-11-2006, 12:55
  def11 def11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.04
לא דיברתי על מרקורי, חפש בדה מרקר ברח לי השם שלהם.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי scripter שמתחילה ב "אחד, אל תקבע עובדות. זה קל..."

ואיכשהו הסקת ממה שאמרתי שממרמ = MIT.
אז אני לא דביל ברור לי שבוגר MIT לוקח בוגר ממרמ (למרות שבארץ שניהם יחטפו באותה מידה, כי יש ערך עצום לניסיון צבאי, ואתה נראה לי אחד שמבין מה ניסיון צבאי אומר - הרי דברים שהחברה בצבא מקבלים לעשות עם התקציבים שהם מקבלים - הם בחיים לא היו מקבלים בחברה אזרחית).

אבל הוצגה פה תמונה שגויה כאילו לא חוטפים את בוגרי חמן וממרמ.
אז אתה יכול לפתוח לבד את העיתון במדור דרושים, וגם אם זכור לי נכון הייתה כתבה על חטיפת בוגרי חמן לא מזמן. ושהם לא יודעים איך להתמודד עם זה - הצבא לא יכול לעמוד בתחרות מול השוק האזרחי.

ותתפלא - אבל אני למדתי עם סטודנטים מMIT - והם שמעו על ממרמ (לא בשם ממרמ, אלא שיחידת המחשבים של הצבא של ישראל היא מהטובות בעולם ובלה בלה בלה) ואלה לא היו חברה אוהדי ישראל או שהתעניינו בנו - סתם ידע כללי.

נערך לאחרונה ע"י def11 בתאריך 04-11-2006 בשעה 13:01.
ישן 04-11-2006, 14:38
צלמית המשתמש של scripter

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי def11 שמתחילה ב "לא דיברתי על מרקורי, חפש בדה מרקר ברח לי השם שלהם."

//ואיכשהו הסקת ממה שאמרתי שממרמ = MIT.
ממש לא, אני הכנסתי דווקא MIT לדיון רק מ-2 סיבות:
א. אמרת שממר"מ זה שם עולמי - ציינתי לך מה כן נחשב לשם עולמי.
ב. אמרת שהנסיון של הממר"מניקים שווה ערך לתואר - מה שלא נכון.

אם תדפדף בתגובות קודמות שלי, תראה שאין לי שום דבר נגד ממר"ם.
אני נגד דברים שגוים שנאמרים פה, זה כן.
כל העניין הזה של "חטיפה" בשוק האזרחי, קצת מוגזם.

אני לא יודע כמה מכם באמת היו בראיון עבודה בחברת היי-טק.
מי שחושב שזה רק להגיד "שלום, אני יוצא ממר"ם" והופה, אתה כבר עם המשרה, אז הוא טועה.
אתה תקבל את המשרה אם אתה ראוי לכך, זה הכל.

מה כן, אתה לא תראה אלגוריתמיקאי בחברה שהוא בוגר ממר"ם בלבד.
בלתי אפשרי, אין לו מספיק ידע במתמטיקה דיסקרטית בכלל כדי לעסוק בנושא הזה.
יש דברים שבממר"ם פשוט לא לומדים עליהם.
אין מה לעשות, מדעי המחשב זה הרבה מתמטיקה, וזה חסר במסלול של ממר"ם וזה כן יפגע בהם לקבל תפקידים מסויימים בחברה עצמה.

עכשיו אני אגע קצת במה שאמרת לגבי הנסיון של הממר"מניקים:
פה הם מובילים ללא ספק, ולא הסתרתי את זה אף פעם.
ליוצאי ממר"מ יש יתרון מובהק בחלק הזה, נסיון זה שם המשחק בשוק הישראלי.

דברים טובים על ממר"מ לא חסר.
אבל אל תאכלו את כל מה שמספרים לכם, ואל תקחו דוגמא אחת ותהפכו אותה לעובדה.
בסוף, בנאדם שיקרא פה בפורום את כל הדברים שנאמרים על ממר"ם, יחשוב שאחרי המסלול זהו, הוא מינימום ראש צוות פיתוח באמדוקס.

לסיכום:
האם מסלול בממר"ם שווה?
כן, ברוב המקרים.

האם תכנסו לכל משרה לאחר השחרור שלכם?
חד משמעית לא.

האם זה שווה ערך לתואר?
לא. מבחינת הידע התיאורתי, זה רחוק מכך.
נסיון זה דבר מצויין - אבל זה לא מכסה את מה שהם לא למדו.

האם תמצאו עבודה מיד לאחר השחרור?
סביר להניח שכן, אבל אל תצפו למשרות מאתגרות ותנאים מדהימים.
עובדים קשה בשביל זה וצריכים להוכיח את עצמם כל יום מחדש.

האם זה שם עולמי?
מכירים או לא מכירים את ממר"ם, זאת לא השאלה.
השאלה היא, האם בחו"ל יעדיפו יוצא ממר"ם או בוגר אוניברסיטה?
בישראל, קשה לענות חד משמעית על השאלה הזאת.
בחו"ל, הרבה יותר ברור

רק להוסיף, אני מכיר הרבה חבר'ה שהשתחררו מממר"ם, התחילו לעבוד בחברה והשלימו בו זמנית לתואר B.Sc.
זה מסלול מצויין לדעתי, תשאפו תמיד ליותר.
זהו אני חושב שעמדתי די ברורה עכשיו, אני חושב שאין לי מה להוסיף יותר.

ישן 04-11-2006, 14:15
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
סטייה מהנושא אבל
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי ^GammaRay^ שמתחילה ב "או שקיימת רק כדיי לצאת לידי..."

נקודה ששווה להתייחס אליה.
בתור מלש"ב בכיתה י"ב/י"א לא זכורה לי שום הסברה רצינית על הצבא מפי גורמים יודעי דבר.
מד"ן , יום חילות ו..זהו. שאר האינפורמציה באה מכלי התקשורת ומדיה לסוגיה, וכן הורים מודאגים
שרצו רק את הטוב עבור ילדיהם.
כמו כן לדעתי בכיתה י"א/י"ב התלמיד/מלש"ב אינו יכול לקבל תמונה ברורה של מה הולך בצבא,
ועל לגבש דעה אינני מדבר.
במילים אחרות , רק אחרי הגיוס מבינים בדיוק איך הכל עובד ומתחילים להבין שזה לא כזה נורא.

*יוזמה שאני וחבריי שוקלים לנקוט בבוא הזמן, זה פשוט לחזור לבית הספר ולנסות ולהסביר לחבר'ה הצעירים מה באמת הולך. ואולי בכך לפזר במעט את העירפול שנוצר.

ישן 04-11-2006, 15:06
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
גם ג'ובניקים ועתודאים בשלים לחיים.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי nomade שמתחילה ב "אתה מסתכל פה על דברים די..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nomade
אתה מסתכל פה על דברים די חומריים .. דיפלומה , כסף , "סידור בחיים" ..

מה עם התפתחות מנטלית , בגרות , אחריות , משמעת עצמית , עבודה קשה , התחשלות ?
לא תקבל את זה בעתודה , בממר"ם או כג'ובניק .

אני לא מאמין שאתה מאמין לזה-_-
למה לעזאזל אתה חושב שקרבי מרוויח משהו ברמה הנפשית יותר מלא קרבי? סתם בולשיט.. אם אתה כבר מפרסם את קרבי אז תמצא טיעונים אמיתיים.

לקרבי יש סיכוי לצאת מופסד ברמה הנפשית מהסיבות הבאות:
-מוות של אדם אהוב מול העיניים
-נפילה בשבי
-כיבוש
-פציעה
-הלכדות מאחורי קווי אויב
-מלחמה על כל זוועותיה

כל אלה יכולים לגרום להפרעות חרדה.

מי שהיה עתודאי ולאחר מכן שירת בצבא ומי שביצע תפקיד לא קרבי בצבא שניהם היו נתונים למשמעת והיו צריכים להשיג מטרות, התנסו בחיים הבוגרים. וילכו לאחר 3 שנים(או יותר במקרה של העתודה/קבע) לעולם יותר בשלים.

כן זה חשוב שיהיו חיילים קרביים. כן הם עושים עבודה חשובה בהגנה על המדינה. כן כולם מעריכים את ההקרבה. אבל הטיעונים שלך הם פשוט חסרי בסיס.

ישן 04-11-2006, 16:29
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "גם ג'ובניקים ועתודאים בשלים לחיים."

תראה יש דברים נכונים במה שאתה אומר אבל יש עוד כמה דברים בקרבי שלא מקבלים בשירות עורפי(בכוונה אני לא אומר ג'ובניק)..

הלחץ והעומס היום יומי שעוברים שמה...טחינות,עמידה בלחץ גדול,רחוק מהבית..אתה לא יכול להגיד לי שמישהו שמשרת בקרייה וחוזר כל יום הבייתה(ולא משנה איזה תפקיד הוא עושה) למיטה החמה עובר את אותם הדברים..כשאתה טוחן שמירה חוזר לשעתיים מנוחה ועולה שוב לשמירה רוב הלילה אתה לא יכול להגיד לי שזה שישן וחזר מהצבא ב5 אחרי הצהריים עובר את אותם הדברים נפשית..
אני מסכים שקרבי מבגר ונותן לך ראייה קצת שונה על החיים..כמו להעריך יותר את מה שיש ואת הבית..דבר שאחד שחוזר יומיות לא יכול להעריך..כי הוא לא יוצא מהבית בעצם...הוא הולך ליום עבודה וחוזר הבייתה...אתה לא יכול להגיד שחייל קרבי שחי כמה זמן על מנות קרב,טוחן כמו לא יודע מה וקשה לו בלי לראות את החברה חודש עובר את אותם הדברים כמו אחד שחוזר כל יום ואוכל את האוכל של אמא..
אני באמת מסכים שלא כל אחד יכול לשרת בקרבי..לא כל אחד בנוי לזה..וזה בסדר גמור.. אני לא מזלזל באף אחד..

נוב 07.

ישן 04-11-2006, 18:44
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
איך זה רלוונטי?
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי gixxer שמתחילה ב "תראה יש דברים נכונים במה שאתה..."

מה שכתבת זה שלקרביים קשה יותר בשירות מאשר לחיילים עורפיים מבחינת תנאי השירות(אגב לידיעתך חיילים שאינם קרביים לא בהכרח יוצאים הבייתה יותר מקרביים, לא בהכרח משרתים קרוב לבית והתנאים שהם מקבלים באופן כללי לא בהכרח מצויינית בלשון המעטה.)
כמו כל דבר.. כשאין לך משהו אתה לומד להעריך אותו. אבל זה לא רלוונטי לבגרות הנפשית של בן אדם.

לעומת זאת:

לפי דעתי בדיוק הקטע שציינת "הולך ליום עבודה וחוזר הבייתה" זה הקטע החשוב והמבגר בשירות הלא קרבי. זה מה שמראה לך איך מבוגרים חיים. נותן לך להיות במסגרת עבודה קבועה למשך 3 שנים(+-). זה משהו ענק. דוחפים אותך פשוט להתחיל לעבוד.

כל אחד ונקודת מבטו.. ככה אני רואה את הדברים.

ישן 04-11-2006, 16:54
  nomade nomade אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mr. nice שמתחילה ב "לפעמים אני חושב שהצבא רק יבזבז לי את הזמן:\"

sheep ,

הרווח גדול מההפסד . כל הזוועות שציינת הן זניחות ולא רלוונטיות . אם אלה השיקולים שלך ל"למה לי לא לשרת בקרבי" או "למה קרבי ידפוק לי ת'חיים" - אתה צריך לשנות את החשיבה שלך . מעניין אותי אם אתה כבר משרת בצה"ל , ואם כן איפה . אם אתה משרת כלוחם אני אתפלא מאוד .

אני לא בא להגיד שג'ובניקים ( ובעיקר עתודאים ) לא בשלים לחיים . להיפך , כעתודאי לשעבר אני יודע כמה המסלול תובעני , קשה ודורש משמעת ובגרות . לגבי ג'ובניקים - הצבא מבגר את כולם בסופו של דבר . אבל כמו שקודמי פה אמר , אי אפשר להשוות .

חוץ מהעובדה שאין חייל ג'ובניק שאני מכיר שמרוצה באופן טוטאלי ממה שהוא עושה ( כולם מתלוננים על סוג של ריקנות , חוסר מיצוי ובאסה באופן כללי ) . ואפשר להבין אותם .. גם אם לא כולם מצטערים שלא בחרו קרבי , כולם מצטערים שהם לא מנצלים את השירות שלהם טוב יותר .

כל מה שתיארת תחת "סיכונים של חייל בקרבי" .. אלה דברים לא רלוונטיים . ל-0.001% מהחיילים זה יקרה . מוות של אדם קרוב מול העיניים ? give me a break . זה כמו להתנגד לגידול חיות מחמד , כי הן ימותו לפניך ויגרמו לך צער . בוא לא נתחבר עם אנשים , הם ימותו !! במקום להסתכל על הרווח העצום שיש לך , על הרעות ( כן , אני דביק גם במציאות ) , על לזחול עם החבר הכי טוב שלך מהמחלקה בבוץ , בגשם , בקור .. אתה מסתכל על האפשרות הקיימת שהוא "ימות לך מול העיניים" .. זה בערך שקול לסיכוי של ג'ובניק להידקר מעיפרון תועה , לקבל פייפר-קאט או להיתקל עם האצבע הקטנה במכונת צילום . אז כן , אתה יכול להגיד לעצמך שנוח לך , שאתה ישן במיטה החמה כל יום , אוכל אוכל של אמא כל יום ומשרת ממש קרוב לבית נוכח הסכנות המופרכות האלה שציינת .

או שאתה יכול להסתכל להן בעיניים , לדעת שיש סיכוי שדברים כאלה יקרו ( כל הזין ? ) , וללכת לא עם מה שנוח , אלא עם מה שצריך .

נערך לאחרונה ע"י nomade בתאריך 04-11-2006 בשעה 16:56.
ישן 04-11-2006, 19:33
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mr. nice שמתחילה ב "לפעמים אני חושב שהצבא רק יבזבז לי את הזמן:\"

א) אם אתה צריך להשלים 4 יחידות מתמטיקה (משמע, אין לך כאלה), הסיכויים שלך להתקבל לעתודה כרגע שואפים לאפס. אמנם לא הייתי מעולם עתודאי, אבל מהיכרותי עם עתודאים ועם מערכת המיון שלהם מדובר בדרישות די גבוהות מבחינת ציונים - יותר מאשר תנאי הקבלה לחוג מסויים באוניברסיטה עבור סטודנט רגיל. החישוב הוא פשוט - אם לצבא יש הקצאה של X מקומות בשנה לעתודאים בתחום המזרח התיכון או מדע המדינה (תנאי קבלה נמוכים יותר מאשר מדעי המחשב או רפואה, עניין של היצע וביקוש) הוא יעדיף לתת אותם למישהו שיש סיכוי גבוה יותר שיסיים את התואר בזמן - המדד היחיד שיש לצבא על יכולת כזו הוא ציוני בגרות גבוהים (ומקצועות ברמה של 4 ו5 יחידות מגיעים עם בונוס מובנה לציון שמשפר את הממוצע, כך שבעלי 5 יחידות בהרבה מקצועות יכולים להתהדר אף בממוצע ציונים מעל 100...) וציוני פסיכומטרי גבוהים. אז עדיף לא לשגות באשליות - העתודה לא מחכה לך, גם אם תרוץ להשלים עכשיו פסיכומטרי.

ב) מעטים המקצועות הצבאיים המובילים ישירות למקצוע אזרחי מכניס. נכון, בוגרי מקצועות המחשב יכולים להשתלב בקלות בחברות היי-טק, אך לא פעם מדובר במקצועות "שואבי העצים וחוטבי המים" של חברות אלו - אמנם המשכורות לא רעות, אבל השחיקה גבוהה וכך גם תחלופת העובדים. אלו שמשתלבים במשרות מכניסות יותר בתחום הם לרוב אותם חבר'ה ששירתו בשירות קבע ביחידות המחשב הצבאיות, ובמקביל או לאחר מכן אף רכשו השכלה פורמלית בתחום. כאן לעתודאי בר המזל שגם השלים תואר של מהנדס טרם גיוסו וגם הצליח לשרת בתפקיד רלוונטי (וזה לא תמיד קורה - אחד ממכרי למד בעתודה, הפך למהנדס מחשבים בוגר טכניון, ושובץ להוותו בתפקיד של קצין קשר דווקא) יש את יתרון ההשכלה והנסיון.

ג) בניגוד למה שנאמר פה מפעם לפעם. שירות בצבא לא הופך אותך לאדם טוב יותר. אפשר להשלים שלוש שנות שירות, קרבי אפילו, ולהשאר חרא של בנאדם, דביל וחסר כל כישורי חיים בנוסף לכל. אם אתם לא מאמינים לי, תיזכרו בכל המטומטמים ששירתו אתכם - עד כמה השירות הצבאי "בנה" אותם. אם אתה מתגייס בשאיפה להפוך לברייה נעלה יותר, אתה טועה. בסוף השירות תשאר אותו אדם, רק עם קצת יותר חוויות, קצת יותר נסיון בחיים (שכמותו אפשר גם לרכוש אם משתמטים מגיוס והולכים לעבוד) והסמכה רובאית.

ד) האם הצבא יבזבז את הזמן שלך? כנראה שכן - תלוי מה התכוונת לעשות איתו. בכל אופן, הצבא עצמו לא ממש מתעניין בתוכנית הבילויים שלך, והחוק מחייב אותך להתגייס. החוק גם מאפשר לך פרצות נוחות להמנע מהגיוס, ואם באמת תתעקש, לא תגוייס - כמו שאותך מכריחים להתגייס, גם אותם מכריחים לגייס אותך - אם תתגלה כמישהו שעדיף לוותר עליו, יוותרו על שירותיך הטובים.

ה) אז למה כן להתגייס ועוד לקרבי? אין שום סיבה "חומרית" לעשות את זה. גם "בניית אישיות" איננה סיבה. כנ"ל הנימוק הישן של "חברים לכל החיים" - אולי תפגוש בצבא חברים לכל החיים, אבל גם תפגוש אנשים מגעילים ומרגיזנים, וחברים אפשר לפגוש גם מחוץ לצבא.

אז למה כן?

אם לא תתגייס, אנשים שכן התגייסו תמיד יביטו עליך בבוז. הם ילעגו לך מאחורי גבך, ולעיתים אף בפנייך. יהיה להם מין עולם מושגים סגור שלא תוכל להיות חלק ממנו, ומערכת של חוויות שלעולם לא תבין. הם יזכרו דברים שאפילו לא הייתה לך הזדמנות לשכוח, ולעולם לא תעמוד בחברתם כשווה בין שווים. נכון, הם יגידו לך "לא שזה משנה" וגם "עשית בשכל, הלוואי ואני לא הייתי מתגייס", אבל יחייכו חיוך קטן כזה, ואז מישהו יספר סיפור עם ראשי תיבות צבאיים מוזרים, והשאר יצחקו מבדיחה פרטית שאתה לא תבין.

גם זאת לא כזאת סיבה רצינית כמובן - יש אנשים שיודעים את זה, ומוכנים לחיות עם זה בשלום ובשמחה כמחיר פעוט תמורת הימנעות מהגועל שרוב השירות הצבאי כרוך בו. זה תלוי גם בחברה שאתה מסתובב בה, עד כמה נפוצה בה ההימנעות משירות צבאי, וכיצד היא נתפסת.

אז למה ללכת דווקא לקרבי? החיים בשדה קשים, מגעילים ומסוכנים. הם לא מתאימים לכל אחד, וגם ביחידות שדה וגם ביחידות עורפיות יש חרא של אנשים, בדיוק כמו בעבודה, אוניברסיטה, תיכון וכל מקום אחר בו קבוצות בני אדם מתכנסות בכפיפה אחת. רוב מי שאני מכיר ששירת ביחידות שדה, עשה זאת מפני שהעדיף את הסכנות והקושי על פני העליבות האפורה והשיממון של בסיסים עורפיים רבים, ולא יכל להבטיח לעצמו התברגות דווקא בבסיס עורפי נחמד ונוח. וחרא של אנשים או לא, לפעמים עדיף לרוץ עם זאבים מאשר לרבוץ עם כלבים - לנשיכות יש תחושה מכובדת יותר.
ישן 05-11-2006, 00:10
  unqiue unqiue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "א) אם אתה צריך להשלים 4..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד

ג) בניגוד למה שנאמר פה מפעם לפעם. שירות בצבא לא הופך אותך לאדם טוב יותר. אפשר להשלים שלוש שנות שירות, קרבי אפילו, ולהשאר חרא של בנאדם, דביל וחסר כל כישורי חיים בנוסף לכל. אם אתם לא מאמינים לי, תיזכרו בכל המטומטמים ששירתו אתכם - עד כמה השירות הצבאי "בנה" אותם. אם אתה מתגייס בשאיפה להפוך לברייה נעלה יותר, אתה טועה. בסוף השירות תשאר אותו אדם, רק עם קצת יותר חוויות, קצת יותר נסיון בחיים (שכמותו אפשר גם לרכוש אם משתמטים מגיוס והולכים לעבוד) והסמכה רובאית.

ד) האם הצבא יבזבז את הזמן שלך? כנראה שכן - תלוי מה התכוונת לעשות איתו. בכל אופן, הצבא עצמו לא ממש מתעניין בתוכנית הבילויים שלך, והחוק מחייב אותך להתגייס. החוק גם מאפשר לך פרצות נוחות להמנע מהגיוס, ואם באמת תתעקש, לא תגוייס - כמו שאותך מכריחים להתגייס, גם אותם מכריחים לגייס אותך - אם תתגלה כמישהו שעדיף לוותר עליו, יוותרו על שירותיך הטובים.

ה) אז למה כן להתגייס ועוד לקרבי? אין שום סיבה "חומרית" לעשות את זה. גם "בניית אישיות" איננה סיבה. כנ"ל הנימוק הישן של "חברים לכל החיים" - אולי תפגוש בצבא חברים לכל החיים, אבל גם תפגוש אנשים מגעילים ומרגיזנים, וחברים אפשר לפגוש גם מחוץ לצבא.

אז למה כן?

אם לא תתגייס, אנשים שכן התגייסו תמיד יביטו עליך בבוז. הם ילעגו לך מאחורי גבך, ולעיתים אף בפנייך. יהיה להם מין עולם מושגים סגור שלא תוכל להיות חלק ממנו, ומערכת של חוויות שלעולם לא תבין. הם יזכרו דברים שאפילו לא הייתה לך הזדמנות לשכוח, ולעולם לא תעמוד בחברתם כשווה בין שווים. נכון, הם יגידו לך "לא שזה משנה" וגם "עשית בשכל, הלוואי ואני לא הייתי מתגייס", אבל יחייכו חיוך קטן כזה, ואז מישהו יספר סיפור עם ראשי תיבות צבאיים מוזרים, והשאר יצחקו מבדיחה פרטית שאתה לא תבין.

גם זאת לא כזאת סיבה רצינית כמובן - יש אנשים שיודעים את זה, ומוכנים לחיות עם זה בשלום ובשמחה כמחיר פעוט תמורת הימנעות מהגועל שרוב השירות הצבאי כרוך בו. זה תלוי גם בחברה שאתה מסתובב בה, עד כמה נפוצה בה ההימנעות משירות צבאי, וכיצד היא נתפסת.

אז למה ללכת דווקא לקרבי? החיים בשדה קשים, מגעילים ומסוכנים. הם לא מתאימים לכל אחד, וגם ביחידות שדה וגם ביחידות עורפיות יש חרא של אנשים, בדיוק כמו בעבודה, אוניברסיטה, תיכון וכל מקום אחר בו קבוצות בני אדם מתכנסות בכפיפה אחת. רוב מי שאני מכיר ששירת ביחידות שדה, עשה זאת מפני שהעדיף את הסכנות והקושי על פני העליבות האפורה והשיממון של בסיסים עורפיים רבים, ולא יכל להבטיח לעצמו התברגות דווקא בבסיס עורפי נחמד ונוח. וחרא של אנשים או לא, לפעמים עדיף לרוץ עם זאבים מאשר לרבוץ עם כלבים - לנשיכות יש תחושה מכובדת יותר.

אהבתי את ההשקפה שלך

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:48

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר