לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2006, 00:42
צלמית המשתמש של coolpix
  coolpix coolpix אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "150-500 מול 50-500 ומול 70-200"

עם הבחירה היא בין שלושת העדשות הללו לצילומי ספארי שזה בעיקר בעליי חיים ממרחקים דיי גדולים הייתי הולך בראש שקט על הביגמה (50-500) נכון קצת כבדה ומגושמת אך התוצאות מדברות בעד עצמם... עדשה דיי מהירה שמשתמשת במנוע hsm מהיר. יש טיפה נפילת חדות ב500 והיא לא הכי להיט ב50 אך לא משהוא שמוציא אותה מהמשוואה......אני עגב מדבר מנסיון שלי עם העדשה (קצר האומנם אך בכול זאת נסיון) השימוש בחצובה לא הכי מחייב ודיי אפשרי לייצב אותה לפרקי זמן מסויימים ללא בעיה כולשהי... רוב הסיכויים שהצילומים היו באור יום כך שמהירויות התריס היו דיי גבוהות ולא יגרמו לטישטוש... חצובה כמובן מומלץ ומאוד אך הדבר זהה לכול שאר עדשות הסופר טלה....אני הייתי בוחר בביגמה עקב הורסטליות שלה... שמאוד נוחה.... אתה מקבל טווח של 75-750 שלעומת ה70-200 +כפול 2 = 210-600 והטווח של הביגמה אכן יותר אפקטיבי גם לטלה וגם לצד הרחב.... ובצילומים מהסוג הזה לדעתי תמיד כמה שיותר טלה כך טוב יותר...... לא יודע עם תשים לב באיכות בין השניים בעיקר אחריי המכפל... הצעה אישית שלי לשאול את ארנון בקשר לביגמה. יש לו נסיון דיי גדול איתה והוא ידע יותר לשים את האצבע על המקומות היותר חלשים שלה והיותר חזקים. את ה170-500 הייתי מוציאה מהמשוואה.
"There is one thing the photograph must contain, the humanity of the moment. This kind of photography is realism. But realism is not enough - there has to be vision, and the two together can make a good photograph." Robert Frank

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2006, 09:52
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "150-500 מול 50-500 ומול 70-200"

בקשר ל"לשאול את ארנון" ... -
יש לביגמה יתרון אחד אדיר על כל המתחרות (כן - גם על ה-100-400L) וזה הטווח שלה והעובדה שהיא מתחילה ב-50mm.
בטיולים רגליים ארוכים לפעמים אני משאיר את כל התיק באוטו ומסתובב רק איתה.
ההתחלה ב-50mm הופכת אותה לפרקטית מאד. כל כך פרקטית שהיא די הפכה לעדשת יום יום שלי.
משהו חשוב - היא לא עדשה קלה לשימוש. לוקח זמן עד שמוציאים ממנה את מה שהיא מסוגלת ורצוי להסתובב עם חצובת רגל לפחות.

מה שכן - היא טנק. יצור ענק שמושך המון תשומת לב. ללכת איתה בפארק הירקון זה פעם בדקה לשמוע "אתה צלם ? צלם אותי !". אבל מבחינת חדות היא נהדרת וחוץ ממיצב תמונה שחסר לפעמים מאד (וצמצם 2.8 שהיה יכול להיות נחמד...) אין לי שום דבר רע להגיד עליה.

לגבי האחרים - 70-200/2.8 עם מכפיל X2 יוצא 140-200/5.6. הסיגמא היא 50-500/6.3 . לדעתי הסטופ הבודד הזה לא ישנה הרבה מה גם שהמכפיל מוריד איכות. ה-170-500 מעולה אבל פחות איכותית מהביגמה.

שורה תחתונה - מבין האופציות האלה - הביגמה תתן את התוצאות הכי טובות ותהיה הכי נוחה לשימוש משסיבה שפשוטה שהיא לא צריכה שום דבר אחר. לא מכפיל, לא עדשה נוספת ולא כלום.

ישן 04-11-2006, 09:56
  ורטי ורטי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05

אתה משווה פה בין תפוחים לתפוזים אבל לספארי (שמצולם מתוך רכב אני מניח...) הבחירה הטבעית היא ה50-500. ה170-500 נחשבת עדשה לא מוצלחת וה70-200 למרות שהיא עדשה טובה, תהיה מאוד מוגבלת בספארי, גם עם מכפל. מערכת תמיכה - חובה. או מונופוד גבוה שחברך יוכל להוציא אותו דרך הsun roof או חצובות roof mounted. ראש gimbal אם החבר שלך רוצה להשקיע בתחום.

הביגמה איטית בפיקוס אבל לא נוראה. בוקה סביר בהחלט. חדות מקסמילית בסגירת כמה תחנות צמצם. בקיצור, אם חבר שלך רציני הוא מסתכל פה על השקעה של כמה אלפי דולרים (עדשה, חצובה, ראש ותיק להכיל את כולם). הוא יכול לוותר על פנטזית צלם הנשיונאל ג'יאוגרפיק והרבה כאבי גב אם הוא יקנה איזה קומפקטית קטנה עם זום X12 ומייצב תמונה בחצי המחיר של הביגמה. תאמין לי הוא יהיה הרבה יותר מאושר.

ישן 05-11-2006, 06:21
צלמית המשתמש של צל99
  צל99 צל99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "מה?? איזו שטוט הפיקוס..."

צודק.

שכחתי צמצם מקסימלי.
כמו שארנון אמר המצלמה בכל מקרה מודדת אור ופיקוס שהצמצם פתוח וסוגרת אותו רק בעת הצילום.
אם אני אחבר מכפיל *2 לקנון 70-200L צמצם 4 שלי שידווח למצלמה על נוכחותו (ללא הדבקת מגעים), בעיקרון המצלמה לא תצליח להתפקס כי המכפיל "מאבד" לי 2 תחנות צמצם. במכפיל 1.4 שמאבד תחנת צמצם אחת ישאר לי AF.

בסדרה 1 של קנון (ואאל"ט גם ב3) המצלמה מפקסת גם בצמצם מקסימלי 8.
בשאר הקנונים המצמה מקסת עד מצמם מקסימלי 5.6

אאל"ט בניקון גם עד צמצם מקסימלי 8.

מצטער שלא הסברתי את עצמי יותר טוב מקודם חשבתי שתבין לבד.....

למכירה 24-105L במצב מצוין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:19

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר