לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2006, 19:24
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי DStyle שמתחילה ב "תאורת סטודיו ..."

ההבדל בין פלאש לתאורה חמה גדול.
רצוי שאלות צעירות כאלה לחפש באינטרנט... לכתוב מאמר בנושא תאורה פה, רק בשביל להמליץ לך מה לקנות נראה לי קצת מיותר.

בכל מקרה, לפלאשים של וילנסקי יש גם נורת להט וגם פלאש באותו המתקן.
הסט הבסיסי הוא שני פלאשים (למה אתה רוצה שלושה?) וכל פלאש עולה 1800 שקל לפני מע"מ.
מטריה עולה כ 160 שקלים.
חצובה אני לא זוכר, אבל פעם ביקשתי ממנו הצעת מחיר לזוג פלאשים, זוג מטריות, זוג חצובות וזה הגיע לסכום של 5600 ש"ח (או 5300 במזומן).

אני לא זוכר, אבל לדעתי זה לא כלל את ערכת הרקעים (זוג חצובות, רף והרקעים עצמם).

רקע אתה יכול לקנות בחנות בדים. אני שילמתי כ 100 שקל לרקע (אני לא זוכר מחיר מדוייק, וזה בלאו-הכי משתנה בין חנות לחנות) ועוד כמה שקלים לתופרת שתעשה לי לולאה לרף ואובר-לוק מסביב כדי שיהיה חזק ולא יפרם.
הבד הוא בד כותנה רגיל (הסוג הכי זול) אטום, ברוחב 2.80. אני ממליץ לקחת כ 5 מטר אורך (שיהיה 3 מטר גובה [גובה תיקני של תקרה] וגם 2 מטר על הרצפה, במידה ותרצה להשכיב []).

אם יש משהו ששכחתי לציין, אתה מוזמן לפרט ואשמח להגיב אם אוכל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2006, 19:47
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי DStyle שמתחילה ב "דבר ראשון תודה רבה דבר שני..."

לא, זה לא נורא... אם יש לך את הכסף.

מבזק לרקע זה פטנט נחמד שיצא לי לעבוד איתו כשרק צילמתי בסטודיו של חבר (שלימד אותי) וכבר אז לא הבנתי בשביל מה צריך את זה.
אני לא משתמש בפלאש לאפקטים אצלי, ואחרי שהשתמשתי בפלאשים כאלה אצלו (וגם בסטודיו של אודי, מאוחר יותר), אני לגמרי לא מבין את ההתלהבות של זה. אולי אתה (בתור אחד שרוצה לקנות את זה) תוכל לשפוך לי קצת אור על הקונספט (איזה משחק מילים... לשפוך אור - סטיגידיש).

מאיפה לקנות?
או לחפש משומש בפורומים (אני מצאתי בדי-ספוט) או לקנות חדש אצל וילנסקי (אלי וילנסקי) בדרום ת"א (הסדנא שלו נמצאת ממש ליד אצטדיון בלומפילד, מתחת לעמוד הפרוז'קטורים הצפון מערבי).

ישן 04-11-2006, 21:00
צלמית המשתמש של SilverCivic
  SilverCivic SilverCivic אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל SilverCivic שלח הודעה דרך MSN אל SilverCivic
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ההבדל בין פלאש לתאורה חמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
ההבדל בין פלאש לתאורה חמה גדול.
רצוי שאלות צעירות כאלה לחפש באינטרנט... לכתוב מאמר בנושא תאורה פה, רק בשביל להמליץ לך מה לקנות נראה לי קצת מיותר.

בכל מקרה, לפלאשים של וילנסקי יש גם נורת להט וגם פלאש באותו המתקן.
הסט הבסיסי הוא שני פלאשים (למה אתה רוצה שלושה?) וכל פלאש עולה 1800 שקל לפני מע"מ.
מטריה עולה כ 160 שקלים.
חצובה אני לא זוכר, אבל פעם ביקשתי ממנו הצעת מחיר לזוג פלאשים, זוג מטריות, זוג חצובות וזה הגיע לסכום של 5600 ש"ח (או 5300 במזומן).

אני לא זוכר, אבל לדעתי זה לא כלל את ערכת הרקעים (זוג חצובות, רף והרקעים עצמם).

רקע אתה יכול לקנות בחנות בדים. אני שילמתי כ 100 שקל לרקע (אני לא זוכר מחיר מדוייק, וזה בלאו-הכי משתנה בין חנות לחנות) ועוד כמה שקלים לתופרת שתעשה לי לולאה לרף ואובר-לוק מסביב כדי שיהיה חזק ולא יפרם.
הבד הוא בד כותנה רגיל (הסוג הכי זול) אטום, ברוחב 2.80. אני ממליץ לקחת כ 5 מטר אורך (שיהיה 3 מטר גובה [גובה תיקני של תקרה] וגם 2 מטר על הרצפה, במידה ותרצה להשכיב []).

אם יש משהו ששכחתי לציין, אתה מוזמן לפרט ואשמח להגיב אם אוכל.

1800 ש"ח ? אתה מדבר על SB-800 נכון?

ומה מיוחד במטריה שעולה 160 ש"ח (בלי ציניות , שואל כדי לדעת) ,
האפקט לא יהיה שווה למטריה לבנה שאני יכול לקנות בעיר ב20 ש"ח? או שהיא באה גם עם סטנד?

ישן 05-11-2006, 17:00
  amonsito amonsito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06

דודו יא חתיכת צעיר פעור שכמוך...
יש לי תאורת סטודיו למה לא שאלת?
קיצור אני ממליץ לך ללכת על שני מבזקים, העוצמה שלהם תלויה בתנאי הסטודיו שלך
אם יש לך מקום גדול או קטן ולפי זה תלך על העוצמה... למרות שהמחירים לא משמעותיים כל כך
בין השוני בעוצמות. חשוב מאוד ששני המבזקים יהיו בעלי כמה שיותר עוצמות חופפות.
מטריות חובה לכל מבזק וחצובה בלי זה זה לא צילום וחבל על הכסף.
לגבי תאורה חמה, תאורה חמה משתמשים כאשר רוצים לצלם משהו עם כיוונים ועוצמות אור יותר
נמוכות בעיקר כמו lowkey ואז מומלץ ללכת על סופט בוקט לצילומים שבהם אתה צריך פיזור יותר
גדול של האור, לדוגמא צילומי אובייקטים נייחים, וגם אז מומלץ אחד גדול או שניים בשביל שלא יווצרו
הצללות.
רקע זה כבר עיניין פעוט באופן כללי, אבל כדאי לקחת אותו בחשבון כי לרקע צריך מקום שתוכל לפרוס
אותו נגיד בבית / במקלט.
משה העלה תמונות וסיפר עד כמה זה השפיע על הצילום שלו כשניסה לצלם בבית וזה ממש לא היה לו נוח.
זהו אחי...! יש לך עוד שאלות תתקשר או שתשלח הודעה במסנג'ר!

ישן 06-11-2006, 06:40
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile

ברשותך אומר למתן קודם כל: "מתן יא חרצוף".
שאל על א' וענית על X.
לא צריך לכתוב "מאמר" כדי לענות בקצרה ולעניין על מה ההבדל בין מנורה לפלאש.
בקצרה, הפלאש מאפשר לך לעבוד על מהירויות גבוהות יותר בסטודיו.
במיוחד כשמצלמים אנשים ועוד יותר במיוחד כשיש לך בחורה מאופרת לא כדאי לך לשים לה נורה חמה קרוב לפנים.. רצוי ונוח יותר לעבוד עם פלאש שלא מחמם את המודל\ית שלך.
לגבי למה 3 ולא 2 פלאשים? כי יותר פלאשים זה יותר טוב. פשוטו כמשמעו.
כשיש לך עוד פלאש אתה יכול לשחק עם התאורה יותר. אפשר לתת hair light על אנשים או rim light על צלחות מזון לדוגמה.
ממליץ לך גם ללכת על סופט בוקס ולא מטריה - ריכוך ופיזור הרבה יותר טוב.
יש גם קונוסים כדי לתת "קרן" אור ישירה לשיער וכדומה.

ישן 06-11-2006, 09:34
צלמית המשתמש של DStyle
  DStyle DStyle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
שלח הודעה דרך ICQ אל DStyle שלח הודעה דרך MSN אל DStyle
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]ברשותך אומר למתן קודם כל:..."

קודם כל תודה

לגבי הקונוסים האלו שציינת דווקא ראיתי את הדבר הזה ומאוד התלהבתי ממנו אם אני לא טועה זה נקרא תאורת "כתם" זה מאיר לך משהו ספציפי ודווקא הדבר הזה העלה לי מספר רעיונות לא רעים לצילומי חוץ (כמובן שצריך לקנות ספק כוח נייד)

עכשיו אם אני מדביק למודלית מזגן לפנים לא יהיה אכפת לה לא?? (בצחוק השאלה)

יש לי עוד שאלה קטנה לגבי המטריה
ראיתי שהמטריה מתלבשת על המבזק עם הגב למבזק וראיתי גם שהמזק בתוך המטריה אז מה שרציתי לשאול שממטריה אחת אפשר לשנות את הכיוונים ?? (מקווה שהבנת פשוט קצת קשה לי להסביר מאחר ואין לי הרבה ניסיון)

ומשה בתכלס אם אני קונה מבזק שהוא גם פלאש וגם תאורה חמה אז זה לא מפריע לי בסך הכול לא?
דודו

ישן 07-11-2006, 13:03
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "דבר ראשון הינה גם נרקיס תומך..."

אודי, ההבדלים שציינת בדובי הם מההשתקפות, לא קשור לגוון האור.

וכרגע אין לי זמן, אבל בהזדמנות אני אעשה צילום טהור יותר, עם WB מכרטיס אפור, ואז נראה בדיוק אם יש הבדלים.
בכל מקרה ההבדלים המזעריים שיש (שלדעתי נבעו מקביעת ה-WB הלא שוה לחלוטין שעשיתי) לא משמעותיים ובטח שאי אפשר להבדיל בין צילום בתאורה חמה לבין פלש (מבחינת הגוון, לא בקטע של אקסיף)

כל ההתעקשות שלך נשמעת כמו של הצלמים המיושנים שטוענים שהאיכות של הדיגיטליות לא מגיע לאיכות של הפילם.

והנה אותם צילומים בWB מקורי, עם אקסיף:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/11/07/60283394.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/11/07/28427496.jpg]

ישן 07-11-2006, 14:25
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "לא, אנחנו מתווכחים [b]האם[/b]..."

בצילום מיקצועי כול פיפס חשוב. אלו גם ההבדלים בין עדשות רגילות ועדשות L. אני יכול להוצי דברים טובים עם ה פוגי S3000 של אימא שלי. אבל עם אני מוסיף תיפה באכות כי אני מצלם עם עדשה איכותית ומצלמה איכותית תהורה איכותית. אז בסוף ההבדל הוא עצום. זה הכול.
עם אתה רוצה לימקור צילום סטודיו תעבד כמו שצריך ולא עם תהורה פחות טובה אחרת לא יקנו.
זו הבעיה של אתם פשוט מעגלים פינות ואומרים שזה לא משמעותי. עד שלא תתפיסו את התמונות בקטלוג אתם לא תבינו כמה התיפה הזו חשובה. בעין שלי זה צורם וגם זה יהיה בעין של מי שמוכר את הצבעם. עם זה לא היה חשוב אז לא היו קורים לצלמים מיקצועים לצלם את התמונות האלו עם הציוד המיקצועי. וצר לי קוקו אבל גם התוצאות שלך עם הפלש לא טובות במיוחד.
נ.ב
צולם עם הפוגי. בתור תמונה היא לא ראה אבל זו לא אותה איכות שאני יכול להוצי מהקנון שלי עם הפלשים של הסטודיו.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 07-11-2006 בשעה 14:33.
ישן 07-11-2006, 15:47
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי KoKo_ שמתחילה ב "לא, אנחנו מתווכחים [b]האם[/b]..."

אם אתה רוצה באמת לראות את ההבדלים בין תאורת להט לפלאש, צלם מרקמים שונים.
אתה תראה השתקפויות שונות והבדלים בצבע ובגוון גם בלי קשר ישיר לצבע התאורה.
למשל, משטחים חלקים, שומניים או אבקתיים.

זה נראה בבירור בצילומי אנשים.
בצילומי אובייקטים, זה יראה פחות אם כי עדיין יראה.

אולי זה בעצם קשור לפיזור האור או מהירות הסגר.. אבל בד"כ בצילום בתאורה חמה, אנו ניצור אווירה יותר איטית ושליווה, אפילו אינטימית. בפלאש הכל יותר מהיר ופחות אישי. החזקת המצלמה ביד וירי מהיר לעומת שימוש בחצובה, וקימפוז ארוך לפני הפריים, והחשיפה היחסית ארוכה עצמה.
זה סגנון צילום שונה, מעבר לתוצאה הצבעונית.

בשביל לצלם בקבוק בירה על רקע של דפי מדפסת, זה לא משנה

ישן 07-11-2006, 17:08
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם אתה רוצה באמת לראות את..."

ברור שזה גם פו משנה. הצבעם יוצעם אחרת. וקוקו המחיש את זה. עם לכם זה לא מפריע. אז זו משהו אחד. אבל להגיד שאין הבדלים זו תהות חמורה. כי בצילום מיקצועי דורשים את המקסימום ולא את המינימום. ועל זה משלמים.

נ.ב
קיבלתי על הרוש מרוני על התמונות שצילמנו ביחד שלא עדבתי ב 6X6 כי במצלמה הזו יש צמצם 45 שהוא הפקטיבי בניגוד ל 35 שרק עד ל 16 ואני צילמתי ב 16. ולכן העומק שדה פחות גדול. אז אתם מדברים על לעבוד בתהורה לא נכונה ואז לתקן. לאשו לי טובה על תנסו לימקור תמונות לקטלוגים.
ודרך עגב גם אימא שלי ראתה את התמונות ואתה יודע יפה מאוד כמה היא מיקצוענית בגרפיקה וכמה היא בליתה בבית דפוס והיא אמרה שיש הבדל וגם שהתמונות לא טובות.
ופו אני מפסיק להגיב לכם כי זה פשות חסר טעם כי עם אתם אומרים שההבדל לא משמעותי אז שיהיה לכם בכיף. לי זה מפריע מעוד.

נערך לאחרונה ע"י אודי גילת בתאריך 07-11-2006 בשעה 17:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר